Dėl traumų sezonas baigėsi Dariui Griciui ir Edvinui Jezukevičiui

04.02.2014

Iki reguliaraus NKL sezono pabaigos likus keturiems turams komandos skaičiuoja ne tik naujokus, bet ir nuostolius.

„Trakų“ komanda dėl kojos traumos iki sezono pabaigos prarado vidurio puolėją Edviną Jezukevičių. 207 cm ūgio krepšininkas šiame sezone rinko po 6,9 taško ir atkovojo po 4,8 kamuolio per rungtynes. Tiesa, „Trakai“ suspėjo užpildyti atsivėrusią spragą – paskutinę žaidėjų registracijos dieną NKL naujokus papildė centras iš Slovėnijos Blažas Črešnaras.

Šis sezonas baigtas ir „Radviliškio-Juodelių“ snaiperiui Dariui Griciui. 195 cm ūgio puolėjui įplyšo kelio šoniniai raiščiai. Vienas taikliausių šios komandos krepšininkų 2013 -2014 metų sezone per rungtynes rinko po 6,6 taško, atkovojo po 2,8 kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą.

Ne pačios geriausios nuotaikos Šakių „Zanavyke“. Ši komanda paskutinį savaitgalį rungtyniavo be abiejų įžaidėjų. Arturui Pelšsui (7,6 tšk., 3,5 rez. perd.) įplyšo pilvo raumuo, o Renaldui Simanavičiui (3,9 tšk., 1 rez. perd.) – blauzdos. Pasak komandos vadovų, be šių žaidėjų ekipai teks verstis iki atkrintamųjų varžybų.

„Palangos“ įžaidėjas Deividas Anužis (10,7 tšk., 3,4 rez. perd.) praėjusio savaitgalio rungtynėse su Plungės „Olimpu“ pasitempė čiurnos raiščius. Kiek laiko gynėjas nerungtyniaus, kol kas neaišku, tačiau komandos treneris Paulius Barkus abejoja, ar jo auklėtinis spės pagyti iki artimiausių rungtynių.

Panaši situacija ir Jonavos „Petrochemos“ ekipoje. Paulius Vaitiekūnas (9,6 tšk., 5,6 atk. kam.) susižeidė čiurnos raiščius. Šiuo metu krepšininkui atliekami išsamesni tyrimai, po kurių paaiškės, kiek laiko šis 204 cm ūgio krepšininkas nerungtyniaus.

Geriausiu savaitės krepšininku pripažintas „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgis A. Mineikis

03.02.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ tapo ta komanda, kuri praėjusį savaitgalį nutraukė 11 iš eilės „Mažeikių“ pergalių seriją. Svariausiai prie to prisidėjo suvalkiečių ekipos senbuvis Audrius Mineikis. Puikiai žaidęs ir rungtynėse su Jonavos „Petrochema“, šis 36 metų 202 cm ūgio puolėjas pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Penktadienį (01.31) A. Mineikis į „Petrochemos“ krepšį įmetė 18 taškų (9/12 dvit.), po krepšiais sugriebė 13 atškosių kamuolių, perėmė 1 kamuolį ir surinko 23

naudingumo balus. Tiesa, pergalei veterano indėlio nepakako. „Petrochema“ šventė pergalę rezultatu 74:67.

Šeštadienį (02.01) „Sūduva-Mantinga“ 74:68 įveikė NKL čempionate pirmaujančius „Mažeikius“. Suvalkiečių komandos lyderis A. Mineikis į svečių krepšį įmetė 20 taškų (11/11 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

Į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą taip pat pretendavo Evaldas Baniulis („Trakai“), Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“), Paulius Kleiza ir Paulius Beliavičius (abu – Šakių „Zanavykas“), Jermaine Love („Palanga“), Arnas Kazlauskas („Šilutė“), Saulius Kuzminskas ir Tomas Gaidamavičius (abu – Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“), Karolis Kokoška (Kauno „JAZZ-KTU“) ir Ernestas Ežerskis (Joniškio „Delikatesas“).

33-jų P. Beliavičiaus taškų pergalei prieš „Petrochemą“ neužteko

01.02.2014

Šeštadienį Jonavos „Petrochemai“ negalėjo padėti susižeidęs vidurio puolėjas Paulius Vaitiekūnas, bet ir be jo jonaviečiai Šakiuose po atkaklios ir rezultatyvios kovos 98:88 (19:19, 22:25, 27:19, 30:25) nugalėjo „Zanavyko“ ekipą.

Pirmuosius susitikimo taškus tolimu metimu pelnė jonavietis I.Daukšys, o po T.Sabežiovo tokių pat šūviu, „Petrochema“ išsiveržė į priekį 9:5. Tačiau tądien aikštės šeimininkų gretose tiesiog nesulaikomai rungtyniavo buvęs Jonavos komandos žaidėjas P.Beliavičius, kurio vedami

zanavykai buvo persvėrę rezultatą (15:17). Visgi, po pirmojo ketvirčio švieslentė rodė lygybę (19:19).

Antrajame kėlinyje abi ekipos pradėjo demonstruoti dar rezultatyvesnį krepšinį. Vėl kėlinio pradžia sėkmingesnė buvo jonaviečiams, kai po T.Milinsko ir A.Urbono taškų „Petrochema“ pirmavo penkių taškų skirtumu (26:21). Gan lygus žaidimas vyko iki kėlinio pabaigos, bet eiliniai P.Beliavičiaus taškai atstatė pusiausvyrą, o paskutinėmis sekundėmis nedidelę persvarą įgijo Šakių komanda (41:44).

Vaizdas aikštelėje ėmė keistis įpusėjus trečiajam rungtynių kėliniui. Šeštąją minutę nei vienai komandai dar nebuvo pavykę nutolti nuo persekiotojų (57:57), tačiau jonaviečių gretose iniciatyvos ėmėsi T. Milinskas. Po šio žaidėjo taškų jonaviečiai sugebėjo spurtuoti, o I.Daukšiui įmetus dar vieną tritaškį, Jonavos klubas pirmavo jau 68:63.

Paskutiniame ketvirtyje „Petrochemos“ krepšininkai nesustojo ir po poros minučių jau pirmavo dviženkle persvara (73:63). Sužaidus pusę kėlinio varžovų gretose toliau nerimo P.Beliavičius, kurio rezultatyvus žaidimas sumažino skirtumą iki šešių taškų (79:73). Artėjant kėlinuko pabaigai aikštės šeimininkai vis dažniau prasižengdavo, o jonaviečiai baudos metimus metė užtikrintai.

„Zanavykas“: P.Beliavičius – 33 (tritaškiai 5/13, baudos 2/7), P.Parachomikas – 11 (tritaškiai 3/4), P.Kleiza (8 rez. perd.), P.Abramavičius (8 atk. kam.) ir V.Šumskis – po 10.

„Petrochema“: T.Milinskas – 24 (7 atk. kam., vid. metimai 10/14), A.Urbonas – 15 (metimai 6/6), I.Daukšys (tritaškiai 3/3) ir K.Šarukas – po 11, E.Aniulis (7 rez. perd.) ir T.Sebežiovas (6 rez. perd.) – po 10.

T. Černeckio debiutas Molėtų komandoje pažymėtas triuškinančia pergale

01.02.2014

Šeštadienį (02.01) Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (17/7) klubas namuose 107:67 (24:23, 25:15, 29:15, 29:14) pranoko Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ (8/16) krepšininkus.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo svečiai iš Klaipėdos, kurie sužaidus 4 minutes pirmavo 12:7. „TiuMenas-Ežerūnas“ neleido varžovams ilgai džiaugtis pranašumu ir 7-ąją minutę jau išsiveržė į priekį – 16:15. Per likusį laiką molėtiškiams nutolti nepavyko, tad po pirmųjų dešimties žaidimo minučių ekipas skyrė 1 taškas – 24:23.

Antrajame ketvirtyje Romualdo Petronio auklėtiniai šovė į priekį – laimėta atkarpa 12:1 leido „TiuMenui-Ežerūnui“ pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą – 39:28. Nors „Naftos-Universiteto“ klubas buvo kelis kartus sumažinęs deficitą iki 9 taškų, bet šeimininkai čia pat atsakydavo savo tiksliomis atakomis ir įpusėjus mačui turėjo gana solidžią persvarą – 49:38.

Po pertraukos Antanas Montrimavičius pelnė du taškus (40:49), bet tuomet „TiuMenas-Ežerūnas“ spurtavo 13:0 ir ėmė triuškinti varžovus – 62:40. Nors klaipėdiečiai nutraukė užsitęsusią tylą (42:62), molėtiškiai dar kartą galingai smogė – 76:42. Po trijų ketvirčių šeimininkai pirmavo 78:53.

Paskutiniajame kėlinyje „TiuMenas-Ežerūnas“ nemažino apsukų ir toliau talžė varžovus. Vienintelė likusi intriga buvo, kada ir kas pelnys 100-ąjį tašką. Tai 39-ąją minutę greitoje atakoje padarė Justas Narušis. Galutinis rungtynių rezultatas – 107:67.

„TiuMenas-Ežerūnas“: O.Mačernis 21, S.Kuzminskas 20, T.Gaidamavičius 15 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Kadzevičius 12, Th.Davisas 8, J.Narušis ir T.Černeckis po 5, R.Ambrulaitis 4, E.Zinevičius ir K.Pumputis po 2.

„Nafta-Universitetas“: V.Tarolis 10, L.Lučinskas ir H.Venskus po 9.

„Mažeikių“ pergalių serija nutrūko Marijampolėje

01.02.2014

Nacionalinėje krepšinio lygoje pirmaujantys Mažeikių „Mažeikiai“ (20/4) nesugebėjo pratęsti pergalių serijos iki dvylikos. Mažeikiškiai Marijampolėje 78:84 (12:15, 17:21, 23:19, 26:29) turėjo pripažinti vietos „Sūduvos-Mantingos“ (10/15) pranašumą. Nepaisant pralaimėjimo žemaičiai liko pirmoje NKL turnyro lentelės vietoje. „Sūduva-Mantinga“ pakilo į dešimtąją vietą.

„Mažeikiai“ rungtynes pradėjo spurtu 7:0, tačiau šeimininkai atsakė 10:0 ir nuo tada perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas. Trečiojo kėlinio viduryje po Igno Razučio metimo svečiai išlygino rezultatą (41:41), tačiau marijampoliečiai vėl atitrūko 2-6 taškų skirtumu, kurį išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Audrius Mineikis – 20 taškų (11/11 baud.), Ignas Labutis pelnė 18, Žilvinas Kuklierius – 16 taškų.

„Mažeikių“ komandoje geriausiai sekėsi Raimondui Petrauskui, kuris surinko 18 taškų. Darius Tarvydas įmetė 12, Ignas Razutis, Mindaugas Reminas ir Evaldas Dainys - po 11 taškų.

„Trakai“ atsirevanšavo „Vilniui-MRU“ už pralaimėjimą pirmajame rate

31.01.2014

Principinėse Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse „Trakai“ 71:66 (26:12, 13:14, 16:22, 16:18) namuose palaužė sostinės „Vilnių-MRU“ ir atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame rate. Ši pergalė Dainiaus Miliūno auklėtiniams leido įsitvirtinti antroje NKL turnyro lentelės vietoje. Trakiečiai savo sąskaitoje turi 17 pergalių ir 6 pralaimėjimus.

Pirmąsias rungtynes vilkint „Trakų“ aprangą sužaidė gynėjas Tadas Rinkūnas. Jis per 5 minutes taškų nepelnė. Kitas trakiečių naujokas Blažas Črešnaras debiutuos šeštadienį.

„Trakai“ rungtynes pradėjo pustrečios minutės atkarpą laimėdami 7:0. „Vilnių-MRU“ gelbėjo D. Bičkauskio tritaškiai, tačiau jie neprilygo 8 iš eilės E. Baniulio taškams (15:6). Į puolimą įsijungus ir kitiems trakiečiams, šeimininkai tapo nesustabdomi – 21:6. Pirmąjį kėlinį „Trakai“ laimėjo 14 taškų skirtumu – 26:12.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Trakai“ krito į duobę ir taškų nepelnė 4 minutes. Tiesa, vilniečiai tuo pasinaudojo minimaliai (27:17) ir D. Miliūno auklėtiniams pavyko išlaikyti apčiuopiamą persvarą. Komandą į priekį tempė 6 taškus paeiliui pelnęs O. Olisevičius (33:17). Daugiausia tritaškiais puolime besirėmęs „Vilnius-MRU“ iki pertraukos sušvelnino deficitą - 39:26.

Po pertraukos „Vilnius-MRU“ kibo „Trakams“ į atlapus. Nors trečiojo kėlinio viduryje trakiečiai dar užtikrintai pirmavo 49:34, sostinės ekipa pradėjo nenumaldomai artėti, kol sumažino skirtumą iki 5 taškų – 53:48. Blankią kėlinuko pabaigą bent kiek praskaidrino R. Juknevičiaus dvitaškis su sirena – 55:48.

„Vilniaus-MRU“ viltis daužė puiki „Trakų“ ketvirtojo kėlinio pradžia. Po dviejų E. Baniulio tritaškių iš eilės Trakų miesto komanda vėl solidžiai pirmavo – 63:50. Iki vienženklio skirtumo vilniečiai priartėjo tik likus 3 min. iki susitikimo pabaigos (66:57). Per likusį laiką „Trakai“ išlaikė pergalę savo rankose (71:66).

„Trakai“: Evaldas Baniulis 22 (5/9 trit.), Rytis Juknevičius 16 (5 rez. perd.), Osvaldas Olisevičius 13, Alvydas Žarskus 7, Julius Kazakauskas 5 (14 atk. kam.), Tautvydas Pipiras 4, Domantas Pipiras ir Simonas Lekys (5 rez. perd.) po 2.

„Vilnius-MRU“: Remigijus Sugintas 15, Dovis Bičkauskis 12, Tadas Padegimas 11.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje nušlavė „Šilutę“

31.01.2014

Viktoras Chodosovskis į svečių krepšį įmetė 29 taškus ir atkovojo 8 kamuolius, Dominikas Matutis pridėjo 23 taškus ir 9 rezultatyvius perdavimus, o Donato Norkaus sąskaitoje – 10 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Trys Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ (8/15) krepšininkai „Šilutės“ (11/13) vyrams užkūrė tikrą pirtį ir to pakako, kad XXV-ojo NKL turo rungtynėse Ryčio Vaišvilos auklėtiniai iškovotų užtikrintą pergalę 92:71.

Tris kėlinius komandos žygiavo taškas į tašką, tačiau tuomet klaipėdiečiai spurtavo 8:0 ir atgal nebesidairė.

„Šilutės“ neišgelbėjo eilinį kartą puikus Arno Kazlausko pasirodymas. 37-erių metų veteranas pelnė 29 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 8 varžovų pražangas. Evaldas Šaulys pridėjo 11 taškų, Deividas Pukis – 8.

Po pergalės uostamiesčio ekipa NKL turnyro lentelėje liko tryliktoje vietoje, „Šilutė“ smuktelėjo į devintąją.

„JAZZ-KTU“ krepšininkai Radviliškyje nutraukė 13 iš eilės pralaimėjimų seriją

31.01.2014

Į 2013-2014 metų sezono reguliaraus sezono finišo tiesiąją pajudėjo NKL komandos. Penktadienį (01.31) paskutinę vietą turnyro lentelėje užimanti Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ komanda namų arenoje priėmė svečius iš Kauno – „JAZZ-KTU“ krepšininkus. Kovą dėl išlikimo lygoje radviliškiečiai pradėjo pralaimėjimu rezultatu 75:86. Šia pergale „JAZZ-KTU“ krepšininkai nutraukė 13 iš eilės pralaimėjimų seriją.

Pirmoji rungtynių pusė, po kurios „JAZZ-KTU“ pirmavo rezultatu 34:46, priklausė svečių snaiperiui Karoliui

Kokoškai. Gynėjas per pirmąjį kėlinuką į šeimininkų krepšį įmetė 11 taškų, antrajame pridėjo dar 8 ir leido savo komandai atitrūkti.

Antroje rungtynių dalyje šeimininkai prie Rolando Urkio ekipos priartėjo iki 4 taškų. Tačiau kėlinio pabaigoje šeštą taiklų tolimą metimą į „Radviliškio-Juodelių“ krepšį įsūdė K. Kokoška, dar vieną pridėjo Regimantas Ostreika ir komandas vėl skyrė dviženklis atstumas (54:65).Panašų atotrūkį kauniečiai išlaikė ir visą ketvirtą kėlinį. Iki rungtynių pabaigos žaisti likus 1 minutei nesportine pražanga buvo nubaustas „JAZZ-KTU“ aukštaūgis R. Ostreika ir sugrąžino viltį šeimininkams. Deja, šia situacija Algio Pipiro auklėtiniai tinkamai nepasinaudojo ir turėjo pripažinti kauniečių pergalę rezultatu 75:86.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 27 taškus pelnęs K. Kokoška (7/10 trit., 2/2 baud.). 16 taškų pridėjo Artūras Lencevičius, 13 – Paulius Petrilevičius (11 atk. kam.), 12 – Rokas Grinius.

Pralaimėjusiems 18 taškų pelnė Vitalis Pancerevas, 15 – Tomas Rakauskas, 12 – Edvinas Alunderis, 10 – Vaidas Trepočka.

Šeštadienį prie „Trakų“ komandos prisijungs slovėnas Blažas Črešnaras

31.01.2014

„Trakų“ krepšinio komandoje – istorinis įvykis. Į šią NKL ekipą atvyksta pirmasis legionierius klubo istorijoje – vidurio puolėjas iš Slovėnijos Blažas Črešnaras.

Praėjusiame sezone 27 metų 214 cm ūgio slovėnas žaidė Austrijos „Furstenfeld Panthers“ klube, kuriame vidutiniškai per 28 minutes pelnydavo 9,4 taško (45 proc. trit.), sugriebdavo 6,7 atšokusio kamuolio, atlikdavo 1,3 rezultatyvaus perdavimo ir blokuodavo 1,3 metimo. 2010-2011 metų sezone B. Črešnaras atstovavo Kėdainių

„Nevėžiui“. LKL čempionate slovėnas rinkdavo vidutiniškai 7,1 taško, ir atkovodavo 4,8 kamuolio.

Praeityje B. Črešnaras žaidė Liublianos „Union Olimpija“, Saragosos CAI, Luganos „Tigers“, Valmieros „Valmiera“ ir kituose Europos klubuose.

„Trakų“ gretose vidurio puolėjas debiutuos šeštadienį (02.01), rungtynėse su Šilutės „Šilute“.

T. Černeckis rungtyniaus Molėtuose, T. Rinkūnas keliasi į „Trakus“, „Delikatesą“ papildė A. Sajavičius

31.01.2014

Šeštadienį, vasario 1 dieną, NKL čempionate baigiasi žaidėjų registracija, tad antros pagal pajėgumą lygos klubai ėmė stiprinti sudėtis, naujais žaidėjais kamšyti prieš atkrintamąsias varžybas atsivėrusias spragas. Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ komanda iš Utenos „Juventus“ pasiskolino Tomą Černeckį, Joniškio „Delikatesą“ sustiprino jaunas „Šiaulių“ gynėjas Arūnas Sajavičius, „Trakai“ užregistravo Tadą Rinkūną.

26 metų 191 cm ūgio gynėjas T. Černeckis sezoną pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ gretose, tačiau sulaukęs Utenos „Juventus“ pasiūlymo persikėlė į šią komandą. Utenos ekipos vadovai nusprendė pakankamai žaidybinio laiko negaunantį krepšininką paskolinti „TiuMenui-Ežerūnui“.

Įprastai atakuojančio gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis, bet įžaidėju taip pat galintis pabūti T.Černeckis per savo karjerą yra žaidęs Panevėžio, Pasvalio, Marijampolės, Kėdainių ir Vilniaus komandose. Būtent praėjusį sezoną T.Černeckis pradėjo „Sakaluose“, kuriuos treniravo Romualdas Petronis, dabar dirbantis Molėtų ekipoje.

Šį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje T.Černeckis „Lietkabelio“ gretose žaisdavo po 22 minutes, įmesdavo po 8 taškus, atkovodavo po 2 kamuolio ir atlikdavo 3,7 rezultatyvaus perdavimo. Persikėlęs į „Juventus“ komandą panevėžietis aikštelėje atlikdavo daugiau epizodinį vaidmenį – 1,5 taško ir 1,3 rezultatyvaus perdavimo per 12 žaidimo minučių.

Į Trakus atvykstantis 22 metų 195 cm ūgio snaiperis Tadas Rinkūnas sezoną pradėjo antrąją vietą NKL čempionate užimančios Joniškio „Delikateso“ ekipos gretose. Rungtyniaudamas po 30 minučių per rungtynes T. Rinkūnas vidutiniškai rinkdavo 10,8 taško, atkovodavo 3,6 atšokusio kamuolio ir atlikdavo 1,8 rezultatyvaus perdavimo.

T. Rinkūną praradęs „Delikatesas“ iš LKL rungtyniaujančių „Šiaulių“ iki sezono pabaigos pasiskolino 18-metį 195 cm ūgio A. Sajavičių. Gynėjas aukščiausiame Lietuvos krepšinio divizione šį sezoną sužaidė 4 rungtynes, per jas rinko po 1,5 taško ir atliko po 0,3 rezultatyvaus perdavimo.