Tomas Lekūnas: „Tikiu, kad „Šilutė“ gali sukurti mažą stebuklą“

08.10.2013

Vasarą Lietuvos jaunimo rinktinę dėl režimo pažeidimų palikęs Tomas Lekūnas taiso reputaciją. Blogiukas sportavo visą vasarą, šiuo metu apšyla kojas naujoje startinio penketo žaidėjo rolėje ir koncentruojasi tik į krepšinį. Pirmuose naujojo NKL sezono mačuose puolėjas rinko po 19,5 taško, atkovojo po 6 atšokusius kamuolius ir komandos draugams atliko po 6,5 rezultatyvaus perdavimo bei buvo pripažintas geriausiu savaitės krepšininku.

- Tomai, tapai naudingiausiu pirmos 2013-2014 metų NKL sezono savaitės žaidėju. Jauteisi pranašesnis už kitus žaidėjus?

- Nelaukiau šio pripažinimo, tiesiog dirbu kryptingai ir rezultatas ateina savaime. Pranašumo nejaučiau, komanda dirba ties manimi, o aš bandau viską realizuoti ir įjungti į žaidimą komandos draugus.

- Pelnei daug taškų, atkovojai daug kamuolių ir per dvejas rungtynes atlikai net 13 rezultatyvių perdavimų. Nuo kada Tomas Lekūnas perduoda kamuolį komandos draugams po 6,5 karto per rungtynes, t.y. dažniau nei įžaidėjai?

- Treneris leidžia pažaisti visose pozicijose, dėl to taip ir išeina. Gaunu daug žaidimo laiko, turim gerus snaiperius, kurie po mano perdavimų viską pataiko.

- Vasarą viešai pasižadėjai, kad sunkiai treniruosiesi. Darbas atsiperka ir duoda vaisių?

- Žadėjau ir, manau, einu tinkama linkme. Su manimi pradėjo dirbti keli žmonės, todėl apvilti jų bei komandos draugų aš nenorėčiau. Jie man padeda sėkmingai žaisti bei rodyti rezultatus.

- Po įvykių vasarą Lietuvos rinktinėje daugelis tave nurašė. Ar turi ką pasakyti tiems „kritikams“?

- Aš neturiu teisės būti teisėju. Jei jie mane nurašė, čia jau jų bėdos. Aš turiu šeimą, kuri mane palaiko, tai mane stumia į priekį. Tikiu, kad vieną dieną pateisinsiu jų lūkesčius. Be šeimos yra dar keli žmonės, kuriems turiu atsidėkoti, o geriausia padėka bus jei rodysiu gerus rezultatus aikštelėje.

- Kodėl kita karjeros stotele pasirinkai „Šilutę“?

- Dėl trenerio. Vasarą dirbau su treneriu Arvydu Straupiu. Man patiko jo ambicijos. Sutapo mūsų požiūris į krepšinį. Todėl aš „Šilutėje“, o ne kitame klube.

- Šeštadienį žaidei prieš Nacionalinės krepšinio lygos čempionus „Mažeikius“. Kaip vertini juos? Ar tai ta pati čempioniška komanda kaip ir praėjusiais metais?

- „Mažeikius“ vertinu teigiamai. Tai gerai sukomplektuota komanda. Kai žaidėme prieš juos, jautėsi tas čempioniškas mentalitetas, ramumas. Dar vienas jų koziris - puikus treneris Aloyzas Rudys. Kuo jie skiriasi nuo pernykštės komandos? Šį sezoną „Mažeikiai“ žaidžia brandesnį krepšinį, nebėra neapgalvotų sprendimų, nėra, kad „bėga, meta“, tiesiog ramiai „suvalgo“ varžovą (juokiasi).

- Kokios paties ambicijos šiais metais? Kokie komandos tikslai?

- Ambicijos ir noras yra didžiulis. Išeiname į aikštę ir atiduodame viską. Bet esame jauna komanda, tad kartais „karštos galvos" pakiša koją. Nemėgstu prognozuoti, bet tikiu, kad mes galime sukurti mažą stebuklą.

- Kaip apibūdintum „Šilutės“ trenerį Arvydą Straupį? Jis švelnesnis nei Tomas Pačėsas?

- Treneris Arvydas yra be galo reiklus žmogus ,tokio ambicingo trenerio dar nesu sutikęs. Nemanau, kad mūsų treneris švelnesnis nei Tomas , bet to jaunai komandai ir reikia .

- Su kuriuo „Šilutės“ žaidėju labiausiai sutari bei praleidi daugiausiai laiko?

- Su visais daugiau ar mažiau sutariu. Galbūt daugiausiai laiko praleidžiu su Eividu Mološčiaku, nes kartu gyvename , bet puikiai sutariu ir su mūsų snaiperiu Deividu Pukiu (juokiasi).

- Ką veiki Šilutėje laisvo laiko metu?

- Laisvalaikį leidžiu namie žiūrėdamas filmus, pietus ir vakarienę valgau kavinėje. Treneris veda puikias treniruotes, po kurių nelabai būną jėgų apžiūrėti miestą ar planuoti susitikimus su pažįstamais žmonėmis.

- Žinutę apie tave, tapusį naudingiausi NKL savaitės krepšininku, facebook‘e palaikino ne viena gražuolė iš Šilutės. Gal kuri iš jų jau pavergė tavo širdį?

- Kol kas ne. Nes savo visą laiką atiduodu sportui bei bendravimui su komandos draugais.

                                                                                                                              Autorius: Motiejus Baublys

Dainius Miliūnas: norėčiau, kad namų rungtynėse salė būtų pilna žiūrovų

07.10.2013

„Trakų“ krepšininkai dviem pergalėmis pradėjo NKL sezoną ir turėjo nudžiuginti vyriausiąjį trenerį Dainių Miliūną. Tiesa, strategas liko nepatenkintas auklėtinių nusiteikimu Palangoje, bet tikisi, kad komanda pasimokė iš klaidų.

„Smagu sezoną pradėti pergalingai. Ypač, kai esame debiutantai. Penktadienį žaidėme gan neblogai. Aišku, jaudulys truputį paveikė žaidėjus, bet vėliau jis pranyko.

Smagu, kad atsitiesėme po nesėkmingos pradžios ir vyrai parodė charakterį. Manyčiau, pademonstravome akiai malonų krepšinį.

Bet rungtynės Palangoje kėlė nerimą. Nugalėjome stiprų varžovą, todėl bijojau, kad žaidėjai gali atsipalaiduoti. Deja, tai pasitvirtino – nepavyko nuteikti žaidėjų. O kai žaidėjai atvažiuoja atsipalaidavę, niekas nepadeda – nei žaidėjų rotacija, nei šaukimas. Gerai, kad pavyko išsikapstyti. Bet jei žaidėjai skirstys varžovus, greitai nudegsime“, – oficialiai klubo internetinei svetainei sakė D. Miliūnas.

– Po sėkmingo starto ir įveiktų čempionų komanda nepervertins savęs?

– Nemanau. Manau, kad žaidėjai padarė išvadas. Tiesa, tikėjausi, kad pasimokėme iš draugiškų, bet klydau. Dabar vėl turėsime pokalbį. Jei komanda toliau skirstys varžovus, gan greitai nudegsime. Nudegimas juos paveiktų, bet būtų gerai to išvengti.

– Koks žaidimo aspektas jus kol kas labiausiai džiugina?

– Penktadienį patiko žaidėjų kovingumas. Komanda buvo kaip kumštis – tiek aikštėje, tiek ant suolo. Jautėsi, kad esame komanda. Buvo malonu žiūrėti, kai krepšininkai vienas kitam padeda ir žaisdami jaučia malonumą. Palangoje to nebuvo. Pergalė tenkina, bet žaidimas, lyginant su maču su „Mažeikiais“, buvo kaip diena ir naktis. Viskas dėl atsipalaidavimo. Tikiuosi, čia jiems buvo pamoka. Per pusę dienos komanda negali taip pasikeisti.

– Ar pergalė prieš „Mažeikius“ nustebino jus patį?

– Tai nebuvo staigmena. Buvau matęs savo žaidėjus tokius kovingus, nes turėjome gerų ikisezoninių rungtynių. Tą vaizdą jau buvau regėjęs. Bet tokį vaizdą reikia rodyti kiekviename mače, o ne kas trečias ar penktas rungtynes.

– Abu mačus komanda pradėjo duobėmis. Kodėl?

– Su „Mažeikiais“ koją pakišo jaudulys. Bet smagu, kad žaidėjai rado savyje valios ir atsitiesė. O Palangoje buvo atsipalaidavimas.

– Klaidos (25 – su „Palanga“, 23 – su „Mažeikiais“) – taip pat dėl jaudulio?

– Tos klaidos daugiau ne kiek žaidybinės, bet dėl meistriškumo stokos. Atiduodavome kamuolį po artimų perdavimų, tiesiog varžovams į rankas. Su „Mažeikiais“ tai labai matėsi. Palangoje dar prisidėjo ir atsipalaidavimas. Klaidų daug, bet stengsimės jas mažinti.

– Kodėl nežaidė Alvydas Žarskus ir Edgaras Pundzius, o Andrius Šležas ir Ignas Ryla pasirodė tik mače Palangoje?

– Alvydas su Edgaru traumuoti. Dėl Šležo ir Rylos, nesakau, kad jie yra atsarginiai ar kas, bet paprasčiausiai taip susiklostė situacija. Neradau, kaip juos panaudoti aikštėje.

– Ar mažiau žaidžiantys krepšininkai ateityje nepradės reikšti nepasitenkinimo?

– Kol kas to nepastebėjau. Žaidėjai visada jie turi būti pasiruošę. Prieš rungtynes nėra taip, kad žais vienas, o kitas ne. Starto penketą atskleidžiu tik prieš pat mačo pradžią. Be to, sunku duoti žaisti visiems.

– Kaip vertinate naujoko Ryčio Juknevičiaus žaidimą?

– Su „Mažeikiais“ vaizdo jis negadino. Jam išėjus į aikštę žaidimas tapo greitesnis. Manau, kuo toliau, tuo jis duos daugiau naudos.

– Koks jausmas buvo žaisti atidarymo rungtynes Trakuose?

– Norisi, kad namų rungtynėse salė būtų pilna. Mums reikia ir šešto žaidėjo. Tai labai padeda žaidėjams. Palaikymas prideda fizinių ir psichologinių savybių.

Geriausiu pirmosios NKL savaitės krepšininku pripažintas Tomas Lekūnas

07.10.2013

Praėjusį savaitgalį prasidėjusiame Nacionalinės krepšinio lygos sezone buvo sužaisti du turai. Po pusmečio pertraukos be oficialių rungtynių krepšininkai vėl galėjo parodyti ką moka. Tarpsezonyje pagrindiniams komandų žaidėjams išvykus į LKL ar užsienio klubus, vietos pasireikšti atsirado naujiems lyderiams.

NKL tęsia tradiciją ir vėl renka geriausią savaitės krepšininką. Pirmosios 2013-2014 metų NKL čempionato savaitės geriausiu žaidėju pripažintas „Šilutės“ puolėjas Tomas Lekūnas. 20 metų 200 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas per dvejas rungtynes rinko vidutiniškai po 19,5 taško, atkovojo po 6 kamuolius, atliko po 6,5 rezultatyvaus

 perdavimo, perėmė po 1,5 kamuolio ir išprovokavo po 6,5 pražangos. Trečdalį visų savo komandos taškų rinkusio T. Lekūno vedama „Šilutė“ namuose 63:61 įveikė „Vilnių-MRU“, tačiau išvykoje 67:82 neatsilaikė prieš praėjusių metų NKL čempionus „Mažeikius“.

Rungtynėse su „Vilniumi-MRU“ T. Lekūnas pelnė 18 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas, perėmė 3 kamuolius, suklydo 7 kartus ir surinko 21 naudingumo balą.

Į „Mažeikių“ krepšį šilutiškis įmetė 21 tašką, atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas, padarė 6 klaidas ir surinko 22 naudingumo balus.

Kiti pretendentai į geriausio savaitės krepšininko titulą buvo Marius Valukonis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Evaldas Lengvinas (Plungės „Olimpas“), Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), Nerijus Varnelis (Molėtų „Tiumenas-Ežerūnas“), Mindaugas Reminas („Mažeikiai“), Deividas Anužis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“), Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“) ir Osvaldas Olisevičius.

„Žalgirio“ dubleriai kovas NKL pradėjo įtikinama pergale

06.10.2013

Kauno „Žalgiris-2“ ekipa sužaidė pirmąsias rungtynes Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Praėjusių metų trečiosios vietos laimėtojai namuose priėmė Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ ekipą ir ją nugalėjo rezultatu 87:78.

Visų rungtynių metu įtikinamai pirmavę kauniečiai pabaigoje kiek atleido vadžias, tačiau sezoną atidarė pergale. Pasak „Žalgiris-2“ vyriausiojo trenerio Tomo Masiulio, psichologiškai jaunai komandai kiekviena pergalė labai svarbi ir, nepaisant slėgusios įtampos, komanda pademonstravo puikų puolimą.

„Jautėsi jaudulys, kai kuriems žaidėjams tai buvo pirmosios oficialios rungtynės vyrų krepšinyje, tad nepavyko išvengti prastesnių atkarpų. Labiausiai džiaugiuosi puikiai pradėtomis rungtynėmis ir tikrai produktyviu puolimu, kuris buvo pagrindinis faktorius, atvedęs mus į pergalę“, - rungtynes apibendrino vyriausiasis treneris.

Pirmąjį rungtynių kėlinį kauniečiai pradėjo spurtu – 17:2. Puikiai iš vidutinio nuotolio atakavęs Donatas Tarolis tapo pagrindiniu galvos skausmu uostamiesčio ekipai. Luko Lekavičiaus ir D.Tarolio tandemas ir toliau didino pranašumą 23:9, o nelauktas aukštaūgio Nerijaus Barausko tolimas metimas su sirena puikiai atspindėjo pirmąjį kėlinį – 26:12.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi tik tolimais metimais – 29:18. Šeimininkų persvara pernelyg nedidėjo, tačiau arčiau savo priešininkų jie taip pat neprisileido – 37:30. Antroje kėlinio dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė. „Žalgiris-2“ komanda užtikrintai saugojo įgytą pranašumą ir po dvidešimties žaidimo minučių atsargoje turėjo 11 taškų – 48:37.

Iškart po didžiosios pertraukos „Nafta-Universitetas“ krepšininkai sėkmingu žaidimu kiek privertė sunerimti kauniečius 50:44. Į tai L.Lekavičiaus ir Justo Tamulio vedini žalgiriečiai rado atsaką ir dar labiau nutolo 63:45. N.Barauskas dar kartą pademonstravo įgūdžius metant iš toli ir po trijų kėlinių šeimininkų persvara abejonių nekėlė – 72:55.

Lemiamo ketvirčio metu svečiai iš Klaipėdos vis bandė rungtynėse sugrąžinti intrigą, tačiau didesnės pirties Kauno ekipai neužkūrė ir T.Masiulio auklėtiniai sezoną antroje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje pradėjo pergale rezultatu 87:78.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 24, D.Tarolis 16 (7/9 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.), L.Lekavičius 15 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), N.Barauskas 14, A.Kojenetsas 14, R.Ulvydas 2, I.Fiodorovas 2, P.Valinskas 0, M.Varnas 0, M.Echodas 0, P.Mykolaitis 0, J.Klimavičius 0.

„Nafta-Universitetas“: V.Chodosovskis 17 (10 atk. kam.), D.Anužis 16 (6 rez. perd.), T.Maželis 14 (5 rez. perd.), D.Norkus 12.

„JAZZ-KTU“ krepšininkai „Olimpą“ paliko be pergalių

06.10.2013

Šeštadienį (10.05) Kauno „JAZZ-KTU“ krepšininkai Plungėje sužaidė antrąsias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2013-2014 metų sezono rungtynes. Rolando Urkio auklėtiniai 83:95 (23:27, 12:23, 27:25, 21:20) įveikė vietos „Olimpo” krepšininkus.

Rungtynes daug sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, tačiau jau antroje kėlinio pusėje svečiai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį. Mantvydo Stašelio vedini kauniečiai tęsė puikų žaidimą ir antrajame ketvirtyje. Leidę varžovams įmesti tik 12 taškų per kėlinį laikinosios sostinės krepšininkai į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 15 taškų persvarą.

Nors trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius „Olimpo“ krepšininkai laimėjo (27:25 ir 21:20), tačiau pirmoje rungtynių pusėje įgytas pranašumas leido Kauno „JAZZ-KTU“ ekipai švęsti antrąją pergalę 95:83.

„Olimpas“: Evaldas Lengvinas 29 tšk., (9 atk. kam.), Dainius Vaitelis 24 tšk., 4 atk. kam., Elvinas Gintvainis 9 tšk.

„JAZZ-KTU“: Donatas Sabeckis 22 tšk., Mantvydas Stašelis 21 tšk., Paulius Petrilevičius 15 tšk., 13 atk. kam.

Pirmąją sezono pergalę „Delikatesas“ iškovojo Šakiuose

05.10.2013

Šeštadienį (10.05) Šakių „Zanavykas” namų aikštėje sužaidė antras Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2013-2014 metų sezono rungtynes. Jose Giedriaus Žibėno auklėtiniai 64:88 (17:21, 18:29, 18:18, 11:20) nusileido Joniškio „Delikateso” ekipai.

Rungtynės prasidėjo taikliais Viliaus Šumskio, Mato Ragausko bei Marijaus Užupio dvitaškiais metimais, kurie iš karto leido šeimininkams įgauti šešių taškų persvarą 6:0. Čia pat svečiai iš Joniškio sugebėjo spurtuoti bei likus žaisti keturias minutes rezultatas tapo lygus 11:11. Nors abi

ekipos apsikeitė rezultatyviais prasiveržimais 13:13, tačiau tada svečiai laimėjo atkarpą 8:4 ir pasibaigus pirmam ketvirčiui išsiveržė į priekį 17:21.

Antrąjį kėlinį šakiečiai pradėjo taikliais Pauliaus Abramavičiaus bei Pauliaus Beliavičiaus dvitaškiais, kurie išlygino rungtynių rezultatą 21:21. Į tokią šeimininkų pradžią svečiai atsakė 5 taškais be atsako bei susigrąžino pranašumą 21:26. Kai taiklųs M. Ragausko baudos metimai skirtumą kiek aptirpdė, joniškiečiai spurtavo 13:0 ir susikrovė įtikinamą penkiolikos taškų persvarą, kurią išlaikė iki didžiosios rungtynių pertraukos – 35:50.

Trečiąjį ketvirtį taikliais metimais atidarė M. Užupis ir A. Pelšs, tačiau du svečių tritaškiai netrukus viską atstatė į savo vietas - 39:56. Per paskutines kėlinio minutes šeimininkai sugebėjo sumažinti deficitą, tačiau prieš lemiamas dešimt žaidimo minučių komandas skyrė tie patys penkiolika taškų 53:68.

Ketvirtasis kėlinys šiose rungtynėse buvo tik formalumas. Nors suvalkiečiai bandė spausti varžovus bei sugrąžinti žiūrovams intrigą, tačiau naudos tokia taktika nedavė. Svečiai iš Joniškio dar labiau padidino persvarą ir namo išvažiavo iškovoję pergalę rezultatu 64:88.

                                                                                                            Indrė Grigelevičiūtė, www.sakiuzanavykas.lt

„Trakai“ išvykoje užtikrintai įveikė „Palangą“

05.10.2013

Pergalingai pirmąjį NKL sezono savaitgalį baigė „Trakų“ krepšininkai. Trakiečiai išvykoje 80:58 (22:18, 24:15, 21:18, 23:7) nugalėjo „Palangos“ klubą.

„Trakai“ tragiškai pradėjo rungtynes ir pirmąją dviejų minučių atkarpą pralaimėjo net 0:10. Tačiau situacija greitai pasikeitė. Trakiečiai šeimininkams neleido pelnyti taškų beveik keturias minutes ir persvėrė rezultatą – 12:10. „Palanga“ atsakė dvitaškiu, bet netrukus sekė dar vienas galingas svečių spurtas 10:0 – 22:12. Vis dėlto pačioje

kėlinuko pabaigoje „Trakai“ įkrito į duobelę ir leido priešininkams sušvelninti deficitą – 22:18.

Antrojo kėlinuko pradžioje pasižymėjo kone visi aikštėje buvę svečių krepšininkai, „Palanga“ nesugebėjo duoti atsako ir „Trakai“ nutolo – 31:20. Įsisiautėjus T. Pipirui, pranašumas artėjo prie triuškinančios ribos – 41:24. Tačiau „Palanga“ nesudėjo ginklų ir iki pertraukos spėjo kiek pristabdyti D. Miliūno auklėtinius – 46:33.

Po pertraukos palangiškiai parodė, kad nekelia baltos vėliavos ir bandė atkurti intrigą – 48:40. „Trakai“ buvo trumpam atstatę solidesnę persvarą (55:42), bet kovingoji „Palangos“ komanda nenustojo lipti ant kulnų – 55:49. „Trakams“ koją labiausiai kišo klaidos. Šeimininkų entuziazmą gerokai sumažino O. Olisevičius ir S. Lekys. Daugiausiai jų dėka prieš ketvirtą kėlinį „Trakai“ tvirtai pirmavo 67:51.

Lemiamoje mačo atkarpoje „Palanga“ jau nebespėjo paskui „Trakus“. Pavargę palangiškiai strigo NKL naujokų gynyboje ir sunkiai pajėgė rinkti taškus. Tuo metu Trakų miesto komandoje pasižymėjo tai E. Baniulis, tai O. Olisevičius, tai A. Šležas. Galutinis rezultatas – 80:58.

„Trakai“: T. Pipiras (5 atk. kam.) ir O. Olisevičius (5 atk. kam.) po 15, J. Kazakauskas 10 (5 atk. kam.), S. Lekys ir A. Šležas (6 atk. kam.) po 9, E. Baniulis 7 (5 atk. kam.), R. Juknevičius 6, I. Ryla 4, D. Pipiras 3, E. Jezukevičius 2.

„Palanga“: R. Biliartas 15 (10 atk. kam.), E. Kubilius 11, K. Jonuška 10.

„Sūduva-Mantinga“ namų arenoje sutriuškino „Radviliškį-Juodelius“

05.10.2013

Antrą pergalę per dvi dienas iškovojusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ įsitvirtino pirmoje NKL turnyro lentelės pusėje. Penktadienį (10.04) suvalkiečiai išvykoje 77:70 įveikė Joniškio „Delikatesą“, o šeštadienį savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 84:61 nepasigailėjo svečių iš Radviliškio.

Nors pirmąjį kėlinį Ryčio Raukčio tolimų metimų dėka laimėjo „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkai, likusiuose trijuose savo pranašumą demonstravo marijampoliečiai. Puikiai iš toli (67 proc.) atakavę „Sūduvos-Mantingos“

krepšininkai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (38 prieš 24), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20 prieš 13) ir blokavo daugiau varžovų metimų (7 prieš 2). Būtent šie statistikos kriterijai lėmė Marijampolės komandos pergalę.

Rezultatyviausiai „Sūduvos-Mantingos“ ekipoje rungtyniavo 16 taškų pelnęs Žilvinas Kuklierius. Dvigubą dublį prie pergalės pridėjo Marius Valukonis. Puolėjas surinko 12 taškų, 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus ir rungtynes baigė turėdamas 23 naudingumo balus. 10 taškų į svečių krepšį įmetė Paulius Knyza, 9 – Aurimas Birgelis, po 7 pelnė Benas Bagdobavičius, Ignas Labutis ir Tautvydas Kliučinykas, po 6 – Andrius Čižikas ir Paulius Gvazdaitis (5 bl.).

„Radviliškio-Juodelių“ gretose rezultatyviausias buvo Rytis Rauktys – 15 taškų. Po 9 įmetė Darius Gricius ir Agnius Gurklys, 8 – Rytis Grigaitis.

Pajūrio derbyje – akivaizdus „Naftos-Universiteto“ pranašumas

04.10.2013

Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ krepšininkai 2013-2014 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatą pradėjo triuškinama pergale. Namų arenoje rungtyniavę studentai 33 taškų skirtumu 92:59 palaužė „Palangos“ ekipą.

Klaipėdiečiai, vadovaujami Atlantos olimpinių žaidynių prizininko Ryčio Vaišvilos, dar iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklę taškų persvarą – 44:29, o antroje rungtynių dalyje jau akivaizdžiai triuškino palangiškius.

„Naftą-Universitetą“ į pergalę vedė Domininkas Matutis, pelnęs 14 taškų, Viktoras Chodosovskis pridėjo 12 taškų, Valentas Tarolis – 11 (8 atk. kam.), 9 – Tadas Maželis.

Iš palangiškių išsiskyrė 14 taškų surinkęs Rytis Biliartas ir 13 taškų pelnęs Ignas Pavilonis.

Klaipėdiečiai akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl kamuolių (58:39) ir gerokai rečiau klydo (10 ir 21 klaida).

Sabeckio ir Staniulio vedina „JAZZ-KTU“ įveikė Šakių „Zanavyką”

04.10.2013

Penktadienį (10.04) pirmąsias oficialias sezono rungtynes sužaidė Kauno „JAZZ-KTU“ ir Šakių „Zanavykas”. Jose rezultatu 78:67 (26:19, 12:19, 24:13, 16:16) šventė Kauno studentai.

Pirmasis kėlinys prasidėjo penkiais Deivido Sabeckio taškais iš eilės, kurie leido šeimininkams iš karto susikrauti persvarą 5:0. Nors pirmuosius taškus pelnė ir svečiai 5:2, tačiau “JAZZ-KTU” krepšininkai žaidė užtikrinčiau bei įpusėjus ketvirčiui susikrovė devynių taškų persvarą 20:11. Šeimininkai lengvai įveikdami šakiečių gynybą pasibaigus pirmoms dešimt žaidimo minučių išsaugojo įtikinamą persvarą – 26:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo abiejų ekipų taikliais dvitaškiais 28:21. Vis daugiau spragų suradę varžovų gynyboje suvalkiečiai pabaigoje ketvirčio po dviejų taiklių P. Beliavičiaus tritaškių bei apsigynę nuo paskutinės šeimininkų atakos sugebėjo prieš ilgąją pertrauką pasivyti varžovus. Ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant lygiam rezultatui – 38:38.

Trečiame kėlinyje dominavo gynyba, tačiau D. Sabeckio trys taškai vėl sugrąžino persvarą „JAZZ-KTU” ekipai 41:38. „Zanavyko“ naujokas Paulius Abramavičius atsakė dvitaškiu ( 41:40), tačiau tada šeimininkai surengė spurtą 5:0 bei padidino savo persvarą iki šešių taškų 46:40. Sunkiai rinkę taškus svečiai atsiliko dviženkliu taškų skirtumu ir prieš lemiamą ketvirtį švieslentė rodo skaičius 62:51.

Nors paskutinį ketvirtį šakiečių vidurio puolėjas Vilius Šumskis pradėjo taikliu dvitaškiu metimu (62:53), tačiau nesulaikomai žaidęs D. Sabeckis pataikė tolimą metimą bei vėl sugrąžino savo ekipai dviženklę persvarą 65:53. Vaizdas aikštelėje ir toliau nesikeitė, šeimininkai užtikrintai kontroliavo rungtynių tempą bei susikrautą persvarą išsaugojo iki pat rungtynių pabaigos, kurios baigėsi 78:67.

„JAZZ-KTU” : D. Sabeckis 20 (7/9 dvit., 6 atk. kam., 16 naud. bal.), G. Staniulis 18 (16 atk. kam.), A. Lencevičius 10.

Šakių “Zanavykas” : P. Abramavičius 15, V. Šumskis 10, R. Simanavičius ir P. Kleiza – po 9.

                                                                                                          Indrė Grigelevičiūtė, www.sakiuzanavykas.lt info

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports