Geriausiu savaitės krepšininku pripažintas klaipėdietis Donatas Norkus

10.02.2014

Iki Nacionalinės krepšinio lygos reguliariojo sezono pabaigos likus dviems turams Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ užsitikrino vietą atkrintamosiose rungtynėse. Dėl išlikimo lygoje kovoję Ryčio Vaišvilos auklėtiniai praėjusį savaitgalį įveikė du varžovus ir pakilo į 11-ąją turnyro lentelės vietą. Penktadienį (02.07) uostamiesčio krepšininkai namų aikštėje 97:76 įveikė Plungės „Olimpą“, o šeštadienį (02.08) svečiuose rezultatu 90:85 palaužė „Vilniaus-MRU“ ekipą.

Puikiai abejose rungtynėse žaidė Klaipėdos komandos puolėjas Donatas Norkus. 196 cm krepšininkas į varžovų

krepšį metė vidutiniškai po 17,5 taško, atkovojo po 10 kamuolių, perėmė po 1,5 kamuolio, išprovokavo po 4,5 varžovo pražangos ir rinko po 25,5 naudingumo balo per rungtynes. Dvitaškius klaipėdietis metė 74 procentų (14/19), tritaškius – 50 procentų (1/2), baudas – 67 procentų (4/6) taiklumu. Po tokio pasirodymo puolėjas pirmą kartą savo karjeroje pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Puikiai abejose rungtynėse žaidė Klaipėdos komandos puolėjas Donatas Norkus. 196 cm krepšininkas į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 17,5 taško, atkovojo po 10 kamuolių, perėmė po 1,5 kamuolio, išprovokavo po 4,5 varžovo pražangos ir rinko po 25,5 naudingumo balo per rungtynes. Dvitaškius klaipėdietis metė 74 procentų (14/19), tritaškius – 50 procentų (1/2), baudas – 67 procentų (4/6) taiklumu. Po tokio pasirodymo puolėjas pirmą kartą savo karjeroje pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

„Mažeikiai“ po pratęsimo įveikė „Petrochemą“ ir užsitikrino pirmąją vietą

08.02.2014

„Mažeikiai“ (22/4) antrus metus iš eilės laimėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliarųjį sezoną. Praėjusio sezono lygos čempionai šeštadienį (02.08) išvykoje 97:93 (16:20, 23:13, 13:25, 32:26, 13:9) po pratęsimo palaužė Jonavos „Petrochemą“ (17/9). Pergalė mažeikiškiams garantavo ir tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį.

Likus žaisti pusantros minutės šeimininkai pirmavo 81:73, tačiau „Mažeikiai“ sugebėjo panaikinti deficitą ir net turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau pačioje ketvirtojo kėlinio pabaigoje Arvydo Gydros tritaškis tikslo nepasiekė.

Per pridėtą laiką geriau sekėsi svečiams, kuriuos į priekį vedė tolimi Mindaugo Remino ir rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidusio Dariaus Tarvydo tritaškiai.

„Mažeikiai“: Darius Tarvydas 33, Vytautas Pikalavičius 19, Raimondas Petrauskas 10 (10 atk. kam.), Ignas Vaitkus 9, Ignas Razutis 8 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Mindaugas Reminas 8, Arvydas Gydra 6, Gytis Pakalniškis 4.

„Petrochema“: Tadas Sebežiovas 26, Karolis Šarukas 13, Tomas Milinskas 13 (10 atk. kam., 4 blk.).

Molėtiškiai pyktį išliejo ant Radviliškio komandos

08.02.2014

Triuškinančią pergalę Nacionalinėje krepšinio lgoje (NKL) iškovojo namuose žaidęs Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ (18/8), kuris 101:66 (32:9, 16:18, 30:19, 23:20) sutriuškino Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ (6/20) krepšininkus.

Šeimininkai nuo pat susitikimo pradžios ėmė tolti – sužaidus 2 minutes molėtiškiai pirmavo 9:1. Netrukus „TiuMenas-Ežerūnas“ dar laimėjo atkarpą 8:0, po kurios skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis – 23:7. „Radviliškis-Juodeliai“ atsakė taiklia bauda (8:23), bet tai svečius menkai guodė, kadangi Romualdo Petronio auklėtiniai spurtavo 7:0 – 30:8. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių Molėtų komanda triuškino varžovus 32:9.

Antrajame ketvirtyje toliau tęsėsi molėtiškių šou. 15-ąją minutę skirtumas tarp ekipų siekė jau 31 tašką – 46:15. Vis dėlto šeimininkai šiek tiek atsipalaidavo ir tuo pasinaudoję radviliškiečiai per likusį laiką įmetė 12 taškų, o į savąjį krepšį praleido vos 2, bet įpusėjus rungtynėms „TiuMenas-Ežerūnas“ išlaikė solidų pranašumą – 48:27.

Po didžiosios pertraukos Molėtų komanda grįžo susikaupusi ir suintensyvinusi gynybą ėmė tolti nuo varžovų. „Radviliškis-Juodeliai“ sutriko prieš šeimininkų zoninę gynybą. Molėtiškiai ketvirtį laimėjo 30:19 ir prieš lemiamą kėlinį triuškino varžovus 78:46.

Nuo pat paskutinio ketvirčio pradžios R.Petronis grąžino ant parketo startinį penketuką, kuris spaudė varžovus ir toliau didino pranašumą – 93:48. Vėliau ant parketo pasirodė mažiau rungtyniaujantys krepšininkai ir tuo pasinaudoję svečiai priatėjo. Šimtąjį tašką dvitaškiu pelnė Edgaras Zinevičius, o „TiuMenas-Ežerūnas“ mačą laimėjo užtikrintai – 101:66.

„TiuMenas-Ežerūnas“: S.Kuzminskas (7 atk. kam.) ir O.Mačernis (5/6 tritaškiai) po 21, R.Ambrulaitis 13 (6 atk. kam.), T.Galeckas 12, Th.Davisas 8, M.Kadzevičius 6, J.Narušis 5 (1/7 tritaškiai), T.Gaidamavičius 4 (6 rez. perd.), E.Zinevičius 3.

„Radviliškis-Juodeliai“: E.Alunderis 15, V.Trepočka 14, L.Pipiras 11.

„Trakai“ išvykoje įveikė kovingai žaidusį „Olimpą“

08.02.2014

Dėl išlikimo Nacionalinėje krepšinio lygoje kovojantis Plungės „Olimpas“ (7/20) šeštadienį susitiko su „Trakų“ (19/7) krepšininkais. Savo žiūrovų akivaizdoje žemaičiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą 70:87.

Rungtynės prasidėjo rezultatyviomis abiejų komandų atakomis. Sužaidus 3 minutes vieno metimo atstumu (10:8) pirmavo šeimininkai, tačiau netrukus iniciatyvą perėmė Dainiaus Miliūno auklėtiniai. Puikiai po krepšiu kovojo „Trakų“ naujokas Blažas Črešnaras, pelnė 4 taškus, po jo perdavimų po tritaškį į „Olimpo“ krepšį įsūdė

Osvaldas Olisievičius bei Julius Kazakauskas ir „Trakai“ pabėgo 16:23.

Antrajame kėlinyje plungiškiai suaktyvino puolimą. Daugiausia Mindaugo Norvaišo ir Deivido Keburio pastangomis šeimininkai priartėjo iki 4 taškų (30:34), tačiau O. Olisevičiaus tritaškis ir 4 Tautvydo Pipiro taškai svečiams leido pabėgti dviženkle persvara (31:41). Prieš ilgąją pertrauką D. Keburys įmetė du baudos metimus, o paskutinę kėlinuko sekundę dvitaškį įskraidino M. Norvaišas ir ilsėtis komandos išėjo švieslentėje degant skaičiams 35:41.

Antrąją rungtynių dalį taikliu tritaškiu metimu pradėjo trakietis O. Olisevičius, į tai Elvinas Gintvainis atsakė 4 taškais (39:44). Tačiau tuomet svečiai spurtavo 7:0, įgijo dviženklę persvarą ir išlaikė ją iki ketvirčio pabaigos.

Paskutiniame kėlinyje sąlygas toliau diktavo „Trakų“ krepšininkai, tačiau „Olimpas“ lengvai nepasidavė. Įpusėjus ketvirčiui po Evaldo Lengvino tritaškio šeimininkai priartėjo iki 64:72. Deja, kelio iš eilės klaidos puolime – ir „Trakai“ pabėgo nepavejamai. Rungtynės baigėsi 70:87.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Osvaldas Olisevičius – 25 taškai. 16 taškų į „Olimpo“ krepšį įmetė Rytis Juknevičius (8 rez. perd.), 13 – Tautvydas Pipiras, po 12 – Tadas Rinkūnas ir Julius Kazakauskas (11 atk. kam.). „Trakų“ legionierius Blažas Črešnaras surinko 6 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Plungės ekipoje pasižymėjo Deividas Keburys – 20 taškų. 14 įmetė Elvinas Gintvainis (9 rez. perd.), 13 – Mindaugas Norvaišas, 11 – Evaldas Lengvinas.

„Mažeikiai“ antroje rungtynių dalyje nepasigailėjo „JAZZ-KTU“ ekipos

07.02.2014

Praėjusį savaitgalį Marijampolėje suklupę „Mažeikiai“ (21/4) šiandien reabilitavosi namuose. Mažeikiškiai savo žiūrovų akivaizdoje 72:46 nugalėjo Kauno „JAZZ-KTU“ (10/15) ekipą.

Pirmoje rungtynių dalyje per daug šeimininkams atitrūkti neleidę „JAZZ-KTU“ krepšininkai užstrigo trečiajame kėlinyje. Per dešimt minučių įmetę tik 5 taškus svečiai po trijų ketvirčių atsiliko 23 taškų skirtumu (58:35). Po šalto dušo kauniečiai į aikštę metė jaunimą, tuo pačiu atsakė Aloyzas Rudys ir po ne itin rezultatyvaus ketvirtojo kėlinio „Mažeikiai“ šventė pergalę 72:46.

Verta paminėti, jog „JAZZ-KTU“ šiose rungtynėse pataikė tik 9 procentus tritaškių (2/22). Be to kauniečiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (32 prieš 49) ir atliko beveik keturis kartus mažiau rezultatyvių perdavimų (5 prieš 19) nei šeimininkai.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo Raimundas Petrauskas – 16 taškų. 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių prie pergalės pridėjo Gytis Pakalniškis, 11 taškų Dariaus Tarvydo sąskaitoje.

„JAZZ-KTU“ ekipoje dviženklį taškų skaičių pelnė tik Paulius Petrilevičius – 10. Po 6 taškus įmetė Mantvydas Stašelis ir Artūras Lencevičius.

„Trakai“ panaikino 17 taškų deficitą, bet vis tiek nusileido „Zanavykui“

07.02.2014

Be Evaldo Baniulio rungtyniavę „Trakų“ krepšininkai per 5 minutes sugebėjo panaikinti 17 taškų deficitą, tačiau to nepakako, kad varžovai galutinai palūžtų. Penktadienį (02.07) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) trakiečiai namuose 75:83 (10:22, 15:20, 34:19, 16:22) turėjo pripažinti Šakių „Zanavyko“ pranašumą.

Padrikai tiek puolime, tiek gynyboje žaidę „Trakų“ krepšininkai pirmoje mačo dalyje turėjo labai rimtų problemų. Tuo tarpu „Zanavykas“ pasakiškai pataikė iš toli (8/13) ir iki ilgosios pertraukos susikrovė net 17 taškų skirtumą – 25:42.

Po pertraukos „Trakai“ atrodė kaip kita komanda. Užsivedę, agresyvūs ir vieningi aikštės šeimininkai palaikomi sirgalių po galingo spurto 20:2 sugebėjo vos per 5 minutes likviduoti 17 taškų atsilikimą ir išsiveržti į priekį (45:44). Prie to labiausiai prisidėjo T. Pipiro ir R. Juknevičiaus tritaškiai. Bet „Zanavykas“ nepalūžo.

Ėmę bausti „Trakus“ per priekinę liniją, Šakių krepšininkai vėl atsitiesė ir ketvirtajame kėlinyje nutolo 69:62. Aikštėje pirmą kartą pasirodęs A. Šuliauskas energingu žaidimu įkvėpė komandą ir po T. Rinkūno tritaškio likus 4 min. komandas skyrė 4 taškai (67:71), tačiau tęsę dominavimą po krepšiu šakiškiai išsivežė iš Trakų pergalę 83:75.

„Rungtynių pradžioje iš vėžių išmušė varžovų zoninė gynyba. Žaidėme nedrąsiai, puolime tiesiog stumdėme kamuolį, o „Zanavykas“ gerai pataikė, – po rungtynių sakė Tautvydas Pipiras. – Žinojome, kad varžovų bus septyni, todėl galbūt prieš mačą mintyse turėjome tai omenyje ir manėme, kad laimėsime. Prireikė daug laiko, kol įsibėgėjome. Kai užmėtėme šakiškius tritaškiais, atsigavome ir šiek tiek atsipūtėme. Bet niekaip negalėjome sustabdyti priešininkų „centro“ V.Šumskio. Dar kartą panaikinti tą skirtumą buvo labai sunku. Šiandien varžovai buvo stipresni.“

„Trakai“: Rytis Juknevičius 21 (5/9 trit.), Tautvydas Pipiras 16 (4/6 trit.), Osvaldas Olisevičius 14 (7 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 10, Julius Kazakauskas 8 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Augustas Šuliauskas, Domantas Pipiras ir Alvydas Žarskus po 2.

„Zanavykas“: Paulius Kleiza 25 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Vilius Šumskis 19 (7/9 dvit.), Paulius Beliavičius 17 (5 rez. perd.), Marijus Užupis 14 (12 atk. kam.).

„Delikatesas“ po pergalės prieš „TiuMeną-Ežerūną“ pakilo į antrą-trečią vietą

07.02.2014

Nesėkmę NKL turnyro lentelės kaimynų dvikovoje patyrė Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ (17/8), kuris išvykoje 69:80 (18:16, 26:23, 6:23, 19:18) nusileido Joniškio „Delikateso“ (18/7) krepšininkams. Po pergalės joniškiečiai pakilo į antrą-trečiąją vietą, molėtiškiai smuktelėjo į ketvirtąją.

Susitikimas prasidėjo gana nervingai. Abi komandos dažnai klydo, todėl sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes švieslentė rodė nerezultatyvias lygiąsias – 8:8. Po Sauliaus Kuzminsko taiklių baudų metimų „TiuMenas-Ežerūnas“ pirmavo 12:10, bet „Delikatesas“ atsakė atkarpa 6:0 ir išsiveržė į priekį – 16:12. Per paskutines sekundes molėtiškiai surengė tikrą tritaškių šou: iš toli pataikė Tomas

Černeckis, o Osvaldo Mačernio perimtą kamuolį trimis taškais pavertė Thomasas Davisas, leidęs svečiams po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmauti 18:16. Įdomu tai, kad per pirmąjį kėlinį „Delikatesas“ padarė net 13 klaidų.

Antrajame ketvirtyje Romualdo Petronio kariauna perėmė iniciatyvą į savo rankas. Po truputį didindami savo pranašumą molėtiškiai 18-ąją minutę pirmą kartą pirmavo dviženkliu skirtumu – 41:31. Tiesa, tuo joniškiečiai neleido ilgai džiaugtis, kadangi iš toli pataikė Ernestas Ežerskis, kuris kitą ataką užbaigė dėjimu – 36:41. Per likusį laiką komandos apsikeitė tritaškiais, tad įpusėjus rungtynėms „TiuMenas-Ežerūnas“ pirmavo 5 taškais – 44:39.

Antrąją mačo dalį spurtu 11:0 pradėjo „Delikatesas“ ir susigrąžino pirmaujančios ekipos vaidmenį – 50:44. Pirmuosius taškus po pertraukos „TiuMenui-Ežerūnui“ pavyko pelnyti sužaidus 5 minutes. Tai dvitaškiu padarė S.Kuzminskas – 46:50. Molėtiškiai toliau strigo varžovų gynyboje ir prieš ją neturėjo priešnuodžių. Joniškio klubas prieš lemiamą atkarpą turėjo dviženklį pranašumą – 62:50.

Ketvirtajame kėlinyje Molėtų krepšininkai kilo į lemiamą šturmą. Prabėgus kiek daugiau nei 2 minutėms svečiams pavyko skirtumą sumažinti iki vienženklio skaičiau (57:65). Negana to, Mantas Kadzevičius stojo mesti dviejų baudos metimų, bet juos prametė, o joniškiečiai atsakė dviem sėkmingom atakom – 69:57. Kėlinio pabaigoje „Delikatesas“ užbaigė kelias atakas ir jos leido įtvirtinti pranašumą bei užsitikrinti aštuonioliktąją pergalę.

Molėtų klubas suklydo net 20 sykių. Joniškiečiai taip pat nebrangino kamuolį, kurį prarado 18 kartų.

„Delikatesas“: E.Ežerskis 20 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.), A.Kvedaravičius 16 (3/6 tritaškiai), R.Čepanonis 15 (5 atk. kam., 6 kld.), P.Klemas 11.

„TIuMenas-Ežerūnas“: N.Varnelis 15 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), S.Kuzminskas (5 kld.) ir M.Kadzevičius po 12, T.Černeckis 8, Th.Davisas 6, T.Gaidamavičius (5 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kld.) ir O.Mačernis (5 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.) po 5, R.Ambrulaitis 4, J.Narušis 2.

Veteranas A. Mineikis: „Greitesnis sprendimų priėmimas yra svarbiau nei greitesnės kojos“

06.02.2014

Antrą savaitę iš eilės geriausiu NKL savaitės krepšininku pripažįstamas veteranas. Prieš savaitę geriausiu buvo pripažintas 37-erių metų „Šilutės“ puolėjas Arnas Kazlauskas, dabar – 36-erių Marijampolės „Sūduvos-Mantingos” atstovas Audrius Mineikis. Vidutiniškai 19 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 23,5 naudingumo balų – su tokiu vidurkiu 202 cm ūgio puolėjas paliko aikštę rungtynėse su NKL lyderiais Jonavos „Petrochema” ir „Mažeikiais“. Negana to, A. Mineikio vedama komanda nutraukė 11 iš eilės „Mažeikių“ pergalių seriją.

- Audriau, tapai naudingiausiu NKL savaitės žaidėju. Ar nustebai sulaukęs tokio pripažinimo?

- Kažkiek nustebau, bet man tas pripažinimas nėra labai svarbus. Svarbiausia, kad komanda gerai sektųsi.

- Šią estafetę perėmei iš vyriausio NKL krepšininko Arno Kazlausko. Kaip manai, kokie yra tavo privalumai prieš jaunesnius ir galbūt staigesnius varžovus?

- Turbūt pagrindinis privalumas yra patirtis. Kai kuriuose epizoduose greitesnis sprendimų priėmimas yra svarbiau nei greitesnės kojos (šypsosi).

- Šeštadienį įveikėte NKL lyderius „Mažeikių” krepšininkus, kurie iki tol buvo laimėję 11 iš eilės rungtynių. Ar galima teigti, jog “Sūduva-Mantinga” jau išlipo iš duobės, į kurią buvo papuolusi lapkričio-gruodžio mėnesiais?

- Visada yra malonu įveikti lygos lyderius. Tačiau dar svarbiau, jog jau lipame iš tos duobės ir žaidimas su kiekvienomis rungtynėmis gerėja.

- Kokie pasikeitimai įvyko komandos žaidime vairą perėmus Vitoldui Masalskiui?

- Pasikeitus treneriui, kardinaliai pasikeitė ir visas žaidimas. Dabar žaidžiame pagal visiškai skirtingas puolimo bei gynybos sistemas.

- Kol kas „Sūduva-Mantinga” rikiuojasi 10-oje turnyro lentelės vietoje. Prieš sezoną komandos vadovai kėlė tikslus patekti į finalinį NKL ketvertą. Kaip dabar vertinate savo galimybes pasiekti tuos tikslus?

- Labai nemėgstu prognozuoti – tegul tai daro kiti žmonės. Kaip jau minėjau, prisijungus naujam treneriui žaidimo kreivė kyla aukštyn. Su visais varžovais į aištelę žengsime kautis – lengvai taškų niekam neatidavinėsime, o pasibaigus sezonui bus aišku, ar įgyvendinome užsibrėžtus tikslus, ar ne.

- Ar pamąstai apie karjeros pabaigą? Ką planuoji veikti, kai atsisakysi profesionalaus krepšininko duonos?

- Apie karjeros pabaigą dar nesinori galvoti – sportbačių ant vinies nekabinsiu tol, kol žaidimas teiks malonumą. Kai tai įvyks, norėčiau nenutolti nuo krepšinio – būtų įdomu paragauti trenerio duonos ar šiaip užsiimti kokia nors veikla, kuri siejasi su sportu.

- Rungtyniavai šešiuose klubuose, kuris labiausiai įsiminė? Kodėl?

- Nei vieno nenorėčiau išskirti. Visuose buvo malonu rungtyniauti. Jeigu reikia vieną išskirti, tai būtų Klaipėdos „Neptūnas“, nes jame subrendau kaip krepšininkas.

- Tavo profesionalaus krepšininko karjera tęsiasi jau 15 metų. Per tą laiką taip ir neparagavai legionieriaus duonos. Kodėl?

- Buvo pasiūlymų išvykti, tačiau tuo metu turėjau kontraktą su Lietuvos klubu – neišleido.

- Gal gali prisiminti įspūdingiausias akimirkas savo karjeroje?

- Galėčiau išskirti keletą - kai su „Neptūno” komanda laimėjome prieš „Lietuvos rytą” ir kai per rungtynes su Vilniaus „Statyba” nepramečiau nei vieno metimo.

Antano Guogos planuose – „Trakų“ klubas su modernia arena LKL

06.02.2014

„Trakų“ krepšinio komandos mecenatas Antanas Guoga į klubą priviliojo pirmąjį užsienietį ekipos istorijoje. Tai – tik vienas iš nedaugelio būdų, kaip „Trakų“ mecenatas prisideda prie ambicingos Trakų miesto komandos kelio į aukštumas.

A. Guoga nori, kad sparčiai į Lietuvos krepšinio padanges kylantis klubas taptų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) šeimos nariu. Šį tikslą jis nori įgyvendinti prisidėdamas prie Trakuose norimos statyti modernios krepšinio arenos.

Ji taptų Trakų miesto gyventojų laisvalaikio praleidimo būdu. Profesionaliomis treniruočių ir žaidimo sąlygomis mėgautųsi ne tik pagrindinė, bet ir „Trakų“ jaunimo komanda, salės futbolo, tinklinio, kitų sporto šakų mėgėjai, vyktų kūno kultūros pamokos, koncertai, kiti kultūriniai renginiai.

– Kodėl būtent „Trakų“ komanda? – kktrakai.lt paklausė „Trakų“ mecenato.

– Pats gyvenu Trakuose, nuo šiol jau esu čia oficialiai deklaravęs savo gyvenamąją vietą, todėl natūralu, kad padedu šiai komandai. Tai yra nauja patraukli komanda, kuri viską pradeda nuo nulio. Gera ir malonu prisidėti prie tokio reiškinio pradžios. Šis projektas kol kas vykdomas sėkmingai.

– Kokia yra jūsų „Trakų“ klubo vizija?

– Ko gero, ateityje Trakuose bus pastatyta arena ir žaisime LKL. Trakams reikia tokios arenos, kurioje miestiečiai galėtų džiaugtis krepšiniu, salės futbolu, kuris yra populiarus ypač jaunųjų trakiečių tarpe. Kiek žinau, jau daug metų jaunieji Trakų rajono futbolininkai priklauso šio sporto Lietuvos elitui, yra daugkartiniai šalies čempionai bei prizininkai. Daugybę metų vykdomi tarptautiniai vaikų futbolo turnyrai, į kuriuos noriai atvyksta daug komandų iš kaimyninių valstybių. Paradoksalu, bet pastaraisiais metais šie turnyrai ir Trakų komandų namų rungtynes žaidžiamos Vievyje arba Vilniuje, kadangi Trakuose tam nėra sąlygų – salės per mažos, netinkamos kokybiškesniam net ir vaikų futbolui. Taip pat vyktų koncertai, kiti masiniai renginiai, būtų sukurta naujų darbo vietų. Manau, kad po truputį judėsime į priekį, su savivaldybės pagalba pastatysime areną ir Trakuose turėsime stiprią LKL komandą.

– Norint žaisti LKL, reikia ir reikalavimus atitinkančios arenos. Kokia situacija su modernios krepšinio salės Trakuose statybomis?

– Dabar vyksta darbai dėl arenos projekto. Dar tik pradžia. Šioje situacijoje reikia kuo didesnės savivaldybės paramos. Ji turi įsitraukti į darbą. Nemanau, kad privatus verslas vienas gali viską padaryti. Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centras kartu su savivaldybės specialistais dirba ties naujos arenos klausimais, tuo domisi ir meras. Šiuo metu tariamasi su architektais, turinčiais patirties su statinių projektavimu saugomose teritorijose dėl arenos vizualizacijos, kuri tiktų ir kurią derintų Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Taip pat dar šiais metais tikimasi turėti priešprojektinius pasiūlymus.

– Kada realu Trakuose išvysti naują areną?

– Iki 2018 metų. Tada ji tikrai turėtų išdygti. Dabar padaryta tik pati pradžia. Norint judėti į priekį, reikia kuo daugiau realių veiksmų. Pavyzdžiui, kad savivaldybė pritartų projektui. Tada jau būtų galima planuoti konkrečias datas. Iš savivaldybės norėtųsi didesnio ryžto ir noro, tačiau esame jiems be galo dėkingi už suteikiamą paramą bei pagalbą. Be jų būtų sunku pasiekti dabartinius rezultatus.

– Jeigu „Trakai“ jau šį sezoną laimės NKL, kur žais LKL rungtynes?

– Trakuose pastatysime palapinę ir joje žaisime (Juokiasi.). Matyt reikėtų žaisti kažkur Vilniuje. Kol kas reikia nuveikti pirmąjį darbą – laimėti NKL, o tuomet galvoti apie kitą etapą.

– „Trakai“ dar tik debiutuoja NKL, o jau užima antrąją vietą. Kaip tai vertinate?

– Vertinu labai gerai. Džiaugiuosi, kad taip pasisekė. Labai smagu, kad komanda taip juda į priekį ir tai vyksta būtent Trakuose. Pradžia yra, o dabar reikia laimėti.

–Ką manote apie tokį spartų „Trakų“ klubo tobulėjimą ne tik žaidimo, bet ir organizaciniu atžvilgiu?

– Viskas labai gerai. Yra ne tik vyrų krepšinio komanda, bet ir vaikų. Trakuose yra daug aktyvių žmonių, kuriems reikia palaikymo, skatinimo.

– Kaip dažnai gyvai stebite Trakų rungtynes?

– Jei tik būnu netoli, visada stengiuosi atvykti. Smagu, kad „Trakams“ viskas klostosi taip gerai. Sukomplektavome tokią gerą komandą. Už tai reikia padėkoti klubo valdybai ir ypatingai Žygimantui Surintui, be kurio pats nebūčiau tapęs šios komandos dalimi.

– Į komandą priviliojote slovėną Blažą Črešnarą, ko tikitės iš šio krepšininko?

– Turėjome problemų priekinėje linijoje. Blažas yra patyręs krepšininkas ir viliamės, jog padės užtaisyti mūsų spragas po krepšiu.

Dėl traumų sezonas baigėsi Dariui Griciui ir Edvinui Jezukevičiui

04.02.2014

Iki reguliaraus NKL sezono pabaigos likus keturiems turams komandos skaičiuoja ne tik naujokus, bet ir nuostolius.

„Trakų“ komanda dėl kojos traumos iki sezono pabaigos prarado vidurio puolėją Edviną Jezukevičių. 207 cm ūgio krepšininkas šiame sezone rinko po 6,9 taško ir atkovojo po 4,8 kamuolio per rungtynes. Tiesa, „Trakai“ suspėjo užpildyti atsivėrusią spragą – paskutinę žaidėjų registracijos dieną NKL naujokus papildė centras iš Slovėnijos Blažas Črešnaras.

Šis sezonas baigtas ir „Radviliškio-Juodelių“ snaiperiui Dariui Griciui. 195 cm ūgio puolėjui įplyšo kelio šoniniai raiščiai. Vienas taikliausių šios komandos krepšininkų 2013 -2014 metų sezone per rungtynes rinko po 6,6 taško, atkovojo po 2,8 kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą.

Ne pačios geriausios nuotaikos Šakių „Zanavyke“. Ši komanda paskutinį savaitgalį rungtyniavo be abiejų įžaidėjų. Arturui Pelšsui (7,6 tšk., 3,5 rez. perd.) įplyšo pilvo raumuo, o Renaldui Simanavičiui (3,9 tšk., 1 rez. perd.) – blauzdos. Pasak komandos vadovų, be šių žaidėjų ekipai teks verstis iki atkrintamųjų varžybų.

„Palangos“ įžaidėjas Deividas Anužis (10,7 tšk., 3,4 rez. perd.) praėjusio savaitgalio rungtynėse su Plungės „Olimpu“ pasitempė čiurnos raiščius. Kiek laiko gynėjas nerungtyniaus, kol kas neaišku, tačiau komandos treneris Paulius Barkus abejoja, ar jo auklėtinis spės pagyti iki artimiausių rungtynių.

Panaši situacija ir Jonavos „Petrochemos“ ekipoje. Paulius Vaitiekūnas (9,6 tšk., 5,6 atk. kam.) susižeidė čiurnos raiščius. Šiuo metu krepšininkui atliekami išsamesni tyrimai, po kurių paaiškės, kiek laiko šis 204 cm ūgio krepšininkas nerungtyniaus.