„TiuMenas-Ežerūnas“ išvykoje sutriuškino „JAZZ-KTU“ jaunimą

23.11.2013

Dvyliktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (12/3) krepšininkai, kurie svečiuose 104:71 (25:22, 31:17, 24:22, 24:10) sutriuškino Kauno „JAZZ-KTU“ (8/5) krepšininkus.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo kauniečiai, kurie prabėgus kelioms minutėms pirmavo 8:4. Čia pat „TiuMenas-Ežerūnas“ laimėjo atkarpą 10:1 ir išsiveržė į priekį – 14:9. Iki kėlinio pabaigos svečiams atitrūkti nepavyko, todėl po pirmųjų dešimties žaidimo minučių komandas skyrė 3 taškai – 25:22.

Antrajame ketvirtyje Gvidono Markevičiaus auklėtiniai įjungė papildomą pavarą ir ėmė tolti nuo šeimininkų. Sužaidus 4 minutes atkarpa 7:0 leido Molėtų komandai pirmą kartą šiame susitikime įgyti dviženklį pranašumą – 43:31. „JAZZ-KTU“ krepšininkams nepavyko sustabdyti molėtiškių ir įpusėjus mačui jų deficitas siekė jau17 taškų – 39:56.

Po pertraukos šeimininkai mėgino vytis „TiuMeną-Ežerūną“ (52:63), tačiau patyrę molėtiškiai atlaikė visus varžovų bandymus. Maža to, svečiams pavyko padidinti savo pranašumą, kuris po trijų kėlinių niekam nekėlė abejonių – 80:61.

Paskutiniosios dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas. Jų metu „JAZZ-KTU“ ekipa galutinai nuleido rankas. Tuo pasinaudojo „TiuMeno-Ežerūnas“ klubas, kuris varžovus sutriuškino net 33 taškais – 104:71.

„JAZZ-KTU“: Karolis Kokoška 14, Gintautas Kybartas 13, Artūras Lencevičius 12, Mantvydas Stašelis 11.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Osvaldas Mačernis 22 (3/4 tritaškiai), Thomasas Davisas 15, Justas Narušis 14 (3/4 tritaškiai), Nerijus Varnelis 13 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Tomas Gaidamavičius 12 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Edgaras Zinevičius 11 (8 atk. kam.), Tomas Galeckas 7 (8 rez. perd.).

T. Maželio rezultatyvumas lėmė „Naftos-Universiteto“ pergalę prieš „Zanavyką“

23.11.2013

Šeštadienį (11.23) Ryčio Vaišvilos treniruojami Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ krepšininkai iškovojo ketvirtąją pergalę NKL čempionate. Uostamiesčio komanda savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 85:72 įveikė Šakių „Zanavyką“.

Daugiausiai Tado Maželio pastangomis šeimininkai laimėjo pirmąjį kėlinį (27:21). Antrajame klaipėdiečiai pranašumą padidino dar tašku (42:35), o trečiojo pabaigoje įgijo rekordinę 21 taško persvarą (66:45). Paskutinėje rungtynių atkarpoje „Zanavyko“ krepšininkai sugebėjo

atkurti intrigą ir pavojingai priartėjo (68:60, 77:70), tačiau Linas Jonuška pelnė 6 taškus be atsako ir įtvirtino „Naftos-Universiteto“ pranašumą 85:72.

Nesulaikomai Klaipėdos komandoje rungtyniavo Tadas Maželis, į „Zanavyko“ krepšį įmetęs 29 taškus. 9 taškus prie pergalės pridėjo Linas Jonuška, po 8 įmetė Valentas Tarolis ir Donatas Norkus.

„Zanavyko“ gretose rezultatyviausiai žaidė 23 taškus įmetęs Paulius Beliavičius. 20 taškų pelnė Vilius Šumskis, 15 – Paulius Abramavičius.

Antanas Udras: „Du mėnesius nežaidžiau krepšinio, tad jėgų ir noro turiu daug“

23.11.2013

Trumpi, aiškūs atsakymai, o krepšinio aikštelėje didelis noras bei kovingumas - toks yra puolėjas Antanas Udras, kuris neseniai iš Prienų „TonyBet“ komandos persikėlė žaisti į „Vilnių-MRU“. Puolėjas sako, kad įsitvirtinti stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje jam sutrukdė traumos. Pokalbio metu krepšininkas papasakojo apie planus šį sezoną bei didelį norą žaisti.

- Antanai, kas nutiko, kad nepavyko įsitvirtinti Prienų „TonyBet“ ekipoje?

- Matyt, nebuvau pasiruošęs padėti komandai tiek, kiek ji tikėjosi iš manęs. Prie viso šito prisidėjo ir traumos, kurios mane ribojo.

- Kodėl grįžai būtent į „Vilniaus-MRU“ komandą?

- Tai pažįstama komanda, treneriai bei žaidėjai. Esu vilnietis, tad norėjosi sugrįžti į namus.

- Palygink LKL ir NKL lygas. Kuo jos skiriasi?

- Lygiai tikrai yra skirtingi. Stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje žaidėjai žaidžia protingesnį, brandesnį krepšinį, čia mažiau chaoso, viskas daroma su galva, o ne greičiais.

- Kas labiausiai įsiminė Lietuvos krepšinio lygoje?

- Debiutas prieš Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą, kai pelniau pirmuosius taškus šioje lygoje.

- Kokie tavo ateities planai, galbūt kitąmet ir vėl bandysi laimę LKL?

- Į ateitį labai nežiūriu. Kol kas stengiuosi atgauti formą, nes ilgai nesportavau. Bandysiu kuo labiau prisidėti prie „Vilniaus-MRU“ komandos pergalių. O dėl LKL kitais metais pamatysime, visko gali būti.

- Prienuose daug minučių aikštėje negavai. Trykšti noru žaisti?

- Taip, esu labai pasiilgęs krepšinio. Du mėnesius išvis nežaidžiau, tad noro ir jėgų labai daug.

- Praėjusį sezoną buvai „Perlo-MRU“ komandos lyderis. Ar pavyks ir šiais metais juo tapti?

Kaip pernai, taip ir šiemet komandoje yra daug pajėgių krepšininkų, nežinai kuris žaidėjas iššaus. Mano tikslai nesikeičia, stengsiuosi žaisti naudingai, kad komanda iškovotų kuo daugiau pergalių.

Autorius: Motiejus Baublys

„Sūduva-Mantinga“ įveikė lentelės kaimynus ir pakilo iš dugno

22.11.2013

Penktąją pergalę NKL čempionate iškovojo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, namuose rezultatu 84:76 (22:18, 13:16, 29:15, 20:27) įveikusi Klaipėdos „Naftą-Universitetą“. Po pergalės Marijampolės ekipa iš turnyrinės lentelės dugno pakilo į aštuntąją poziciją.

„Sūduva-Mantinga“ sėkmingiau pradėjo rungtynes ir iškart išsiveržė į priekį (11:4), po „Naftos-Universiteto“ komandos minutinės pertraukėlės situacija nepasikeitė (20:14) ir tik kėlinio pabaigoje svečiams pavyko sušvelninti rezultatą (22:18). Antrąjį kėlinį „Sūduva-Mantinga“ pradėjo itin

sėkmingai ir susikrovė dviženklę persvarą (33:22). Džiaugtis persvara ilgai neteko, nes klaipėdiečiai iki didžiosios pertraukos pradžios sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimalaus - 35:34.

Po didžiosios pertraukos „Sūduva-Mantinga“ vėl susikrovė dviženklį pranašumą 64:49. „Nafta-Universitetas“ rungtynių pabaigoje sugebėjo atkurti intrigą, kai po Viktoro Chodosovskio tritaškio likus žaisti 52 sek. rezultatas buvo 79:74. Visgi, svečiams iš Klaipėdos stebuklo sukurti nepavyko ir „Sūduva-Mantinga“ nugalėjo 84:76.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis (9 atk. kam., 12 išpr. praž. 41 naudingumo balas) 31 taškas, Paulius Knyza 17 taškų, Žilvinas Kuklierius (7 re. per.) 11 taškų.

„Nafta-Universitetas“: Viktoras Chodosovskis (10 atk. kam.) 22 taškai, Laurynas Lučinskas 12 taškų, Donatas Norkus 11 taškų.

„Petrochema“ antroje rungtynių pusėje palaužė „Trakus“

22.11.2013

Sugedęs autobusas keliaujant į rungtynes Jonavoje tapo blogu ženklų „Trakų“ komandai. „Trakų“ krepšininkai (9/3) išvykoje 85:89 (20:21, 22:23, 19:26, 24:19) nusileido Jonavos „Petrochemai“ (7/5) ir patyrė trečiąją nesėkmę NKL čempionate.

Svečiai itin nesėkmingai pradėjo rungtynes ir jau nuo pirmųjų minučių turėjo vytis varžovus – 4:12. Vis dėlto netaiklių metimų serija galiausiai nutrūko ir po pirmojo kėlinio trakiečiai atsiliko minimaliu skirtumu – 20:21.

Antrajame kėlinyje po aukštaūgių E. Jezukevičiaus ir D. Pipiro dvitaškių buvo pavykę išsiveržti į priekį (24:21), bet netrukus „Trakai“ įkrito į duobę. Iš jos išsikapstę svečiai išvydo pavojingai atitrūkusius šeimininkus – 26:40. D. Miliūno auklėtiniai pradėjo gelbėtis. Daugiausiai R. Juknevičiaus ir J. Kazakausko pastangomis iki didžiosios pertraukos pavyko astatyti nedidelį deficitą – 42:44.

Po dviejų iš eilės J. Kazakausko tritaškių trečiojo ketvirčio pradžioje „Trakai“ trumpam atsidūrė priekyje (48:45), bet netrukus „Petrochema“ vėl laikė iniciatyvą savo rankose – 48:54. Puolime suaktyvėjo ir R. Juknevičius, bet to buvo maža – prieš lemiamą mačo dalį jonaviečiai atitrūko apčiuopiama persvara – 61:70.

Ketvirtojo kėlinuko pradžia nieko gero nežadėjo. „Petrochema“ likus 6 minutėms pirmavo dviženkliu pranašumu – 64:75. Skirtumą pavyko sumažinti tik paskutinę minutę. Po netaiklių varžovų baudų metimų „Trakai“ ėmė artėti. Likus 5 sek. „Trakai“ turėjo šansą – ekipas skyrė trys taškai (84:87), o iki mačo pabaigos buvo likę 5 sek. Tačiau atakuoti iš trijų taškų zonos nepavyko, o po tyčia pramestos A. Šležo baudos (85:87), teisėjas užfiksavo, kad J. Kazakauskas per anksti įžengė į baudos aikštelę. „Trakai“ pralaimėjo 85:89.

„Trakai“: Julius Kazakauskas 25 (4/5 trit.), Rytis Juknevičius 21 (1/7 trit., 4 rez. perd., 8 išpr. pr., 4 kl.), Evaldas Baniulis 14 (6 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 11, Alvydas Žarskus 6, Domantas Pipiras 4, Augustinas Šuliauskas 2, Andrius Šležas ir Ignas Ryla po 1.

„Petrochema“: Tadas Šebežiovas 21, Henrikas Vorotnikovas 14, Vytautas Kružikas ir Evaldas Aniulis po 11.

Joniškio „Delikatesas“ toliau siautėja – išvykoje įveikė „Vilnių-MRU“

22.11.2013

Dvigubas Antano Udro dublis debiutinėse rungtynėse neišgelbėjo jo komandos nuo pralaimėjimo. Visas rungtynes 10-15 taškų atsilikinėjęs „Vilnius-MRU“ ketvirtajame kėlinyje sumažino deficitą iki 4 taškų, tačiau įsižaidusio Joniškio „Delikateso“ vyrai atsakė sėkmingesne atkarpa ir iškovojo pergalę rezultatu 78:68.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Aivaras Kvedaravičius, pelnęs 18 taškų. 17 pridėjo Tadas Rinkūnas, 14 – Paulius Klemas, 12 – Žilvinas Petraitis, 10 – Rokas Čepanonis.

„Vilniaus-MRU“ gretose Dovis Bičkauskis pelnė 16 taškų, Paulius Semaška surinko 13, Tadas Padegimas - 12 taškų. Komandoje debiutavęs Antanas Udras į varžovų krepšį įmetė 10 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

„Šilutė“ namų arenoje įveikė Kauno „JAZZ-KTU“ komandą

22.11.2013

Arvydo Straupio treniruojama „Šilutės“ komanda (10/5) iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės ir dešimtąją 2013-2014 metų NKL čempionate. Tryliktajame ture pajūrio komanda savo aikštėje 82:69 įveikė Kauno „JAZZ-KTU“ (8/4) krepšininkus.

Rungtynių pradžia aikštės šeimininkams nieko gero nežadėjo. Po pirmojo kėlinio svečiai iš Kauno pirmavo 25:16. Antrajame ketvirtyje T. Lekūno vedama „Šilutė“ įjungė aukštesnę pavarą, išlygino rezultatą, o netrukus ir persvėrė jį savo naudai. Po dviejų kėlinių penkių taškų pranašumą turėjo „Šilutė“ – 42:37.

Iš visų pozicijų taikliau atakavę šilutiškiai trečiajame kėlinyje pabėgo dviženkle taškų persvara (63:50), o ketvirtajame turimą persvarą išlaikė – 82:69.

Rezultatyviausias „Šilutės“ komandoje buvo Tomas Lekūnas, surinkęs 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. 17 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Edagaras Sosnovskis, po 12 taškų įmetė Nerijus Anglickis ir Eivydas Mološčiakas, 11 – Evaldas Šaulys (7 atk. kam, 6 rez. perd.).

„JAZZ-KTU“ gretose išsiskyrė atitinkamai 16 ir 14 taškų pelnę Mantvydas Stašelis ir Simas Raupys. Po 9 taškus pelnė Gintautas Kybartas ir Artūras Lencevičius.

Galeckas ir Gaidamavičius vedė Molėtų komandą į pergalę prieš NKL čempionus

22.11.2013

Vienuoliktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (11/3) komanda, kuri savų žiūrovų akivaizdoje 77:69 (21:17, 25:19, 15:14, 16:19) pranoko titulą ginančius „Mažeikių“ (9/3) krepšininkus.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo „TiuMenas-Ežerūnas“, kuris sužaidus 3 minutes pirmavo 7:3. „Mažeikiai“ neleido varžovams toli atitrūkti ir greitai išlygino rezultatą – 10:10. Po 6 taškų be atsako šeimininkai vėl truktelėjo į priekį (16:10), tačiau svečiai turėjo savo atsaką – 16:15. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Tomas Gaidamavičius pataikė tritaškį, kuris leido molėtiškiams po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmauti 21:17.

Nors prasidėjus antrajam kėliniui po Arvydo Gydros tritaškio „Mažeikiai“ alsavo „TiuMenui-Ežerūnui“ į nugarą (22:23), Gvidono Markevičiaus kariauna spurtavo 8:0 ir taip susigrąžino pranašumą – 31:22. 14-ąją minutę Raimundas Ambrulaitis realizavo abi baudas ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis – 35:25. Tiesa, NKL čempionai pelnė 5 taškus paeiliui – 30:35. Aktyviai gindamiesi šeimininkai privertė varžovus klysti ir tuo pasinaudoję atstatė dviženklę persvarą, kuri įpusėjus rungtynėms siekė 10 taškų – 46:36.

Gavę pylos nuo vyr. trenerio Aloyzo Rudžio „Mažeikių“ krepšininkai grįžo mažinti atsilikimą, tačiau šeimininkai rungtyniavo užtikrintai ir svečiams niekaip neleido perimti iniciatyvos. Viskas, ką pavyko padaryti mažeikiškiams, sumažinti deficitą iki 6 taškų. Netrukus „TiuMenas-Ežerūnas“ susigrąžino pranašumą ir po trijų kėlinių pirmavo 61:50.

Lemiamame ketvirtyje prabėgus 3 minutėms svečiai priartėjo (59:64), bet čia pat molėtiškiai įmetė 7 taškus be atsako ir atstatė saugų atstumą – 71:59. 38-ąją minutę „Mažeikiai“ vėl sugebėjo deficitą sumažinti iki 6 taškų (65:71), tačiau Nerijus Varnelis įspūdingai įkrovė kamuolį iš viršaus ir taip galutinai palaidojo svečių viltis išsigelbėti.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Tomas Gaidamavičius (6 rez. perd.) ir Tomas Galeckas (6 atk. kam., 6 rez. perd.) po 15, Thomasas Davisas 14 (6 atk. kam.), Nerijus Varnelis 13, Osvaldas Mačernis.

„Mažeikiai“: Mindaugas Reminas ir Arvydas Gydra po 15, Darius Tarvydas 14 (6 atk. kam.), Vytautas Pikalavičius 11 (10 atk. kam.).

L. Lučinskas iš „Olimpo“ keliasi į „Naftą-Universitetą“

22.11.2013

Dešimt rungtynių Plungės „Olimpo“ garbę šiame sezone gynęs Laurynas Lučinskas grįžta į gimtąją Klaipėdą. Abipusiu susitarimu su Žemaitijos klubu nutraukęs sutartį, 20-metis 201 cm ūgio krepšininkas sulaukė „Naftos-Universiteto“ kvietimo. Šioje komandoje jis pakeis atleistą aukštaūgį Giedrių Sakalą.

Vilkėdamas „Olimpo“ marškinėlius L. Lučinskas aikštėje praleisdavo vidutiniškai po 14 minučių, pelnė 5,2 taško ir atkovojo 2,6 kamuolio per rungtynes.

2012-2013 metų sezone L. Lučinskas buvo vienas naudingiausių „Gargždų-Bremenos“ krepšininkų. NKL autsaiderių komandoje rungtyniavęs puolėjas pelnė po 9,3 taško ir atkovojo po 4,3 kamuolio.

A. Udras grįžta į „Vilnių-MRU“, V. Trepočka – į „Radviliškį-Juodelius“

21.11.2013

Du aukštaūgiai, praėjusiame sezone rungtyniavę NKL čempionate, grįžta į savo buvusias komandas. 21 metų 202 cm ūgio Antanas Udras jau šį savaitgalį apsivilks Vilniaus „Vilnius-MRU“ aprangą, o 32 metų 200 cm ūgio veteranas Vaidas Trepočka dėl sutarties susitarė su Radviliškio „Radviliškiu-Juodeliais“.

A. Udras į Vilniaus komandą grįžta iš Prienų „TonyBet“. LKL pirmenybėse krepšininkas sužaidė dvejas rungtynes, aikštėje praleido po 11 minučių, pelnė po 5,5 taško ir atkovojo po 2 kamuolius. Praėjusiame sezone A. Udras buvo vienas „Perlo-MRU“ lyderių. Per rungtynes NKL čempionate aukštaūgis rinko po 14,2 taško, atkovojo po 8,4

atšokusio kamuolio, atliko po 1,2 rezultatyvaus perdavimo ir blokavo po 0,4 varžovo metimo.

V. Trepočka šį sezoną pradėjo RKL rungtyniaujančioje Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ komandoje. Per 7 rungtynes centras rinko po 16,6 taško, atkovojo 6,6 kamuolio ir atliko po 1,1 rezultatyvų perdavimą. Praėjusiame sezone, atstovaudamas Radviliškio komandai, puolėjas rinko po 13,4 taško, atkovojo 4,2 kamuolio ir atliko po 1,2 rezultatyvaus perdavimo.