Ketvirtajame kėlinyje spurtavę „Trakai“ palaužė „Žalgirio“ dublerius

29.11.2013

Puikią pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo „Trakų“ (11/3) krepšininkai, kurie savo arenoje 73:66 (15:21, 13:13, 21:24, 24:8) po permainingos kovos palaužė Kauno „Žalgirio-2“ (6/8) komandą.

Po trijų kėlinių jaunieji žalgiriečiai dar turėjo 9 taškų pranašumą (58:49), bet „Trakai“ surengė spurtą lemiamame ketvirtyje.

36-ąją minutę šeimininkai baigė savo spurtą 10:2 ir taip po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 65:64. Nors likus

pusantros minutės rezultatas buvo lygus (66:66), „Trakams“ Edvinas Jezukevičius pelnė 4 taškus iš eilės ir NKL debiutantai pergalės iš savo rankų nepaleido.

„Trakai“: Edvinas Jezukevičius 20 (7 atk. kam.), Rytis Juknevičius, Simonas Lekys ir Evaldas Baniulis po 10.

„Žalgiris-2“: Donatas Tarolis 23 (12 atk. kam.), Justas Tamulis 14, Nerijus Barauskas 10.

Rokas Grinius papildė Kauno „JAZZ-KTU“ komandą

29.11.2013

Priekinės linijos žaidėjų stygių jaučianti „JAZZ-KTU“ komanda sulaukė pastiprinimo. Prie ekipos prisijungė 204 cm ūgio ir 101 kg svorio sunkusis krašto puolėjas Rokas Grinius. Europos jaunių vicečempionas pakeis į Alytaus „Dzūkijos“ ekipą rungtyniauti išvykusį puolėją Giedrių Staniulį.

Jonavos „Petrochemos“ (NKL) ekipoje sezoną pradėjęs puolėjas abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su septintą vietą užimančia komanda ir persikėlė į laikinąją sostinę. Pasako krepšininko pagrindinė pokyčių priežastis – aikštelėje praleidžiamas laikas.

„Vasario mėnesį man buvo atlikta kairiojo kelio sąnario, kryžminių raiščių operacija, po kurios prireikė daug jėgų ir pastangų vėl sugrįžti į aikštelę. Tikėjausi jog bus geras, žaidybinis – reabilitacinis sezonas, su tam tikromis rolėmis ir vaidmeniu komandoje. Nesulaukęs ko tikėjausi, diskusijų būdu, su treneriais bei komandos vadovybe, draugiškai nusprendėme jog paliksiu ekipą ir persikelsiu į komandą, kuri galbūt neturi taip gerai užpildytos priekinės linijos. Išėjus Giedriui Staniuliui, Pauliui Petrilevičiui gavus traumą, atsirado galimybė rungtyniauti savo gimtajame mieste ir ginti „JAZZ-KTU ekipos garbę, todėl ir esu čia“. – oficialiam ekipos tinklalapiui tvirtino R.Grinius.

Penkiskart Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionas su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa tris kartus triumfavo ir Europos studentų čempionate. Tačiau Rokui Griniui nesvetimas ir vyrų krepšinis. Puolėjas ne vienerius metus praleido rungtyniaudamas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), ten krepšininkas vilkėjo Kauno „Aisčių-Atleto“, Vilniaus „Sakalų“, Kėdainių „Nevėžio marškinėlius. Šį sezoną Grinius pradėjo Jonavoje ir per šešerias sužaistas rungtynes aikštelėje praleisdavo po 11 minučių bei pelnydavo po 3 taškus. Aukštaūgis tvirtina, kad jo sportinė forma nėra tobula, tačiau didelis noras ir galimybė žaisti, turėtų greitai sustatyti viską į savo vietas.

„Sportinė forma šiuo metu nėra tobula. Kartais koja suskausta, nes pusę metų nežaidžiau krepšinio, bet svarbiausia noras ir galimybė. Turiu sukauptą patirtį ir stengsiuosi išnaudoti savo pliusus, o aukščiausią sportinę formą įgauti reikia tada, kai prasidės atkrintamosios varžybos ir lemiamos kovos“. – teigė krepšininkas.

Anot puolėjo „JAZZ-KTU“ ekipa privalo būti kovinga, atsidavusi ir pasitikinti savimi. Jauna ir perspektyvi komanda turi demonstruoti greitą, akiai patrauklų krepšinį ir kiekvienose rungtynėse kovoti iki pat finalinės sirenos. Krepšininkas viliasi, jog jau artimiausiose rungtynėse bus naudingas ekipai ir padės iškovoti ne vieną pergalę.

„Tikiuosi būti visapusiškai naudingas komandai, tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Noriu įsilieti į komandą kuo greičiau, perprasti žaidimo schemas ir siekti aukščiausių tikslų. Nesu tikras vidurio puolėjas, galiu būti universalus. Darysiu tai ką lieps treneris ir stengsiuosi žaisti agresyviai bei sustiprinti priekinę liniją.

Rokas Grinius „JAZZ-KTU“ ekipoje debiutuos penktadienio rungtynėse su „Vilniaus-MRU“ ekipa. Krepšininkas vilkės 14-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais.

M. Valukonis: „Noriu padėti savo komandai patekti į finalo ketvertą“

28.11.2013

Nors Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ buksuoja ir žaidžia ne tokį krepšinį, prie kurio pastaraisiais metais buvo įpratę komandos gerbėjai, geriausias praėjusios savaitės NKL krepšininkas Marius Valukonis sako, jog blankus pasirodymas – laikinas. Pasak 25 metų, 198 cm ūgio puolėjo, tokį rezultatą lėmė traumos. M. Valukonis įsitikinęs, kad jos netrukus baigsis, ir antrajame rate Marijampolės komanda demonstruos kur kas geresnį krepšinį.

- Mariau, kas tarpsezonyje paskatino antrus metus iš eilės pasilikti Marijampolės komandoje?

- Yra kelios priežastys. Pirmiausia - gyvenu Marijampolėje. Antra - įstojau į magistro studijas ir čia mano buvo suteiktos geros sąlygos studijuoti. Tai pat noriu padėti savo komandai patekti i finalo ketvertą.

- Pačiam yra tekę žaisti LKL, Rusijoje, o dabar - NKL. Palygink šias lygas.

- Rusijoje žaidimo stilius visiškai kitoks nei Lietuvoje. Ten labiau akcentuojamas individualus žaidimas, o ne komandinis. LKL žaidžiamas brandesnis krepšinis nei NKL, nes ten žaidžia daugiau vyresnių ir labiau patyrusių žaidėjų. Tačiau NKL su kiekvienais metais vis stiprėja, vis daugiau žaidėjų iš LKL atkeliauja į šią lygą.

- Prieš apsistodamas „Sūduvos-Mantingos“ komandoje rungtyniavai Rusijoje. Kokius įspūdžius parsivežei iš šios valstybės?

- Labiausiai įstrigo ilgos kelionės traukiniais. Nustebino oro sąlygų kaita. Kadangi atstumai dideli, tai ir oro sąlygos keitėsi kardinaliai. Rusų tradicijos labai skiriasi nuo europietiškų, prie kurių mes esame labiau pripratę, tačiau tai buvo gera asmeninė patirtis.

- Kaip jautiesi Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandoje? Kokias sąlygas sukuria klubas?

- Komandoje jaučiuosi gerai, nes iš seniau pažįstu daugumą žaidėjų. Sąlygos klube suteiktos tikrai geros: nuo sporto inventoriaus iki poilsio. Manau, to nebūtų be pagrindinio klubo rėmėjo UAB „Mantinga“ ,nes įmonės savininkas Klemencas Agentas yra didelis krepšinio gerbėjas ir didžiausias mūsų sirgalius.

- NKL čempionatas įsibėgėjo. Ar jau galima atskirti lyderius nuo autsaiderių?

- Manau, kad NKL sezono eigoje komandų išsidėstymas turnyrinėje lentelėje tikrojo jų pajėgumo neatspindi. Jis išryškėja tik ketvirtfinalyje. Lygos istorija rodo, jog po reguliaraus sezono gali būti pirmas, o į finalo ketvertą nepatekti .

- Buvai pripažintas geriausiu praėjusios savaitės NKL krepšininku. Tokį patį įvertinimą esi iškovojęs ir praėjusiame sezone. Ar tokie įvertinimai ir komandos lyderio vaidmuo nevargina?

- Niekada to neakcentuoju. Svarbiausia - komandos rezultatas, todėl visada stengiuosi padėti komandai.

- Kaip vertini komandos permainas tarpsezonyje, ar komanda sustiprėjo?

- Ar komanda sustiprėjo, pamatysime sezono pabaigoje.

- Vasarą iš pagrindų pasikeitė „Sūduvos-Mantingos“ trenerių kolektyvas. Kaip komandai sekasi priprasti prie naujų schemų?

- Kaip ir kiekvienas treneris, Žilvinas Strazdas turi savo filosofiją, kuri yra labiau akcentuota į gynybą, todėl stengiamės išpildyti trenerio sumanymus ir prisitaikyti prie jo schemų. Iš kiekvieno naujo trenerio stengiuosi pasiimti kuo daugiau naujų ir naudingų dalykų ,kuriuos galėsiu pritaikyti ateityje.

- Kokie klubo vadovybės tikslai keliami 2013-2014 metų sezone?

- Pagrindinis tikslas - patekti į finalo ketvertą.

- Iki šiol tavo komanda nedemonstruoja tokio žaidimo, prie kokio pastaraisiais metais įprato sirgaliai. Kokios to priežastys?

- Pagrindinė priežastis - traumuoti žaidėjai. Būtent dėl traumų rungtynėse nesigaudavo viskas taip, kaip norėta. Tikiuosi, jog antrame rate būsime sveiki ir demonstruosime geresni krepšinį.

„Šilutės“ lyderis T. Lekūnas keliasi į LKL rungtyniaujančią Alytaus „Dzūkiją“

26.11.2013

Po dvi savaites trukusių derybų tarp „Šilutės“ ir Alytaus „Dzūkijos“ pasiektas susitarimas. Vienas naudingiausių NKL krepšininkų ir neabejotinas „Šilutės“ lyderis Tomas Lekūnas keliasi į LKL. 20-metis 200 cm ūgio Biržuose gimęs krepšininkas „Dzūkijoje“ nebus naujokas – praėjusiais metais jis gynė Alytaus komandos garbę NKL pirmenybėse bei nužygiavo su ja iki finalo.

„Šilutės“ ekipoje sezoną pradėjęs T. Lekūnas buvo pastebimiausia jos figūra – per 16 sužaistų rungtynių NKL čempionate jis aikštėje prabūdavo po daugiau nei 32 minutes. T. Lekūnas buvo komandos lyderis pagal pelnytus

taškus (vid. 16,4), rezultatyvius perdavimus (4,5), išprovokuotas pražangas (6,6) bei efektyvumą (19,9).

Sėkmingiausios puolėjo rungtynės šiame sezone – lapkričio 15 dieną vykusi akistata prieš Radviliškio komandą. Jose puolėjas pelnė 32 taškus, atkovojo 12 kamuolių, išprovokavo 7 varžovų pražangas, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, surinko 51 naudingumo balą bei antrą kartą buvo išrinktas NKL savaitės žaidėju.

T. Lekūnas iki šiol nėra žaidęs jokiame Lietuvos krepšinio lygos klube. NKL pirmenybėse jis atstovavo „Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijai“ ir „Perlui-MRU“ . 2009 metais puolėjas iškovojo Europos jaunučių pirmenybių (iki 16 m.) sidabro medalį.

„TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkai išvyko į NATO turnyrą

25.11.2013

Pirmąjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ratą anksčiau nei kiti klubai baigę Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkai išvyko į tradicinį NATO krepšinio turnyrą Belgijoje.

Kariškių komanda yra sudaryta KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės, 806 kuopos karių savanorių pagrindu, atstovaujančių Molėtų komandai. Taip pat iš profesinės karo tarnybos karių, tarnaujančių Lietuvos kariuomenėje.

Lietuviai, kuriuos treniruoja Mindaugas Kildišius, žais A grupėje, kur susitiks su Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Latvijos kariškiais. B grupę sudarys amerikiečiai, Kazachstano atstovai, italai ir belgai.

Pirmąją turnyro dieną, lapkričio 26-ąją, Lietuvos komanda susitiks su britais, 27-ąją – su latviais, o grupės kovas baigs 29 dieną maču su Prancūzija.

Grupėje pirmąją vietą užėmusios komandos kovos finale, o antroje pozicijoje likusios ekipos varžysis dėl bronzos medalių. Turnyras baigsis lapkričio 30 dieną.

12 pergalių iškovoję ir 3 nesėkmes patyrė „TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkai pirmauja NKL pirmenybėse.

Geriausiu NKL savaitės krepšininku pripažintas Marius Valukonis

25.11.2013

Vidutiniškai 22,5 taško, 8,5 atkovoto kamuolio ir 9 išprovokuotos pražangos per rungtynes – tokie rodikliai garantavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjui Mariui Valukoniui geriausio NKL savaitės žaidėjo vardą.

Savaitgalį Marijampolės ekipa žaidė dvejas rungtynes ir iškovojo vieną pergalę. Neabejotinu lyderiu buvęs M. Valukonis jose bendrai surinko 58 naudingumo balus.

Pergalingose rungtynėse prieš Klaipėdos „Naftą-Universitetą“ marijampolietis pelnė 31 tašką, atkovojo 9 ir perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 12 varžovų pražangų ir surinko net 41 naudingumo balą.

Išvykos rungtynėse su „Trakais“ M. Valukonis pelnė 14 taškų, atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, privertė varžovus prasižengti 6 kartus ir surinko 17 naudingumo balų.

Kiti pretendentai į NKL svaitės krepšininko titulą buvo Tomas Galeckas (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“), Julius Kazakauskas („Trakai), Rokas Čepanonis (Joniškio „Delikatesas“), Paulius Semaška („Vilnius-MRU“), Deividas Keburys (Plungės „Olimpas“) ir Vilius Šumskis (Šakių „Zanavykas“).

45 minučių trilerį Trakuose laimėjo šeimininkai

23.11.2013

Dramatišką pergalę NKL čempionate iškovojo „Trakų“ klubas (10/3), savų sirgalių akivaizdoje 78:74 (17:17, 16:18, 18:10, 15:21, 12:8) po pratęsimo palaužęs Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ (5/9). Po šios pergalės Trakų komanda pakilo į antrąją vietą.

D. Miliūno auklėtiniai blankiai pradėjo mačą ir atsiliko 0:5, bet galingas A. Žarskaus dėjimas išbudino šeimininkus (4:5). Netrukus iniciatyvos ėmėsi E. Baniulis, o kėlinys baigėsi taikiai – 17:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Trakai“ dėl klaidų puolime leido „Sūduvai-Mantingai“ išsiveržti į priekį (22:26). Tačiau trakiečiai svečiams neleido per daug įsijausti. J. Kazakauskas persvėrė rezultatą (33:30), bet čia pat Marijampolės klubas atsakė penkiais taškais be atsako (33:35).

Po pertraukos krepšį dėjimu vėl sudrebino A. Žarskus, o „Trakai“ greitai išsiveržė į priekį (38:35). Suvalkai trumpam buvo atsidūrę priekyje (40:42), bet netrukus trys šeimininkų tritaškiai sugniuždė „Sūduvą-Mantingą“. Prieš ketvirtąjį kėlinuką „Trakai“ turėjo 6 taškų pranašumą – 51:45.

Ketvirtasis kėlinys šeimininkams prasidėjo nesėkmingai ir kovingoji „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo susigrąžinti persvarą – 51:52. Svečiai žaidė šešiese, nes iškart po pertraukos susižeidė du jų krepšininkai. Aikštėje vyko tikra drama. Pirmavo tai viena, tai kita komanda. Trileris aukščiausią tašką pasiekė paskutinę minutę, kai „Sūduva-Mantinga“ baudų metimais padidino pranašumą iki trijų taškų (66:63) ir paliko „Trakams“ 32 sekundes. Marijampoliečiai turėjo planą prasižengti, bet „Trakai“ išvengė varžovų bandymų pažeisti taisykles ir E. Baniulis tritaškiu išlygino rezultatą – 66:66. „Sūduva-Mantinga“ turėjo laiko surengti paskutinei atakai, bet Ž. Kuklieriaus metimas skriejo pro šalį.

Pratęsime dominavo „Trakai“, tačiau paskutinėmis minutėmis D. Miliūno kariauna vos neprisižaidė. Po E. Baniulio tritaškio komandas skyrė 7 taškai (65:58), bet svečiai per pusantros minutės sušvelnino atsilikimą iki dviejų taškų (75:73). Vis dėlto likus 14 sek. E. Baniulis taikliais baudų metimais įtvirtino „Trakų“ pergalę (78:74).

„Trakai“: Evaldas Baniulis 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 3/14 trit.), Julius Kazakauskas (6 atk. kam.) ir Alvydas Žarskus (16 min.) po 14, Edvinas Jezukevičius 9 (11 atk. kam.), Andrius Šležas 7, Rytis Juknevičius 6 (4 rez. perd.).

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Knyza 20, Marius Valukonis 14 (8 atk. kam.), Benas Bagdonavičius 12, Audrius Mineikis 11 (11 atk. kam.).

Rungtynėse su „Petrochema“ E. Kubilius pasiekė sezono perimtų kamuolių rekordą

23.11.2013

„Palangos“ legionierius iš JAV Jermaine Love‘as pelnė 20 taškų ir jo vedama komanda 92:83 iškovojo pergalę prieš Jonavos „Petrochemą“.

Tačiau rungtynių didvyriu tapo kitas pajūrio komandos narys Erikas Kubilius. Pergalingose rungtynėse 18-metis gynėjas pelnė 13 taškų ir perėmė 9 kamuolius. Šis rezultatas – geriausias 2013-2014 metų sezone. Iki absoliutaus lygos rekordo, kurį 2009-2010 metų sezone pasiekė Rytis Rauktys, palangiškiui pritrūko vos vieno perimto kamuolio.

Penktąją rungtynių minutę įgiję dviženklę persvarą (16:5), „Palangos“ krepšininkai ją išlaikė tris kėlinius. Trečiojo ketvirčio pradžioje palangiškiai turėjo didžiausią persvarą, kuomet pirmavo 52:34. Tačiau nuo to momento svečiai iš Jonavos ėmė tirpdyti pranašumą ir likus žaisti 3 minutes priartėjo iki vienženklio skaičiaus (85:76). Likusią rungtynių atkarpą komandos sužaidė lygiai ir „Palanga“ dar kartą įrodė, jog po blankaus starto ji tapo sunkiai įkandamu riešutu bet kuriai NKL komandai.

Rezultatyviausias „Palangos“ komandoje buvo 20 taškų įmetęs Jermaine Love. 17 taškų į svečių krepšį įmetė Rytis Biliartas, po 13 - Kostas Jonuška ir Erikas Kubilius (5 atk. kam., 6 rez. perd., 9 per. kam., 3 bl., 36 naud. bal.), 11 pridėjo Deividas Anužis.

„Petrochemoje“ rezultatyvumu išsiskyrė 21 tašką įmetęs Tadas Sebežiovas. Po 10 taškų į „Palangos“ krepšį įmetė Henrikas Vorotnikovas (11 atk. kam.) ir Vytautas Kružikas.

„TiuMenas-Ežerūnas“ išvykoje sutriuškino „JAZZ-KTU“ jaunimą

23.11.2013

Dvyliktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (12/3) krepšininkai, kurie svečiuose 104:71 (25:22, 31:17, 24:22, 24:10) sutriuškino Kauno „JAZZ-KTU“ (8/5) krepšininkus.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo kauniečiai, kurie prabėgus kelioms minutėms pirmavo 8:4. Čia pat „TiuMenas-Ežerūnas“ laimėjo atkarpą 10:1 ir išsiveržė į priekį – 14:9. Iki kėlinio pabaigos svečiams atitrūkti nepavyko, todėl po pirmųjų dešimties žaidimo minučių komandas skyrė 3 taškai – 25:22.

Antrajame ketvirtyje Gvidono Markevičiaus auklėtiniai įjungė papildomą pavarą ir ėmė tolti nuo šeimininkų. Sužaidus 4 minutes atkarpa 7:0 leido Molėtų komandai pirmą kartą šiame susitikime įgyti dviženklį pranašumą – 43:31. „JAZZ-KTU“ krepšininkams nepavyko sustabdyti molėtiškių ir įpusėjus mačui jų deficitas siekė jau17 taškų – 39:56.

Po pertraukos šeimininkai mėgino vytis „TiuMeną-Ežerūną“ (52:63), tačiau patyrę molėtiškiai atlaikė visus varžovų bandymus. Maža to, svečiams pavyko padidinti savo pranašumą, kuris po trijų kėlinių niekam nekėlė abejonių – 80:61.

Paskutiniosios dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas. Jų metu „JAZZ-KTU“ ekipa galutinai nuleido rankas. Tuo pasinaudojo „TiuMeno-Ežerūnas“ klubas, kuris varžovus sutriuškino net 33 taškais – 104:71.

„JAZZ-KTU“: Karolis Kokoška 14, Gintautas Kybartas 13, Artūras Lencevičius 12, Mantvydas Stašelis 11.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Osvaldas Mačernis 22 (3/4 tritaškiai), Thomasas Davisas 15, Justas Narušis 14 (3/4 tritaškiai), Nerijus Varnelis 13 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Tomas Gaidamavičius 12 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Edgaras Zinevičius 11 (8 atk. kam.), Tomas Galeckas 7 (8 rez. perd.).

T. Maželio rezultatyvumas lėmė „Naftos-Universiteto“ pergalę prieš „Zanavyką“

23.11.2013

Šeštadienį (11.23) Ryčio Vaišvilos treniruojami Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ krepšininkai iškovojo ketvirtąją pergalę NKL čempionate. Uostamiesčio komanda savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 85:72 įveikė Šakių „Zanavyką“.

Daugiausiai Tado Maželio pastangomis šeimininkai laimėjo pirmąjį kėlinį (27:21). Antrajame klaipėdiečiai pranašumą padidino dar tašku (42:35), o trečiojo pabaigoje įgijo rekordinę 21 taško persvarą (66:45). Paskutinėje rungtynių atkarpoje „Zanavyko“ krepšininkai sugebėjo

atkurti intrigą ir pavojingai priartėjo (68:60, 77:70), tačiau Linas Jonuška pelnė 6 taškus be atsako ir įtvirtino „Naftos-Universiteto“ pranašumą 85:72.

Nesulaikomai Klaipėdos komandoje rungtyniavo Tadas Maželis, į „Zanavyko“ krepšį įmetęs 29 taškus. 9 taškus prie pergalės pridėjo Linas Jonuška, po 8 įmetė Valentas Tarolis ir Donatas Norkus.

„Zanavyko“ gretose rezultatyviausiai žaidė 23 taškus įmetęs Paulius Beliavičius. 20 taškų pelnė Vilius Šumskis, 15 – Paulius Abramavičius.