Joniškio „Delikatese“ rungtyniaus LKL sezoną pradėjęs Ernestas Ežerskis

29.01.2014

Dvidešimtąjį sezoną antrajame pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio divizione rungtyniaujantis Joniškio „Delikatesas“ stiprina sudėtį. Artėjant Nacionalinės krepšinio lygos atkrintamųjų varžybų etapui, Roberto Stankevičiaus treniruojamą ekipą papildė 26 metų 192 cm ūgio gynėjas Ernestas Ežerskis. Jis Joniškio komandoje vilkės 20 numeriu pažymėtais marškinėliais.

Krepšininkas 2013-2014 metų sezoną pradėjo Utenos „Juventus“ komandoje, tačiau po poros mėnesių paliko šią ekipą ir persikėlė į Panevėžio „Lietkabelį“. Šioje ekipoje krepšininkas irgi neužsibuvo.

Prieš persikeldamas į Joniškį, E. Ežerskis LKL čempionate sužaidė 13 rungtynių. Jose krepšininkas rinko po 4,9 taško, atkovojo po 2 kamuolius ir atliko po 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

L. Lekavičiaus pastangomis „Žalgiris-2“ įveikė „Petrochemą“

25.01.2014

Po skaudaus vakarykščio pralaimėjimo, šeštadienį (01.22) Kauno „Žalgirio“ dubleriai (10/14) atsitiesė rungtynėse su Jonavos „Petrochema“ (15/8). Atkeltose rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai po itin atkaklios kovos įveikė jonaviečius rezultatu 74:71 (23:17, 17:20, 15:16, 19:18).

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti minutę svečiai sumažino atsilikimą iki dviejų taškų – 68:70. Kitoje aikštės pusėje žalgirietis Donatas Tarolis pataikė dvitaškį (72:68), netrukus du taiklius baudų metimus pridėjo Lukas Lekavičius, o

„Petrochema“ į tai atsakė trimis Luko Grabausko taškais ir turėjo pripažinti žaliai baltų pranašumą.

Nugalėtojams nesulaikomai rungtyniavęs Lukas Lekavičius pelnė 23 taškus (5 atk. kam., 5 rez. perd., 11/11 baud., 35 naud. bal.), Nerijus Barauskas pridėjo 14, Justas Tamulis – 12, D.Tarolis - 8 taškus (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

Pralaimėjusių gretose rezultatyviausiai žaidė 20 taškų įmetęs Tadas Sebežiovas. 12 pelnė Lukas Grabauskas, 10 - Henrikas Vorotnikovas.

„Zanavykas” namuose atsirevanšavo „Palangos“ krepšininkams

24.01.2014

Penktadienį (01.24) Šakių „Zanavykas” namų aikštėje sužaidė atkeltas rungtynes, kuriose po itin atkaklios kovos 94:88 (27:15, 24:28, 17:23, 26:22) palaužė Palangos „Palangą”.

Pirmasis kėlinys prasidėjo be žvalgybos: sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus 11:11. Nei vienai komandai nepavykus pabėgti, pirmieji spurtą (9:2)surengė šeimininkai ir įgijo septynių taškų pranašumą (20:13), kas privertė „Palangos“ vyriausiąjį trenerį paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos vaizdas aikštelėje nesikeitė, o šeimininkai sugebėjo skirtumą dar labiau padidinti – 27:15.

Antrasis kėlinys prasidėjo zanavykų spurtu 5:0 ir sužaidus vos dvi minutes komandas skyrė jau septyniolika taškų – 32:15. Palangos krepšininkai atsakė keliomis rezultatyviomis atakomis, suaktyvino žaidimą gynyboje ir prieš ilgąją pertrauką aptirpdė deficitą – 51:43.

Trečiajame ketvirtyje palangiškiai toliau spaudė šeimininkus. Svečiai trečiąją rungtynių atkarpą sužaidė užtikrinčiau ir prieš lemiamą kėlinuką šakiečiams paliko vos dviejų taškų pranašumą – 68:66.

Ketvirtajame kėlinyje ir toliau vyko intriguojanti kova, o sužaidus keturias minutes komandas skyrė vienas taškas 77:76. Nors taiklus Jermaine Love tolimas metimas likus žaisti dvi minutes išvedė palangiškius į priekį 86:88, tačiau jau kitos atakos metu Paulius Beliavičius atsakė tuo pačiu – 89:88. Per likusį laiką „Zanavyko“ krepšininkai užtikrintai realizavo baudų metimus ir pergalės iš savų rankų nepaleido - 94:88.

„Zanavykas”: V. Šumskis – 23 (10/10 dvit., 24 naud. bal.), P. Parachomikas – 22 (4/7 dvit., 3/4 trit., 7 atk. kam., 28 naud. bal.), P. Beliavičius – 15, P. Abramavičius – 14, P. Kleiza – 11.

„Palanga”: J. Love – 29 (8/14 dvit., 28 naud. bal.), R. Biliartas – 18, D. Anužis ir I. Pavilonis – po 14.

„Mažeikiai“ iškovojo vienuoliktą pergalę iš eilės

24.01.2014

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pirmaujantys čempionai „Mažeikiai“ (20/3) pratęsė pergalių seriją iki vienuolikos. Mažeikiškiai namuose 72:55 (22:18, 19:9, 12:16, 19:12) nugalėjo Joniškio „Delikateso“ (16/7) krepšininkus.

Apylygiai rungtynės vyko pirmąsias 12 minučių (24:20), tačiau tuomet daugiausia šeimininkų aukštaūgių Arvydo Gydros, Vytauto Pikalavičiaus ir Gyčio Pakalniškio pastangomis „Mažeikiai“ nutolo dviženkle persvara (33:22, 39:24). Įpusėjus rungtynėms NKL lyderiai pirmavo rezultatu 41:27.

Trečiajame kėlinyje svečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 10 taškų (47:37, 53:43), tačiau paskutinį ketvirtį vėl geriau sužaidė „Mažeikių“ krepšininkai ir šventė pergalę rezultatu 72:55.

„Mažeikiai“: Mindaugas Reminas 14, Raimondas Petrauskas 12, Darius Tarvydas 10, Gytis Pakalniškis 9, Vytautas Pikalavičius 8 (7 atk. kam.), Arvydas Gydra 7, Ignas Vaitkus 7, Evaldas Dainys 5.

„Delikatesas“: Rokas Čepanonis 11, Mantas Pukinskas 10, Edvinas Vaupšas 9.

Įsibėgėjanti „Sūduva-Mantinga“ sutraiškė „Žalgirio“ dublerius

24.01.2014

Po Naujųjų metų vyrausiąjį trenerį ir du žaidėjus pasikeitusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (9/14) įsibėgėja. Penktadienį (01.24) atkeltose NKL rungtynėse suvalkiečiai savo žiūrovų akivaizdoje nepasigailėjo Kauno „Žalgirio“ antrosios komandos (9/14). Nuo pirmos rungtynių minutės pirmavę Vitoldo Masalskio auklėtiniai vis tolo nuo varžovų ir laimėjo rekordiniu šiame sezone skirtumu – 107:61 (27:16; 22:12; 29:12; 29:21).

Marijampoliečiai šiose rungtynėse buvo geresni absoliučiai viose statistikos kategorijose. Pats už save kalba komandų naudingumo balų skirtumas: „Sūduvos-Mantingos“

sąskaitoje – 143 naudingumo balai, „Žalgirio-2“ – lygiai šimtu mažiau (43).

Nugalėtojų komandoje net šeši krepšininkai palnė dviženklį taškų kiekį. Rezultatyviausias marijampoliečių gretose buvo 19 taškų įmetęs Marius Valukonis, 16 pridėjo Donatas Sabeckis, 15 – Simonas Kymantas (9 atk. kam., 3 bl.), po 12 – Audrius Mineikis ir Ignas Labutis, 10 – Žilvinas Kuklierius.

„Žalgirio-2“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Lukas Lekavičius ir Donatas Tarolis, pelnę atitinkamai 11 ir 10 taškų.

Po trečios iš eilės pergalės „Sūduva-Mantinga“ pakilo į devintąją NKL turnyro lentelės vietą. Jaunieji žalgiriečiai smuktelėjo į dešimtąją.

„TiuMenas-Ežerūnas“ atsisveikino su Ž.Šeštoku, L.Bankieta paskolintas RKL ekipai

24.01.2014

Vienas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ atsisveikino su 27 metų 196 cm ūgio snaiperiu Žygimantu Šeštoku.

Gruodžio pabaigoje ekipą papildęs gynėjas nesugebėjo įsitvirtinti komandoje. NKL pirmenybėse Ž.Šeštokas sužaidė 4 mačus, per kuriuos aikštelėje praleisdavo po 12 minučių, įmesdavo po 2 taškus ir atkovodavo po 1 kamuolį.

„TiuMenas-Ežerūno“ treneriai nusprendė iki sezono pabaigos Druskininkų „Citus“ klubui paskolinti 22 metų 200 cm ūgio Luką Bankietą.

Antrą sezoną Molėtų ekipai atstovaujantis puolėjas negaudavo pakankamai laiko pasireikšti, todėl buvo priimtas sprendimas jį išnuomoti Regionų krepšinio lygoje (RKL) A divizione pirmaujančiam „Citus“.

Šį sezoną NKL pirmenybėse L.Bankieta ant parketo praleisdavo po 5 minutes, pelnydavo 1,3 taško ir sugriebdavo 0,7 atšokusio kamuolio.

„TiuMenas-Ežerūnas“ (16/7) NKL pirmenybėse užima antrąją vietą.

Arnas Kazlauskas: „Eurolygoje ir LKL jau būtų sunku, o NKL dar galiu žaisti“

23.01.2014

Vidutiniškai 24,5 taško ir 32,5 naudingumo balo – tiek paskutinį savaitgalį NKL čempionate per rungtynes rinko „Šilutės“ puolėjas Arnas Kazlauskas. Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkas pusmetį niekur nesportavo, o vos prisijungęs prie pajūrio komandos iškart tapo jos lyderiu. 37 metų veteranas jau mąsto apie karjeros pabaigą, tačiau žaisdamas krepšinį dar jaučia malonumą ir nori padėti savo naujajai komandai iškovoti kuo daugiau pergalių.

Interviu NKL internetinei svetainei geriausias praėjusios savaitės NKL krepšininkas papasakojo kaip per 15

minučių apsisprendė žaisti „Šilutėje“, prisiminė skaudžiausias karjeros rungtynes ir palygino Graikijos, Ukrainos, Austrijos lygas su NKL čempionatu.

- Arnai, tapai naudingiausiu NKL savaitės žaidėju. Ką tau, labiausiai patyrusiam NKL krepšininkui, šis titulas reiškia?

- Šis titulas man reikšmingas tiek, kiek reikšmingas komandai. Būtų gerai, jei būtumėme laimėję prieš „Palangos“ komandą, tada titulas būtų tikrai reikšmingesnis. Ateityje norėčiau kuo svariau prisidėti prie geru komandos rezultatu.

- Tau 37-eri, bet apžaidi vikresnį bei greitesnį jaunimą. Kur tavo stiprybės paslaptis?

- Didžiausias mano privalumas, manau, yra patyrimas.

- Esi veteranas, ar nesunku žaisti tokiame lygyje?

- Eurolygoje jau butu sunku, LKL irgi, o NKL žaisti dar galiu.

- Ar jau pamąstei, ką veiksi pabaigęs krepšininko karjerą?

- Pamąstau dažnai, bet reikia tinkamo laiko ir vietos, kad viskas savaime išeitų. Veiklos be krepšinio ir dabar užtenka, bet vis kažkaip susigundau dar pažaisti.

- Vidury sezono atvykai į „Šilutės“ komandą? Kaip tai nutiko?

- Paskambino komandos treneris Gintautas Vileita ir pasiūlė pažaisti. Susirinkau daiktus per 15 minučių ir išvažiavau kartu su juo į Šilutę.

- Šiuo metu „Šilutė“ rikiuojasi aštuntoje turnyro lentelės vietoje. Kokios yra šios komandos galimybės?

- Sunku pasakyti, dar ne visas komandas mačiau. Tačiau kiek rodo rungtynių rezultatai,ši lyga neprognozuojama.

- Esi žaidęs įvairiose skirtingose komandose. Kuri ekipa paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?

- Išskirti negalėčiau nei vienos komandos. Visos paliko didelį įspūdį, visur pažinau daug įdomių žaidėjų, trenerių. Tai neįkainojama patirtis.

- Žaidi vidurio ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijose, 2003 metais Austrijoje laimėjai tritaškių konkursą. Tolimi metimai tokio ūgio krepšininkui - didelis privalumas?

- Sakyčiau, kad jau senokai nerungtyniauju vidurio puolėjo pozicijoje, žaidžiu daugiau krašto puolėju. O tai, kad neblogai pataikau tritaškius, tikrai padeda komandai.

- Esi LKL čempionas, LKL ir NEBL antros vietos laimėtojas. Kuris titulas tau yra brangiausias?

- Nieko nenustebinsiu, jei pasakysiu, kad LKL čempiono titulas.

- Tavo karjeros rungtynės, kurios įstrigo visam gyvenimui?

- Buvo vienos tokios, kai žaidžiau Varšuvos „Legijoje“. Veržiausi po krepšiu , o toliau prisimenu tik seselės, siuvančią man galvą, veidą (juokiasi).

- Esi žaidęs Graikijoje, Ukrainoje, Portugalijoje, Austrijoje. Ar galėtum tų šalių lygį sulyginti su NKL lygiu?

- NKL yra tarsi jaunimo lyga. Nei vienoje šalyje su tokia jauna komanda nesitreniravau, todėl sunku lyginti.

Kalbino Motiejus Baublys

Šį savaitgalį – ketverios atkeltos rungtynės

22.01.2014

Sausio 24-25 dienos NKL čempionate – rezervinės, į kurias klubai gali atsikelti rungtynes. Šia tvarkaraščio galimybe pasinaudojo keturios komandos.

Dėl jaunimo Eurolygos turnyro Kauno „Žalgirio“ dubleriai į rezervinį savaitgalį atsikėlė dvejas rungtynes. Penktadienį, 18:00 val., žalgiriečiai išvykoje susitiks su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Šeštadienį, 16:00 val., laikinosios sostinės atstovai savo arenoje varžysis su Jonavos „Petrochema“.

Laisvąjį savaitgalį rungtyniaus ir NKL lyderiai „Mažeikiai“. Praėjusio sezono NKL čempionai penktadienį savo arenoje susitiks su Joniškio „Delikatesu“. Rungtynių pradžia – 18:00 val.

Krepšiniu galės džiaugtis ir Šakių „Zanavyko“ fanai. Jų palaikoma komanda penktadienį, 18:00 val., susitiks su „Palanga“.

Geriausiu NKL savaitės krepšininku pripažintas „Šilutės“ puolėjas Arnas Kazlauskas

20.01.2014

37 metų veteranas Arnas Kazlauskas įrodinėja, kad jėgų grumtis su gerokai jaunesniais krepšininkais dar turi. 204 cm ūgio puolėjas, prieš dvi savaites prisijungęs prie Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujančios „Šilutės“, iškart tapo komandos lyderiu. Per paskutines dvejas rungtynes puolėjas pelnė po 24,5 taško, rinko po 32,5 naudingumo balo ir buvo pripažintu geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Penktadienį (01.17) aukštaūgis į „Palangos“ krepšį įmetė 30 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 36 naudingumo balus.

Šeštadienį (01.18) A. Kazlauskas buvo kuklesnis, tačiau lemiamu metu būtent jo metimai nuskandino Kauno „Žalgirio“ dublerių komandą. Rungtynėse su kauniečiais sunkusis krašto puolėjas įmetė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

Dvitaškius praėjusį savaitgalį A. Kazlauskas metė 69 proc. (11/16), tritaškius – 50 proc. (6/12), o baudas – 100 proc. (9/9/) taiklumu.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą buvo Saulius Kuzminskas (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“), Rytis Biliartas ir Jermaine Love (abu – „Palanga“), Audrius Mineikis (Marijampolės „Sūduva-Mentinga“), Donatas Tarolis ir Lukas Lekavičius (abu – Kauno „Žalgiris-2“), Paulius Kleiza (Šakių „Zanavykas“), Aivaras Kvedaravičius (Joniškio „Delikatesas“), Julius Kazakauskas („Trakai“), Elvinas Gintvainis ir Ovidijus Kaminskis (abu – Plungės „Olimpas“).

„Sūduva-Mantinga“ savaitgalį iškovojo dvi pergales

19.01.2014

Marijampolės vyrų komanda „Sūduva-Mantinga“ NKL čempionate šį savaitgalį iškovojo dvi pergales. Penktadienį (01.17) Marijampolėje vykusiose rungtynėse „Sūduva-Mantinga“ rezultatu 87:83  parklupdė Šakių „Zanavyką“, o šeštadienį (01.18) išvykoje nesunkiai nugalėjo Plungės „Olimpą“ rezultatu 68:78.

Po dviejų kėlinių Marijampolės ekipa Plungėje turėjo 20 taškų pranašumą, tačiau prastai sužaistas trečiasis kėlinys neleido išlaikyti triuškinančio skirtumo.

Šiose rungtynėse „Sūduva-Mantinga“ pavyzdingai kovojo dėl atšokusių kamuolių (28 prieš 37), nors suklydo net 24 kartus, tačiau iškovoti pergalės suvalkiečiams tai nesutrukdė.

„Sūduvos-Mantingos“ gretos fantastiškai sužaidė Audrius Mineikis, kurio sąskaitoje 26 taškai, 14 taškų pelnė Marius Valukonis (9 atk. kam.). Pauliaus Knyzos ir Igno Labučio sąskaitoje po 8 taškus.

„Olimpo“ komandą į priekį tempė 4 žaidėjai: Ovidijus Kaminskis pelnė 18 taškų, Elvinas Gintvainis surinko 15 taškų, Evaldo Langvinio ir Mato Juciko sąskaitoje atitinkamai 14 ir 12 taškų.