Iš „Prienų“ į „Zanavyką“ keliasi Š. Vingelis ir T. Urbonas

28.11.2014

2014-2015 metų NKL sezono pradžioje nespindintis Šakių „Zanavykas“ į komandą pasikvietė du LKL rungtyniavusius krepšininkus. Jais tapo komandos vyr. treneriui Edui Nickui puikiai pažįstami Šarūnas Vingelis ir Tomas Urbonas. Abu krepšininkai į Suvalkijos komandą keliasi iš Prienų „Prienų“ (LKL).

Tiek snaiperio savybėmis pasižymintis 191 cm ūgio gynėjas Š. Vingelis, tiek 215 cm ūgio centras T. Urbonas kartu su E. Nickumi 2011-2012 metų sezone tapo NKL čempionais, vėliau krepšininkai rungtyniavo LKL, kur atstovavo Kauno „LSU-Atletui“ ir „Prienams“.

Šiame sezone 22 metų T. Urbonas LKL pirmenybėse sužaidė 4 rungtynes, jose aikštėje praleido vidutiniškai po 10 minučių, pelnė po 2,5 taško, atkovojo po 1 kamuolį ir blokavo po 0,8 varžovo metimo.

Š. Vingelis „Prienų“ komandoje rinko 4,9 taško, 1,8 atkovoto kamuolio ir 1 rezultatyvaus perdavimo vidurkius per 22 aikštėje praleižiamas minutes. Šiame sezone Š. Vingelis sužaidė 12 LKL rungtynių.

Prie „Palangos“ vairo stoja V. Sirvydis

28.11.2014

Pokyčiai supurtė Palangos „Palangos“ trenerių štabą. Pajūrio komandoje vyr. trenerį Paulių Barkų keičia sezoną LKL pirmenybėse už Kėdainių „Nevėžio” komandos vairo pradėjęs Virginijus Sirvydis.

P. Barkaus vadovaujama „Palanga“ per 16 NKL rungtynių iškovojo 7 pergales ir patyrė 9 nesėkmes.

V. Sirvydis su „Nevėžiu“ LKL pirmenybėse iškovojo 2 pergales ir patyrė 12 nesėkmių.

Šilutiškių dvikova „TonyBet NKL DUNK“ konkurse: E.Šaulys prieš A. Grygelį

27.11.2014

Septintoji „TonyBet NKL DUNK“ konkurso pora – Šilutės „Šilutės“ žaidėjai. Pamario komanda į pirmąjį konkurso etapą delegavo dažną NKL TOP-10 svečią Evaldą Šaulį (196 cm) ir ekipos naujoką Artūrą Grygelį (199 cm). Bendraklubiai savo dėjimais pabandys iškovoti krepšinio mėgėjų simpatijas ir taip prasibrauti į antrąjį etapą.

Kuris iš jų keliaus toliau - spręsti jums. Atiduokite balsą už labiau patikusį krepšininką ir pasiųskite savo favoritą žingsniu arčiau finalo. Balsavimas vyksta tik vieną dieną, o balsuoti galite ne dažniau kaip kas valandą.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: E.Šaulys vs A. Grygelis

Balsavimo langas:

Raseiniškių dvikovą „TonyBet NKL DUNK“ konkurse laimėjo E. Džiaugys

27.11.2014

Raseinių „Rasų“ gynėjų oro dvikovą įtikinamai laimėjo Evaldas Džiaugys. „TonyBet NKL DUNK“ konkurso pirmajame etape 18-metis 195 cm ūgio krepšininkas surinko 72 procentus krepšinio mėgėjų balsų. Jo oponentas bendraamžis Aidas Kavaliauskas savo dėjimu įtikino tik 28 procentus balsavusiųjų.

E. Džiaugys pateko į antrąjį konkurso etapą, kur jo jau laukia M. Varnas („Žalgiris-2“), D. Anužis („Palanga“), I. Labutis („Sūduva-Mantinga“), K. Songinas („Trakai“) ir V. Sajekas („Petrochema“). Antrajame etape varžysis 14 krepšininkų.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: E. Džiaugys vs A. Kavaliauskas

Rezultatyviausias NKL krepšininkas G. Matulis: arba „sujudu” šį sezoną NKL, arba nebejudu išvis

27.11.2014

Rezultatyviausias (vid. 18,8 tšk.), antras taikliausias dvitaškių metikas (70,5 proc.) ir antras naudingiausių žaidėjų sąraše (vid. 22,2 naud. bal.) – tokie Gintauto Matulio asmeniniai statistikos rodikliai Nacionalinėje krepšinio lygoje po šešiolikos reguliaraus sezono turų. Paskutinio savaitgalio kovose Molėtų „Ežerūno-Kario“ puolėjas gerokai viršijo sau įprastus ir taip solidžius vidurkius bei buvo pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Su dar pernai Utenos „Juventus“ rungtyniavusiu žaidėju pasikalbėjome apie perėjimo iš LKL į NKL priežastis, abiejų šių lygų žavesį, sportinę formą, geriausiai subalansuotas priešininkų komandas ir asmenines dvikovas su kiečiausiu varžovu lygoje – Juliumi Kazakausku iš Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaserviso“.

- Gintautai, visiems įdomu, kodėl LKL žibėjęs krepšininkas iš Utenos „Juventus” persikėlė į Molėtų „Ežerūną-Karį“ ir NKL?

- Žibėjau? Negirdėjau apie tai (juokiasi). Buvau gynybinio plano vidutinės klasės žaidėjas, kuris gali iššauti. O į Molėtus persikėliau, kaip kiti pasakytų, „reabilituotis" ir įrodyti tiek sau, tiek kritikams, jog galiu ir moku žaisti krepšinį. Nors dauguma sakė, kad tai žingsnis atgal, bet pats išsikėliau tikslą: arba „sujudu" šį sezoną NKL, arba nebejudu išvis. Manimi patikėjo treneris, kurio dėka atsiradau čia.

- Ar jauti, kad tau, kaip buvusiam LKL krepšininkui, varžovai skiria daugiau dėmesio gynyboje, dvigubina ir t.t.?

- Didesnis dėmesys jaučiasi. Tiek man, tiek visai komandai. Matosi, kad varžovai atvažiuoja puikiai išanalizavę derinius ir pasiruošę. Manau, kad tai yra normalu, nes visi nori įkasti lyderiams ir atsidurti lentelės viršuje. Mes taip pat ruošdamiesi rungtynėms skiriame didesnį dėmesį komandų lyderiams, kurie tempia savo komandas.

- Tiek LKL, tiek NKL išbandę krepšininkai sako, kad LKL lygis aukštesnis, o NKL - didesnis greitis. O kuri lyga įdomesnė ir kodėl?

- Pritariu visiems, kurie taip sako (šypsosi). LKL dėl to ir vadinasi aukščiausia šalies lyga, ten daugiau patyrusių žaidėjų. NKL daugiau jaunimo, kuriam būdingas greitesnis žaidimas, o tie žaidėjai, kurie dar prideda brandumo ir proto - keliasi į LKL. Manau, viskas dėsninga. LKL įdomi tuo, kad reikia dirbti galva ir stengtis pergudrauti oponentus. O čia įdomu tai, kad visos komandos yra lygios ir negalima atsipalaiduoti nė vieneriose rungtynėse, nes iškart už tai baudžia. Be to, reikia mokėti pasiruošti dvejoms rungtynėms paeiliui, paskirstyti jėgas.

- Po praėjusio savaitgalio tapai rezultatyviausiu lygos krepšininku. Esi geriausios formos?

- To tikrai nesureikšminu, nes čia labai slidus reikalas. Lyderiai statistinėse grafose greitai keičiasi. Tiesiog bandau įnešti kiek galima didesnį indėlį į komandos pergales. O geriausios formos tikrai dar nesu, dar yra ką tobulinti. Geriausią formą stengsiuosi pasiekti pavasarį, kai labiausiai to reikės.

- Ar tokie rezultatai neskatina grįžti atgal į LKL?

- Neslėpsiu, kad yra toks noras. Bet tokius rezultatus išlaikyti sunkiau, nei pasiekti. Todėl esu susikoncentravęs ties žaidimu ir tenoriu kiek galima labiau prisidėti prie komandos pergalių.

- „Ežerūnas-Karys“ - bene daugiausiai patyrusių krepšininkų turinti NKL komanda. Kurios dar komandos antrajame Lietuvos krepšinio divizione išsiskiria protingu žaidimu?

- Labai džiaugiuosi, jog sportuoju su patyrusiais kolegomis, nes nesijaučia toks didelis šuolis, dauguma yra ragavę LKL duonos. O man asmeniškai labiausiai išsiskiria „Trakai”, kurie agresyviai ginasi ir protingai išnaudoja savo žaidėjus. „Perlas-MRU” taip pat demonstruoja brandų žaidimą. Manau, kad šių komandų treneriai geriausiai sustato žaidimą.

- O prieš kurį NKL krepšininką žaisti sunkiausia?

- Vienareikšmiškai man buvo sunkiausias savaitgalis, kai žaidėme dvejas rungtynes su Klaipėda ir teko gintis prieš Kazakauską. Jis - fiziškai labai stiprus žaidėjas, puikiai išnaudojantis savo kūną. Antanas Udras (Vilniaus „Perlas-MRU”) šiemet demonstruoja puikią formą, bet dar neteko susidurti akis į akį aikštelėje.

- Sudalyvavai „TonyBet NKL DUNK” konkurse. Kokie įspūdžiai stebint oponentus? Kokius tikslus šiame konkurse keli sau?

- Oponentai tikrai stiprūs, dauguma labai aukštai šoka ir be galo išradingai deda. Kai treneris pasakė, jog reiks važiuoti į „TonyBet NKL DUNK” konkursą, neapsidžiaugiau, nes neesu iš tų žaidėjų, kuris stebintų įspūdingais dėjimais. Bet kai „pasirašiau” šiai avantiūrai, nusprendžiau, jog eisiu iki galo. O kaip bus nuspręs žiūrovai (juokiasi).

Gintautas Matulis (A. Čižos nuotr.)

„Rasų“ atstovai „TonyBet NKL DUNK“ konkurse: E. Džiaugys vs A. Kavaliauskas

27.11.2014

Šeštoji „TonyBet NKL DUNK“ konkurso pora – Raseinių „Rasų“ krepšininkai. Dalyvauti konkurse komandos treneris Albertas Vilimas delegavo gynėjus Evaldą Džiaugį (195 cm) ir Aidą Kavaliauską (185 cm). Abu žaidėjai pademonstravo panašius dėjimus. Evaldas išmetė kamuolį ir pagavęs jį ore įdėjo dviem rankomis nugara į krepšį. Aidas išmestą kamuolį pagavo atsispyręs dviem kojomis ir kamuolį į krepšį įgrūdo viena ranka.

Iš šių krepšininkų į antrą konkurso etapą žengs tik vienas. Kuris – spręsti jums. Atiduokite balsą už labiau patikusį

krepšininką ir pasiųskite savo favoritą į antrą etapą. Balsavimas vyksta tik vieną dieną, o balsuoti galite ne dažniau kaip kas valandą.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: E. Džiaugys vs A. Kavaliauskas

Balsavimo langas:

Naujoji „Trakų“ šokėjų vadovė Karina: už mus čia ilgiau tik Lekys ir Pipirai

26.11.2014

Kai Ieva Luškevičiūtė baigė mokslus ir persikėlė į Vokietiją, be vadovės likusioje „Trakų“ komandos šokėjų rūbinėje tvyrojo nežinia ir net išnykimo nuotaika.

„Tokia grėsmė iš tikrųjų buvo kilusi“, – dabar prisimena Karina Garifovaitė.

Tačiau šokėjų užsispyrimas ir didelis prisirišimas prie „Trakų“ komandos neišardė šaunaus kolektyvo. Gerai apmąsčiusios grupės ateitį, nusprendusios tęsti veiklą šokėjos sutarė – naująja grupės vadove taps Karina.

„Įdėjome labai daug darbo, kad būtume tuo, kuo esame dabar. Būtų buvę gaila viską mesti“, – sako Karina, kuri taip pat šoka ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ šokėjų komandoje.

Jos pečius užgriuvo didesnė atsakomybė, bet jaudulio minutės pertraukėlių metu jau nebejaučianti šokėja visuomet turi tvirtą užnugarį – linksmą ir jaunatvišką septyniolikos narių „Trakų“ šokėjų kolektyvą.

– Karina, ar „Trakų“ šokėjų komandos vadovės pareigos atima daug laiko? – kktrakai.lt paklausė K.Garifovaitės.

– Sunku. Ir atsakomybės labai daug. Ne visada viską spėju, bet džiaugiuosi, kad merginos man padeda.

– Gal jau anksčiau pasvajodavai apie šokėjų vadovės vaidmenį?

– Nepamenu, kad būčiau turėjusi tokį norą, bet galbūt jaučiau pareigą pasilikti ir kiek įmanoma daugiau padėti šokėjoms. Prieš pat sezono pradžią visos susėdome pakalbėti. Taip jau merginos nubalsavo, kad vadovės vietą perėmiau aš.

– Kokį tikslą keli sau ir savo komandai?

– Noriu, kad kiekviena šokėja išmoktų išgyventi kiekvieno šokio emociją, nebijotų atsiverti ir suprastų, kad per minutės pertraukėles visas žmonių dėmesys yra skirtas joms. Būtent jos tuo metu yra aikštelės žvaigždės ir turi išnaudoti tą laiką atskleisdamos save iš geriausios pusės.

– „Trakų“ šokėjos tapo neatsiejama komandos dalimi. Savo šokiais sirgalius džiuginate jau trečią sezoną. Turbūt mieste gatvėje jus jau nesunkiai atpažįsta?

– Už mus komandoje ilgiau nebent Lekys ir Pipirai. Sulaukiame daug dėmesio. Jis visada mus lydi. Apie mus kalba ir tai daro mums reklamą. Kad esame „Trakų“ šokėjos žino jau ne vien Trakai, bet ir aplinkiniai miestai.

– Kuo „Trakų“ šokėjos šiemet bus kitokios nei pernai ar užpernai?

– Visos labai surimtėjusios ir motyvuotos. Visada noriai dirba. Kartais net rėkti nereikia.

– Kaip maždaug atrodo tas „noriai dirba“?

– Treniruojamės tris kartus per savaitę po dvi valandas. Jeigu matome, kad artėja rungtynės, o mes nieko nespėjame, renkamės kiekvieną dieną.

– Trečias sezonas ant Trakų salės parketo, dabar dar ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ šokėjos statusas. Turbūt jaudulio minutės pertraukėlės metu jau nebejauti? O ar dažnai reikia padrąsinti kitas kolektyvo nares?

– Taip, jaudulio per varžybas nebejaučiu. Nebent – malonumą. Visos kitos merginos po rungtynių taip pat būna pilnos gerų emocijų. Jeigu matome, kad kuri nors perdėtai jaudinasi, drauge puolame jos raminti, kad nebėgtų į aikštę drebančiomis kojomis. Naujokėms pirmasis pasirodymas būna sunkiausias ir baisiausias. Tačiau dar nė vienai jaudulys nepakišo kojos taip, kad šokdamos jos priveltų begalę klaidų.

– Galbūt „Lietuvos ryto“ kolektyve įgytas žinias bandai pritaikyti ir „Trakų“ komandoje?

– Kol dirbu su trakietėmis, aš – „Trakų“ šokėja. Bandau išlaikyti distanciją tarp šių dviejų kolektyvų, kad pernelyg nesupanašėtų mūsų choreografija ir manieros. Reikia išlaikyti kažką savito.

Marijampolietis T. Kliučinykas: visi žinome, dėl ko susirinkome

26.11.2014

Trečius metus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gretose rungtyniaujantis Tautvydas Kliučinykas šiame sezone komandos sirgaliams tapo maloniu netikėtumu. 19-metis marijampolietis pastaruosius du sezonus tenkinosi atsarginio vaidmeniu, tačiau šiais metais tapo ne tik stabiliu startinio penketo žaidėju, bet ir vienu iš komandos lyderių.

2013-2014 metų sezone 187 cm ūgio gynėjas aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 13 minučių, per kurias pelnydavo po 2,7 taško ir atlikdavo po 1,2 rezultatyvaus

perdavimo. Šiame sezone Kliučinykas demonstruoja gerokai naudingesnį žaidimą. Per 27 minutes jis pelno po 11,2 taško, atkovoja 4,1 atšokusio kamuolio bei atlieka 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Visas 16 rungtynių krepšininkas pradėjo startiniame penkete.

„Paprasčiausiai reikėjo šiek tiek laiko. Prieš dvejus metus, kuomet debiutavau NKL, buvau dar visiškai nepatyręs vyrų krepšinyje. Praėjusių metų patirtis leidžia elgtis žymiai laisviau – nebėra baisu suklysti ar imtis iniciatyvos, kuomet komandai to reikia labiausiai“, - kardinaliai pasikeitusį vaidmenį komandoje aiškina Kliučinykas.

Nepaisant sudėtingos čempionato pradžios, prieš antrąją sezono pusę gynėjas neslepia optimizmo.

- Praėjusius du sezonus „Sūduvoje-Mantingoje“ tavo aikštelėje praleidžiamas minučių skaičius buvo nepalyginamai mažesnis. Kas pasikeitė per vasarą, jog šiais metais tapai stabiliu starto penketo žaidėju?, - suduva-mantinga.lt pasiteiravo Tautvydo Kliučinyko.

- Paprasčiausiai reikėjo šiek tiek laiko. Prieš dvejus metus, kuomet debiutavau NKL, buvau dar visiškai nepatyręs vyrų krepšinyje. Reikėjo laiko priprasti, nes čia žaidžiamas visiškai kitoks krepšinis. Šiais metais, nors ir esu jaunas, tačiau jau nebe tas naujokas profesionaliame krepšinyje. Žaidžiant tai leidžia elgtis žymiai laisviau – nebėra baisu suklysti ar imtis iniciatyvos, kuomet komandai to reikia labiausiai. Progresą lemia atkaklus darbas siekiant užsibrėžtų tikslų.

- Šiuo metu esi trečias pagal rezultatyvumą komandos žaidėjas. Jauti trenerio pasitikėjimą?

- Taip, pasitikėjimą tikrai jaučiu. Kita vertus, manau, kad treneris pasitiki visais komandos žaidėjais.

- Marijampolės ekipa kartu su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda dalinasi 6-7 vietą. Kaip vertini pirmą sezono pusę?

- Pirmoji sezono pusė nėra tokia, kokios tikėjomės mes, klubo valdžia ar mus palaikantys sirgaliai. Tačiau praėjo tik pusė reguliaraus sezono. Per šį laiką mes pamatėme didžiausias savo klaidas, kurias ir bandysime ištaisyti. Manau, kad antroji sezono pusė bus geresnė, nes ši komanda turi daug potencialo.

- Šį sezoną „Sūduvai-Mantingai“ jau teko rungtyniauti su visomis lygos komandomis. Kurias ekipas gali įvardinti čempionato favoritais?

- Daugelis komandų paliko neblogą įspūdį. „Perlas-MRU“ ir „Ežerūnas-Karys“ šiuo metu demonstruoja gerą žaidimą. Vis tik nepaisant blankios sezono pradžios greta šių komandų matau ir „Sūduvą-Mantingą“. Mes visi žinome dėl ko čia susirinkome, todėl einame vieno tikslo link.

- Praėjusio savaitgalio rungtynės Šakiuose bei Vilniuje tau nebuvo pačios sėkmingiausios. Kas nutiko?

- Manau, kad sezono metu tokie nuosmukiai yra neišvengiami. Tačiau aš asmeniškai to nesureikšminu, svarbiausia, kad šeštadienį pavyko iškovoti pergalę. Tai turėtų rūpėti kiekvienam žaidėjui, kuris rungtyniauja komandiniam sporte.

- Kuo gali paaiškinti šiais metais banguojantį komandos žaidimą?

- Vasarą komandą treniruoti pradėjo naujas treneris, atvyko nemažai naujų žaidėjų. Reikėjo laiko, kad kiekvienas suprastume trenerio reikalavimus bei perprastume komandos draugus. Paveikė ir Mato Sapiegos trauma sezono pradžioje.

- Šiame sezone Marijampolės komanda prameta pastebimai daug baudų metimų. Kokios priežastys tai lemia?

- Sunku tai paaiškinti, tačiau manau, kad laikui bėgant ši problema turėtų išsispręsti. Galbūt tai tik sėkmės trūkumas.

- Artėjantį savaitgalį laukia rungtynės su Klaipėdos ekipa ir naujais žaidėjais bei treneriu pasipildžiusia „JAZZ-Diremtos“ komanda. Kaip vertini savo ekipos galimybes kovoti dėl pergalės?

- Tik teigiamai. Į kiekvienas rungtynes vykstame kovoti tik dėl pergalės. Šis savaitgalis nebus išimtis.

Į antrą „TonyBet NKL DUNK“ konkurso etapą keliauja V. Sajekas

25.11.2014

Baigėsi Jonavos „Petrochemos“ krepšininkų Viliaus Sajeko ir Karolio Šaruko dvikova „TonyBet NKL DUNK“ konkurse. Visą dieną NKL svetainėje balsavę krepšinio mėgėjai pergalę skyrė V. Sajekui ir jo dėjimui - 57 procentai balsų. K. Šaruko dėjimą palaikė 43 procentai respondentų.

Į antrąjį konkurso etapą patekęs V. Sajekas prisijungė prie M. Varno („Žalgiris-2“), D. Anužio („Palanga“), I. Labučio („Sūduva-Mantinga“) ir K. Songino („Trakai“). Antrajame etape varžysis 14 krepšininkų.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: V. Sajekas vs K. Šarukas

„JAZZ-Diremtoje“ vyr. trenerį R. Urkį keičia R. Petronis

25.11.2014

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Kauno „JAZZ-Diremta“ turi naują vyriausiąjį trenerį. Juo tapo 50-ies metų specialistas Romualdas Petronis. Kauno komandos vairą treneris perims iš pusantro sezono ekipai vadovavusio Rolando Urkio.

R.Petronis šį sezoną pradėjo Šakių „Zanavyke”, kur buvo Edo Nickaus asistentas. Praėjusiame sezone R. Petronio vadovaujamas Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ iškovojo NKL bronzą.

Dar anksčiau treneris vadovavo Krivoj Rogo „Krivbas“ (Ukraina) ir Vilniaus „Sakalų“ (LKL) komandoms. Trenerio asistentu K. Petronis dirbo Permės „Ural Great“ (Rusija) ir Saratovo „Avtodor“ (Rusija) klubuose.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports