„Ežerūnas-Karys“ išsaugojo S. Kuzminską, ekipą papildė Ž. Šeštokas

25.08.2014

„Ežerūno-Kario“ ekipa tęsia sudėties komplektaciją. Komanda išsaugojo ULEB taurės laimėtoją, Eurolygos ir LKL patirties turintį vidurio puolėją Saulių Kuzminską. Molėtų klubo vadovai informavo, jog dėl sutarties susitarė ir su gynėju Žygimantu Šeštoku.

Praėjusiame sezone 32 metų S. Kuzminskas NKL čempionate sužaidė 15 rungtynių. 210 cm ūgio centras vidutiniškai į varžovų krepšį įmesdavo po 11,8 taško, atkovodavo 6,5 kamuolio, blokuodavo po 1 metimą, o jo naudingumo balas siekė 17,1. Vidurio puolėjas 2013-2014 metų sezone Molėtų ekipai padėjo iškovoti 3 vietą.

28 metų Ž. Šeštokui suteiktas antras šansas įsitvirtinti „Ežerūno-Kario“ komandoje. Praėjusiame sezone 196 cm ūgio gynėjas Molėtų komandą papildė po Naujųjų metų ir joje žaidė tik epizodiškai. Per 4 sužaistas rungtynes snaiperis pelnė po 2 taškus ir atkovojo po 1 kamuolį. Per savo karjerą Ž. Šeštokas vilkėjo Utenos „Juventus“, Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Sakalų“ (visos – LKL) marškinėlius. 2012 metais taikliarankis laimėjo LKL „Snaiperio“ konkursą.

Žygimantas Šeštokas su kamuoliu

P. Abramavičius keliasi į „Sūduvą-Mantingą“

23.08.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sulaukė dar vieno solidaus pastiprinimo. Suvalkijos ekipa pranešė, kad į komandą papildė 204 cm. ūgio puolėjas Paulius Abramavičius. Krepšininkas atvyksta iš kitos Suvalkijos komandos, Šakių „Zanavyko.

Praėjusiame sezone, 28 metų Abramavičius, gindamas Šakių komandos garbę sužaidė 33 rungtynes. Per jas aikštelėje praleisdamas vidutiniškai po 25 minutes, puolėjas pelnydavo 13,3 taško, atkovodavo po 5,8 atšokusio kamuolio bei atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo.

„Visada norisi, kad komanda, kurioje žaidžiu, demonstruotų komandinį krepšinį, o aš būčiau svarbi to žaidimo dalis bei suteikčiau maksimalios naudos, - tvirtino universaliu žaidimu pasižymintis „Sūduvos-Mantingos“ naujokas.

Tiek grumtis po krepšiu, tiek ir pataikyti iš toli galintis P. Abramavičius apsidžiaugė, kad kartu su juo į Marijampolę atvyksta ir treneris Giedrius Žibėnas.

Treneris Žibėnas kiekvienoje treniruotėje išlaiko maksimalią koncentraciją nuo pirmos iki paskutinės minutės. Jis visada pasiruošęs skirti laiko papildomam žaidėjų meistriškumo tobulinimui“, - gerų žodžių naujajam marijampoliečių vairininkui negailėjo 204 cm ūgio puolėjas.

Kaunietis anksčiau yra rungtyniavęs Panėvėžio „Panėvėžyje“, Prienų „Rūdupyje“ Vilniaus „Sakaluose“ ir Huelvos „Cajasol“ (Ispanija).

- Pauliau, kodėl nusprendei priimti Marijampolės klubo pasiūlymą?

- Priimti Marijampolės klubo pasiūlymą paskatino keletas veiksnių. Pirmiausiai, šis klubas yra priskiriamas prie lygos favoritų. Taip pat svarbus motyvas buvo naujasis komandos treneris, su kuriuo susipažinau praėjusiame sezone, rungtyniaudamas jo treniruojamoje komandoje. Žinoma, geografiniu atžvilgiu, nenorėjau pernelyg nutolti nuo Kauno, kur noriu užbaigti sporto vadybos studijas.

- Į Marijampolę keliesi kartu su treneriu. Ar tai turės įtakos tavo adaptacijai komandoje?

- Tai, kad jau praėjusiame sezone susipažinau su šiuo treneriu, tikrai turėtų palengvinti adaptaciją Marijampolės ekipoje. Trenerio Giedriaus Žibėno filosofija primena mano vaikystės trenerį Rolandą Radvilą, kuris mus visuomet auklėdavo taip, kad kiekvieną dieną reikia siekti neįmanomo, tada turėsi galimybę pasiekti maksimumą. Treneris Giedrius kiekvienoje treniruotėje išlaiko maksimalią koncentraciją nuo pirmos iki paskutinės minutės. Jis visada pasiruošęs skirti laiko papildomam žaidėjų meistriškumo tobulinimui. Tai veda į priekį tiek jį, tiek žaidėjus individualiai, tiek ir visus kartu, kaip komandą.

- Šakių ir Marijampolės komandų rungtynės vadinamos derbiais. Pernai jie sukėlė tikrai daug aistrų. Ar nebus papildomo spaudimo ateinantį sezoną?

- Taip, pernai šis derbis tikrai turėjo būti įdomus žiūrovams. Iš žaidėjų jis pareikalavo nemažai fizinių ir psichologinių jėgų. Komandai, kuri lieka pralaimetoja paskutinėse serijos rungtynėse, prireikia laiko atsigauti psichologiškai. Tačiau aš vadovaujuosi principu, kas manęs nenužudo, tas padaro mane stipresniu. Kuo didesnės svarbos rungtynės, tuo svarbesnis kiekvienas judesys, metimas ar perdavimas. Būtent tokias rungtynes aš mėgstu labiausiai ir į jas žiūriu, kaip į galimybę įrodyti sau ir aplinkiniams ko esu vertas aš ar visa komanda

- Statistiškai, praėjęs sezonas tau buvo gana sėkmingas. Kokio vaidmens tikiesi šiais metais?

- Mano tikslas, kad kiekvienas sezonas būtų maksimaliai sėkmingas. Visada norisi, kad komanda, kurioje žaidžiu, demonstruotų komandinį krepšinį, o aš būčiau svarbi to žaidimo dalis bei suteikčiau maksimalios naudos. Svarbu, kad visi stumtume komandą viena kryptimi, o klubo administracija ir treneriai, teisingai pasirinktų reikiamą kelią į sėkmę.

- Kokios tavo, kaip krepšininko, stipriosios pusės?

- Manau, tai universalumas puolime: galiu žaisti po krepšiu ar nugara. Taip pat galiu pataikyti iš vidutinio nuotolio ir iš toli. Esu kovingas, niekada nepasiduodu, siekiu užsibrėžtų tikslų. Nors jau nesu naujokas krepšinyje, tačiau manau, kad tiek jauniems, tiek ir vyresniems žaidėjams, visada yra kur tobulėti.

- Per karjerą, esi rungtyniavęs įvairiuose klubuose. Ar gali įvardinti komandą, kurioje jauteisi geriausiai?

- Ispanijos klube Huelva „Cajasol“. Ten sezono eigoje pasiekėme tobulą vidinę atmosferą. Už aikštės ribų visi dvylika krepšininkų kartu leisdavome laisvalaikį, linksmindavomės ir spręsdavome iškilusias problemas. Visa tai atsispindėjo aikštelėje - aukodavomės vienas dėl kito treniruočių ir varžybų metu, save vadinome viena šeima, todėl nenuostabu, kad sezono pabaigoje pademonstravome solidų žaidimą bei aukštus rezultatus.

- Ar pažįsti ką nors iš naujųjų komandos draugų?

- Taip, su kai kuriais yra tekę susidurti žaidžiant priešingose ekipose. Su Paulium Kleiza pernai kartu rungtyniavome Šakiuose. Apskritai, kolektyvą vertinu teigiamai.

- Kaip vertini „Sūduvos-Mantingos“ galimybes kitą sezoną?

- Ateinančiame sezone ši ekipa turi visus šansus tapti čempione. Tačiau nereikėtų užmiršti, kad sezonas dar nėra prasidėjęs, todėl visų komandų galimybės kol kas yra lygios. Manau, kad mūsų ateitis priklauso nuo įdėto darbo, talento ir trupučio sėkmės.

- Ką galėtum palinkėti komandos sirgaliams?

Visiems būsimiems komandos draugams, klubo administracijai, treneriams, komandos sirgaliams norėčiau palinkėti būti vieningiems, ypač tada, kai užklumpa nesėkmės. Kryptingai dirbti, niekada nepasiduoti ir kad visas pastangas vainikuotų čempionų titulas.

„Zanavyko“ sudėtyje – du jauni žaidėjai

21.08.2014

Šakių „Zanavykas” ir toliau intensyviai ruošiasi artėjančiam Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui. Klubą papildė du devyniolikmečiai žaidėjai – Mantas Sadauskas ir Pijus Mykolaitis.

19 metų 181 cm gynėjas M.Sadauskas praėjusiame sezone rungtyniavo Lietuvos sporto universiteto antrojoje komandoje. Lietuvos studentų II vaikinų grupės lygoje sužaidė 13 rungtynių, kuriose vidutiniškai pelnydavo po 8 taškus, atkovodavo 2,2 atšokusio kamuolio, atlikdavo 2,5 rezultatyvaus perdavimo, o bendras naudingumo balas siekė 9,4.

Praėjusiame sezone 19 metų 202 cm puolėjas P.Mykolaitis rungtyniavo Kauno „Žalgiris-2″ ekipoje. NKL pirmenybėse jis sužaidė 19 rungtynių, kuriose vidutiniškai pelnydavo po 1 tašką, atkovodavo 0,7 atšokusio kamuolio ir atlikdavo 0,2 rezultatyvaus perdavimo.

„Trakai“ ledinį iššūkį metė Kauno „Žalgiriui“

21.08.2014

Trakų miesto krepšinio komandos nariai užsikrėtė socialiniuose tinkluose plintančios kilnios akcijos virusu. „Trakų“ krepšininkai priėmė ledinį iššūkį, kurio pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į smegenų ligą.

Ledinis vanduo tyško ant Alvydo Žarskaus, Karolio Brusoko, Dovio Bičkauskio ir Tautvydo Paliukėno. Trakiečiai šį iššūkį perdavė LKL čempionui Kauno „Žalgiriui“, vienam A lygos lyderių „Trakų“ futbolo klubui ir varžovams NKL „Vilniui-MRU“.

Ledinis iššūkis (ang. „Ice Bucket Challenge“) – labdaringas projektas, renkantis pinigus ALS (amiotrofinė lateralinė sklerozė) ligos tyrimams. Tai yra paralyžių sukelianti galvos ir nugaros smegenis veikianti nervų sistemos liga. Akcija prasidėjo 2012 metais JAV, bet populiarumo viršūnę pasiekė šių metų rugpjūtį.

Prie akcijos prisidėjo daugybė viso pasaulio garsenybių. Nuo krepšininkų Michaelo Jordano, LeBrono Jameso ar Kobe Bryanto, iki futbolininkų Cristiano Ronaldo, Neymaro, Lionelio Messi ir kitų. Bendromis jėgomis iššūkį priėmė JAV krepšinio rinktinė.

Ledinį iššūkį priėmė ir Lietuvos vyrų rinktinės nariai Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas ir Martynas Pocius.

Akcijos dalyviai ne tik dalijasi linksmais vaizdo įrašais, bet ir aukoja pinigus ALS asociacijai.

M. Valukonis lieka „Sūduvos-Mantingos“ komandoje

19.08.2014

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda išsaugojo dar vieną krepšininką. Klubas pranešė, kad komandoje lieka 25 metų ir 198 cm. ūgio marijampolietis – Marius Valukonis. Vidurio ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijose galintis žaisti krepšininkas sutartį pratęsė dar metams.

„Sūduvos-Mantingos“ gretose komandos senbuvis rungtyniaus jau trečiąjį sezoną iš eilės. Su pertraukomis M.Valukoniui tai bus jau šeštasis sezonas gimtojo miesto komandoje.

Praėjusį sezoną jis buvo naudingiausias Suvalkijos sostinės ekipos žaidėjas. Aikštelėje praleisdamas vidutiniškai po 29 minutes, aukštaūgis pelnydavo po 15,1 taško, atkovodavo po 6,4 kamuolio bei atliko po 1,6 rezultatyvaus perdavimo, taip rinkdamas po 16,1 naudingumo balo kiekvienose rungtynėse. Praeityje M.Valukonis taip pat yra rungtyniavęs Kauno „Aisčių“, Panėvėžio „Techaso“, Kėdainių „TrioBet“, bei Saransko „Ruskon-Mordovija“ (Rusija) komandose.

– Mariau, trečią sezoną iš eilės rungtyniausite Marijampolėje. Kas jus skatina likti „Sūduvos-Mantingos“ komandoje?

– Greičiausiai tai, kad esu marijampolietis ir noriu padėti komandai sugrįžti į LKL lygą. Taip pat mane tenkina komandos vadovų suteiktos sąlygos.

– Savo karjeroje jums yra tekę žaisti tiek NKL , tiek ir LKL lygoje. Kaip galėtumėte jas palyginti?

– Sunku palyginti šias dvi lygas, nes Lietuvos krepšinio lygoje yra komandų kurios demonstruoja tikrai solidų ir brandų žaidimą, tačiau yra ir tokių kurios net ir NKL lygoje turėtų sau lygių varžovų. Nacionalinė krepšinio lyga kiekvienais metais vis stiprėja, kasmet daugėja žaidėjų, kurie iš LKL lygos persikelia į žemesnio diviziono komandas.

– Kas labiausiai įsiminė iš dviejų paskutinių sezonų, praleistų Marijampolės klube?

– Manau kiekvienas sezonas buvo savotiškai įdomus ir turėjo skirtingų prisiminimų, tačiau smagu, kad abiejuose sezonuose buvo suburtos draugiškos komandos, todėl buvo smagu siekti bendrų tikslų.

– Pernai buvote rezultatyviausias komandos žaidėjas. Kaip pats asmeniškai vertinate praėjusį savo sezoną?

– Niekada nevertinu savo žaidimo pagal pelnytus taškus. Visada stengiuosi padėti komandai kuo galiu ir jei pavyksta iškovoti pergalę, tai yra geriausias mano įvertinimas.

– Komandą papildė praėjusiame sezone solidžiai žaidę Rokas Čepanonis ir Paulius Petrilevičius. Ar nebijote laukiančios konkurencijos dėl vietos starto penkete?

– Konkurencijos tikrai nebijau. Kuo daugiau komandoje stiprių žaidėjų, tuo treniruotės būna produktyvesnės. Konkurencija krepšinyje yra normalus dalykas ir tai verčia žaidėjus labiau stengtis ir tobulėti.

– Ko tikitės iš ateinančio sezono?

– Manau, kaip ir kiekvienas šioje komandoje, tikiuosi patekti į finalinį ketvertą, o ten pasipuošti aukso medaliais. Tačiau tai dar teks įrodyti.

Ateinantį sezoną NKL rungtyniaus 14 komandų

18.08.2014

Pirmadienį (08.18) LKF būstinėje Kaune įvyko Nacionalinės krepšinio lygos vykdomojo komiteto posėdis, kuriame paaiškėjo 2014-2015 metų sezono modelis bei čempionate dalyvausiančios komandos.

NKL klubų susirinkime taip pat buvo sprendžiamas dviejų Palangoje norinčių rungtyniauti komandų likimas, aptarti nuostatai, numatyta tiksli čempionato pradžios data.

NKL žais 14 komandų

Paraiškas žaisti 2014-2015 metų NKL čempionate pateikė 14 komandų. Tai – viena komanda mažiau, nei praėjusiame sezone. Mažeikių „Mažeikiai“ sportiniu principu pakilo į LKL, Plungės „Olimpas“ iškrito į RKL, jų vietas užėmė RKL čempionai Raseinių „Rasai“ bei iš paskutinės LKL komandos Kauno „LSU-Atleto“ licenciją susigražinęs Sporto klubas „Palanga“. Kartu su paraiška klubai sumokėjo privalomą dalį starto mokesčio dalį.

Paraiškos dalyvauti NKL čempionate nepateikė Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“, Aukštaitijos klubas taip pat nesumokėjo privalomo starto mokesčio dalies ir ateinančiame sezone NKL nerungtyniaus.

Komandoms – trečdaliu daugiau rungtynių

Antro pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio diviziono klubų vadovų susirinkime patvirtinta, jog ateinančiame sezone komandos sužais trečdaliu daugiau rungtynių nei 2013-2014 metų sezone. NKL klubams pritarus, pasikeitė čempionato sistema. Reguliariajame sezone komandos žais vadinama 2+2 ratų sistema. Po dviejų ratų turnyro lentelė skils į dvi dalis, kur 7 pirmąsias vietas užimančios komandos dviejų ratų sistema kovos dėl tiesioginio kelialapio į ketvirtfinalį, o likusios 7 komandos aiškinsis, kas patenka į atkrintamąsias, kas liks lygoje ar iškris į RKL.

Atkrintamosiose varžybose varžysis 12 komandų. 5-12 vietą užėmusios komandos susigrums aštuntfinalyje. Pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo nugalėtojų ketvirtfinalyje lauks reguliariajame sezone 1-4 vietas užėmusios komandos. NKL čempionai tradiciškai paaiškės finalo ketverto turnyre.

NKL sezonas prasidės spalio 2 dieną. Jo pabaiga numatyta balandžio pabaigoje.

Palangoje rungtyniaus dvi komandos

LKF būstinėje svarstytas ir beprecedentis dviejų komandų prašymas rungtyniauti Palangoje. Tokį norą išreiškė pastarąjį sezoną Palangoje rungtyniavęs VšĮ „Vitoldo Masalskio krepšinio klubas“ bei Sporto klubas „Palanga“, kuris NKL pirmenybėse rungtyniavo su V. Masalskio klubo licencija. Iki šiol pagal NKL reglamentą mažesniųjų miestų savivaldybėse galėjo rungtyniauti tik viena komanda.

Kadangi abu klubai yra pilnateisiai lygos dalyviai ir abu pareiškė norą rungtyniauti Palangoje, NKL vykdomasis komitetas priėmė sprendimą vieneriems metams leisti Palangos miesto savivaldybės teritorijoje rungtyniauti abiems klubams.

„Džiaugiamės, kad Lietuvoje atsiranda klubų, kurie nori vystyti krepšinį. Šis NKL vykdomojo komiteto padarytas sprendimas yra dar vienas įrodymas, kad mūsų lygoje ir sunkiose situacijose surandame bendrų sprendimų, kurie neužkerta kelio Lietuvos krepšinio puoselėjimui,“- po posėdžio sakė NKL prezidentas Remigijus Štaras.

Draugiškose rungtynėse Šakių „Zanavykas“ po pratęsimo įveikė Kataro rinktinę

16.08.2014

Tarpsezonyje kardinaliai sudėtį pakeitęs Šakių „Zanavykas“ draugiškų rungtynių ciklą pradėjo rungtynėmis su Kataro rinktine. Eksperimentine sudėtimi rungtyniavę Edo Nickaus auklėtiniai Palangoje po grubios kovos ir pratęsimo iškovojo pergalę rezultatu 76:73.

NKL atstovams po 12 taškų pelnė Mantas Sadauskas, Pijus Mykolaitis ir Marijus Užupis, 11 taškų į varžovų krepšį įmetė Šarūnas Beniušis.

Lietuvoje viešinčios Kataro rinktinės komandoje išsiskyrė 29 taškus pelnęs Muhamedas Vusufas, 9 pridejo Davidas Musa.

„Petrochemoje“ lieka dauguma praėjusio sezono žaidėjų

14.08.2014

Naujam sezonui sudėtį dėliojanti Jonavos „Petrochema“ į naujokus nesižvalgo. Komandos vadovas Vaidas Vaškevičius informavo, jog ekipoje garantuotai liks šeši praėjusiame sezone „Petrochemoje“ rungtyniavę krepšininkai, su dar keturiais senbuviais pasiektas žodinis susitarimas.

Su „Petrochem“ ilgalaikes sutartis turi gynėjai Ričardas Verbickas (191 cm, 19 metų) ir Lukas Grabauskas (194 cm, 19 metų) bei sunkusis krašto puolėjas Karolis Šarukas (198 cm, 19 metų). Sutartis su Jonavos klubu pratęsė

gynėjai Evaldas Aniulis (186 cm, 22 metai) ir AurimasUrbonas (197 cm, 21 metai) bei lengvojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis Dainius Gulbinas (197 cm, 23 metai).

Su kuriais keturiais krepšininkais susitarta žodžiu, V. Vaškevičius neatskleidė, tačiau patvirtino, kad komandoje ateinantį sezoną tikrai nerungtyniaus kitur žaisti išvykęs Ignas Daukšys ir dėl asmeninių priežasčių karjerą sustabdęs Vytautas Kružikas. Pasak komandos vadovo, artimiausiu metu prie komandos turėtų prisijungti ir du nauji krepšininkai.

Ruoštis sezonui Jonavos „Petrochema“ pradės rugpjūčio 18 dieną.

Su kamuoliu įžaidėjas E. Aniulis 

„Sūduvos-Mantingos“ atakas ir toliau organizuos M. Sapiega

14.08.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ toliau sėkmingai komplektuoja komandą artėjančiam sezonui. Klubas oficialiai pranešė, jog pavyko dar metams pratęsti sutartį su įžaidėjuu Matu Sapiega.

24 metų 178 cm ūgio kaunietis prie Suvalkijos sostinės ekipos prisijungė įpusėjus 2013-2014 metų sezonui. Į marijampoliečių gretas jis atvyko iš Olandijos, kur studijavo ir žaidė „Attacus“ komandoje.

Brandžiu žaidimu bei fizine ištverme pasižymintis atakų organizatorius praėjusį sezoną, vilkėdamas raudonai

baltus marškinėlius, spėjo sužaisti 18 NKL čempionato rungtynių. Per vidutiniškai 29 minutes jis rinko po 11,8 taško, atkovojo po 3,7 atšokusio kamuolio ir atliko po 4,6 rezultatyvaus perdavimo.

2011-2012 metų sezone M. Sapiega atstovavo Kauno „LKKA-Atleto“ komandai ir tapo NKL čempionu. Tais metais įžaidėjas vidutiniškai rinkdavo po 9,5 taško ir atlikdavo po 8,1 rezultatyvaus perdavimo per mačą.

2008 metais gynėjas su Lietuvos jaunių U-18 rinktine tapo Europos vicečempionu.

- Matai, kas paskatino likti „Sūduvos-Mantingos komandoje? - paklausė BC „Sūduva-Mantinga“.

- Nepaisant rezultatų, praėjusį sezoną ypač patiko sirgalių palaikymas ir jų gausa. Taip pat žinojau beveik visus žaidėjus, rungtyniausiančius šioje komandoje artėjančiame sezone. Tarp jų yra nemažai pažįstamų žaidėjų, su kuriais neprireiks daug laiko apsiprasti. Kita vertus, visada smagu žaist komandoje kuri, visada sau kelia tik aukščiausius tikslus.

- Ar prieš sezoną motyvuoja kalbos apie ambicingus komandos tikslus?

- Nemeluosiu, man svarbu, jog komandoje žais žaidėjai, kurie sau kelia tik aukščiausius tikslus.

- Prie ekipos prisijungęs praėjusio sezono viduryje, sugebėjai gana greitai įsilieti į komandą. Kaip pats vertini savo sezoną?

- Nesitikėjau, kad pavyks taip greitai priprasti prie tokio lygio po ilgesnės pertraukos. Tačiau iki šiol negaliu pamiršti pralaimėtos serijos Trakams penktose ketvirtfinalio rungtynėse. Būtent todėl atrodo, kad sezonas galėjo baigtis sėkmingiau.

- Kaip manai, ko jame pritrūko?

- Manau, visko po truputį. Kai įkrisdavom į duobę, kartais atrodydavo, kad trūksta pasitikėjimo savimi ar individualaus meistriškumo, o kartais tik elementarios sėkmės.

- Ką manai apie naują komandos vyr. trenerį Giedrių Žibėną?

- Kadangi iki šiol nesu žaidęs jo treniruojamoje komandoje, nepasakyčiau, kad turiu tvirtą susidariusią nuomonę. Nors tenka pripažinti, apie jį teko girdėti nemažai gražių atsiliepimų

„Trakuose“ lieka broliai Pipirai

11.08.2014

Trakų miesto krepšinio komanda pratęsė kontraktus su broliais Daumantu ir Tautvydu Pipirais. NKL vicečempionų garbę Pipirai gina nuo pat klubo susikūrimo pradžios. Kitas sezonas Pipirams bus jau ketvirtasis vilkint „Trakų“ aprangą.

20 metų 198 cm ūgio T.Pipiras praėjusį sezoną NKL pirmenybėse vidutiniškai rungtyniaudavo po 23 minutes, rinkdavo po 7 taškus, atkovodavo 3,6 kamuolio ir atlikdavo 1,3 rezultatyvaus perdavimo.

Po krepšiu rungtyniaujantis vyresnysis 22 metų 203 cm ūgio D.Pipiras aikštėje vidutiniškai praleisdamas po 16

minučių įmesdavo 2,8 taško, sugriebdavo 3,6 atšokusio kamuolio ir atlikdavo 0,8 rezultatyvaus perdavimo.

– Kas paskatino priimti sprendimą likti Trakuose? – kktrakai.lt paklausė brolių Pipirų.

Tautvydas Pipiras: Trakuose man lengviausia suderinti mokslus ir sportą. Be to, su naujuoju komandos treneriu A.Šležu kartu dirbame jau trejus metus. Jis turi nemažai potencialo, todėl bus įdomu kartu dirbti. Beje, turime tikslų, kurių nepavyko įgyvendinti praėjusį sezoną.

Domantas Pipiras: Čia žaidžiu jau ne pirmus metus, tenkina visos sąlygos, be to – gerai pažįstu komandos draugus.

– Su broliu kartu augai, dalinaisi vienu kambariu, o dabar jau ketvirtus metus žaidžiate kartu. Nenusibodo?

Tautvydas: Su broliu jau ilgokai nebegyvename viename kambaryje, o kasdien susitinkame ne taip ir dažnai. Vienas kito spėjame pasiilgti, todėl krepšinio aikštelė yra puikiausia vieta susitikti (šypsosi.).

Domantas: Ne. Jeigu jau tiek metų kartu po vienu stogu išgyvenome, tai ir tie ketveri metai toje pačioje komandoje neturi įtakos. Kaip tik smagiau, kai broliai vienoje komandoje žaidžiame.

– Praėjusį sezoną „Trakai“ žengė į NKL. Kaip vertini savo pasirodymą ir ko tikiesi artėjančiais metais?

Tautvydas: Praėjęs sezonas man buvo banguotas. Dėl sveikatos problemų praleidau beveik pusę reguliariojo sezono, todėl galbūt ir nepavyko pademonstruoti geriausių rezultatų. Tačiau treneris manimi pasitikėjo. Stengiausi išnaudoti minutes kaip įmanoma geriau. O kitą sezoną tikiuosi tiek individualiai, tiek kartu su komanda pasirodyti ne prasčiau nei praėjusį.

Domantas: Savo pasirodymu nesu itin patenkintas. Manau, kad trūko didesnio mano indėlio į komandą. Vis dėlto tikiuosi, kad kitas sezonas bus tik geresnis.

– Ar vasarą dirbai individualiai ir kam skyrei didžiausią dėmesį?

Tautvydas: Individualiai treniravausi su treneriu. Daugiau dėmesio skyriau ne fiziniam pasiruošimui, bet tokiems dalykams kaip driblingas, prasiveržimas ar kitiems labai svarbiems krepšinio elementams. Juose tobulėjimo niekada negana.

Domantas: Taip, teko padirbėti individualiai. Stengiausi viską tobulinti po truputį. Aišku, pagrindinė pasiruošimo sezonui dalis dar tik laukia – teks nemažai padirbėti.

– Ar tikėjaisi su „Trakais“ jau pirmąjį sezoną NKL iškovoti sidabrą?

Tautvydas: Nors tai buvo mūsų debiutas, komanda buvo jauna ir ambicinga. Jei kas prieš sezoną mums būtų pasiūlę sidabro medalius, turbūt būtume pasijuokę ir tikrai juos pasiėmę. Tačiau apetitas augo bevalgant. Matėme, kad galime pasiekti vis daugiau. Patikėjome, kad ne tik sidabras mums įkandamas, o ir auksas ranka pasiekiamas.

Domantas: Sidabras nebuvo netikėtas. Komanda buvo labai gerai sukomplektuota. Visi pasitikėjome vienas kitu ir taip ėjome į priekį.

– Trakų klubas jau debiutiniame sezone pasidabino sidabru, bet pralaimėjo finale ir neiškovojo teisės žaisti LKL. Toks pasiekimas buvo labiau pergalė ar pralaimėjimas?

Tautvydas: Tai buvo vienas skaudžiausių pralaimėjimų. Dar iki dabar daug kas primena tą mačą ir mėgsta patraukti per dantį. Vis dėlto dabar galiu pasakyti, kad tas sidabras buvo tikras laimėjimas. Tai velniškai gero kolektyvo pasiektas komandinis laimėjimas.

Domantas: Priėmiau tai kaip pralaimėjimą, nes juk ne mes, o „Mažeikiai“ kėlė taurę į viršų. Kita vertus, tikrai nemažai pasiekėme.

– Kaip išgyvenai pralaimėjimą finale? Ar tai suteikė papildomos motyvacijos kitam sezonui?

Tautvydas: Dar ilgai nesuvokėme, kaip galėjome pralaimėti. Tačiau dabar tai virto motyvacija. Bandysime įrodyti, kad išties buvome verti to titulo. Be to, „Trakų“ klubo istorija šį sezoną pranašauja titulą.

Domantas: Kai nueini taip toli, pralaimėti finale būna itin sunku. Bet tai tik suteikia papildomos motyvacijos eiti pirmyn ir siekti aukštesnių rezultatų.

– „Mažeikiai“ pateko į LKL. Kelias NKL aukso link laisvas?

Tautvydas: Kelias čia niekada nėra laisvas. NKL yra per daug nenuspėjama ir turi labai daug lygiaverčių komandų. Kažkas tikrai sugebės pakeisti „Mažeikius“ ir atrodys labai galingai. Tačiau „Trakai“ taip pat niekam lengvai neleis pasiimti titulo.

Domantas: Tikrai ne. NKL visos komandos nori tik aukso, o kelias iki jo ilgas ir sunkus. Reikia nuveikti labai daug.

Tautvydas Pipiras (S. Čirbos nuotr.)

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports