T. Lekūnas surinko 51 naudingumo balą, „Šilutė“ įveikė „Radviliškį-Juodelius“

15.11.2013

Vienuoliktojo NKL turo rungtynėse tarp Šilutės „Šilutės“ (8/5) ir Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ (2/8) komandų Tomas Lekūnas vos neperrašė antros pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygos rekordų knygos. Fantastiškai žaidusio puolėjo vedami „Šilutės“ krepšininkai varžovus nušlavė 100:61 (30:12, 25:15, 21:15, 24:19).

36 minutes aikštėje praleidęs 20-ies metų 200 cm ūgio krepšininkas į varžovų krepšį įmetė 32 taškus (6/8 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 8/9 baudų metimai), po krepšiu atkovojo 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus,

išprovokavo 7 varžovo pražangas, blokavo metimą, nė karto nesuklydo, sykį prasižengė ir surinko net 51 naudingumo balą.

Fenomenalų pasirodymą surengęs T.Lekūnas buvo per žingsnį nuo lygos rekordo, kurį pasiekė Mindaugas Reminas. Jis 2009 metais rungtynėse su Kauno „KKM-Aisčiais“ surinko 53 naudingumo balus.

Prie šilutiškių pergalės taip pat prisidėjo Edgaras Sosnovskis (7/8 dvitaškiai, 10 atk. kam.) ir Evaldas Šaulys, įmetę atitinkamai 17 ir 16 taškų, 11 pridėjo Nerijus Anglickis (5/6 dvitaškiai, 6 atk. kam.).

Svečiams Tomas Rakauskas surinko 16 taškų, 15 taškų pelnė Darius Marcinkevičius (5/7 dvitaškiai, 5 atk. kam.), 8 – Vitalis Pancerevas.

Joniškio „Delikatesas“ svečiuose įveikė lyderius – „TiuMeną-Ežerūną“

15.11.2013

Nesėkmę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) patyrė namuose žaidęs Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ (9/3), kuris 50:76 (13:23, 6:19, 18:13, 13:21) nepasipriešino Joniškio „Delikateso“ (6/4) krepšininkams.

Nerezultatyviai prasidėjęs susitikimas kiek geriau klostėsi aikštės šeimininkams, kurie 6-ąją minutę pirmavo 9:7. Tuomet „Delikatesas“ laimėjo atkarpą 11:0 ir atitrūko – 18:9. Paskutinę kėlinio sekundę Paulius Klemas smeigė tolimą metimą ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių joniškiečiai turėjo dviženklį pranašumą – 33:23.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Toliau „TiuMenas-Ežerūnas“ šaudė pro šalį, o iš toliau puikiai pataikęs „Delikatesas“ vis didino persvarą savo naudai. Keturias minutes pasižymėti nesugebėję molėtiškiai per pusę mačo buvo surinkę vos 19 taškų ir atsilikinėjo net 23 taškais – 19:42.

Po didžiosios pertraukos molėtiškiai spurtavo 6:0 ir taip stengėsi sugrąžinti intrigą – 25:42. Čia pat „Delikatesas“ atsakė savo sėkmingu žaidimu ir vėl susigrąžino triuškinantį pranašumą – 51:28. Prieš lemiamą susitikimo atkarpą „TiuMenas-Ežerūnas“ sugebėjo šiek tiek sumažinti deficitą – 37:55.

Ketvirtajame kėlinyje Molėtų klubas pradėjo aktyviai spausti varžovus ir tai davė vaisių – per pusantros minutės deficitas sumažintas 5 taškais – 42:55. Vis dėlto tai buvo viskas, ką sugebėjo šiose rungtynėse sukurti „TiuMenas-Ežerūnas“. „Delikatesas“ ne tik atlaikė spaudimą, bet ir sugebėjo dar labiau padidinti skirtumą ir iškovoti solidžią pergalę.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Osvaldas Mačernis ir Raimundas Ambrulaitis po 11, Tomas Gaidamavičius 8 (6 rez. perd.), Tomas Galeckas ir Nerijus Varnelis po 5.

„Delikatesas“: Aivaras Kvedaravičius 19 (4/7 tritaškiai, 7 atk. kam., 25 naud. bal.), Paulius Klemas 14, Mantas Pukinskas 12, Rokas Čepanonis 11 (6 atk. kam.), Žilvinas Petraitis 10 (7 atk. kam.).

L. Lekavičius: „Esame jauni, energingi ir niekada nepasiduodame“

14.11.2013

„Jauna, energinga ir niekada nepasiduodanti“, - tokiais žodžiais geriausias praėjusio savaitgalio NKL žaidėjas Lukas Lekavičius apibūdino savo komandą. Matyt, lygiai toks pat yra ir devyniolikmetis 180 cm ūgio įžaidėjas.

Sužaidęs 9 rungtynes L. Lekavičius yra naudingiausias ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų NKL čempionate atliekantis krepšininkas. Tiesa, jo atstovaujama „Žalgirio-2“ komanda kol kas rikiuojasi tik 11-oje vietoje.

Su krepšininku pasikalbėjome apie komandos startą, asmeninius pasiekimus, komandos draugus ir mėgstamiausius krepšinio elementus.

- Lukai, ar tikėjaisi, kad būsi pripažintas naudingiausiu savaitės žaidėju? Ką tau reiškia šis pripažinimas?

- Savaitgalį sužaidžiau neblogai, tad tikrai nebuvo labai netikėta. Kaip ir visiems kitiems krepšininkams, man yra malonu sulaukti pripažinimo. Tai bus stimulas nesustoti, toliau sunkiai dirbti ir rungtynėse atiduoti visas jėgas.

- NKL sezoną pradėjai įspūdingai: po dešimties turų esi naudingiausias lygos krepšininkas. Ar neliūdna, kad vasarą nepavyko prasimušti į pagrindinę „Žalgirio“ komandą?

- Neliūdna. Nemanau, kad man pačiam būtų naudinga išeiti į aikštę tik epizodiškai, o galbūt išvis neišeiti. Ir taip viso sezono metu. Daugiausia patirties įgaunu žaisdamas, todėl džiaugiuosi būdamas dublerių komandoje. Bet ateityje tikiuosi būti pagrindinio „Žalgirio“ dalimi.

- Šį sezoną „Žalgirio“ pagrindinė komanda buksuoja. Kaip vertini jų žaidimą Eurolygoje?

- Sezono pradžia jiems buvo sunki, trūko kelių pagrindinių žaidėjų, kurie buvo rinktinėje. Vėliau pasikeitė treneris. „Žalgiris“ tikrai nerodo tokio žaidimo, kokį galėtų rodyti, bet, manau, įsivažiuos.

- O ar įsivažiuos dubleriai? Kol kas rikiuojatės 11-oje NKL turnyro lentelės vietoje...

- Esame jauna komanda, trūksta patirties. Nemažai rungtynių pralaimėjome kelių taškų skirtumu, nes mačo pabaigoje priešininkai sužaidžia protingiau, o mes kartais perskubame.

- Tu esi naudingiausias lygoje. Donatas Tarolis – antras. Rezultatyviausias – Justas Tamulis. Susidaro įspūdis, jog „Žalgiris-2“ yra trijų žaidėjų komanda. Netrūksta kitų komandos draugų pagalbos?

- Galbūt žiūrint į statistiką taip atrodo, tačiau tikrai nesame trijų žmonių komanda. Sezono pradžioje šiek tiek trūkdavo kitų žaidėjų indėlio, tačiau kuo toliau, tuo labiau įsižaidžia mūsų naujokai.

- Daugelis NBA žaidėjų prieš rungtynes turi tam tikrą ritualą. Ar tu tokį turi?

- Tikrai neturiu. Tiesiog stengiuosi gerai pailsėti, pavalgyti ir pasiruošti rungtynėms.

- Ką tau aikštėje daryti maloniau: pelnyti taškus ar atlikti rezultatyvų perdavimą?

- Mėgstu daryti ir tą, ir aną, bet mano stiprioji pusė, manau, yra taškų rinkimas. Mėgstu atakuoti, pats užbaigti atakas, bet jeigu randu laisvą komandos draugą, visad atiduotu jam perdavimą.

- Tavo komandos draugas Donatas Tarolis pasižymi gražiais dėjimais. Ar galime tikėtis, kad ir Lukas Lekavičius pradžiugins komandos fanus tokiu krepšinio elementu?

- Kartą studentų krepšinio lygos rungtynėse esu įdėjęs į krepšį. Tačiau daugiau progų nepasitaikė. Galiu tik pažadėti, kad tai buvo ne paskutinis mano dėjimas.

- Šį interviu darome vieno iš socialinio tinklo pagalba. Ar mėgsti naudotis socialiniais tinklais ir ką juose veiki?

- Kas šiais laikais nemėgsta jais naudotis? (juokiasi) Socialiniuose tinkluose bendrauju su draugais, mylimąją. Įdomu, ką jie veikia, kokias naujas nuotraukas talpina.

- Kaip manai, kuris „Žalgirio“ dublerių komandos žaidėjas labiausiai įsijautęs į socialinius tinklus?

- Turbūt nėra tokio žaidėjo, kuris nesinaudotų socialiniais tinklais. Visi tai daro, tačiau Justas Klimavičius be to negalėtų gyventi (juokiasi).

Autorius: Motiejus Baublys

LKF taurės turnyro III etape „Mažeikiai“ įveikė „Žalgirį-2“

13.11.2013

Antradienį sužaisti pirmieji 2013-2014 metų DNB LKF taurės turnyro III etapo mačai. Per juos pergales iškovojo ir į IV etapą žengė Alytaus „Dzūkija“ bei „Mažeikiai“.

Dzūkijos sostinės ekipa sustabdė pergalingą Vilniaus mėgėjų komandos „Tegra“ žygį. Alytiškiai šventė pergalę prieš svečius iš sostinės rezultatu 70:55 (23:7, 15:17, 13:17, 19:14).

Tuo metu „Mažeikiai“ namie 85:80 (30:19, 15:24, 16:20, 24:17) palaužė kitą NKL rungtyniaujančią ekipą — Kauno „Žalgirį-2“.

Šeimininkams Darius Tarvydas pelnė 21 tašką, Raimondas Petrauskas — 15, Vytautas Pikalavičius — 13. Svečių ekipoje geriausiai sekėsi Alehui Kojenetsui (18), Lukui Lekavičiui (17) ir Justui Tamuliui (16).

LKF taurės turnyro IV etape „Dzūkija“ susitiks su „Šiauliais“, o „Mažeikiai“ — su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Geriausiu savaitės krepšininku pripažintas „Žalgirio-2“ įžaidėjas L. Lekavičius

11.11.2013

Savaitgalį tęsėsi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatas. Po dvi pergales per dvi dienas iškovojo Šakių „Zanavykas“, Mažeikių „Mažeikiai“ ir Šilutės „Šilutė“. Nepaisant to, geriausias asmeninis pasirodymas priklausė kitos komandos krepšininkui. Kauno „Žalgirio“ dublerių įžaidėjas Lukas Lekavičius per dvejas rungtynes pelnė po 18 taškų, atkovojo po 5 kamuolius, atliko po 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė po 1 kamuolį, išprovokavo po 6 varžovų pražangas ir rinko po 28 naudingumo balus per mačą. Jis pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Rezultatu 96:102 pralaimėtose rungtynėse su Šakių „Zanavyku“ 19 metų 180 cm ūgio įžaidėjas per 38 minutes

pelnė 23 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 6 varžovų pražangas, bet pats prasižengė 5 kartus ir surinko 29 naudingumo balus.

Pergalingame mače su Plungės „Olimpu“ įžaidėjas rungtyniavo gerokai trumpiau – 24 minutes. Per jas jaunasis žalgirietis spėjo pelnyti 13 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

Savaitgalio rungtynėse L. Lekavičius įspūdingai atakavo iš visų pozicijų: dvitaškius gynėjas metė 71 proc. (10/14), tritaškius – 67 proc. (2/3), baudų metimus - 91 proc. taiklumu (10/11).

Kiti pretendentai į geriausio savaitės NKL titulą buvo Karolis Brusokas („Vilnius-MRU“), Paulius Beliavičius (Šakių „Zanavykas“), Darius Tarvydas („Mažeikiai“), Dainius Vaitelis (Plungės „Olimpas“), Marius Valukonis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Edvinas Vaupšas ir Aivaras Kvedaravičius (abu – Joniškio „Delikatesas“), Osvaldas Mačernis (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“), Paulius Petrilevičius (Kauno „JAZZ-KTU“) ir Evaldas Aniulis (Jonavos „Petrochema“).

„TiuMenas-Ežerūnas“ išvykoje sutriuškino „Naftą-Universitetą“

09.11.2013

Devintąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (9/2) komanda, išvykoje 87:68 (27:25, 19:22, 20:11, 21:10) pranokusi Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ (2/7) krepšininkus.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Molėtų klubas, kuris sužaidė 2 minutes pirmavo 8:4. „Nafta-Universitetas“ neleido svečiams nutolti ir 6-ąją minutę pirmą kartą išsiveržė į priekį – 15:14. Rezultatyviame kėlinyje komandos toliau keitėsi sėkmingomis atakomis, kurios po pirmųjų dešimties žaidimo minučių leido priekyje išlikti „TiuMenui-Ežerūnui“ – 27:25.

Antrajame ketvirtyje Gvidono Markevičiaus auklėtiniai ėmė tolti. Po atkarpos 8:0 molėtiškiai susikrovė 9 taškų

pranašumą – 38:29. Čia pat savo atsakymą turėjo iš uostamiesčio krepšininkai, kurie spurtavo net 13:0 bei susigrąžino pirmaujančios ekipos vaidmenį – 44:40. Per likusį laiką „TiuMenui-Ežerūnui“ pavyko priartėti ir įpusėjus rungtynėms komandas skyrė vos 1 taškas – 46:47.

Po pertraukos prabėgus 4 minutėms Thomasas Davisas surinko 5 taškus iš eilės ir tai leido svečiams atitolti – 56:50. Nors Tadas Maželis ir pelnė 2 taškus (52:56), bet „TiuMenas-Ežerūnas“ įmetė dar 8 taškus be atsako ir pirmą kartą šioje dvikovoje įgijo dviženklį pranašumą – 64:52. Šeimininkai ir vėl neketino pasiduoti – 6 be atsako įmesti taškai patvirtino klaipėdiečių ambicijas dar kovoti dėl pergalės – 58:64. Nerijus Varnelis paskutinėmis sekundėmis pasižymėjo dvitaškiu ir tai leido Molėtų klubui pirmauti 66:58.

Paskutiniajame ketvirtyje „TiuMenas-Ežerūnas“ kontroliavo padėtį ir neleido varžovams net pagalvoti apie galimybę sumažinti deficitą iki vienaženklio skaičiaus. Maža to, 36-ąją minutę atkarpa 7:0 leido įgyti triuškinantį pranašumą – 85:66. Finalinė mačo sirena užfiksavo devintąją Molėtų komandos pergalę šiame sezone.

„Nafta-Universitetas“: Donatas Norkus 12, Viktoras Chodosovskis ir Dominikas Matutis po 11.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Osvaldas Mačernis 23 (7 atk. kam.), Thomasas Davisas 16 (5 rez. perd.), Tomas Gaidamavičius (8 rez. perd.) ir Mantas Kadzevičius po 14, Nerijus Varnelis 8 (6 atk. kam.), Tomas Galeckas 5.

„Zanavykas” iškovojo antrąją pergalę iš eilės

09.11.2013

Po vakarykštės pergalės prieš Kauno „Žalgirio“ dublerius įsibėgėjęs Šakių „Zanavykas” neketina sustoti. Šiandien (11.09) suvalkiečiai išvykoje po atkaklios kovos rezultatu 79:75 palaužė Jonavos „Petrochemos” ekipą.

Pirmajame kėlinyje Jonavos krepšininkai žaidė puikiai tiek puolime, tiek gynyboje ir susikrovė solidžią persvarą – 30:11. Tačiau nuo antrojo kėlinio pradžios ji ėmė tirpti, o priešpaskutinę rungtynių minutę Paulius Abramavičius rezultatą išlygino (69:69). Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Paulius Kleiza smeigė taiklų tolimą metimą, tačiau

čia pat Henrikas Vorotnikovas pataikė dvitaškį - 73:74. Šeimininkai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau Šakių „Zanavyko“ krepšininkai pataikė visus šešis baudų metimus ir iškovojo pergalę iš eilės.

Jonavos „Petrochema“ : H. Vorotnikovas – 20, T. Sebežiovas – 19, V. Kružikas – 14.

Šakių „Zanavykas“ : P. Kleiza – 17, P. Abramavičius – 15, P. Beliavičius – 13, M. Užupis – 12.

Pirmąją sezono pergalę „Palanga“ iškovojo prieš „Vilnių-MRU“

09.11.2013

Vakar (11.08) „Vilnius-MRU“ tapo pirmąja komanda, įveikusia iki tol be pralaimėjimo žygiavusius „Trakus“. Šiandien (11.09) vilniečiai tapo pirmąja komanda, kurią įveikė absoliuti čempionato autsaiderė „Palanga“. Šventojoje vykusiose rungtynėse pajūrio krepšininkai šventė pergalę rezultatu 79:73.

Lygiai vykusiose rungtynėse nugalėtojas paaiškėjo pačioje rungtynių pabaigoje. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti dviem minutėm rezultatas buvo lygus (69:69), tačiau tada „Palangos“ legionierius iš JAV Jarmaine Love įmetė du tritaškius ir pataikė vieną baudą iš dviejų, dar keturis taškus pridėjo Rokas Mažionis, o svečiams sėkmingai sužaisti rungtynių pabaigos nepavyko.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo po 19 taškų įmetę Jarmaine Love ir Rytis Biliartas, 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Erikas Kubilius, 10 taškų pelnė Deividas Anužis.

„Vilniaus-MRU“ komandoje žibėjo 22 taškus įmetęs ir 12 kamuolių atkovojęs Karolis Brusokas. 14 taškų pelnė Tadas Padegimas, 10 – Vitalijus Lukša.

„JAZZ-KTU“ pralaimėjimų seriją nutraukė įveikę Radviliškio komandą

08.11.2013

Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse į pergalių kelią sugrįžo „JAZZ-KTU“ krepšininkai (7/2). Rolando Urkio auklėtiniai penktadienį namuose 72:66 (20:13, 19:16, 13:25, 20:12) įveikė Radviliškio „Radviliškį-Juodelius“ (2/6) ekipą.

Aukštaūgių vedini kauniečiai susitikimą eilinį kartą pradėjo spurtu 7:0, tačiau aikštelėje pasirodęs Darius Gricius nutraukė svečių taškų badą ir įnešė gyvumo į rungtynes. Visgi kauniečiai išlaikė persvarą ir po pirmų dešimties minučių pirmavo 20:13.

Tritaškiai metimai antrajame ketvirtyje leido aikštelės šeimininkams padidinti pranašumą iki 15-kos taškų. Ir toliau savojo žaidimo neradę svečiai kėliniui besibaigiant sugebėjo sumažinti deficitą iki dešimties.

Svečiai atgijo po ilgosios pertraukos. Ilgą laiką besivejančių vaidmenyje buvę Radviliškio krepšininkai trečio kėlinio pabaigoje po Ryčui Raukčio tolimo metimu panaikino deficitą ir išsiveržė į priekį 50:51.

Visgi jėgų užteko tik vienam kėliniui. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po penkių Artūro Lencevičiaus taškų aikštelės šeimininkai įgijo šešių taškų persvarą (67:61), kurią išsaugojo iki susitikimo pabaigos ir šventė septintąją pergalę čempionate rezultatu 72:66.

„JAZZ-KTU“: Paulius Petrilevičius 17 tšk. (7 at.kam.), Artūras Lencevičius 17 tšk. (4 rez. perd.), Giedrius Staniulis 9 tšk. (9 at.kam.), Mantvydas Stašelis 8 tšk., Simas Raupys 8 tšk.

„Radviliškis-Juodeliai“: Lukas Pipiras 11 tšk., Rytis Grigaitis 11 tšk. (8 at. kam.), Vitalis Pancerevas 11 tšk., Agnius Gurklys 10 tšk.

„Mažeikiai“ paskutinėmis sekundėmis išsigelbėjo Joniškyje

08.11.2013

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir toliau netrūksta atkaklių rungtynių. Lygos čempionai „Mažeikiai“ (7/1) išvykoje 68:65 (21:13, 16:19, 15:19, 16:14) įveikė Joniškio „Delikatesą“ (4/4).

„Mažeikiai“ rungtynes pradėjo galingu spurtu 11:0, tačiau šeimininkų tai neišgąsdino. Netrukus „Delikatesas“ priartėjo, o ketvirtajame kėlinyje likus žaisti apie dvi minutes turėjo solidžią persvarą – 65:57.

Tačiau Darius Tarvydas tuomet smeigė du tritaškius paeiliui, Vytautas Pikalavičius pridėjo dvitaškį ir rezultatas

tapo lygus – 65:65. Lemiamai atakai svečiai turėjo 10 sekundžių, o dar vienas Tarvydo tritaškis su sirena buvo vėl taiklus – 68:65.

Šiose rungtynėse „Mažeikiai“ vis dar vertėsi be traumuoto Igno Vaitkaus. "Delikatesui" negalėjo padėti Rokas Čepanonis.

„Delikatesas“: Aivaras Kvedaravičius 16, Žilvinas Petraitis 14, Edvinas Vaupšas 11, Tadas Rinkūnas – 9.

„Mažeikiai“: Darius Tarvydas (9 atk. kam.) 20, Vytautas Pikalavičius (11 atk. kam.) 12, Arvydas Gydra ir Mindaugas Reminas po 10, Ignas Razutis (12 rez. perd.) ir Raimondas Petrauskas po 7, Gytis Pakalniškis 2.