„Petrochema“ nutraukė dešimt iš eilės pergalių trukusią „Delikateso“ seriją

21.12.2013

Nutrūko Joniškio „Delikateso“ (14/5) dešimties pergalių serija. Jonavos „Petrochema“ (12/6) paskutinėse šių metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse po pratęsimo 91:87 (13:29, 13:22, 25:13, 26:13, 14:10) patiesė joniškiečius jų pačių aikštėje ir laimėjo penktą susitikimą paeiliui.

Jonavos klubas šį sezoną varžovus iš Joniškio įveikė antrą kartą – pirmoje tarpusavio akistatoje „Petrochema“ įrodė savo pranašumą 76:58.

Nuo pat rungtynių pradžios diktuoti sąlygas pradėjęs „Delikatesas“ aikštėje dominavo iki didžiosios pertraukos, į

kurią išėjo turėdami triuškinantį pranašumą (51:26). Tačiau antroje mačo dalyje vaizdas aikštėje pasikeitė iš esmės – per trečiąjį kėlinį „Petrochema“ deficitą sumažino perpus (51:64), o paskutiniame ketvirtyje spurtą pratęsę svečiai ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą (66:73). Dar viena laimėta atkarpa priartino Jonavos komandą iki 75:77. Apmaudžia „Delikateso“ klaida pasinaudojęs Aurimas Urbonas likus 5 sekundėms pataikė dvitaškį nuo lentos ir išplėšė pratęsimą - 77:77.

Papildomo laiko metu intriga išliko, tačiau paskutinėmis akimirkomis lemiamus baudų metimus sumetę svečiai iškovojo pergalę 91:87.

„Delikatesas“: Rokas Čepanonis (4/6 dvitaškiai) 17, Žilvinas Petraitis (6/11 dvitaškiai) 16, Aivaras Kvedaravičius (6 rez. perd.) ir Edvinas Vaupšas (10 atk. kam.) po 15, Tadas Rinkūnas 11.

„Petrochema“: Tadas Sebežiovas (7/11 tritaškiai) 22, Aurimas Urbonas (5 rez. perd.) 16, Evaldas Aniulis (5/7 dvitaškiai, 8 rez. perd.) 12, Ignas Daukšys 9.

Po permainingos kovos „Petrochema“ nugalėjo „JAZZ-KTU“ ekipą

20.12.2013

Prieš didžiąsias šventes paskutines namų rungtynes sužaidė Jonavos sporto klubas „Petrochema“, kuris sutiko rimtą Kauno „JAZZ-KTU“ ekipos pasipriešinimą.

Daugiausia Pauliaus Vaitiekūno pastangomis po pirmojo kėlinio pirmavo 21:19. Antrojo kėlinio pradžioje „Petrochemos“ įžaidėjas Tadas Sebežiovas padidino savo komandos persvarą iki šešių taškų (25:19), tačiau netrukus pradėjo strigti svečių gynyboje ir krito į duobę. „JAZZ-KTU“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį savo naudai bei pabėgo – 29:37. Kėlinio pabaigoje šeimininkų krepšininkai

Henrikas Vorotnikovas ir Vytautas Kružikas tiksliais metimais aptirpdė deficitą. Ilsėtis komandos išėjo svečiams pirmaujant 40:43.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė. Vėl įsismarkavo P. Vaitiekūnas, jam puikiai talkino H.Vorotnikovas bei Evaldas Aniulis ir penkių minučių atkarpą laimėję 19:3 jonaviečiai patys nutolo (59:46). Per likusias ketvirčio minutes kauniečiai visiškai panaikino persvarą ir iš naujo kibo šeimininkams į atlapus - 60:57.

Paskutiniajame kėlinyje svarbiu momentu iš toli pataikė Aurimas Urbonas, dvitaškį pridėjo P.Vaitiekūnas ir Jonavos komanda vėl nutolo dviženkle persvara (70:60). Iki mačo pabaigos jonaviečiai išlaikė turėtą pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 78:66.

„Petrochema“: P.Vaitiekūnas – 23 (9 atk. kam., 9/9 baudų metimai), H.Vorotnikovas – 17, V.Kružikas – 11.

„Jazz-KTU“: M.Stašelis – 21, R.Grinius ir S. Raupys – po 13.

Autsaiderių dvikovoje „Radviliškis-Juodeliai“ įveikė „Palangą“

20.12.2013

Pirmą kartą šiame sezone dvi pergales iš eilės iškovoję „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkai pakilo iš NKL turnyro lentelės dugno. Penktadienį (12.20) Algio Pipiro auklėtiniai išvykoje rezultatu 80:76 palaužė „Palangos“ ekipą.

Rungtynių nugalėtojas Šventosios vidurinės mokyklos salėje sprendėsi paskutinę rungtynių minutę. Iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos likus žaisti 55 sekundes Rytis Biliartas dvitaškiu metimu persvėrė rezultatą „Palangos“ naudai – 76:75. Kitoje aikštės pusėje po Vitalio Pancerevo perdavimo tritaškiu atsakė Lukas Pipiras – 76:78. Per

likusias 30 sekundžių komandos apsikeitė netiksliomis atakomis, o tašką rungtynėse padėjo „Radviliškio-Juodelių“ naujokas Edvinas Alunderis, paskutinę rungtynių sekundę į šeimininkų krepšį įmetęs du baudos metimus – 76:80.

„Palanga“: Rytis Biliartas 25 (12 atk. kam.), Deividas Anužis 12, Jermaine Love 10.

„Radviliškis-Juodeliai“: Vitalis Pancerovas ir Tomas Rakauskas po 17, Vaidas Trepočka 13, Darius Marcinkevičius 11, Lukas Pipiras 10.

V. Masalskis prie „Sūduvos-Mantingos“ vairo debiutavo nesėkme

20.12.2013

Naujasis Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ vyr. treneris Vitoldas Masalskis NKL čempionate debiutavo nesėkme. Penktadienį (12.20) suvalkiečiai savų žiūrovų akivaizdoje neatsilaikė prieš Molėtų „TiuMeną-Ežerūną“ – 63:88.

Pirmieji rungtynėse taškus pelnė „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, tačiau svečiai netrukus rezultatą išlygino ir persvėrė savo naudai. Iki šeštosios pirmojo ketvirčio minutės komandos žaidė lygų krepšinį (11:11), bet tuomet šeimininkai suklydo keturiskart iš eilės, o Molėtų

krepšininkai tuo pasinaudoję smeigė du tritaškius iš eilės, pridėjo du tikslius dvitaškius ir nutolo – 11:24.

Antrajame kėlinyje molėtiškiai įgijo dvidešimties taškų persvarą (13:33). Čia iniciatyvos ėmėsi Povilas Šakinis, po kurio antro taiklaus tritaškio metimo atstumas tarp komandų sumažėjo perpus (25:35). Puikų marijampoliečių darbą puolime nubraukė klaidos gynyboje. Spragomis pasinaudojęs Nerijus Varnelis pelnė 4 taškus iš eilės, du pridėjo Tomas Gaidamavičius ir ilsėtis komandos išėjo švieslentėje degant rezultatui 29:45.

Antroji rungtynių pusė toliau priklausė „TiuMenui-Ežerūnui“. 24-ąją minutę po taiklaus Osvaldo Mačernio metimo skirtumas tarp komandų išaugo iki 23 taškų (33:56). Nors gelbėti marijampoliečių ėmėsi veteranai Audrius Mineikis ir Povilas Šakinis, tačiau pajutę žaidimą svečiai nepaleido kontrolės iki rungtynių pabaigos ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 63:88.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Osvaldas Mačernis, pelnęs 22 taškus (5 atk. kam., 3 rez. perd., 29 naud. bal.). 20 taškų pridėjo Nerijus Varnelis (9 atk. kam.), 14 įmetė Raimundas Ambrulaitis, 9 – Mantas Kadzevičius, po 8 – Justas Narušis ir Thomas Ray Davis.

„Sūduvos-Mantingos“ komandoje 15 taškų pelnė Povilas Šakinis, 12 – Deividas Sabeckis, 11 – Audrius Mineikis (13 atk. kam.).

D. Keburys: „Tikėjausi, kad savaitės geriausiu būsiu pripažintas kartu su E. Lengvinu“

18.12.2013

Naudingiausias praėjusios savaitės NKL krepšininkas Deividas Keburys Aukštaitiją šiemet iškeitė į Žemaitiją. Sezono pradžia jo naujajai komandai buvo tragiška, tačiau čempionatui įpusėjus Plungės „Olimpas“ atsigavo: įveikė du varžovus iš eilės ir pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą.

23 metų 201 cm ūgio puolėjas prie šių pasiekimų prisidėjo svariausiai, tačiau nenuvertina ir komandos draugų indėlio - komandos įžaidėjas Elvinas Gintvainis pasiekė rezultatyvių perdavimų rekordą, Evaldas Lengvinas beveik neprameta iš toli. Apie tai ir dar daugiau – pokalbyje su D. Keburiu.

- Deividai, praėjęs savaitgalis „Olimpui“ buvo puikus tiek

komandos atžvilgiu, tiek asmeniškai žaidėjams. Įjungėte aukščiausią pavarą?

- Mūsų komanda yra gana jauna ir nepatyrusi. Tačiau didelis noras ir savęs atidavimas aikštelėje 100 procentų mums leido švęsti dvi pergales. Komandoje atmosfera gera, visi draugiški, bendraujame ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Manau, tai irgi svariai prisidėjo prie pergalių.

- Buvai pripažintas geriausiu NKL savaitės žaidėju, ar džiaugiesi šiuo titulu?

- Be abejo džiaugiuosi šiuo įvertinimu. Ne pirmą savaitę į jį pretendavau ir pagaliau išaušo mano valanda. Stengsiuosi ir toliau demonstruoti gerą formą ir vesti Plungės „Olimpą“ į pergales.

- Tavo komandos draugas Evaldas Lengvinas paskutinėse dvejose rungtynėse taip pat žaidė puikiai. Gal ir jis buvo vertas geriausio savaitės krepšininko titulo?

- Tiesą sakant, maniau, kad abu būsim išrinkti savaitės naudingiausiais žaidėjais, nes jo tritaškiai metimai varė į neviltį tiek „TiuMeną-Ežerūną“ , tiek „JAZZ-KTU“.

- Plungės „Olimpo“ ir Kauno „JAZZ-KTU“ rungtynėse buvo pagerintas rezultatyvių perdavimų rekordas. Jo autoriumi tapo tavo komandos draugas Elvinas Gintvainis. Kaip šis vyrukas atrodė aikštėje?

- Elviną galima pavadinti perdavimų mašina. Nenuostabu, kad jis yra pirmas lygoje pagal perduotus kamuolius. Šiose rungtynėse jį buvo galima lyginti su Stevu Nashu arba kitais aukšto lygio įžaidėjais. Elvinas žaidė labai gerai ir kai tik rasdavo progą, atlikdavo rezultatyvų perdavimą.

- Tose rungtynėse pelnei 30 taškų. Ar atsimeni, kiek perdavimų šiose rungtynėse gavai iš naujojo NKL rekordininko rankų?

- Tikrai daug. Kokius 5-6.

- 230 - tiek taškų tarpusavio mačekartu  įmetė Kauno ir Plungės komandos. Žaidėte lyg NBA. Ar puolimas šį kartą nugalėjo gynybą?

- Po trijų kėlinių švieslentėje degė rezultatas 95:77. Vienu metu buvau pagalvojęs, kad rungtynės jau baigėsi. Gynyba nebuvo tokia prasta tiek priešininkų, tiek mūsų, tačiau puolimas buvo labai greitas ir tikslus. Manau, šį kartą nugalėjo taiklumas ir išprovokuotos pražangos, kurios leido rinkti lengvus taškus.

- Esate turnyro lentelės apačioje. Sezono pradžia komandai buvo košmariška... Kas suteikia jėgų pakilti ir kautis?

- Sezoną pradėjome 6 pralaimėjimais iš eilės, tai buvo stiprus psichologinis smūgis visai komandai. Praradome pasitikėjimą savo jėgomis. Tačiau komandos vadovai tiki mūsų komanda, skatina nenuleisti rankų ir toliau siekti pergalių. Dabar esame pajutę pergalių skonį ir sieksime jų dar daugiau.

- Galbūt pergalių būtų daugiau, jei į jūsų rungtynes ateitų daugiau žiūrovų? Nuo praeito sezono jų sumažėjo dvigubai.

- Sirgalių palaikymas yra labai svarbus. Gaila, kad dabar jis sumažėjęs, bet stengsimės laimėti ir žmonės sugrįš. Grįš palaikymas ir kartu užkursime pragarą atvykusioms komandoms.

- Per savo karjerą žaidei Anykščiuose, Pakruojyje ir Plungėje. Kuris miestelis įsiminė labiausiai ir kodėl?

- Geri prisiminimai išlikę iš Pakruojo, ten teko žaisti du sezonus. Tačiau miesto labai nepažinau, nes esu panevėžietis, į Pakruojį atvažiuodavau tik treniruotis ir žaisti rungtynes. Labiausiai prisirišau prie Plungės, nes čia gyvenu šiuo metu ir turiu galimybę pažintį šį gražų kraštą.

Autorius: Motiejus Baublys

Ž. Strazdą Marijampolės „Sūduvoje-Mantingoje“ keičia V. Masalskis

17.12.2013

Rakto į pergales nerandanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ėmėsi permainų trenerių štabe. Klubo atstovai patvirtino, jog iš vyriausiojo komandos trenerio posto atleistas Žilvinas Strazdas, o jį keičia šiame sezone Utenos „Juventus“ ekipai vadovavęs Vitoldas Masalskis.

Vadovaujant Ž. Strazdui NKL pirmenybėse „Sūduva-Mantinga“ iškovojo 5 pergales ir patyrė 11 pralaimėjimų bei turnyrinėje lentelėje užima tryliktąją vietą.

Geriausiu savaitės krepšininku pripažintas Plungės „Olimpo“ aukštaūgis D. Keburys

16.12.2013

Plungės „Olimpui“ praėjęs savaitgalis buvo puikus: Žemaitijos komanda namų arenoje 84:74 įveikė Molėtų „TiuMeną-Ežerūną“, o išvykoje rezultatu 121:109 peržengė ir Kauno „JAZZ-KTU“ barjerą. Prie šių pergalių svariai prisidėjo komandos lyderiai Elvinas Gintvainis, Evaldas Lengvinas ir Dainius Vaitelis. Tačiau naudingiausiai abiejuose mačuose rungtyniavo Deividas Keburys. Jis pripažintas geriausiu devintosios NKL savaitės krepšininku.

Minėtose rungtynėse 23 metų 201 cm ūgio krepšininkas rinko vidutiniškai po 22,5 taško, atkovojo po 7,5 kamuolio ir atliko po 2 rezultatyvius perdavimus, o jo naudingumo balų vidurkis siekė 33.

Rungtynėse su „TiuMenu-Ežerūnu“ D. Keburys pelnė 15 taškų (3/4 dvitaškiai, 9/9 baudų metimai), atkovojo 8 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 28 naudingumo balus.

Į „JAZZ-KTU“ krepšį aukštaūgis įmetė 30 taškų (9/14 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 9/10 baudų metimai), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą buvo Mindaugas Reminas (Mažeikių „Mažeikiai“), Donatas Tarolis (Kauno „Žalgiris-2“), Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), Elvinas Gintvainis ir Evaldas Lengvinas (abu – Plungės „Olimpas“).

Elvinas Gintvainis pagerino visų laikų NKL rezultatyvių perdavimų rekordą

16.12.2013

Plungės „Olimpo“ įžaidėjas Elvinas Gintvainis toliau įrodinėja, jog yra vienas geriausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) gynėjų. Praėjusį šeštadienį (12.14) šis 21 metų 182 cm ūgio krepšininkas antrą kartą šiame sezone pagerino visų laikų lygos rezultatyvių perdavimų rekordą. Pergalingose rungtynėse su Kauno „JAZZ-KTU“ komanda įžaidėjas atliko 19 rezultatyvių perdavimų.

Spalio 25 dieną, rungtynėse su Jonavos „Petrochema“, gynėjas pakartojo iki tol geriausią NKL istorijoje rezultatą – atliko 16 rezultatyvių perdavimų.

Šiame sezone E. Gintvainis 10 arba daugiau rezultatyvių perdavimų atliko jau keturis kartus. Po įspūdingo pasirodymo paskutinėse rungtynėse „Olimpo“ krepšininkas pakilo į pirmąją vietą daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekančių krepšininkų statistikos kategorijoje. 2013-2014 metų čempionate E. Gintvainis komandos draugams tiksliai asistuoja vidutiniškai po 7,2 karto per mačą.

„Olimpas“ ir „Jazz-KTU“ sužaidė NBA stiliaus rungtynes

14.12.2013

„Olimpas“ ir „Jazz-KTU“ Kaune švieslentę privertė rodyti įspūdingą rezultatą – 109:121. Plungės „Olimpas“ nugalėjo aikštės šeimininkus, o nugalėtojų komandos narys Elvinas Gintvainis pagerino savo paties pasiektą rezultatyvių perdavimų rekordą Nacionalinėje krepšinio lygoje.

Nuo pat rungtynių pradžios komandos demonstravo taiklumą. Pirmajame kėlinyje „Olimpas“ į varžovų krepšį įmetė 39 taškus, „Jazz-KTU“ – 29. Antrąjį ketvirtį komandos sužaidė lygiosiomis – 22:22 (51:61).

Trečiajame kėlinyje vėl pranašesnis buvo „Olimpas“. Prieš paskutinį kėlinį komanda priekyje buvo 18 taškų (77:95).

Paskutinį rungtynių kėlinį laimėjo „Jazz-KTU“ (32:26) ir sušventino komandų atotrūkį iki 12 taškų. Rungtynės baigėsi abiejų komandų rezultatyvumo rekordu – 109:121.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo Deividas Keburys – 30. Evaldas Lengvinas – 29, Dainius Vaitelis – 28. E. Gintvainis pagerino savo paties pasiektą rezultatyvių perdavimų rekordą. Šiandien jis atliko 19.

„Jazz-KTU" komandoje 25 taškus pelnė Mantvydas Stašelis, 19 - Artūras Lencevičius, po 14 – Karolis Kokoška ir Rokas Grinius.

„Žalgiris-2" išvykoje nugalėjo „Naftą-Universitetą"

14.12.2013

Nenuspėjamą žaidimą Klaipėdoje šiandien sužaidė „Žalgirio“ dubleriai ir „Nafta-Universitatas“. Pirmajame kėlinyje komandų pajėgumas atrodė panašus (22:23). Antrą užtikrintai laimėjo Kauno ekipa (12:27). Trečią – Klaipėda (28:18). Ketvirtas kėlinys buvo lemiamas. Jį laimėjo „Žalgiris-2“ (13:16). Kauniečiai iškovojo pergalę rezultatu 75:84.

Pirmasis kėlinys vyko apylygiai. Daugiausiai – 4 taškais – porą kartų į priekį buvo išsiveržę Klaipėdos krepšininkai (15:11; 20:16). Iki kėlinio pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms po Vytenio Jasikevičiaus dvitaškio rezultatas

buvo lygus (20:20).  Prieš kėliniui pasibaigiant Martynas Varnas („Žalgiris-2) dviem baudos metimais išvedė komandą į priekį minimaliu taškų skirtumu – 22:23.

Pirmomis antro kėlinio minutėmis „Naftos-Universiteto“ komanda pora kartų buvo įsiveržusi į priekį (28:26; 30:28). Po trečios kėlinio minutės „Žalgirio“ dubleriai spurtavo 17:0 ir kėlinio viduryje nuo varžovų buvo nutolę 15 taškų skirtumu (30:45).  Pirmoji rungtynių pusė baigėsi 34:50 kauniečių naudai.

Trečią kėlinį komandos vėl žaidė apylygį žaidimą. Septintą kėlinio minutę „Žalgiris-2“ priekyje buvo 14 taškų (52:66). Kėlinys baigėsi Valento Tarolio dvitaškiu ir Haroldo Venskaus („Nafta-Universitetas") keturiais taškais. Prieš paskutinį ketvirtį Klaipėdos komanda nuo varžovų buvo nutolusi 6 taškais (62:68).

Per paskutinio kelinio dvi minutes „Naftos-Universiteto“ krepšininkai sugebėjo išlyginti rezultatą (68:68), tačiau „Žalgirio“ dubleriai neleido įsiveržti į priekį. Septintą kėlinio minutę klaipėdiškiai turėjo 8 taškų deficitą (70:78), o iki rungtynių pabaigos likus dviem su puse minutės Kauno ekipa įgijo 11 taškų pranašumą (71:82). Rungtynes taikliais baudos metimais užbaigė V. Jasikevičius ir „Žalgirio“ dubleriai šventė pergalę rezultatu 75:84.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo D. Tarolis, pelnęs 24 taškus. 14 pridėjo Justas Tamulis, 12 – Lukas Lekavičius.

„Naftos-Universiteto“ komandoje 12 taškų į varžovų krepšį įmetė V. Tarolis, 11 – Viktoras Chodosovskis, po 10 – Tadas Maželis ir Antanas Montrimavičius.