Apžvalga: kas įdomaus NKL čempionate nutiks per artimiausius du mėnesius?

02.01.2014

2013-2014 metų NKL čempionatas įpusėjo. Reguliariajame sezone komandos sužaidė po 18-19 rungtynių, iki atkrintamųjų liko vos penki savaitgaliai. Tikėtina, kad jie karšti bus tiek lyderiams, tiek turnyro lentelės apačioje besirikiuojančioms komandoms: paskutinė NKL komanda iškris į RKL, o pirmą ir antrą vietas po reguliaraus sezono užėmusios komandos išvengs aštuntfinalio bei iškart pateks į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą (ketvirtfinalį).

Turnyro lentelės apačia džiaugsis įšokusi į nuvažiuojantį

atkrintamųjų varžybų traukinį, viršutinės komandos „kaposis“ dėl dviejų garantuotų kelialiapių į paskutinį etapą prieš finalo ketvertą (tie kelialapiai suteiks laiko išsigydyti traumas, pakrauti baterijas, išsamiau išanalizuoti galimus varžovus), o likusios 12 komandų sieks pakilti kuo aukščiau, kad bent pirmajame atkrintamųjų rate turėtų namų aikštės pranašumą.

NKL turnyro lentelė 2014 metų sausio 1 dieną: viršus, vidurys ir apačia

Turnyro lentelės viršus

Po 20-ies turų čempionate pirmauja „Mažeikiai“, kurių sąskaitoje 16 pergalių ir 3 pralaimėjimai. Antrą trečią vietas dalinasi Joniškio „Delikatesas“, iš paskutinių 10 rungtynių laimėjęs 9, bei galingą sudėtį prieš sezoną subūrusi ir ką tik nauju vyr. treneriu Romualdu Petroniu pasipildžiusi Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ komanda. Šių ekipų sąskaitoje – po 14 pergalių ir 5 pralaimėjimus. Ketvirtoje vietoje įsitaisė vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidę „Trakai“ (13 pergalių ir 5 pralaimėjimai). Gerai sukritus kortoms, prie šių komandų kovoje dėl dviejų tiesioginių kelialapių į NKL ketvirtfinalį dar gali prisijungti Jonavos „Petrochema“ (12 pergalių, 6 nesėkmės).

Geriausius šansus peržengti aštuntfinalio barjerą neabejotinai turi „Mažeikiai“ – jie nuo artimiausių persekiotojų atsiplėšę dvejomis pergalėmis. Tiesa, per likusius 9 mačus žemaičiai susitiks tiek su „Delikatesu“, tiek su „TiuMenu-Ežerūnu“, tiek su „Petrochema“. Dvi iš šių akistatų „Mažeikiai“ žais namų arenoje, o joje praėjusių metų NKL čempionai nepralaimi – iškovojo visas 10 pergalių.

Neįtikėtiną pergalių seriją iškovojęs „Delikatesas“ per likusias reguliaraus sezono rungtynes prieš tiesioginius konkurentus žais tris kartus, „TiuMenui-Ežerūnui“ situacija dar sudėtingesnė – jo laukia visos keturios viršutinės komandos. Tikėtina, jog lemiama gali tapti Joniškio ir Molėtų komandų tarpusavio dvikova. Verta priminti, jog pirmajame rate Molėtuose nepadoriai dideliu skirtumu laimėjo svečiai – 76:50, bet NKL čempionate tai nereiškia, kad scenarijus kartosis ir antrajame. „TiuMenas-Ežerūnas“ toliau stiprinasi (pasikvietė praėjusiame sezone „Sakalus“ tempusį Žygimantą Šeštoką ir tai gali būti ne pabaiga), geriausiai NKL puolantis „Delikatesas“ (vid. 80,7 tšk. per rungtynes) rungtyniauja ta pačia nepavargstančia 7-8 žmonių sudėtimi. Jei vyrai nepavargs, dvidešimtmetį švenčiančiai komandai jubiliejinis sezonas gali virsti tikru delikatesu.

Ilgai čempionate pirmavę „Trakai“ porą kartų kluptelėjo, tačiau jie vis dar kovoje dėl pirmos vietos. Dainius Miliūnas praėjusiame sezone treniravo NKL autsaiderius, tad dabar padarys viską, kad būtų atvirkščiai. Kelios išgydytos traumos, pilna sudėtis – ir NKL išsišokėliai vėl kapos galvas visiems iš eilės. Kyla klausimas, ar kas nors tuo pačiu gali atsakyti „Trakams“. „Petrochema“? „Delikatesas“? „TiuMenas-Ežerūnas“? Arba savų sąskaitų turintys „Vilniaus-MRU“ krepšininkai...

Jonavos „Petrochema“ mėgsta laimėti. Ši komanda supranta, kad ją kovoje dėl 1-2 vietos gelbėtų tik pačių pergalės ir dabartinių lyderių klupimai. Kad lyderiai kluptų pasirūpinti gali patys Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai: dar teks žaisti su „Mažeikiais“, „TiuMenu-Ežerūnu“, „Trakais“. Jauna komanda jau rado raktą į pergales – paskutinėse rungtynėse jonaviečiai panaikino 25 taškų deficitą ir nutraukė devynių iš eilės „Delikateso“ pergalių seriją. Tai etatiniai NKL finalo ketverto dalyviai padarė be galingos jėgos po krepšiu, t.y. po nugaros traumos vis nepasveikstančiu centru Europos jaunimo čempionu Pauliumi Vaitiekūnu. Kai aikštėje pasirodo ir jis, „Petrochema“ bus pavojinga visose aikštės vietose.

Tiesioginį kelią į ketvirtfinalį visoms išvardintoms komandoms turėtų apsunkinti dvikovos su „Zanavyku“, „Sūduva-Mantinga“, Plungės, Klaipėdos, Radviliškio komandomis. Šakių komanda šiame sezone žaidžia lyg šachmatų partijoje – vėlai surinkę sudėtį, ilgai sportavę lauke ir vieni paskutinių įžengę į salę, sunkiai įsibėgėję, ilgai ieškoję „kas yra kas“ aikštėje (matyt, netyčia, bet slėpę savo tikrąjį pajėgumą) pagaliau yra „ant bangos“ ir gali nugalėti bet ką, o pralaimėti bet kam nesiruošia. Minėtos komandos iš turnyro lentelės apačios, supratusios, kokioje padėtyje atsidūrė, ėmė žaisti taip, kaip norėtų jų sirgaliai, rėmėjai, vadovai. „Degančio užpakalio sindromas“ priverčia gintis, kovoti, neklysti – žaidžiant prieš tokias komandas niekam nebus lengva.

Pirmąją "TiuMeno-Ežerūno" ir "Delikateso" dvikovą užtikrintai laimėjo Joniškio krepšininkai

Lentelės vidurys

Pačiame lentelės viduryje – aštuntoje vietoje – „Šilutė“ (9 pergalės ir 10 pralaimėjimų). Tebūnie ši komanda atskaitos tašku. Ją aplenkę pirmajame atkrintamųjų varžybų etape turės namų aikštės pranašumą, likę už jos spręs rimtesnes problemas. Virš „Šilutės“ rikiuojasi Šakių „Zanavykas“ ir „Vilnius-MRU“, po „Šilute“ – Kauno komandos „JAZZ-KTU“ ir „Žalgiris-2“. Sunku atspėti, kas kils, o kas ne, bet kad komandos stumdysis – faktas.

Pikčiausios iš šio penketuko – Šakių ir Vilniaus komandos. Įsibėgėjusios antroje sezono pusėje jos persvėrė laimėtų-pralaimėtų rungtynių santykį savo naudai ir dabar sąskaitose turi po 10 pergalių ir 9 pralaimėjimus. Tikėtina, kad žemiau 6-7 vietos šios komandos nenusmuks. Atvirkščiai – gali kaip reikiant pasvilinti padus pirmam penketukui. Draugiškose kalėdinėse rungtynėse „Zanavykas“ du kėlinius pirmavo prieš LKL komandą „LSU-Atletas“ – tai rimtas įspėjimas kolegoms iš NKL. „Vilnius-MRU“ susigrąžino Antaną Udrą, komandoje siaučia Dovis Bičkauskis ir Karolis Brusokas – šie vyrai paskutinėse 2013 metų rungtynėse 39 minutes taškas į tašką kovojo prieš NKL čempionus „Mažeikius“.

„Šilutės“ akcijos krito komandą palikus neabejotinam lyderiui Tomui Lekūnui. Po kelių dienų iš pajūrio komandos dirbti į Baltarusiją išvyko vyr. treneris Arvydas Straupis. Šie vyrai pripratino į „Šilutės“ rungtynes rinktis pilną salę žiūrovų. Žiūrovai niekur nedingo, bet pergalių sumažėjo. 5 iš eilės pralaimėjimai neturėtų numušti šilutiškių ūpo, mat prie komandos vairo stojo Gintautas Vileita, kartu su juo į komandą atvyko vienas geriausių NKL gynėjų Aurimas Birgelis. Netekus trenerio ir lyderio, komandos žaidimo braižas pasikeitė. Lieka vienintelis klausimas – į kurią pusę? Kaip bebūtų, į atkrintamąsias „Šilutė“ pateks, o ten naujajam treneriui ir jo kariaunai viskas prasidės iš naujo.

Kauno komandos žaidžia banguotai, bet „Šilutę“ aplenkti gali. Šešiomis pergalėmis iš eilės sezoną pradėjusi „JAZZ-KTU“ (8 pergalės, 11 pralaimėjimų) ekipa puikiai atrodė NKL turnyro lentelės viršūnėje. Tačiau į LKL išvyko Giedrius Staniulis, traumą patyrė Paulius Petrilevičius ir subyrėjus stipriausiai lygoje aukštaūgių grandžiai (kartu šie aukštaūgiai pelnė po 24 taškus ir atkovojo po 21 kamuolį) subyrėjo visa komanda. Giedrius Staniulis nebegrįš (jam gerai sekasi LKL, plius to daryti neleidžia NKL nuostatai), bet P. Petrilevičius sveiksta. Netekę lyderių, į jų vietą stojo kiti – Artūras Lendzevičius, Karolis Kokoška, Mantvydas Stašelis. Su pasveikusiu rezultatyviausiu ir naudingiausiu krepšininku „JAZZ-KTU“ vėl bus konkurencinga. Lieka tik sulaukti, prieš kurią komandą kauniečiai nutrauks užsitęsusią 9 iš eilės pralaimėtų rungtynių seriją.

„Žalgirio“ dubleriai (7 pergalės, 11 pralaimėjimų) irgi užstrigo. Iš dešimties paskutinių rungtynių jaunieji žalgiriečiai laimėjo tik ketverias, o paskutinį savaitgalį juos triuškino ir „Delikatesas“, ir „Radviliškis-Juodeliai“. Viena jauniausių NKL komandų per 18 susitikimų tik kartą laimėjo prieš aukčiau turnyro lentelėje stovinčius varžovus (!), ir tai įvyko spalio 25 dieną rungtynėse su „Vilniumi-MRU“. Vargu ar galima kaltinti komandą nepatirtimi – joje žaidžia Vytenis Jasikevičius, veteranas Olegas Kojenetsas, ant pagrindinio „Žalgirio“ slenksčio esantys Lukas Lekavičius ir Justas Tamulis. Tomo Masiulio auklėtiniai dar turi laiko pasitaisyti, bet jei taip neįvyks – jų laukia apatinis penketukas.

"Vilniaus-MRU" ir Kauno "JAZZ-KTU" rungtynių akimirka

Lentelės apačia

Čia sausis ir vasaris turėtų būti dar įdomesni. Ant iškritimo iš NKL ribos atsidūrė „Palanga“, „Radviliškis-Juodeliai“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ ir Plungės „Olimpas“. Radviliškio ir Klaipėdos komandos lentelės dugne buvo ir praėjusiame sezone, tad jas, neįžeidžiant, galima vadinti „etatinėmis paskutinėmis“. Iš kitos pusės – jos žino kaip išlikti, kai labai sunku. Likusios kandidatės su autsaiderio role susipažino tik šiame sezone.

Šiuo metu paskutinę vietą čempionate užimanti „Palanga“ (4 pergalės ir 14 pralaimėjimų) 2013-2014 metų sezoną pradėjo 8 pralaimėjimų serija. Iš jaunų krepšininkų suburta komanda per kitas penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales. Kai atrodė, kad palangiškiai įsivažiavo, „mercedesas“ sustojo. Įžaidėją iš JAV Davidą McKinnie pakeitė gyvybiškai reikalingas centras Denisas Mimmsas. Tačiau ir šis 206 cm ūgio Eurolygos patirties turintis krepšininkas komandai kol kas nepadeda – per dvejas sužaistas rungtynes pelnė po 1 tašką ir atkovojo po 4 kamuolius. „Palanga“ jau turi du legionierius (išnaudotas limitas), kas dar, jei ne jie, pakels ekipą iš dugno? Į nepavydėtiną padėtį patekusios komandos šiaudas – pergalės prieš lentelės kaimynus. Per likusias 10 rungtynių NKL autsaideriai susitiks su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Plungės „Olimpu“ ir pastaruoju metu tik pralaiminčia Kauno „JAZZ-KTU“ ekipa.

Ne ką geresnėje pozicijoje „Radviliškis-Juodeliai“ (5 pergalės, 14 pralaimėjimų). Šiai komandai priklauso ilgiausia šiame sezone pralaimėtų rungtynių serija – 11 iš eilės. Kritę į duobę radviliškiečiai atsigavo tik paskutiniuose turuose – įveikė Marijampolę „Sūduvą-Mantingą“, „Palangą“ ir Kauno „Žalgirio“ dublerius. Atsitiktinumas ar ne, bet pergalės prasidėjo prie komandos prisijungus aukštaūgiams Vaidui Trepočkai ir Edvinui Alunderiui. Šie krepšininkai pagerinti komandos poziciją galės jau artimiausiose rungtynėse, kuomet išvykoje susitiks su taip pat dėl išlikimo lygoje kovojančia Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komanda. Kituose turuose aukštaičių lauks taškų barstyti nenusiteikę „Mažeikiai“, „Trakai“, „TiuMenas-Ežerūnas“, „Delikatesas“, „Vilnius-MRU“...

Kiek netikėtai lentelės apačioje užsisėdėjo „Olimpas“ ir „Sūduva-Mantinga“. Prieš metus šios komandos buvo priskiriamos prie stipriausių NKL ekipų. Marijampoliečiai, nors ir netekę Aurimo Birgelio, nors ir tryliktoje pozicijoje, vistiek atrodo galingi ant popieriaus. Marius Valukonis, Povilas Šakinis, Žilvinas Kuklierius, Audrius Mineikis – visi kartu, o kartais net ir po vieną, gali įveikti bet kurią NKL komandą. Prie ekipos vairo stojo skęstantį laivą gelbėti pasiryžęs Vitoldas Masalskis. Trenerio debiutas prisvilo, tačiau antrose rungtynėse suvalkiečiai įveikė JAZZ-KTU atstovus ir Naujuosius sutiko su viltimi, kad blogiau nei buvo nebus.

Jei iš marijampoliečių pergalių dar tik galima laukti laukti, tai Plungės „Olimpas“ jas jau skina – antra geriausiai lygoje puolanti (vid. 79,5 tšk. per rungtynes), tiesa, ir antra blogiausiai lygoje besiginanti (vid. 84,2 praleisto taško per rungtynes) komanda įveikė tuo metu NKL pirmavusius „TiuMeną-Ežerūną“, stiprią vidutiniokę „Šilutę“ ir buksuojančią Kauno „JAZZ-KTU“. Savimi pradėjo tikėti savaitės geriausiu krepšininku pripažintas Deividas Keburys, tritaškiais varžovus galabija Evaldas Lengvinas, rezultatyvių perdavimų rekordus muša Elvinas Gintvainis, solidžiai po krepšiu kovoja Dainius Vaitelis. Kai tikras žemaitis Alidas Žukauskas juos priverčia dirbti sukandus dantis, Plungės krepšinio arena vėl tampa senu geru PRAGARU varžovams.

Marijampoliečių sąskaitoje – 6 pergalės ir 12 pralaimėjimų, plungiškių – 6 laimėjimai ir 13 nesėkmių. Toks pats laimėjimų-pralaimėjimų santykis Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ kraityje. Komandos, kuri šiame sezone pralaimėjo daugiausiai įtemptų rungtynių (laimėta/pralaimėta 5 ir mažiau taškų skirtumu). Jei sportinė sėkmė būtų šypsojusis ne varžovams, uostamiesčio komanda jau būtų išmetusi inkarą NKL‘e, atiminėjusi taškus iš pirmaujančių ir ramiai laukusi atkrintamųjų. Kadangi taip nenutiko, Klaipėdos studentai paskutiniame ture prieš „žiemos atostogas“ nukovė „Trakus“ ir užkopė į vienuoliktą vietą.

Klaipėdos, Plungės ir Marijampolės komandos per likusią reguliaraus sezono dalį sužais bent po dvejas rungtynes su tiesioginiais oponentais dėl išlikimo, ir visos gaus atlaikyti bent po du egzaminus iš čempionato lyderių. Neišlaikyk egzamino – ir kelialapis į RKL tavo.

Pirmajame rate "Palanga" išvykoje įveikė Marijampolės "Sūduvą-Mantingą"

Paskutinę metų dieną „JAZZ-KTU“ ekipą papildė Regimantas Ostreika

31.12.2013

Paskutinę 2013 metų dieną Kauno „JAZZ-KTU“ (8/11) ekipa sulaukė pastiprinimo. Prie komandos prisijungė aukštaūgis Regimantas Ostreika. 32 metų 201 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas praėjusiame sezone atstovavo Šakių „Zanavykui“, o šiame niekur nerungtyniavo.

2012-2013 metų sezone P. Ostreika NKL čempionate sužaidė 35 rungtynes, rinko vidutiniškai po 7,1 taško ir atkovojo 3,3 kamuolio.

Per savo karjerą krepšininkas rungtyniavo Kėdainių „Nevėžyje“ (LKL), Stokholmo „Human Rights“ (Švedija) ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (NKL) komandose.

Oficialu: „TiuMeno-Ežerūno“ gretose rungtyniaus Žygimantas Šeštokas

31.12.2013

Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ (14/5) stiprina sudėtį – ekipa sukirto rankomis su buvusiu Vilniaus „Sakalų“ lyderiu Žygimantu Šeštoku.

27 metų 196 cm ūgio gynėjas praėjusį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žaisdavo po 22 minutes, pelnydavo 8,6 taško, sugriebdavo 1,7 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą.

2012 metais Ž.Šeštokas laimėjo LKL „Snaiperio“ konkursą. Taiklumu Ž. Šeštokas pasižymi ir rungtynėse. 2012–2013 metų sezone jis tritaškius metė 42 procentų taiklumu.

Šeši tritaškiai per rungtynes – ne problema Ž.Šeštokui, kadangi praėjusį sezoną jis į Kauno „Žalgirio“ krepšį įsūdė 6 tolimus metimus iš 9, o mače prieš „Palangą“ pakartojo šį pasiekimą.

Ž.Šeštoką puikiai pažįsta naujasis Molėtų komandos vyr. treneris Romualdas Petronis, kadangi su juo dirbo visą praėjusį sezoną „Sakaluose“.

Po 20-ies turų „TiuMenas-Ežerūnas“ NKL pirmenybėse užima trečiąją vietą.

Atsakomosiose LKF taurės rungtynės „Mažeikiai“ antrąkart pralaimėjo „Pieno žvaigždėms“

31.12.2013

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 2013-2014 metų DNB LKF taurės turnyro IV etapo atsakomosiose rungtynėse antrąkart per dvi dienas nugalėjo „Mažeikius“ 75:60 (17:19, 20:13, 27:7, 11:21) ir žengė į V etapą. Pirmąsias rungtynes Mažeikiuose sekmadienį (12.29) Pasvalio klubas laimėjo 82:75.

Vilčių panaikinti po pirmųjų rungtynių turėtą deficitą mažeikiškiai antrosiose rungtynėse turėjo tik iki didžiosios pertraukos. Vėliau „Pieno žvaigždės“ nutolo ir užtikrintai laimėjo rungtynes.

Nugalėtojams Dovydas Redikas pelnė 15 taškų, Egidijus

Dimša (10 atkovotų kamuolių) ir Ingusas Bankevicas — po 14, Žygimantas Jonušas ir Evaldas Kairys — po 12.

Mažeikių komandai Ignas Razutis pelnė 12 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Po 10 taškų pridėjo Raimondas Petrauskas ir Vytautas Kamarūnas.

DNB LKF taurės turnyro V etape „Pieno žvaigždės“ susitiks su Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kėdainių „Nevėžio“ dvikovos laimėtojais.

Pirmose IV-ojo LKF taurės etapo rungtynėse „Mažeikiai“ nusileido „Pieno žvaigždėms“

29.12.2013

Sekmadienį (12.29) Mažeikiuose sužaistos dar vienerios DNB LKF taurės turnyro IV etapo rungtynės. Jose „Mažeikiai“ nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ 75:82 (18:15, 13:20, 15:22, 29:25).

Iki didžiosios pertraukos aikštėje vyko lygi kova, o trečiojo kėlinio pradžioje rezultatas dar buvo lygus 37:37. Tuomet svečiai surengė spurtą 13:0 - po Dovydo Rediko perdavimo Paulius Sorokas atliko įspūdingą „alley-oop“ dėjimą, tritaškį pridėjo Egidijus Dimša ir skirtumas šoktelėjo iki 50:37.

Po poros minučių „Mažeikių“ ekipos žaidėjas gavo nesportinę pražangą, o tuo pasinaudoję „Pieno žvaigždės“ įgijo net 16 taškų persvarą (57:41).

Tik tuomet mažeikiškiams pavyko stabilizuoti padėtį aikštėje. Šeimininkai ėmėsi po truputį mažinti atsilikimą ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje sugebėjo atkurti intrigą. Iš pradžių Darius Tarvydas pataikė tritaškį metimą su D. Rediko pražanga ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (66:71). Kitoje atakoje Pasvalio ekipos aukštaūgis Evaldas Kairys sužingsniavo ir „Mažeikiai“ priartėjo iki 3 taškų.

Tuomet pasireiškė didesnė „Pieno žvaigždžių“ krepšininkų patirtis. Žygimantas Jonušas dvitaškiu sustabdė šeimininkų spurtą, o E. Kairys dėjimu sugrąžino savo komandai saugią 7 taškų persvarą (75:68).

Likus žaisti 8,2 sekundės „Mažeikiai“ buvo atsilikę tik 4 taškais (75:79), tačiau per likusį laiką patys sau prisidarė papildomų nemalonumų. Iš pradžių jie prasižengė aikštės viduryje ir Aleksandras Kudriavcevas pataikė vieną baudos metimą. Atsakomojoje atakoje mažeikiškiai suklydo, tačiau „Pieno žvaigždėms“ valdyti kamuolį paliko vos 0,7 sekundės. Vis dėlto Pasvalio ekipai ir tiek užteko - po Rimanto Grigo paprašytos minutės pertraukėlės aikštės krašte kamuolį gavo latvis Ingus Bankevicas ir su sirena dar kartą pasiuntė kamuolį į šeimininkų krepšį - 82:75.

Atsakomąsias rungtynes komandos pirmadienį (12.30), 17 val., žais Pasvalyje.

P. Beliavičius: „Per Kalėdas pailsėjome, o dabar krauname baterijas likusiai sezono daliai“

27.12.2013

Ne vieną sezoną LKL rungtyniavęs Paulius Beliavičius vis dažniau sėkmingu žaidimu blyksteli Šakių „Zanavyko“ gretose. Paskutinį 2013-2014 metų NKL čempionato savaitgalį gynėjas rinko po 22,5 taško ir padėjo savo komandai iškovoti dvi svarbias pergales prieš Molėtų „TiuMeną-Ežerūną“ ir „Šilutę“. Po tokio pasirodymo 25 metų 193 cm ūgio gynėjas ir buvo pripažintas vienu iš dviejų geriausių savaitės krepšininkų. Interviu P. Beliavičius papasakojo apie šiuo metu kraunamas baterijas likusiai sezono daliai, norą patekti į NKL finalo ketvertą ir siekį sugrįžti rungtyniauti į LKL.

- Paskutinį šių metų NKL pirmenybių savaitgalį buvai rezultatyvus ir naudingas. Lygos atstovai pripažino tave vienu iš dviejų geriausių savaitės krepšininku. Kalėdos dėl to tapo linksmesnės?

- Labai džiaugiausi šiuo pripažinimu. Atvirai pasakius, tokio įvertinimo nesitikėjau. O ar nuo to Kalėdos tapo linksmesnės? Žinoma. Sutikau daug draugų, kurie seka krepšinio pasaulio įvykius, tad žinojo, kad sulaukiau įvertinimo, pasveikino. Man tai buvo malonus dalykas.

- Įveikėte vienus iš favoritų Molėtų „TiuMeną-Ežerūną“ ir turnyro lentelės kaimynus „Šilutės“ krepšininkus. Kuo buvote pranašesni už varžovus?

- Stiprūs buvome ne pavieniai krepšininkai, o visi kartu. Varžovams sunku, nes pas mus komandoje nėra aiškiai išreikšto lyderio, gerai sužaisti gali bet kuris. Gerai pataikėme tritaškius, greitai ir dažniau nei varžovai puolėme, gerai gynėmės.

Esame naujai suburta komanda. Tiek naujokai, tiek senbuviai nuo sezono pradžios dirbame vienam tikslui - pergalėms. Reikia laiko, kad komanda atrastų savąjį žaidimą bei susižaistų, todėl laikui bėgant mūsų žaidimas gerėja. Tai parodo ir pergalių skaičius (per paskutines 10 rungtynių šakiečiai iškovojo 6 pergales – NKL past.).

- Žiūrint į statistiką, tu ir Paulius Kleiza esate „Zanavyko“ lyderiai. Ar konkuruojate tarpusavyje treniruotėse, rungtynėse?

- Su Pauliumi užaugome vienoje komandoje. Smagu vėl žaisti kartu. Puikiai vienas kita pažįstame ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Rungtynių metu mums užtenka tik žvilgsnio, kad suprastume vienas kito sumanymus. Treniruotėse konkuruojame tik jei žaidžiame vienas prieš kitą. Ir tik tam, kad tobulėtume kaip žaidėjai.

- 2008-2013 metais žaidei LKL. Tikiesi grįžti ten, kur žaidžia stipriausi?

- Žinoma. Noriu ir sieksiu grįžti į LKL. Bet ir ten norėčiau žaisti, o ne sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolelio.

- Ar esi patenkintas savo ir komandos rodomais rezultatais, pozicija turnyro lentelėje?

Esu patenkintas, kad komandos žaidimas akivaizdžiai gerėja. Šiuo metu užimame septintą vietą, todėl natūralu, kad vietos tobulėjimui yra užtektinai ir mums reikia daug ką gerinti savo žaidime. Tikimės pasiekti geriausią žaidimo formą sezono pabaigoje - kai vyks lemiami mačai.

- Kokia vieta tenkins pasibaigus sezonui?

- Nemėgstu prognozių ar garsių pareiškimų. Patekęs į finalo ketvertą būčiau laimingas. O ten - kaip Dievas duos.

- Kiek dėmesio skiri krepšiniui Kalėdų - Naujųjų Metų laikotarpyje?

- Labai daug. Kūčių dienos ryte turėjome treniruotę, per Kalėdas ilsėjomės, o dabar toliau krauname baterijas likusiam sezonui. Treniruojamės po du kartus per dieną, sportuojame lauke, koncentruojamės į fizinį pasiruošimą. Šiandien jau eisime į salę, mat savaitgalį dalyvausime keturių komandų turnyre Garliavoje.

SU DIDŽIOSIOMIS METŲ ŠVENTĖMIS, MIELIEJI!

25.12.2013

Sniego, sėkmės, azarto, ištvermės, draugų ir dovanų! Pasitikėjimo savo jėgomis, kilimo aukštyn ir sportinio pykčio! Energijos ir lengvumo! Teisingų švilpukų ir tikslių metimų. O svarbiausia - PERGALIŲ!

Nacionalinė krepšinio lyga sveikina krepšinio bendruomenę su šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais Metais!

Molėtų "TiuMeno-Ežerūno" vyr. treneriu tapo Romualdas Petronis

23.12.2013

Trečiąją vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje užimanti Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ ekipa turi naują vyriausiąjį trenerį. Juo tapo Romualdas Petronis.

49-erių specialistas prieš Molėtų klubo vairo pakeis prieš kelias savaites atsistatydinusį Gvidoną Markevičių. R.Petroniui talkins laikinai vyr. treneriu dirbęs Mindaugas Kildišius.

R.Petronis šį sezoną pradėjo prie Krivoj Rogo „Krivbas“ vairo, tačiau gruodžio pradžioje paliko Ukrainos ekipą.

Praėjusį sezoną specialistas darbavosi  Vilniaus „Sakalų“ klube. R. Petronis per savo karjerą taip pat yra dirbęs kartu su Rimu Kurtinaičiu, kai šiam talkino Permės „Ural Great“ ir „Sakalų“ komandose.

Savaitės geriausi – Paulius Beliavičius ir Vitalis Pancerevas

23.12.2013

Paskutinės šių metų NKL savaitės geriausiais krepšininkais pripažinti du žaidėjai. Paulius Beliavičius svariausiai prisidėjo prie Šakių „Zanavyko“ (10/9) pergalių prieš „Šilutę“ ir „Molėtų „TiuMeną-Ežerūną“, o „Radviliškio-Juodelių“ (5/14) įžaidėjas Vitalis Pancerevas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias savo komandoje, kuri iškovojo dvi gyvybiškai svarbias pergales prieš „Plangą“ ir Kauno „Žalgirio“ dublerius. Po šių pergalių Radviliškio ekipa pakilo iš NKL turnyro lentelės dugno.

25 metų 193 cm ūgio P. Beliavičius į „Šilutės“ krepšį įmetė 23 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultaytyvius perdavimus ir blokavo 1 varžovo metimą. Panašūs gynėjo

statistikos rodikliai ir rungtynėse prieš vienus pirmenybių lyderių „TiuMeną-Ežerūną“ – 22 taškai, 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 3 perimti kamuoliai. Savaitgalio rungtynėse P. Beliavičius rinko vidutiniškai po 18,5 naudingumo balų.

„Radviliškio-Juodelių“ gynėjas V. Pancerevas į „Palangos“ krepšį įmetė 17 taškų, atkovojo 5 kamuolius, ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Rungtynėse su „Žalgirio-2“ krepšininkais 26 metų 185 cm ūgio įžaidėjas pelnė 17 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį. V. Pancerevo naudingumo vidurkis vidutiniškai siekė 19,5 balo.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą buvo Paulius Vaitiekūnas (Jonavos „Petrochema“), Viktoras Chodosovskis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“), Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), Eivydas Mološčiakas („Šilutė“), Deividas Keburys (Plungės „Olimpas“) ir Rytis Biliartas („Palanga“).

Prieš buvusią komandą žaidę broliai Sabeckiai padėjo „Sūduvai-Mantingai“ iškovoti pergalę

21.12.2013

Prieš kalėdinę-naujametinę pertrauką NKL pirmenybėse „JAZZ-KTU“ krepšininkai (8/11)antrą kartą per dvi dienas prasčiau sužaidė antrą rungtynių pusę ir patyrė pralaimėjimą. Kauniečiai namuose 63:80 (23:22, 16:24, 10:15, 14:19) nusileido Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (6/12) ekipai.

Svečiai rungtynes pradėjo spurtu 8:0, tačiau aikštelės šeimininkų taškų sąskaitą trimis tolimais metimais atidaręs Karolis Kokoška iškart sugrąžino intrigą ir įpusėjus ketvirčiui švieslentėje degė lygus rezultatas – 15:15. Nerezultatyvią likusią kėlinio dalį laimėjo „JAZZ-KTU“ ir po pirmo ketvirčio buvo priekyje 23:22.

Aikštelės šeimininkai pranašumą padidino antro kėlinio pradžioje, tačiau tik trumpam. Donatas Sabeckis pelnė dvitaškį su pražanga, dar devynis taškus pridėjo Žilvinas Kuklierius ir suvalkiečiai persvėrė rezultatą 33:40. Po dviejų kėlinių „Sūduva-Mantinga“ buvo priekyje 39:46.

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, tačiau Mineikio ir Šakinio vedini marijampoliečiai išlaikė turėtą persvarą. Iniciatyvos bandė imtis Simas Raupys, po jo sėkmingos kovos dėl atšokusių kamuolių ir keturių taškų iš eilės aikštelės šeimininkai priartėjo 47:52. Tačiau kelios klaidos gynyboje nubraukė visą darbą perniek – 49:61.

Ketvirtajame kėlinyje įvykius aikštelėje ir toliau kontroliavo svečiai ir iškovojo pergalę rezultatu 63:80.

„JAZZ-KTU“: Karolis Kokoška 20 (6/12 trit., 5 at. kam.), Simas Raupys 12 (6 at. kam.), Matas Staniukaitis 9, (8 rez. perd.), Mantvydas Stašelis 9 (3/5 dvit.), Rokas Grinius 7 (5 at. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Žilvinas Kuklierius 21 (6/7 dvit., 3/6 trit., 6 at. kam., 5 rez. perd.), Audrius Mineikis 14 (6/10 dvit.), Donatas Sabeckis 13 (6/9 dvit., 8 at. kam.), Povilas Šakinis 12 (3/6 dvit.).

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports