Molėtiškiai „JAZZ-KTU“ krepšininkus įveikė trečią kartą

04.03.2014

Pergalę NKL aštuntfinalio trečiose rungtynėse iškovojo Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“, kuris namuose 85:56 (23:14, 28:13, 19:12, 15:17) sutriuškino Kauno „JAZZ-KTU“ krepšininkus.

Molėtiškiai laimėjo serija 3:0 ir žengė į ketvirtfinalį, kuriame susitiks su Jonavos „Petrochemos“ ekipa.

Nuo mačo pradžios užvirė atkakli kova taškas į tašką. Pirmaujanti komanda keitėsi beveik po kiekvienos tikslios

atakos: 8-ąją minutę kauniečiai turėjo 1 taško deficitą – 14:15. Per likusį laiką taškus rinko tik „TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 23:14.

Antrajame kėlinyje molėtiškiai neketino mažinti apsukų. Dar 7 taškai be atsako leido įgyti solidų pranašumą – 30:14. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes „JAZZ-KTU“ buvo sumažinęs deficitą (27:40), tačiau ketvirtį Romualdo Petronio auklėtiniai baigė atkarpa 11:0 ir įpusėjus rungtynėms jau triuškino varžovus – 51:27.

Po didžiosios pertraukos „TiuMeno-Ežerūno“ klubas pelnė 7 taškus be atsako – 58:27. Solidžią persvarą įgiję šeimininkai toliau laikėsi savo žaidimo ir po trisdešimties minučių pirmavo – 70:39.

Per lemiamą ketvirtį R.Petronis leido pasireikšti mažiau žaidžiantiems krepšininkams, todėl „JAZZ-KTU“ šiek tiek priartėjo, bet susitikimą vis tiek solidžiai laimėjo „TiuMenas-Ežerūnas“ – 85:56.

„TiuMenas-Ežerūnas“: O.Mačernis 16, T.Gaidamavičius 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), S.Kuzminskas 13 (8 atk. kam.), Th.Davisas 10, R.Ambrulaitis 8, N.Varnelis 7 (8 atk. kam.), M.Kadzevičius 6, T.Galeckas (5 rez. perd.) ir E.Zinevičius po 4, T.Černeckis 2.

„JAZZ-KTU“: A.Lencevičius 12, P.Danisevičius 11, M.Jakštas ir P.Petrilevičius (6 atk. kam.) po 8.

„Vilnius-MRU“ po pratęsimo įveikė klaipėdiečius ir pateko į ketvirtfinalį

04.03.2014

Trečią pergalę iš eilės ir kelialapį į NKL ketvirtfinalį iškovojo Vilniaus „Vilnius-MRU“. Sostinės ekipa itin atkakliose rungtynėse po pratęsimo 72:66 įveikė Klaipėdos „Naftą-Universitetą“. Ketvirtfinalyje Mindaugo Sakalausko laukia akistata su taip pat seriją 3:0 laimėjusia Joniškio „Delikateso“ ekipa.

Rungtynes abi komandos pradėjo netaikliais metimais. Būten jie buvo pirmojo ir itin nerezultatyvaus kėlinio atspindys. Po pirmųjų 10 minučių vilniečiai pirmavo 12:7.

Antrasis ketvirtis buvo kur kas rezultatyvesnis, o jam besibaigiant svečiai sumažino atsilikimą iki vieno metimo – 36:34.

Po ilgosios pertraukos toliau vyko įnirtinga kova. Įpusėjus trečiajam kėlinukui dviem taškais pirmavo „Nafta-Universitetas“, tačiau antroje ketvirčio dalyje geriau sužaidę vilniečiai atstatė persvarą 52:47.

Lemiamą ketvirtį pirmieji pasižymėjo „Vilniaus-MRU“ krepšininkai, tačiau tiksliais metimais atsakė ir Ryčio Vaišvilos auklėtiniai. 55:47. Įpusėjus kėliniui Valentas Tarolis smeigė tritaškį, Donatas Norkus pridėjo dvitaškį ir persvėrė rezultatą klaipėdiečių naudai (55:56). Likus trims minutėms Remigijus Sugintas išlygino rezultatą (57:57), o kitoje atakoje išvedė saviškius į priekį (59:57). Čia dvitaškiu atsakė Tadas Maželis ir atstatė lygybę (59:59). Paskutinė kėlinio ataka priklausė šeimininkams, bet Dovio Bičkauskio tritaškis su sirena buvo netaiklus.

Pratęsime šaltesnius nervus išlaikė vilniečiai, kurie rezultatu 72:66 šventė pergalę.

„Vilnius-MRU“: Regimantas Sugintas 23 (6 atk.k), Antas Udras 15 (12 atk.k), Dovis Bičkauskas 14 (7 atk.k), Dominykas Domarkas 11 (8 atk.k).

„Nafta-Universitetas“: Valenas Tarolis ir Donatas Norkus (12 atk.k) po 14, Viktoras Chodosovskis 10.

„Delikatesas” užbaigė „Radviliškio-Juodelių” sezoną

04.03.2014

Pasirodymą 2013-2014 metų NKL sezone baigė Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“. Trečiose aštuntfinalio rungtynėse Algio Pipiro auklėtiniai išvykoje 89:69 pripažino Joniškio „Delikateso“ pergalę. Joniškiečiai laimėjo seriją 3:0 ir žengė į ketvirtfinalį.

Be didesnių emocijų vykusiose rungtynėse iniciatyvą į savo rankas nuo pirmų minučių perėmė aikštės šeimininkai. Aštuntą pirmojo kėlinio minutę „Delikatesas“ pirmavo 27:10 ir rungtynių kontrolę tvirtai laikė savo rankose. Antrajame ketvirtyje šeimininkų treneris Robertas Stankevičius į aikštę

lyg ledo ritulio rungtynėse įleido antrąjį penketą, kuo pasinaudoję radviliškiečiai žaidimą aplygino ir net sumažino atsilikimą iki 44:39.

Keli keitimai grąžino „Delikatesą“ į rungtynių pradžioje rodytą tempą ir trečiajame kėlinyje skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki triuškinamo – 72:50. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Jis „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkams tapo ir paskutiniu šiame sezone. Išlaikę 20-ies taškų pranašumą šeimininkai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 89:69.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Ernestas Ežerskis ir Mantas Pukinskas, pelnę po 16 taškų. 14 įmetė Žilvinas Petraitis, 13 pridėjo Aivaras Kvedaravičius.

„Radviliškio-Juodelių“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė 16 taškų įmetęs Tomas Rakauskas. 15 taškų – Dariaus Marcinkevičiaus sąskaitoje, 10 – Vaido Trepočkos.

„Sūduvos-Mantingos“ ir „Zanavyko“ dvikovoje prireikė pratęsimo

01.03.2014

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamųjų varžybų etape prireikė pirmojo pratęsimo. 40-ies minučių išaiškinti nugalėtojui nepakako Marijampolėje, kur susitiko vietos „Sūduva-Mantinga“ ir Šakių „Zanavykas“. Po pagrindinio laiko švieslentėje degė rezultatas 77:77, po pratęsimo - 93:88 zanavykų naudai.

Aštuntfinalio serijoje, kurioje komandos varžosi iki 3 pergalių, šios poros rezultatas rezultatas tapo 1-1. Pirmąsias tarpusavio rungtynes Šakiuose rezultatu 99:90 laimėjo marijampoliečiai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Paulius Kleiza. Gynėjo sąskaitoje – 26 taškai. 16 taškų į „Sūduvos-Mantingos“ krepšį įmetė Marius Šumskis, 15 – Paulius Abramavičius, po – Paulius Beliavičius ir Marijus Užupis.

Marijampolės komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Žilvinas Kuklierius – 15 taškų. 14 pridėjo Matas Sapiega (8 rez. perd.), 13 – Simonas Kymantas, po 11 – Donatas Sabeckis ir Audrius Mineikis, 10 – Marius Valukonis.

„Delikatesas“ antrą kartą sutriuškino „Radviliškį-Juodelius“

01.03.2014

Antrose NKL aštuntfinalio rungtynėse namų arenoje rungtyniavusi „Radviliškio-Juodelių“ ekipa laimėjo pirmąjį kėlinuką, tačiau supykę svečiai iš Joniškio likusiuose ketvirčiuose davė grąžos su kaupu ir šventė antrą triuškinamą pergalę rezultatu 92:61.

Įdomu paminėti, jog šiose rungtynėse beveik neklydusio (4 klaidos prieš 13 varžovų) ir po krepšiais dominavusio (38 atkovoti kamuoliai prieš 28 varžovų; 32 baudų metimai prieš 5 varžovų) „Delikateso“ gretose 12 ir daugiau taškų pelnė net šeši krepšininkai.

Komandiškai žaidę Roberto Stankevičiaus auklėtiniai iniciatyvą į savo rankas perėmė trečiojo kėlinio pradžioje,

kuomet laimėjo atkarpą 14:0 ir vis didino persvarą. Po trijų ketvirčių ekipas skyrė 13 taškų (64:51), o ketvirtajame skirtumas viršijo 30 – 92:61.

Rezultatyviausiai Joniškio komandoje rungtyniavo 17 taškų įmetęs Ernestas Ežerskis. Po 15 taškų prie pergalės pridėjo Žilvinas Petraitis ir Rokas Čepanonis, po 13 – Mantas Pukinskas ir Aivaras Kvedaravičius, 12 taškų pelnė Edvinas Vaupšas.

„Radviliškį-Juodelius“ į priekį tempė 15 taškų įmetęs Vaidas Trepočka. 12 pridėjo Lukas Pipiras, 11 – Tomas Rakauskas.

33 Dovio Bičkauskio taškai paskandino Klaipėdos „Naftą-Universitetą“

01.03.2014

„Vilniaus-MRU“ komandos gynėjas Dovis Bičkauskis sužaidė rezultatyviausią sezono mačą. Antrose NKL aštuntfinalio rungtynėse vilnietis į Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ krepšį įmetė 33 taškus, iš kurių 11 – ketvirtajame kėlinyje, ir nulėmė rungtynių baigtį. Klaipėdoje vykusias rungtynes sostinės komanda laimėjo 92:82.

Po antros iš eilės pergalės „Vilnius-MRU“ serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse tris kėlinius nei viena komanda neturėjo didesnio nei 4 taškų pranašumo. Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje, švieslentėje degė lygus rezultatas – 64:64. Tačiau likusią rungtynių dalį kaip iš natų puolime sužaidė svečiai: du tritaškius įmetė D. Bičkauskis, po vieną – Tadas Padegimas bei Antanas Udras – ir vilniečiai nutolo 86:75. Pačioje rungtynių pabaigoje komandos taškus rinko vienodu tempu, tad pergalę šventė vilniečiai.

Nesustabdomai nugalėtojų gretose rungtyniavo daugiau nei trečdalį komandos taškų pelnęs D. Bičkauskis. Gynėjo sąskaitoje – 33 taškai (8/10 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud.), 3 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai, 8 išprovokuotos pražangos ir 42 naudingumo balai. 21 tašką prie pergalės pridėjo Tadas Padegimas, 17 – Remigijus Sugintas, 13 – Antanas Udras.

„Naftos-Universiteto“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė po 15 taškų surinkę Dominikas Matutis (9 rez. perg.) ir Tadas Maželis. 14 taškų – Antano Montrimavičiaus, 12 – Donato Norkaus, 10 – Viktoro Chodosovskio sąskaitoje.

„Petrochema“ rungtynių pabaigoje vos neprisižaidė su „Palanga“

01.03.2014

Antrose NKL aštuntfinalio serijos rungtynėse Jonavos „Petrochema“ tragiškai atakavo iš trijų taškų zonos (23 proc.) ir nuo baudų metimo linijos (47 proc.), tačiau atkovojo daugiau kamuolių ir iš eilės įveikė Palangos „Palangą“. Serijoje iki trijų pergalių jonaviečiai išsiveržė į priekį 2:0.

Antrojo kėlinio pradžioje komandas skyrė 1 taškas, tačiau į priekį šoktelėję svečiai per aštuonias minutes sugebėjo susikrauti 15 taškų pranašumą ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo 48:33.

Trečiajame ketvirtyje palangiškiai priartėjo iki 52:46, tačiau Tadas Sebežiovas atsakė dvitaškiu su pražanga ir sumažino beužsimezgančią intrigą.

Ketvirtąjį kėlinį „Petrochemos“ vyrai pradėjo atkarpa 6:0 ir atitrūko saugiu atstumu (65:51). Nepaisant to, per paskutines tirs rungtynių minutes Pauliaus Barkaus auklėtiniai kilo į lemiamą šturmą – Ignas Pavilonis įskraidino du tritaškius, jo komandos draugai pridėjo dar 7 taškus, tačiau svečiai sugebėjo atsakyti keliomis tiksliomis atakomis ir išlaikė pranašumą – 72:68.

„Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas - 16 tšk. (10 atk. kam.), Tadas Sebežiovas - 11 tšk., Evaldas Aniulis – 9 tšk. (4 per. kam.)

„Palanga“: Rytis Biliartas – 24 tšk. (10 atk. kam., 4 per. kam.), Ignas Pavilonis – 12 tšk., Jermaine Love – 11 tšk.

„Šilutė“ išvykoje nugalėjo „Žalgirį-2“ ir išlygino serijos rezultatą

01.03.2014

Arvydo Straupio sugrįžimas prie „Šilutės“ vairo kovingai nuteikė komandos žaidėjus. Antrosiose NKL aštuntfinalio serijos rungtynėse išvykoje šilutiškiai 83:63 nugalėjo Kauno „Žalgirį-2“ ir susigrąžino namų aikštės pranašumą. Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 1-1.

Nors švieslentė po rungtynių rodė triuškinančią „Šilutės“ persvarą, įvykiai aikštėje to neatspindėjo. Tris kėlinius žaidimas vyko apylygiai. Įpusėjus rungtynėms svečiai pirmavo 37:31, po trijų ketvirčių – 59:52.

Mačo lūžis įvyko paskutiniame kėlinuke. A. Straupio auklėtiniai ketvirtį pradėjo 8 taškais be atsako (67:52), o puolime užstrigę jaunieji žalgiriečiai taškų nepelnė 4 minutes. Čia pat šilutiškiai surengė dar vieną spurtą 7:0 (76:55) ir nugalėtojas abejonių nekėlė.

Nugalėtojų komandoje net trys krepšininkai surinko po dvigubą dublį. Evaldas Šaulys pelnė 15 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Edgaro Sosnovskio sąskaitoje – 14 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, Nerijaus Anglickio 10 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių. 14 taškų prie pergalės pridėjo Arnas Kazlauskas, 11 – Eivydas Mološčiakas, 8 – Vytautas Kamarūnas (6 rez. perd.)

„Žalgirio-2“ ekipoje rezultatyviausias buvo Alehas Kojenetsas – 12 taškų. Po 11 pelnė Vytenis Jasikevičius ir Donatas Tarolis (11 atk. kam.), 9 pridėjo Lukas Lekavičius.

„Šilutės“ trenerių štabe rokiruotė: atleistą G. Vileitą keičia A. Straupis

28.02.2014

Aštuntą vietą reguliariajame NKL sezone užėmusią, tačiau aikštės pranašumą po pralaimėtų pirmųjų aštuntfinalio rungtynių praradusią „Šilutę“, vėl krečia permainos. Po pralaimėjimo Kauno „Žalgirio“ dubleriams, klubo vadovai atsisveikino su pustrečio mėnesio komandai vadovavusiu vyr. treneriu Gintautu Vileita. Į jo vietą grįžo „Šilutės“ komandoje sezoną pradėjęs Arvydas Straupis.

G. Vileita 2013-2014 metų sezoną pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje, tačiau dėl blogų rezultatų buvo atleistas. Tuo tarpu A. Straupis iš „Šilutės“ praėjusių metų gruodį išvyko į Baltarusiją, kur dirbo Donaldo Kairio asistentu Minsko „Cmoki“ klube.

Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ atsisakė Justo Narušio paslaugų

28.02.2014

Sėkmingai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio seriją pradėjusi Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ komanda nusprendė atsisveikinti su Justu Narušiu.

23 metų 198 cm ūgio puolėjas prieš pat atkrintamąsias varžybas buvo priverstas palikti ekipą dėl vidaus taisyklių pažeidimų.

Snaiperis Molėtų klubo marškinėlius vilkėjo nuo 2011 metų, o šį sezoną vidutiniškai rungtyniaudavo po 10 minučių, įmesdavo 4,9 taško, sugriebdavo 1,4 atšokusio kamuolio ir rinkdavo 3,3 naudingumo balo.

„TiuMenas-Ežerūnas“ serijoje iki trijų pergalių prieš Kauno „JAZZ-KTU“ ekipą pirmauja 1:0.