Savaitės geriausiais pripažinti E. Baniulis ir D. Tarolis

28.10.2013

Nesustabdomai paskutiniuose dviejuose Nacionalinės krepšinio lygos turuose rungtyniavę „Trakų“ puolėjas Evaldas Baniulis ir Kauno „Žalgirio“ antrosios komandos aukštaūgis Donatas Tarolis pripažinti geriausiais ketvirtosios čempionato savaitės krepšininkais.

Praėjusį savaitgalį E. Baniulis svariausiai prisidėjo prie dviejų „Trakų“ pergalių prieš NKL lyderius. Penktadienį (10.25) NKL naujokai išvykoje 79:69 įveikė Molėtų „TiuMeną-Ežerūną“, diena vėliau savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 65:58 susitvarkė su Kauno „JAZZ-KTU“ komanda ir pakilo į pirmąją turnyro lentelės vietą.

Pergalingose rungtynėse E. Baniulis į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 28 taškus, atkovojo po 6 ir perėmė po 2,5 kamuolio bei atliko po 2,5 rezultatyvaus perdavimo. 201 cm ūgio puolėjas krepšį iš dviejų taškų zonos atakavo 79 proc. taiklumu (15/19), nuo tritaškio linijos mėtė 54 proc. taiklumu (7/13) ir rinko vidutiniškai 28,5 naudingumo balo per mačą.

Donato Tarolio vedini Kauno „Žalgirio“ dubleriai penktadienį (10.25) svečiuose 87:79 įveikė „Vilnių-MRU“, tačiau šeštadienį po pratęsimo 94:97 turėjo pripažinti „Šilutės“ pranešimą. Per mačą rinkęs vidutiniškai po 26,5 taško, atkovojęs po 7,5 kamuolio, perėmęs po 1 kamuolį ir blokavęs po 2,5 varžovo metimo, D. Tarolis buvo neabejotinas jaunųjų žalgiriečių lyderis. Iš dviejų taškų zonos krepšį 19-metis 202 cm ūgio puolėjas atakavo 63 proc. taiklumu (20/32) ir per rungtynes rinko po 26 naudingumo balus.

Kiti pretendentai į savaitės geriausio krepšininko titulą buvo Darius Tarvydas („Mažeikiai“), Edgaras Sosnovskis („Šilutė“), Evaldas Lengvinas (Plungės „Olimpas“), Audrius Mineikis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“) ir Aivaras Kvedaravičius (Joniškio „Delikatesas“).

Šį savaitgalį NKL bus žaidžiamos dvi atkeltos rungtynės

28.10.2013

Artėjantį savaitgalį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate numatyta pertrauka. Visos komandos ilsėsis, o Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ ir Šilutės „Šilutė” tarpusavyje sužais dvejas atkeltas rungtynes.

Spalio 31 dieną, ketvirtadienį, 18:00 val. „Šilutė“ priims svečius iš Molėtų, o lapkričio 2 dieną, 16:00 val. komandos susitiks Molėtuose.

„TiuMeno-Ežerūno“ ir „Šilutės“ dvikovos atkeltos dėl lapkričio 23 – gruodžio 1 dienomis Belgijoje vyksiančių tradicinių NATO kariškių žaidynių.

Tarpusavio rungtynes komandos turėjo žaisti lapkričio 29 ir 30 dienomis.

Jonavos „Petrochema“ pergalę iškovojo savų žiūrovų akivaizdoje

27.10.2013

Po skaudžios nesėkmės penktadienį Plungėje, Jonavos „Petrochema" šeštadienį savų žiūrovų akivaizdoje parodė visai kitą veidą. Nors komandai negalėjo padėti traumuoti Tadas Sebežiovas, Paulius Vaitiekūnas ir Ignas Daukšys, jonaviečiai namų arenoje patiesė „Vilnių-MRU“.

Jau rungtynių pradžioje Jonavos krepšininkai po Ričardo Verbicko ir Vytauto Kružiko taiklių metimų išsiveržė į priekį 9:2. Nerezultatyviai rungtyniavę abiejų komandų krepšininkai sunkiai rado kelius link varžovų krepšių, o įgytą pranašumą šeimininkai išsaugojo iki kėlinio pabaigos - 16:9.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, iš toli iššovė jaunasis „Petrochemos“ gynėjas Ričardas Verbickas, du taškus pridėjo Henrikas Vorotnikovas ir „Petrochema" nutolo nuo varžovų (23:14). Kėlinio viduryje, daugiausia Dovio Bičkauskio ir Karolio Brusoko pastangomis, svečiams pavyko sumažinti atsilikimą, bet jonaviečiai išlaikė turėtą persvarą - 33:27.

Trečiojo ketvirčio viduryje tritaškį pataikė „Petrochemos“ įžaidėjas Evaldas Aniuliui. Po jo metimo šeimininkai įgavo rekordinę persvarą (47:32). Tačiau „Vilniaus-MRU“ krepšininkai nepasidavė ir sumažino atsilikimą iki devynių taškų - 50:41.

Paskutiniajame kėlinyje „Petrochemos“ krepšininkai gausiai susirinkusių žiūrovų džiaugsmui pergalingai baigė mačą. Pačioje rungtynių pabaigoje šeimininkų komandos gerbėjus galingu dėjimu pradžiugino Dainius Gulbinas. Iki mačo pabaigos likus žaisti 1 sekundę Jonavos komandos gynėjas dar kartą pabandė ataką baigti dėjimu, tačiau svečių krepšininkas Vytautas Buzas per grubiai sustabdė jonavietį ir buvo nubaustas nesportine pražanga. Tarp krepšininkų kilus susistumdymui, rungtynių teisėjai techninėmis pražangomis apdovanojo abu. Po incidento R. Verbickas sumetė du baudų metimus iš dviejų ir užtvirtino savo komandos pergalę - 70:61.

„Petrochema": R.Verbickas – 22 (tritaškiai 4/4), D.Gulbinas ir H.Vorotnikovas – po 11.

„Vilnius-MRU": Paulius Semaška – 15, K.Brusokas – 9, D.Bičkauskis, V.Buzas ir T.Padegimas – po 7.

E. Lengvinas pelnė 31 tašką, bet „Olimpas“ neatsilaikė prieš „Sūduvą-Mantingą“

26.10.2013

Ketvirtąją pergalę NKL čempionate iškovojo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“(4/4), kuri namuose nesunkiai 99:81 (36:17, 26:12, 17:21, 20:31) įveikė Plungės „Olimpą“(1/7). Svečiams tai buvo 7-toji nesėkmė iš 8 susitikimų.

Marijampoliečiai nuo pat pirmosios rungtynių akimirkos neleido suabejoti savo pranašumu ir po pirmojo kėlinio susikrovė 19 taškų pranašumą (36:17). Trečiajame kėlinyje „Sūduva-Mantinga“ varžovus triuškino net 39 taškų skirtumu. Fantastiškai iš toli atakavęs „Olimpas“ ketvirtojo kėlinio pabaigoje po Evaldo Lengvino tritaškio atsilikimą

sumažino iki keturiolikos taškų (95:81). Tačiau stebuklo svečiams sukurti nepavyko ir šeimininkai šventė užtikrintą pergalę.

„Sūduvos-Mantingos“ gretose geriausias sezono rungtynes sužaidė jaunasis puolėjas Ignas Labutis, kurio sąskaitoje 22 taškai (4/6 dvit., 4/6 trit.). Marius Valukonis pelnė 19 taškų, Audrius Mineikis 14 (12 atk. kam.), Paulius Knyza ir Žilvinas Kuklierius (8 rez. per.) po 11 taškų.

„Olimpo“ komandoje išsiskyrė Evaldas Lengvinas (7/12 trit.) pelnęs 31 tašką. Elvinas Gintvainis įmetė 16 taškų.

„Šilutė“ po pratęsimo įveikė Kauno „Žalgirio“ dublerius

26.10.2013

Trečiąkart per paskutines ketverias rungtynes žaidę pratęsimą „Šilutės“ krepšininkai pagaliau iškovojo pergalę. Praėjusią savaitę pajūrio komanda po dviejų pratęsimų pralaimėjo Jonavos „Petrochemai“, o jau kitą dieną – ir Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“. Pasimokę iš savo klaidų Arvydo Straupio auklėtiniai šeštadienį Kaune po pratęsimo 97:94 įveikė „Žalgirio“ antrąją komandą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 sekundėms šilutiškiai turėjo 2 taškų persvarą, tačiau Justas Tamulis aidint sirenai privertė penktąją pražangą užsidirbti svečių gynėją Evaldą Šaulį. Stojęs prie baudų metimo linijos kaunietis realizavo abu metimus ir išvedė komandas žaisti pratęsimą – 82:82.

Jo metu net ir be E. Šaulio svečiai sugebėjo įrodyti savo pranašumą. Iki pridėto laiko pabaigos likus 10 sekundžių „Šilutės“ įžaidėjas Eivydas Mološčiakas pelnė tris taškus ir išvedė savo komandą į priekį - 93:92. Paskutinės žalgiriečių atakos metu laisvas prie trijų taškų zonos liko Lukas Lekavičius, tačiau krepšininkas neišnaudojo galimybės persverti rezultatą savo komandos naudai. Po netaiklaus L. Lekavičiaus metimo kitoje aikštės pusėje mesti baudų stojo Deividas Pukis. Pirmasis „Šilutės“ puolėjo metimas buvo netaiklus, antrąjį krepšininkas prametė tyčia, o nuo lanko atšokusį kamuolį paskutinę sekundę į krepšį pasiuntęs Edgaras Sosnovskis rungtynėse padėjo tašką – 95:92.

Nugalėtojams 28 taškus pelnė Eivydas Mološčiakas (4/7 dvitaškiai, 6/10 tritaškiai, 5 rez. perd.), 18 taškų surinko Tomas Lekūnas (10/14 baudos metimai, 6 atk. kam., 7 rez. perd.), 17 – Edgaras Sosnovskis (4/5 dvitaškiai, 15 atk. kam.).

„Žalgirio-2“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo net fantastiškas Justo Tamulio ir Donato Tarolio pasirodymas – abu jie pelnė po 28 taškus. 13 taškų ir 14 rezultatyvių perdavimų pridėjo Lukas Lekavičius.

„TiuMenas-Ežerūnas“ išvykoje sutriuškino „Palangą“

26.10.2013

Šeštąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (6/2) krepšininkai, kurie išvykoje be vieno iš komandos lyderių Nerijaus Varnelio rezultatu 107:79 (26:18, 25:21, 29:23, 27:17) sutriuškino „Palangos“ (0/7) klubą.

Svečiai nuo pat susitikimo pradžios išsiveržė į priekį ir prabėgus 5 minutėms jau turėjo dviženklį pranašumą – 19:7. Palangiškiai neketino lengvai paleisti varžovų į priekį ir atsakė spurtu 7:1, kuris leido priartėti – 18:24. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis baudas realizavęs

Thomasas Davisas leido „TiuMenui-Ežerūnui“ po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmauti 26:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje svečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir vėl susigrąžino solidžią persvarą – 36:21. Čia pat Molėtų ekipai neleido atsipalaiduoti „Palanga“, kuri kaipmat deficitą apkarpė iki 10 taškų – 30:40. Ant parketo pasirodęs Justas Narušis per penkias minutes spėjo pataikyti tris tritaškius ir įpusėjus rungtynėms „TiuMenas-Ežerūnas“ atsiplėšė – 51:39.

Po ilgosios pertraukos palangiškiai toliau atkakliai priešinosi Molėtų klubui – prabėgus 6 minutėms komandas tebeskyrė 12 taškų – 54:66. Galiausiai svečiai laimėjo atkarpą 8:2 ir kėlinys baigėsi molėtiškiams tvirtai pirmaujant – 80:62.

Paskutinis rungtynių ketvirtis tebuvo formalumas. Vienintelė buvusi intriga – kada ir kas pelnys 100-ąjį tašką. Tai tolimu metimu padarė Mantas Kadzevičius. Savo pirmuosius taškus NKL karjeroje pelnė ir Kipras Pumputis, o „TiuMenas-Ežerūnas“ šventė lengvą pergalę 107:79.

„Palanga“: Jermaine‘as Love‘as 19 (6 atk. kam.), Erikas Kubilius 18, Rytis Biliartas 16.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Mantas Kadzevičius 18, Osvaldas Mačernis 17 (6 atk. kam.), Justas Narušis 15 (5/6 tritaškiai), Marius Janišius 12 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Thomasas Davisas 11, Tomas Galeckas ir Raimundas Ambrulaitis po 10, Tomas Gaidamavičius 9 (6 rez. perd.), Kipras Pumputis 3, Lukas Bankieta 2.

Nesustabdomieji „Trakai“ įveikė Kauno „JAZZ-KTU“ ekipą

26.10.2013

NKL naujokai „Trakai“ (7/0) tęsia pergalių seriją. Šeštadienį (10.26) Dainiaus Miliūno auklėtiniai namuose 65:58 (21:12, 18:19, 10:10, 16:17) nugalėjo Kauno „JAZZ-KTU“ (6/2) ekipą, kuriai tai buvo antroji nesėkmė iš eilės.

Po pergalės „Trakai“ tapo NKL turnyro lentelės lyderiais – jų sąskaitoje 14 taškų. Po tiek pat taškų turi Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ ir Kauno „JAZZ-KTU“, tačiau šios ekipos žaidė rungtynėmis daugiau.

Išsiveržę į priekį pirmajame kėlinyje, „Trakų“ krepšininkai rungtynių vadžias savo rankose išlaikė iki mačo pabaigos. Antrą vakarą iš eilės varžovus į neviltį varė „Trakų“ lyderis Evaldas Baniulis. 26-erių metų 201 cm ūgio puolėjas per 35 minutes pelnė 28 taškus (7/8 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 5/6 baudos metimai), atkovojo 8 bei perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 varžovo pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.

Po 8 taškus nugalėtojams pelnė Osvaldas Olisevičius, Edvinas Jezukevičius (7 atk. kam.) ir Julius Kazakauskas (6 atk. kam.).

„JAZZ-KTU“ gretose pirmuoju smuiku griežė 17 taškų įmetęs Giedrius Staniulis (7/14 dvitaškiai, 13 atk. kam.), 13 taškų pridėjo Donatas Sabeckis (9 atk. kam.), 9 – Mindaugas Jakštas.

Suvalkijos derbyje „Zanavykas“ įveikė „Sūduvą-Mantingą“

26.10.2013

Traumų išretinta ir savojo žaidimo šiame sezone nesurandanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (3/4) svečiuose pralaimėjo Šakių „Zanavyko“ (3/4) komandai rezultatu 77:70 (20:24, 13:11, 28:22, 16:13). Marijampoliečiams tai buvo 4-oji nesėkmė per paskutinius penkis susitikimus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, o antrajame kėlinyje „Zanavyko“ deficitas siekė 8 taškus (20:28). „Sūduva“ nors ir nežymiai, bet pirmavo beveik visą laiką. Visgi, prieš pat ketvirtąjį kėlinį „Zanavykas“ persvėrė rezultatą ir daugiau į priekį svečių neužleido. Likus žaisti daugiau nei minutę „Sūduvos“ atsilikimas po Audriaus

Mineikio tritaškio siekė tik du taškus (70:72), bet sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidė šeimininkai, kurie ir šventė pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis 20, Audrius Mineikis 15, Paulius Knyza 9, Ignas Labutis ir Tautvydas Kliučinykas po 7.

„Zanavykas“: Vilius Šumskis 19, Arturs Pelšs 15, Renaldas Simanavičius 13, Paulius Abramavičius ir Paulius Parachomikas po 9.

„Nafta-Universitetas“ išvykoje įveikė iki tol nesuklupusią Kauno „JAZZ-KTU“

26.10.2013

Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse pirmaujantys „JAZZ-KTU“ krepšininkai (6/1) patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Rolando Urkio auklėtiniai penktadienį namuose 73:80 (14:14, 22:17, 18:22, 19:27) turėjo pripažinti Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ (2/4) pranašumą.

Giedriaus Staniulio vedini kauniečiai susitikimą pradėjo spurtu 7:0, tačiau varžovams radus priešnuodžių prieš vieną geriausių lygos aukštaūgių, po pirmojo ketvirčio švieslentėje degė lygus rezultatas – 14:14.

Du tolimi metimai antro kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkams vėl leido atitrūkti. Paulius Petrilevičius žiūrovus nudžiugino dėjimu, o po Giedriaus Staniulio tolimo metimo kauniečiai pirmavo - 36:31.

Svečiai atgijo po ilgosios pertraukos. Ilgą laiką besivejančių vaidmenyje buvę klaipėdiečiai trečio kėlinio pabaigoje po Donato Norkaus tolimo metimu panaikino deficitą iki minimumo 54:53.

Pajutę varžovų silpnumą svečiai pakiliai rungtyniavo ir ketvirtajame kėlinyje. Antanas Montrimavičius sunkiu momentu pelnė taškus bei puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir vedė klaipėdiečius į priekį. Laikinosios sostinės krepšininkai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau pajūrio atstovai prie baudos metimų linijos neklydo ir iškovojo antrąją pergalę čempionate, įveikdami kauniečius rezultatu 73:80.

„JAZZ-KTU“: Paulius Petrilevičius 16 tšk., Giedrius Staniulis 14 tšk. (12 at.kam.), Donatas Sabeckis 11 tšk. (6 rez. perd.), Deividas Sabeckis 11 tšk.

„NAFTA-UNIVERSITETAS“: Antanas Montrimavičius 23 tšk. (6 at. kam., 3 rez. perd.), Donatas Norkus 16 tšk. (7 at. kam., 6 rez. perd.), Valentas Tarolis 10 tšk.

„TiuMeną-Ežerūną“ įveikę „Trakai“ iškovojo šeštą pergalę iš eilės

25.10.2013

Septintojo NKL turo rungtynėse Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (5/2) klubas namuose 69:79 (18:26, 10:14, 18:16, 23:23) nusileido „Trakų“ (6/0) krepšininkams. Pasinaudoję Kauno „JAZZ-KTU“ kluptelėjimu, trakiškiai tapo vienintele nepralaimėjusia NKL komanda. Tiesa, turnyro lentelėje NKL naujokai rikiuojasi antroje vietoje, nes yra sužaidę rungtynėmis mažiau.

Nuo pat susitikimo pradžios užvirė atkakli kova taškas į tašką. Sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus (9:9), bet tuomet „Trakai“ laimėjo atkarpą 8:0 ir įgijo pranašumą – 17:9. Nors „TiuMenas-Ežerūnas“ buvo sumažinęs atsilikimą (15:19), tačiau svečiai sėkmingai baigė kėlinį ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 26:18.

Antrajame ketvirtyje Trakų miesto ekipa toliau rungtyniavo sėkmingai ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 31:21. Netrukus „Trakai“ atitrūko dar labiau (38:23), bet „TiuMenui-Ežerūnui“ pavyko sumažinti deficitą, kuris įpusėjus mačui siekė 12 taškų – 28:40.

Po didžiosios pertraukos Molėtų krepšininkai į aikštę grįžo kur kas labiau susikaupę, tačiau jiems niekaip nepavyko sumažinti deficito. „Trakai“ išlaikė dviženklį pranašumą ir po trijų kėlinių pirmavo 56:46.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Trakus“ perspėjo pavojaus signalas – Molėtų ekipa priartėjo iki 56:50. Šeimininkai nepasidavė ir baigiantis rungtynėms galutinai priartėjo - po T. Gaidamavičiaus tritaškio likus mažiau nei pusantros minutės komandas teskyrė 4 taškai – 70:66. Kita trakiečių ataka buvo netiksli, o persvara beveik ištirpo – 70:68. Vis dėlto lemiamu metu nedrebėjo fantastiškai žaidusio E. Baniulio ranka – likus 40 sek. jis padidino skirtumą iki keturių taškų, o per likusį laiką jo komandos draugai skirtumą dar labiau padidino. „Trakai“ šventė pergalę 79:69.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Nerijus Varnelis 20, Tomas Gaidamavičius, Mantas Kadzevičius ir Osvaldas Mačernis po 11, Tomas Galeckas 9 taškai.

„Trakai“: Evaldas Baniulis 28 (4/8 tritaškiai), Simonas Lekys ir Julius Kazakauskas (8 atk. kam.) po 11, Osvaldas Olisevičius 10 taškų.