„Sūduva-Mantinga“ išsaugojo T. Kliučinyką ir pasirašė sutartį su D. Senda

25.07.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir toliau rikiuoja gretas artėjančiam sezonui. Suvalkijos sostinės ekipa dar metams pratęsė sutartį su devyniolikmečiu gyneju Tautvydu Kliučinyku.

Praėjusiame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone 187cm. ūgio marijampolietis per rungtynes vidutiniškai rinko po 2,7 taško, atkovodavo po 2 atšokusius kamuolius bei atliko po 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Nepaisant kuklių statistinių rodiklių bei jauno amžiaus, T.Kliučinykas savo naudingu žaidimu ne kartą gelbėjo

komandą lemiamuose mačuose. Todėl nenuostabu, kad pasitikdamas trečiąjį sezoną „Sūduvos-Mantingos“ komandos gretose, įžaidėjas neslepia optimzmo.

„Visada yra malonu atstovauti gimtojo miesto komandai. Lankomumas mūsų arenoje praėjusį sezona buvo didžiausias visoje lygoje. Tai mane dar labiau motyvuoja kiekvienose rungtynėse. Negana to, „Sūduva-Mantinga“ šiais metais vėl stengiasi suburti stiprią sudėtį, kuri būtų pajėgi kovoti dėl vietos finaliniame ketverte, – pagrindines priežastis pasilikti vardino gynėjas.

Kliučinykas taip pat neslėpė džiaugsmo, kad turės galimybę rungtyniauti Giedriaus Žibėno treniruojamoje komandoje. Man, kaip jaunam žaidėjui, žaisti G.Žibėno treniruojamoje komandoje bus didelis malonumas. Žinau, kad šis treneris itin mėgsta dirbti su jaunais krepšininkais“, – tikino Kliučinykas.

„Sūduva-Mantinga“ taip pat skelbia, kad ekipa sudarė sutartį su dar vienu devyniolikmečiu Domantu Senda. Atakuojantis gynėjas atvyksta iš kitos miesto komandos – „ŽSM-Exleasingcar“, kuri rungtyniauja Regionų krepšinio lygoje (RKL). Joje D.Senda buvo neabejotinas komandos lyderis. Aikštelėje praleisdamas vidutiniškai po 31 minutę Domantas pelnė po 20 taškų, atkovodavo po 3 kamuolius bei atlikdavo po 3,6 rezultatyvaus perdavimo.

Žingsnį į priekį savo karjeroje žengęs gynėjas pripažįsta, kad tikėjosi „Sūduvos-Mantingos“ skambučio. „Tikėjausi „Sūduvos-Mantingos“ komandos kvietimo,todėl esu labai laimingas turėdamas galimybę prisijungti prie jos. Visada norėjau rungtyniauti šioje komandoje, todėl stengsiuosi įrodyti, kad esu lygiavertis komandos narys bei galiu rungtyniauti NKL lygoje, – tvirtino Senda. Konkurencija sporte yra teigiamas dalykas, todėl į tai žvelgiu kaip į reikalingą patirtį. Jos tikiuosi įgauti rungtyniaudamas su vyresniais bei labiau patyrusiais krepšininkais“, – atsakydamas į klausimą apie gresiančią konkurenciją gynėjų grandyje teigė krepšininkas.

Domantas Senda tapo ketvirtuoju komandos naujoku šį tarpsezonį. Kiek anksčiau buvo skelbta, kad komandą papildė aukštaūgiai Rokas Čepanonis, Paulius Petrilevičius bei komandai artėjančiame sezone diriguosiantis vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas.

„Trakuose“ žais LKF taurės čempionas

18.07.2014

Trakų miesto krepšinio komanda buria sudėtį artėjančiam sezonui. „Trakų“ gynėjų grandį papildė 19 metų 187 cm ūgio atakuojančio gynėjo ir įžaidėjo pozicijose galintis rungtyniauti Tomašas Romanovskis.

Darbštus krepšininkas praėjusį sezoną atstovavo Prienų „TonyBet“ ekipai, su kuria tapo LKF taurės turnyro nugalėtoju. LKL pirmenybėse aikštėje gaudamas pasireikšti vidutiniškai po 6 minutes, T.Romanovskis pelnydavo 1,9 taško ir atkovodavo 0,9 kamuolio.

Geriausią mačą jis sužaidė LKL mažojo finalo serijoje. Kovoje dėl bronzos medalių su Vilniaus „Lietuvos rytu“, T.Romanovskis per 12 minučių pasižymėjo 4 taškais ir surinko 8 naudingumo balus.

Baltijos krepšinio lygoje (BBL) T.Romanovskis vidutiniškai per 10 minučių rinkdavo 2,6 taško, sugriebdavo 1,9 atšokusio kamuolio ir atlikdavo 0,9 rezultatyvaus perdavimo.

Rungtynėse su Kazachstano „Caspiy“ krepšininkas per 16 minučių spėjo pelnyti 10 taškų ir surinko 15 naudingumo balų.

Anksčiau T.Romanovskis rungtyniavo Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) komandoje.

„Džiaugiuosi galimybe žaisti „Trakuose“. Nemažai domėjausi šia komanda ir stebėjau jos rungtynes. „Trakai“ man paliko gerą įspūdį“, – kktrakai.lt sakė ekipos naujokas.

Ko tikiesi iš kito sezono Trakuose?

– Tikiuosi būti kiek įmanoma naudingesnis komandai ir padėti jai pasiekti aukščiausius tikslus.

Praėjusį sezoną žaidei Prienų „TonyBet“, bet rungtyniavai epizodiškai. Pasiilgai krepšinio?

– Kaip ir kiekvienas krepšininkas, turiu labai daug noro žaisti ir tobulėti. Tikrai pasiilgau žaidimo minučių.

Dėl to nebus sunku įsivažiuoti?

– Tai natūralu, kai yra nauja komanda, komandos draugai, treneris. Gali būti šiek tiek sunkoka, bet manau, kad greitai rasime bendrą kalbą ir viskas bus gerai.

Ką tau davė patirtis dirbti su tokiu treneriu kaip Virginijus Šeškus ar krepšininkais Mindaugu Lukauskiu, Gintaru Kadžiuliu?

– Tai buvo turbūt vieni nuostabiausių metų mano gyvenime. Iš trenerio pasisėmiau daugybės krepšinio paslapčių, kurių ateidamas į Prienus tikrai nežinojau. Taip pat daug pasisėmiau ir iš komandos draugų, kuriems esu labai dėkingas.

Kokius prisiminimus kelia su „TonyBet“ iškovota LKF taurė, visas praėjęs sezonas?

– Be abejo, labai džiaugiuosi iškovotu trofėjumi. Niekada nepamiršiu tos dienos. Fantastiškos rungtynės... Tas sezonas paliko labai daug prisiminimų. Labai malonu laimėti prieš Eurolygoje žaidžiantį „Žalgirį“, Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Ką pažadėtum „Trakų“ gerbėjams?

– Atiduosime visas jėgas, demonstruosime gražų ir kokybišką žaidimą bei stengsimės pasiekti kuo daugiau pergalių!

Trečiasis „Trakų“ naujokas - Tomas Lekūnas

15.07.2014

NKL vicečempionai „Trakai“ tęsia komplektacijos darbus. Trakų miesto krepšinio komandą papildė 21 metų 200 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas Tomas Lekūnas. Jis pakeis į Pasvalio „Pieno žvaigždes“ persikėlusį Osvaldą Olisevičių.

Praėjusį sezoną T. Lekūnas debiutavo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Kovingas krepšininkas atstovavo Alytaus „Dzūkijai“, kur vidutiniškai rungtyniaudavo po 20 minučių, rinkdavo 7,7 taško ir sugriebdavo po 4 atšokusius kamuolius. Tiesa, dėl klubo drausmės pažeidimų T. Lekūnas turėjo palikti komandą.

„Kažkas jo neįveda į reikiamą kelią. Bet manau, kad gerai su juo sutarsiu. Bendravome, išsikalbėjome, viskas bus gerai“, – neabejojo „Trakų“ vyriausiasis treneris Andrius Šležas.

Į Alytų T.Lekūnas persikėlė po sėkmingos sezono pradžios „Šilutėje“. NKL pirmenybėse pernai jis pelnydavo vidutiniškai 16,4 taško, atkovodavo po 7 atšokusius kamuolius ir atlikdavo 4,5 rezultatyvaus perdavimo.

„Tai labai agresyvus ir talentingas žaidėjas. Anksčiau dar teko žaisti prieš jį patį. Tomas yra labai universalus, gali rungtyniauti keliose pozicijose. Man patinka jo charakteris, užsivedimas, kovingumas. Jis kovotojas iš širdies“, – „Trakų“ naujoką apibūdino A. Šležas.

Daugiau svetainei kktrakai.lt papasakojo pats T. Lekūnas.

„Tai ambicinga komanda, kelianti aukščiausius tikslus. Iš savęs reikalausiu maksimumo, o su komanda tikiuosi nužygiuoti iki finalo ir ten padaryti tai, ko nepavyko praėjusį sezoną“, – ambicijų neslėpė puolėjas.

– Pernai prasibrovei į LKL, bet vėl grįžti į NKL. Kaip žiūri į tokį karjeros žingsnį?

– Man svarbiausia – tobulėti. Sugrįžimą į NKL priimsiu kaip naują iššūkį ir motyvaciją vėl įrodyti LKL savo vertę. Noriu pasiruošti dar geriau, kad LKL klubams daugiau nekiltų jokių abejonių.

– Ar labai skiriasi LKL ir NKL lygis?

– Net sunku pasakyti. Kažkokio didelio skirtumo nėra. Aišku, jaučiasi didesnė varžovų patirtis, bet labiausiai įstrigo LKL priekinės linijos žaidėjai. Ten po krepšiu pastatytos daug tvirtesnės gynybinės sienos.

– „Dzūkiją“ palikai dėl drausmės pažeidimų. Krepšinio bendruomenėje sklando įvairiausių kalbų apie tavo charakterį. Ką galėtum apie tai pasakyti?

– Stengiuosi greičiau pamiršti tokius dalykus ir žiūrėti į priekį. Žinoma, kiekvienas dalykas daugiau ar mažiau sukrečia. Bet po to bandai neklausydamas aplinkinių kalbų dirbti ir siekti savo tikslų. Geriausias būdas malšinti kalbas – demonstruoti gerus rezultatus.

– Treneris Šležas minėjo, kad turėjote pokalbį. Kokį įspūdį paliko naujasis „Trakų“ strategas?

– Malonu, kad jis į mane atkreipė dėmesį. Bendravome apie ateinantį sezoną, jis man išdėstė savo filosofiją. Šležas paliko gerą įspūdį. Manau, kad darbo su tokiu žmogumi patirtis man išeis į naudą.

– Ko ketini įnešti į „Trakų“ žaidimą?

– Greitą, aštrų žaidimą. Bandysiu užvesti komandos draugus ir su jais siekti bendro tikslo.

– Ką gali pažadėti Trakų sirgaliams?

– Galiu pasakyti tik tiek, kad kiekvieneriose rungtynėse atiduosime visas jėgas. Jiems ir mūsų komandai linkiu daug gražių pergalių.

Molėtų komanda turi naują pavadinimą, trenerių štabą, komandoje rungtyniaus E. Baniulis

14.07.2014

2013-2014 metų sezone trečiąją NKL vietą iškovojęs Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ keičiasi. Molėtų klubas informavo, jog komanda grįžta prie senojo pavadinimo ir 2014-2015 metų sezone vadinsis „Ežerūnu-Kariu“.

Kartu su pavadinimu keičiasi komandos biudžetas. Pasak molėtiškių pranešimo spaudai, jis bus gerokai kuklesnis nei pernai. Tokie pokyčiai neišgąsdino Mindaugo Kildišiaus. Jis grįžta į komandos vyr. trenerio postą. Jo asistentu tapo praeityje „Ežerūno-Kario“ komandoje rungtyniavęs Marius Kugauda. Fizinio rengimo treneriu toliau dirbs Vaidas Verbickas.

Suformavę trenerių štabą, molėtiškiai ėmėsi rikiuoti krepšininkų gretas. Pirmuoju ekipos naujoku tapo Evaldas Baniulis. Iš „Trakų“ į „Ežerūną-Karį“ persikėlęs vilnietis praėjusiame sezone NKL vicečempionų gretose buvo rezultatyviausias. 26 metų 201 cm ūgio puolėjas per 28 sužaistas rungtynes rinko po 14,3 taško, atkovojo 5,1 ir perėmė po 1,4 kamuolio bei atliko po 1,9 rezultatyvaus perdavimo.

Sutartį su komandą turi ir gynėjas Tomas Galeckas, kuriam ateinančiame sezono numatyta pagrindinio įžaidėjo pozicija.

Mindaugas Kildišius tapo komandos vyr. treneriu

„Nafta-Universitetas“ pradėjo burti komandą

11.07.2014

Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ pradėjo burti komandą 2014-2015 metų sezonui. Praėjusiame sezone pirmajame atkrintamųjų varžybų etape pasirodymą baigę klaipėdiečiai informavo, jog sutartis pratęsė su trimis krepšininkais ir vyr. treneriu, o komandos gretas papildė ir pirmasis naujokas.

„Naftos-Universiteto“ komandai toliau vadovaus Rytis Vaišvila. Buvęs krepšininkas prie Klaipėdos ekipos vairo stojo prieš metus. Per juos R. Vaišvilos vadovaujame ekipa NKL čempionate iškovojo 10 pergalių ir patyrė 21 nesėkmę.

Komandoje taip pat lieka gynėjai Martynas Airošius ir Dominikas Matutis bei puolėjas Viktoras Chodosovksis.

20 metų 190 cm ūgio M. Airošius NKL pirmenybėse rungtyniavo vidutiniškai po 13 minučių, rinko 5,3 taško, 2,4 atkovoto kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą.

Pagrindinis uostamiesčio komandos įžaidėjas D. Matutis per aikštėje praleidžiamas 23 minutes pelnė vidutiniškai 9,7 taško, atkovojo 2,1 ir perėmė 1,1 kamuolio bei atliko 2,9 rezultatyvaus perdavimo.

Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komandoje liekantis Viktoras Chodosovskis buvo rezultatyviausias ir naudingiausias ekipos žaidėjas. 24 metų 200 cm ūgio krepšininkas aikštėje praleisdavo po 28 minutes, per jas rinko 14,1 taško, atkovojo 5,1 kamuolio, atliko 1,1 rezultatyvaus perdavimo per mačą. Sunkusis krašto puolėjas krepšį iš dviejų taškų zonos atakavo 63,2 procentų taiklumu.

Pirmuoju komandos naujoku tapo Ovidijus Kaminskis iš Plungės „Olimpo“. 23 metų 194 cm puolėjas 2013-2014 metų NKL sezone į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 8 taškus, atkovojo 3,8 ir perėmė 1,1 kamuolio bei atliko 1,8 rezultatyvaus perdavimo.

"Žalgirio" dublerių komandoje - trys perspektyvūs aštuoniolikmečiai

10.07.2014

Perspektyviausi šalies aštuoniolikmečiai susiejo ateitį su Kauno „Žalgiriu“. Puikius statistinius rodiklius viso sezono metu demonstravę Kristupas Žemaitis, Regimantas Miniotas bei Martynas Sajus neliko nepastebėti ir artėjantį sezoną užsivilks Kauno „Žalgirio“ dublerių marškinėlius. Su jais pasirašytos sutartys pagal formulę 3+2.

M.Sajus ir R.Miniotas po krepšiu turėtų sudaryti rimtą grėsmę varžovams

M.Sajui žaliai-balta apranga – ne naujiena. Iš Kelmės kilęs 207 cm ūgio vidurio puolėjas du sezonus gynė A.Sabonio krepšinio centro garbę. Daliaus Lubio auklėtinis praėjusį sezoną kartu su komandos draugais triumfavo Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) bei iškovojo 11-ąją vietą Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione.

MKL čempionate M.Sajus rinko po 9,1 taško, atkovodavo po 8,8 kamuolio ir vidutiniškai blokuodavo po 2 metimus. Panašia statistika aukštaūgis pasižymėjo ir RKL pirmenybėse: 8,7 tšk., 7,9 atk. kam., 2,4 blk per rungtynes.

Baudos aikštelėje jam talkins Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinis R.Miniotas. MKL iškovojo trečiąją vietą ir buvo neabejotinas komandos lyderis. Kėdainiuose gimęs 206 cm ūgio žaidėjas vidutiniškai pelnydavo po 12,1 taško, atkovodavo net po 10,1 kamuolio ir perimdavo po 2 kamuolius.

Praėjusią vasarą R.Miniotas sulaukė kvietimo dalyvauti „adidas Talent Camp“ stovykloje. Jos metu aukštaūgis atkreipė į save dėmesį ir buvo išrinktas geriausiu stovyklos krepšininku.

Gynėjų grandį sustiprino K.Žemaitis

Artėjantį sezoną „Žalgiris-2“ komandos gretose debiutuos ir kaunietis K.Žemaitis. Vikrusis gynėjas pastaruosius metus kartu su M.Sajumi žaidė A.Sabonio krepšinio centro komandoje.

Į simbolinį MKL penketą išrinktas K.Žemaitis sezono metu vidutiniškai rinkdavo po 12,2 taško, atkovodavo po 4,5 kamuolio, atlikdavo po 7 rezultatyvius perdavimus bei perimdavo po 2,6 kamuolio. RKL jam sekėsi ne ką prasčiau: 14 tšk., 4,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 2,4 per. kam.

Dublerių naujokai žibėjo jaunimo Eurolygoje

Visi trys naujieji „Žalgiris-2“ žaidėjai metų pradžioje savo galimybes galėjo pademonstruoti Eurolygos jaunimo atrankos turnyre. K.Žemaitis ir M.Sajus, atstovaudami „Žalgirio“ komandai, triumfavo atrankoje ir iškovojo teisę žaisti pagrindiniame turnyre, o R.Minioto vedini Vilniaus „Lietuvos ryto“ aštuoniolikmečiai liko treti.

M.Sajus atrankoje tapo vienu pastebimiausių krepšininku. Per ketverias rungtynes jis pelnydavo po 10,3 taško ir atkovodavo po 7 kamuolius. Finaliniame turnyro etape Milane aukštaūgis rinko po 5,3 taško bei nusiimdavo po 7 kamuolius.

Neseniai aštuonioliktąjį gimtadienį atšventęs K.Žemaitis atrankoje buvo vienas iš naudingiausiųjų. 12,5 taško, 5,5 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 2 perimti kamuoliai – tokia statistika pasižymėjo kaunietis. Milane statistiniai rodikliai taip pat džiugino – vidutiniškai po 7,7 taško ir po 5 atkovotus kamuolius.

Nors R.Minioto komandai atranka nebuvo pati sėkmingiausia, aukštaūgis demonstravo puikų žaidimą ir pateko į simbolinį turnyro penketą. Puolėjas atrankoje rinko po 16 taškų, atkovodavo po 6,5 kamuolio bei vidutiniškai atlikdavo po 3,3 rezultatyvaus perdavimo.

Siekia patekti į aštuoniolikmečių rinktinės galutinį dvyliktuką

„Žalgirio“ dublerių naujokai vasaros metu atostogauti neskuba ir šiuo metu pluša aštuoniolikmečių rinktinės stovykloje. Komandos vyriausiasis treneris Saulius Štombergas į išplėstinį kandidatų sąrašą įtraukė ne tik tris naujus antrosios „Žalgirio“ ekipos krepšininkus, bet ir joje žaidžiančius – Martyną Varną ir Martyną Echodą.


Joniškio sporto klubas „Siekis“ atšventė 20 metų veiklos jubiliejų

08.07.2014

Liepos 5 dieną Joniškio sporto klubas „Siekis“ šventė 20-ies metų veiklos jubiliejų. Visus 20 metų Joniškio krepšinio komanda rungtyniavo antrajame Lietuvos krepšinio divizione, laimėjo visų spalvų medalius ir išaugino ne vieną garsų krepšininką.

Šventinį renginį vedė klubo įkūrėjas Leonas Karaliūnas, kuris sveikinimą 1994 m. vasario 2 d. įkurtam „Siekio“ klubui pradėjo eilėmis: „Jau subrendęs klubas „Siekis“ žvelgia visada į priekį!”. Iš L. Karaliūno žodį perėmė Joniškio vicemeras ir „Siekio“ klubo prezidentas Gintaras

Gadliauskas, padėkojęs esamiems ir buvusiems komandos krepšininkams, treneriams, administracijos nariams, rėmėjams ir žiūrovams už du nuostabius dešimtmečius. „Bėgant metams keitėsi komandos pavadinimai, treneriai, žaidėjai, bet pergalių alkis išliko“ – sakė praėjusiame sezone ketvirtąją vietą NKL čempionate užėmusio klubo vadovas.

Pasveikinti joniškiečių atvyko Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas, Seimo narys Vitalijus Gailius, Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, NKL prezidentas Remigijus Štaras ir lygos vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas, Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“, Šakių „Zanavyko“, Jonavos „Petrochemos“ komandų vadovai.

Po sveikinimo žodžių Joiškio klubo vadovas G. Gadliauskas apdovanojo rėmėjus, labiausiai padėjusius sulaukti tokio garbingo jubiliejaus - Joniškio rajono savivaldybę, Vilių Kaikarį, Raimundą Granzbergą, Aurimą Briedžių, Liudą Janušauską, Saulių Gedvilą – bei ilgametę klubo padėjėją Zinaidą Kavaliauskienę ir sporto klubo įkūrėją Leoną Karaliūną.

Dovanos buvo įteiktos ir krepšinio komandą treniravusiems treneriams Modestui Paulauskui, Rimantui Endrijaičiui, Vitoldui Masalskiui, Arūnui Šeferiui, Tomui Armonavičiui, Tomui Aleknavičiui, Svajūnui Ragaišiui bei dabartiniam ekipos treneriui Robertui Stankevičiui.

Įpusėjus oficialiai renginio daliai G. Gadliauskas ir R. Endrijaitis ant sporto salės sienos atidengė didžiulį tentą, skelbiantį 2003–2004 metų LKAL sezone „Žiemgalos–Šiaurės vilko“ iškovotus aukso medalius.

Arenos palubėje buvo atidengti ir daugiausiai prie klubo pergalių prisidėjusių krepšininkų marškinėliai su Tomo Varnalio, Arūno Šeferio, Žydrūno Mačiūno, Tomo Aleknavičiaus ir Roberto Stankevičiaus pavardėmis.

Po oficialios dalies Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko šio miesto žvaigždžių rungtynės tarp „Delikateso“ ir „Žiemgalos“ krepšininkų. Pastarosios komandos garbę gynė Andrius Šležas, Arūnas Šeferis, Vaidotas Pečiukas, Šarūnas Kulevičius ir kiti. Rungtynes paskutinę akimirką laimėjo klubo veteranai „Žiemgalos“ krepšininkai 65:63.

„Sūduva-Mantinga“ pasirašė sutartį su P. Petrilevičiumi

07.07.2014

Buvęs Kauno „JAZZ-KTU“ lyderis Paulius Petrilevičius 2014-2015 metų sezone rungtyniaus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandoje. 23 metų 200 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas su Suvalkijos sostinės klubu susitarė dėl vienerių metų kontrakto.

Praėjusiame sezone P. Petrilevičius NKL pirmenybėse sužaidė 20 rungtynių. Puolėjas rinko vidutiniškai 12 taškų, atkovojo 8,4 kamuolio, atliko 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir blokavo 1,2 varžovo metimo per mačą.

Sezono pabaigoje iš Kėdainių kilęs krepšininkas buvo paskolintas LKL rungtyniavusiam Kauno „LSU-Atletui“. Aukščiausiame Lietuvos krepšinio divizione aukštaūgis sužaidė 6 rungtynes, jose rinko 11,5 taško, 6,8 atkovoto kamuolio, 2 rezultatyvių perdavimų ir 0,5 blokuoto metimo vidurkius.

„Trakai“ susitarė su aukštaūgiu K. Brusoku

07.07.2014

Trakų miesto krepšinio komanda stiprina priekinę liniją. NKL vicečempionai „Trakai“ sudarė sutartį su fiziškai galingu puolėju Karoliu Brusoku.

23 metų 200 cm ūgio krepšininkas karjeros pradžioje rungtyniavo tik Vilniuje. 2009-2012 metais Vilniaus „Perle-MRU“, 2012-2013 m. – sostinės „Statyboje“, 2013-2014 m. – „Vilniuje-MRU“.

Nepaisant to, kad pagal aikštėje praleidžiamas minutes buvo tik šeštas komandoje, praėjusį sezoną K. Brusokas tapo vienu „Vilniaus-MRU“ lyderių ir naudingumo koeficientu komandoje nusileido tik Antanui Udrui.

Vidutiniškai per 19 minučių aukštaūgis pelnydavo 9,2 taško, sugriebdavo 6,9 atšokusio kamuolio ir rinkdavo 12,9 naudingumo balo.

NKL atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio serijoje su Joniškio „Delikatesu“ K. Brusokas per 23 minutes spėjo atkovoti 14 kamuolių.

Į NKL čempionų „Mažeikių“ krepšį K. Brusokas įmetė 19 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

„Trakų klubas suteikė palankiausias ir labiausiai mane tenkinančias sąlygas. Kitą sezoną iš savęs tikiuosi išspausti dar daugiau nei praėjusį, o su komanda sieksime aukščiausių tikslų“, – atvykęs į „Trakų“ ekipą kktrakai.lt pasakojo K. Brusokas.

– „Trakai“ praėjusį sezoną tapo NKL vicečempionais. Vien tik gero žaidimo Trakuose nebeužteks?

– Žinoma. Visi iš mūsų komandos tikėsis ne prastesnių rezultatų nei praėjusį sezoną. Mes patys bandysime tai įrodyti. Spaudimo dėl gerų pernykščių rezultatų nejaučiu, bet atsakomybės jausmas – gan didelis.

Tiesa, NKL yra nenuspėjama lyga. Bet ji ir žavinga tuo, kad dominuojančių komandų čia nėra ir bet kuri jų gali laimėti.

– „Trakų“ ir „Vilniaus-MRU“ mačai buvo vadinami derbiais. Dabar nebus keista rungtyniauti kitoje barikadų pusėje?

– Priešpriešos ar kažkokios apykantos nebūdavo. Tiesiog eidavau į aikštelę su ta mintimi, kad reikia laimėti ir įrodyti, jog esame stipresni prieš savo principinius varžovus. Be to, jau yra tekę žaisti prieš „Vilnių-MRU“, kai rungtyniavau „Statyboje“, todėl nemanau, kad bus keista būti kitoje pusėje. Tiesiog vėl jausiu didelį norą įrodyti, kad mes – stipresni.

– „Trakuose“ žais Dovis Bičkauskis, su kuriuo rungtyniavai „Vilniuje-MRU“, bendramoksliai iš Vilniaus universiteto, kiti vilniečiai. Smagiau prisijungti prie komandos, kurioje yra daug tau gerai pažįstamų veidų?

– Be abejo. Jau nemažai laiko esu pažįstamas su šiais krepšininkais. Tai draugiškas kolektyvas, su kuriuo, manau, greičiau ir lengviau susižaisime bei pasieksime norimus tikslus.

– Ką gali pažadėti „Trakų“ sirgaliams“?

– Iš savo pusės galėčiau pasakyti, kad kiekvieneriose rungtynėse kovosiu ir žaisiu iš visų jėgų. Atiduosiu viską. O už visą komandą galiu pažadėti, kad stengsimės iškovoti kuo daugiau pergalių ir sieksime aukščiausių tikslų.

NKL prezidentu antrai kadencijai perrinktas Remigijus Štaras

05.07.2014

Nacionalinės krepšinio lygos prezidento pareigas toliau eis Remigijus Štaras. Tai paaiškėjo šeštadienį (07.05) Joniškyje, kur vyko NKL 2013-2014 metų sezono ataskaitinė-rinkiminė konferencija. Kartu su prezidentu naujai kadencijai perrinktas ir lygos vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas.

Pradėtų darbų tęstinumą, ėjimą į dar didesnę kokybę, novatoriškumą, finansinį stabilumą ir lygą be skolų NKL veiklos programoje akcentavęs R. Štaras įtikino antrojo

Lietuvos krepšinio diviziono klubų atstovus, kurie prezidentą naujai kadencijai perrinko vienbalsiai.

„Toliau kursime ir vystysime profesionalią, patikimą ir progresyvią krepšinio lygą,“- sakė R. Štaras, lygai vadovavęs paskutinius trejus metus.

Konferencijos metu taip pat buvo pristatyta praėjusio sezono veiklos ataskaita, patvirtinta nauja NKL vykdomojo komiteto sudėtis, išrinkti atstovai į LKF vykdomąjį komitetą.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports