„Vilnius-MRU“ į ketvirtfinalio seriją įnešė sumaišties – išlygino rezultatą

25.03.2014

Kietą charakterį pademonstravo Vilniaus „Vilnius-MRU“ krepšininkai, kurie ketvirtosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse rezultatu 67:51 (12:15, 17:15, 19:11, 19:10) sutriuškino Joniškio „Delikatesą“ ir po pralaimėtų pirmų dviejų serijos rungtynių sugebėjo atstatyti pusiausvyrą 2:2.

Pranašumą vilniečiai ėmė krautis po didžiosios pertraukos, kai laimėjo atkarpą 13:0 ir įgijo dviženklę persvarą (44:33). Nuo to laiko aikštės šeimininkai iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir įtikinamai įveikė svečius iš Joniškio.

Komandos rungtyniavo pilnomis sudėtimis – po traumų į aikštę grįžo tiek „Vilniaus-MRU“ aukštaūgis Antanas Udras, tiek „Delikateso“ puolėjas Mantas Pukinskas.

Pektosios serijos rungtynės vyks šį ketvirtadienį (03.27) Joniškyje. Jų pradžia - 18:00 val.

„Vilnius-MRU“: Tadas Padegimas 15, Dominykas Domarkas (4 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Karolis Brusokas (5/6 dvitaškiai, 14 atk. kam.) po 11, Vitalijus Lukša 10, Antanas Udras (6 atk. kam.) 8.

„Delikatesas“: Žilvinas Petraitis (4/6 dvitaškiai) 15, Arūnas Sajavičius (12 atk. kam.) ir Rokas Čepanonis (4/5 dvitaškiai) po 8, Ernestas Ežerskis 7, Mantas Pukinskas 6.

Krepsinis.net/NKL info

„Petrochemos“ ir „TiuMeno-Ežerūno“ serijoje prireiks penktųjų rungtynių

25.03.2014

NKL ketvirtfinalyje maksimalaus rungtynių kiekio reikės Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ ir Jonavos „Petrochemos“ komandų dvikovoje. Tai paaiškėjo po to, kai jonaviečiai savo aikštėje 74:61 (12:14, 19:23, 23:13, 20:11) nugalėjo svečius iš ežerų krašto ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:2.

Prieš didžiąją pertrauką arčiau pusfinalio buvo molėtiškiai, pirmavę 6 taškais (37:31), tačiau trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkai varžovus pasivijo, o surengę spurtą 11:0 dar labiau padidino šansus laimėti ir solidžiai išsiveržė į priekį (60:50).

Mačo pabaigoje „Petrochema“ užtikrintai atrėmė visus „TiuMeno-Ežerūno“ mėginimus pasivyti ir laimėjo 74:61.

Lemiamą penktąjį mačą komandos žais ketvirtadienį (03.27) Molėtuose. Jų pradžia – 18:00 val.

„Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas (6/11 dvitaškiai) 14, Paulius Vaitiekūnas (5/6 dvitaškiai, 7 atk. kam.) 13, Ignas Daukšys (4/5 dvitaškiai) ir Tadas Sebežiovas po 11, Evaldas Aniulis (3/3 dvitaškiai, 9 atk. kam., 4 rez. perd.) 9.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Raimundas Ambrulaitis (6/10 dvitaškiai, 10 atk. kam.) 16, Tomas Černeckis (3/3 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 10, Tomas Gaidamavičius (6 atk. kam.) ir Osvaldas Mačernis (7 atk. kam.) po 9, Mantas Kadzevičius 8.

Namuose žaidusi „Sūduva-Mantinga“ po pratęsimo įveikė „Trakus“

25.03.2014

Antradienį (03.25) Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalyje pralaimėjimą patyrė „Trakų“ krepšininkai, kuriems nepavyko pasinaudoti galimybe žengti į NKL finalo ketvertą. Trakiškiai svečiuose po pratęsimo 84:86 (10:23, 24:19, 22:10, 19:23, 9:11) turėjo pripažinti Mariaus Valukonio ir Žilvino Kuklieriaus į pergalę temptos Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pranašumą. Serijos rezultatas tapo lygus 2:2.

„Trakai“ vėl prastai pradėjo mačą ir pirmojoje mačo pusėje turėjo net 18 taškų deficitą. Tačiau Dainiaus Miliūno

auklėtiniai rado savyje jėgų, parodė charakterį ir atsitiesė. Dar trečiajame kėlinuke rezultatas buvo lygus.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti 22 sekundes, „Trakai“ turėjo 4 taškų persvarą (75:71), tačiau vėliau sėkmingiau sužaidė marijampoliečiai – Žilvinas Kuklierius realizavo abu baudos metimus, o po svečių klaidos išsimetant kamuolį iš užribio Tautvydas Kliučinykas pataikė dvitaškį, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, išplėšė pratęsimą (75:75).

Pridėto laiko metu užtikrinčiau žaidė „Sūduva-Mantinga“, laimėjusi atkarpą 7:0 ir atitrūkusi į priekį (82:75). Po minutės pertraukėlės trakiškiai atsitiesė ir sugebėjo išlyginti rezultatą (82:82). Tačiau pratęsimo pabaiga priklausė Marijampolės komandai, kuri ir šventė pergalę 86:84.

Beje, rungtynėse vėl buvo pagerintas sezono lankomumo rekordas. Mačo komisaras užfiksavo, jog Marijampolės ir Trakų ekipų rungtynes stebėjo 620 žiūrovų. Apie 100 iš jų sudarė svečių aistruoliai.

„Sūduva-Mantinga“: Žilvinas Kuklierius (10/12 baudų metimai, 10 išpr. praž., 5 per. kam.) 25, Marius Valukonis (9/10 dvitaškiai, 10 atk. kam.) 23, Donatas Sabeckis 15, Matas Sapiega 9, Ignas Labutis, Simonas Kymantas ir Tautvydas Kliučinykas po 4.

„Trakai“: Osvaldas Olisevičius (4/5 dvitaškiai) 20, Evaldas Baniulis (4/6 dvitaškiai) ir Blažas Črešnaras po 15, Julius Kazakauskas (9 atk. kam.) 14, Tautvydas Pipiras 9, Rytis Juknevičius 6.

Marijampolėje pasiektas NKL rungtynių lankomumo rekordas

24.03.2014

Ketvirtfinalio etape rungtyniaujantys NKL klubai gerina šio sezono lankomumo rekordus. Gerokai daugiau žiūrovų nei reguliariajame sezone renkasi Molėtuose, Vilniuje, Trakuose, Jonavoje ir Marijampolėje.

Būtent šiame mieste pasiektas šio sezono rungtynių lankomumo rekordas. Praėjusį ketvirtadienį (03.20) rungtynes tarp vietos „Sūduvos-Mantingos“ ir Trakų „Trakų“ komandų stebėjo 600 žiūrovų.

Tą patį vakarą nedaug nuo suvalkiečių atsiliko ir Jonavos

krepšinio mėgėjai. „Petrochemos“ ir Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ dvikovą stebėjo sausakimša arena – 550 žmonių.

Antradienį (03.25) Marijampolės ir Jonavos miestų krepšinio sirgaliai vėl galės mėgautis NKL ketvirtfinalio rungtynėmis. Gal sulauksime ir naujo NKL rungtynių lankomumo rekordo?

Molėtiškiai antrą kartą įrodė pranašumą prieš Jonavos „Petrochemą“

22.03.2014

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio trečiajame mače Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ ekipa namuose 70:59 (23:18, 18:14, 16:11, 13:16) pranoko Jonavos „Petrochemos“ krepšininkus.

Serijoje iki trijų pergalių molėtiškiai išsiveržė į priekį 2:1. Kitas susitikimas bus žaidžiamas antradienį 18.00 valandą Jonavoje.

Mačą sėkmingai pradėjo Molėtų klubas, kuris prabėgus 3 minutėms pirmavo 6:0. „Petrochema“ atsigavo po šalto dušo ir čia pat išlygino rezultatą – 6:6. „TiuMenas-Ežerūnas“ neliko skolingas varžovams ir atsakė atkarpa 8:0,

leidusia atitrūkti – 14:6. Šeimininkai kontroliavo situaciją iki pat kėlinio pabaigos, kuriam pasibaigus pirmavo 23:18.

Antrajame ketvirtyje sužaidus 4 minutes jonaviškiai sumažino deficitą iki vieno taiklaus metimo – 24:26. Po minutės pertraukėlės Nerijus Varnelis pataikė tritaškį, pridėjo dvitaškį iš po krepšio ir „TiuMenas-Ežerūnas“ susigrąžino iniciatyvą – 31:24. 17-ąją minutę po dar vieno N.Varnelio dvitaškio Molėtų ekipą turėjo rekordinį pranašumą – 36:27. Romualdo Petronio auklėtiniai turėjo galimybių įgyti ir dviženklę persvarą, tačiau netaiklūs baudų metimai neleido to padaryti, bet įpusėjus susitikimui „TiuMenas-Ežerūnas“ vis dar pirmavo – 41:32.

Po didžiosios pertraukos dvi sėkmingos molėtiškių atakos leido pirmą kartą susikrauti dviženklį pranašumą – 45:32. Visą kėlinį „TiuMenas-Ežerūnas“ tvirtai laikė žaidimo važias savo rankose ir po trisdešimties žaidimo minučių turėjo 14 taškų persvarą – 57:43.

Lemiamą mačo atkarpą „Petrochema“ pradėjo spurtu 7:0 ir per pusę sumažino atsilikimą – 50:57. Svarbų tritaškį pataikė Osvaldas Mačernis – 60:50. 35-ąją minutę jonaviškiai dar bandė kabintis (57:63), bet Mantas Kadzevičius pataikė fantastišką tritaškį (66:57), kuris sudėjo visus taškus ant „i“.

„TiuMenas-Ežerūnas“: O.Mačernis 18, N.Varnelis 16, Th.Davisas 11, M.Kadzevičius 10 (6 atk. kam.).

„Petrochema“: P.Vaitiekūnas 18 (7 atk. kam., 6 blk., 28 naud. bal.), T.Sebežiovas 12, I.Daukšys 10.

„Trakai“ – per žingsnį nuo finalo ketverto

22.03.2014

Svarbią pergalę trečiosiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijos rungtynėse iškovojo „Trakų“ krepšininkai. Dainiaus Miliūno auklėtiniai namuose 71:52 (22:21, 15:19, 22:11, 12:11) užtikrintai nugalėjo Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas – 2:1 „Trakų“ naudai. Kitas serijos mačas antradienį vyks Marijampolėje.

„Trakų“ pergalę lėmė galingas žaidimas po didžiosios pertraukos. Per 5 pirmąsias trečiojo kėlinuko minutes

„Trakai“ pataikė net keturis tritaškius, o po tolimo Augusto Šuliausko metimo komandas skyrė jau 16 taškų – 51:35.

Iš snaiperių estafetę perėmė kiti žaidėjai ir prieš lemiamą ketvirtį „Trakai“ pirmavo solidžiu 18 taškų skirtumu – 59:41.

Ketvirtajame kėlinuke „Sūduva-Mantinga“ niekaip neišsilaisvino iš „Trakų“ gynybos gniaužtų ir Dainiaus Miliūno kariauna išsaugojo pergalę.

„Trakai“: Evaldas Baniulis 25, Osvaldas Olisevičius 12 (7 atk. kam.), Augustas Šuliauskas (6 atk. kam.) ir Julius Kazakauskas (9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.) po 8.

„Sūduva-Mantinga“: Matas Sapiega ir Donatas Sabeckis po 8, Marius Valukonis ir Benas Bagdonavičius po 7.

„Vilnius-MRU“ iškovojo pirmą pergalę ketvirtfinalio serijoje

22.03.2014

Pirmąją pergalę NKL ketvirtfinalio serijoje iškovojo Vilniaus „Vilnius-MRU“. Išvykoje sostinės ekipa 83:75 įveikė Joniškio „Delikatesą“ ir sušvelnino serijos santykį 1-2.

Mindaugo Sakalausko auklėtiniai įpusėjus rungtynėms atsiliko 41:36, tačiau puikiai sužaidė trečiąjį ketvirtį (23:14) ir perlaužė rungtynių eigą į savo pusę. 5-6 taškų atotrūkį nuo šeimininkų vilniečiai išlaikė iki paskutinio teisėjo švilpuko ir sugrąžino seriją į Vilnių.

Joniškio komandoje puikiai rungtyniavo 22 taškus pelnęs Žilvinas Petraitis bei dvigubą dublį surinkęs Rokas Čepanonis – 21 taškas ir 13 atkovotų kamuolių. 11 taškų į vilniečių krepšį įmetė Ernestas Ežerskis (9 klaidos), po 8 – Paulius Klemas ir Aivaras Kvedaravičius.

Nugalėtojų gretose dviženklį taškų skaičių pelnė penki krepšininkai. Dominykas Domarkas įmetė 18, Dovis Bičkauskis 17, Tadas Padegimas 15 (12 atk. kam.), Karolis Brusokas ir Remigijus Sugintas – po 10 taškų.

Ketvirtasis komandų mūšis vyks Vilniuje kovo 22 dieną.

„Mažeikiai“ pirmieji iškovojo kelialapį į NKL finalo ketvertą

22.03.2014

Trečiąją pergalę iš eilės NKL ketvirtfinalyje iškovojo ir pirmieji kelialapį į finalo ketverto turnyrą gavo Mažeikių „Mažeikiai“. Šeštadienį (03.22) praėjusių metų NKL čempionai savų žiūrovų akivaizdoje po atkaklios kovos rezultatu 87:69 įveikė Šilutės „Šilutę“.

Uraganiniu puolimu rungtynes pradėję „Mažeikiai“ solidžią dviženklę persvarą (27:12) įgijo dar pirmojo kėlinio viduryje. Puikiai šeimininkų gretose rungtyniavo Mindaugas Reminas, per pirmąsias 6 minutes pelnęs 11 taškų. Antroje kėlinuko pusėje daugiausia baudų metimais

šilutiškiai atsilikimą sumažino (29:19), tačiau paskutinę minutę svečių padarytos klaidos kainavo daug – po du taškus pelnė Arvydas Gydra, Ignas Vaitkus bei Mindaugas Reminas ir šeimininkai vėl nutolo – 35:20.

Antrajame ketvirtyje estafetę iš M. Remino perėmė penkis taškus iš eilės pelnęs Darius Tarvydas, „Šilutės“ ekipoje taškus rinko aukštaūgiai (40:26). Įpusėjus kėliniui solo pasirodymą surengė šilutiškis Evaldas Šaulys. Per penkias minutes gynėjas pataikė tris tritaškius metimus, du taškus su pražanga pridėjo Nerijus Anglickis ir iš solidžios „Mažeikių“ persvaros liko 3 taškai (43:40). Likus 25 sekundėms iki ketvirčio pabaigos nesportine pražanga buvo nubaustas svečių gynėjas Audrius Ramonaitis, tačiau iš šios situacijos šeimininkai naudos neišpešė. Priešingai, prametę du baudos metimus ir dvitaškį A. Rudžio auklėtiniai gavo pamoką, kaip reikia atakuoti. Paskutinę kėlinio sekundę du taškus į „Mažeikių“ krepšį įrideno N. Anglickis ir paliko šeimininkams tik 1 taško persvarą – 43:42.

Trečiajame ketvirtyje „Šilutė“ toliau kvėpavo šeimininkams į nugaras ir net sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Sužaidus šešias minutes po puolime atkovoto kamuolio du taškius pelnė Edgaras Sosnovskis ir pirmą kartą rungtynėse išvedė saviškius į priekį (50:51). Tiesa, persvara šilutiškiai ilgai nesidžiaugė – A. Gydra ir I. Vaitkus įšovė po tritaškį, du taškus pridėjo Rimundas Petrauskas ir „Mažeikiai“ vėl šoktelėjo į priekį (60:53). Paskutinę kėlinio minutę tritaškiais apsikeitė A. Ramonaitis ir D. Tarydas – 63:56.

Ketvirtį, „Mažeikius“ skyrusį nuo NKL finalo ketverto turnyro, šeimininkai pradėjo spurtu 7:0. Čia pat dviem tiksliais tolimais metimais atsakė Deividas Pukis, tačiau gynyboje išnaudojo penkių pražangų limitą (72:62). Klaidos ir netikslūs metimai iš visų distancijų neleido „Šilutės“ krepšininkams dar labiau priartėti. Šiais nesklandumais pasinaudoję mažeikiškiai pelnė 6 taškus be atsako ir likus žaisti 2 minutes pirmavo 78:62. Per likusį laiką šeimininkai sužaidė ne tik tiksliau, bet ir efektingai – po Igno Razučio perdavimo ore kamuolį pagavęs į krepšį sugrūdo Vytautas Pikalavičius ir klausimų kas šį vakarą laimės nebeliko. Galutinis rungtynių rezultatas – 87:69.

Rezultatyviausiai „Mažeikių“ ekipoje rungtyniavo 21 tašką įmetęs Mindaugas Reminas. Gynėjas taip pat atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. 20 taškų į „Šilutės“ krepšį įmetė Darius Tarvydas, 14 – Ignas Vaitkus, 11 - Raimundas Petrauskas (9 atk. kam.).

„Šilutės“ gretose žibėjo dvigubą dublį surinkęs Evaldas Šaulys. Jo sąskaitoje 20 taškų ir 13 atkovotų kamuolių. Po 11 taškų pelnė Deividas Pukis ir Nerijus Anglickis (10 atk. kam.).

NKL finalo ketvertas vyks naujoje Palangos arenoje

21.03.2014

2013-2014 metų sezono NKL čempionai paaiškės Palangoje. Naujai pastatytoje Palangos universalioje sporto arenoje finalo ketverto turnyras vyks balandžio 12-13 dienomis. Tuo pačiu tai bus ir Palangos arenos atidarymo šventė.

Diena anksčiau, balandžio 11-ąją, naujosios arenos parketą išbandys 3x3 krepšinio mėgėjai. Čia vyks LKF 3X3 krepšinio atrankos turnyras (I etapas) dėl kelialapio į Pasaulio čempionatą Maskvoje.

Balandžio 12 dieną keturios NKL komandos pusfinaliuose kovos dėl kelialapių į finalą. Balandžio 13 dieną paaiškės bronzos medalių laimėtojai ir, žinoma, geriausia NKL komanda – 2013-2014 metų sezono čempionai.

Finalo ketverto metu vyks „Slalomo“, „Snaiperio“ ir „Oro karaliaus“ konkursai. Abi finalo ketverto dienas žiūrovus linksmins geriausios 2014 metų NKL šokėjos - „Palangos“ ir „Šilutės“ merginos.

S. Kuzminskas nerungtyniaus savaitę, I. Razutis ir M. Pukinskas – „ant klaustuko“

22.03.2014

Antrose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijos rungtynėse „Mažeikių“ komanda vertėsi be dviejų starto penketo žaidėjų. Raimundas Petrauskas buvo suspenduotas už gautą diskvalifikacinę pražangą, o Ignas Razutis rungtynes praleido dėl čiurnos skausmų.

Tikėtina, jog „Mažeikių“ fanai abu šiuos krepšininkus išvys jau šeštadienį, trečiojoje dvikovoje su Šilutės „Šilute“: pirmajam baigėsi diskvalifikacija, antrojo trauma nebuvo rimta.

Kaip informavo „Mažeikių“ klubo direktorius Giedrius Petrulevičius, I. Razučio žaidėjo trauma nėra sunki. Ar krepšininkas pasirodys aikštėje trečiose serijos rungtynėse, paaiškės prieš pat dvikovą.

Panaši situacija ir Joniškio „Delikateso“ komandoje. Paskutinėse rungtynėse su „Vilniumi-MRU“ čiurną pasitempė joniškietis Mantas Pukinskas. Pasak „Delikateso“ vyr. trenerio Roberto Stankevičiaus, vakar jo auklėtinis nesportavo. Ar galės išbėgti į aikštę trečiosiose rungtynėse – paaiškės prieš rungtynes.

Tuo tarpu Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ stovykloje – blogos naujienos. Antrųjų rungtynių su Jonavos „Petrochema“ pradžioje koją susižeidęs centras Saulius Kuzminskas į aikštę nežengs mažiausiai savaitei. Tai patvirtino komandos trenerio asistentas Mindaugas Kildišius.