„Sūduvą-Mantingą“ papildė LKL rungtyniavęs S. Kymantas ir NKL čempionas M. Sapiega

10.01.2014

Artėjant lemiamam 2013-2014 metų sezono etapui, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ stiprina įžaidėjo ir vidurio puolėjo pozicijas. Suvalkiečių ekipa iš Utenos „Juventus“ (LKL) pasiskolino 209 cm ūgio Simoną Kymantą, o kaip laisvasis agentas komandą papildė iš Olandijos grįžęs 178 cm ūgio gynėjas Matas Sapiega.

S. Kymantas prieš šį sezoną pasirašė trejų metų sutartį su Utenos „Juventus“ klubu, tačiau rungtyniavo epizodiškai ir tobulėti grįžo į NKL. Vilkėdamas Utenos komandos marškinėlius Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate aukštaūgis sužaidė 9 susitikimus ir per vidutiniškai šešias aikštelėje praleistas minutes rinko po 1,9 taško bei

atkovojo po 1,3 kamuolio. Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmenybėse S.Kymanto statistika buvo panaši: 1 taškas ir 1,4 atkovoto kamuolio per keturias minutes. 2012-2013 metų sezone 20-metis krepšininkas atstovavo Kauno „Žalgirio“ dublerių komandai. NKL pirmenybėse centras rinko po 4,5 taško ir atkovojo po 4,4 kamuolio.

M. Sapiega į Lietuvą grįžo iš Olandijos, kur studijavo ir rungtyniavo „Attacus“ komandoje (Rayon ZUID lyga). 2011-2012 metų sezone šis krepšininkas atstovavo Kauno „LKKA-Atleto“ komandai ir tapo NKL čempionu. Čempioniškame sezone įžaidėjas tinko po 9,5 taško ir atliko po 8,1 rezultatyvaus perdavimo per mačą.

Kvietimas į kasmetinį trenerių seminarą Kaune

09.01.2014

Sausio 27 dieną, pirmadienį, Kaune vyks kasmetinis krepšinio trenerių seminaras. Jame savo patirtimi apie traumų prevenciją, sportininkų mitybą, gynybos įpatumus, jaunųjų krepšininkų įgūdžių formavimą, sprendimų priėmimą žaidžiant dalinsis Vytenis Trumpickas, Dainius Adomaitis, Tomas Keršis ir kiti krepšinio specialistai. Seminaras vyks Lietuvo Sporto Universitete, Sporto g. 6, Kaunas.

Registruotis seminarui galima internetu www.krepsiniotreneris.lt.

SEMINARO DIENOTVARKĖ:

8:00 - 9:00 REGISTRACIJA (Lietuvos Sporto Universitetas (LSU), Naujieji rūmai, 3 aukštas, Sporto g. 6, Kaunas)

9:00 - 9:10 Įžanginis žodis, trenerių premijavimas.

9:10 - 9:40 Vytenis Trumpickas. „Krepšininkų traumų prevencija, gydymas, reabilitacija”

9:40-10:00 Raminta Sakalauskaitė. „Judesio analizės laboratorijos pristatymas”

10:00-11:00 Daiva Vizbaraitė. „Krepšininkų mitybos ypatumai”

11:00-12:00 Lietuvos krepšinio rinktinių, 2013 metais dalyvavusių oficialiose FIBA ir

„FIBA-Europe” varžybose, vyr. trenerių ataskaita.

12:00-13:00 PIETŪS

13:00-14:30 Dainius Adomaitis. „Individuali ir grupinė gynyba” (LSU, krepšinio salė)

14:30-16:00 Tomas Keršis. „Jaunojo krepšininko įgūdžių formavimas ir ugdymas: mąstymas bei situacijos vertinimas aikštelėje, teisingų sprendimų priėmimas žaidžiant”

16:00-17:30 Petras Mikučionis. „Krepšininkų traumų prevencija”

Išsiskyrė „Mažeikių“ ir V. Kamarūno keliai

09.01.2014

NKL čempionate pirmaujantys „Mažeikiai“ (16/3) nepratęsė sutarties su įžaidėju Vytautu Kamarūnu. 179 cm ūgio gynėjas komandą papildė prieš mėnesį. Bandomuoju laikotarpiu įžaidėjas „Mažeikių“ gretose sužaidė trejas NKL rungtynes.

Aikštėje praleidęs vidutiniškai po 13 minučių, gynėjas rinko po 1,7 taško, atkovojo po 1,7 kamuolio ir atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo per mačą.

Tiesa, gynėjas ilgai be darbo neliko. Krepšininką į savo gretas pakvietė Šilutės „Šilutė“.

„JAZZ-KTU“ skolina T. Virvičių RKL rungtyniaujančiai „Tornado“ ekipai

09.01.2014

Kauno „JAZZ-KTU“ ekipos aukštaūgis Tomas Virvičius nuo šiol rungtyniaus Kauno rajono „Tornado“ ekipoje, kuri kovoja Regionų krepšinio lygos čempionato (RKL) A divizione. Kauno ekipą papildžius aukštaūgiams Rokui Griniui ir Regimantui Ostreikai, dar labiau sumažėjo T. Virvičiaus aikštelėje praleidžiamų minučių skaičius. Todėl buvo priimtas sprendimas iki sezono pabaigos krepšininką paskolinti ekipai, kurioje jis galės labiau atsiskleisti, sustiprėti psichologiškai ir bei demonstruoti tokį žaidimą, kokio iš jo tikisi treneriai.


„Išvykstu į „Tornado“ komandą tam, kad gaučiau daugiau patirties. Tikiuosi, patobulėjęs į „JAZZ-KTU“ ekipą grįšiu ne sėdėti ant suolo, o rungtyniauti ir taip būti naudingas komandai,“- bcjazz.lt teigė T.Virvičius.

Aukštaūgis Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) per rungtynes aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 5,5 min., bei pelnydavo po 1,6 taško. 11-ą vietą RKL „A“ divizione užimančioje Kauno raj. „Tornado“ ekipoje T. Virvičius yra rungtyniavęs ir praėjusiame sezone.

Rokiruotė „Šilutėje“: Aurimą Birgelį keičia Arnas Kazlauskas

07.01.2014

Permainos tęsiasi aštuntą vietą NKL čempionate užimančioje Šilutės „Šilutės“ (9/10) komandoje. Ekipą papildė 37 metų 205 cm ūgio Arnas Kazlauskas.

Praėjusį sezoną veteranas praleido Vorčesterio universiteto klube. Didžiosios Britanijos pirmenybėse aukštaūgis žaisdavo po 23 minutes, įmesdavo 9,6 taško ir sugriebdavo po 4 kamuolius. Per savo karjerą A.Kazlauskas yra žaidęs Vilniaus „Sakalų“, Vilniaus „Lietuvos ryto“, Varšuvos „Legia“, Kėdainių „Nevėžio“, Mariupolio „Azovmaš“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandose.

Kartu su gera naujiena pajūrio komandos fanai sulaukė ir blogos – komandą paliko įžaidėjas Aurimas Birgelis. Prieš mėnesį iš Marijampolės į Šilutę persikėlęs krepšininkas „Šiltės“ gretose sužaidė ketverias rungtynes, jose vidutiniškai rinko po 8,8 taško bei atliko po 1,5 rezultatyvaus perdavimo. Neoficialiais duomenimis, gynėjas išvyko į LKL rungtyniaujančią Kauno „LSU-Atleto“ komandą.

„TiuMenas-Ežerūnas“ komandos komplektaciją baigė įsigiję S. Kuzminską

07.01.2014

Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ ekipa sulaukė pastiprinimo – nuo šiol komandos marškinėlius vilkės aukštaūgis Saulius Kuzminskas.

31 metų 210 cm ūgio centras praėjusiame sezone rungtyniavo „Šiaulių“ gretose ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 19 minučių, įmesdavo 7,2 taško, atkovodavo 3,3 kamuolio, atlikdavo 1,1 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 7,4 naudingumo balo.

Per savo karjerą aukštaūgis žaidė Prancūzijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Italijoje.

S.Kuzminskas yra ragavęs ir Eurolygos duonos, kai 2006–2007 metų sezone vilkėjo Liublianos „Union Olimpija“ marškinėlius. Ketverius metus vidurio puolėjas žaidė Europos taurėje, du iš jų – būdamas Vilniaus „Lietuvos ryto“ nariu.

Oficiali „TiuMeno-Ežerūno“ interneto svetainė skelbia, jog S.Kuzminskas tapo paskutiniu ekipos pirkiniu šį sezoną. Prieš dvi savaites ekipą papildė snaiperis Žygimantas Šeštokas, o vyriausiuoju treneriu tapo Romualdas Petronis.

„TiuMeno-Ežerūno“ vyr treneris R. Petronis: „Atvykau į Molėtus, nes noriu laimėti NKL“

06.01.2014

Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkai jau dvi savaites lieja prakaitą naujojo vyriausiojo trenerio Romualdo Petronio vedamose treniruotėse.

Po šventinės pertraukos ir fizinio pasirengimo pratybų molėtiškiai šeštadienį draugiškose rungtynėse išbandė jėgas su „Vilniumi-MRU“ ir varžovams nusileido rezultatu 62:63. Be kelių krepšininkų rungtyniavę R.Petronio auklėtiniai treneriui neblogą gerą įspūdį.

– Kokį įspūdį komanda paliko per draugiškas rungtynes? – twomenas.lt paklausė R.Petronio.

– Tikėjausi baisesnio vaizdo. Aišku, tik šiai dienai. Kartu dirbome vos savaitę, todėl yra daugiau klausimų, nei atsakymų. Buvo neblogų momentų – kartais apsigynėme neblogai, perėmėme nemažai kamuolių, bet tiesiog nesugebėjome to paversti taškais, nes iš po krepšio prametėme daug ir nesurinkome 12–15 taškų. Vis dėlto tai yra pataisomi dalykai. Draugiškoms rungtynėms varžovas tikrai buvo geras. „Vilnius-MRU“ surinko apibyrėjusio Vilniaus krepšinio likučius, turi gerus jaunus vaikinus tiek po krepšiu, tiek gynėjus. Atkrintamosiose Vilniaus klubas bus tikrai nelengvas varžovas.

– Ką spėjote nuveikti per pirmąją darbo savaitę?

– Po kalėdinių atostogų daugiausiai dėmesio skyrėme bendram fiziniam pasirengimui. Fizinio rengimo treneris Vaidas Verbickas kelis kartus testavo žaidėjus, o vėliau dirbome su specialiais prietaisais. Šiai dienai dar esame apsunkę, per lėti, bet baterijas baigėme įkrauti. Dar po keturių NKL rungtynių vėl bus pertrauka ir per ją turėsime laiko dar pasiruošti. Tikiuosi artėjančias ketverias rungtynes sužaisti visos sudėties.

Aš didelį dėmesį skyriau gynybiniams veiksmams. Įnešiau šiek tiek kitokią gynybą prieš derinį „du prieš du“. Dar ne viską suspėjau padaryti, nes liko zoninės gynybos ir spaudimo variantai. Dar liko kiek mažiau nei savaitė, todėl tikiuosi, kad būsime pasiruošę. Galbūt banguosime artimiausią turą, kadangi Kuzminskui reikia laiko, o mes turime bėdų po krepšiu dėl neatkovojamų kamuolių.

Po permainų vyrai labai noriai treniruojasi. Po kelionės į užsienį Nerijus Varnelis visai neseniai tik prisijungė prie komandos, todėl jam reikės laiko, kad pasivytų kitų žaidėjų kondiciją, bet jis yra patyręs krepšininkas ir jam užteks 4–5 dienų. Jau ir draugiškame mače matėsi, kad jeigu jam per pirmuosius du kėlinius jam niekas nepavyko, tai antroje mačo dalyje jis buvo visai kitoks: ir pelnė savo taškus, ir kamuolius atkovojo, ir priėmė teisingus sprendimus.

– Kokie jūsų tikslai Molėtų klube?

– Atėjau čia tam, kad laimėčiau čempionatą. Nebijau to žodžio ir atsakomybės, nes kito tikslo ateiti į NKL tikrai nėra. Kitas faktorius yra klubo prezidentas Juozas Tumėnas. Atėjau ir dėl jo, nes dirbamas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje mačiau, kiek jis įdėjo į Vilniaus krepšinį. Noriu pabrėžti, kad į gerokai aptrupėjusį sostinės krepšinį. Praėjusį sezoną buvo penki klubai, o dabar liko vos du su puse. Lietuvoje tokių verslininkų tikrai nėra daug, net ir LKL komandose. Juozas tikrai stengėsi, įdėjo daug savo laiko, pastangų ir lėšų, kad viena ar kita komanda išaugtų. Matau jo pastangas ir norą laimėti NKL. Visos darbo sąlygos yra sudaromos puikios. Pasiūlė ir ėmiausi šio darbo. Aišku, neruošiau komandos nuo sezono pradžios, bet laiko yra. Kita vertus, čia kaip tam studentui, kuriam vis pritrūksta vienos nakties. NKL yra specifinis formatas, kadangi atkrintamosios prasidės jau vasario pabaigoje. Tikiuosi suspėti paruošti komandą ir įnešti savo naujoves. Vyrai tai suprato, nes vienas niekas nepadarysiu. Komanda turi būti kaip šeima, kurioje užmirštami visi nesutarimai, nesusipratimai. Reikia žvelgti į priekį. Viliuosi, kad bendru darbu šį tikslą pasieksime.

– Ko tikitės iš naujokų Žygimanto Šeštoko ir Sauliaus Kuzminsko?

– Šeštoką gerai pažįstu ir žinau jo galimybes. Komandai tikrai reikėjo metiko. Žygimantas yra snaiperis, kuris gali iššauti bet kada, ypatingai, kai ateis tos lemiamos akimirkos. Dalį šio sezono jis žaidė mėgėjų lygoje, jam trūko komandinio darbo, bet snaiperis turi savo specifiką. Galbūt pradžioje kažkiek ir banguotai rungtyniaus, nes nėra geriausios fizinės kondicijos, bet per tuos kelis mėnesius pasiruoš ir bus tvirtas ramstis.

Po varžovų lenta turime problemų, todėl ir ieškojome aukštaūgio, kurio tikrai trūko. Viliuosi, kad su Kuzminsko atėjimu tą spragą užkamšysime. Jis yra labai patyręs krepšininkas, rungtyniavęs tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, todėl Saulius turėtų tapti rimta jėga po krepšiu.

Apžvalga: kas įdomaus NKL čempionate nutiks per artimiausius du mėnesius?

02.01.2014

2013-2014 metų NKL čempionatas įpusėjo. Reguliariajame sezone komandos sužaidė po 18-19 rungtynių, iki atkrintamųjų liko vos penki savaitgaliai. Tikėtina, kad jie karšti bus tiek lyderiams, tiek turnyro lentelės apačioje besirikiuojančioms komandoms: paskutinė NKL komanda iškris į RKL, o pirmą ir antrą vietas po reguliaraus sezono užėmusios komandos išvengs aštuntfinalio bei iškart pateks į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą (ketvirtfinalį).

Turnyro lentelės apačia džiaugsis įšokusi į nuvažiuojantį

atkrintamųjų varžybų traukinį, viršutinės komandos „kaposis“ dėl dviejų garantuotų kelialiapių į paskutinį etapą prieš finalo ketvertą (tie kelialapiai suteiks laiko išsigydyti traumas, pakrauti baterijas, išsamiau išanalizuoti galimus varžovus), o likusios 12 komandų sieks pakilti kuo aukščiau, kad bent pirmajame atkrintamųjų rate turėtų namų aikštės pranašumą.

NKL turnyro lentelė 2014 metų sausio 1 dieną: viršus, vidurys ir apačia

Turnyro lentelės viršus

Po 20-ies turų čempionate pirmauja „Mažeikiai“, kurių sąskaitoje 16 pergalių ir 3 pralaimėjimai. Antrą trečią vietas dalinasi Joniškio „Delikatesas“, iš paskutinių 10 rungtynių laimėjęs 9, bei galingą sudėtį prieš sezoną subūrusi ir ką tik nauju vyr. treneriu Romualdu Petroniu pasipildžiusi Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ komanda. Šių ekipų sąskaitoje – po 14 pergalių ir 5 pralaimėjimus. Ketvirtoje vietoje įsitaisė vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidę „Trakai“ (13 pergalių ir 5 pralaimėjimai). Gerai sukritus kortoms, prie šių komandų kovoje dėl dviejų tiesioginių kelialapių į NKL ketvirtfinalį dar gali prisijungti Jonavos „Petrochema“ (12 pergalių, 6 nesėkmės).

Geriausius šansus peržengti aštuntfinalio barjerą neabejotinai turi „Mažeikiai“ – jie nuo artimiausių persekiotojų atsiplėšę dvejomis pergalėmis. Tiesa, per likusius 9 mačus žemaičiai susitiks tiek su „Delikatesu“, tiek su „TiuMenu-Ežerūnu“, tiek su „Petrochema“. Dvi iš šių akistatų „Mažeikiai“ žais namų arenoje, o joje praėjusių metų NKL čempionai nepralaimi – iškovojo visas 10 pergalių.

Neįtikėtiną pergalių seriją iškovojęs „Delikatesas“ per likusias reguliaraus sezono rungtynes prieš tiesioginius konkurentus žais tris kartus, „TiuMenui-Ežerūnui“ situacija dar sudėtingesnė – jo laukia visos keturios viršutinės komandos. Tikėtina, jog lemiama gali tapti Joniškio ir Molėtų komandų tarpusavio dvikova. Verta priminti, jog pirmajame rate Molėtuose nepadoriai dideliu skirtumu laimėjo svečiai – 76:50, bet NKL čempionate tai nereiškia, kad scenarijus kartosis ir antrajame. „TiuMenas-Ežerūnas“ toliau stiprinasi (pasikvietė praėjusiame sezone „Sakalus“ tempusį Žygimantą Šeštoką ir tai gali būti ne pabaiga), geriausiai NKL puolantis „Delikatesas“ (vid. 80,7 tšk. per rungtynes) rungtyniauja ta pačia nepavargstančia 7-8 žmonių sudėtimi. Jei vyrai nepavargs, dvidešimtmetį švenčiančiai komandai jubiliejinis sezonas gali virsti tikru delikatesu.

Ilgai čempionate pirmavę „Trakai“ porą kartų kluptelėjo, tačiau jie vis dar kovoje dėl pirmos vietos. Dainius Miliūnas praėjusiame sezone treniravo NKL autsaiderius, tad dabar padarys viską, kad būtų atvirkščiai. Kelios išgydytos traumos, pilna sudėtis – ir NKL išsišokėliai vėl kapos galvas visiems iš eilės. Kyla klausimas, ar kas nors tuo pačiu gali atsakyti „Trakams“. „Petrochema“? „Delikatesas“? „TiuMenas-Ežerūnas“? Arba savų sąskaitų turintys „Vilniaus-MRU“ krepšininkai...

Jonavos „Petrochema“ mėgsta laimėti. Ši komanda supranta, kad ją kovoje dėl 1-2 vietos gelbėtų tik pačių pergalės ir dabartinių lyderių klupimai. Kad lyderiai kluptų pasirūpinti gali patys Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai: dar teks žaisti su „Mažeikiais“, „TiuMenu-Ežerūnu“, „Trakais“. Jauna komanda jau rado raktą į pergales – paskutinėse rungtynėse jonaviečiai panaikino 25 taškų deficitą ir nutraukė devynių iš eilės „Delikateso“ pergalių seriją. Tai etatiniai NKL finalo ketverto dalyviai padarė be galingos jėgos po krepšiu, t.y. po nugaros traumos vis nepasveikstančiu centru Europos jaunimo čempionu Pauliumi Vaitiekūnu. Kai aikštėje pasirodo ir jis, „Petrochema“ bus pavojinga visose aikštės vietose.

Tiesioginį kelią į ketvirtfinalį visoms išvardintoms komandoms turėtų apsunkinti dvikovos su „Zanavyku“, „Sūduva-Mantinga“, Plungės, Klaipėdos, Radviliškio komandomis. Šakių komanda šiame sezone žaidžia lyg šachmatų partijoje – vėlai surinkę sudėtį, ilgai sportavę lauke ir vieni paskutinių įžengę į salę, sunkiai įsibėgėję, ilgai ieškoję „kas yra kas“ aikštėje (matyt, netyčia, bet slėpę savo tikrąjį pajėgumą) pagaliau yra „ant bangos“ ir gali nugalėti bet ką, o pralaimėti bet kam nesiruošia. Minėtos komandos iš turnyro lentelės apačios, supratusios, kokioje padėtyje atsidūrė, ėmė žaisti taip, kaip norėtų jų sirgaliai, rėmėjai, vadovai. „Degančio užpakalio sindromas“ priverčia gintis, kovoti, neklysti – žaidžiant prieš tokias komandas niekam nebus lengva.

Pirmąją "TiuMeno-Ežerūno" ir "Delikateso" dvikovą užtikrintai laimėjo Joniškio krepšininkai

Lentelės vidurys

Pačiame lentelės viduryje – aštuntoje vietoje – „Šilutė“ (9 pergalės ir 10 pralaimėjimų). Tebūnie ši komanda atskaitos tašku. Ją aplenkę pirmajame atkrintamųjų varžybų etape turės namų aikštės pranašumą, likę už jos spręs rimtesnes problemas. Virš „Šilutės“ rikiuojasi Šakių „Zanavykas“ ir „Vilnius-MRU“, po „Šilute“ – Kauno komandos „JAZZ-KTU“ ir „Žalgiris-2“. Sunku atspėti, kas kils, o kas ne, bet kad komandos stumdysis – faktas.

Pikčiausios iš šio penketuko – Šakių ir Vilniaus komandos. Įsibėgėjusios antroje sezono pusėje jos persvėrė laimėtų-pralaimėtų rungtynių santykį savo naudai ir dabar sąskaitose turi po 10 pergalių ir 9 pralaimėjimus. Tikėtina, kad žemiau 6-7 vietos šios komandos nenusmuks. Atvirkščiai – gali kaip reikiant pasvilinti padus pirmam penketukui. Draugiškose kalėdinėse rungtynėse „Zanavykas“ du kėlinius pirmavo prieš LKL komandą „LSU-Atletas“ – tai rimtas įspėjimas kolegoms iš NKL. „Vilnius-MRU“ susigrąžino Antaną Udrą, komandoje siaučia Dovis Bičkauskis ir Karolis Brusokas – šie vyrai paskutinėse 2013 metų rungtynėse 39 minutes taškas į tašką kovojo prieš NKL čempionus „Mažeikius“.

„Šilutės“ akcijos krito komandą palikus neabejotinam lyderiui Tomui Lekūnui. Po kelių dienų iš pajūrio komandos dirbti į Baltarusiją išvyko vyr. treneris Arvydas Straupis. Šie vyrai pripratino į „Šilutės“ rungtynes rinktis pilną salę žiūrovų. Žiūrovai niekur nedingo, bet pergalių sumažėjo. 5 iš eilės pralaimėjimai neturėtų numušti šilutiškių ūpo, mat prie komandos vairo stojo Gintautas Vileita, kartu su juo į komandą atvyko vienas geriausių NKL gynėjų Aurimas Birgelis. Netekus trenerio ir lyderio, komandos žaidimo braižas pasikeitė. Lieka vienintelis klausimas – į kurią pusę? Kaip bebūtų, į atkrintamąsias „Šilutė“ pateks, o ten naujajam treneriui ir jo kariaunai viskas prasidės iš naujo.

Kauno komandos žaidžia banguotai, bet „Šilutę“ aplenkti gali. Šešiomis pergalėmis iš eilės sezoną pradėjusi „JAZZ-KTU“ (8 pergalės, 11 pralaimėjimų) ekipa puikiai atrodė NKL turnyro lentelės viršūnėje. Tačiau į LKL išvyko Giedrius Staniulis, traumą patyrė Paulius Petrilevičius ir subyrėjus stipriausiai lygoje aukštaūgių grandžiai (kartu šie aukštaūgiai pelnė po 24 taškus ir atkovojo po 21 kamuolį) subyrėjo visa komanda. Giedrius Staniulis nebegrįš (jam gerai sekasi LKL, plius to daryti neleidžia NKL nuostatai), bet P. Petrilevičius sveiksta. Netekę lyderių, į jų vietą stojo kiti – Artūras Lendzevičius, Karolis Kokoška, Mantvydas Stašelis. Su pasveikusiu rezultatyviausiu ir naudingiausiu krepšininku „JAZZ-KTU“ vėl bus konkurencinga. Lieka tik sulaukti, prieš kurią komandą kauniečiai nutrauks užsitęsusią 9 iš eilės pralaimėtų rungtynių seriją.

„Žalgirio“ dubleriai (7 pergalės, 11 pralaimėjimų) irgi užstrigo. Iš dešimties paskutinių rungtynių jaunieji žalgiriečiai laimėjo tik ketverias, o paskutinį savaitgalį juos triuškino ir „Delikatesas“, ir „Radviliškis-Juodeliai“. Viena jauniausių NKL komandų per 18 susitikimų tik kartą laimėjo prieš aukčiau turnyro lentelėje stovinčius varžovus (!), ir tai įvyko spalio 25 dieną rungtynėse su „Vilniumi-MRU“. Vargu ar galima kaltinti komandą nepatirtimi – joje žaidžia Vytenis Jasikevičius, veteranas Olegas Kojenetsas, ant pagrindinio „Žalgirio“ slenksčio esantys Lukas Lekavičius ir Justas Tamulis. Tomo Masiulio auklėtiniai dar turi laiko pasitaisyti, bet jei taip neįvyks – jų laukia apatinis penketukas.

"Vilniaus-MRU" ir Kauno "JAZZ-KTU" rungtynių akimirka

Lentelės apačia

Čia sausis ir vasaris turėtų būti dar įdomesni. Ant iškritimo iš NKL ribos atsidūrė „Palanga“, „Radviliškis-Juodeliai“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ ir Plungės „Olimpas“. Radviliškio ir Klaipėdos komandos lentelės dugne buvo ir praėjusiame sezone, tad jas, neįžeidžiant, galima vadinti „etatinėmis paskutinėmis“. Iš kitos pusės – jos žino kaip išlikti, kai labai sunku. Likusios kandidatės su autsaiderio role susipažino tik šiame sezone.

Šiuo metu paskutinę vietą čempionate užimanti „Palanga“ (4 pergalės ir 14 pralaimėjimų) 2013-2014 metų sezoną pradėjo 8 pralaimėjimų serija. Iš jaunų krepšininkų suburta komanda per kitas penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales. Kai atrodė, kad palangiškiai įsivažiavo, „mercedesas“ sustojo. Įžaidėją iš JAV Davidą McKinnie pakeitė gyvybiškai reikalingas centras Denisas Mimmsas. Tačiau ir šis 206 cm ūgio Eurolygos patirties turintis krepšininkas komandai kol kas nepadeda – per dvejas sužaistas rungtynes pelnė po 1 tašką ir atkovojo po 4 kamuolius. „Palanga“ jau turi du legionierius (išnaudotas limitas), kas dar, jei ne jie, pakels ekipą iš dugno? Į nepavydėtiną padėtį patekusios komandos šiaudas – pergalės prieš lentelės kaimynus. Per likusias 10 rungtynių NKL autsaideriai susitiks su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Plungės „Olimpu“ ir pastaruoju metu tik pralaiminčia Kauno „JAZZ-KTU“ ekipa.

Ne ką geresnėje pozicijoje „Radviliškis-Juodeliai“ (5 pergalės, 14 pralaimėjimų). Šiai komandai priklauso ilgiausia šiame sezone pralaimėtų rungtynių serija – 11 iš eilės. Kritę į duobę radviliškiečiai atsigavo tik paskutiniuose turuose – įveikė Marijampolę „Sūduvą-Mantingą“, „Palangą“ ir Kauno „Žalgirio“ dublerius. Atsitiktinumas ar ne, bet pergalės prasidėjo prie komandos prisijungus aukštaūgiams Vaidui Trepočkai ir Edvinui Alunderiui. Šie krepšininkai pagerinti komandos poziciją galės jau artimiausiose rungtynėse, kuomet išvykoje susitiks su taip pat dėl išlikimo lygoje kovojančia Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komanda. Kituose turuose aukštaičių lauks taškų barstyti nenusiteikę „Mažeikiai“, „Trakai“, „TiuMenas-Ežerūnas“, „Delikatesas“, „Vilnius-MRU“...

Kiek netikėtai lentelės apačioje užsisėdėjo „Olimpas“ ir „Sūduva-Mantinga“. Prieš metus šios komandos buvo priskiriamos prie stipriausių NKL ekipų. Marijampoliečiai, nors ir netekę Aurimo Birgelio, nors ir tryliktoje pozicijoje, vistiek atrodo galingi ant popieriaus. Marius Valukonis, Povilas Šakinis, Žilvinas Kuklierius, Audrius Mineikis – visi kartu, o kartais net ir po vieną, gali įveikti bet kurią NKL komandą. Prie ekipos vairo stojo skęstantį laivą gelbėti pasiryžęs Vitoldas Masalskis. Trenerio debiutas prisvilo, tačiau antrose rungtynėse suvalkiečiai įveikė JAZZ-KTU atstovus ir Naujuosius sutiko su viltimi, kad blogiau nei buvo nebus.

Jei iš marijampoliečių pergalių dar tik galima laukti laukti, tai Plungės „Olimpas“ jas jau skina – antra geriausiai lygoje puolanti (vid. 79,5 tšk. per rungtynes), tiesa, ir antra blogiausiai lygoje besiginanti (vid. 84,2 praleisto taško per rungtynes) komanda įveikė tuo metu NKL pirmavusius „TiuMeną-Ežerūną“, stiprią vidutiniokę „Šilutę“ ir buksuojančią Kauno „JAZZ-KTU“. Savimi pradėjo tikėti savaitės geriausiu krepšininku pripažintas Deividas Keburys, tritaškiais varžovus galabija Evaldas Lengvinas, rezultatyvių perdavimų rekordus muša Elvinas Gintvainis, solidžiai po krepšiu kovoja Dainius Vaitelis. Kai tikras žemaitis Alidas Žukauskas juos priverčia dirbti sukandus dantis, Plungės krepšinio arena vėl tampa senu geru PRAGARU varžovams.

Marijampoliečių sąskaitoje – 6 pergalės ir 12 pralaimėjimų, plungiškių – 6 laimėjimai ir 13 nesėkmių. Toks pats laimėjimų-pralaimėjimų santykis Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ kraityje. Komandos, kuri šiame sezone pralaimėjo daugiausiai įtemptų rungtynių (laimėta/pralaimėta 5 ir mažiau taškų skirtumu). Jei sportinė sėkmė būtų šypsojusis ne varžovams, uostamiesčio komanda jau būtų išmetusi inkarą NKL‘e, atiminėjusi taškus iš pirmaujančių ir ramiai laukusi atkrintamųjų. Kadangi taip nenutiko, Klaipėdos studentai paskutiniame ture prieš „žiemos atostogas“ nukovė „Trakus“ ir užkopė į vienuoliktą vietą.

Klaipėdos, Plungės ir Marijampolės komandos per likusią reguliaraus sezono dalį sužais bent po dvejas rungtynes su tiesioginiais oponentais dėl išlikimo, ir visos gaus atlaikyti bent po du egzaminus iš čempionato lyderių. Neišlaikyk egzamino – ir kelialapis į RKL tavo.

Pirmajame rate "Palanga" išvykoje įveikė Marijampolės "Sūduvą-Mantingą"

Paskutinę metų dieną „JAZZ-KTU“ ekipą papildė Regimantas Ostreika

31.12.2013

Paskutinę 2013 metų dieną Kauno „JAZZ-KTU“ (8/11) ekipa sulaukė pastiprinimo. Prie komandos prisijungė aukštaūgis Regimantas Ostreika. 32 metų 201 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas praėjusiame sezone atstovavo Šakių „Zanavykui“, o šiame niekur nerungtyniavo.

2012-2013 metų sezone P. Ostreika NKL čempionate sužaidė 35 rungtynes, rinko vidutiniškai po 7,1 taško ir atkovojo 3,3 kamuolio.

Per savo karjerą krepšininkas rungtyniavo Kėdainių „Nevėžyje“ (LKL), Stokholmo „Human Rights“ (Švedija) ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (NKL) komandose.

Oficialu: „TiuMeno-Ežerūno“ gretose rungtyniaus Žygimantas Šeštokas

31.12.2013

Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ (14/5) stiprina sudėtį – ekipa sukirto rankomis su buvusiu Vilniaus „Sakalų“ lyderiu Žygimantu Šeštoku.

27 metų 196 cm ūgio gynėjas praėjusį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žaisdavo po 22 minutes, pelnydavo 8,6 taško, sugriebdavo 1,7 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą.

2012 metais Ž.Šeštokas laimėjo LKL „Snaiperio“ konkursą. Taiklumu Ž. Šeštokas pasižymi ir rungtynėse. 2012–2013 metų sezone jis tritaškius metė 42 procentų taiklumu.

Šeši tritaškiai per rungtynes – ne problema Ž.Šeštokui, kadangi praėjusį sezoną jis į Kauno „Žalgirio“ krepšį įsūdė 6 tolimus metimus iš 9, o mače prieš „Palangą“ pakartojo šį pasiekimą.

Ž.Šeštoką puikiai pažįsta naujasis Molėtų komandos vyr. treneris Romualdas Petronis, kadangi su juo dirbo visą praėjusį sezoną „Sakaluose“.

Po 20-ies turų „TiuMenas-Ežerūnas“ NKL pirmenybėse užima trečiąją vietą.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports