Mato Sapiegos trauma rimta: sezonas baigtas

14.10.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pačioje sezono pradžioje patyrė rimtą smūgį. Pagrindiniam suvalkiečių ekipos atakų organizatoriui Matui Sapiegai plyšo kelio kryžminiai raiščiai.

Po išsamesnių tyrimų ir gydytojų konsultacijų tapo aišku, kad 178 cm ūgio įžaidėjas be krepšinio privalės praleisti mažiausiai penkis mėnesius.

Kaunietis „Sūduvos-Mantingos“ komandai buvo ypač svarbus. Praėjusio sezono antroje pusėje į Marijampolę atvykęs gynėjas tapo rimta paspirtimi banguotai žaidusiai

komandai. Šį sezoną M. Sapiega susižeidė jau pirmose sezono rungtynėse. Dvikovoje su „Vilniaus“ komanda jis spėjo sužaisti vos dvi minutes, per kurias pelnė 6 taškus ir atkovojo 1 kamuolį.

Likusi be įžaidėjo, „Sūduva-Mantinga“ artimiausiu metu laukia pastiprinimo.

Geriausiu antrosios NKL savaitės krepšininku išrinktas A. Udras

13.10.2014

Dėl geriausio antrosios NKL savaitės krepšininko vardo virė atkakli kova. Realiausi pretendentai Antanas Udras (Vilniaus „Perlas-MRU“, Karolis Šarukas (Jonavos „Petrochema“) ir Tautvydas Kliučinykas (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“) vedė savo ekipas į pergales, buvo rezultatyvūs ir efektyvūs.

Vis dėlto absoliučiai efektyviausias ir rezultatyviausias praėjusį savaitgalį buvo vilnietis A. Udras. Būtent jis pripažintas geriausiu NKL savaitės žaidėju.

Per dvi rungtynes šis 22 metų 203 cm ūgio krepšininkas pelnė 44 taškus (25,8 proc. komandos taškų) , atkovojo 22 kamuolius (27 proc. komandos atkovotų kamuolių), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 14 varžovų pražangų, iš dviejų taškų zonos atakavo 68 procentų (15/22), o baudų metimus metė 90 procentų taiklumu (18/20). Aukštaūgis iš viso surinko 56 naudingumo balus.

Išvykos rungtynėse su Šakių „Zanavyko“ Mindaugo Sakalausko auklėtinis pelnė 24 taškus, atkovojo 12 kamuolių (5 puolime), perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir aikštę paliko sukaupęs 33 naudingumo balus.

Savų žiūrovų akivaizdoje A. Udras pasistengė, kad ir Vilniaus derbyje jo komanda būtų pajėgesnė. Dvikovoje su „Vilniumi“ puolėjas surinko antrą dvigubą dublį per dvi dienas (20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 oponentų pražangas ir aikštę paliko su 23 naudingumo balais.

Tapti geriausiu savaitės krepšininku taip pat pretendavo: Karolis Šarukas (Jonavos „Petrochema“), Tautvydas Kliučinykas (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Martynas Echodas (Kauno „Žalgiris-2“), Benas Bagdonavičius (Joniškio „Delikatesas“), Valdemaras Savostjanovas (Raseinių „Rasai“), Adomas Drungilas („Palanga“) ir Nerijus Anglickis („Šilutė“).

Puikiai sezoną pradėjęs K.Šarukas: labiau pasitikiu savo jėgomis

13.10.2014

Trys pergalės iš trijų galimų. Tokiu ritmu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato pradžioje varžovų arenose žygiuoja Jonavos „Petrochemos“ ekipa. Pirmąjį lygos savaitgalį svečiuose įveikę jaunųjų žalgiriečių pasipriešinimą, Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai po savaitės išvykose iškovojo dar dvi pergales.

„Petrochemos“ krepšininkai praėjusį penktadienį sostinėje – 71:65 palaužė „Vilniaus“ ekipos pasipriešinimą, o šeštadienį uostamiestyje – 77:64 nepaliko vilčių vietos „Naftos-Uni-Akvaservio“ krepšininkams.

Klubo kopimą NKL čempionato turnyro lentelės kopėčiomis aukštyn ryškiausiai antrajame pirmenybių ture inicijavo 19-metis 198 cm ūgio kaunietis Karolis Šarukas, kuris vidutiniškai per dvejas rungtynes rinko po 18 taškų, atkovodavo po 6 kamuolius bei savo sąskaitoje galėjo didžiuotis po 23,5 naudingumo balo.

Kokybinis krepšininko šuolis naujojo sezono pradžioje, lyginant 2013-2014 m. NKL batalijomis (4,1 tšk., 1,8 atk. kam.), daugiau nei įspūdingas. K.Šarukas, duodamas interviu tinklalapiui „jsk.lt“, pasidalijo mintimis apie savo bei komandos sėkmingą pasirodymą NKL čempionato pradžioje.

- Šį kaip ir praėjusį savaitgalį šeimininkavote varžovų arenose. Kaip būtų galima paaiškinti tokį sėkmingą ekipos žaidimą?

- Pradėjome demonstruoti geresnius rezultatus tiek puolime, tiek gynyboje. Stengiamės žaisti komandinį žaidimą, pasitikėjome vienas kitu ir dėl to mus lydėjo sėkmė.

- Ar tikėjotės tokios pergalių serijos išvykose?

-Sunku ko nors tikėtis tokiame atkakliame šių metų NKL čempionate, tačiau tik su noru ir atsidavimu galime pasiekti pergalių.

- Praėjusį sezoną NKL čempionate rinkdavai po 4 taškus. Šį savaitgalį tavo vidurkis siekė 18 taškų ir buvai naudingiausias komandos narys. Atrodo šį sezoną esi pasiruošęs imtis lyderio vaidmens komandos žaidime?

-Praėjusiais metais buvau dar naujokas komandoje. Šį sezoną labiau pasitikiu savo jėgomis. Tikiuosi sėkmė nenusigręš nuo manęs. Stengsiuosi per kiekvienas rungtynes atiduoti visą save, kad komandos rezultatai butu kuo aukštesni.

- Mėgsti stumdytis po krepšiais, nors dažniausiai tenka kovoti su aukštesniais varžovais. Kur yra tavo stiprioji žaidimo pusė?

- Manau, mano stiprioji pusė yra, jog per kiekvieną susitikimą kovoju dėl kiekvieno kamuolio ir atiduodu visas jėgas.

- Komandoje vis dar nežaidžia traumuoti svarbūs praėjusio sezono krepšininkai – Tadas Sebežiovas ir Aurimas Urbonas. Ką šiame sezone gali nuveikti pilnos sudėties „Petrochema?

- Sugrįžus šiems komandos draugams tapsime dar geresnė ekipa ir sieksime tik aukščiausių rezultatų.

Artimiausias rungtynes Jonavos komanda žais namų arenoje artėjantį penktadienį su NKL čempionato debiutantais Raseinių „Rasais“.

Neįvykusios „Trakų“ ir „Ežerūno-Kario“ rungtynės bus žaidžiamos Molėtuose

11.10.2014

Neįvykusias trečiojo NKL turo rungtynes „Trakai“ ir Molėtų „Ežerūnas-Karys“ žais ateinantį antradienį, spalio 14 dieną, 19:00 val., Molėtuose. Tokį sprendimą NKL administracija priėmė po to, kai gavo rungtynių vyr. teisėjo Ramūno Žukausko įvykusios situacijos paaiškinimą.

Penktadienį (10.10) Trakų LOCS salėje komandos negalėjo rungtyniauti dėl ant grindų susikaupusio kondensato. Dėl

pavojaus žaidėjams patirti traumas rungtynės nebuvo pradėtos, su tuo sutiko abiejų komandų vyr. treneriai.

Remiantis NKL nuostatais, „Trakų“ komanda turės padengti visas su teisėjavimu susijusias išlaidas ir kompensuoti Molėtų komandos kelionės išlaidas.

Sostinės derbyje „Perlas-MRU“ sutriuškino „Vilnių“

11.10.2014

Pavyzdingai ketvirtą kėlinį sužaidę Vilniaus „Perlo-MRU“ (3/1) krepšininkai šventė pergalę sostinės derbyje. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariojo sezono rungtynėse Mindaugo Sakalausko auklėtiniai savo aikštėje 90:68 (17:14, 18:21, 22:21, 33:12) sutriuškino „Vilniaus“ (1/3) komandą.

Sostinės ekipos žaidė taškas į tašką pirmuosius tris kėlinius. Prieš lemiamą ketvirtį „Perlo-MRU“ persvara buvo minimali – 57:56. Tačiau ketvirtą kėlinį aikštės šeimininkai laimėjo 33:12 ir iškovojo įtikinamą pergalę.

„Perlas-MRU“: Antanas Udras 20 (10/12 baudų, 10 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 19, Dominykas Domarkas 15 (8/10 baudų), Tomas Černeckis 10.

„Vilnius“: Mantas Mockevičius 18 (9/12 baudų, 11 išpr. praž.), Jermaine‘as Love‘as 15 (0/4 tritaškių), Saulius Dumbliauskas ir Vitalijus Lukša po 10.

Krepsinis.net info

T. Kliučinykas vedė „Sūduvą-Mantingą“ į pergalę

11.10.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ NKL pirmenybėse iškovojo trečiąją pergalę. Suvalkiečiai savų sirgalių akivaizdoje 82:67 (23:23, 29:13, 16:14, 14:17) privertė pasiduoti Kauno „JAZZ-Diremtos“ krepšininkus.

Marijampolės komanda vis dar vertėsi be traumuotų Igno Labučio, Mato Ragausko bei ilgam iš rikiuotės iškritusio Mato Sapiegos.

Marijampoliečiai nuo pat rungtynių pradžios pradėjo diktuoti savo sąlygas. Pauliaus Kleizos tritaškis bei keturi iš eilės Mariaus Valukonio taškai leido šeimininkams atitrūkti

penkiais taškais. (7:2) Po Rolando Urkio paprašytos minutės pertraukėlės, kauniečiams pavyko stabilizuoti situaciją bei išlyginti rezultatą. (11:11) Vėliau komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais, o Kliučinykui pridėjus dvitaškį, sūduviai vėl išsiveržė į priekį - 18:16. Netrukus „JAZZ-Diremtos“ snaiperis Karolis Kokoška pataikė tritaškį, tačiau tuo pačiu ir vėl atsakė Tautvydas Kliučinykas. (21:21) Prieš kėlinio pabaigą svečiai pelnė du taškus, tačiau du taiklūs Roko Čepanonio baudų metimai atstatė lygybę - 23:23.

Antrą kėlinį marijampoliečiai pradėjo spurtuodami 14:2, taip akimirksniu susikraudami dvylikos taškų persvarą. (37:25) Kauniečių tylą nutraukė du taiklūs aukštaūgio Gintauto Kybarto baudų metimai, o Mantvydui Stašeliui pridėjus dar vieną, skirtumas sumažėjo iki devynių - 37:28. Vėliau tas pats Stašelis greitoje atakoje pridėjo dar du, priversdamas „Sūduvos-Mantingos“ trenerį Giedrių Žibėną prašyti minutės pertraukėlės (39:32). Po poros minučių taikliu tolimu metimu dviženklę šeimininkų persvarą atstatė Paulius Kleiza, o po Mariaus Valukonio taškų ji išaugo iki penkiolikos - 49:34. Prieš pat kėlinio pabaigą aikštelėje pasirodęs Domantas Senda pataikė tritaškį, o atakos suregzti nesugebėję svečiai ilsėtis išėjo atsilikdami jau šešiolikos taškų skirtumu - 52:36

Antrąją rungtynių pusę „JAZZ-Diremta“ krepšininkai pradėjo keturiais taškais iš eilės. (52:40) Vis tik, neilgai trukus Čepanonis pelnė du taškus, pridėdamas baudos metimą, o Valentinas Mitalauskas pataikė dvitaškį, po kurio marijampoliečių persvara padidėjo iki septyniolikos - 57:40. Dvi minutes užsitęsusį abiejų komandų taškų badą nutraukė „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgių Petrilevičiaus ir Valukonio tandemas. Jų taškų dėka, Suvalkijos sostinės ekipos persvara išaugo iki dvidešimties - 65:45. Po to, kauniečiai kiek atsigavo ir po Simanavičiaus ir Rutkausko taškų priartėjo iki penkiolikos - 65:50. Vis tik pirmaujantys šeimininkai neatsipalaidavo ir į tai atsakė taikliu tolimu metimu. (68:50)

Lemiamas ketvirtis prasidėjo taikliu Valentino Mitalausko tritaškiu, tačiau iškart po to, kitoje aikštės pusėje „JAZZ-Diremtos“ gynėjas Karolis Kokoška padarė tą patį (71:53). Vėliau Kybartas kiek sušvelnino persvarą, tačiau Paulius Abramavičius pelnė du taškus, po kurių šeimininkų persvara tebesiekė devyniolikos taškų ribą - 76:57. Iki rungtynių pabaigos, Kybarto vedami svečiai tik nežymiai sumažino atsilikimą ir "Sūduva-Mantinga" šventė nesunkią pergalę - 82:67.

Naudingiausiai marijampoliečių gretose rungtyniavo dvigubą dublį surinkęs Tautvydas Kliučinykas. Per 28 minutes, gynėjas pelnė 17 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko tris rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Kitas rungtynes sūduviečiai žais spalio 17 dieną (penktadienį), kuomet mėgins palaužti „Trakų“ ekipos pasipriešinimą.

Sūduva-Mantinga: Tautvydas Kliučinykas (11 atk. kam) - 17, Paulius Petrilevičius - 14, Paulius Kleiza - 13, Paulius Abramavičius - 10.

JAZZ-Diremta: Gintautas Kybartas - 22, Renaldas Simanavičius - 10.

Lyderių akistatoje „Ežerūnas-Karys“ įveikė „Palangą“

11.10.2014

Pirmąją nesėkmę NKL čempionate „Palanga“ patyrė prieš be pralaimėjimų žygiuojantį Molėtų „Ežerūną-Karį“. Molėtuose vykusiose rungtynėse vakarų Lietuvos atstovai 33 minutes su aukštaičiais kovojo kaip lygūs su lygiais, tačiau vėliau pritrūko jėgų ir pralaimėjo rezultatu 81:99 (14:21, 23:17, 25:28, 19:33).

Rezultatyviausios NKL komandos pergalę lėmė geresnė kova dėl atšokusių kamuolių (39 prieš 29), daugiau blokuotų metimų (5 prieš 1), netaiklūs varžovų baudų metimai (5 iš 14) ir fantastiškas Gintauto Matulio solo pasirodymas.

Per 25 žaidimo minutes šis 195 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas pelnė 21 tašką (9/9 dvitaškiai), atkovojo 13 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir surinko 36 naudingumo balus.

Su trimis pergalėmis (3/0) Molėtų ekipa užima aštuntą vietą. Tiesa, ji yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau. Dėl techninių nesklandumų neįvykusį trečiojo NKL turo mačą su „Trakais“ molėtiškiai žais antradienį Molėtuose.

„Ežerūnas-Karys“: Gintautas Matulis 21 (13 atk.k, 5 rez.p), Deividas Keburys 17 (5 atk.k), Tomas Galeckas ir Aivaras Kvedaravičius po 14, Evaldas Baniulis 13 (9 atk.k), Saulius Kuzminskas ir Žygimantas Šeštokas po 10.

„Palanga“: Adomas Drungilas 18 (5 atk.k), Deividas Anužis 17 (7 rez.p), Povilas Šakinis 17 (5 atk.k), Erikas Kubilius 13 (9 atk.k), Ernestas Bružas 9.

„Rasai“ paskutinę minutę palaužė „Šilutę“

11.10.2014

Šį savaitgalį Raseinių „Rasai“ nepralaimi. Penktadienį (10.10) namuose įveikę Joniškio „Delikatesą“, šeštadienį (10.11) vidurio Lietuvos atstovai išvykoje 84:79 nugalėjo „Šilutę“. Iškovoję dvi pergales per keturis susitikimus Alberto Vilimo auklėtiniai įsitaisė NKL turnyro lentelės viduryje.

Nors rungtynes Šilutėje spurtu 11:0 pradėjo šeimininkai, tačiau Aido Kavaliausko ir Valdemaro Savostjanovo vedini raseiniškiai atsitiesė ir po dviejų kėlinių jau pirmavo 40:46.

Trečiajame ketvirtyje šilutiškiai Paulius Semaška, Evaldas Šaulys ir Nerijus Anglickis pasistengė, kad žaidimas išsilygintų. Prieš lemiamą kėlinį dvitaškį įmetė P. Semaška ir komandas teskyrė vienas taškas – 62:63.

Paskutiniame kėlinyje kova virė iki paskutinių sekundžių. 39-ąją minutę rezultatas buvo lygus 79:79. Tačiau per paskutinę atkarpą taškus nuo baudų metimo linijos rinko tik raseiniškiai ir šventė antrą pergalę iš eilės 84:79.

Rezultatyviausias ir naudingiausias rungtynių žaidėjas buvo Valdemaras Savostjanovas. „Rasų“ lyderis į „Šilutės“ krepšį įmetė 21 tašką, atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 29 naudingumo balus. 19 taškų prie Raseinių komandos pergalės pridėjo Giedrius Kurtinaitis, 18 – Aidas Kavaliauskas.

„Šilutės“ komandoje dviženklį taškų skaičių surinko penki krepšininkai. Nerijus Anglickis įmetė 17, Paulius Semaška 16, Evaldas Šaulys 15, Edgaras Sosnovskis 12, Eivydas Mološčiakas 10 taškų.

„Zanavykas” panaikino 17 taškų deficitą, bet „Žalgirio” dublerių neįveikė

11.10.2014

Po dramatiškos rungtynių pabaigos pirmąją pergalę šiame sezone iškovojo Kauno „Žalgirio“ dubleriai. Jie rezultatu 80:78 (19:15, 26:20, 27:22, 8:21) įveikė Šakių „Zanavyką“.

Tris kėlinius aikštėje dominavę Tomo Masiulio auklėtiniai vos neprisižaidė ketvirtajame, kuomet išbarstė turėtą 15 taškų persvarą (75:57) ir leido varžovams išlyginti rezultatą (75:75). Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei minutei paskutinį taiklų metimą šiose rungtynėse įsūdė jaunasis žalgirietis Kristupas Žemaitis. „Zanavykas“ dar turėjo šansą

išplėšti pratęsimą ar bent lygiąsias, tačiau Justinas Nausėdas paskutinę sekundę į krepšį nepataikė.

Kauno „Žalgiris-2″: Martynas Varnas – 18 (5/6 dvit., 2/2 trit., 7 rez. perd., 23 naud. bal.), Regimantas Miniotas – 17, Martynas Echodas – 14, Vidas Ginevičius – 13 (6 rez. perd.).

Šakių „Zanavykas”: Marijus Užupis – 27 (4/7 trit., 8 išpr. varž. pražangos, 19 naud. bal.), Simas Raupys – 16, Šarūnas Beniušis – 9.

Išvykose „Petrochema“ toliau baudžia priešininkus

11.10.2014

Trečiąją pergalę iš eilės svečių arenose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo Jonavos „Petrochemos“ klubas (3-1). Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai Klaipėdoje – 77:64 (18:15, 21:13, 18:17, 20:19) sutriuškino vienus čempionato lyderių vietos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (2-2) krepšininkus.

Mačą penkiais taškais iš eilės pradėjo šeimininkai – 5:0, tačiau Evaldo Aniulio bei Henriko Vorotnikovo vedama „Petrochema“ netrukus suorganizavo įspūdingą spurtą ir išsiveržė į priekį – 12:7. Atsigavę po šalto dušo klaipėdiečiai

išlygino rezultatą – 14:14. Kaip bebūtų, ketvirtį sėkmingiau užbaigė „Petrochema“ – 18:15.

Antrajame kėlinyje „Naftos-Uni-Akvaservio“ klubas susigražino pranašumą – 23:22, bet dar vienas svečių spurtas pakeitė svarstyklių lėkštutes K.Naruševičiaus ekipos naudai – 30:23. Nors intriga greitai eilinį kartą grįžo į susitikimą – 30:28, „Petrochemos“ atakų serija – 9:0 nusiuntė šeimininkus į lengvą nokdauną – 39:28.

Po didžiosios pertraukos uostamiestyje tęsėsi Jonavos ekipos šou. Įpusėjus ketvirčiui, Ričardo Verbicko tritaškis sukrovė svečiams rekordinį 17 taškų pranašumą – 51:34. Į duobę įpuolę šeimininkai kiek stabilizavo mačo eigą, tačiau prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė dvylika taškų – 57:45.

Ketvirtajame ketvirtyje „Petrochemos“ gretose siautėję Karolis Šarukas ir R.Verbickas padėjo sukrauti ekipai net dvidešimt trijų pranašumą – 72:49. Šis spurtas tapo lemiamu tašku rungtynėse ir Jonavos ekipa iškovojo įtikinamą pergalę – 77:64.

Jonavos „Petrochema“: Karolis Šarukas 23 taškai, Ričardas Verbickas 20, Henrikas Vorotnikovas 12, Evaldas Aniulis (9 rez. perd.) ir Tomas Milinskas po 6, Dainius Gulbinas ir Lukas Grabauskas po 4, Vladislovas Razumnovas 2, Vilius Sajekas ir Dovydas Šemeklis taškų nepelnė.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Dainius Vaitelis 12 taškų, Elvinas Gintvainis 10, Laurynas Lučinskas 9.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos klubas žais artėjantį penktadienį namų arenoje su lygos debiutantais Raseinių „Rasų“ krepšininkais.