Galingai rungtyniavę „Mažeikiai“ Plungėje sutriuškino „Olimpą“

11.01.2014

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pirmaujantys „Mažeikių“ (17-3) krepšininkai pratęsė pergalių seriją iki aštuonių.

Mažeikiškiai Plungėje 101:78 (26:20, 29:16, 30:17, 16:25) be didesnio vargo sutriuškino vietos „Olimpą“ (6-15).

Pirmasis kėlinys prasidėjo lygia kova, tačiau jo pabaigoje mažeikiškiai šovė į priekį ir atgal nebesižvalgė.

Po trečiojo kėlinio komandas skyrė jau 32 taškai, o lemiamas ketvirtis buvo tik formalumas, kuriame „Mažeikiai“ leido pasireikšti mažiau žaidžiantiems krepšininkams.

„Olimpas“: Evaldas Lengvinas 22, Dainius Vaitelis 21, Matas Jucikas (8 atk. kam.) 14. Z Jocys 13.

„Mažeikiai“: Arvydas Gydra (6/9 trit.) 28, Raimondas Petrauskas (8 atk. kam.) 22, Darius Tarvydas 15, Ignas Razutis (7 atk. kam., 8 rez. perd.) 10, Vytautas Pikalavičius 8, Mindaugas Reminas (6 rez. perd.), Ignas Vaitkus ir Gytis Pakalniškis po 6.

Kauno ekipų akistatoje - „Žalgirio“ dublerių pergalė

11.01.2014

Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse šeštadienį buvo sužaistos dar vienos eilinio turo rungtynės. Rolando Urkio treniruojami „JAZZ-KTU“ krepšininkai (8-13) laikinosios sostinės derbyje 52:75 (17:13, 10:22, 14:27, 11:13) turėjo pripažinti „Žalgiris-2“ (8-12) ekipos pranašumą.

Rungtynes abi ekipos pradėjo pasyviai ir įpusėjus kėliniui po Regimanto Ostreikos tritaškio aikštelės šeimininkai buvo priekyje 9:4. Po keturių Aleho Kojenetso taškų svečiai atgijo, tačiau greitai viską į savo vietas sustatė po traumos į aikštelę grįžęs Paulius Petrilevičius – 17:13.

Aikštelės šeimininkai į duobę įkrito antro kėlinio viduryje. Paulius Petrilevičius užsidirbo trečią asmeninę pražangą, o tuo pasinaudoję „Žalgirio“ aukštaūgiai rinko taškus iš po krepšio. Sėkmingai į žaidimą įsijungė ir mažieji žalgiriečių žaidėjai – Justas Tamulis bei Vytenis Jasikevičius pataikė iš toli ir po dviejų kėlinių „Žalgiris-2“ buvo priekyje 27:35.

Trečiajame kėlinyje netrūko fizinės kovos. Susirinkę žiūrovai dažniau matė grumtynes ir žaidėjų apeliacijas teisėjams. Šiuo chaosu geriau pasinaudojo žalgiriečiai ir po trijų ketvirčių padidino savo pranašumą iki 21-o taško - 41:62.

Paskutiniame ketvirtyje abi ekipos atliko formalumus ir žalgiriečiai iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 52:75.

„JAZZ-KTU“: Regimantas Ostreika 13 (5 at. kam.), Karolis Kokoška 8, Mindaugas Jakštas 6, Matas Staniukaitis 5.

„Žalgiris-2“: Donatas Tarolis 23 (9/10 dvit., 11 at. kam., 32 naud. balai), Aleh Kojenets 11 (5/12 dvit., 7 at. kam.), Justas Tamulis 7 (7at.kam.), Martynas Echodas 7.

Drama Molėtuose baigėsi svečių iš Jonavos pergale

11.01.2014

Nuo pat susitikimo pradžios užvirė atkakli kova taškas į tašką. Sužaidus 5 minutes „Petrochema“ dar pirmavo (12:11), bet atkarpą 6:0 laimėjęs „TiuMenas-Ežerūnas“ išsiveržė į priekį – 17:12. Per likusį laiką jonaviškiai neleido šeimininkams pabėgti į priekį ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių komandas skyrė 3 taškai – 20:17.

Antrajame ketvirtyje prabėgus 2 minutėms Jonavos klubas persvėrė rezultatą savo naudai – 23:22. Po minutės pertraukėlės Romualdo Petronio auklėtiniai pelnė 5 taškus

be atsako ir susigrąžino pirmaujančios ekipos vaidmenį – 27:23. 16-ąją minutę „TiuMenas-Ežerūnas“ turėjo 5 taškų persvarą (31:26), bet nesėkmingai sužaistos paskutinės minutės leido „Petrochemai“ išlyginti rezultatą – 35:35.

Po pertraukos jonaviškiai laimėjo atkarpą 7:0 – 42:35. Minutės pertraukėlė sutvarkė Molėtų ekipos gynybą, kuri keturias minutes neleido įmesti varžovams taškų. Tiesa, pats „TiuMenas-Ežerūnas“ nežibėjo ir sugebėjo tik sumažinti deficitą – 40:42. 27-ąją minutę Tomas Galeckas pataikė dvitaškį ir po ilgesnės pertraukas rezultatas buvo lygus – 45:45. Perimti iniciatyvos šeimininkams nepavyko – „Petrochema“ truktelėjo į priekį – 54:48. Kėlinys baigėsi molėtiškiams atsiliekant – 50:54.

Ketvirtajame ketvirtyje „TiuMenas-Ežerūnas“ įmetė 5 taškus iš eilės ir jau buvo priekyje – 55:54. Po T.Galecko dvitaškio molėtiškiai dar pirmavo (57:56), bet tuomet „Petrochema“ spurtavo net 12:0 ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 68:57.

Likus žaisti 2 minutes ir 20 sekundžių svečiai turėjo 10 taškų persvarą – 75:65. Į lemiamą šturmą kilęs „TiuMenas-Ežerūnas“ pasivijo varžovus – 72:75. Apsikeitus taikliomis baudomis, Nerijus Varnelis smeigė tritaškį – 77:78. Pražanga sustabdytas Henrikas Vorotnikovas realizavo abi baudas – 80:77. Molėtų klubas išsigelbėjimui turėjo 5 sekundes, bet buvo išnaudotas minučių pertraukėlių limitas. Vis dėlto Toms Gaidamavičius spėjo persivaryti kamuolį per visą aikštę, bet paskutinis sunkus Justo Narušio tritaškis tikslo nepasiekė.

„TiuMenas-Ežerūnas“: O.Mačernis 18, N.Varnelis 15 (9 atk. kam.), Tomas Galeckas 14, Saulius Kuzminskas 10 (9 atk. kam.), T.Gaidamavičius 7, R.Ambrulaitis 5, Ž.Šeštokas 4, Th.Davisas ir M.Kadzevičius po 2.

„Petrochema“: H.Vorotnikovas 14, I.Daukšys 11, T.Sebežiovas ir A.Urbonas po 10.

Užtikrintai rungtyniavęs „Vilnius-MRU“ svečiuose nugalėjo „Zanavyką“

11.01.2014

Turnyro lentelės kaimynų dvikova tarp Šakių „Zanavyko“ ir „Vilniaus-MRU“ komandų žadėjo įnirtingą kovą. Tačiau intriga rungtynėse atgijo tik paskutinėmis minutėmis, kai atsipalaidavę vilniečiai leido šeimininkams sumažinti persvarą nuo 19 iki 4 taškų. Nepaisant sėkmingo paskutinio ketvirčio, „Zanavyko“ vyrai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 67:71 nusileido svečiams iš sostinės.

Rungtynių pradžioje į priekį šovė vilniečiai. Daugiausia Antano Udro pastangomis „Vilnius-MRU“ atitrūko kelių metimų atstumu. „Zanavyko“ krepšininkams niekaip nepavyko pataikyti iš dėkingų situacijų, ir po pirmojo kėlinio jie atsiliko 16:23.

Antrąjį kėlinį po Pauliaus Kleizos dvitaškio ir Vyto Vaikšnio metimo su pražanga skirtumas aptirpo iki dviejų taškų (21:23), tačiau vilniečiai atsakė savo spurtu ir po Tado Padegimo tritaškio įgijo dešimties taškų persvarą. Ją svečiai išlaikė iki kėlinio pabaigos – 27:37.

Po ilgosios pertraukos iniciatyva toliau priklausė svečiams. Įpusėjus kėliniui vilniečių pranašumas šoktelėjo iki 19 taškų (33:52), tačiau tada intrigą sugrąžino penki iš eilės Pauliaus Abramavičiaus ir trys P. Kleizos taškai (41:54). Nors kėlinys baigėsi dviem tiksliais Vitalijaus Lukšos baudų metimais, prieš lemiamą ketvirtį „Zanavykui“ sužibo viltis pakeisti rungtynių eigą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Zanavykas“ toliau kibo į atlapus, tačiau sėkmingas „Vilniaus-MRU“ aukštaūgių Karolio Brusoko ir Antano Udro žaidimas neleido šeimininkams sumažinti skirtumo. Įpusėjus ketvirčiui po dviejų K. Brusko taškų skirtumas vėl šoktelėjo iki 19 taškų (48:67). Bet P. Parachomikas, P. Kleiza ir P. Beliavičius „įšovė“ po ritaškį ir vėl sugrąžino intrigą (60:69). Per paskutines dvi minutes šeimininkai pelnė 7 taškus, svečiai sukrapštė du ir rungtynės baigėsi vilniečių pergale 67:71.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Antanas Udras, kuris surinko 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių. 13 taškų prie pergalės pridėjo Tadas Padegimas, 12 – Vitalijus Lukša, 8 – Karolis Brusokas.

„Zanavyko“ ekipoje išsiskyrė 21 tašką įmetęs Paulius Kleiza. Paulius Beliavičius pelnė 12, Vilius Šumskis 11, Paulius Abramavičius 10 taškų.

V. Pancerevas: „Geriau žaisti motyvavo prasta sezono pradžia“

11.01.2014

Keturias iš eilės pergales iškovojusioje „Radviliškio-Juodelių“ komandoje Vitalis Pancerevas užima svarbią rolę. Sunkiai pradėję sezoną aukštaičiai pagaliau įsibėgėjo, o prie to taškais, perdavimais ir vadovavimu aikštėje itin svariai prisidėjo šis 26 metų 185 cm ūgio gynėjas. Vienas iš dviejų geriausių paskutinės praėjusių metų NKL savaitės krepšininkų papasakojo apie sunkią sezono pradžią, atsiradusias pergales, ambicijas nesustoti ir komandos naujokus.

- 2013-uosius baigei kaip geriausias NKL savaitės krepšininkas. Kadangi čempionate vyko pertrauka, tai ir į 2014-uosius įžengei kaip šio titulo savininkas. Ar dėl to jauteisi kaip nors ypatingai?

- Asmeniškai šis titulas yra tikrai malonus įvertinimas, bet per daug aš jo nesureikšminu ir stengsiuos toliau dirbti, kad padėčiau komandai laimėti rungtynes.

- Kaip praėjo šventinis laikotarpis? Kiek per šventes skyrei laiko krepšiniui?

- Šventes praleidau namuose, kaip, manau, daugelis kitų krepšininkų. Bet per daug ilsėtis nebuvo kada, kadangi iškart po jų reikėjo grįžti į treniruotes.

- Įskaičiuojant vakarykštę pergalę prieš Klaipėdos „Naftą-Universitetą“, iškovojote keturias pergales iš eilės. Ką pakeitėte žaidime, kad darbas aikštėje virstų pergalėmis?

- Mūsų raktas į šias labai svarbias pergales buvo komandiškesnis žaidimas. Komandiniai veiksmai ir įvairiapusiškesnis žaidimas padėjo laimėti. Be išvardintų elementų prieš kitas komandas būdavo sunku žaisti.

- Radviliškio komandai priklauso ilgiausios šiame sezone pralaimėtų rungtynių serija. Prieš pertrauką čempionate buvote vieni realiausių pretendentų užimti paskutinę vietą ir iškristi į RKL. Tokia realybė aikštėje slėgė?

- Na žinoma, kai pralaimi 11 rungtynių iš eiles ir atsiduri turnyro lentelės dugne, tai neprideda geros nuotaikos. Pralaimėjimai pradeda slėgti psichologiškai ir ta baimė iškristi sukelia dar didesnį spaudimą. Bet šiuo metu išsikapstėme iš sunkios padėties ir tikiuosi, kad komandos rezultatai tik gerės. Žinoma, atsipalaiduoti nėra kada, kadangi mus ir kitas kaimynines komandas skiria tik kelios pergalės.

- Kai buvo sunku, kai buvote pamiršę pergalių skonį, kas motyvavo tave ir tavo komandą eiti į aikštę ir žaisti?

- Visų pirma, geriau žaisti mus motyvavo prastas mūsų sezono startas. Stengėmės žaisti geriau ir įrodyti kitiems, kad mes dar turime jėgų ir noro kilti aukščiau bei kovoti su kiekviena komanda. Žinoma, kiekvienas žaidėjas turi savo asmeninių ambicijų ir lūkesčių, dėl kurių žaidžia šioje komandoje.

- Kokia atmosfera komandoje vyrauja šiuo metu, t.y. po kelių pergalių serijos?

- Šiuo metu komandos atmosfera išties nebloga. Visi komandoje draugiški ir nevengia pajuokauti. Taip kad yra smagu treniruotis ir žaisti su šiais vyrukais.

- Sutapimas ar ne, bet „Radviliškio-Juodelių“ rezultatai pagerėjo prie komandos prisijungus naujokams Vaidui Trepočkai ir Edvinui Alunderiui. Ką galėtum pasakyti apie šiuos krepšininkus?

- Vaidą pažįstų iš praėjusio sezono, tad tikrai apsidžiaugiau, kai jis prisijungė prie komandos. Mums reikėjo žmogaus galinčio mesti ir žaisti po krepšiu. Ir šiaip jis yra linksmas vyrukas. Edviną taip pat pažinojau, kadangi teko su juo žaisti praeityje. Jis į mūsų komandą įnešė veržlumo ir mobilumo.

- Radviliškyje rungtyniauji antrą sezoną. Asmeniniai tavo rodikliai geri. Vilionių pereiti į kitas komandas nebuvo?

- Prieš sezono pradžią pasiūlymų iš kitų komandų buvo, tačiau „Radviliškis-Juodeliai“ man pateikė tokį pasiūlymą, kokio aš norėjau, tad dėl to ir pasirinkau šią komandą.

Kalbėjosi Motiejus Baublys

„Sūduvai-Mantingai“ rungtynėse su „Vilniumi-MRU“ naujokų indėlio nepakako

11.01.2014

Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ 2013-2014 metų sezonas ir toliau klostosi ne taip, kaip norėtųsi. Šį kartą marijampoliečiai namuose turėjo pripažinti Vilniaus „Vilniaus-MRU“ komandos pranašumą rezultatu 65:76 (17:20, 22:22, 11:26, 15:18).

Po šio pralaimėjimo „Sūduva-Mantinga“ smuktelėjo į priešpaskutinę vietą, tuo tarpu vilniečiai pakilo iki šeštosios vietos.

Šeimininkai visas rungtynes buvo besivejančių vaidmenyje, o pirmavo tik pirmojo kėlinio pradžioje. Skirtumas tarp komandų svyravo nuo 3 iki 11 taškų. Įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui po Mato Sapiegos tritaškio „Sūduvos-Mantingos“ atsilikimas ištirpo iki vieno tolimo metimo, bet per likusį

laiką vilniečiai sužaidė tiksliau bei pergalingai užbaigė rungtynes.

„Sūduva-Mantinga“: Žilvinas Kuklierius ir Marius Valukonis po 12 taškų, Povilas Šakinis 10, Matas Sapiega ir Paulius Knyza po 9 taškus.

„Vilnius-MRU“: Dovis Bičkauskis 17 taškų, Remigijus Sugintas 13 taškų, Paulius Semaška ir Antanas Udras po 10 taškų.

„Zanavykas” antrą kartą šiame sezone nugalėjo Plungės „Olimpą”

10.01.2014

Šakių „Zanavykas” 2014 metus Nacionalinėje krepšinio lygoje pradėjo pergalingai. Savų žiūrovų akivaizdoje suvalkiečiai 95:89 (27:19, 20:19, 31:28, 17:23) nugalėjo svečius iš Žemaitijos Plungės „Olimpą” ir į savo sąskaitą įsirašė vienuoliktą pergalę.

Pirmąjį kėlinį plungiškiai pradėjo spurtu 0:4, tačiau čia pat šeimininkų ekipos centras Vilius Šumskis atsakė keturiais taškais ir rezultatas tapo lygus 4:4. Puikiai ir toliau rungtyniavęs zanavykų centras padėjo savo komandai išsiveržti į priekį. Po dešimties žaidimo minučių šeimininkai turėjo aštuonių taškų pranašumą – 27:19.

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliu Pauliaus Kleizos tolimu metimu ir pirmą kartą šeimininkai įgijo dviženklę persvarą 30:19. Čia svečiai atsakė 5 taškais ir skirtumas kiek aptirpo (30:24). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę šeimininkai susigrąžino po pirmojo ketvirčio turėtą persvarą ir ilsėtis išėjo švieslentėje degant skaičiams 47:38.

Antrąją rungtynių dalį sėkmingiau pradėjo žemaičiai. Skirtumas ištirpo iki penkių taškų, bet po minutės pertraukėlės „Zanavyko“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą – 78:66.

Paskutiniame kėlinuke šeimininkai užtikrintai laikė iniciatyvą savo rankose, o sužaidus keturias minutes komandas jau skyrė septyniolika taškų (89:72). Nors paskutinėmis minutėmis svečiai nekėlė baltos vėliavos, tačiau viskas, ką jiems pavyko padaryti, tai tik sumažinti deficitą. Rungtynes 95:89 laimėjo Šakių „Zanavykas”.

„Zanavykas”: V. Šumskis – 24 (10/12 dvit., 23 naud. bal.), P. Kleiza ir P. Parachomikas – po 14, P. Abramavičius – 12, P. Beliavičius – 11, V. Vaikšnis – 10.

„Olimpas”: D. Vaitelis – 28 (11/16 dvit., 35 naud. bal.), O. Kaminskis – 18 (4/5 dvit., 9 atk. kam., 13 išpr. pražang., 39 naud. bal.), Ž. Jocys – 14, E. Gintvainis – 10.

„Trakai“ įveikė turnyro lentelės kaimynus „Delikatesą“

10.01.2014

Pergalingai 2014 metus pradėjo „Trakų“ (14/5) krepšininkai, savų sirgalių akivaizdoje 62:52 (15:16, 7:19, 28:8, 12:9) palaužę turnyro lentelės kaimyną Joniškio „Delikatesą“ (14/6). „Trakų“ pergalę lėmė puiki antroji mačo dalis. Dėl nepriekaištingos gynybos trakiečiai ją laimėjo 40:17 ir palaužė be pagrindinio vidurio puolėjo Roko Čepanonio rungtyniavusius svečius.

Pirmuosius rungtynių taškus „Trakams“ pelnė gimtadienį penktadienį minėjęs Osvaldas Olisevičius. Vis dėlto „Delikatesas“ neketino teikti dovanų ir atsakė 6 taškais iš

eilės (2:6). Tritaškiai sugrąžino trakiečiams persvarą. Du pataikė E. Baniulis, vieną - J. Kazakauskas ir šeimininkai išsiveržė į priekį (11:10). Tiesa, po pirmojo kėlinio D. Miliūno kariauna atsiliko - 15:16.

Antrajame kėlinuke „Trakų“ žaidimas sugriuvo. Pirmoje ketvirčio pusėje pelnę vos 2 taškus, šeimininkai nebuvo smarkiai nubausti (17:23), tačiau dar vienas 5 minučių badas baigėsi skaudžiai – „Delikatesas“ iki pertraukos nutolo 13 taškų -22:35.

Po pertraukos „Delikateso“ karaliavimas Trakuose baigėsi. Įspūdingai rungtyniavęs E. Baniulis pelnė 18-ąjį tašką ir trečiojo kėlinio viduryje išlygino rezultatą (36:36). Lyg ant bangos žaidę „Trakų“ krepšininkai kėlinuką laimėjo net 20 taškų skirtumu ir prieš lemiamą mačo dalį pirmavo 50:43. „Trakų“ gynyba „Delikatesui“ nepaliko jokių vilčių. Ketvirtajame kėlinuke D. Miliūno auklėtiniai saugiai laikė apčiuopiamą pranašumą, kibia gynyba neprisileido joniškiečių per arti ir iškovojo pergalę 62:52.

„Trakai“: Evaldas Baniulis 18, Rytis Juknevičius 16, Tautvydas Pipiras 11, Julius Kazakauskas 7.

„Delikatesas“: Mantas Pukinskas, Irmantas Lianzbergas ir Aivaras Kvedaravičius (10 atk. kam.) po 9.

„TiuMenas-Ežerūnas“ išbarstė persvarą, bet įveikė „Žalgirį-2“

10.01.2014

Penktadienį (01.10) pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (15/5) klubas, kuris išvykoje 78:72 (28:16, 16:12, 19:18, 15:26 ) įveikė Kauno „Žalgirio“ (7/12) dublerių komandą.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo „Žalgirio-2“ komanda, kuri prabėgus trims minutėms pirmavo 7:6. Čia pat „TiuMenas-Ežerūnas“ spurtavo 7:0 ir truktelėjo į priekį – 13:7. Po Olego Kojenetso dvitaškio žalgiriečiai sumažino deficitą (16:18), tačiau molėtiškiai kėlinį baigė galingu spurtu 10:0 ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo dviženklį pranašumą – 28:16.

Antrajame ketvirtyje Romualdo Petronio auklėtiniai toliau tolo nuo persekiotojų: 17-ąją minutę komandas skyrė 20 taškų – 41:21. Kauniečiai per likusį laiką sugebėjo kiek sumažinti deficitą, kuris įpusėjus mačui siekė 16 taškų – 28:44.

Po didžiosios pertraukos „TiuMenas-Ežerūnas“ nesirengė mažinti apsukų. Sauliaus Kuzminsko ir Nerijaus Varnelio tandemas inicijavo spurtą 8:0, po kurio molėtiškiai dar labiau atitrūko – 56:34. Kauno klubą paskui save ėmėsi tempti Justas Tamulis, kuris pataikė du tritaškius iš eilės – 44:58. Paskutinę kėlinio sekundę Justas Narušis smeigė tritaškį, leidusį Molėtų ekipai kiek nuraminti įsibėgėjusius „Žalgirio“ dublerius – 63:46.

Paskutiniajame ketvirtyje „Žalgirio“ jaunimas pamėgino atkurti intrigą – laimėta atkarpa 7:0 leido priartėti – 53:67. Paskutinėmis minutėmis kauniečiai ėmė aktyviai spausti molėtiškius ir po spurto 8:0, likus žaisti pusantros minutės, sugrąžino įtampą – 68:75. Prasidėjus paskutinei minutei Donatas Tarolis dar realizavo abi baudas (70:75), o Tomas Gaidamavičius gavo pražangą puolime. Tačiau šeimininkams nepavyko pataikyti iš toli, o prieš tritaškį metusį Thomasą Davisą taisykles pažeidė D.Tarolis. „TiuMeno-Ežerūno“ legionierius realizavo tik vieną baudos metimą – 76:70. Per likusias 16 sekundžių komandos apsikeitė taškais, kurie esmės nepataikė.

„Žalgiris-2“: Donatas Tarolis 25 (8 atk. Kam.), Olegas Kojenetsas 12, Vytenis Jasikevičius 11, Justas Tamulis 10.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Nerijus Varnelis 25 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Saulius Kuzminskas 12 (10 atk. kam.), Tomas Gaidamavičius 10 (10 rez. perd.), Osvaldas Mačernis 6, Tomas Galeckas ir Thomasas Davisas po 5, Žygimantas Šeštokas 4, Justas Narušis 3.

„Petrochema“ ketvirtajame kėlinyje tritaškiais patiesė „Šilutę“

10.01.2014

Po trijų savaičių pertraukos tęsiasi NKL čempionatas. Penktadienį (01.10) Jonavoje susitiko vietos „Petrochema“ ir gerokai atsinaujinusi „Šilutė“. Tris kėlinius vyko lygi kova, tačiau ketvirtajame ketvirtyje šeimininkai į svečių krepšį „įsūdė“ 7 tritaškius ir šventė užtikrintą pergalę 73:49.

Pirmoje rungtynių pusėje geriau sekėsi šeimininkams, kuriuos į priekį vedė aukštaūgiai Henrikas Vorotnikovas, Paulius Vaitiekūnas ir Karolis Šarukas. Pirmajame kėlinyje į šeimininkų pasiūlytą tempą „Šilutės“ gretose atsakė vienintelis Evaldas Šaulys, kuris pelnė 6 iš 9 komandos

taškų (15:9). Antrajame kėlinyje lyderio rolę iš E. Šaulio perėmė komandoje debiutavęs Arnas Kazlauskas. 37 metų veteranas per kėlinį pelnė 11 taškų ir priartino svečius iki 35:28.

Trečiąjį kėlinį aktyviau pradėjo „Šilutės“ krepšininkai. Eivydas Mološčiakas įmetė tritaškį, Nerijus Anglickis pridėjo baudos metimą ir skirtumas ištirpo iki 3 taškų (35:32). Iki kėlinio pabaigos vyko apylygė kova ir prieš lemiamą ketvirtį „Petrochema“ pirmavo trapiu 4 taškų atstumu – 42:38.

Vaizdas aikštėje pasikeitė ketvirtajame kėlinyje, kuomet į priekį Jonavos komandą truktelėjo jaunimas. Ričardas Verbickas į „Šilutės“ krepšį įmetė tris tritaškiu, po du tolimus šūvius pridėjo Lukas Grabauskas bei Ignas Daukšys, o svečiai įstrigę kibioje gynyboje nerado kelių link krepšio. Rungtynės baigėsi įtikinama „Petrochemos“ persvara 73:49.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo R. Verbickas, pelnęs 15 taškų (5/7 trit.). 11 taškų įmetė Ignas Daukšys, po 8 – Tadas Sebežiovas ir Paulius Vaitiekūnas (10 atk. kam.).

„Šilutės“ ekipoje pasižymėjo Arnas Kazlauskas ir Evaldas Šaulys (9 atk. kam.), pelnę atitinkamai 16 ir 14 taškų. 8 pridėjo Nerijus Anglickis (8 atk. kam.).