Pažintis su NKL komandų sudėtimis ir jų pokyčiais (papildyta)

02.10.2014

Šį savaitgalį prasidės 2014-2015 metų NKL sezonas. Be į LKL išvykusių čempionų „Mažeikių”, be dėl finansinių sunkumų varžytis net nepabandžiusių „Radviliškio-Juodelių“, tačiau su RKL čempionais „Rasais“ ir po skyrybų Palangoje dviem klubais tapusiais „Palanga“ bei „Vilniumi“. Intrigos, sveikos konkurencijos ir žaviai netikėtų rezultatų NKL čempionate kaip įprasta netrūks, o čempionato pabaigoje lyga turės ir naujus čempionus. Kas jais taps, atspėti neįmanoma, tačiau pažintis su komandų sudėtimis kiekvienam padės susidaryti savo vaizdą.

Siūlome iš arčiau susipažinti su visų NKL komandų sudėtimis ir jų pokyčiais. Komandos išdėstytos atsitiktine tvarka.


Šakių „Zanavykas” 

Iš komandos išvyko: Paulius Abramavičius, Paulius Kleiza, Valentinas Mitalauskas, Matas Ragauskas, Arturs Pelšs, Renaldas Simanavičius, Paulius Parachomikas, Vilius Šumskis, Vytautas Vaikšnis, Paulius Beliavičius.

Komandoje liko: Marijus Užupis.

Į komandą atvyko: Paulius Malašauskas, Tomas Miškinis, Šarūnas Beniušis, Justas Nausėdas, Taurantas Tamošiūnas, Mantas Sadauskas, Pijus Mykolaitis, Modestas Žaunieriūnas, Gediminas Juozapavičius, Jokūbas Stanaitis, Simas Raupys.

„Zanavykas” – labiausiai per vasarą sudėtį pakeitęs NKL klubas. Iš praėjusio sezono komandoje liko vos 9 procentai žaidėjų (1 iš 11). Zanavykai į Marijampolės „Sūduvą-Mantingą” išleido ir dvejus metus ekipai vadovavusį vyr. trenerį Giedrių Žibėną. Jo vietą užėmė jaunų krepšininkų specialistas Edas Nickus. Iš LKL į NKL persikėlusi šio stratego kariauna bus ištroškusi pergalių. Ir gerai, nes trečius metus NKL rungtyniaujančio „Zanavyko“ vadovybė komandai iškėlė tikslą pagaliau patekti į NKL finalo ketvertą.

Tikėtina, kad E. Nickaus vadovaujama komanda žais jam įprastą greitą krepšinį, mes tritaškius ir nevengs dėti kamuolį iš viršaus. Tą „Zanavyko” naujokai (T. Tamošiūnas, P. Malašauskas) darė 2011-2012 metų sezone, kai gynė Kauno „LKKA-Atleto“ garbę ir iškovojo NKL auksą, tą jie (T. Tamošiūnas, P. Malašauskas, Š. Beniušis, J. Nausėda, T. Miškinis) du sezonus darė aukščiausiame Lietuvos krepšinio divizione.

Komandos amžiaus vidurkis - 20,5 metų, komandos ūgio vidurkis - 195,4 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Paulius Malašauskas, Taurantas Tamošiūnas, Marijus Užupis, Simas Raupys, Šarūnas Beniušis.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis”

Išvyko: Haroldas Venskus, Linas Jonuška, Antanas Montrimavičius, Valentas Tarolis, Martynas Airošius.

Liko: Domininkas Matutis, Laurynas Lučinskas, Viktoras Chodosovskis, Tadas Maželis, Donatas Norkus.

Atvyko: Ovidijus Kaminskis, Elvinas Gintvainis, Julius Kazakauskas, Dainius Vaitelis, Džiugas Slavinskas, Aidas Einikis, Mindaugas Stašys.

Naujasis Klaipėdos klubo direktorius ir jo padėjėjai šią vasarą stipriai padirbėjo. Šį sezoną pavadinimą pakoregavusi „Nafta-Uni-Akvaservis“ – viena iš NKL favoričių. Po poros metų Plungės „Olimpe“ ir „Trakuose“ į uostamiesčio komandą grįžo naudingiausias 2013-2014 metų sezono NKL finalo ketverto krepšininkas Julius Kazakauskas. Ekipą pildė rezultatyviausias praėjusio sezono lygos žaidėjas Dainius Vaitelis. Jie, kartu su Viktoru Chodosovskiu, sudarys vieną stipriausių aukštaūgių grandį antrajame Lietuvos krepšinio divizione. Mažiukų gretas papildė NKL rezultatyvių perdavimų rekordininkas Elvinas Gintvainis ir LKL bei Latvijos aukščiausioje krepšinio lygoje rungtyniavęs Mindaugas Stašys. Dar vienas naujokas Aidas Einikis, senbuviai Tadas Maželis, Donatas Norkus, jau įrodė, kad apšaudyti varžovą moka iš bet kurios distancijos. Rytis Vaišvila pagaliau dirbs su tais krepšininkais, kurių pats norėjo, o ne su tais, kuriuos rado atėjęs padėti išlikti. Pripažinkime, ir su pastaraisiais jam sekėsi visai neblogai.

Komandos amžiaus vidurkis - 22,6 metai, komandos ūgio vidurkis - 193,3 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Mindaugas Stašys, Tadas Maželis, Julius Kazkakauskas, Viktoras Chodosovskis, Dainius Vaitelis.

Joniškio „Delikatesas“

Išvyko: Aivaras Kvedaravičius, Rokas Čepanonis, Arūnas Sajavičius, Ernestas Ežerskis, Edvinas Vaupšas.

Liko: Paulius Klemas, Žilvinas Petraitis, Irmantas Lianzbergas, Mantas Pukinskas, Gvidas Rupeika, Paulius Kvederavičius.

Atvyko: Paulius Gvazdaitis, Benas Bagdonavičius, Aurimas Birgelis, Aivaras Galkauskas, Žygimantas Šimonis.

Šešiais-septyniais pagrindiniais krepšininkais pastaruosius sezonus besiverčiantis „Delikateso“ vyr. treneris Robertas Stankevičius šiame sezone turės didesnį žaidėjų pasirinkimą, bet daugiau ne visada yra geriau. Žiūrint į prarastas ir įsigytas žaidėjų pavardes susidaro įspūdis, jog Joniškio komanda šiemet nebus tokia nenugalima, kokia buvo 2013-2014 metų reguliariajame sezone. Komandą paliko vienas stipriausių lygos centrų Rokas Čepanonis, pagrindinis įžaidėjas Aivaras Kvedaravičius, individualiai stiprus Ernestas Ežerskis, NKL „Snaiperio“ konkursą laimėjęs Arūnas Sajavičius.

Taip, komandoje liko pagrindiniai smogikai puolėjai Mantas Pukinskas ir Žilvinas Petraitis. Taip, iš LKL atvykę Aurimas Birgelis ir Žygimantas Šimonis patikimai pakeis prarastus gynėjus. Tačiau ar visi trys nauji aukštaūgiai tinkamai atstos vieną R. Čepanonį?

Komandos amžiaus vidurkis - 23,1 metai, komandos ūgio vidurkis - 193,2 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Aurimas Birgelis, Žygimantas Šimonis, Žilvinas Petraitis, Mantas Pukinskas, Benas Bagdonavičius.

Jonavos „Petrochema“

Išvyko: Ignas Daukšys, Vytautas Kružikas, Paulius Vaitiekūnas, Arnas Zabarauskas.

Liko: Aurimas Urbonas, Evaldas Aniulis, Tadas Sebežiovas, Henrikas Vorotnikovas, Tomas Milinskas, Ričardas Verbickas, Dainius Gulbinas, Karolis Šarukas, Lukas Grabauskas.

Atvyko: Vladislavas Razumnovas, Nikita Balaban, Vilius Sajekas, Dovydas Šemeklis.

Jonavos „Petrochema” – tarpsezonyje mažiausiai pasikeitusi NKL komanda. Ekipoje liko net 9 praėjusio sezono krepšininkai. Tačiau tie, kurie rungtyniauti išvyko kitur, „Petrochemai” buvo labai svarbūs. Ypač aukštaūgiai Vytautas Kružikas ir Paulius Vaitiekūnas. Į jų vietą stojo ne vyresni nei 20 metų NKL naujokai - Vladislavas Razumnovas, Nikita Balaban, Vilius Sajekas ir Dovydas Šemeklis. Komanda tapo jaunesne (vidurkis – 21,3 metai) ir žemesne (vid. 195,8 cm). Tarp naujokų nėra nei vieno centro, tad po krepšiais su varžovų centrais stumdysis sunkieji krašto puolėjai Henrikas Vorotnikovas ir Tomas Milinskas.

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą: kur kas daugiau laiko ir erdvės aikštėje gaus praėjusiais metais lygoje apsišaudę ilgalaikiai „Petrochemos“ projektai Ričardas Verbickas, Lukas Grabauskas ir Karolis Šarukas. Bet bene didžiausiu šios komandos ginklu liks vyr. treneris Kęstutis Naruševičius, mokantis kovoti su bet kokia turima sudėtimi ir favorite nelaikytą komandą nuvesti iki finalo ketverto ar bent jau labai šalia jo.

Komandos amžiaus vidurkis - 21,3 metai, komandos ūgio vidurkis - 195,8 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Tadas Sebežiovas, Ričardas Verbickas, Lukas Grabauskas, Tomas Milinskas, Henrikas Vorotnikovas.

Molėtų „Ežerūnas - Karys“

Išvyko: Tomas Černeckis, Nerijus Varnelis, Thomas R. Davis, Osvaldas Mačernis, Kipras Pumputis, Tomas Gaidamavičius, Edgaras Zinevičius, Mantas Kadzevičius, Marius Janišius.

Liko: Saulius Kuzminskas, Tomas Galeckas, Raimondas Ambrulaitis.

Atvyko: Deividas Keburys, Mantas Šerkšnas, Žygimantas Šeštokas, Aivaras Kvedaravičius, Evaldas Baniulis, Gintautas Matulis, Adomas Žiukas, Eimantas Narušis.

Nors ir netekęs daugumos pagrindinių žaidėjų, ant popieriaus Molėtų „Ežerūnas-Karys” – viena iš galingiausių NKL komandų. Drąsiai LKL galintys rungtyniauti Saulius Kuzminskas, Evaldas Baniulis ir Gintautas Matulis bus pagrindinė ekipos varomoji jėga. Ne ką prasčiau už juos aikštėje atrodo vienas naudingiausių praėjusio sezono NKL krepšininkų Deividas Keburys, ilgametis Joniškio „Delikateso” lyderis Aivaras Kvedaravičius, snaiperis Žygimantas šeštokas ir darbininkas Raimondas Ambrulaitis. Po du gerus krepšininkus į vieną poziciją – toks buvo komandos vyr. trenerio Mindaugo Kildišiaus vasaros planas, kurį, net ir su mažesniu biudžetu nei pernai, „Ežerūnas-Karys” įvykdė.

Komandos amžiaus vidurkis - 25,5 metai, komandos ūgio vidurkis - 195,7 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Tomas Galeckas, Gintautas Matulis, Evaldas Baniulis, Deividas Keburys, Saulius Kuzminskas.

Raseinių „Rasai“

Išvyko: Erikas Kaupaitis, Gytis Maciulevičius, Šarūnas Dimša.

Liko: Gediminas Butkus, Lukas Sėjūnas, Karolis Guščikas, Linas Jachimavičius, Evaldas Džiaugys, Valdemaras Savostjanovas, Tautvydas Banys, Justas Petkevičius, Donatas Drimeikis.

Atvyko: Aidas Kavaliauskas, Darius Marcinkevičius, Darius Gricius, Simonas Andraitis, Giedrius Kurtinaitis.

Iš RKL atkeliaujančios komandos NKL senbuviams visad kelia didžiulį smalsumą. Gal todėl „Rasų“ dvikova su „Trakais“ atidarys 2014-2015 metų antrojo Lietuvos krepšinio diviziono sezoną.

„Tiek likusiais komandoje, tiek naujais pirkiniais esu labai patenkintas,“- sezono išvakarėse sakė „Rasų“ vyr. treneris Albertas Vilimas. Krepšinio specialistas galvoje turėjo pagrindinius komandos krepšininkus – nuo vaikystės treniruotus Valdemarą Savostjanovą ir Justą Petkevičių, iš Kelmės prieš porą metų atvykusį ir milžinišką pažangą padariusį aukštaūgį Karolį Guščiką, kėdainiškį įžaidėją Gediminą Butkų. Visi jie pajuto, kokia skani yra pergalė - praėjusiame sezone tapo RKL čempionais – ir visi tą skonį norės pajusti dar kartą.

Iš svarbesnių krepšininkų „Rasus“ vasarą papildė taikliarankis raseiniškis Darius Gricius, darbštus aukštaūgis Darius Marcinkevičius, Alytaus „Dzūkijos“ marškinėlius vilkėjęs Giedrius Kurtinaitis ir įžaidėjas Aidas Kavaliauskas. Naujokams namų arenoje nepralaiminčių etiketę turinčios komandos gretose taip pat numatyta svarbi rolė.

Komandos amžiaus vidurkis - 23 metai, komandos ūgio vidurkis - 192,4 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Gediminas Butkus, Darius Gricius, Justas Petkevičius, Valdemaras Savostjanovas, Karolis Guščikas.

Trakų „Trakai“

Išvyko: Tadas Rinkūnas, Edvinas Jezukevičius, Evaldas Baniulis, Julius Kazakauskas, Rytis Juknevičius, Augustas Šuliauskas, Edgaras Pundzius, Osvaldas Olisevičius, Blaž Črešnar.

Liko: Simonas Lekys, Tautvydas Pipiras, Domantas Pipiras, Alvydas Žarskus.

Atvyko: Mindaugas Reminas, Tautvydas Paliukėnas, Karolis Brusokas, Dovis Bičkauskis, Tomas Lekūnas, Tomaš Romanovskij, Kšištof Songin, Aurimas Varganavičius, Žilvinas Krivickas.

Naujas komandos vyr. treneris Andrius Šležas, senbuviai broliai Pipirai bei naujokai Mindaugas Reminas, Karolis Brusokas, Dovis Bičkauskis ir Tomas Lekūnas – kombinacija, kurią stebėti bus ypač malonu. Jei prieš metus „Trakai” buvo atsargūs, tai dabar ši komanda – ambicinga kaip niekas kitas. Apšilus kojas ir debiutiniame sezone iškovojus sidabrą kitaip ir būti negali. Pulką gerų krepšininkų praradę trakiškiai rado kuo užpildyti spragas. R. Juknevičių pakeis M. Reiminas, T. Rinkūną – D. Bičkauskis, E. Baniulį – T. Lekūnas, J. Kazakauską – K. Brusokas. Į „Trakus“ atvyko kovingi T. Paliukėnas ir T. Ramanovskij. Daugiausia klaustukų kelianti šios komandos vieta – vidurio puolėjai. Komandą paliko B. Črešnaras ir E. Jezukevičius, o jauni A. Žarskus ir D. Pipiras dar nežaidžia taip, kaip gali arba kaip iš jų tikisi treneris. Tačiau treniruotės su P. Čiukinu (šis aukštaūgis treniravosi su „Trakais“ pasiruošimo sezonui metu) turėjo duoti vaisių.

Komandos amžiaus vidurkis - 20,8 metų, komandos ūgio vidurkis - 195,2 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Mindaugas Reminas, Dovis Bičkauskis, Tomas Lekūnas, Karolis Brusokas, Alvydas Žarskus.

Kauno „JAZZ-Diremta“

Išvyko: Paulius Petrilevičius, Rokas Grinius, Mindaugas Jakštas, Matas Staniukaitis, Deividas Baika, Simas Raupys.

Lieka: Artūras Lencevičius, Mantvydas Stašelis, Karolis Kokoška, Regimantas Ostreika, Gintautas Kybartas, Paulius Danisevičius.

Atvyko: Deivydas Sabeckis.

Žaidimas savo malonumui – toks kol kas atrodo Kauno ekipos planas. Spalio 1 dieną šios komandos paraiškoje buvo tik 7 krepšininkai. Tiek neužtenka net pradėti NKL čempionato rungtynes (minimalus reikalavimas - 8 krepšininkai), ką kalbėti apie visą sezoną. Iš kitos pusės, klubo teismas įvyks ne sezono pradžioje, o pabaigoje. Komandos sąraše esantys vyrukai pernai patyrė per daug pralaimėjimų, kad viską taip imtų ir paliktų. Užsigrūdinę ir grūdinami toliau sezono pradžioje jie nejaus jokios įtampos, o teisingas atsipalaidavimas aikštėje reiškia labai daug. Žinoma, stebuklų kiekvieną dieną „JAZZ-Diremta“ nesukurs, bet pasipildžiusi bent dviem-trimis aukštais krepšininkais dėl išlikimo gali rimtai pakovoti.

Komandos amžiaus vidurkis - 23 metai, komandos ūgio vidurkis - 192 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Paulius Danisevičius, Deivydas Sabeckis, Mantvydas Stašelis, Regimantas Ostreika, Gintautas Kybartas.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“

Išvyko: Benas Bagdonavičius, Paulius Gvazdaitis, Povilas Šakinis, Simonas Kymantas, Deividas Sabeckis, Žilvinas Kuklierius, Audrius Mineikis, Paulius Knyza.

Liko: Marius Valukonis, Ignas Labutis, Donatas Sabeckis, Tautvydas Kliučinykas, Matas Sapiega.

Atvyko: Paulius Abramavičius, Rokas Čepanonis, Paulius Petrilevičius, Paulius Kleiza, Domantas Senda, Valentinas Mitalauskas, Matas Ragauskas.

Prieš dvejus metus „Sūduva-Mantinga“ buvo regioniškumo principu suburta NKL komanda. Šiame sezone niekuo panašiu net nekvepia. Marijampolės klubo vadovams nusibodo tik stebėti NKL finalo ketvertus, todėl vasarą jie atsiskė aštuonių žaidėjų ir vyr. trenerio paslaugų. Komandoje liko vietą ekipoje patikimu žaidimu užsitarnavę Marius Valukonis, Ignas Labutis, Donatas Sabeckis, Tautvydas Kliučinykas ir Matas Sapiega. Ir taip galingą sudėtį suvalkiečiai sustiprino patyrusiais Pauliumi Abramavičiumi, Roku Čepanoniu, Pauliumi Petrilevičiumi ir Pauliumi Kleiza. Pagrindiniu komandos treneriu tapo emocingasis Giedrius Žibėnas, turėsiantis ne tik suvienyti tiek daug individualiai puikių krepšininkų, bet ir paskirstyti jų žaidimo minutes taip, kad ir komandai, ir žaidėjams būtų gerai.

Komandos amžiaus vidurkis - 22,3 metai, komandos ūgio vidurkis - 195,3 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Matas Sapiega, Paulius Kleiza, Ignas Labutis, Marius Valukonis, Rokas Čepanonis.

Palangos „Palanga“

Išvyko: --

Liko: --

Papildė: Adomas Drungilas, Erikas Kubilius, Povilas Šakinis, Simonas Kymantas, Haroldas Venskus, Aivaras Galdikas, Benas Vaitulionis, Caleb Sutton, Deivydas Petravičius, Rokas Mažionis, Ernestas Bružas, Deividas Anužis, Gytis Šleinius.

Tas pats treneris su gerokai pajėgesniais krepšininkais – tokią komandą Palangos krepšinio arenoje matys susirinkę krepšinio fanai. Iš senosios „Palangos” į naująją kartu su vyr. treneriu Pauliumi Barkumi perėjo penki jauni krepšininkai. Senbuviams Deividui Anužiui ir Erikui Kubiliui, kaip ir praėjusiame sezone, ant pečių guls didelė atsakomybė. Tačiau naujoji komandos administracija pasirūpino, kad našta aikštėje gultų ant visų penkių pozicijų krepšininkų. Bent tiek pajėgių, patyrusių ir galinčių kovoti su kitomis komandomis krepšininkų „Palanga” turi. Kurorte bent sezonui apsistojo patirties Alytaus „Dzūkijoje” pasisėmęs Benas Vaitulionis, amerikietis Caleb Sutton, iš pajūrio regiono kilę arba jau čia rungtyniavę krepšininkai Haroldas Venskus, Povilas Šakinis, Adomas Drungilas ir Simonas Kymantas.

Pertekliumi to nepavadinsi, tačiau P. Barkus praėjusiame sezone įrodė, kad moka laviruoti ir kur kas kuklesne sudėtimi.

Komandos amžiaus vidurkis - 21,3, komandos ūgio vidurkis - 196 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Deividas Anužis, Erikas Kubilius, Caleb Sutton, Povilas Šakinis, Simonas Kymantas.

Šilutės „Šilutė“

Išvyko: Arnas Kazlauskas, Audrius Ramonaitis, Lukas Petkevičius, Arnoldas Kuncaitis, Lukas Petrošius, Vytautas Kamarūnas.

Liko: Deividas Pukis, Nerijus Anglickis, Eivydas Mološčiakas, Edgaras Sosnovskis, Evaldas Šaulys.

Atvyko: Paulius Semaška, Kostas Jonuška, Julius Ščipokas, Edvinas Alunderis, Tauras Ulevičius, Artūras Grygelis.

Darbo disciplina ir treniruotės ištisus metus duoda vaisių. Tą per pastaruosius du sezonus įrodęs Arvydas Straupis su savo kariauna visą vasarą dirbo ir prieš trečiąjį. „Šilutės“ komanda išlaikė visus pagrindinius praėjusio sezono krepšininkus, pasipildė vietiniu jaunimu ir NKL patirties turinčiais Pauliumi Semaška, Edvinu Alunderiu bei Kostu Jonuška. Pagrindinis pastarųjų žaidėjų uždavinys bus pridėti papildomų jėgų komandai, kuri auga ir 5-6 krepšininkų siekiant rezultato jai jau neužtenka.

2014-2015 metų sezoną „Šilutė“ pradės turėdama 9 patyrusius krepšininkus – tiek reikia ilgesniam ir intensyvesniam sezonui. Jiems ir, be abejo, sau A. Straupis kelia uždavinį pagerinti paskutinio sezono pozicijas, kuomet ketvirtfinalyje šilutiškiai pralaimėjo „Mažeikiams“ ir galutinėje turnyro lentelėje liko aštunti.

Komandos amžiaus vidurkis - 20,8, komandos ūgio vidurkis - 194,3 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Eivydas Mološčiakas, Evaldas Šaulys, Kostas Jonuška, Edgaras Sosnovskis, Nerijus Anglickis.

Vilniaus „Perlas-MRU“

Išvyko: Paulius Semaška, Karolis Brusokas, Dovis Bičkauskis, Henrikas Šliogeris, Vitalijus Lukša, Tadas Padegimas.

Liko: Antanas Udras, Remigijus Sugintas, Dominykas Domarkas, Lukas Kvedaravičius, Rytis Pipiras, Gytis Brazauskas, Žygimantas Ūselis, Vytautas Buzas.

Atvyko: Tomas Černeckis, Edvinas Jezukevičius, Tadas Rinkūnas, Dominykas Zupkauskas, Arnas Kazlauskas, Robertas Bitinas.

Aštuonis krepšininkus išsaugojęs ir penkiais patyrusiais pasipildęs „Perlas-MRU“ rimtai nusitaikė į stipriausiųjų ketvertą. Solidžiai komanda atrodė priešsezoniniuose draugiškuose turnyruose Kinijoje, smagiai priešinosi Ukrainos aukščiausios lygos klubui. Ženklią pažangą padarė ekipos jaunieji krepšininkai Rytis Pipiras bei Žygimantas Ūselis. Iš „Trakų“ Mindaugas Sakalauskas prisiviliojo NKL vicečempionus Tadą Rinkūną ir Edviną Jezukevičių, iš Molėtų į Vilnių grįžo Tomas Černeckis, „Perlą-MRU“ pasirinko dar sezoną sportuoti nusprendęs vyriausias NKL krepšininkas Arnas Kazlauskas. Pridėkime Antaną Udrą, Dominyką Domarką – ir turime sudedamąsias dinamito dalis.

Tačiau sostinės komanda neišvengė traumų. Dėl jų paskutiniuose draugiškuose mačuose nerungtyniavo smulkius susižeidimus patyrę Tomas Černeckis ir Remigijus Sugintas, o po bandymo dėti į krepšį Kinijoje abi rankas susilaužė Ignas Ryla.

Komandos amžiaus vidurkis - 23,6 metų, komandos ūgio vidurkis - 198,6 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Dominykas Domarkas, Tomas Černeckis, Rytis Pipiras, Antanas Udras, Edvinas Jezukevičius.

Kauno „Žalgiris-2“

Išvyko: Lukas Lekavičius, Donatas Tarolis, Vytenis Jasikevičius, Justas Tamulis, Ernestas Serkevičius, Pijus Mykolaitis, Ignas Fiodorovas, Rokas Ulvydas.

Liko: Nerijus Barauskas, Paulius Valinskas, Olegas Kojenetsas, Justas Klimavičius, Martynas Varnas, Martynas Echodas.

Atvyko: Vidas Ginevičius, Ugnius Žilinskas, Kristupas Žemaitis, Regimantas Miniotas, Laurynas Birutis, Martynas Sajus, Gytis Masiulis, Modestas Paulauskas.

Didžiausia NKL žvaigždė šiame sezone rungtyniaus „Žalgirio” dublerių komandoje. Vasarą prie Kauno komandos prisijungė buvęs „Žalgirio”, „Lietuvos ryto” ir nacionalinės Lietuvos krepšinio rinktinės įžaidėjas Vidas Ginevičius. Kartu su kitu veteranu baltarusiu Olegu Kojenetsu šis patyręs krepšininkas privers varžovus spręsti sudėtingus rebusus. Pagrindinė 36 metų įžaidėjo užduotis bus sustyguos jaunus krepšininkus taip, kad įveikti žaliai-baltus būtų kuo sunkiau net NKL favoritams. Kita komandos veteranų užduotis – padėti jauniesiems kolegoms tapti profesionaliais krepšininkais, t.y. perduoti jiems kuo daugiau patirties tiek treniruotėse, tiek rungtynių metu.

Aukščiausiai bet ir vienai jauniausių lygos komandų „Žalgirio“ vadovybė tikslo žūt būt laimėti čempionato nekelia. Tačiau net ir ugdant jaunuosius talentus galima iškovoti skambių pergalių. 2007-2008 m. sezone „Žalgirio“ dublerių ekipa tapo NKL čempione, 2012-2013 metų sezone jaunieji žalgiriečiai rungtyniavo NKL finalo ketverto turnyre, kur pasipuošė bronzos medaliais. Būdamas žaidėju ekipos vyr. treneris Tomas Masiulis taip pat mėgo trofėjus, tad kodėl nenustebinus 2014-2015 metų sezone?

Komandos amžiaus vidurkis - 20,6 metų, komandos ūgio vidurkis - 200 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Vidas Ginevičius, Martynas Varnas, Martynas Echodas, Nerijus Barauskas, Laurynas Birutis.

Vilniaus „Vilnius“

Išvyko: --

Liko: --

Atvyko: Mantas Mockevičius, Jermaine Love, Ignas Daukšys, Vitalijus Lukša, Saulius Dumbliauskas, Andrew Fair, Edgaras Zinevičius, Paulius Naraškevičius, Kasparas Krasauskas, Augustas Šuliauskas, Andrius Juknevičius, Tomas Zdanevičius, Gediminas Žalalis.

Dar vienas šviežias klubas, kurio išskirtinumas – vidurio puolėjų gausa. Juos visus pabandys įdarbinti vyr. trenerio poste debiutuojantis Marius Kugauda. Be aukštų vyrukų į „Vilnių” įrodyti savo vertę atvyko jaunimo rinktinėse žaidęs įžaidėjas Mantas Mockevičius, praėjusio sezono pabaigoje Jonavos „Petrochemoje” žibėjęs Ignas Daukšys, jau pažįstamas legionierius iš JAV Jermaine Love, NKL vicečempionas Augustas Šuliauskas. Nesuvestų sąskaitų šioje lygoje turi Paulius Naraškevičius, netikėtumu varžovams gali tapti ir JAV studijas ką tik baigęs Andrew Fair.

Komandos pagrindas - konkurencingas. Bet vėlai į pirmą treniruotę susirinkusiai ekipai susižaisti, įsibėgėti, iškovoti pirmą pergalę ir nesustoti gali prireikti laiko.

Komandos amžiaus vidurkis - 22,2 metai, komandos ūgio vidurkis - 194,7 cm.

Prognozuojamas starto penketas: Mantas Mockevičius, Jermaine Love, Ignas Daukšys, Saulius Dumbliauskas, Gediminas Žalalis.

„Petrochema“ pasirašė sutartis su trimis naujais krepšininkais

03.10.2014

Naująjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pradedanti Jonavos „Petrochemos“ ekipa užbaigė sudėties komplektacijos darbus. Klubas pasirašė ilgalaikes sutartis su komandos peržiūroje dalyvavusiais Dovydu Šemekliu ir Nikita Balaban bei sudarė trumpalaikį kontraktą su Viliumi Sajeku.

19-metis 200 cm ūgio Dovydas Šemeklis – praėjusio sezono DNB LKF taurės čempionas su Prienų „TonyBet“ klubu. Krepšininkas 2013-2014 m. LKL čempionate sužaidė 15 rungtynių, aikštelėje praleisdavo po 6 minutes, per kurias pelnydavo po 1,4 taško bei atkovodavo po 1 kamuolį.

Kauno A.Sabonio krepšinio centre pastaraisiais sezonais žaidęs 18-metis 200 ūgio Nikita Balaban Moksleivių krepšinio lygos 2013-2014 metų čempionate per 18 minučių rinkdavo po 7,6 taško bei atkovodavo po 4,6 kamuolio.

„Petrochemos“ ekipoje rungtyniaus ir 20-metis 201 cm ūgio puolėjas Vilius Sajekas. Jonavos ekipa su krepšininku sudarė trumpalaikę sutartį su galimybę ją pratęsti iki sezono pabaigos. Iš Kauno kilęs žaidėjas praėjusį sezoną rungtyniavo Laikinosios sostinės „Tornado“ ekipoje ir Regionų krepšinio lygos (RKL) rungtynėse per 31 minutę mesdavo po 14 taškų bei atkovodavo po 5,4 kamuolio.

Visi trys Jonavos klubo naujokai komandos gretose oficialiose rungtynėse turėtų debiutuoti jau rytoj NKL čempionato susitikime su Šakių „Zanavyko“ ekipa.

R. Bitinas papildė Vilniaus „Perlą-MRU“

01.10.2014

Praėjusiame sezone antrajame Ispanijos krepšinio divizione San Sebastiano „Askatuak“ komandoje rungtyniavęs gynėjas Robertas Bitinas grįžo į Lietuvą. 30-metis 185 cm ūgio įžaidėjas po metų pertraukos rungtyniaus Nacionalinėje krepšinio lygoje, kur vilkės Vilniaus „Perlo-MRU“ aprangą.

2012-2013 metų sezone gynėjas atstovavo Vilniaus „Š. Marčiulionio KA – Twomenui“. NKL čempionate gynėjas pelnė po 10,5 taško, atkovojo 2,1 kamuolio ir atliko 2,9 rezultatyvaus perdavimo per mačą. Rungtynėse su Plungės

„Olimpu“ R. Bitinas į žemaičių krepšį įmetė 46 taškus. Tiek pat 2008-2009 metų sezone yra įmetęs ir Mindaugas Reminas. Tai – geriausi rezultatai NKL istorijoje.

Naujasis „Petrochemos“ kapitonas D. Gulbinas: svarbiausia neperdegti

01.10.2014

Prieš prasidedant naujojo sezono kovoms Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate, Jonavos „Petrochema“ išsirinko naująjį komandos kapitoną. Juo tapo jau šeštąjį sezoną iš eilės ekipoje žaisiantis 24-erių metų 197 cm ūgio puolėjas Dainius Gulbinas.

Tapęs komandos kapitonu, krepšininkas su tinklalapiu „jsk.lt“ pasidalijo mintimis apie naująjį vaidmenį ekipoje bei pasiruošimo darbus NKL pirmenybėms.

- Dainiau, per savo karjerą „Petrochemoje“ esi žaidęs su ne vienu buvusiu klubo kapitonu, ką tau pačiam reiškia toks vaidmuo?

- Tokia rolė tikrai maloni ir įpareigojanti, anksčiau ekipoje esu matęs gerų kapitonų pavyzdžių, todėl manau, kad man nebus sunku perimti tokį darbą. Nesiruošiu kažko daryti ar elgtis nenatūraliai, o komandai stengsiuosi padėti visomis išgalėmis.

- Ekipai atstovauji nuo 2009-ųjų metų ir ar galėtumei išskirti kokį bruožą, kuriuo šio sezono Jonavos komanda skiriasi nuo ankstesniųjų?

- Šio sezono ekipos sudėtyje, lyginant su praėjusio sezono komanda skiriasi tik keli žaidėjai. Kaip bebūtų, tiek šių metų, tiek ankstesnes mūsų komandas vienija bendras bruožas – nesvarbu ar pergalė, ar pralaimėjimas viską išgyvename ne kaip pavieniai asmenys, o kaip tikra komanda.

- Pasiruošimo metu „Petrochemos“ gretose keletas krepšininkų negalėjo rungtyniauti dėl traumų, kaip tai atsiliepė visam treniruočių procesui?

Iš tiesų, pasiruošimas naujajam sezonui tapo banguotas dėl atsiradusių traumuotų krepšininkų. Mums teko visiems po truputį kamšyti spragas, iškilus tokiai situacijai, komandos naujokai gavo neblogą šansą pasireikšti ir įrodyti savo vertę. Žiūrėsime, kaip mums pavyko.

- Kokį įspūdį palieka prie klubo prisijungusių naujokų žaidimas?

- Naujokai gerai įsiliejo į klubo žaidimą, nors žaidimo broko dar yra. Kaip bebūtų, tokiu metu tai yra natūralus reiškinys. Esame draugiškas kolektyvas, todėl duodame patarimų ir problemų nekyla.

- Pirmasis naujojo NKL sezono išbandymas – mačas su Šakių „Zanavyku“. Kokios mintys prieš rungtynes?

- Esame kovingai nusiteikę bei visi išsiilgę rungtynių NKL čempionate. Pirmieji susitikimai, manau, būna truputį sunkesni, prisideda daugiau jauduliuko. Svarbiausia iš didelio noro neperdegti ir tikėsimės teigiamo rezultato

Jonavos komandoje išliko tradicija išsirinkti ir antrąją kapitoną, kuris pavaduoja pagrindinį, iškilus nenumatytoms situacijoms. Tokia rolė „Petrochemoje“ atiteko 21-erių metų 197 cm ūgio kretingiškiui Aurimui Urbonui.

Pirmąsias NKL čempionato rungtynes Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai žais penktadienį nuo 18:00 val. namų arenoje su Šakių „Zanavyko“ ekipa.

Oficialu: prie „Zanavyko“ prisijngė S. Raupys ir M. Žiaunieriūnas

01.10.2014

Vasarą iš pagrindų atsinaujinęs Šakių „Zanavykas” dviem krepšininkais baigė sudėties komplektacijos darbus. Klubą papildė Simas Raupys ir Modestas Žaunieriūnas.

20 metų 195 cm puolėjas Simas Raupys praėjusiame sezone rungtyniavo Kauno „JAZZ-KTU” komandoje. Nacionalinėje krepšinio lygoje krepšininkas sužaidė 29 rungtynes, kuriose vidutiniškai pelnydavo po 6 taškus, atkovodavo 3,9 atšokusio kamuolio, atlikdavo 0,9 rezultatyvaus perdavimo, o jo bendras naudingumo balas siekė +7,4.

20-metis 187 cm ūgio gynėjas Modestas Žaunieriūnas praėjusiame sezone rungtyniavo Lietuvos sporto universiteto antrojoje komandoje. Lietuvos studentų II grupės vaikinų lygoje sužaidė 13 rungtynių, kuriose vidutiniškai pelnydavo po 19,8 taško, atkovodavo 3,6 atšokusio kamuolio, atlikdavo 2 rezultatyvaus perdavimo, o bendras naudingumo balas siekė +18,1.

„Trakuose“ rungtyniaus L. Brazdauskis, „Delikatese“ – Ž. Šimonis, „Šilutėje“ – E. Alunderis

01.10.2014

Iki 2014-2015 metų NKL sezono pradžios likus kelioms dienoms, naujais žaidėjais pasipildė trys komandos. „Trakuose“ rungtyniaus puolėjas Lukas Brazdauskis, „Delikatese“ – gynėjas Žygimantas Šimonis, „Šilutėje“ - sunkiojo krašto pozicijoje žaidžiantis Edvinas Alunderis.

„Trakų“ naujokas L. Brazdauskis praėjusiame sezone rungtyniavo Kazachstane, kur atstovavo Altyrau „Barsy“ komandai ir su ja tapo šios šalies pirmenybių vicečempionu. Šiandien 26-ąjį gimtadienį švenčiantis 205 cm ūgio kaunietis sezonu anksčiau rungtyniavo Alytaus „Dzūkijoje“ ir iškovojo

NKL sidabro medalį. 2012-2013 metų NKL čempionate puolėjas per rungtynes pelnė po 8,3 taško, atkovojo po 3,1 kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą.

Joniškio „Delikatesą“ sustiprinęs Ž. Šimonis paskutinius du sezonus praleido Panevėžio „Lietkabelyje“. 191 cm ūgio devyniolikmetis įžaidėjas 2013-2014 metų sezone LKL pirmenybėse sužaidė 22 rungtynes, aikštėje praleido vidutiniškai po 9 minutes, per jas rinko rinko 1,4 taško ir 1,4 atkovoto kamuolio.

„Šilutė“ aukštaūgių grandį papildė LKL ir NKL patirties turinčiu E. Alunderiu. Praėjusį sezoną 22 metų 202 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas pradėjo Kauno „LSU-Atleto“ (LKL) komandoje, tačiau įpusėjus sezonui persikėlė į „Radviliškį-Juodelius“. NKL čempionate puolėjas į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 7,6 taško, atkovojo po 6,3 kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą per 27 minutes.

„Naftą-Uni-Akvaservis“ papildė A. Einikis, D. Vaitelis ir M. Stašys

30.09.2014

Galingą sudėtį buriančią Klaipėdos „Naftą-Uni-Alvaservis“ komandą papildė trys naujokai. Prie Ryčio Vaišvilos vadovaujamos ekipos prisijungė centras Dainius Vaitelis, atakuojantis gynėjas Aidas Einikis ir įžaidėjas Mindaugas Stašys.

201 cm ūgio D. Vaitelis praėjusiame sezone rungtyniavo Plungės „Olimpe“. Vienas komandos lyderių buvo rezultatyviausias NKL žaidėjas (vid. 17,2 tšk.). 28 metų aukštaūgis taip pat sugriebdavo 5,5 atšokusio kamuolio ir komandos draugams atlikdavo po 1,1 rezultatyvaus perdavimo. Anksti baigęs sezoną vidurio puolėjas išvyko į Angliją, kur gynė „Raiders“ klubo garbę.

RKL rungtyniavęs 17-metis 194 cm ūgio A. Einikis vilkėjo Klaipėdos LCC komandos marškinėlius. Per 26 minutes jaunasis krepšininkas į varžovų krepšį įmesdavo po 10,6 taško, atkovodavo 3,8 kamuolio, atlikdavo 1,7 rezultatyvaus perdavimo ir perimdavo po 1 kamuolį per rungtynes.

M. Stašys trenerio R. Vaišvilos komandoje jau yra žaidęs. 2010-2012 metais 180 cm ūgio įžaidėjas atstovavo Klaipėdos „Neptūnui“. 2012 žiemą gynėjas persikėlė į NKL rungtyniavusius „Mažeikius“, 2012-2013 metų sezone žaidė Kauno „LSU-Baltų“, o praėjusiame sezone – BK „Saldus“ (Latvija) ekipoje. Latvijos pirmenybėse M. Stašys sužaidė 29 rungtynes, per kurias vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 30 minučių, pelnydavo 12,3 taško, atkovodavo 3,4 ir perimdavo 1 kamuolį bei atlikdavo 3,8 rezultatyvaus perdavimo.

Krepsinis.net pristato 2014-2015 metų sezono NKL menedžerio žaidimą

29.09.2014

Likus kelioms dienoms iki Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2014–2015 metų sezono pradžios, didžiausias Baltijos šalyse krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net pristato menedžerį.

Krepsinis.net, bendradarbiaudamas su NKL, nusprendė antrą kartą istorijoje pasiūlyti portalo skaitytojams ir NKL fanams išbandyti savo žinias antros pagal pajėgumą Lietuvos lygos menedžeryje. Žaidimas yra nemokamas, jį visada rasite Krepsinis.net puslapio viršuje esančioje meniu juostoje pasirinkę punktą MENEDŽERIAI.

Taisyklės

Kiekvienas registruotas vartotojas gali burti savo komandą, kuri sezono metu rinks taškus, o 10 sėkmingiausių savo komandų vadybininkų bus apdovanoti NKL įsiteigtais prizais. Turėdami tam tikrą biudžetą (100000), galėsite pasirinkti žaidėjus, kurie, jūsų manymu, NKL sezone rungtyniaus naudingiausiai. Čia pravers jūsų žinios apie krepšinį, loginis mąstymas, intuicija ir, be abejonės, vadybos išmanymas. Sezono metu žaidėjų kaina kils arba mažės priklausomai nuo jų pasirodymo varžybose, todėl svarbu numatyti, kurį krepšininką verta parduoti, o kurį įsigyti.

Transakcijų tvarka: prieš pirmąjį turą turėsite 100 transakcijų. Jų netaupykite, nes prieš antrąjį turą visiems žaidėjams menedžerio organizatoriai suteiks po 12 transakcijų. Lygiai tiek pat jų dalyviai gaus prieš prasidedant kiekvienam turui. Pasibaigus reguliariajam sezonui, atkrintamosioms varžyboms turėsite vėl po 100 transakcijų tam, kad galėtume visiškai atnaujinti komandą. Vienas registruotas vartotojas galės turėti tik vieną komandą. Kurti komandą galima ČIA.

TOP-10: vasarą NKL palikę ir į aukštesnį lygį persikėlę krepšinkai

29.09.2014

Nacionalinė krepšinio lyga kasmet aukščiausiam Lietuvos krepšinio divizionui paruošia po keliolika krepšininkų. Šią vasarą NKL į LKL iškeitė panašus būrys žaidėjų. Dar po kelis žaidėjus rungtyniauti išvyksta į užsienį.

Prieš metus sėkmingai LKL debiutavo Tomas Dimša, Rokas Giedraitis, Artūras Gudaitis, Martynas Linkevičius, Augustinas Jankaitis, jėgas užsienyje išbandė Ovidijus Varanauskas ir Marius Grigonis. Dar anksčiau NKL paliko ir į plačiuosius krepšinio vandenis išplaukė Egidijus Mockevičius, Mindaugas Kuzminskas, Mantas Kalnietis, Adas Juškevičius, Jonas Valančiūnas ir kiti.

Siūlome susipažinti su 10 įdomiausių krepšininkų, kurie NKL kaip tramplinu pasinaudojo praėjusiame sezone. Daugumos jų perėjimas iš NKL į aukštesnį lygį šią vasarą buvo ne netikėtumas, o būtinybė.

Paulius Vaitiekūnas: iš Jonavos „Petrochemos“ (NKL) į Prienų „Prienus“ (LKL)

Tvirtas 204 cm ūgio krepšininkas 2012 metais Lietuvos jaunimo (U-20) rinktinėje pakeitė į NBA išvykusį Joną Valančiūną ir su bendraamžiais iškovojo Europos čempionų titulą. Po puikaus pasirodymo čempionate krepšininku domėjosi ne vienas LKL klubas, tačiau galiojantis kontraktas su Jonavos komanda ir traumų virtinė aukščiausios Lietuvos krepšinio lygos klubus bent trumpam atbaidė.

Nors ir persekiojamas sveikatos problemų, P. Vaitiekūnas vėl sužibėjo 2013-2014 metų NKL čempionate. Čia krepšininkas sužaidė 18 rungtynių (iš 36 galimų), aikštėje praleisdavo vidutiniškai 18 minučių, įmesdavo 10,2 taško, atkovodavo 5,7 ir perimdavo 1,3 kamuolio. Pagal pastarąjį rodiklį, kaip ir pagal baudų taiklumą (89,9 proc.) bei gynyboje atkovotus kamuolius (3,9), P. Vaitiekūnas buvo geriausias savo komandoje.

Be solidaus žaidimo P. Vaitiekūnas pasižymėjo ir efektingais momentais. Greitai bėgti, sunkiai dirbti ir galingai krauti kamuolį į krepšį mokantis dičkis praėjusiame sezone į gražiausių NKL savaitės epizodų TOP-10 papuolė keturis kartus. Jei bus sveikas, bėgs, dirbs ir taip pat aukštai šoks, kaip tai darė iki šiol, P. Vaitiekūnas dar šiame sezone taps vienu svarbiausių „Prienų“ komandos žaidėju.

Lukas Lekavičius: iš Kauno „Žalgirio“ dublerių (NKL) į pagrindinę Kauno „Žalgirio“ (LKL, Eurolyga) komandą

Kol Lietuvos krepšinio rinktinė vis dar sprendžia įžaidėjų problemą, juos augina Nacionalinė krepšinio lyga. Čia užaugo Mantas Kalnietis, Adas Juškevičius, Šarūnas Vasiliauskas. Kitas eilėje – Lukas Lekavičius. Jau praėjusią vasarą pagrindinės Kauno „Žalgirio“ komandos slenkstį mindžikiavęs įžaidėjas jį peržengė šią vasarą. Ir visai ne dėl to, kad legendinė Lietuvos komanda negali registruoti užsieniečių. Lukas jau yra vertas vietos bent LKL rungtyniaujančioje komandoje.

2013-2014 metų NKL pirmenybėse L. Lekavičius atstovaudamas „Žalgirio“ antrajai ekipai sužaidė 30 rungtynių, rinko 12,1 taško, 3,8 atkovoto kamuolio, 5,6 rezultatyvaus perdavimo ir 17,5 naudingumo balo vidurkius.

Tikėtina, kad pirmajame sezone 20-metis 180 cm ūgio įžaidėjas daugiau pasireikšti gaus būtent LKL čempionate. Tačiau energijos, parako ir noro iš buvusio „Žalgirio“ dublerio neišmuš net patyrę ar pripažinti Eurolygos senbuviai. Staigus, greitas, aštrus, puikiai kamuolį ir kūną valdantis gynėjas labai gerai jaučiasi verždamasis link krepšio, geba orientuotis dvigubinamoje gynyboje, puikiai mato aikštę ir priklausomai nuo situacijos taškus renka pats arba asistuoja komandos draugams. Pirmosios rungtynės LKL čempionate parodė, kad skaudžiai varžovus baudęs NKL, L. Lekavičius skaudžiai juos bausti gali ir aukštesniame lygyje.

Osvaldas Mačernis: iš Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (NKL) į Alytaus „Dzūkiją“ (LKL)

32 metų 200 cm puolėjas LKL jau yra žaidęs. 2000-2006 metais iš Mažeikių kilęs O. Mačernis atstovavo Mažeikių „Naftos“, „Panevėžio“ ir Alytaus „Alitos“ komandoms. Paklajojęs užsienyje 2011-2012 metų sezone lengvojo ir sunkiojo puolėjo pozicijose rungtyniaujantis krepšininkas grįžo į Lietuvą, su Plungės „Olimpu“ laimėjo RKL čempionatą, po metų NKL čempionų taurę kėlė atstovaudamas „Mažeikių" ekipai, o 2013-2014 sezone buvo vienas bronzinio Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ lyderis.

Paskutiniajame sezone NKL puolėjas varžovus baudė 14,1 taško, 4,8 atkovoto ir 2,3 perimto kamuolio bei 2 rezultatyvių perdavimų per rungtynes vidurkiais. Kaip niekad pastovus ir patikimas puolėjas 30 iš 38 sužaistų rungtynių baigė su dviženkliu pelnytų taškų skaičiumi, dvitaškius metė 62 procentų taiklumu, o per 33 aikštėje praleidžiamas minutes klydo tik po 1,4 karto.

Šią vasarą Molėtų „Ežerūno-Kario“ vyr. treneris ir vadovas Mindaugas Kildišius padarė viską, kad vienas geriausių NKL krepšininkų toliau rungtyniautų jo klube, tačiau Osvaldas pasirinko grįžti ten, kur nebuvo septynerius metus – į LKL. Alytaus „Dzūkijoje“ O. Mačernis yra vienas vyriausių krepšininkų ir tikrai netrins atsarginių žaidėjų suolelio. Universalus, gerai krepšinį skaitantis puolėjas į LKL grįžo subrendęs. Tad nebus jokio siurprizo, jei šis mažeikiškis pagerins 2004-2005 metų LKL sezono asmeninius statistikos rodiklius, kuomet rinko 10,1 taško ir 4,5 atkovoto kamuolio vidurkius.

Rytis Juknevičius: iš „Trakų“ (NKL) į Alytaus „Dzūkiją“ (LKL)

Vidutiniškai 12,3 taško, 2,8 atkovoto kamuolio ir tiek pat rezultatyvių perdavimų per rungtynes. Pridėkime 1,7 perimto kamuolio ir 5 išprovokuotos pražangas – tai pagrindinio „Trakų“ įžaidėjo statistikos rodikliai 2013-2014 metų Nacionalinės krepšinio lygos sezone. Toks gynėjo indėlis padėjo „Trakams“ jau debiutiniame sezone nužingsniuoti iki antrojo Lietuvos krepšinio diviziono finalo, o R. Juknevičiaus darbštumas ir kovotojo charakteris įtikino Alytaus „Dzūkijos“ prezidentą Tomą Pačėsą pasikviesti krepšininką į aukštesnį lygį.

Rytis Juknevičius po sidabrinio sezono buvo vienas pirmųjų NKL krepšininkų, kuris pakėlė sparnus į LKL. Gynėjas su Alytaus „Dzūkija“ sudarė trejų metų kontraktą. Viename interviu krepšininkas prisipažino, jog po tokio sėkmingo sezono kažko panašaus ir tikėjosi. „Meluočiau, jei sakyčiau, kad po šio sezono nesitikėjau patekti į LKL,“ – oficialiai „Trakų“ internetinei svetainei sakė kaunietis.

NKL pirmenybėse įžaidėjas rungtyniavo vidutiniškai po 24 minutes. Penkiose rungtynėse iš Kauno kilęs krepšininkas pelnė 20 ir daugiau taškų, o rezultatyviausias rungtynes šis 20 metų 187 cm ūgio gynėjas sužaidė su „Radviliškiu-Juodeliais“ ir Plungės „Olimpu“, kuomet į varžovų krepšį įsūdė po 28 taškus. Taškus rinkti mėgstančio įžaidėjo rolė pirmaisiais metais LKL tikrai kis, tačiau gynyboje dirbančius žaidėjus su charakteriu mėgstantis T. Pačėsas savo komandoje jam, matyt, numatė kitokią rolę.

Darius Tarvydas: tapo NKL čempionu ir kartu su „Mažeikiais“ persikėlė į LKL

Užgrūdintas 3x3 krepšinio kovų, „Red Bull King of the Rock” gatvės krepšinio turnyro 1x1 Lietuvoje finalininkas, rezultatyviausias (14,7) ir naudingiausias (14,2) NKL čempionų krepšininkas laimę LKL pirmeybėse bandys antrą kartą. Pirmas blynas 22 metų lengvajam krašto puolėjui nebuvo pats sėkmingiausias. 2011-2012 metų sezone snaiperis atstovavo Panevėžio „Lietkabeliui“ ir LKL čempionate per rungtynes rinko po 2,4 taško bei atkovojo po 1,8 kamuolio. Nėra abejonių, kad lyginant ano ir šio sezono asmeninę statistiką, D. Tarvydo kreivė šoktels į viršų 4-5 kartus.

Tačiau tokiam šuoliui gali prireikti laiko. Dvimetrinis metikas mėgsta įsivažiuoti, o kai tai padaro, jį sustabdyti tampa labai sunku. Įsibėgėjus 2013-2014 metų sezonui D. Tarvydas penkiolikoje iš eilės rungtynių varžovus baudė surinkdamas dviženklį taškų skaičių. Rezultatyviausias „Mažeikių“ gretose D. Tarvydas buvo ir NKL finale, kuomet taškus rinko svarbiausiais ir įtempčiausiais momentais.

Į aikštę šiame sezone aukščiausiame Lietuvos krepšinio divizione jau išbėgęs D. Tarvydas net beviltiškai nesėkmingose „Mažeikiams“ rungtynėse į Klaipėdos „Neptūno“ krepšį įrideno 13 taškų. Tad nors ir jaunas, bet jau subrendęs D. Tarvydas yra pasiruošęs atkreipti į save dėmesį ir LKL varžybose.

Thomas Ray Davis: iš Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (NKL) į Kėdainių „Nevėžį“ (LKL)

Praėjusiais metais po studijų NCAA į Lietuvą atvykęs lengvasis krašto puolėjas NKL čempionate maloniai stebino. Stebino pakankamai europietišku mąstymu aikštėje, kamuolio dalijimusi su komandos draugais, galingais blokais ir skrydžiais krepšio link. NKL mąstais žvaigždžių perpildytoje „TiuMeno-Ežerūno“ komandoje T. Davis buvo penktas pagal rezultatyvumą (8,4) ir šeštas pagal naudingumą (9,3). Būti rezultatyvesniu ir naudingesniu komandai trukdė tik taiklumo stoka iš visų pozicijų.

Dvitaškius NKL čempionate puolėjas metė 43,2 procentų, tritaškius – 28,1 procento, o baudas – tik 52 procentų taiklumu. Šiuos trūkumus iš Teksaso kilęs krepšininkas kompensavo puolime atkovotais kamuoliais (vid. 3), blokuotais metimais (vid. 0,5) ir kibia gynyba (vid. 1,8 per. kam.).

Liaunas, šoklus ilgų rankų savininkas patraukė Kėdainių „Nevėžio“ vadovybės dėmesį. Sunkius laikus išgyvenančiai komandai asmeniniais statistikos rodikliais nesuinteresuotas amerikietis turėtų būti naudingas. Neabejotinai naudinga ši sąjunga bus ir pačiam legionieriui, kuriam patirtis aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje kol kas turėtų svarbesnė, nei noras gauti didelę algą. Jo blokas „Žalgirio“ centrui Artūrui Gudaičiui bei dėjimas į Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšį jau sulaukė išskirtinio dėmesio – tapo gražiausiais LKL rungtynių momentais.

Justas Tamulis: iš Kauno „Žalgirio-2“ (NKL) į Lugo „CB Breogan“ (antra Ipanijos lyga)

Iki tol visą savo karjerą „Žalgirio“ antrojoje komandoje žaidęs Justas Tamulis nusprendė paragauti legionieriaus duonos. Iš Kauno ir Nacionalinės krepšinio lygos lengvasis krašto puolėjas persikėlė rungtyniauti į Lugo miestą ir antrą Ispanijos krepšinio divizioną. Šią vasarą 20 metų 195 cm ūgio krepšininkas sudarė vienerių metų kontraktą su Lugo „CB Breogan“ komanda. J. Tamulis pasekė Mariaus Grigonio pavyzdžiu, kuriam, pasibaigus kontraktui su „Žalgiriu“, rizika pasirašyti sutartį su antrojo Ispanijos krepšinio diviziono klubu pasiteisino.

Pasiteisinti gali ir J. Tamulio sprendimas. Nuo 2011 metų Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje rungtyniavęs puolėjas praėjusio sezono NKL pirmenybėse buvo vienas kertinių ekipos žaidėjų. Sezono metu nepraleidęs nei vienerių iš 34 rungtynių, puolėjas per 28 minutes rinko 14,2 taško, atkovodavo 2,8 atšokusio kamuolio bei atlikdavo 1,7 rezultatyvaus perdavimo. Drąsiu, koordinuotu, staigiu ir tiksliai iš toli galinčiu atakuoti puolėju „Žalgirio-2“ vyr. treneris Tomas Masiulis pasitikėjo ne tik NKL aikštelėse, bet ir Lietuvos jaunimo rinktinėje.

Rezultatyviausias rungtynes puolėjas sužaidė NKL aštuntfinalyje, kuomet į „Šilutės“ krepšį įmetė 32 taškus. Du kartus sezone taikliarankis įmetė po 5 tritaškius per rungtynes (rungtynėse su „Radviliškiu-Juodeliais“ ir „Zanavyku“). Metais anksčiau buvęs T. Masiulio auklėtinis 6 tritaškius įsmeigė į Plungės „Olimpo“ krepšį.

Rytis Biliartas: iš „Palangos“ (NKL) į Kėdainių „Nevėžį“ (LKL)

Iš RKL į „Palangą“ 2013-aisiais atvykęs 20 metų 200 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas nuo pirmųjų rungtynių ėmė įrodinėti, kad žaisti krepšinį jis moka. 15,8 taško, 6,9 atkovoto kamuolio ir 15,5 naudingumo balo vidurkis per rungtynes – solidūs skaičiai. Dar solidžiau jie atrodo pastudijavus tikrai neįspūdingą jo pataikymą, pražangų kiekį ir klaidas. Jei dvitaškius šis kovingas vyrukas metė padoriu 58 procentų taiklumu, tai tritaškius (20 proc.) ir baudas (47 proc.) šaudė tragiškai. Per rungtynes rezultatyviausias ir naudingiausias „Palangos“ krepšininkas leido sau klysti po 2,8 karto, o taisykles pažeisdavo vidutiniškai 4 kartus per mačą.

Kaip bebūtų, fanams R. Biliartas patiko. Nors jo žaidimo stilius priminė geriausio kiemo vaikio šou, tačiau būtent dėl to (dėl neįprastų puolimo arsenalo judesių tiek veidu, tiek nugara į krepšį) ne vienas oponentas gynyboje patyrė, ką reiškia ankle breaker, o iškart po to stebėjo ir R. Biliarto monstriškus dėjimus į krepšį. Po vieno iš tokių epizodų etatinis NKL savaitės TOP-10 dalyvis sugebėjo net nulaužti namų arenos krepšio konstrukciją.

R. Biliartas gal ir nebuvo pats verčiausias vietos stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje, tačiau faktas vienas – jo tobulėjimą, jo sėkmes ir nesėkmes, jo dėjimus ir anklebreakerius bus malonu stebėti. Praėjusio NKL sezono siurprizas Kėdainių „Nevėžį“ papildė vienas paskutinių, bet tai nereiškia, kad kojas šis kovotojas Virginijaus Sirvydžio kariaunoje apšilinės ilgiau už kitus.

Osvaldas Olisevičius: iš „Trakų“ (NKL) į Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (LKL)

Kelis sezonus Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomeno“ komandos suolą trynęs sunkusis krašto puolėjas atsiskleidė Dainiaus Miliūno vadovaujamoje „Trakų“ komandoje. Nors Osvaldas savo ekipoje nepirmavo nei vienoje iš pagrindinių statistikos kategorijų, aikštėje jis praleisdavo vidutiniškai po 28 minutes per mačą. Visad užsivedęs ir mokantis savo pavyzdžiu užkrėsti kitus – toks NKL pirmenybėse buvo O. Olisevičius. Be tinkamų charakterio savybių vilnietis NKL pirmenybėse pasižymėjo vidutiniškai 12,9 taško, atkovojo 4,4 kamuolio, atliko 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir perėmė 1,3 kamuolio per rungtynes. Dar vienas svarbus šio krepšininko bruožas yra stabilumas. Iš 29 rungtynių net 21-iose jis pelnė dviženklį taškų skaičių. Už tokius statistikos skaičius vilnietis buvo įvertintas ir pripažintas labiausiai patobulėjusiu NKL krepšininku.

Mobilus, iš visų distancijų nebijantis atakuoti ir galintis pataikyti 21 metų 200 cm ūgio O. Olisevičius praverstų visoms NKL ir daugeliui LKL komandų. Tačiau jis pasirinko Pasvalio „Pieno žvaigždes“ – palypėjo laipteliu aukščiau. Jei su jaunimu mokantis dirbti naujosios komandos vyr. treneris Mantas Šernius juo patikės, sezono pabaigoje O. Olisevičius bus toks pats rezultatyvus ir naudingas komandai, koks buvo NKL pirmenybėse. Ir, žinoma, bus pasiruošęs dar vienam kokybiniam žingsniui.

Donatas Tarolis: iš Kauno „Žalgirio“ dublerių (NKL) į pagrindinę Kauno „Žalgirio“ (LKL, Eurolyga) komandą

Dvidešimtmetis 202 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas su lengvajam kraštui būdingu kūno sudėjimu ir greičiu karjeros laipteliai kyla bene greičiausiai iš visų paminėtų šiame rašinyje. 2012-2013 metų sezone jis rungtyniavo paskutinę vietą NKL užėmusioje „Gargždų-Bremenos“ komandoje, 2013-2014 metais atstovavo „Žalgirio“ dubleriams, o šią vasarą tapo ir pagrindinės komandos nariu.

Dalyvauti greitose atakose, mesti tritaškius ir dėti į krepšį mėgstantis gargždiškis paskutiniajame sezone NKL buvo trečias lygoje pagal efektyvumą (19,2), penktas pagal pelnomus taškus (16), septintas pagal atkovotus kamuolius (7) ir pirmas blokuotų metimų kategorijoje (1,6). Šešis dvigubus dublius per sezoną surinkęs krepšininkas galėtų pasitempti prie baudų metimo (64 proc.) ir tritaškių (26,4 proc.) linijos, tačiau vasaros krepšininkams tam ir skirtos – tobulinti pagrindinius savo ginklus.

Tiek su centrais, tiek su sunkiaisiais krašto puolėjais galintis stumdytis aukštaūgis 2013-2014 metų sezone dukart buvo pripažintas geriausiu savaitės krepšininku, o po reguliaraus sezono NKL komandų treneriai jį išrinko geriausiu jaunu ir absoliučiai geriausiu visos lygos krepšininku. Iki panašaus pripažinimo „Žalgirio“ pagrindinėje komandoje šiam vyrukui dar toli. Tačiau treniruotės su Dariumi Songaila, Pauliumi Jankūnu ir Robertu Javtoku jauną krepšininką verčia pavojingu ginklu bet kuriam varžovui.

„Ežerūnas-Karys“ pasirengimo sezonui ciklą baigė dviem pergalėmis

27.09.2014

Penktadienį (09.26) Vilniuje molėtiškiai susitiko su Vilniaus "Perlo-MRU" krepšininkais ir po atkaklios kovos namo išsivežė pergalę -79:63. Rungtynių protokolas šiose rungtynėse nebuvo rašomas.

Šeštadienį (09.27) Molėtų krepšininkai namuose susitiko su kita Vilniaus komanda "Vilnius", kurią treniruoja Marius Kugauda. Šias rungtynės taip pat laimėjo molėtiškiai rezultatu 83:68 (20-13; 12-15; 24-5; 27-25). "Ežerūno-Kario" gretose patikimai ir rezultatyviai žaidė Gintautas Matulis, pelnęs 23 taškus. Deividas Keburys prie pergalės pridėjo 15

taškų ir 13 atkovotų kamuolių, Sauliaus Kuzminsko sąskaitoje - 12, Tomo Galecko 10 taškų.

Ruošdamiesi 2014-2015 metų sezonui Molėtų krepšininkai sužaidė 6 rungtynes ir keturiose iš jų šventė pergales. Šį penktadienį, spalio 3 dieną, "Ežerūnas-Karys" pradeda NKL čempionatą ir pirmajame mače namuose susitiks su Raseinių "Rasų" krepšininkais.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports