„Trakų“ vyr. treneris A. Šležas: nė vienas žaidėjas negadina vaizdo

22.09.2014

Trakų krepšinio klubas iki pakylant artėjančio NKL sezono uždangai turi daug darbo. Iš pernykštės vicečempioniškos „Trakų“ sudėties liko vos keturi žaidėjai, pasikeitė ir vyriausiasis treneris, todėl viską vėl tenka pradėti nuo pradžių.

Tačiau savaitgalį draugiškame turnyre Jonavoje Andriaus Šležo auklėtiniai įrodė, kad treniruočių salėje triūsė ne veltui.„Trakai“ pusfinalyje 74:59 nugalėjo Jonavos „Petrochemą“, o finale 76:58 pranoko Molėtų „Ežerūną-Karį“ ir į Trakus parsivežė trofėjų.

Apie pasiruošimą sezonui kktrakai.lt kalbėjosi su trenerio poste debiutavusiu Andriumi Šležu.

„Jonavoje komanda parodė gerą gynybą. Mano žodžius patvirtina tai, kad abejose rungtynėse nepraleidome 60 taškų. Turnyre žaidėjams pavyko gerai susikalbėti tarpusavyje. Buvome kovingi, pagirtinai kovojome po krepšiu, krepšininkai labai stengėsi. Visi, kas kilo nuo atsarginių suolo, sužaidė labai gerai. Jonavoje jau darėme mažiau klaidų. Tiesa, mūsų pataikymo procentas dar nėra aukštas, tačiau viską nugalėjo kovingumas. Esu patenkintas žaidimu Jonavoje. Dar turime daug taisytinų dalykų, bet viskas į ateitį“, – sakė A.Šležas.

- Kuriuos esminius dalykus reiktų pataisyti?

- Gynybą. Turime problemų besikeisdami dengiamaisiais, silpnoji mūsų pusė – pagalba ginantis. Blogai rotuojame, pavėluojame pusę sekundės.

- Kaip paaiškinti prastą pataikymo procentą?

- Gal žaidėjams sunku psichologiškai. Galbūt jie dar savimi nepasitiki. Nors kaip tik visus raginu mesti laisviems. Iki galo išpildome derinius, metame laisvi, bet nepataikome. Tačiau visi komandoje – pataikantys krepšininkai, todėl susitvarkysime.

- Pasiruošimo pradžioje Molėtų komandai pralaimėjote 14 taškų skirtumu. Jonavos turnyro finale – užtikrintai ją nugalėjote 18 taškų skirtumu. Kaip viskas taip pasikeitė?

- Anksčiau dar nebuvome taip susižaidę. Jonavoje tai buvo visiškai kitoks mačas. Dabar E.Baniuliui leidome įmesti vos vieną tašką. Taip, nežaidė G.Matulis, bet vienas žaidėjas negali laimėti rungtynių. O mes gerai gynėmės ir vykdėme tą, ką buvome suplanavę. Labai gerai sužaidė T.Romanovskis. Jis mums buvo labai reikalingas, išnaudojo savo minutes. Jeigu taip žais ir ateityje, bus vienas pagrindinių komandos krepšininkų. T.Paliukėnas nežaidė dėl traumelės – išsisuko koją.

- Po dviejų pralaimėjimų 14 ir 28 taškų skirtumu, nugalėjote Kazachstano klubą ir laimėjote turnyrą Jonavoje. Einame teisinga linkme?

- Tie pralaimėjimai mūsų lygos komandoms gniuždė. Bet treniruotėse išsprendėme gynybos problemas ir galbūt tai davė mums pagyvėjimo. Prisidėjo ir užtikrinta pergalė prieš Kazachstano klubą. Nebesiblaškėme gynyboje, apsistojome prie kelių konkrečių gynybos strategijų. Jonavoje jos pasiteisino. Iš pradžių daug eksperimentavome. Gal ir aš pats kažkur klydau.

- Pasiruošimas eina į pabaigą, sezono pradžia – jau spalio 2-ąją. Ar išryškėjo komandos branduolys?

- Visi dvylika žaidžia. Tikrai žaidžia. Net sunku visiems išdalinti minutes. Nieko tokio, jei kažkas neįmeta. Visi prisideda gynyboje. Nėra nė vieno krepšininko, kuris gadintų vaizdą. Šį sezoną tai gali būti mūsų stiprybė.

„Vilniaus“ komandoje – žinomos pavardės, legionieriai ir jaunimas

22.09.2014

Į sostinę iš Palangos persikėlęs klubas baigia burti sudėtį 2014-2015 metų sezonui. „Vilniaus" paraiškoje įrašyta 12 krepšininkų, du iš jų – legionieriai iš JAV. Bent pusė „Vilniaus“ krepšininkų jau yra žaidę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Bene žymiausias naujai buriamos ekipos žaidėjas – praėjusiame sezone Serbijoje, KK „Vrsac“ komandoje, rungtyniavęs 21 metų 189 cm ūgio gynėjas Mantas Mockevičius. Serbijos čempionate lietuvis sužaidė 6 rungtynes, per jas aikštėje praleido po 4 minutes ir pelnė po

1,7 taško. Anksčiau gynėjas rungtyniavo LKL čempionate ir gynė „Palangos“ garbę. 2012-2013 metų sezone LKL pirmenybėse M. Mockevičius rinko 11,8 taško, atkovojo 3,3 kamuolio ir atliko 3,2 rezultatyvaus perdavimo. 2009 metais M. Mockevičius su Lietuvos jaunučių rinktine tapo Europos vicečempionu.

Į „Vilnių“ iš Jonavos „Petrochemos“ keliasi Ignas Daukšys. Praėjusiame sezone šis 21 metų 193 cm ūgio krepšininkas NKL čempionate sužaidė 31 rungtynes, aikštėje praleido po 17 minučių ir pasižymėjo 7,3 taško, 3,1 atkovoto kamuolio ir 1 rezultatyvaus perdavimo vidurkiais.

Dar vienas potencialus starto penketo žaidėjas - gynėjas Jermaine Love. Buvęs „Palangos“ lyderis praėjsuiame NKL čempionate varžovus baudė vidutiniškai į jų krepšį įmesdamas po 15,8 taško, o jo tritaškių taiklumas siekė 42 proc. Gynėjas taip pat sugriebdavo po 5,1 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 2,4 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Mariaus Kugaudos vadovaujamoje ekipoje taip rungtyniaus aukštaūgiai Vitalijus Lukša, Edgaras Zinevičius ir Saulius Dumbliauskas. Visi jie gali rungtyniauti tiek centro, tiek sunkiojo krašto puolėjo pozicijose. V. Lukša praėjusiame sezone atstovavo „Vilniaus-MRU“ komandai (vid. 4,5 tšk., 3,3 atk. kam. per rungtynes), E. Zinevičius gynė Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ garbę (vid. 2,5 tšk., 3,2 atk. kam.). P. Dumbliauskas praėjusiais metais profesionaliai nežaidė. 2012-2013 metų sezone aukštaūgis rungtyniavo Regionų krepšinio lygoje, Alytaus „Savanoryje“ (vid. 15 tšk., 8,6 atk. kam., 1,9 rez. perd.).

„Vilnius“ galės verstis praėjusiais metais „Trakų“ komandoje rungtyniavusiu Augustu Šuliausku, 2011-2012 metų sezone „Š. Marčiulionio KA-Twomeno“ marškinėlius vilkėjusiu Pauliumi Naraškevičiumi ir amerikiečiu Andrew Fair. Šiam NKL pirmenybės bus pirmosios po studijų JAV, kur krepšininkas baigė „St. Francis“ universitetą.

Į komandos paraišką taip pat įtraukti Kasparas Krasauskas, Tomas Zdanavičius ir Andrius Juknevičius.

V. Lukša (kairėje)

„Zanavykas“ ikisezoninio turnyro finale nusileido „Mažeikiams“

20.09.2014

Draugiškame keturių komandų krepšinio turnyre Šakiuose nugalėtojų taurę į viršų kėlė 2013-2014 metų NKL čempionai „Mažeikiai“. Į LKL priimti Aloyzo Rudžio auklėtiniai finalo rungtynėse 88:77 įveikė turnyro šeimininkus – Šakių „Zanavyką“.

Pirmajame ketvirtyje atrodė, kad šakiečiai didesnių problemų su traumų kamuojamais „Mažeikiais“ neturės. Po dešimties minučių Edo Nickaus auklėtiniai pirmavo 31:17. Antrajame kėlinyje svečiai sugebėjo perimti rungtynių iniciatyvą ir likus žaisti kiek daugiau nei minutę rezultatas tapo lygus (46:46). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis zanavykai surengė spurtą 6-0 ir prieš ilgąją pertrauką šoktelėjo į priekį – 52:46.

Trečiajame ketvirtyje svečiams iš Žemaitijos vėl pavyko išlyginti rezultatą (55:55), o netrukus ir persverti jį. Nuo to momento svečiai tik tolo ir aidint finalinei rungtynių sirenai turėjo įtikinamą persvarą – 88:77.

„Zanavykas”: Marijus Užupis 23, Šarūnas Beniušis ir Mantas Sadauskas po 12, Simas Raupys 11.

„Mažeikiai”: Ignas Vaitkus 19, Arvydas Gydra 17, Paulius Beliavičius 16, Darius Tarvydas 14, Vytautas Pikalavičius 11.

„Saldus” ekipa iš Latvijos mače dėl trečiosios vietos „Zanavyko” taurėje 92:78 nugalėjo Kauno „Žalgirio” dublerius.

„Nafta-Universitetas“ draugiškose rungtynėse pamokė „Palangą“

20.09.2014

Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ jungia aukštesnę pavarą. Iki NKL čempionato pradžios likus mažiau nei dviems savaitėms, Ryčio Vaišvilos auklėtiniai draugiškose rungtynėse sutriuškino kaimynus iš Palangos. Daugiausiai aukštaūgių pastangomis uostamiesčio ekipa šventė pergalę rezultatu 94:66.

Visus kėlinius laimėję klaipėdiečiai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (38 prieš 34), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24 prieš 10) ir tiksliau atakavo iš visų pozicijų.

Rezultatyviausiai „Naftos-Universiteto“ komandoje žaidė 16 taškų pelnęs Dainius Vaitelis. Po 13 taškų į palangiškių krepšį įmetė Julius Kazakauskas ir Laurynas Lučinskas, 11 taškų – Tado Maželio sąskaitoje, 10 – Ovidijaus Kaminskio.

„Palangos“ gretose išsiskyrė 14 taškų įmetęs Deivydas Anužis. 12 taškų pelnė legionierius iš JAV Calebas Suttonas, 10 pridėjo Simonas Kymantas, 9 – Dovydas Retkus, 8 – Povilas Šakinis.

Keturių komandų turnyrą Jonavoje laimėjo „Trakai“

20.09.2014

„Trakų“ krepšininkai prieš 2014-2015 metų NKL sezono pradžią papildė savo trofėjų lentyną. Andriaus Šležo auklėtiniai laimėjo draugišką turnyrą Jonavoje.

Finale trakiečiai 76:58 (21:13, 15:16, 21:18, 19:11) pranoko Molėtų „Ežerūną-Karį“. Vėl puikiai nugalėtojų gretose žaidė Karolis Brusokas, pelnęs 19 taškų ir sugriebęs 9 atšokusius kamuolius.

Pusfinalyje su Jonavos „Petrochema“, kuriame „Trakai“

šventė pergalę 74:59, aukštaūgis surinko 25 taškus ir po krepšiu atkovojo 11 kamuolių.

Šį kartą „Trakų“ pergalę lėmė geresnė kova dėl atšokusių kamuolių, 10 perimtų kamuolių ir taiklūs tolimi metimai (8/17). Ši pergalė - trakiškių revanšas už pirmąją tarpusavio dvikovą prieš dvis savaites, kurioje stipresni buvo Mindaugo Kildišiaus auklėtiniai.

Trakų miesto klubui NKL sezono startas – spalio 2-ąją. Atidarymo rungtynėse „Trakai“ svečiuose testuos RKL čempionus Raseinių „Rasus“.

„Trakai“: Karolis Brusokas 19 (9 atk. kam.), Tomašas Romanovskij 13 (5/7 dvit.), Lukas Brazdauskis 10, Tautvydas Pipiras 9, Tomas Lekūnas 8, Dovis Bičkauskis (4 rez. perd.) ir Simonas Lekys po 4, Alvydas Žarskus 3, Mindaugas Reminas 0.

„Ežerūnas-Karys“: Saulius Kuzminskas, Deividas Keburys ir Eimantas Narušis po 11.

Kovoje dėl trečios vietos stipresnė buvo LCC

Pralaimėjimu draugišką krepšinio turnyrą Jonavoje pabaigė šeimininkų „Petrochemos“ ekipa. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai mače dėl trečiosios vietos – 69:72 (17:14, 22:13, 10:19, 20:26) pralaimėjo Klaipėdos LCC universiteto komandai.

Rungtynes geriau pradėjo Jonavos krepšininkai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių susikrovė trijų taškų pranašumą. Aukštesnę pavarą puolime įjungę „Petrochemos“ krepšininkai geriau atrodė ir antrojo kėlinio metu, po kurio ekipas skyrė 12 taškų – 39:27.

Uostamiesčio ekipa nesudėjo ginklų anksčiau laiko ir po didžiosios pertraukos ėmė mažinti savo deficitą. Gynybą pagerinusių svečių pastangomis prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė tik trys taškai – 49:46.

Ketvirtojo ketvirčio metu aikštelėje užvirė bekompromisė kova ir pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų. Kaip bebūtų, susitikimo pabaigoje „Petrochemai“ teko vytis varžovus, kurie mačo pabaigoje turėjo pranašumą. Paskutinės atakos galimybę turėjo šeimininkai, tiesa, paskutinis K.Naruševičiaus auklėtinių metimas buvo netaiklus – 69:72.

„Petrochema“: Ričardas Verbickas 18 taškų, Henrikas Vorotnikovas 14, Karolis Šarukas 9, Evaldas Aniulis 7, Tomas Milinskas 7, Dovydas Šemeklis 5, Lukas Grabauskas 3, Ignas Saladinskas 3, Nikita Balabanas 2, Dainius Gulbinas 1.

Klaipėdos LCC: Ignas Fiodorovas 10, Tadas Kymantas, Justas Grikštas ir Žydrūnas Jurgutis po 9.

Turnyre Šakiuose „Zanavykas” įveikė „Žalgirio” dublerius

20.09.2014

Edo Nickaus auklėtiniai Šakių “Zanavyko” taurės pusfinalyje rezultatu 79:66 (22:17, 17:14, 22:18, 18:17) nugalėjo Kauno „Žalgirio-2” ekipą ir pateko į finalą.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų taikliais metimais (8:7), bet netrukus „Zanavyko” krepšininkai spurtavo ir iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes įgijo trylikos taškų pranašumą (22:9). Per likusį ketvirčio laiką svečiai priartėjo ir paliko tik penkių taškų persvarą – 22:17.

Antrajame kėlinyje šakiečiai žaidė užtikrintai ir sužaidus penkias minutes vėl susigrąžino dviženklę persvarą (35:21). Nors kauniečiai ir vėl laikinai sugebėjo perimti iniciatyvą, tačiau abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant aštuonių taškų šeimininkų persvarai – 39:31.

Trečiajame kėlinyje po taiklaus Tauranto Tamošiūno tolimo metimo komandas skyrė dvylika taškų – 51:39. Nors „Žalgirio” jauniesiems krepšininkams ir pavyko grėsmingai priartėti prie varžovų (51:45), tačiau paskutinėmis minutėmis zanavykai žaidė sėkmingiau ir prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo įtikinamą pranašumą – 61:49.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai nekėlė baltos vėliavos ir sužaidus beveik keturias minutes sumažino zanavykų pranašumą iki septynių taškų (63:56). Čia pat šakiečiai vėl susigrąžino iniciatyvą ir jos nepaleido iki pat rungtynių pabaigos bei „Zanavyko” taurės pusfinalyje šventė užtikrintą pergalę – 79:66.

Šakių „Zanavykas”: Marijus Užupis – 18 (4/7 dvit., 15 naud. bal.), Tomas Miškinis – 16 (8/9 dvit., 4 atk. kam., 21 naud. bal.), Simas Raupys – 14, Mantas Sadauskas ir Šarūnas Beniušis – po 7.

Kauno „Žalgiris-2”: Paulius Valinskas – 15, Martynas Sajus – 13, Regimantas Miniotas – 11.

Šakių „Zanavykas” rugsėjo 20 dieną žais krepšinio turnyro „Zanavyko” taurei laimėti finalą, kuriame susitiks su „Mažeikiais”, rungtynių pradžia 14.00 val.

Pirmajame pusfinalyje „Mažeikiai” užtikrintai 75:56 nugalėjo svečius iš Latvijos „BK Saldus”.

„Trakai“ įveikė „Petrochemą“, „Ežerūnas-Karys“ sutriuškino LCC

20.09.2014

Antrose pusfinalio rungtynėse draugiškame krepšinio turnyre Jonavoje šeimininkų „Petrochemos“ ekipa – 59:74 (11:22, 21:22, 10:14, 17:16) turėjo pripažinti praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalininkų „Trakų“ pranašumą.

Pirmajame pusfinalio susitikime NKL bronzos medalių laimėtojai Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkai net – 104:64 sutriuškino Klaipėdos LCC universiteto ekipą. Šeštadienį mažajame turnyro finale 14 val. „Petrochema“ susitiks su LCC krepšininkais, o dėl pirmosios vietos 16 val. susikaus „Trakai“ ir „Ežerūnas-Karys“.

Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai mače su „Trakais“ iniciatyvą iš savo rankų paleido pirmajame rungtynių ketvirtyje, kurį pralaimėjo 11 taškų skirtumu – 11:22. Nors antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino, Karolio Brusoko vedami svečiai iš „Trakų“ ir prieš didžiąją pertrauką turėjo apčiuopiamą persvarą – 32:44.

Trečiojo ir ketvirtojo kėlinių metu visi šeimininkų bandymai pasivyti varžovus baigdavosi nesėkme, o jonaviečių puolimo lyderių Evaldo Aniulio ir Luko Grabausko pastangų neužteko perlaužti mačo eigą į savo pusę.

Jonavos „Petrochema“: Evaldas Aniulis 16 taškų, Lukas Grabauskas 15, Henrikas Vorotnikovas 9, Ričardas Verbickas 8, Dainius Gulbinas 6, Dovyas Šemeklis 3, Karolis Šarukas 2, Vladislovas Razumnovas, Tomas Milinskas ir Nikita Balaban taškų nepelnė.

„Trakai“: Karolis Brusokas 25 taškai (11 atk. kam.), Lukas Brazdauskis 11, Tomas Lekūnas 10.

„Trakų“ krepšininkai nugalėjo Kazachstano komandą

17.09.2014

„Trakų“ krepšininkai tęsia draugiškų rungtynių ciklą. Trečiadienį LOSC salėje trakiečiai nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją.

NKL vicečempionai namuose 75:58 (13:17, 22:10, 22:14, 18:17) nugalėjo Almatos „Legion“ ekipą iš Kazachstano.

Nugalėtojams Tautvydas Paliukėnas pelnė 14, Domantas Pipiras – 13, Tomas Lekūnas – 12, Tomašas Romanovskij – 9 taškus.

Kazachstaniečius „Trakai“ įveikė po skaudaus pralaimėjimo savaitgalį. Vilniuje trakiečiai turėjo pripažinti Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pranašumą – 56:84 (19:23, 11:22, 16:12, 10:27).

Tose rungtynėse Mindaugas Reminas „Trakams“ pelnė 14, Karolis Brusokas (6 atk. kam.) – 11 taškų.

Dar anksčiau „Trakai“ išvykoje nusileido Molėtų „Ežerūnui-Kariui“ – 70:84 (13:23, 25:21, 10:18, 22:22).

Rezultatyviausiai trakiečių gretose žaidė Tomas Lekūnas (15 tšk.), Alvydas Žarskus (14 tšk.) ir Karolis Brusokas (12 tšk.).

Draugiškų rungtynių ciklą Andriaus Šležo auklėtiniai pradėjo rugpjūčio 30-ąją. „Trakai“ 68:64 įveikė Ukrainos klubą „Dnipro“.

Savaitgalį trakiečiai dalyvaus draugiškame turnyre Jonavoje.

„Šilutė“ draugiškame mače įveikė „Naftą-Universitetą“

17.09.2014

Besiruošdamos NKL sezonui, draugiškas rungtynes sužaidė dvi pajūrio regiono komandos. Šilutės „Šilutė“ namuose priėmė Klaipėdos „Naftą-Universitetą“. Abiejų komandų treneriai šioms rungtynėms registravo po 10 krepšininkų ir laiką aikštėje jiems padalino maždaug vienodai.

Įpusėjus rungtynėms „Šilutė“ pirmavo 50:37, tačiau trečiajame ketvirtyje Klaipėdiečiai priartėjo (56:54) ir atkūrė intrigą. Paskutiniame kėlinyje šilutiškiai vėl šoktelėjo į priekį ir įveikė svečius rezultatu 91:80.

Rezultatyviausiai Arvydo Straupio vadovaujamoje komandoje rungtyniavo 18 taškų į klaipėdiečių krepšį įmetęs Kostas Jonuška. 16 pridėjo Edgaras Sosnovskis, 14 – Evaldas Šaulys, 12 – Deivydas Pukis, 10 – Nerijus Anglickis (10 atk. kam.).

„Naftos-Universiteto“ komandoje rezultatyviausias buvo 20 taškų įmetęs Julius Kazakauskas (10 atk. kam.). 12 įmetė Aidas Einikis, 11 pridėjo Dainius Vaitelis, 10 – Viktoras Chodosovskis.

Draugiškame turnyre „Sūduva-Mantinga“ nusileido komandai iš Rusijos

17.09.2014

Keturių komandų turnyre Druskininkuose dalyvaujanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ antrą kartą turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Marijampoliečiai po atkaklios kovos 65:77 (17:23, 15:11, 18:18, 15:25) pralaimėjo Surguto „Universitet-Jugra“ komandai iš Rusijos.

Šiose rungtynėse „Sūduva-Mantinga“ vis dar vertėsi be Mato Ragausko bei Pauliaus Abramavičiaus.

Rungtynės prasidėjo dviem iš eilės rezultatyviomis „Sūduvos-Mantingos atakomis, tačiau akivaizdžią ūgio persvarą turėjęs Aleksandras Rindinas pelnė du taškus, o

kitoje atakoje pridėjo dar du bei pataikytą baudos metimą (4:5). Vėliau po taiklių Andrėjaus Andrushchenko ir Antono Sayapino tritaškių svečiai iš Rusijos sugebėjo atitrūkti jau septynių taškų persvara – 8:15. Tačiau po poros minučių aikštelėje pasirodęs Valentinas Mitalauskas pataikė iš po krepšio, o Tautvydui Kliučinykui realizavus abu baudos metimus, suvalkiečiams pavyko sušvelninti atsilikimą iki keturių taškų (17:21). Vis tik kėlinio pabaigoje abi baudas pataikęs Aleksėjus Shchepkinas atstatė „Universitet-Jugra“ komandos šešių taškų pranašumą – 17:23.

Antrąjį kėlinį „Sūduva-Mantinga“ pradėjo kur kas sėkmingiau. Po to, kai Rokas Čepanonis pergudravo žymiai už save aukštesnį Rindiną, o Valentinas Mitalauskas greitoje atakoje pelnė lengvus du taškus, Marijampolės ekipos deficitas sumažėjo iki dviejų taškų (21:23). Vėliau tas pats Čepanonis smeigė du tritaškius iš eilės ir išvedė savo komandą į priekį (29:25). Vis dėlto sūduviečiams persvaros iki kėlinio pabaigos išlaikyti nepavyko ir prieš pertrauką Surguto komanda turėjo dviejų taškų pranašumą – 32:34.

Trečiajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros. Giedriaus Žibėno auklėtiniai prieš lemiamą ketvirtį vis dar buvo besivejančių rolėje – 50:52, taip nukeldami lemiamą kovą į ketvirtąjį kėlinį. Jį taikliu dvitaškiu metimu atidarė ir tuo pačiu rezultatą išlygino Paulius Petrilevičius (52:52). Vėliau abi komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis – Artiomas Olkhovas pataikė tritaškį, o Marius Valukonis į tai atsakė metimu iš vidutinio nuotolio (54:55). Rungtynių lūžis įvyko iki kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutėms. Ilgą laiką iki tol lygybėje svyravusias rungtynių svarstykles į savo pusę pamažu ėmė sverti „Universitet-Jugra“ krepšininkai – po Ageevo dvitaškio svečiai priekyje penkių taškų skirtumu (58:63). Kitoje atakoje taikliu dvitaškiu skirtumą sumažino Petrilevičius, tačiau Nikola Lepojevicas į tai atsakė pataikytu sudėtingu tritaškiu metimu (60:66). Po jo, Matas Sapiega suklydo išsimesdamas kamuolį, o Lepojevicas pataikė antrą tritaškį iš eilės (60:69). Užsivedę rusai pasiuntė dar vieną tolimą metimą į marijampoliečių krepšį, po kurio jie atsigauti nebesugebėjo. Finalinė sirena skelbė Surguto „Universitet-Jugra“ komandos iškovotą pergalę – 65:77.

Draugiškame keturių komandų turnyre Druskininkuose „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkams liko sužaisti paskutines rungtynes. Trečiadienį 18 val. 30 min marijampoliečių laukia akistata su Samaros „SGEU“ ekipa iš Rusijos.

„Sūduva-Mantinga“: Rokas Čepanonis (5 atk. kam.) 12, Matas Sapiega 10, Marius Valukonis 10, Paulius Kleiza 9, Paulius Petrilevičius (10 atk. kam) 8, Tautvydas Kliučinykas 8, Valentinas Mitalauskas 4, Ignas Labutis 3, Donatas Sabeckis 1, Domantas Senda taškų nepelnė.

„Universitet-Jugra“: Nikola Lepojevic 21, Anton Ageev 15, Anton Sayapin 10.