NKL pirmą kartą Lietuvoje surengė seminarą nesąžiningų lažybų ir sukčiavimo sporte temomis

26.02.2014

Nacionalinė krepšinio lyga tęsia tradiciją kasmet surengti po seminarą. Antradienį (02.25) į NKL organizuotą renginį rinkosi NKL, LKL, LMKL ir MKL treneriai, klubų ir lygų vadovai. Pirmą kartą Lietuvoje buvo skaitomi pranešimai bei diskutuojama nesąžiningų lažybų, sutartų rezultatų ir sukčiavimo sporte temomis.

Pranešimus skaitė Lošimų priežiūros tarnybos kontrolės skyriaus vedėjas Virginijus Daukšys, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus patarėja Ramunė Bistrickaitė, Mykolo Riomerio universiteto stažuotoja po doktorantūros, Lietuvos moterų šachmatų

čempionė dr. Salomėja Zaksaitė bei bendrovės „TonyBet” vyr. bukmekeris Mindaugas Kapačinskas.

Antroje seminaro dalyje, skirtoje komandų treneriams, skautingo pagrindais ir subtilybėmis dalinosi Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

Rytis Biliartas: „Būtų malonu sulaukti kvietimo į NKL dėjimų konkursą“

25.02.2014

„Palangos“ puolėjas Rytis Biliartas pirmą kartą į krepšį įdėjo būdamas 14-os metų. Nuo tada šis 22 metų 201 cm ūgio krepšininkas nedvejoja: jei tik gali, grūdžia, kala iš viršaus, ir tai daro efektingai. Tuo galėjo įsitikinti bene visų NKL komandų sirgaliai. Net ir tie, kurie nesilanko rungtynėse – R. Biliartas yra „etatinis“ gražiausių NKL epizodų dalyvis, dažnai įsitaisantis pirmoje vietoje. Prieš kelias savaites šio palangiškio dėjimas į Plungės „Olimpo“ krepšį baigėsi sulaužyta krepšio konstrukcija...

- Ryti, turbūt nesuklysime teigdami, kad mėgstamiausias tavo krepšinio elementas yra dėjimas?

- Taip, tai yra vienas mėgstamiausių mano krepšinio elementų. Bet pats mėgstamiausias elementas yra kai baigiantis ketvirtam kėliniui pasižiūri į švieslentę ir ten dega pergalingas rezultatas.

- Esi vadinamas etatiniu NKL savaitės TOP-10 dalyviu. Kaip pavyksta kiekvieną savaitę įsitaisyti dešimtuke?

- Nesistengiu būtinai įdėti i krepšį vien todėl, kad būčiau tame dešimtuke. Gal tiesiog mano toks žaidimo stilius. Dažnai turiu progų įdėti kamuolį iš viršaus, o jei proga atsiranda, jos nepraleidžiu.

- Žaisdamas prieš Plungės „Olimpą“ sulaužei krepšinio konstrukciją. Tai pirmas toks atvejis tavo karjeroje?

- Nepasakyčiau, kad tą konstrukciją sulaužiau. Tiesiog krepšys po dėjimo susileido. O toks atvejis - taip, pirmas mano karjeroje.

- Ar turi mėgstamiausią dėjimą? Koks jis?

- Tai dėjimas per gynėją su pražanga.

- O kurio krepšininko dėjimai į krepšį tau yra gražiausi?

- Vienas efektingiausiai pašokančių žaidėjų yra Geraldas Greenas (Fynikso „Suns“). Man labiausiai patinka jo dėjimai.

- Bandai dėti taip, kaip jis? Žiūri NBA, Eurolygos epizodų TOP-10? Mokaisi iš jų?

- Specialiai dėjimų video neieškau. Žinoma, NBA TOP-10 klipuose yra į ką pažiūrėti. Bet atkartoti tokius dėjimus, kokius atlieka NBA krepšininkai, būtų sunku.

- Ar esi kada nors dalyvavęs dėjimų į krepšį konkurse? Kur ir kada tai vyko, kaip sekėsi?

- Esu dalyvavęs keliuose tokiuose konkursuose. Prieš penkerius metus dalyvavau NKL „Oro karaliaus“ konkurse, vėliau - dviejuose RKL ir viename 3x3 turnyro konkursuose. Nesu tokių renginių meistras, todėl ir sekėsi atitinkamai. Tik viename iš jų užėmiau antrą vietą.

- Jei sulauksi pasiūlymo dalyvauti šio sezono NKL „Oro karaliaus“ konkurse, sutiksi?

- Negaliu nieko sakyti, kol niekas nieko nepasiūlė. Bet, manau, būtų malonu sulaukti tokio kvietimo.

                                                                                                                                Kalbino Motiejus Baublys

Lenktynėse dėl MVP titulo - būrys krepšininkų

20.02.2014

Iki NKL finalo ketverto laiko dar daug. Kaip ir kandidatų į antros pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygos čempionų titulą. Užtat pasibaigus reguliariajam sezonui galima daryti prielaidas, kurie NKL krepšininkai yra verti naudingiausio žaidėjo titulo.

Daugelyje NKL komandų „rezultatą daro“ keli lyderiai. Tai apsunkina naudingiausio žaidėjo paieškas. Tačiau pasitelkus griežtą filtrą - asmeninę žaidėjų statistiką, klubų rezultatus ir krepšininkų įtaką komandai – kandidatų gerokai sumažėja.

Šiame rašinyje apžvelgsime pagrindinius NKL rungtyniaujančius krepšininkus, pretenduojančius iškovoti sezono MVP. Kam šis garbingas prizas atiteks, spręs NKL komandų vyr. treneriai. O kuris krepšininkas jį laikys savo rankose, paaiškės tik NKL finalo ketverto metu.

Kandidatai į geriausio NKL žaidėjo titulą (krpešininkai išdėstyti atsitktine tvarka):


Donatas Tarolis (Kauno „Žaliris-2“)

Po reguliaraus sezono kovų šis 19 metų 202 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas yra ketvirtas pagal rezultatyvumą (17,0 tšk.), daugiausiai metimų blokuojantis (1,61 bl.) ir antras naudingiausias iš lygoje vis dar žaidžiančių krepšininkų (19,8 naud. bal.). Abejonių, kad šis vyrukas vertas titulo, lyg ir nekyla, tačiau jo komanda reguliariajame sezone pralaimėjo dažniau nei laimėjo ir užėmė devintąją vietą. Tiesa, Kauno „Žalgirio“ dublerių komandos tikslas – ne pergalės, o žaidėjų ruošimas pagrindinei komandai, tad grūdintis, t.y. pralaimėti, klysti ir mokytis iš savo klaidų jaunimas šioje komandoje tiesiog privalo.

Marius Valukonis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“)

Šis tvirtas vyras – vienas žemiausių, sunkiausių ir sunkiausiai sulaikomų NKL centrų. Per rungtynes jis renka vidutiniškai po 15,1 taško, 6,6 kamuolio ir 16,6 naudingumo balo. Geriausiose sezono rungtynėse prieš Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komandą šis 25 metų 198 cm ūgio marijampolietis sugebėjo pelnyti 31 tašką ir „sugraibyti“ 41 naudingumo balą. Tokie solo pasirodymai parodo tikrus krepšininko sugebėjimus. Ir nors „Sūduva-Mantinga“ gerokai per vėlai surado raktą į pergales, su M. Valukoniu ir be jo ji – lyg dvi skirtingos komandos.

Mindaugas Reminas („Mažeikiai“)

Patyręs, ramus, tvirtas, protingas. Tokio krepšininko „Mažeikių“ treneriui Aloyzui Rudžiui turėtų pavydėti daugelis kolegų iš NKL. Kai labai reikia, M. Reminas meta (15 ir daugiau taškų pelnė dvylikoje rungtynių), kai reikia, „užgesina gaisrą“ ar „patraukia“ į puolimą – viską daro užtikrintai. Per rungtynes 27 metų 187 cm ūgio gynėjas renka vidutiniškai po 13,2 taško, atkovoja 3,3 atšokusio kamuolio, atiduoda 3,6 rezultatyvaus perdavimo ir perima 1,5 kamuolio. Pagal jam esant aikštėje įmestus/praleistus taškus (+/-) M. Reminas yra penktas lygoje (vid. +7,5) ir nusileidžia tik komandos draugams Ignui Razučiui ir Dariui Tarvydui bei galimiems konkurentams finalo ketverte Osvaldui Mačerniui ir Žilvinui Petraičiui.

Evaldas Baniulis („Trakai“)

Krepšininkas, kuris NKL naujokų komandą pavertė pavojingu ginklu. Žmogus, kuris dienomis dirba FNTT, o vakarais paklūsta Dainiaus Miliūno muštrui. Per rungtynes renkantis vidutiniškai po 14,5 taško, 5,4 atkovoto kamuolio ir 2 rezultatyvius perdavimus, šis 26-erių metų 201 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas ne kartą ant savo pečių ištempė komandą iš neįtikėtinai sunkių situacijų. Universalus, taiklus ir aštrus – toks buvo „Sakaluose“ (LKL), toks liko ir „Trakuose“.

Tomas Gaidamavičius (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“)

31-erių metų veteranas - Molėtų komandos akys, rankos ir smegenys. Ekspertai kalba, kad jis yra antras Lietuvoje po Šarūno Jasikevičiaus žaidžiant derinuką du prieš du. Taip išeina, kad NKL‘e pagal šį žaidimo elementą jis - pirmas. Kaip pernai vilkėdamas Pakruojo „Merestos“, taip ir šiemet Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ marškinėlius, T. Gaidamavičius varžovams bėdos pridaro visuose aikštės kampuose: įmeta po 10,9 taško, atkovoja po 3,6 kamuolio, atlieka po 6,1 rezultatyvaus perdavimo ir perima po 1,5 kamuolio per rungtynes.

Evaldas Šaulys („Šilutė“)

Dvidešimtmetis 196 cm ūgio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose rungtyniaujantis krepšininkas į atlapus kimba bet kuriam oponentui, ypač gerai kovoja dėl atšokusio kamuolio, meta tritaškį, dvitaškį ir pasitaikius progai deda į krepšį. Už tai jį myli Šilutės fanai, už tai juo tikėjo Arvydas Straupis, o dabar pasitikėjimą tęsia Gintautas Vileita. E. Šauliui (kartu su dar keliais krepšininkais, pasiekusiais tokį patį rezultatą) priklauso šio NKL sezono rezultatyvumo rekordas – 33 taškai. Vidutiniškai į varžovų krepšį šilutiškis meta po 14,3 taško, atkovoja 7,3 atšokusio kamuolio, atlieka 2 rezultatyvius perdavimus, perima 1,6 kamuolio ir renka 16,3 naudingumo balo per rungtynes.

Paulius Kleiza (Šakių „Zanavykas“)

Po 14,5 taško metantis Šakių komandos gynėjas yra sunkiai sustabdomas bet kuriai NKL komandai. Fiziškai tvirtas, pataikantis iš visų distancijų ir nebijantis prisiimti iniciatyvos P. Kleiza yra rimtas kandidatas tapti naudingiausiu NKL krepšininku, nors šioje asmeninės statistikos kategorijoje užima tik 23 vietą (vid. 14, naud. bal.). Kai šis krepšininkas pataiko dažniau nei kas trečią tritaškį ir pelno daugiau nei 12 taškų, jo komanda laimi. Tai LKL patirties turinčiam gynėjui pavyksta padaryti kas antrose NKL rungtynėse.

Paulius Vaitiekūnas (Jonavos „Petrochema“)

Nugaros problemų kamuojamas 21 metų 201 cm ūgio centras šiame sezone sužaidė mažiau nei pusę savo komandos rungtynių, tačiau iš tų, kuriose rungtyniavo, laimėjo net 83 procentų (10/12). Iškalbingi skaičiai skeptikams, kritikams ir nebetikintiems Europos jaunimo čempiono galimybėmis turėtų užčiaupti burnas. Kęstučio Naruševičiaus auklėtinis per aikštėje praleidžiamų 18 minučių pelno po 9,6 taško (68 proc. dvitaškių, 95 proc. baudų), atkovoja po 5a.6 kmuolio, blokuoja po 1 varžovo metimą ir aikštę palieka su 14,3 naudingumo balo.

Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“)

Vasarą prie pagrindinės Kauno „Žalgirio“ komandos slenksčio stovėjęs 180 cm ūgio įžaidėjas tobulėti liko NKL. Visišką trenerio pasitikėjimą bei laisvę aikštėje turintis krepšininkas šiais dalykais nepiktnaudžiauja, tačiau būdamas vos 19 metų pranoskta daugelį vyresnių oponentų. Jei ne sezono viduryje pasitaikiusi duobė, jaunasis žalgirietis rikiuotųsi kur kas aukščiau. Dabar jis – „tik“ trečioje vietoje rezultatyvių perdavimų statistikos kategorijoje (vid. 5,7), „tik“ penktas – efektyviausių krepšininkų sąraše (vid. 17,8) ir tik trisdešimt antras tarp rezultatyviausių (vid. 12,1 tšk.).

Saulius Kuzminskas (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“)

Šis 31 metų 211 cm ūgio Molėtų komandos naujokas vos apšilo NKL čempionate (8 sužaistos rungtynės), kai baigėsi reguliarusis sezonas. Nepaisant to, aukštaūgis pelno po 13,8 taško, atkovoja po 7,3 kamuolio, atlieka po 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir blokuoja po 1 varžovo metimą ir renka 19,8 naudingumo balo per rungtynes. Kad ir sužaidęs vos trečdalį reguliaraus sezono rungtynių, šis vyras pretenduoja gauti ne vieno NKL trenerio balsą naudingiausio žaidėjo rinkimuose.

Jermaine Love („Palanga”)

Tai vienintelis legionierius, pretenduojantis į naudingiausio NKL žaidėjo titulą. Po pirmųjų penkių sezono rungtynių savo rolę komandoje supratęs amerikietis tapo tikru ekipos lyderiu. Individualiais veiksmais nepiktnaudžiaujantis 190 cm ūgio gynėjas pelno po 15,6 taško, atkovoja 5,1 kamuolio ir atlieka 2,3 rezultatyvaus perdavimo per mačą. „Palangos” legionierius visoje lygoje yra antras pagal tritaškių taiklumą (41,3 proc.) bei septintas perimtų kamuolių statistikos kategorijoje (vid. 1,8).

Arnas Kazlauskas („Šilutė“)

„Šilutę“ palikus Tomui Lekūnui, komandai skubiai reikėjo solidaus pastiprinimo. Ir ji sulaukė Arno Kazlausko. Vos prisijungęs prie pajūrio komandos 37-erių metų veteranas iškart tapo jos vedliu. Sužaidęs 9 rungtynes šis 204 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas tapo rezultatyviausiu ir naudingiausiu krepšininku ne tik savo komandoje, bet ir visoje lygoje. Per mačą A. Kazlauskas vidutiniškai pelno 20,6 taško, atkovoja 4,8 kamuolio, atlieka 3,4 rezultatyvaus perdavimo ir renka 23 naudingumo balus. „Šilutės“ lyderis yra taikliausias NKL tritaškių metikas (49 proc.), ir aikštės nepalieka nepelnęs dviženklio taškų skaičiaus.

Julius Kazakauskas („Trakai“)

Jei pirmoje reguliaraus sezono dalyje šis tvirtas 197 cm vyras karts nuo karto užbuksuodavo, tai antrajame NKL čempionato rate „Trakų“ puolėjas tapo visų komandų siaubu – keturiolikoje paskutinių rungtynių J. Kazakauskas rinko po dviženklį naudingumo balą. Antrajame rate gerokai pakilo ir asmeninės krepšininko statistikos vidurkiai: darbštumu ir kovingumu aikštėje pasižymintis Dainiaus Miliūno auklėtinis pelno po 11,8 taško, atkovoja po 8,3 kamuolio (iš jų 3,2 – puolime), atlieka po 2,1 rezultatyvų perdavimą, o jo naudingumo vidurkis – 16,9 balo.

Darius Tarvydas („Mažeikiai“)

Rezultatyviausias geriausios reguliaraus NKL sezono komandos krepšininkas renka po 15 taškų, 4,9 atkovoto kamuolio, 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir 14,1 naudingumo balo per rungtynes. Komandoje su ilgu ir stipriu atsarginių žaidėjų suolu tai – solidus rezultatas. Pagal aikštėje esant įmestus/praleistus taškus (+/-) D. Tarvydas yra geriausias šioje statistikos kategorijoje visoje lygoje +9. Kartu su E. Šauliu ir P. Beliavičiumi šis 22 metų 200 cm ūgio krepšininkas dalijasi sezono rezultatyvumo rekordu (33 tšk.), kurį pasiekė rungtynėse prieš Jonavos „Petrochemą“.

Aivaras Kvedravičius (Joniškio „Delikatesas“)

Dažnas kandidatas į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą jau keletą metų yra vienas Joniškio „Delikateso“ lyderių. 25 metų ir 185 cm ūgio gynėjas – ir vienas pagrindinių trenerio Roberto Stankevičiaus ginklų tiek puolime, tiek gynyboje. NKL kovose patikrinantis ir nestringantis ginklas šiemet į varžovų krepšį „sušaudo“ po 13,4 taško, atkovoja 4,5 kamuolio, atlieka 3,3 rezultatyvaus perdavimo, perima 1,7 kamuolio ir sukaupė 16,3 naudingumo balo vidurkį.

Osvaldas Mačernis (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“)

Vienas rimčiausių Molėtų komandos pirkinių praėjusią vasarą pasiteisino. NKL čempionas varžovus baudžia 14 taškų, 4,3 atkovoto kamuolio, 1,9 rezultatyvaus perdavimo ir 15,4 naudingumo balo per rungtynes vidurkiu. Negana to, tiek lengvojo, tiek sunkiojo krašto pozicijose galintis rungtyniauti 31 metų 200 cm ūgio O. Mačernis yra antras daugiausiai kamuolių NKL čempionate perimantis krepšininkas (vid. 2,3), o klysti jis nemėgsta (vid. 1,3). Būtent dėl šių priežasčių šis universalus krepšininkas yra daugiausiai laiko aikštėje praleidžianti „TiuMeno-Ežerūno“) žaidėjas (vid. 32:12 min.).

Verti paminėti:

Tadas Sebežiovas (Jonavos „Petrochema“) – 17,2 tšk., 3,3 atk. kam., 1,8rez perd., 5,4 išpr. praž., 15,1 naud. bal.

Deividas Keburys (Plungės „Olimpas“) – 14,5 tšk., 6,1 atk. kam., 1,3 rez. perd., 5 išpr. praž., 19,2 naud. bal.

Viktoras Chodosovskis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“) – 14,3 tšk. (64 proc. dvit.), 5,4 atk. kam., 1,1 rez. perd., 13 naud. bal.

Paulius Beliavičius (Šakių „Zanavykas“) – 14,8 tšk., 3,9 atk. kam., 3,4 rez. perd., 12,3 naud. bal.

Paulius Petrilevičius (Kauno „JAZZ-KTU“) – 12 tšk., 8,6 atk. kam., 1,8 rez. perd., 1,1 per. kam., 1,2 bl., 16,2 naud. bal.

Audrius Mineikis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“) – 12,7 tšk.( 67,8 proc dvit.), 7 atk. kam., 1,4 rez. perd., 16,2 naud. bal.

Geriausios NKL šokėjų grupės rinkimuose triumfavo „Palangos” merginos

20.02.2014

Baigėsi savaitę itin aktyviai vykęs konkursas „Geriausios NKL šokėjų komandos rinkimai 2014”. Susumavus balus, kuriuos skyrė lygos fanai, portalo www.sportin.lt lankytojai, NKL administracija ir Kauno „Žalgirio“ šokėjos, geriausia grupė… nepaaiškėjo: po 36 iš 40 galimų balų surinko „Šilutės“ ir „Palangos“ merginos. Tad nugalėtojas nulėmė svariausią balsą šiame konkurse turėjusios vertinimo komisijos narės - Kauno „Žalgirio“ šokėjos. „Šilutės“ merginoms kaunietės skyrė 9 balus, „Palangos“ palaikymo komandai – 10, ir taip nulėmė pastarosios pripažinimą absoliučiai geriausia 2014 metų NKL komandos palaikymo grupe.

Abi daugiausiai simpatijų pelniusios šokėjų grupės iškovojo teisę šokti NKL finalinio ketverto metu, o konkurse triumfavusioms „Palangos“ šokėjoms dar atiteko ir UAB „Mantinga“ dovanotas aprangų komplektas bei portalo SportIN.lt pžadėta fotosesija.

Trečioje vietoje liko Kauno „JAZZ-KTU“, ketvirtoje – Joniškio „Delikateso”, penktoje-septintoje vietose – Marijampolės „Sūduvos-Mantingos”, „Trakų“ ir Jonavos „Petrochemos“ komandų šokėjos.

Antrus metus organizuoto geriausių NKL šokėjų konkurso video medžiagą svetainės Youtube.com lankytojai peržiūrėjo daugiau nei 45 000 kartų, Facebook vartotojai merginų šokiams atidavė apie 10 000 simpatijų, o portale SportiN.lt konkurso dalyvės sulaukė 29 000 balsų.

Balų lentelė:

Šokėjų grupė

Facebook

SportIN.lt

NKL administracija

„Žalgirio“ šokėjos

Viso taškų

„Palanga“

2600 (9)

2504 (7)

10

10

36

„Šilutė“

3068 (10)

3796 (8)

9

9

36

„JAZZ-KTU“

476 (6)

10471 (10)

7

8

31

„Delikatesas“

1467 (7)

9796 (9)

6

6

28

„Petrochema“

110 (4)

142 (4)

8

7

23

„Sūduva-Mantinga“

1630 (8)

586 (5)

4

5

22

„Trakai“

312 (5)

951 (6)

5

4

20

„Šilutės” puolėjas E.Šaulys: „Mūsų fanai – geriausi visoje lygoje“

21.02.2014

Trečią sezoną „Šilutės“ komandoje rungtyniaujantis Evaldas Šaulys įsibėgėja. Reguliariajame sezone po 14,3 taško per rungtynes rinkęs 20-metis 196 cm ūgio puolėjas paskutiniuose turuose gerokai pagerino savo statistiką. Rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ šilutiškis pelnė 22, o į Kauno „JAZZ-KTU“ krepšį įsūdė 25 taškus. Rinkęs po 27,5 naudingumo balo E. Šaulys buvo pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku. Evaldas pasidalino mintimis apie įvertinimą, pirmąjį atkrintamųjų barjerą ir nuostabius komandos fanus.

- Evaldai, tau atiteko paskutinės NKL reguliariojo sezono savaitės geriausio krepšininko prizas. Tokiu įvertinimu džiaugiesi?

- Taip, žinoma. Kiekvienas apdovanojimas yra malonus. Tačiau svarbiausia paskutiniuose turuose buvo tai, kad pavyko iškovoti dvi pergales iš dviejų ir užsitikrinti aikštės pranašumą.

- Ką šis titulas tau reiškia? Ar daug jėgų teko įdėti, kad jį pelnytum?

- Malonu būti įvertintu, tačiau per daug šito apdovanojimo nesureikšminu. Dariau tai, ką darau kiekvienose rungtynėse. Tiesiog vienose sekasi geriau, kitose - ne.

- Artėja lemiamų kovų metas. Ką galvoji apie atrintamąsias ir pirmąjį varžovą Kauno „Žalgirio“ dublerius?

- Atkrintamosios, manau, bus tikrai įdomios. NKL yra tokia lyga, kur nežinai, kas laimės. Truputį nuvertinsi varžovą ar atsipalaiduosi, ir už tai būsi nubaustas. Mūsų aštuntfinalyje laukia „Žalgiris-2“, kuriuos reguliariajame sezone įveikėme du kartus. Tiesa, abu kartus viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Nei trupučio nenustebčiau, jei mūsų serijoje prireiktų visų penkių rungtynių. Bus tikrai sunku, nes „Žalgiris“ - gera komanda.

- „Šilutės“ fanai tave išrinko geriausiu komandos žaidėju. Jauti jų palaikymą?

- Mūsų fanai yra vieni geriausių visoje lygoje. O gal ir patys geriausi. Ne tik aš – mes visi, komanda - jaučiame jų palaikymą kiekvienose namu rungtynėse. Atkrintamosiose tikimės dar didesnio jų palaikymo.

- Ar turi planų ateinančiam sezonui? Planuoji likti „Šilutėje“ ar kelsi sparnus tolyn?

- Kol kas ateinančiam sezonui neturiu jokių planų. Visas dėmesys dabar sutelktas į laukiančias atkrintamąsias varžybas, nes dabar prasideda pačios įdomiausios kovos.

Geriausiu paskutinės reguliaraus sezono savaitės krepšininku pripažintas E. Šaulys

17.02.2014

Paskutinės NKL reguliaraus sezono savaitės geriausio krepšininko titulas keliauja į Šilutę. Prie šiame sezono tokių pripažinimų sulaukusių Tomo Lekūno (įpusėjus sezonui išvyko į LKL) bei Arno Kazlausko prisijungė ir jų komandos draugas Evaldas Šaulys. 20-metis 196 cm ūgio puolėjas svariausiai prisidėjo prie dviejų iš eilės „Šilutės“ pergalių.

Penktadienį (02.14) pajūrio ekipa išvykoje rezultatu 80:75 įveikė Kauno „JAZZ-KTU“ krepšininkus, o šeštadienį (02.15) savo arenoje 80:69 patiesė vienus čempionato lyderių Joniškio „Delikatesą“. Po šių pergalių Gintauto

Vileitos auklėtiniai liko aštuntoje NKL turnyro lentelės vietoje ir pirmajame atkrintamųjų varžybų etape užsitikrino aikštelės pranašumą.

Rungtynėse su „JAZZ-KTU“ E. Šaulys pelnė 25 taškus, atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 25 naudingumo balus.

Savų žiūrovų akivaizdoje E. Šaulyts buvo dar naudingesnis. Į „Delikateso“ krepšį puolėjas įmetė 22 taškus, atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir aikštę paliko su 32 naudingumo balais.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą buvo Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“), Darius Tarvydas („Mažeikiai“), Julius Kazakauskas („Trakai“), Paulius Abramavičius (Šakių „Zanavykas“), Arnas Kazlauskas („Šilutė“), Viktoras Chodosovsksi (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“), Lukas Pipiras („Radviliškis-Juodeliai“) ir Osvaldas Mačernis (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“).

„Žalgirio“ dubleriai pamokė reguliariojo sezono nugalėtojus

15.02.2014

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NKL) baigėsi reguliarusis sezonas. Kiek anksčiau pirmąją vietą užsitikrinusi „Mažeikių“ (23/5) komanda išvykoje 71:80 (15:16, 17:20, 18:24, 21:20) nusileido Kauno „Žalgirio-2“ (13/15) krepšininkams.

Apylygiai vykusiose rungtynėse jaunieji žalgiriečiai į priekį išsiveržė antrojo kėlinio viduryje (30:27, 36:32) ir nedidelę persvarą išlaikė iki rungtynių pabaigos. Paskutinę mačo minutę Tomo Masiulio auklėtiniai persvarą padvigubino ir iškovojo pergalę prieš šį sezoną beveik neklumpančius „Mažeikius“.

Likę 9-je turnyro lentelės vietoje, „Žalgirio-2“ krepšininkai atkrintamosiose varžybose susitiks su „Šilutės“ komanda.

Nugalėtojams Lukas Lekavičius (9 atk. kam., 6 rez. perd., 32 naud. bal.) ir Donatas Tarolis (9 atk. kam.) pelnė po 19 taškų, Vytenis Jasikevičius pridėjo 13.

Pralaimėjusiems 13 taškų įmetė Vytautas Pikalavičius, 12 – Raimundas Petrauskas (6 atk. kam.), 11 surinko Ignas Vaitkus.

Paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse „Zanavykas“ nugalėjo „Naftą-Universitetą”

15.02.2014

Paskutinėse NKL reguliariojo sezono rungtynėse Šakių „Zanavykas” savų žiūrovų akivaizdoje 84:79 (26:17, 17:19, 21:14, 20:29) pranoko Klaipėdos „Naftą-Universitetą“. Šakiečiai liko septintoje turnyro lentelės vietoje ir atkrintamosiose varžybose susitiks su kita Suvalkijos komanda – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Pirmąjį kėlinį „Zanavyko” krepšininkai pradėjo užtikrintai ir sužaidus penkias minutes pirmavo 13:2. Čia Ryčio Vaišvilos auklėtiniai žaidimą aplygino ir kėlinio pabaigoje skirtumą apmažino iki 26:17.

Antrajame kėlinyje suvalkiečiai toliau kontroliavo rungtynių tempą. Įpusėjus ketvirčiui šeimininkai vėl turėjo turėjo dviženklį pranašumą (38:27), tačiau juo džiaugėsi neilgai: uostamiesčio krepšininkai po surengė spurtą 9:0 ir prasidėjus paskutinei minutei jų deficitas ištirpo iki dviejų taškų (38:36). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Paulius Kleiza, pasinaudojęs svečių ekipos treneriui skirtomis technine ir diskvalifikacine pražangomis, pelnė penkis taškus ir vėl truktelėjo saviškius į priekį – 43:36.

Trečiajame kėlinyje vyko apylygė kova. Šeimininkai ir vėl sugebėjo susigrąžinti iniciatyvą bei po greitoje atakoje dar vieno taiklaus Pauliaus Kleizos dvitaškio su pražanga skirtumas šoktelėjo iki dvylikos taškų.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai nekėlė baltos vėliavos. Likus žaisti dvi minutes „Zanavyko“ pranašumas ištirpo perpus (77:70). Tačiau laiko nuveikti kažką daugiau „Naftos-Universiteto“ krepšininkams pritrūko. Šeimininkai šventė pergalę 84:79.

Šakių „Zanavykas”: P. Abramavičius – 26 (7/13 dvit., 13 atk. kam., 32 naud. bal.), P. Kleiza – 14, V. Šumskis – 13, M. Užupis – 12.

Klaipėdos „Nafta-Universitetas”: V. Tarolis – 20, H. Venskus – 15, A. Montrimavičius – 11, L. Jonuška – 10.

„Trakai“ pralaimėjo Marijampolėje, bet pateko į ketvirtfinalį

15.02.2014

„Trakų“ krepšininkai paskutinėse, lemiamose, NKL reguliariojo sezono rungtynėse išvykoje 59:67 nusileido Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“, bet sulaukė dovanėlės iš Šilutės. Ten vietos krepšininkai pranoko Joniškio „Delikatesą“ – tiesioginį trakiečių varžovą dėl antrosios vietos - ir leido „Trakų“ klubui likti antroje trunyrom lentelės vietoje.

Ji Dainiaus Miliūno auklėtiniams suteikė tiesioginį kelialapį į NKL ketvirtfinalį. Tokią privilegiją gavo ir pirmąją vietą užėmę „Mažeikiai“.

„Sūduva-Mantinga“: Ignas Labutis 13, Matas Sapiega 10 (5 rez. perd.), Audrius Mineikis 9.

„Trakai“: Rytis Juknevičius 17, Tadas Rinkūnas ir Julius Kazakauskas (6 atk. kam.) po 11, Evaldas Baniulis ir Blažas Črešnaras po 6.

Vilniečiai reguliarųjį sezoną baigė sutriuškinę „Radviliškį-Juodelį“

15.02.2014

Penkioliktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo Vilniaus „Vilnius-MRU“ (15/13) krepšininkai. Jie paskutiniajame reguliaraus sezono ture namuose 99:65 sutriuškino Radviliškio „Radviliškį-Juodelius“ (7/21). Verta paminėti, kad taškus šiose rungtynėse pelnė visi 12 „Vilniaus-MRU“ koamndos sudėtyje užregistruoti krepšininai.

„Vilniaus-MRU“ ekipa rungtynes pradėjo ypač galingai ir svečiams iš Radviliškio per pirmąjį rungtynių kėlinį leido įmesti vos šešis taškus (26:6).

Antrajame kėlinyje Mindaugo Sakalausko auklėtiniai nestabdė rungtynių tempo, tačiau tuo pačiu atsakė ir varžovai (34:14). Baiginėjantis kėliniui Vaido Trepočkos taškais „Radviliškis-Juodeliai“ sumažino atsilikimą iki septyniolikos (40:23). Bet iškart į tai su reagavę vilniečiai į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 21 taško persvarą (47:26).

Po ilgosios pertraukos „Vilniaus-MRU“ krepšininkai ir toliau neleido svečiams diktuoti savo sąlygų. Įpusėjus kėliniui Karolio Brusoko ir Dovio Bičkauskio tritaškiai vilniečių persvarą padidino iki trisdešimties (61:31).

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas. Į aikštę žengė mažiau minučių gaunantys krepšininkai, o keletas Tomo Rakausko tritaškių pagyvino žaidimą. Tiesa, rezultatas iš esmės nesikeitė ir finalinė rungtynių sirena skelbė įtikinamą „Vilniaus-MRU“ pergalę (99:65).

„Vilnius-MRU“: Paulius Semaška 14, Žygimantas Ūselis 13, Antanas Udras 10, Karolis Brusokas ir Rytis Pipiras (6 atk.kam.) - po 9.

„Radviliškis-Juodeliai“: Vaidas Trepočka 19, Darius Marcinkevičius ir Lukas Pipiras - po 12, Tomas Rakauskas 11.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports