Šią vasarą Joniškio sporto klubas „Siekis“ švęs 20 metų jubiliejų

05.05.2014

Joniškio sporto klubas „Siekis“, kurio krepšinio komanda „Delikatesas“ žaidžia Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), mini savo veiklos 20 metų sukaktį.

Palangoje vykusio NKL finalo ketverto metu, šios lygos prezidentas Remigijus Štaras pasveikino klubą jubiliejaus proga ir padėkojo už indėlį Lietuvos krepšiniui, klubo prezidentui Gintarui Gadliauskui įteikė apdovanojimą.

Klubo 20 metų jubiliejus Joniškyje bus paminėtas kartu su Joniškio krepšinio muziejaus 5 metų jubiliejumi liepos 5 d.

Šventės programa:

13.00 Šventės atidarymas (Joniškio r. savivaldybės aikštėje, Livonijos g. 4, Joniškis)

13.15 Krepšininkų, trenerių, rėmėjų pagerbimo ceremonija

14.00 Joniškio krepšinio žvaigždžių varžybos (Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos sporto salėje, Livonijos g. 6, Joniškis)

Šventėje Joniškio klubas kviečia dalyvauti visus krepšinio mėgėjus!

LKF konferencijoje paliesti ir su NKL susiję klausimai

01.05.2014

Trečiadienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) eilinė metinė konferencija. Jos metu buvo patvirtintos kelios ataskaitos, aptartos Lietuvos krepšinio aktualijos ir balsuota dėl skirtingų reglamentų bei taisyklių.

Konferencijoje buvo paliestos ir NKL aktualijos – patvirtintas užsieniečių NKL čempionate limitas, reglamentuotas krepšinio agentų veikimas, apdovanoti su NKL susiję ir Lietuvos krepšiniui nusipelnę žmonės.

„Konferencija – aukščiausias Lietuvos krepšinio federacijos valdžios organas, kuris tvirtina svarbius nutarimus. Todėl džiaugiamės, kad ši konferencija vyko labai darbingai ir konstruktyviai“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

LKF prezidentas Arvydas Sabonis pateikė savo ataskaitą, kurią 72 dalyvavę nariai (iš viso yra 139) patvirtino vienbalsiai. Ataskaitoje A.Sabonis pristatė ir pasirengimo 2016 m. Olimpinėms žaidynėms Rio de Žaneire viziją. LKF prezidentas pabrėžė, kaip svarbu, kad nacionalinėje rinktinėje žaistų geriausi Lietuvos krepšininkai ir jie būtų viskuo aprūpinti.

Taip pat vienbalsiai buvo patvirtintos LKF revizijos komisijos bei LKF metinės finansinės veiklos ataskaitos, LKF 2014 m. veiklos kalendorinis planas.

„Šiuo metu LKF neturi jokių įsiskolinimų, biudžetas yra subalansuotas“, - sakė M.Špokas.

Konferencijos metu taip pat pasisakė skirtingų Lietuvos krepšinio lygų atstovai. Pirmasis žodį tarė NKL prezidentas Remigijus Štaras.

Be kita ko, buvo pabrėžta, jog ateinantį sezoną derinant nacionalinių čempionatų tvarkaraščius prioritetas bus teikiamas nacionalinių rinktinių, nacionalinių čempionatų ir Europos taurių varžyboms, o ne kitų šalių lygoms.

Konferencijos dalyviai patvirtino krepšininkų, neturinčių LR pilietybės, limitą registruojant juos Lietuvos krepšinio lygų 2014/2015 m. sezono čempionatų rungtynėse. Kaip ir anksčiau, kiekvienose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynėse komanda negali registruoti daugiau nei 6 žaidėjus – ne Lietuvos Respublikos piliečius.

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse šis skaičius yra 2, Regionų krepšinio lygos (RKL) ir Nacionalinės moterų krepšinio lygos (NMKL) – 1, Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) – 4.

Konferencijos metu po diskusijų buvo pritarta ir krepšinio agentų veiklos reglamentavimui. Šia veikla Lietuvoje galės verstis tik FIBA licenciją turintys asmenys. Oficialiame LKF tinklalapyje bus nurodytas agentų, turinčių FIBA licenciją, sąrašas.

Po diskusijų patvirtinti taisyklių, reglamentuojančių žaidėjų perėjimus ir kompensacijas už paruoštą žaidėją, pakeitimų.

Tačiau pasiūlymas riboti rungtynių skaičių moksleivių amžiaus krepšininkams nebuvo priimtas, o paliktas senasis reglamentas, kai ribojamas čempionatų skaičius.

Konferencijos metu patvirtinta LKF etikos, drausmės ir apeliacinė komisija.

Prieš prasidedant diskusijoms ir balsavimams, LKF prezidentas A.Sabonis garbės ženklais ir medaliais už nuopelnus Lietuvos krepšiniui apdovanojo Lietuvos sporto istoriką Algimantą Bertašių 80-ojo gimtadienio proga, legendinį „Žalgirio“ krepšininką ir trenerį Vitoldą Masalskį (60-mečio proga), ilgametį LKF vykdomojo komiteto narį, buvusį Pakruojo Merestos klubo vadovą Justiną Macijauską bei ilgametį revizijos komisijos pirmininką Vidminą Stankevičių.

Geriausiu NKL treneriu pripažintas R. Stankevičius: „Iš savo žaidėjų reikalauju maksimumo“

01.05.2014

Geriausiu 2013-2014 metų NKL sezono treneriu kolegų išrinktas Robertas Stankevičius apdovanojimą atsiėmė iš savo komandos krepšininko Žilvino Petraičio rankų. Ketvirtoje vietoje likusio Joniškio „Delikateso” vairininkas Palangos arenoje apdovanojimų ceremonijos nesulaukė. „Visi džiaugėsi, o mums buvo liūdna,“- prisimena R. Stankevičius.

Tačiau dabar geriausio šio sezono NKL trenerio nuotaikos geresnės. Pasibaigusį čempionatą jis vertina beveik puikiai, o finalo ketvertą – kaip neįkainojamą patirtį tiek sau, tiek komandos žaidėjams.

- Robertai, geriausio 2013-2014 metų reguliaraus sezono NKL trenerio apdovanojimą atsiėmėte ne Palangoje, kur buvo apdovanoti čempionato geriausieji…

- Pasibaigus finalo rungtynėms išvažiavau namo. Nuotaikos po turnyro buvo slogios. Kaip ir visos komandos, tikėjomės laimėti medalius, bet nepavyko. Matyt, buvo sunku stebėti apdovanojimų ceremoniją - visi džiaugėsi, o mes buvome nuliūdę. Bet toks tas sportas, kažkas laimi, kažkas pralaimi. Išvada viena - kažką darėme ne taip.

Praėjus porai savaičių supranti, kad tai nauja patirtis, su kuria ūgtelėjome visi. Man, kaip treneriui, tai pirmasis finalo ketvertas, todėl džiaugiuosi, kad pavyko jame dalyvauti.

- Kokios mintys užplūdo, kai sužinojote, kad kolegos jus pripažino geriausiu sezono treneriu?

- Pirma mintis buvo, kad kolegos pervertino mane. Nusivylimo būsenoje, tikriausiai, tai natūralus jausmas. Žinoma, tai yra puikus įvertinimas, kuris motyvuoja žengti pirmyn. Manau, kiekvienam treneriui būna momentų, kai susimąstai ar sprendimai yra teisingi, ar žaidėjai tiki tavimi. Ir tik rezultatas pateisina tavo sumanymus.

Sezono rezultatas parodė , kad buvome įdomūs, vieningi, ypatingai tais momentais, kai rungtyniaudavome šešiese, septyniese ir laimėdavome rungtynes dideliais skirtumais. Ačiū kolegoms už įvertinimą.

- Kuo jums ir jūsų komandai šis sezonas buvo ypatingas?

- Šis sezonas buvo ypatingas tuo, kad komandai pavyko po dešimties metų pertraukos pasiekti finalo ketvertą, demonstruoti gerą krepšinį. Klubui šiemet sukanka dvidešimt metų ir lygiai prieš dešimt metų Joniškio komanda laimėjo LKAL aukso medalius. Fanai buvo pasiilgę pergalių, kiekvienose rungtynėse jų susirinkdavo vis didesnis būrys. Didelį palaikymą turėjome ir Palangoje, ačiū jiems. Manau, mūsų komandai tai buvo geras sezonas, o iki puikaus pritrūko bent vienos pergalės.

- Visą sezoną rėmėtės 6-8 krepšininkais. Kaip pavyko nuovargį suderinti su pergalėmis?

- Kelis paskutinius sezonus komandoje turime aštuonis pajėgesnius žaidėjus. Tai mums nėra naujieną, tokią sudėtį lemia finansinės klubo galimybės. Žinojome, kad sezono metu teks rungtyniauti su mažesne žaidėjų rotacija, be to, sunku išvengti traumų, tad buvome tam pasiruošę. Situacijos žinojimas ir buvo tas kertinis akmuo, kai net žaisdami šešiese išlaikydavome rungtynių ritmą.

Pergalės - geriausia atsistatymo priemonė, kartu su jomis įsibėgėjome, rungtynėse jausdavome vis didesnį pasitikėjimą savo jėgomis ir nuovargis nebevaidindavo pagrindinio vaidmens.

- Kokia jūsų krepšinio filosofija? Kuo pirmiausiai mokote savo komandos žaidėjus ir ko iš jų reikalaujate?

- Esu reiklus, todėl iš savo žaidėjų reikalauju maksimumo. Treniruotėse akcentuoju intensyvumą ir susitarimų laikymąsi, rungtynėse – dėmesio koncentraciją.

Mano filosofija prasideda nuo gynybos, būtent jai skiriame pagrindinį dėmesį. Kadangi 2013-2014 metų sezonui pavyko išsaugoti komandos branduolį, buvo paprasčiau dėlioti gynybos variantus.

- Finalo ketverte likote paskutiniai. Šito, tikriausiai, nesitikėjote nei jūs, nei komandos vadovai, nei žaidėjai. Kas nutiko?

- Finaliniame ketverte turėjom žaidėjų sveikatos problemų, kurios neįdomios nei žiūrovams, nei vadovams. Bet jos mus išmušė iš ritmo. Nesugebėjom persiorientuoti, rasti teisingų sprendimų, surasti žaidėją, kuris galėtų patempti komandą. Sezono metu mes buvome stiprūs, kai žaisdavo visa komanda. Finalo ketverte tokio žaidimo, kokį žaidėme sezono metu, pademonstruoti nepavyko, todėl ir turime tokį rezultatą.

- Esate dar jaunas treneris. Kokių turite tikslų, planų, svajonių?

- Jei kalbėti apie konkrečius tikslus – smagu būtų laimėti NKL čempionatą. Bet esu dar pionierius, trenerio darbą dirbu trečius metus, todėl turiu mokytis ir dar kartą mokytis. Tikslas vienas - pasiekti kuo aukštesnių rezultatų.

- Prieš tapdamas treneriu pats profesionaliai žaidėte krepšinį. Kurioje rolėje - žaidėjo ar trenerio - darbas įdomesnis?

- Sunku lyginti trenerio ir žaidėjo pozicijas. Būdamas žaidėju vykdai trenerio nurodymus, visą fizinę energiją palieki aikštelėje, emociškai yra lengviau. Po pralaimėjimų irgi ramiau miegi, nes be tavęs yra dar 11 žaidėjų ir treneris, atsakomybė tarsi išsidalina visiems.

Trenerio darbe atsakomybė kitokia. Jos su niekuo nepasidalinsi, fiziškai neišsiliesi, tik emociškai. Būna ir bemiegių naktų, ir rimtesnių galvos palaužymų. Yra posakis, kad laimi komanda, pralaimi treneris. Tai viską pasako. Tačiau visą gyvenimą žaidžiau krepšinį, pats pasirinkau šią veiklos kryptį ir savo pasirinkimu džiaugiuosi.

Labiausiai patobulėjęs NKL krepšininkas O. Olisevičius: „Esu nustebęs ir labai pamalonintas”

22.04.2014

21 metų 200 cm ūgio vilnietis Osvaldas Olisevičius iš Palangoje vykusio NKL finalo ketverto išsivežė sidabro medalį. Kiek anksčiau NKL komandų treneriai jį išrinko labiausiai patobulėjusiu krepšininku. Su Osvaldu pakalbėjome apie ateinančią vasarą bei galimybę praverti LKL klubo duris.

- NKL treneriai tave išrinko kaip labiausiai patobulėjusį krepšininką. Ar šis įvertinimas tau labai netikėtas?

- Net nebuvo minties, kad galiu pretenduoti į šį titulą, esu nustebęs ir kartu labai pamalonintas.

- Kuriuo žaidimo aspektu jautiesi labiausiai patobulėjęs?

- Žengiau laipteliu aukštyn. Vienoje daugiau, kitoje mažiau, bet bendrai paėmus, jaučiuosi patobulėjęs visur. Labiausiai jaučiasi kitoks mąstymas aikštelėje bei pats krepšinio suvokimas.

- Ko per paskutinį pusmetį išmokai iš trenerio Dainiaus Miliūno, dar pernai LKL žibėjusio Evaldo Baniulio ir vieno solidžiausių NKL asmenybių Andriaus Šležo?

- Evaldas ir Andrius davė daug naudingų patarimų kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje krepšinio aikštelėje bei už jos ribų, o iš treneris Miliūnas išmokė, kad norint kažką pasiekti, reikia daug bei sunkiai dirbti.

- Kai esi pripažintas labiausiai patobulėjusiu žaidėju NKL, belieka eiti tobulėti į LKL? Apie tai jau galvoji?

- Taip, minčių, kad kitą sezoną galiu praverti LKL duris, yra, bet kaip bus, pamatysiu rudenį.

- Kuri LKL komanda tave labiausiai žavi? Kuri žaidžia tau patinkantį krepšinį bei kurioje galėtum atsiskleisti?

- Gimiau sostinėje, gyvenu sostinėje, tad labiausiai patinka „Lietuvos Ryto” ekipa, bet nemanau, kad tokio kalibro komandoje galėčiau atsiskleisti – šioje ekipoje mažai duoda pasireikšti jaunimui. Norėčiau žaisti jaunoje komandoje, kur gaučiau daug žaidimo laiko.

- „Trakų” rėmėjas Antanas Guoga ne kartą spaudoje teigė, kad po metų kitų Trakai turės naują krepšinio areną bei komandą žaidžiančią LKL. Iki pastarosios pritrūko labai ne daug. Ko?

- Atlikome visus namų darbus, žaidėme tikrai gerai, tiesiog fortūna buvo ne mūsų, o „Mažeikių” komandos pusėje.

- Sezonas baigėsi anksti, laukia ilga vasara. Kokie tavo artimiausi planai?

Visų pirma, po tokio gero sezono norėčiau pailsėti. O vėliau pradėti treniruotis, tobulinti silpnąsias savo puses, kad ateinantis sezonas būtų dar geresnis nei šis.

                                                                                                                                            Kalbėjosi Motiejus Baublys

D.Tarolis: „Naudingiausio NKL krepšininko titulas – didžiausias įvertinimas mano gyvenime“

18.04.2014

Dar visai neseniai Donatas Tarolis galingais dėjimais drebino Kauno „Žalgirio“ treniruočių centro lankus, o dabar pluša drauge su geriausiais Lietuvos krepšininkais. Ir jeigu rudenį apie šį puolėją žinojo nedidelė saujelė krepšinio gerbėjų, dabar šio dvidešimtmečio pavardė yra daug labiau pažįstama.

Sezoną aukštaūgis pradėjo Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). D.Tarolio vedama „Žalgirio“ dublerių komanda reguliariame sezone užėmė devintąją vietą, o atkrintamosiose rungtynėse tik po penkių mačų serijos nusileido labiau patyrusiai Šilutės komandai.

Reguliariajame sezone iš pajūrio į Kauną persikėlęs gargždiškis rinko po 17 taškų ir atkovodavo po 7,1 kamuolio. Sėkmingas puolėjo žaidimas neliko nepastebėtas. Neseniai dvidešimtmetį atšventęs D.Tarolis sulaukė pakvietimo prisijungti prie pagrindinės „Žalgirio“ sudėties. Žaidėjui praėjęs savaitgalis turėtų įsiminti ilgam – jis ne tik debiutavo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), tačiau ir buvo pripažintas naudingiausiu NKL sezono krepšininku bei geriausiu jaunuoju lygos žaidėju.

Duodamas interviu oficialiai NKL svetainei D.Tarolis pasakojo apie darbą „Žalgirio“ dublerių komandoje, nelauktus karjeros posūkius bei jaudinantį debiutą LKL.

- Donatai, tai jau antrasis tavo sezonas NKL. Palygink žaidimą Gargžduose bei viename didžiausių Lietuvos miestų?

- Lyginti žaidimo ir treniruočių Gargžduose bei Kaune, turbūt, neįmanoma. Čia man viskas nauja, daug sunkiau, bet tuo pačiu galima daug greičiau tobulėti. Treniruotės Kaune kur kas intensyvesnės. Su „Žalgirio“ dubleriais treniravomės dukart per dieną, o Gargžduose dirbdavome vos kartą. Tik čia atvykęs pajutau, kas yra tikras, sunkus darbas. Būtent tai gali mane padaryti dar geresniu žaidėju.

- Papasakok, kaip buvai pakviestas prisijungti prie „Žalgirio“ dublerių komandos?

- Po praėjusių metų devyniolikmečių rinktinės pasirodymo pasaulio pirmenybėse sulaukiau trenerio Tomo Masiulio skambučio ir pasiūlymo prisijungti prie „Žalgirio“ dublerių. Išgirdęs pasiūlymą supratau, kad tai mano svajonės išsipildymas – tad sutikau net nedvejojęs.

- Kokį įspūdį po pirmųjų treniruočių susidarei apie kolektyvą, trenerius, ar buvai patenkintas sudarytomis sąlygomis?

- Įspūdis tikrai buvo geras. Kolektyvas ir treneriai sutiko mane taip, lyg būčiau čia žaidęs daugybę metų. O sąlygos Kaune turbūt pačios geriausios Lietuvoje.

- Sezoną baigėte antrajame etape nusileidę Šilutės komandai. Ko trūko iki geresnio pasirodymo? Ar jautėtės pajėgūs žengti tolyn?

- Koją mums pakišo patirties stygius, smulkios traumos bei pagrindinio įžaidėjo Luko Lekavičiaus netektis. Manau, be visų šių problemų tikrai būtume metę rimtą iššūkį net ir geriausioms lygos komandoms.

- Ar teko stebėti lemiamus NKL mačus? Galbūt turėjai savo favoritus?

- Šiame sezone labiausiai žavėjo „Trakų“ ekipa. Stebėjau jų žaidimą ir finaliniame etape. Manau, šis klubas tikrai buvo pajėgus laimėti NKL bei žengti į aukštesnį lygį.

- Viso sezono metu demonstravai puikius rezultatus, ne kartą buvai pripažintas geriausiu savaitės žaidėju. NKL treneriai tradiciškai rinko geriausius krepšininkus ir nuskynei pagrindinius laurus – tapai naudingiausiu sezono krepšininku ir buvai pripažintas geriausiu jaunuoju lygos krepšininku. Ar tikėjaisi sulaukti tokio pripažinimo? Ką tau tai reiškia?

- Apie tai, kad laimėjau naudingiausio žaidėjo titulą, išgirdau iš draugės. Galvojau, kad juokauja, tačiau po to pasipylė sveikinimai ir iš draugų. Supratęs, kad draugė sakė tiesą, tikrai nustebau. Negalvojau apie kažkokius asmeninius prizus sezonui pasibaigus. Šis įvertinimas kol kas didžiausias per visą mano gyvenimą. Tad jis reiškia išties daug, tai mane motyvuoja dar labiau stengtis ir tobulėti.

- Pabaigus sezoną NKL gavai pasiūlymą prisijungti prie pagrindinės Kauno „Žalgirio“ komandos. Ar prieš atvykstantį Kauną tikėjai, jog sezoną užbaigsi kartu su geriausiais Lietuvos krepšininkais?

- Atvykus į Kauną visos mano mintys buvo susijusios su dublerių komanda. Norėjau padėti ekipai iškovoti kuo daugiau pergalių, visomis jėgomis, nepaisant patirtos traumos, kovojau ir atkrintamosiose. Apie tai, kad galėčiau būti pakviestas prisijungti prie pagrindinės komandos nebuvo net minties. Dabar, kai esu čia, mano tikslas kuo daugiau pasisemti iš vyresnių komandos draugų ir tobulinti savo įgūdžius, kad ateityje galėčiau prisidėti prie pergalių.

- Praėjusį savaitgalį debiutavai ir LKL, gavai kelias mintes rungtynėse Panevėžyje. Apibūdink jausmus, mintis, kai pakilai nuo atsarginių žaidėjų suolelio ir žengei į aikštę vilkėdamas tituluočiausios Lietuvos komandos marškinėlius?

- Treneriui ištarus mano vardą sukilo emocijos. Labai jaudinausi. Įžengęs į aikštelę susikoncentravau ir galvojau apie tai, kaip kuo geriau rungtyniauti gynyboje bei kaip nedaryti jaunatviškų klaidų.

                                                                                                                         Interviu parengė Mantas Aleksa

„Mažeikių“ direktorius G. Petrulevičius: „Tikėjomės tapti čempionais, dabar tikimės būti priimti į LKL“

15.04.2014

„Ti­kė­jo­mės tap­ti čem­pio­nais. Da­bar ti­ki­mės, kad Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) val­dy­ba pri­ims mus į LKL“, – sa­ko an­trus me­tus iš ei­lės Na­cio­na­li­nes krep­ši­nio ly­gos (NKL) pir­me­ny­bes lai­mė­ju­sio „Ma­žei­kių“ klu­bo di­rek­to­rius Gied­rius Pe­tru­le­vi­čius.

Sek­ma­die­nį nau­jo­je Pa­lan­gos are­no­je ma­žei­kiš­kiai, kaip juo­kau­ja čem­pio­nų tre­ne­ris Aloy­zas Ru­dys, pa­vo­gė per­ga­lę iš am­bi­cin­gų NKL de­biu­tan­tų „Tra­kų“ krep­ši­nin­kų. Iki ket­vir­to kė­li­nio pa­bai­gos li­kus 15 se­kun­džių „Tra­kai“ pir­ma­vo 6 taš­kais, ta­čiau NKL sen­bu­viai pa­da­rė ste­buk­lą: iš­plė­šė pra­tę­si­mą, o vė­liau – ir per­ga­lę 81:75.

Per­nai A.Ru­džio va­do­vau­ja­ma Ma­žei­kių eki­pa ir­gi lai­mė­jo NKL pir­me­ny­bes, ta­čiau LKL du­rys jai ne­at­si­vė­rė, nes se­na mo­kyk­los sa­lė, ku­rio­je rung­ty­niau­ja „Ma­žei­kiai“, ne­ati­ti­ko LKL rei­ka­la­vi­mų.

– Ar šie­met „Ma­žei­kiai“ per­žengs eli­to slenks­tį? – lzinios.lt pa­si­tei­ra­vo klu­bo di­rek­to­riaus Gied­riaus Petrulevičiaus.

– Ge­gu­žės 1 die­ną pra­de­da­ma re­kons­truo­ti mo­kyk­los sa­lė, rugp­jū­čio 30 die­ną kirp­si­me re­no­vuo­tos sa­lės juo­ste­lę. Jau nuo me­tų pra­džios ga­lė­jo­me pra­dė­ti re­no­va­ci­jos dar­bus, ta­čiau pir­ma – tai mo­kyk­la, an­tra – ko­man­dai na­mų rung­ty­nes tek­tų žais­ti iš­vy­ko­je. Kad ne­nu­ken­tė­tų re­zul­ta­tai, dar­bus nu­spren­dė­me pra­dė­ti pa­si­bai­gus krep­ši­nio se­zo­nui.

– O ki­tus LKL kri­te­ri­jus ati­tik­si­te? Tar­ki­me, dėl rei­ka­lau­ja­mo ne ma­žes­nio nei 800 tūkst. li­tų klu­bo biu­dže­to?

– O ku­rios ko­man­dos šian­dien ati­tin­ka LKL rei­ka­la­vi­mus pa­gal biu­dže­tą? LKL pre­zi­den­tui Re­mi­gi­jui Mi­la­šiui sa­kiau – mes va­do­vau­ja­mės skaid­riu pri­nci­pu: ne­ku­ria­me vir­tua­laus biu­dže­to ir ne­ža­da­me žai­dė­jams kos­mi­nių at­ly­gi­ni­mų. Bus pi­ni­gų – ei­si­me į LKL, ne­bus – lik­si­me NKL. Bet ma­nau, kad Ma­žei­kiuo­se at­si­ras pi­ni­gų ko­man­dai. Iki šiol dėl fi­nan­sų nie­kuo­met ne­tu­rė­jo­me prob­le­mų, at­ly­gi­ni­mus mo­kė­jo­me lai­ku.

– Steng­si­tės iš­lai­ky­ti čem­pio­nų ko­man­dą?

– Su vy­riau­siuo­ju tre­ne­riu A.Ru­džiu dar ne­gal­vo­ja­me apie ki­tų me­tų ko­man­dą. Ta­čiau da­bar­ti­niai auk­si­niai žai­dė­jai yra nuo­sta­būs, drau­giš­ki žmo­nės. To­dėl ir pa­sie­kė­me to­kį re­zul­ta­tą.

– Gir­dė­jo­me, kad iš Pa­lan­gos grį­žu­sią čem­pio­nų ko­man­dą ma­žei­kiš­kiai pa­si­ti­ko taip, kaip sos­ti­nė­je su­tin­ka­ma su me­da­liais grį­žu­si na­cio­na­li­nė rink­ti­nė?

– Pas mus bu­vo kuk­liau. Bet žmo­nės ver­kė, džiau­gė­si, mė­tė žai­dė­jus į vir­šų. Ais­truo­liai par­odė, kaip mėgs­ta šią spor­to ša­ką ir kaip mū­sų mies­tui rei­kia aukš­čiau­sio ly­gio krep­ši­nio.

– Be­lie­ka grįž­ti į LKL. Nau­jo­kai ne­bū­si­te, juk anksčiau šio­je ly­go­je rung­ty­nia­vo­te tris se­zo­nus.

– Se­no­kai rung­ty­nia­vo­me LKL. Juk Ma­žei­kių ko­man­da yra da­ly­va­vu­si net Eu­ro­pos tau­rės tur­ny­re. Jo ko­vos vy­ko to­je pa­čio­je sa­lė­je, kur da­bar rung­ty­niau­ja­me. Ži­no­ma, da­bar are­noms ke­lia­mi ki­to­kie rei­ka­la­vi­mai. Dėl to ir ne­pyks­ta­me. Py­ko­me, kai per­nai LKL va­do­vai ne­pa­ti­kė­jo mu­mis, mū­sų mies­to me­ru, tei­gu­siu, kad re­no­vuo­ta are­na du­ris at­vers 2013-ųjų lap­kri­čio 15 die­ną. O iki to lai­ko ko­man­da bū­tų rung­ty­nia­vu­si re­zer­vi­nė­se sa­lė­se. Ir pa­gal LKL nuo­sta­tus bu­vo punk­tas, lei­dęs eki­poms, ne­tu­rin­čioms rei­ka­la­vi­mus ati­tin­kan­čių are­nų, žais­ti re­zer­vi­nė­se sa­lė­se. Tas punk­tas ne­ži­nia dėl ko­kių prie­žas­čių bu­vo pa­nai­kin­tas. Bu­vo skau­du. Vie­niems leng­va­tos tai­ko­mos, Ma­žei­kiams – ne.

– Ko­kį įspū­dį jums pa­li­ko sa­vait­ga­lį du­ris at­vė­ręs Pa­lan­gos uni­ver­sa­lus spor­to komp­lek­sas, ku­ria­me vy­ko NKL fi­na­lo ket­ver­to tur­ny­ras?

– Ir mes Ma­žei­kiuo­se pla­nuo­ja­me sta­ty­ti pa­na­šų, ja­me var­žy­bas ga­lė­tų ste­bė­ti apie 2500 žiū­ro­vų. Da­bar Ma­žei­kiuo­se nie­ko pa­na­šaus nė­ra. Ma­nau, dar­bai ga­li pra­si­dė­ti jau ki­tais me­tais.

                                                                                                                                   Kalbėjosi: Saulius REMEIKA, lzinios.lt

Geriausias NKL sezono krepšininkas – D. Tarolis, treneris – R. Stankevičius (visos nominacijos)

14.04.2014

Tradiciškai NKL finalo ketverto metu buvo paskelbtos geriausių sezono žaidėjų ir trenerių nominacijos bei apdovanotas geriausias finalinio etapo žaidėjas. Sezono geriausius po ketvirtfinalio etapo rinko NKL komandų treneriai.

Naudingiausiu 2013-2014 metų sezono krepšininku strategai išrinko Kauno „Žalgirio-2“ aukštaūgį Donatą Tarolį. Pastarasis buvo pripažintas ir geriausiu jaunuoju lygos krepšininku. Dvidešimtmetis 202 cm ūgio D. Tarolis šiame sezone sužaidė 33 rungtynes, pelnė po 16 taškų, atkovojo po 7 kamuolius, atliko po 1,6 rezultatyvaus perdavimo, blokavo vidutiniškai 1,6 varžovų metimo ir rinko po 19,2 naudingumo balo.

Labiausiai patobulėjusio žaidėjo nominacija apdovanotas Trakų „Trakų“ puolėjas Osvaldas Olisevičius. Antrą vietą čempionate iškovojęs krepšininkas sezono metu pelnė po 12,9 taško, atkovojo 4,4 atšokusio kamuolio ir komandos draugams atliko po 1,6 rezultatyvaus perdavimo.

Geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių tapo Kauno „JAZZ-KTU“ puolėjas Paulius Petrilevičius, šiuo metu atstovaujantis LKL komandai „LSU-Atletas“. Po aštuntfinalio etapo NKL sezoną baigęs krepšininkas vilkėdamas „JAZZ-KTU“ komandos marškinėlius per rungtynes sugriebdavo vidutiniškai 8,4 kamuolio.

Rezultatyviausio krepšininko nominacija atiteko Plungės „Olimpe“ rungtyniavusiam Dainiui Vaiteliui. 201 cm vidurio puolėjas NKL čempionate sužaidė 27 rungtyes, jose į varžovų krepšį metė po 17,2 taško.

Geriausiai besiginančiu krepšininku išrinktas Mažeikių „Mažeikių“ gynėjas Ignas Razutis. Daugiausiai trenerių balsų surinkęs gynybos specialistas sezone pasižymėjo 8,6 taško, 4,5 atkovoto kamuolio, 5,6 rezultatyvaus perdavimo ir 2 perimto kamuolio per mačą vidurkiu.

Geriausiu 2013-2014 metų sezono NKL treneriu komandų strategai išrinko Joniškio „Delikateso“ vairininką Robertą Stankevičių. Jo vadovaujama ekipa reguliariajame sezone iškovojo 20 pergalių, pralaimėjo 8 kartus ir užėmė trečią vietą. Aštuntfinalio etape „Delikatesas“ 3:0 įveikė „Radviliškį-Juodelius“, ketvirtfinalyje 3:2 - „Vilnių-MRU“, tačiau finalo ketverto turnyre patyrė du pralaimėjimus ir turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.

Geriausiu NKL finalo ketverto krepšininku buvo pripažintas pusfinalio ir finalo rungtynėse žibėjęs 23 metų 197 cm ūgio „Trakų“ sunkusis krašto puolėjas Julius Kazakauskas. Rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ trakiškis pelnė 15 taškų, atkovojo 8, perėmė 3 kamuolius bei surinko 19 naudingumo balų. Finalo dvikovoje J. Kazakauskas žaidė dar geriau – įmetė 23 taškus, atkovojo 19 kamuolių (pakartotas geriausias NKL sezono rezultatas), išprovokavo 9 varžovų pražangas, tačiau pats prasižengė 5 kartus ir surinko 35 naudingumo balus.

„Mažeikiai“ pakartojo praėjusių metų scenarijų – tapo NKL čempionais

13.04.2014

Aloyzo Rudžio treniruojama „Mažeikių“ komanda antrus metus iškovojo NKL auksą. Nors iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 15 sekundžių „Trakai“ pirmavo 6 taškų skirtumu, tačiau žemaičiai sugebėjo išplėšti pratęsimą, o jame – ir pergalę rezultatu 81:75.

Pilnoje Palangos arenoje rungtynės prasidėjo „Mažeikių“ fanų konfeti pliūpsniu, bet pirmieji taškus pelnė „Trakų“ krepšininkai. Sužaidus pusę kėlinio 9:13 pirmavo tik šiemet NKL debiutavę trakiškiai. Baigiantis pirmajam ketvirčiui „Mažeikiai“ priartėjo iki 15:16, tačiau čia Rytis Juknevičius

bei Julius Kazlauskas keturiais taškais iš eilės padidino komandos persvarą – 15:20.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo Igno Vaitkaus ir Igno Razučio vedami „Mažeikiai“ (24:22), o įpusėjus kėliniui po Raimondo Petrausko taškų jau mažeikiškiai diktavo sąlygas – 28:23. Likus žaisti tris minutes Mindaugas Reminas užsidirbo techninę pražangą, tačiau net ir ši situacija „Trakams“ nepadėjo perimti iniciatyvos. Po dviejų kėlinių rezultatu 32:30 pirmavo šeimininkų teisėmis rungtyniavę „Mažeikiai“ – 32:30.

Po ilgosios pertraukos grįžę krepšininkai toliau nenusileido vienas kitam. Ketvirčio pradžioje „Mažeikiai“ pabėgo į priekį 5 taškais (35:30), tačiau „Trakai“ varžovams labiau įsibėgėti neleido, nes Simonas Lekys, Julius Kazakauskas ir Tomas Rinkūnas pataikė po tolimą tritaškį ir po 30 žaidimo minučių vėl priekyje atsidūrė „Trakai“ (45:52).

Spurtą D.Miliūno auklėtiniai pratęsė ketvirtame kėlinyje ir susikrovė dviženklę persvarą (45:55). Mindaugo Remino, Igno Razučio ir Igno Vaitkaus pastangomis „Mažeikiai“ priartėjo (51:55), tačiau tolimais metimais varžovus žudę „Trakai“ palaikė atstumą (63:57). Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 15 sekundžių „Trakai“ pirmavo rezultatu 63:69, o komandos fanai jau traukė čempionų skanduotes, tačiau per likusį laiką 7 taškus pelnė Mindaugas Reminas, o į tai trakiškiai atsakė vos viena tikslia Simono Lekio bauda – lygu 70:70 ir pratęsimas.

Pratęsimą atidarė taiklus Vytauto Pikalavičiaus dvitaškis (72:70), o jau kitoje atakoje vieną iš dviejų baudų realizavo Darius Tarvydas (73:70). Kitoje aikštės pusėje Domantas Pipiras tritaškiu metimu išlygino rezultatą (73:73) ir dar kartą viskas prasidėjo iš naujo. Llikus žaisti kiek daugiau nei minutę Darius Tarvydas pelnė keturis taškus iš eilės ir išvedė „Mažeikius“ į priekį (77:73). Prie baudų metimo linijos stojęs S. Lekys šįkart buvo tikslus ir sumažino atsilikimą iki 77:75. Tiesa, rungtynių pabaiga priklausė dar 4 taškus pelniusiam Dariui Tarvydui - jo komanda triumfavo 81:75.

„Mažeikiai“: Darius Tarvydas 21 (6 atk.kam), Mindaugas Reminas 20, Ignas Razutis 12 (5 rez.perd), Ignas Vaitkus 9.

„Trakai“: Julius Kazlauskas 23 (19 atk.kam), Tadas Rinkūnas 17, Simonas Lekys 15, Blaž Črešnar 8.

„Oro karalius 2014“ finale Žilvinas Petraitis įveikė Deividą Anužį

13.04.2014

NKL turi naują „Oro karalių“. Prieš finalo dvikovą vykusį dėjimo iš viršaus konkursą laimėjo Joniškio „Delikateso“ puolėjas Žilvinas Petraitis.

NKL „Oro karaliaus 2014“ rungtyje varžėsi penki krepšininkai: Benas Bagdonavičius (Marijampolės „Mantinga-Sūduva“), Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), Deividas Baika (Kauno Jazz-KTU“), Deividas Anužis (Palangos „Palanga“), Thomas Ray Davis (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“).

Kiekvienam krepšininkui buvo skirti trys bandymai atlikti sėkmingam dėjimui. Komisija kiekvieną žaidėją vertino dukart. Pirmajame etape geriausiai sekėsi ir į finalą pateko palangiškis Deividas Anužis (78) bei „Delikateso“ puolėjas Žilvinas Petraitis (75).

Finale sėkmingiau į krepšį dėjo Žilvinas Petraitis. Jis savo dėjimais abu kartus privertė iš vietų pašokti krepšinio mėgėjus. Tuo tarpu Deividui Anužiui finale pavyko įdėti tik kartą.

NKL „Snaiperis 2014“ – „Delikateso“ gynėjas Arūnas Sajavičius

13.04.2014

Pasibaigus mažajam finalui Palangos arenoje susirinkę žiūrovai išvydo NKL „Snaiperio“ konkursą.

Konkurse dalyvavo aštuonių komandų krepšininkai: praėjusių metų nugalėtojas Renaldas Simanavičius (Šakių „Zanavykas“), Ričardas Verbickas (Jonavos „Petrochema“), Dominikas Matutis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“), Mantas Sapiega (Marijampolės „Mantinga-Sūduva“),  Ernestas Serkevičius (Kauno „Žalgiris-2“), Tautvydas Jodelis (Palangos „Palanga“) , Arūnas Sajavičius (Joniškio „Delikatesas“) ir Edgaras Pundžius (Trakų „Trakai“). 

Pirmajame etape geriausiai sekėsi Joniškio „Delikateso“ komandos taikliarankiui Arūnui Sajavičiui, kuris pelnė 20 taškų, antrajam finalininkui išsiaiškinti prireikė papildomos serijos, joje susigrūmė palangiškis Tautvydas Jodelis bei „Petrochemos“ gynėjas Ričardas Verbickas, kurioje 15:13 laimėjo palangiškis.

Finale triumfavo Arūnas Sajavičius, kuris surinko 16 taškų bei aplenkė savo konkurentą Tautvydą Jodelį (14 tšk).

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports