Klaipėdos ir Kauno komandų mūšyje – sezono rekordai

30.10.2014

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaserviso“ komanda iškovojo penktąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate. Ryčio Vaišvilo auklėtiniai savo aikštėje 23 taškų skirtumu – 106:83 (29:23, 26:27, 27:14, 24:19) nukovė Kauno „JAZZ-Diremtą“.

Pergalė pažymėta keliais sezono rekordais. Klaipėdos komanda įmetė daugiausiai taškų (106), atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (32), blokavo daugiausiai metimų (8) ir surinko daugiausiai naudingumo balų (149). „JAZZ-Diremta“ atsakė geriausiu tritaškių pataikymo procentu – į šeimininkų krepšį kauniečiai įmetė 13 tolimų metimų iš 21

bandymo (62 proc.). Net 8 tritaškius iš 10 įmetė Arūnas Sakalauskas ir pakartojo tai, ką šiame sezone jau buvo padaręs „Rasų“ snaiperis Giedrius Kurtinaitis.

Klaipėdiečių gretose nesulaikomas buvo Laurynas Lučinskas, pelnęs 29 taškus (11/14 dvit., 1/2 trit., 2/2 baudos, 8 atk. kam., 1 rez. perd. 35 naudingumo balai), Viktoras Chodosovskis prie pergalės pridėjo 15 taškų, Dainius Vaitelis – 13, Julius Kazakauskas – 12, Dominikas Matutis – 9 (6 rez. perd.), Ovidijus Kaminskas (10 atk. kam.) ir Aidas Einikis – po 8 tšk.

Iš kauniečių išsiskyrė Arūnas Sakalauskas, surinkęs 27 taškus, Gintautas Kybartas pridėjo 15, Mantvydas Stašelis – 14, Karolis Kokoška – 11 tšk.

Pauliaus Matulevičiaus ir NKL info

Marijampolėje – sunki šeimininkų pergalė prieš „Palangą“

30.10.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo trečią pergalę iš eilės. Suvalkijos sostinės ekipa namuose 78:74 (22:12, 14:19, 20:12, 22:31) įveikė be Adomo Drungilo rungtyniavusią „Palangos“ ekipą.

„Sūduvos-Mantingos“ ekipa nuo pat rungtynių pradžios išnaudojo ryškų pranašumą po krepšiu. Vos su vienu aukštaūgiu rungtyniavusi „Palangos“ ekipa po pirmų penkių minučių atsiliko devynių taškų skirtumu - 13:4. Mariaus Valukonio vedami aikštės šeimininkai savo dominavimo nenutraukė ir kėlinio pabaigoje, kuomet įgijo dviženklę

persvarą - 18:6. Palangiškių puolėjas Povilas Šakinis taikliu dvitaškiu metimu trumpam kiek sumažino savo komandos deficitą, tačiau kitoje aikštės pusėje Rokas Čepanonis atstatė šeimininkų pranašumą - 22:12.

Antrasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviu ir kietu žaidimu. Svečių komandos taškų badą nutraukė Simonas Kymantas, kurio taiklus dvitaškis sumažino „Palangos“ atsilikimą iki aštuonių - 24:16. Netrukus įsibėgėję pajūrio krepšininkai pasinaudojo sustojusiu marijampoliečių puolimu bei klaidomis ir sumažino savo deficitą iki iki dviejų taškų, tačiau iniciatyvos ėmęsis Donatas Sabeckis su antrojo kėlinio sirena pateikė sudėtingą tritaškį, taip prieš ilgąją pertrauką savo komandai palikdamas penkių taškų pranašumą - 36:31.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo taikliu Arthuro Suttono tritaškiu, po kurio šeimininkų persvara sumenko iki dviejų taškų - 36:34. Marius Valukonis pergudravo Povilą Šakinį, tačiau Deividas Anužis atsakė dvitaškiu. Neilgai trukus, Casey Coons pataikė tolimą metimą, į kurį Erikas Kubilius atsakė tuo pačiu. Vis tik sėkmingas Valukonio žaidimas po krepšiu bei septyni jo pelnyti taškai iš eilės leido suvalkiečiams vėl atitolti dviženkle persvara - 50:40. Į dar didesnę duobę „Palanga“ krito trečiojo ketvirčio pabaigoje, kuomet pradėjo klimpti Sūduvos-Mantingos gynyboje ir po Pauliaus Kleizos dvitaškio komandas skyrė trylika taškų - 56:43.

Vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir ketvirtojo kėlinio pradžioje, kuomet 6:0 spurtavę marijampoliečiai atitolo jau per aštuoniolika taškų - 62:44. Nepaisant to, nepasidavę svečiai, po Haroldo Venskaus tritaškio priartėjo iki dešimties, o Povilui Šakiniui pridėjus dar vieną, iki septynių taškų. (65:58) Tuomet marijampoliečių komandos aukštaūgis Marius Valukonis realizavo tik vieną baudos metimą, o „Palangos“ gynėjas Ernestas Bružas pataikė dar vieną tritaškį. (66:61) Iškart po to Haroldas Venskus pelnė penkis taškus paeiliui ir po ilgos pertraukos išlygino rezultatą - 68:68. Sėkmingai gynyboje sužaidę „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai tuo pačiu pasižymėjo ir puolime - Paulius Petrilevičius pelnė du taškus bei vėl išvedė savo ekipą į priekį - 70:68. Kitoje atakoje Haroldas Venskus sumetė abu baudos metimus, o priešingoje aikštės pusėje, tas pats Petrilevičius galingu dėjimu pataisydamas Kliučinyko metimą, vėl sugrąžino marijampoliečiams dviejų taškų pranašumą. (72:70) Kitoje atakoje Simonas Kymantas turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau jo baudų metimai skriejo pro šalį. Griebęsi pražangų taktikos, palangiškiai suskubo pažeisti taisykles prieš kamuolį gavusį Paulių Kleizą, tačiau pastarasis prie baudų metimo linijos neklydo. (74:70) Vėliau Deividas Anužis realizavo pirmąjį baudos metimą, o po netaiklaus antrojo, po krepšiu kamuolį sugriebęs Kymantas sumažino aikštės šeimininkų persvarą iki minimumo (74:73). Kitoje atakoje svečiai ir vėl prasižengė prieš Paulių Kleizą, kuris vėl sumetė abu metimus. Pergalę šeimininkams garantavo sėkmingas Tautvydo Kliučinyko žaidimas. Marijampolietis įtvirtino rezultatą dar dvejais baudų metimais, o gynyboje blokavęs Eriko Kubiliaus metimą, leido „Sūduvai-Mantingai“ švęsti sunkią pergalę - 78:74.

„Sūduva-Manttinga“: Marius Valukonis (12 atk. kam.) 16, Paulius Petrilevičius 12, Rokas Čepanonis 10, Tautvydas Kliučinykas ir Paulius Kleiza po 9.

„Palanga“: Simonas Kymantas (20 atk. kam.) 14, Haroldas Venskus 13, Arthur Sutton ir Deividas Anužis po 12, Ernestas Bružas 10.

„Šilutė“ pergalių sausrą nutraukė Jonavoje

30.10.2014

Penkių iš eilės pralaimėjimų seriją „Šilutė“ (2/7) nutraukė išvykoje. Ketvirtadienį Arvydo Straupio auklėtiniai 63:61 įveikė Jonavos „Petrochemą“ (6/3). Trečiajame ketvirtyje įtikinamai pirmavę svečiai lemiamomis minutėmis stabtelėjo, tačiau šeimininkams tuo pasinaudoti nepavyko – pratęsimą išplėšti galėjęs metimas tikslo nepasiekė.

Du kėlinius Jonavoje vyko atkakli kova, kurio lūžis įvyko trečiajame ketvirtyje, kuomet pajūrio regiono komanda susikrovė dviženklį pranašumą – 46:35. „Petrochemos“

bėdos nesibaigė ir lemiamo ketvirčio pradžioje, kuomet svečiai turėjo rekordinę persvarą – 51:37. Tačiau Jonavos krepšininkai suorganizavo spurtą 11:0 ir priartėjo iki 48:51. Pajutę šeimininkus kvėpuojant į nugaras „Šilutė“ dar sykį nutolo – 58:51 (36 min).

Nenorėję paleisti pergalės iš rankų K.Naruševičiaus kariauna kilo į lemiamą varžovų šturmą – 57:58 (38 min). Tiesa, rungtynių pabaigoje baudų metimus pataikę svečiai išlaikė persvarą, o paskutinieji „Petrochemos“ metimai, galėję išplėšti pratęsimą, skriejo pro šalį.

Šiose rungtynėse pirmą kartą po traumos šiame sezone Jonavos komandoje rungtyniavo vienas praėjusio sezono lyderių Tadas Sebežiovas.

Jonavos „Petrochema“: Tadas Sebežiovas 13, Henrikas Vorotnikovas 11 (11 atk. kam.), Ričardas Verbickas 10, Aurimas Urbonas 9.

„Šilutė“: Edvinas Alunderis 14, Paulius Semaška 12, Nerijus Anglickis 9.

„Zanavykas” neatsilaikė prieš „Trakus“

30.10.2014

Devintajame NKL čempionato ture Šakių „Zanavykas”(4/5) po permainingos kovos 71:79 (23:23, 16:24, 15:19, 17:13) nusileido „Trakams” (5/4).

Pirmąjį kėlinį užtikrintai pradėję šeimininkai sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes įgijo aštuonių taškų persvarą (12:4). Po „Trakų“ paprašytos minutės pertraukėlės svečiai vis dažniau surado spragų šakiečių gynyboje ir atsakę sėkmingu spurtu išlygino rezultatą 16:16. Likusį laiką aikštėje ir toliau vyko atkakli kova, o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių nei vienai iš komandų taip ir nepavyko įgyti pranašumo – 23:23.

Antrajame kėlinyje Trakų komandos krepšininkai perėmė iniciatyvą, spurtavo 10:0 ir įgijo dviženklį pranašumą (23:33). Nors paskutinėmis ketvirčio minutėmis šeimininkams buvo pavykę priartėti 37:42, tačiau su ketvirčio sirena pataikytas Tomo Lekūno dvitaškis padidino svečių persvarą iki aštuonių taškų – 39:47.

Trečiajame kėlinyje lyderio vaidmens ėmėsi šeimininkų ekipos kapitonas Paulius Malašauskas, kuris pelnė septynis taškus iš eilės ir sumažino deficitą iki 48:51. Čia pat svečiai susigrąžino iniciatyvą ir atstatė dviženklį pranašumą (52:62). Likusį laiką vaizdas ir toliau nesikeitė bei prieš lemiamą ketvirtį „Trakai” ir toliau pirmavo įtikinamai – 54:66.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai dėjo visas pastangas, tačiau rimtesnės intrigos nesukūrė. „Zanavykas” 71:79 turėjo pripažinti „Trakų” ekipos pranašumą.

Šakių „Zanavykas”: Marijus Užupis – 17 (5/6 dvit.), Paulius Malašauskas – 15 (5/7 dvit., 8 rez. perd., 23 naud. bal.), Šarūnas Beniušis – 13.

Trakų „Trakai”: Karolis Brusokas – 18 (7/8 dvit., 8 atk. kam., 22 naud. bal.), Dovis Bičkauskis – 16 (4/5 dvit., 5 rez. perd., 24 naud. bal.), Domantas Pipiras – 13, Mindaugas Reminas – 12.

sakiuzanavykas.lt info

M. Echodas: „Šį sezoną viskas atrodo daug paprasčiau“

30.10.2014

„Šiuo metu mano ūgis 206 cm. Ir dar augu“,- sako geriausias praėjusios NKL savaitės žaidėjas Martynas Echodas. Iš tėčio paveldėtą ūgį septyniolikmetis krepšininkas itin gerai išnaudojo paskutinėse dvejose čempionato rungtynėse, kuomet rinko po 19,5 taško ir atkovojo po 12 kamuolių. Po puikaus savaitgalio jaunasis „Žalgirio“ talentas šoktelėjo į naudingiausių NKL krepšininkų dešimtuką, o rezultatyviausių žaidėjų kategorijoje jis – keturioliktas.

Lyg to būtų negana, M. Echodo dėjimas į krepšį po R. Minioto perdavimo tapo gražiausiu NKL savaitės epizodu.

Tačiau įvertinimams jaunasis krepšininkams atsparus. Į NKL užduotus klausimus vaikinas atsakinėjo kuklindamasis. Gal ir dėl to, kad šis interviu – jo pirmasis.

- Martynai, esi aukštas vyrukas, bet mėgsti bėgti į greitas atakas. Kokioje pozicijoje jautiesi geriausiai?

- NKL čempionate treneris leidžia žaisti dviejose pozicijose – centro ir sunkiojo krašto puolėjo. Labiau patinka pastaroji, joje praleidžiu daugiausiai laiko.

- Tau septyniolika. Ar tikiesi dar ūgtelėti? Kiek centimetrų trūksta iki norimo ūgio?

- Specialių tyrimų nedariau, bet treneriai sako, kad porą centimetrų dar turėčiau paaugti. Pats norėčiau ūgtelėti iki 210 cm. Tai pats geriausias ūgis tiek sunkiajam kraštui, tiek vidurio puolėju - galėčiau rungtyniauti dviejose pozicijose.

- Keliais žodžiais apibūdink, koks tu esi aikštėje?

- Galiu žaisti tiek nugara į krepšį, tiek veidu, statau daug užtvarų, mėgstu žaisti vienas prieš vieną ir bandau išmokti mesti iš toli (šypsosi).

- Praėjusiame sezone aikštėje pasirodydavai epizodiškai. Dabar esi „Žalgirio“ dublerių starto penketo žaidėjas ir net vienas lyderių. Kaip per vasarą pavyko padaryti tokį šuolį?

- Praėjusiame sezone man trūko fizinės jėgos, buvo sunku stumdytis su varžovais, kurie atrodė labai stiprūs ir pajėgūs. Vasarą daug laiko praleidau kilnodamas svarmenis, o krepšinio aikštėje tobulinau tam tikrus judesius. Dabar jaučiuosi sutvirtėjęs. Šį sezoną įgavau pasitikėjimo savimi, viskas atrodo daug paprasčiau. Be to, komandą paliko trys lyderiai, tad atsirado proga.

- Kuris varžovas iš tų paminėtų stiprių ir pajėgių NKL vyrukų tau palieką didžiausią įspūdį?

- Julius Kazakauskas iš Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės“. Jis žemesnis už mane, bet labai stiprus fiziškai, staigus ir turi gerą metimą iš toli.

- Tavo žaidimo kreivė nebanguoja. Per pastarąsias 6 rungtynes surinkai 4 dvigubus dublius. Iš kur toks jauno žaidėjo pastovumas?

- Treneris gan stipriai manimi pasitiki, turime porą derinių aukštiems žmonėms, komandos draugai mane išnaudoja – visa tai padeda būti tokiu, kokiu esu.

- „Žalgiris-2“ - jauniausia ir aukščiausia komanda lygoje. Ar aikštėje tai jaučiate?

- Tikrai jaučiame ir savo amžių, ir ūgį. Dėl nepatirties atsiranda skubotų, neapgalvotų sprendimų. O mūsų ūgį treneris akcentuoja kaip pranašumą ir skatina jį išnaudoti.

- Kokie jūsų jauno ir aukšto kolektyvo tikslai?

- Konkrečių tikslų niekas neiškėlė. Tiesiog einame į kiekvienas rungtynes kaip į paskutines ir norime jas laimėti.

- Kartu su „Žalgirio“ jaunimu komandoje rungtyniauja du patyrę krepšininkai – Vidas Ginevičius ir Olegas Kojenetsas. Ko išmokai iš šių veteranų?

- Vidas dalina nuostabius perdavimus. Su tokio aukšto lygio žaidėju dar niekad nesu žaidęs. O Olegas prieš treniruotes pamoko įvairiausių judesių, pasako, ką darau negerai, pataiso.

- Kaip keičiasi žaidimas, kai aikštėje jų nėra?

- Kai Vidas turi kamuolį, viskas vyksta ramiau, juo labai pasitikime. Olegas yra geras gynybos specialistas. Kai jų nebūna aikštėje, tragedijos nėra, bet su jais ramiau (šypsosi).

- Buvai pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku ir įsitaisei gražiausių epizodų viršūnėje. Ar begali septyniolikmečiui būti geriau?

- Jaučiuosi nuostabiai. Net nebuvau pagalvojęs, kad taip gali nutikti. Tiesiog nelabai tikėjau, kad galiu puikiai sužaisti dvejas rungtynes iš eilės.

- Į gražiausių lygos epizodų dešimtuką patenki antrą savaitę iš eilės. Ar be dėjimo yra elementų, kurie tave užveda dar labiau?

- Man dėjimai iš viršaus yra patys geriausi krepšinio elementai. Jie užveda mane, komandos draugus, o varžovus šiek tiek nuramina (šypsosi).

„Žalgirio“ dublerių vyr. treneris T. Masiulis pasitiki M. Echodu

Šią savaitę NKL rungtynės – ketvirtadienį ir penktadienį

29.10.2014

Šią savaitę dėl Visų šventųjų savaitgalio Nacionalinės krepšinio lygos komandos žais kiek neįprastu grafiku. Devintojo turo rungtynes ekipos žais ketvirtadienį, 18:00 val., o dešimtojo - penktadienį, 18:00 val.

Ketvirtadienį (10.30) SportoTV.lt krepšinio mėgėjams siūlo tiesiogiai stebėti Šakių „Zanavyko“ ir „Trakų“ dvikovą. Penktadienį šis portalas transliuos dvikovą iš Kauno, kur susitiks vietos „JAZZ-Diremta“ ir „Vilniaus“ komandos.

17-metis M. Echodas – geriausias NKL savaitės krepšininkas

26.10.2014

„Žalgirio“ dublerius palikus Lukui Lekavičiui ir Donatui Taroliui, komandoje auga naujas talentas. Nacionalinėje krepšinio lygoje stabiliu žaidimu dėmesį į save vis dažniau atkreipia septyniolikmetis 204 cm ūgio Kauno „Žalgirio“ dublerių puolėjas Martynas Echodas. Vienas naudingiausių lygos krepšininkų (vid. 17 naud. bal.) tik šiame sezone tapo „Žalgirio-2“ komandos starto penketo žaidėju ir iškart – jos lyderiu.

Šį savaitgalį kauniečio atstovaujama komanda iškovojo dvi pergales iš dviejų galimų, o pats aukštaūgis prie jų prisidėjo

19,5 taško, 12 atkovotų kamuolių ir 26,5 naudingumo balo vidurkiais. M. Echodas pripažintas geriausiu ketvirtosios NKL savaitės krepšininku.

Penktadienio (10.24) rungtynėse su Kauno „JAZZ-Diremta“ jaunasis žalgirietis pelnė 22 taškus, atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, blokavo 3 varžovų metimus ir surinko 32 naudingumo balus.

Šeštadienį (10.25) M. Echodas į Raseinių „Rasų“ krepšį įmetė 17 taškų, sugriebė 12 atšokusių kamuolių, perėmė 2 kamuolius ir aikštę paliko su 21 naudingumo balu.

Į geriausio savaitės krepšininko titulą taip pat pretendavo Saulius Kuzminskas (Molėtų „Ežerūnas-Karys“), Ignas Daukšys („Vilnius“), Benas Bagdonavičius (Joniškio „Delikatesas“), Julius Kazakauskas (Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“), Šarūnas Beniušis (Šakių „Zanavykas“) ir Karolis Guščikas (Raseinių „Rasai“).

„Petrochemos“ pergalių seriją nutraukė „Ežerūno-Kario“ krepšininkai

25.10.2014

Šešių Jonavos „Petrochemos“ pergalių seriją NKL pirmenybėse nutraukė praėjusio sezono prizininkai Molėtų „Ežerūnas-Karys“. Jonaviečiai namuose 69:74 (12:20, 16:14, 20:18, 21:22) turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Svečiai, sužaidus pusę pirmojo kėlinio, ėmėsi didinti apsukas puolime ir pradėjo krautis pranašumą, kuris pasibaigus kėliniui siekė 8 taškus – 20:12.

Antrajame ketvirtyje po Henriko Vorotnikovo dvitaškio „Petrochema“ priartėjo – 18:22, tačiau dar vienas varžovų truktelėjimas į priekį sugrąžino apčiuopiamą pranašumą

„Ežerūnui-Kariui“ – 18:30. Ginklų nesudėję jonaviečiai prieš didžiąją pertrauką stabilizavo situaciją rungtynėse – 30:36.

Po pertraukos Molėtų klubas vėl bandė nutolti - 45:37 (25 min). „Petrochemos“ bėdos tuo nesibaigė ir ketvirčio antroje pusėje Mindaugo Kildišiaus auklėtiniai atstatė dviženklę persvarą – 51:41. Jonavos klubą nuo didžiulių problemų išgelbėjo Karolio Šaruko, Tomo Milinsko ir H.Vorotnikovo metimai – 48:52.

Ketvirtajame kėlinyje Jonavos ekipa ir toliau bandė vytis varžovus, kurie likus žaisti penkias minutes pirmavo – 63:53. Prieš prasidedant paskutinei minutei tritaškį pataikė Evaldas Aniulis, dvitaškį pridėjo Ričardas Verbickas ir situacija vėl tapo įtempta – 64:69. Tiesa, pabaigą tiksliau sužaidė svečiai, iškovoję šeštąją pergalę – 74:69.

Jonavos „Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas 15 taškų (8 atk. kam.), Tomas Milinskas 14, Ričardas Verbickas 8, Aurimas Urbonas ir Evaldas Aniulis po 7 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Vladislovas Razumnovas ir Lukas Grabauskas po 3, Dainius Gulbinas 1, Mikita Balaban ir Dovydas Šemeklis taškų nepelnė, Vilius Sajekas nerungtyniavo.

Molėtų „Ežerūnas-Karys“: Saulius Kuzminskas 15 taškų (17 atk. kam.), Evaldas Baniulis 14, Gintautas Matulis 12, Žygimantas Šeštokas 10.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos „Petrochemos“ klubas žais ketvirtadienį namuose su „Šilutės“ krepšininkais.

„Zanavykas” savų žiūrovų akivaizdoje sutriuškino „Jazz-Diremtą”

25.10.2014

Šakių „Zanavykas” Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė dar vienas rungtynes. Edo Nickaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje užtikrintai 99:62 (23:17, 26:14, 22:14, 28:17) nugalėjo be pergalių šiame sezone liekančią Kauno „JAZZ-Diremta” ekipą.

Pirmasis kėlinys prasidėjo abiejų komandų rezultatyviomis atakomis 6:5. Čia pat šakiečiai pelnė keturis taškų be varžovų atsako ir padidino savo persvarą iki penkių taškų 10:5, kas privertė laikinosios sostinės ekipos vyriausiąjį trenerį paprašyti minutės pertraukėlės. Nors po jos svečiai sugebėjo surengti spurtą 0:6 ir persverti rezultatą savo

naudai 10:11, tačiau paskutinėmis minutėmis šeimininkai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo šešių taškų pranašumą – 23:17.

Antrajame kėlinyje zanavykai ir toliau diktavo savo sąlygas bei sužaidus dvi minutes įgijo dviženklį pranašumą 29:19. Likusį laiką vaizdas aikštėje nesikeitė ir abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant užtikrintai šeimininkų persvarai – 49:31.

Trečiajame kėlinyje suvalkiečiai žaidė sėkmingiau ir sužaidus beveik keturias minutes komandas jau skyrė dvidešimt vienas taškas – 52:31. Šeimininkai kontroliuodami rungtynes prieš lemiamą ketvirtį ir toliau pirmavo užtikrintai – 71:45.

Ketvirtasis kėlinys šiose rungtynėse buvo tik formalumas. Nors sirgalių apmaudui 100-tojo taško paskutinėmis sekundėmis šeimininkams pelnyti nepavyko, tačiau vis tiek užtikrintai 99:62 nugalėjo Kauno „Jazz-Diremtą” ir į savo sąskaitą šiame sezone įsirašė ketvirtąją pergalę.

„Sūduva-Mantinga“ paskutinėmis sekundėmis palaužė „Delikateso“ pasipriešinimą

25.10.2014

Marijamolės „Sūduva-Mantinga“ iškovojo penktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Marijampoliečiai namuose po atkaklios kovos 87:86 (24:20, 16:22, 16:22, 31:22) palaužė turnyrinės lentelės kaimynus - Joniškio „Delikateso“ krepšininkus.

Susitikimas prasidėjo sėkmingais abiejų komandų išpuoliais - du iš eilės Joniškio komandos puolėjo Manto Pukinsko tritaškiai leido svečiams išsiveržti į priekį, tačiau tuo pačiu suskubo atsakyti marijampoliečių naujokas Casey Coonsas. (7:6) Vis tik, „Delikateso“ krepšininkai pataikė dar vieną metimą ir taip įgijo nežymų, keturių taškų pranašumą -

7:11.Kiek vėliau, Manto Pukinsko vedami joniškiečiai padidino savo persvarą iki penkių, tačiau tas pats Coonsas pataikė dar du tritaškius ir persvėrė rungtynių rezultatą. (19:18) Ketvirčio pabaigoje, Mitalauskas pataikė tolimą metimą, o Pauliui Abramavičiui pridėjus vieną baudos metimą, „Sūduvos-Mantingos“ persvara šoktelėjo iki keturių - 24:20.

Antrojo kėlinio pradžioje, Suvalkijos sostinės komandos snaiperis Paulius Kleiza pelnė du taškus, po kurių sekė dvi minutes trukęs abiejų komandų taškų badas. (26:20) Jį taikliu tritaškiu nutraukė „Delikateso“ gynėjas Žilvinas Petraitis. (26:23) Po to, Čepanonis realizavo abu baudų metimus, tačiau kitoje aikštės pusėje Joniškio komandos puolėjas Benas Bagdanavičius atsakė tritaškiu. (30:29) Po Pauliaus Klemo baudų metimų, „Delikateso“ komandai trumpam pavyko išsiveržti į priekį, tačiau marijampolietis Tautvydas Kliučinykas iškart pataikė tritaškį bei sugrąžino savo komandai nežymų pranašumą - 33:31. „Sūduvai-Mantingai“ niekaip nepavyko įgyti ryškesnės persvaros, o po Manto Pukinsko benefiso po krepšiu, joniškiečiai ir vėl išsiveržė į priekį - 40:42

Antroji rungtynių pusė prasidėjo „Sūduvos-Mantingos“ spurtu 8:2, po kurio marijampoliečiai persvėrė rungtynių rezultatą. (48:44) Netrukus pirmaujanti komanda ir vėl pasikeitė - po Bagdonavičiaus taškų, „Delikateso“ ekipa ir vėl priekyje - 48:51. Svečių komandoje po krepšiais ėmus dominuoti Aivarui Galkauskui, joniškiečiai susikrovė kiek saugesnį, septynių taškų pranašumą - 53:60. Vėliau sūduviečiai pataikė tritaškį, tačiau Žilvinas Petraitis dvitaškiu neleido šeimininkams ryškiau sumažinti skirtumo - 56:64.

„Sūduva-Mantinga“ lemiamą ketvirtį pradėjo kiek sumažindama atsilikimą ir po Kliučinyko baudų, Joniškio krešininkų persvara aptirpo iki keturių - 62:66. Vėliau, į Pukinsko tritaškį tuo pačiu atsakė ir Kliučinykas, o po Mariaus Valukonio greito išpuolio, šeimininkai atsiliko tik dviem taškais - 67:69. Po Roberto Stankevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės Paulius Klemas tolimu metimu kiek atitolino joniškiečius, o po Petraičio dėjimo, „Delikatesas“ susigrąžino septynių taškų pranašumą - 67:74. Vis tik marijampoliečiai nepasidavė ir Paulius Kleiza taikliu tritaškiu persmeigė savo ekipos deficitą per pusę - 71:74. Iškart po to, komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis ir ekipas vėl skyrė tik trys taškai - 76:79. Vėliau, Marijampolėje susirinkusius žiūrovus ant kojų pakėlė taiklus „Sūduvos-Mantingos“ amerikiečio Casey Coonso tritaškis. (79:79) Tada Petraitis pelnė du taškus, tačiau po krepšiu dominavęs Marius Valukonis pelnė penkis paeiliui. (85:83) Joniškiečiai į tai atsakė tritaškiu, tačiau tas pats Valukonis vėl pergudravo Beną Bagdonavičių, taip atstatydamas menką šeimininkų pranašumą - 87:86. Po minutės pertraukėlės Coonsas perėmė kamuolį, tačiau iškart suklydo ir svečiams suteikė dar vieną šansą, kuriuo „Delikatesas“ pasinaudoti nesugebėjo ir „Sūduva-Mantinga“ šventė sunkią pergalę - 87:86.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Kleiza 17, Marius Valukonis (9 atk. kam.) 13, Casey Coons 12, Paulius Petrilevičius, Rokas Čepanons ir Tautvydas Kliučinykas po 10.

„Delikatesas“: Žilvinas Petraitis 20, Paulius Klemas 19, Mantas Pukinskas ir Benas Bagdonavičius po 14.