Joniškio „Delikateso” aukštaūgis R. Čepanonis turi Eurolygos patirties (interviu)

05.12.2013

Kelis pastaruosius metus Joniškio „Delikateso” kviestas Rokas Čepanonis šią vasarą pagaliau sutiko atvykti į Aukštaitiją. Rezultatai rodo, kad iš šio susitarimo naudos turi abi pusės. „Delikatesas“ šoktelėjo į ketvirtą turnyro lentelės vietą, o pagrindinis komandos centro puolėjas R. Čepanonis demonstruoja vis geresnę formą. Praėjusį savaitgalį jis vienas „nužudė“ Plungės „Olimpo“ komandą ir buvo pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Su 24 metų 207 cm ūgio žaidėju pasikalbėjome ne tik apie šiuo metu gerėjančią jo fizinę formą, bet ir apie patirtį

Prancūzijos ketvirtojoje lygoje bei prieš ketverius metus įvykusį debiutą Eurolygoje Kauno „Žalgirio“ gretose.

- Rokai, nedaugelis žino, jog 2009 metais vilkėdamas Kauno „Žalgirio“ aprangą debiutavai Eurolygoje. Pameni tas rungtynes?

- Puikiai pamenu ir tas rungtynes, ir tą vakarą. Nepaisant susiklosčiusių aplinkybių ir krizės „Žalgiryje“, žaisti šioje komandoje buvo svajonės išsipildymas. Energijos pliūpsnis viduje buvo 200 procentų, o išėjus į aikštelę atrodė, jog kalnus galėtum nuversti. Teko gintis prieš Jordi Triasą ir Franą Vazquezą. Nors rungtynes pralaimėjome, tai buvo puiki patirtis ir galimybė pajusti aukščiausią lygį iš arti.

- Kur tuomet pasuko 19-mečio krepšininko karjera?

- Būdamas 19-os sezoną pradėjau „Žalgirio“ dublerių komandoje, prieš Naujus metus pasijungiau prie kitos tuo metu LKL komandos Kauno „Aisčių“, kurią treniravo buvęs treneris iš dublerių laikų. LKL sekėsi kiek sunkiau ir daugiau laiko praleisdavau ant suoliuko. Kitą sezoną persikėliau į Panevėžio „Techasą“. Tačiau ten įsitvirtinti irgi nepavyko, tad grįžau į Kauno „Erelitą-KTU“ (NKL), kur treneris Vitoldas Masalskis mane puikiai išnaudojo. Po sezono teko atlikti achilo operaciją. Atsigavau tik 2011 sausį ir prisijungiau prie Jonavos "Triobet", kuri suteikė gerą galimybę atsistatyti po traumos. Kitais metais sutvirtėjęs išvažiavau į užsienį, kur sustiprėjau kaip žaidėjas, o šįmet grįžau atgal namo.

2009 metais R. Čepanonis sužaidė vieninteles rungtynes Eurolygoje

- Praėjusiame sezone rungtyniavai ketvirtajame Prancūzijos krepšinio divizione, Le Manso „Jalt“ komandoje. Koks krepšinis žaidžiamas ten?

- Po studijų baigimo VDU mano noras buvo išvažiuoti svetur ir suvokti, kas yra kas. Ko aš esu vertas ir ar aš sugebu daugiau. Tad pasirinkau Prancūziją, kur žaidžiamas individualaus stiliaus krepšinis, primenantis JAV mokyklą. Krepšinis ten paremta fizine jėga ir žaidimu vienas prieš vieną. Tai buvo puiki gyvenimiška pamoka man tiek kaip krepšininkui, tiek kaip asmenybei.

- Tarpsezonyje grįžai į Lietuvą. Kodėl pasirinkai Joniškio „Delikatesą“?

- Joniškio komanda mane kalbino jau kelis metus. Joje žaidžia mano geras draugas Mantas Pukinskas. Jo rekomendacijos irgi turėjo įtakos. Sutapimas ar ne, bet kiek tekdavo žaisti prieš dabartinę mano komandą, tiek man gerai sekdavosi ir mano atstovaujama komanda iškovodavo pergales.

- Įpusėjus sezonui demonstruoji puikią fizinę formą. Tiek laiko prireikė adaptacijai, ar gerą žaidimą įtakojo kitos priežastys?

- Teko prisiminti komandinio krepšinio subtilybes, kas šiek tiek užtruko. Bet džiugina tai, jog su komanda kuo toliau, tuo geriau susižaidžiame ir atrandame vienas kitą. Manau, paskutinių dvejų vasarų darbas krepšinio stovyklose taip pat davė didelės naudos ir patirties. O rezultatai, atiduodant visas jėgas ir „įdėjus širdį“, dažniausiai būna teigiami.

- Buvai pripažintas geriausiu pastarosios savaitės NKL krepšininku. Ką apie tai manai tu?

- Kad šį kartą įvertinimas atiteko man – visos komandos nuopelnas. Mūsų komandos stiprybė ta, kad bet kuris žaidėjas gali iššauti bet kuriuo metu. Prieš dvi savaites tai padarė Aivaras, šįkart aš. Dar už savaitės tai gali būti ir kitas žaidėjas. Tai puikus įvertinimas, paskatinimas toliau dirbti ir nesustoti.

- Ką apie šį titulą mano komandos draugai, vadovai? Premijų neskiria?

- Komandoje draugiškai vienas kita pašiepiame, jeigu atsitinka kokia situacija ir jos centre esi tu. Juokaujame, kad „MVP” viskas leidžiama. O dėl premijų… Labai įdomus pasiūlymas. Kai sutiksiu komandos vadovą būtinai apie tai pasikalbėsime (juokiasi).

- Kartu su tavo forma gerėja ir Joniškio „Delikateso“ rezultatai. Esate ketvirtoje turnyro lentelės vietoje. Kuri vieta tave ir tavo komandą tenkins po sezono?

- Džiugu tai,kad pagaliau žingsnis po žingsnio atrandame vienas kitą ir žaidimas gerėja. Tikiuosi jis ir toliau tik gerės. Mūsų visų noras šįmet „kažką“ laimėti, o ar pavyks antrą kartą man asmeniškai laimėti NKL čempionatą, parodys laikas ir darbai.

- Pažvelkime į dar tolimesnę ateitį. Planas grįžti į LKL – realus?

- Viskas mano rankose ir kojose (juokiasi). Būtų malonu po pertraukos įžengti į LKL arenas.

„Petrochemos“ aukštaūgis P. Vaitiekūnas: „Traumų turėjau per daug“

03.12.2013

Europos jaunių (U-20) čempionas kaunietis vidurio puolėjas Paulius Vaitiekūnas prisipažino, kad per dažnos traumos jį slegią. Iš šešiolikos savo komandos rungtynių P. Vaitiekūnas šiame sužaidė vos ketverias. Tiesa, praėjusią savaitę puolėjas pagaliau sužaidė dvi rungtynes iš eilės. Jonavos „Petrochemos“ ekipoje žaidžiantis krepšininkas tiki, kad šįkart į aikštę grįžo ilgam, ir iš naujo visiems bandys įrodyti, jog yra geras žaidėjas.

- Pauliau, po ilgos pertraukos grįžai į aikštę. Koks jausmas?


- Kai po tiek laiko galiu žaisti nevaržomas skausmų - jausmas nuostabus. Džiaugiuosi, kad jau netrukus būsiu visiškai sveikas ir galėsiu padėti komandai.

- Kaip šiuo metu jautiesi?

- Viskas tikrai neblogai, jau tris-keturias savaites sportuoju visa jėga. Po rungtynių dar kartais suskausta nugarą, bet čia proceso dalis, taip turi būti.

- Ką apie tavo sveikatą sako medikai?

- Sako, kad viskas vyksta pagal planą. Beliko sudėlioti paskutinius taškus ir galėsiu rungtyniauti visa jėga.

- Kuo užsiimdavai, kai gydeisi traumą ir negalėjai žaisti krepšinio?

- Buvo visko - poilsio, atostogų. Dariau didelę klaidą, kad į aikštę įžengdavau per anksti - iš naujo gaudavau traumą. Nuo rugpjūčio mėnesio po truputį didinom krūvius sporto salėje, o rytais su Aurimu Mačiuku tvarkėme nugaros reikalus.

- Esi laikomas perspektyviu žaidėju, bet vis trukdo traumos, tai slegia?

- Taip, traumų turėjau per daug. Tik pasiekiu optimaliausią formą - ir iškart iškrentu ilgam laikui iš rikiuotės. Žinoma, visa tai labai slegia, bet gautos traumos jau praeityje. Dabar labai daug dirbu prižiūrėdamas savo kūną, judesius, ko anksčiau nedarydavau. Dabar judu į priekį ir tikiu, kad viskas bus gerai.

- Jei ne traumos, būtum aukštesniame lygyje?

- Manau, kad būčiau. Turėjau tikrai ne vieną pasiūlymą iš aukštesniame lygyje rungtyniaujančių komandų. Tačiau turiu galiojančią sutartį su Jonavos komanda, tad rungtyniauju čia.

- Ar kalbėjai su treneriu, koks vaidmuo tau numatytas šiame sezone?

- Tiek treneriai, tiek pati komanda laukia, kol būsiu visiškai sveikas. Esu labai dėkingas treneriui, kuris manimi tiki bei pasitiki. Taip pat komandai, kuri nepyksta, kai darau nemažai klaidų (juokiasi). O dėl vaidmens komandoje nešnekėjome. Ją reiks išsikovoti darbais, o ne kalbomis.

                                                                                                                                      Autorius: Motiejus Baublys

NATO kariškių žaidynių nugalėtoja tapo Lietuvos komanda

02.12.2013

NATO kariškių žaidynėse triumfavo Lietuvos komanda, kurios pagrindą sudarė NKL rungtyniaujančios Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkai. Nė karto turnyre nepralaimėję Mindaugo Kildišiaus auklėtiniai finale 86:61 sutriuškino Italijos krepšininkus ir iškovojo aukso medalius.

Nugalėtojams Mantas Kadzevičius pelnė 21 tašką, Tomas Gaidamavičius – 18, Osvaldas Mačernis – 14, Justas Narušis – 12, Tomas Galeckas pridėjo 9 taškus.

Naudingiausiu turnyro krepšininku buvo išrinktas atakų organizatorius T.Gaidamavičius.

Trečioji vieta turnyre atiteko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekipai, kuri mažajame finale palaužė mūsų kaimynus latvius.

„Šilutės“ vyr. trenerį Arvydą Straupį keičia Gintautas Vileita

02.12.2013

Šeštąją vietą NKL čempionate užimančios „Šilutės“ komandoje – permainos trenerių štabe. Ekipos vyriausiojo trenerio postą paliko Arvydas Straupis, kuris nuo šiol darbuojasi Donaldo Kairio asistentu Minsko „Tsmoki-Minsk“ klube. 38-erių specialistą prie „Šilutės“ vairo pakeis Gintautas Vileita.

Praėjusį sezoną su „Trakais“ RKL pirmenybes laimėjęs G.Vileita sezoną pradėjo treniruodamas Panevėžio „Lietkabelį“, tačiau su šiuo klubu neiškovojo nė vienos pergalės oficialiose varžybose ir buvo atleistas.

Arvydas Straupis su „Šilutės“ komanda per 15 NKL rungtynių iškovojo 9 pergales ir patyrė 6 nesėkmes.

Savaitės geriausiu pripažintas „Delikateso” aukštaūgis R. Čepanonis

02.12.2013

Praėjusį savaitgalį Joniškio „Delikatesas“ (11/4) NKL čempionate iškovojo septintą pergalę iš eilės ir pakilo į ketvirtąją turnyro lentelės vietą. Daugiausiai prie to prisidėjo komandos aukštaūgis Rokas Čepanonis. Pastaruoju metu puikią fizinę formą demonstruojantis 24 metų 207 cm ūgio „centras“ padėjo savo komandai dukart įveikti Plungės „Olimpą“. Per dvi dienas krepšininkas surinko 61 naudingumo balą ir buvo pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Penktadienį (11.29) aukštaūgis į „Olimpo“ krepšį įmetė 20 taškų (7/11 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Dar efektyvesnis R. Čepanonis buvo antrose komandų tarpusavio rungtynėse, kuomet pelnė 27 taškus (10/11 dvit.) , atkovojo 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus.

Po puikaus savaitgalio Joniškio komandos centras pakilo į šeštąją vietą rezultatyviausių (16,1 tšk.) ir efektyviausių (17,2 naud. bal.) krepšininkų statistikos kategorijose tarp visų lygos žaidėjų.

Kiti pretendentai į NKL savaitės krepšininko titulą buvo Antanas Udras („Vilnius-MRU“), Deividas Keburys (Plungės „Olimpas“), Vytautas Pikalavičius („Mažeikiai“) ir Tomas Rakauskas (Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“).

„Trakai“ sugrįžo į NKL turnyro lentelės viršūnę

30.11.2013

„Trakai“ po pertraukos vėl sugrįžo į pirmąją NKL turnyro lentelės vietą. Kaune Dainiaus Miliūno auklėtiniai 74:56 (27:12, 20:9, 12:17, 15:18) užtikrintai nugalėjo Kauno „Žalgirį-2“. Su 12 pergalių ir 3 pralaimėjimais sužaidus 16 turų iš 30 „Trakai“ pirmauja NKL pirmenybėse.

Kitaip nei įprasta, rungtynes puikiai pradėjo „Trakų“ krepšininkai, pelnę 10 taškų be atsako per pusketvirtos minutės. „Žalgirio“ dubleriai nesugebėjo suduoti greito atsako. Baigiantis kėlinukui komandas skyrė ir 15 taškų (23:8), o pirmąjį ketvirtį svečiai laimėjo 27:12.

Įpusėjus antrajam kėlinukui „Trakų“ persvara pasiekė 20 taškų ribą – 41:21. Trakiečiai penkias minutes neleido varžovams įmesti ir po dviejų kėlinių pirmavo 47:21.

Po pertraukos „Trakai“ neatsipalaidavo ir ramiai laikė triuškinančią persvarą. D. Miliūno kariaunos pranašumą iki mažesnio nei 20 taškų žalgiriečiams pavyko sumažinti tik paskutinę minutę. Nepaisant to „Trakai“ triumfavo 74:56.

„Trakai“: Osvaldas Olisevičius 17, Julius Kazakauskas (12 atk. kam.) 10, Tautvydas Pipiras 9, Alvydas Žarskus 8, Rytis Juknevičius, Augustas Šuliauskas ir Edvinas Jezukevičius po 7, Andrius Šležas 6, Simonas Lekys 3.

„Žalgiris-2“: Martynas Echodas 10, Lukas Lekavičius ir Justas Tamulis po 9.

„Vilnius-MRU“ pasityčiojo iš Kauno „JAZZ-KTU“ ekipos

30.11.2013

Šeštadienį (11.30) „Vilniaus-MRU“ (8/7) krepšininkai sužaidė įspūdingiausias rungtynes šiame sezone. Antano Udro vedini vilniečiai XVI-ojo NKL turo rungtynėse net 44 taškų skirtumu 91:47 sutriuškino Kauno „JAZZ-KTU“ (8/7) vyrus. Tai buvo antroji komandų akistata per dvi dienas. Vakar (11.29) vilniečiai irgi buvo stipresni – 92:76.

Taikliau iš dviejų (54 proc. prieš 33 proc.) ir trijų (36 proc. prieš 13 proc.) taškų zonų atakavę vilniečiai oponentus ypač pranoko kovoje dėl atšokusių kamuolių (52 prieš 30). Šeimininkai taip pat perėmė daugiau kamuolių (11 prieš 6),

rečiau klydo (16 prieš 21), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 prieš 7) ir blokavo daugiau varžovų metimų (6 prieš 3). „Vilniaus-MRU“ komanda surinko 117 naudingumo balų, o „JAZZ-KTU“ – vos 6.

Geriausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Antanas Udras. Puolėjas pelnė 24 taškus, atkovojo 13 kamuolių, blokavo 2 varžovų metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus. 13 taškų į kauniečių krepšį įmetė Paulius Semaška, po 12 – Remigijus Sugintas ir Tadas Padegimas, po 10 – Gytis Brazauskas ir Karolis Brusokas.

Pralaimėjusių gretose rezultatyviausias buvo 19 taškų surinkęs Mindaugas Jakštas. Po 6 pridėjo Donatas ir Deividas Sabeckiai.

Jonaviečiai antrąkart per dvi dienas įveikė Klaipėdos krepšininkus

30.11.2013

Šeštadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) prasidėjo antrojo rato kovos. Pirmajame šio rato ture tarpusavyje rungtyniavo tos pačios komandos kaip ir vakar, tačiau apsikeitė namų salėmis. Jonavos sporto klubas „Petrochema“ šįkart su Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ rungtyniavo savo aikštelėje.

Kaip ir Klaipėdoje, taip ir Jonavoje, susitikimas prasidėjo lygiu žaidimu, nors nežymią persvarą turėjo aikštelės šeimininkai. Likus žaisti dvi minutes varžovai persvėrė rezultatą (12:14), tačiau Vytautas Kružikas tolimu metimu

sugrąžino Jonavos ekipai minimalią persvarą (15:14). Visgi, paskutinė kėlinio minutė nebuvo tokia sėkminga ir jonaviečiai atsiliko nuo svečių iš pajūrio 15:19.

Antrajame kėlinyje įsimėtė Henrikas Vorotnikovas, tritaškį į svečių krepšį pasiuntė Tadas Sebežiovas, tačiau ir toliau nei vienai ekipai nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Baigiantis šiam ketvirčiui jonaviečiai atsiliko 38:39.

Radikaliai vaizdas aikštelėje pasikeitė po didžiosios pertraukos. Per pirmąsias tris minutes Jonavos krepšininkai varžovams neleido pelnyti nė taško, o patys, daugiausia Dainiaus Gulbino pastangomis,spurtavo 10:0 ir išsiveržė į priekį 48:39. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes Aurimas Urbonas pataikė tritaškį ir „Petrochema“ susikrovė didžiausią persvarą šiame ketvirtyje (53:41). Po trečio kėlinio Jonavos komanda pirmavo 55:46.

Paskutinysis susitikimo kėlinys vyko rezultatyviai. Sužaidus dvi minutes svečiai iš Klaipėdos dar pamėgino pakeisti esamą situaciją ir sušvelnino deficitą iki penkių taškų (56:51). Tačiau „Petrochema“ pagerino gynybą, varžovus taikliais metimais nubaudė D. Gulbinas bei Ričardas Verbickas, ir šeimininkai vėl pirmavo solidžiu skirtumu - 72:56. Per likusį laiką svečiai atsitiesti nesugebėjo. „Petrochema“ iškovojo devintąją pergalę čempionate rezultatu 77:66 (15:19, 23:20, 17:7, 22:20).

„Petrochema“: V.Kružikas – 14, H.Vorotnikovas – 13 (8 atk. kam.), D.Gulbinas – 12.

„Nafta-Universitetas“: L.Lučinskas – 13 (12 atk. kam.), D.Matutis – 12, V.Chodosovskis – 11.

„Radviliškis-Juodeliai“ toliau klimpsta – pralaimėjo Šakių „Zanavykui“

29.11.2013

Po trijų iš eilės pralaimėjimų, Šakių „Zanavykas“ (6/8) pagaliau pajautė pergalės skonį. Penktadienį (11.29) suvalkiečiai išvykoje rezultatu 82:75 įveikė NKL autsaiderius Radviliškio „Radviliškį-Juodelius“ (2/12). Po pergalės „Zanavykas“ pakilo į 9-ąją turnyro lentelės vietą, Radviliškio ekipa lieka paskutinė – penkiolikta.

Po pirmojo kėlinio pirmavę 1 taško skirtumu (18:17) „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkai palūžo antrajame. Svečiai spurtavo 12:2, įgijo dviženklę persvarą (29:41) ir didino ją iki trečiojo kėlinio pabaigos, kuomet įgavo

didžiausią – 23 taškų – persvarą (48:71). Šeimininkai ketvirtojo kėlinio pabaigoje sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (72:78), tačiau persverti rezultatą savo naudai pritrūko jėgų ir laiko.

Šakių komandai daugiausiai taškų pelnė Paulius Abramavičius – 16. Renaldas Simanavičius įmetė 15, Paulius Beliavičius – 14, Paulius Kleiza – 13, Vytas Vaikšnis – 9 taškus.

Radviliškio komandą į priekį tempė Tomas Rakauskas ir Lukas Pipiras, surinkę po 14 taškų. Dariaus Griciaus sąskaitoje – 9 taškai.

Išvykoje žaidę „Mažeikiai“ neturėjo problemų su „Palangos“ komanda

29.11.2013

Pirmojo 2013-2014 metų NKL reguliaraus sezono rato paskutinėse rungtynėse „Mažeikiams“ (11/3) neprireikė daug pastangų, kad įveiktų pastaruoju metu pakiliai žaidžiančią „Palangą“ (4/10). NKL čempionai išvykoje įveikė pajūrio komandą rezultatu 78:62 (25:11, 21:15, 17:21, 15:15) ir iki vienos pergalės priartėjo prie vienvaldžių pirmenybių lyderių Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ komandos. Tiesa, pastaroji yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis daugiau.

Penkioliktojo turi rungtynėse svečiai iš Mažeikių jau po dviejų kėlinių turėjo 20 taškų pranašumą (46:26), o antroji rungtynių pusė tebuvo formalumas.

Nugalėtojus į pergalę vedė 19 taškų pelnęs Darius Tarvydas 19, 17 pridėjo Arvydas Gydra 17, 12 – Vytautas Pikalavičius (14 atk. kam.), 11 - Ignas Razutis 11.

„Palangos“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Tautvydas Jodelis, kurio sąskaitoje – 16 taškų. Rytis Biliartas (11 atk. kam.) pridėjo 14, Deividas Anužis – 12 taškų.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports