„Trakų“ pergalių serija nutrūko Klaipėdoje

08.11.2014

Po trijų pergalių iš eilės „Trakai“ aikštę Klaipėdoje paliko nuleidę galvas. Trakiečiai dvyliktose NKL čempionato rungtynėse 69:75 (21:13, 12:16, 19:15, 17:20) turėjo pripažinti „Naftos-Universiteto-Akvaservis“ pranašumą ir patyrė penktąjį pralaimėjimą. Su septyniomis pergalėmis trakiečiai turnyro lentelėje užima ketvirtąją vietą.

„Trakai“ užtikrintai pradėjo susitikimą Klaipėdoje. Po vakarykščių puikių rungtynių savo šou tęsęs Lukas Brazdauskis per pirmąsias 10 minučių pelnė 7 taškus ir vedė trakiečius į priekį 21:13.

Vis dėlto prasta antrojo ketvirčio pradžia leido Klaipėdos klubui atsitiesti. Šeimininkai netgi buvo trumpam išsiveržę į priekį 25:23, bet baigiantis kėliniui Mindaugo Remino ir Tautvydo Pipiro pastangomis pavyko susigrąžinti trapų pranašumą 33:29.

Didžiąją trečiojo ketvirčio dalį „Trakai“ laikėsi priekyje, bet „Nafta-Universitetas-Akvaservis“ kėlinuko pabaigoje spurtavo 11:2 ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 55:52.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo klaipėdiečių spurtu 7:0, po kurio „Trakai“ atsiliko jau 10 taškų – 52:62. Ketvirčio viduryje „Nafta-Universitetas-Akvasersvis“ nutolo 69:56, bet du Tomo Lekūno ir Simono Lekio tritaškiai likus 4 min. atgaivino viltį – 62:69.

Likus minutei Mindaugas Reminas dvitaškiu sušvelnino atsilikimą 66:72. Tačiau išsigelbėti pritrūko laiko. „Trakai“ turėjo pripažinti pralaimėjimą 69:75.

Kitą penktadienį „Trakai“ 18 val. namuose susitiks su Kauno „JAZZ-Diremta“. Su ta pačia komanda trakiečiai išvykoje susitiks ir šeštadienį (16 val.). Prasidės antrasis NKL reguliariojo sezono ratas.

„Nafta-Universitetas-Akvaservis“: Laurynas Lučinskas 12, Dominykas Matutis ir Viktoras Chodosovskis po 11.

„Trakai“: Mindaugas Reminas 23, Lukas Brazdauskis 14 (7 atk. kam.), Karolis Brusokas 12 (10 atk. kam.), Tautvydas Pipiras 8 (6 atk. kam.).

Lemiamu metu taškus rinkęs T.Sebežiovas padėjo „Petrochemai“ nutraukti pralaimėjimų seriją

08.11.2014

Jonavos „Petochemos“ (7-5) ekipa nutraukė keturių pralaimėjimų seriją Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate rungtynėse namuose – 81:72 (19:15, 15:19, 22:18, 25:20) įveikdama „Palangos“ (6-6) krepšininkus.

Kieta kova aikštelėje prasidėjo nuo pirmųjų rungtynių akimirkų, o pirmaujančios ekipos vaidmenyje ne kartą pabuvojo tiek Jonavos, tiek Palangos komandų krepšininkai. Po pirmosios susitikimo dalies svarstyklių lėkštutės buvo lygios – 34:34.

Trečiojo ketvirčio pradžioje po keturių iš eilės Tomo Milinsko taškų „Petrochema“ atitrūko – 42:37, tačiau jau po dviejų minučių Kęstutis Naruševičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 44:49. Šeimininkus prieš lemiamą kėlinį dar sykį į priekį patempė Henriko Vorotnikovo ir Tado Sebežiovo atakų serijos – 56:52.

Pusė ketvirtojo ketvirčio „Petrochema“ bandė nutolti, tačiau svečiai neatleido žaidimo gijų – 65:65 (35 min). Tuomet svarų žodį tarė Tadas Sebežiovas, kuris per likusį laiką surinko vienuolika iš šešiolikos komandos taškų ir padėjo Jonavos ekipai įtvirtinti pergalę atkakliame susitikime – 81:72.

Jonavos „Petrochema“: Tadas Sebežiovas 23 taškai (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Henrikas Vorotnikovas 14, Karolis Šarukas ir Aurimas Urbonas po 10, Tomas Milinskas 8, Lukas Grabauskas ir Vladislovas Razumnovas po 5, Evaldas Aniulis, Mikita Balaban ir Ričardas Verbickas po 2, Vilius Sajekas ir Dainius Gulbinas taškų nepelnė.

„Palanga“: Povilas Šakinis 17 taškų, Adomas Drungilas 15 (13 atk. kam.), Haroldas Venskus ir Erikas Kubilius po 11.

Kitas rungtynes NKL pirmenybėse Jonavos „Petrochema“ žais artėjantį penktadienį nuo 18 val. namuose su čempionato lyderiais „Perlo-MRU“ krepšininkais.

Vilniaus „Perlas-MRU“ įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“

08.11.2014

18 netikslių baudos metimų (15/33) neleido Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ (7-5) išplėšti pergalės prieš Vilniaus „Perlą-MRU“ (9-3). Sostinėje vykusias XII-ojo NKL turo rungtynes vilniečiai laimėjo rezultatu 74:70. Po pergalės „Perlas-MRU“ liko 1-2 turnyro lentelės vietoje, „Sūduva-Mantinga“ rikiuojasi 3-4 pozicijoje.

Po lygaus pirmojo kėlinio (22:22), antrajame šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (37:27). Tačiau kėlinio pabaigoje Tautvydo Kliučinyko, C. M. Coonso ir Pauliaus Petrilevičiaus taiklių metimų dėka marijampoliečiai „grįžo į žaidimą“ – 41:38.

Panašia persvara tai viena, tai kita komanda pirmavo ir antroje rungtynių dalyje. Mačo kulminacija įvyko paskutinę minutę, kuomet esant lygiam rezultatui (70:70) komandos apsikeitė klaidomis, o pirmieji su įtampa susitvarkę vilniečiai įmetė du baudos metimus (72:70). Kitoje aikštės pusėje proga persverti rezultatą savo naudai nepasinaudojo laisvas iš trijų taškų zonos atakavęs Tautvydas Kliučinykas. Po netaiklaus metimo Marijampolės gynėjas prasižengė prieš Dominyką Domarką, kuris baudų metimais įtvirtino „Perlo-MRU“ pergalę 74:70.

„Perlas-MRU“: Dominykas Domarkas 22 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Tadas Rinkūnas 20, Antanas Udras 18 (10 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius 19 (11 atk. kam.), C. M. Coons 15, Paulius Abramavičius 12.

Pirmoji šio sezono diskvalifikacija – R. Čepanoniui

08.11.2014

Šeštadienį (11.08) Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (7-4) dvyliktajame NKL ture versis be pagrindinio savo vidurio puolėjo Roko Čepanonio. Pastarasis penktadienį (11.07) rungtynėse su Jonavos „Petrochema“ užsidirbo dvi nesportines pražangas ir buvo pašalintas iš aikštės. Pagal NKL nuostatus, už tokį prasižengimą krepšininkui skiriama vienerių rungtynių diskvalifikacija.

Marijampoliečių varžovu šeštadienį bus 1-2 vietas NKL turnyro lentelėje užimantis Vilniaus „Perlas-MRU“ (8-3). Sostinėje vyksiančios rungtynės prasidės 16:00 val. Susitikimas vyks MRU salėje.

„Žalgirio“ jaunimas fantastiškai išsigelbėjo Joniškyje

07.11.2014

Penktadienį reto grožio rungtynės įvyko Joniškyje , kur vienuoliktojo NKL turo rungtynes žaidė vietos „Delikatesas“ ir Kauno „Žalgirio“ dubleriai. Pergalę po 45 minučių kovos iškovojo jaunieji žalgiriečiai. Tomo Masiulio auklėtiniai paskutinę pratęsimo sekundę taikliu metimu nužudė šeimininkų viltis – 73:75.

Ketvirto kėlinio laikui pasibaigus (62:62) prireikė video peržiūros, kuri buvo palanki žalgiriečiams bei mačas persikėlė į pratęsimą. Jo metu, likus 5 sekundėm, varžovai turėjo dviejų taškų persvarą ir kamuolį savo rankose, tačiau jo neišlaikė, o rezultatą dėjimu lygino Paulius Valinskas.

Tiesa, ir tai nebuvo dramos pabaiga. Šeimininkai turėjo tris sekundes pergalei išplėšti, bet užmynė šoninę liniją ir sekundę paliko „Žalgirio“ jaunimui. Tuomet Tomas Masiulis išnaudojo turėtą minutės pertraukėlę, o mačą aidint sirenai taikliu metimu užbaigė Martynas Varnas – 73:75 kauniečių naudai.

Nugalėtojams Vidas Ginevičius pelnė 17 taškų (5/9 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), po 16 pridėjo Regimantas Miniotas ir Martynas Varnas.

Joniškio „Delikateso“ komandoje rezultatyviausias buvo Žilvinas Petraitis – 19 taškų. 18 pridėjo Aivaras Galkauskas, po 10 – Irmantas Lianzbergas ir Paulius Klemas.

E. Baniulis sužaidė rezultatyviausią mačą, „Ežerūnas-Karys“ įveikė „Zanavyką”

07.11.2014

Šiuo metu viena iš dviejų geriausių NKL komandų „Ežerūnas-Karys“ (8-3) savo arenoje rezultatu 89:80 iškovojo pergalę prieš Šakių „Zanavyką“ (4-7). Į priekį Mindaugo Kildišiaus auklėtiniai išsiveržė trečiojo kėlinio pabaigoje ir 5-10 taškų persvarą išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Nesulaikomai rungtyniavęs Evaldas Baniulis buvo pagrindinis molėtiškių pergalės kalvis. Puolėjas per 33 minutes pelnė 29 taškus (10/11 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3/5 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius

perdavimus. Molėtiškio sąskaitoje – 34 naudingumo balai. Rezultatyvumo ir naudingumo rodikliai – geriausi krepšininkui šiame sezone.

Molėtų „Ežerūnas-Karys”: Evaldas Baniulis – 29 (10/11 dvit., 2/3 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 34 naud. bal.), Gintautas Matulis – 19 (8/12 dvit., 17 naud. bal.), Aivaras Kvedaravičius ir Eimantas Narušis – po 10.

Šakių „Zanavykas”: Taurantas Tamošiūnas – 23 (5/5 dvit., 4/7 trit., 22 naud. bal.), Simas Raupys – 18 (6/9 dvit., 7 atk. kam., 20 naud. bal.), Artūras Lencevičius – 13 (6/9 dvit.)

„Sūduva-Mantinga“ reabilitavosi - namuose įveikė „Petrochemą“

07.11.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sugrįžo į pergalių kelią. Marijampoliečiai namuose 77:59 (17:17, 14:12, 16:10, 30:20) nugalėjo Jonavos „Petrochemos“ ekipą.

Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai kovingai pradėjo susitikimą ir su marijampoliečiais kovojo taškas į tašką visą pirmąją susitikimo dalį, po kurios šeimininkai turėjo dviejų taškų pranašumą – 31:29.

Trečiajame ketvirtyje po Pauliaus Petrilevičiaus ir Mariaus Valukonio taškų serijos „Sūduva-Mantinga“ nutolo - 41:33.

„Petrochemos“ situaciją kiek sušvelnino Ričardo Verbicko tritaškis, tačiau prieš lemiamą ketvirtį Marijampolės komanda jau buvo susikrovusi 8 taškų persvarą – 47:39.

Jonavos klubas pirmąsias tris ketvirtojo kėlinio minutes pralaimėjo rezultatu – 1:10 ir šeimininkai turėjo solidų 17 taškų pranašumą – 57:40. Po šio nokdauno per likusį ketvirčio laiką neatsigavusi K.Naruševičiaus komanda turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu - 77:59.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“: Tadas Kliučinykas 21, Paulius Petrilevičius 12 (9 atk. kam.), Marius Valukonis ir Rokas Čepanonis po 10.

Jonavos „Petrochema“: Tomas Milinskas 17 taškų (5 atk. kam.), Ričardas Verbickas 12, Vladislovas Razumnovas 8.

„Rasai“ įveikė per dažnai klydusius klaipėdiečius

07.11.2014

Penktą pergalę NKL čempionate iškovojo Raseinių „Rasai“ (5-6), XI-ojo turo rungtynėse savų žiūrovų akivaizdoje įveikę Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“ (6-5) komandą. Tragiškai tritaškius (3/17) metusius raseiniškius išgelbėjo svečių klaidos. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai suklydo net 28 kartus. 2 iš jų – per paskutines 4 sekundes.

Antrojo ketvirčio pradžioje Alberto Vilimo auklėtiniai turėjo net 19 taškų persvarą (37:18), tačiau per kelias minutes sugebėjo ją išbarstyti. Daugiausiai Viktoro Chodosovskio

pastangomis klaipėdiečiams rezultatą kėlinio pabaigoje pavyko išlyginti (39:39), bet aidint sirenai du taškus įrideno Justas Petkevičius ir prieš didžiąją pertrauką išvedė „Rasus“ į priekį – 41:39.

Antroje rungtynių pusėje banguotai žaidusios komandos lenktyniavo kelių taškų atstumu. Pirmavo tai viena, tai kita komanda, tačiau atitrūkti nei vienai nepavyko. „Rasų“ bandymą spurtuoti dviem tritaškiais metimais nutraukė Mindaugas Stašys, o po Juliaus Kazakausko dvitaškio klaipėdiečiai įgavo minimalią persvarą (69:70). Paskutinę kėlinio minutę į J. Kazakausko dvitaškį šeimininkai atsakė trimis taškais (72:72). Netikslias atakas abiejose aikštės pusėse likus 4 sekundėms iki kėlinio pabaigos nutraukė du J. Petkevičiaus taškai į klaipėdiečių krepšį – 74:72.Chaotiškose paskutinėse rungtynių sekundėse komandos sugebėjo suklysti 3 kartus ir į krepšį nebemetė. Pergalę iškovojo Raseinių „Rasai“.

Raseiniškių gretose rezultatyviausiai žaidė Justas Petkevičius ir Giedrius Kurtinaitis (1/7 trit.), pelnę po 14 taškų. 13 taškų įmetė Valdemaras Savostjanovas (10 atk. kam.), 12 – Karolis Guščikas.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ komandoje pasižymėjo 16 taškų įmetęs Viktoras Chodosovskis ir 11 pelnęs Elvinas Gintvainis. Po 9 taškus pelnė Donatas Norkus ir Julius Kazakauskas.

„Perlas-MRU“ pralaimėjimų seriją nutraukė Šilutėje

07.11.2014

Dviejų nesėkmių seriją NKL pirmenybėse nutraukė Vilniaus „Perlas-MRU“ (8-3), kuris išvykoje rezultatu 66:61 įveikė Šilutės „Šilutę“ (3-8). Sostinės komandai, kuri liko turnyro lentelės viršuje, dėl pergalės su šilutiškiais teko kovoti iki paskutinės minutės.

Rungtynes gerokai sparčiau pradėję svečiai iš Vilniaus po pirmojo kėlinio varžovus lenkė dvigubai – 8:16. Tačiau antrajame ketvirtyje dviguba persvara (22:11) atsakė šeimininkai ir po dviejų kėlinių išsiveržė į priekį 30:27.

Po dar dešimties minučių nežymią persvarą įgijo „Perlas-MRU“ (45:47), o ketvirtajame kėlinyje užvirė kova taškas į tašką. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 3 minutes baudų metimais rezultatą savo komandos naudai persvėrė Evaldas Šaulys (54:53). Čia vilniečiai šoktelėjo į priekį (54:60), bet Eivydas Mološčiakas pataikė du baudų metimus, tritaškį pridėjo Edgaras Sosnovskis ir „Šilutė“ vėl priartėjo 59:60. Lemiamą minutę geriau žaidė prie baudų metimų linijos neklydę vilniečiai ir iškovojo pergalę, leidusią likti viena iš dviejų stipriausių NKL komandų.

Rezultatyviausi nugalėtojų komandoje buvo Antanas Udras (10 atk. kam.) ir Dominykas Domarkas, pelnę po 16 taškų. 13 pelnė Tadas Rinkūnas, 12 pridėjo Remigijus Sugintas.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė aukštaūgiai Nerijus Anglickis ir Edgaras Sosnovskis, pelnę atitinkamai 18 ir 12 taškų. Po 9 pridėjo Eivydas Mološčiakas ir Kostas Jonuška.

A. Lencevičius „Zanavyke“ keičia M. Sadauską

07.11.2014

Šakių „Zanavykas“ sulaukė pastiprinimo. Edo Nickaus auklėtinių gretas papildė gynėjas Artūras Lencevičius. 26 metų 188 cm ūgio įžaidėjas Šakių komandoje pakeitė išvykusį Mantą Sadauską. „Zanavyke“ A. Lencevičius vilkės 6 numeriu pažymėtus marškinėlius.

Į Šakius gynėjas keliasi iš RKL, kur 2014-2015 metų sezone atstovavo Kauno „Boom“ komandai. Tiesa, krepšininkas sužaidė tik 1 rungtynes, jose pelnė 26 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, tačiau 6 kartus suklydo ir užsidirbo 6 pražangas.

Praėjusiame sezone A. Lencevičius rungtyniavo Kauno „JAZZ-KTU“ komandoje. NKL čempionate įžaidėjas rinko 10,2 taško, 3,6 atkovoto kamuolio, 2,1 rezultatyvaus perdavimo ir 1,4 perimto kamuolio.