Arti trigubo dublio buvęs G.Radzevičius leido „Vyčiui“ triumfuoti Raseiniuose

11.02.2017

Dviejų nesėkmių seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutraukė Šakių „Vytis“ (17-18), kuris išvykoje 79:75 (18:22, 12:16, 30:17, 19:20) palaužė Raseinių „Rasus“ (20-14).

Nors „Vytis“ rungtynes pradėjo atkarpa 8:6, šeimininkai persvėrė rezultatą greitai – 21:13. Vis tik Gedimino Maceinos bei Edvino Jezukevičiaus metimai leido po pirmojo kėlinio atsilikti tik 4 taškais – 18:22.

Dariaus Griciaus tritaškiai vėl „Rasams“ suteikė svaresnę persvarą, kuri pirmą kartą rungtynėse buvo dviženklė (32:22), o vėl priartėti „Vyčiui“ pavyko tik prasidėjus trečiajam kėliniui – 36:40.

Po didžiosios pertraukos taip pat vėliau sekė ir šakiškių spurtas 13:0, po kurio rezultatą „Vytis“ persvėrė – 51:46. Pasibaigus trečiam kėliniui „Vytis“ vis dar pirmavo – 60:55.

Paulius Beliavičius aktyviai atliko vedlio vaidmenį ketvirtajame kėlinyje ir buvo vienintelis „Vyčio“ taškų rinkikas (9 tšk.) keturias minutes. Tokią atkarpą nutraukė tritaškį smeigęs Sheltonas Jacksonas (72:62), tačiau raseiniškiai ėmė rinkti taškus su pražangomis – 68:74.

Likus pusantros minutės tikslą pasiekė reikšmingas Giedriaus Stankevičiaus tritaškis (73:78), o Šarūnas Vingelis, likus minutei, pataikė iš po krepšio – 75:78. „Vytis“ neužpuolė, bet tiksintis laikas vis tiek buvo jų pusėje. Laikas vis seko, prieš šakiškius buvo imtasi pražangų ir galiausiai mačas baigėsi „Vyčio“ naudai – 79:75.

„Vytis“: Paulius Beliavičius 19, Sheltonas Jacksonas 16, Gytis Radzevičius 14 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Augustinas Jankaitis 12, Eedvinas Jezukevičius 10.

„Rasai“: Šarūnas Vingelis ir Giedrius Stankevičius – po 20, Šarūnas Beniušis 10, Andrius Aleksandrovas ir Kajus Okmanas – po 7.

Ant bangos: „Ežerūnas“ laimėjo trečią kartą iš eilės

11.02.2017

Molėtų „Ežerūnas“ (10-25) tolsta nuo iškritimo iš Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL). Ilgą laiką lygos autsaideriais buvę aukštaičiai šeštadienį išvykoje 92:91 (30:23, 24:24, 19:18, 19:26) nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ (14-21) ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Po šios pergalės „Ežerūnas“ paskutinę vietą užimantį Jonavos sporto klubą lenkia dviem laimėjimais. Abiem komandoms reguliariajame sezone lieka sužaisti po trejas rungtynes.

Pergalę Joniškyje „Ežerūnui“ lėmė dvi taiklios Lauryno Kirlio baudos, iki mačo pabaigos likus žaisti 17 sekundžių. Po to šeimininkai nesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos ir Molėtų krepšininkai triumfavo.

„Delikatesas“: Domantas Šimaitis 25, Tadas Pažėra 18, Šarūnas Kulevičius 16, Nerijus Barauskas 14.

„Ežerūnas“: Laurynas Kirlys 25, Dovydas Giedraitis 20, Eimantas Narušis 15, Marius Pociukonis 10.

Lyderių dvikovoje – įtikinama „Sūduvos-Mantingos“ pergalė

11.02.2017

Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) lyderių dvikovoje didelės intrigos nebuvo. Pernykščiai lygos čempionai, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (28-6) krepšininkai išvykoje 94:70 (26:19, 20:18, 29:14, 19:19) pranoko Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“ (25-10) ir iškovojo ketvirtąją pergalę paeiliui.

Svečiai šeimininkus į nokdauną pasiuntė jau dvikovos pradžioje, kai įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 17:3.

„Nafta-Uni-Akavservis“ atkuto ir antrojo kėlinio pradžioje sumažino atsilikimą iki 26:28, tačiau persverti rezultato jiems taip ir nepavyko iki pat dvikovos pabaigos. Antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo pradžioje „Sūduva-Mantinga“ spurtavo 11:0 ir vėl solidžiai pirmavo – 54:37.

„Sūduva-Mantinga“ šį sezoną laimėjo tris iš ketverių tarpusavio rungtynių su „Nafta-Uni-Akvaservis“.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 22, Evaldas Lengvinas 14, Edvinas Alunderis 9 (12 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 21, Kinu Ashtonas Rochfordas 16, Antanas Udras 14, Evaldas Šaulys 13, Dominykas Domarkas 11, Rytis Juknevičius 10 (9 atk. kam.).

Geriausias karjeros rungtynes sužaidęs K.Žemaitis atvedė „Žalgirį-2“ į pergalę

11.02.2017

Kristupas Žemaitis sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias karjeros Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) rungtynes, o jo atstovaujama Kauno „Žalgirio-2“ (19-15) ekipa išvykoje 84:79 (20:14, 23:9, 20:25, 21:31) nugalėjo „Palangos“ (16-19) komandą.

Kauniečius į pergalę vedė Kristupas Žemaitis, kuris pelnė 24 taškus, atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Jis surinko 37 naudingumo balus ir taip pasiekė geriausią asmeninį rezultatą.

Solidžiai „Žalgirio“ dublerių sudėtyje pasirodė ir 24 taškus pelnęs bei 10 kamuolių atkovojęs Laurynas Birutis. Jis pataikė net 11 dvitaškių iš 13.

„Palanga“: Antanas Bertašius 28, Aurimas Urbonas 17, Mantvydas Stašelis 12.

„Žalgiris-2“: Kristupas Žemaitis (8 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Laurynas Birutis (10 atk. kam.) po 24, Lukas Uleckas 13.

„Telšiai“ namie nepasipriešino „Šilutei“

11.02.2017

Triuškinamą nesėkmę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) pirmenybių rungtynėse namie patyrė „Telšių“ (22-13) krepšininkai, kurie 67:94 (16:28, 17:25, 21:15, 13:26) neprilygo „Šilutės“ (18-17) krepšininkams.

Svečiai dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir ją tolygiai didino iki mačo pabaigos. Tai buvo trečia „Šilutės“ pergalė prieš „Telšius“ per 4 šio sezono tarpusavio dvikovas.

„Telšiams“ šis savaitgalis buvo itin permainingas. Penktadienį jie išvykoje 29 taškų persvara sutriuškino Šakių „Vytį“ (87:58), o šeštadienį savo aikštėje suklupo 27 taškų persvara.

Nepaisant pralaimėjimo, „Telšiai“ išliko trečioje Mezon-NKL turnyrinės lentelės vietoje.

„Telšiai“: Ignas Razutis 18, Mindaugas Norkus 14, Laurynas Kaveckis 13.

„Šilutė“: Brianas Wanamakeris 22, Modestas Žauneriūnas 19, Aurelijus Pukelis 15, Tomas Zdanavičius 12, Arvydas Eitutavičius 11.

E.Šaulys: „Niekada nesu laimėjęs šios lygos, noriu tai padaryti“

11.02.2017

Šeštąjį sezoną Mezon-NKL pirmenybėse rungtyniaujantis Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gynėjas Evaldas Šaulys dar niekada nėra pasiekęs čempionato pusfinalio etapo.

Iš Klaipėdos krašto kilęs Šaulys praeityje net ketverius metus yra gynęs „Šilutės“ garbę, o pernai vilkėjo „Mažeikių“ marškinėlius. Visgi nė vienoje iš šių komandų žaidžiant Šauliui nepavyko pasiekti užburtojo ketverto.

Visgi šįmet Šaulio viltys kaip niekada yra didelės. 2016-ųjų vasarą jis sukirto rankomis su čempionės titulą ginančia Marijampolės ekipa, tačiau tikslas liko nepakitęs – triumfuoti Mezon-NKL pirmenybėse.

Kol kas „Sūduva-Mantinga“ savo ambicijas patvirtina rezultatais. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai yra iškovoję 27 pergales ir patyrę 6 nesėkmes, o su šiuo rezultatu suvalkiečiai užtikrintai žengia pirmi.

Puikiai reikalai klojasi ir pačiam Šauliui, kuris neseniai tapo naudingiausiu savaitės žaidėju.

Šaulys prie „Sūduvos-Mantingos pergalių prieš „Šilutę“ prisidėjo praktiškai identišku žaidimu. Penktadienį krepšininkas 25 minutes pelnė 25 taškus (4/5 dvit., 5/9 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Šeštadienį Šaulys Šilutėje per 35 minutes pelnė 21 tašką (9/12 dvit., 1/4 trit.), atkovojo 7 kamuolius ir, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, vėl surinko 27 naudingumo balus.

Vidutiniškai po 20 naudingumo balų šį sezoną renkantis Šaulys yra penktas naudingiausias lygos krepšininkas.

„Malonu būti įvertintam, bet svarbiausia, kad praėjusį savaitgalį pasiekėme abi pergales. Žaidėme prieš gerą komanda – „Šilutę“. Svarbiausia, kad laimėjome. Malonus jausmas būti pripažintam asmeniškai, bet svarbiausia ne tai“, – tinklalapiui „nklyga.lt“ kalbėjo Šaulys.

– Evaldai, pastaruoju metu rungtyniaujate itin stabiliai. Kas tai lemia?
– Aš dirbu visada taip pat, kaip treneris liepia, jis pasitiki, metu dažniausiai laisvas. Lemia ir sėkmė, kai sukrenta visi metimai, kai nepataikai, aišku, taip nebūna. Kova, noras užsispyrimas. Eini ir žaidi.

– „Sūduva-Mantinga“ pastaruoju metu išgyveno net dvi svarbias netektis, kuomet iš rikiuotės iškrito Marius Valukonis ir Aurimas Kieža. Kokią įtaką tai daro komandai?
– Tokiu atveju reikia kitiems daugiau pasitempti. Aišku, dabar atėjo naujas žaidėjas Kinu Rochfordas, kuris, manau, puikiai pakeičia traumuotus žaidėjus. Praėjusį savaitgalį puikiai sužaidė ir Martynas Pacevičius. Jie tada sužaidė tikrai gerai, o dabar turime ir dar vieną naujoką – Darių Griškėną, kuris žais Aurimo ir Mariaus pozicijoje. Darius duos naudos mūsų praretėjusiai priekinei linijai.

– Praėjo jau pusmetis nuo to laiko, kai apsigyvenai Marijampolėje. Kaip manote, kuo pasikeitė jūsų žaidimas per šį laiką?
– Sunku pasakyti. Manau, kad įgavau daugiau pasitikėjimo. Treneris leidžia daryti viską, tačiau ne bet ką, o savo darbą, tai, ką moku geriausiai. Jei laisvas, tai ir metu. Gerai, kad pas mus komandoje geriau juda kamuolys, įžaidėjai gerai ieško laisvų komandos draugų, atmetinėja jiems. O tuomet jau nuo tavęs priklauso, tu pataikai ar ne.

– Marijampolė kol kas pateisina jūsų lūkesčius?
– Taip, negaliu pasakyti nieko blogo, viskas tvarkoje. Noriu laimėti šią lygą. Niekada prieš tai dar nesu jos laimėjęs. Pernai žaidžiau „Mažeikiuose“ ir nepavyko, tikiuosi, kad šįmet pasiseks labiau. Aš niekada nesu pasiekęs net finalinio ketverto. Aišku, dabar finalinio ketverto jau nebebus, bet bus finalo serija. Tačiau dabar nebūtų tikslas ir tas finalinis ketvertas. Tikslas – laimėti čempionatą.

– Kokios komandos, jūsų nuomone, yra realiausios pretendentės šiam jūsų tikslui užkirsti kelią?
– Šioje lygoje yra daug tokių komandų, nuo kurių gali „gauti į kuprą“, jei tik būsi atsipalaidavęs. Kol kas labai rimtai atrodo „Rasai“, Klaipėdos komanda, „Telšiai“, „Žalgirio“ jaunimas iššauna, ta pati „Šilutė“ namie žaidžia pakiliai.

– Rungtynės su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda jūsų laukia jau šiandien. Ar pajūryje vyksiantis Mezon-NKL lyderių mūšis jums bus išskirtinis?
– Paskutiniu metu išvykose žaidžiu kaip namuose. Praėjusią savaitę žaidėme Šilutėje, kur esu praleidęs ne vienerius metus, dabar rungtynės bus Klaipėdoje, kur daug kartų esu žaidęs ir toje pačioje salėje žaidžiame Lietuvos studentų krepšinio lygos namų mačus. Aš pats kaip ir beveik klaipėdietis. Aišku, kad kažkuo šios rungtynės bus išskirtinės, žaisiu prieš savo krašto komandą, tačiau kažkokių sentimentų ten nėra. Juk niekada toje ekipoje nesu žaidęs.

I. Razučio dvigubas dublis vainikuotas įtikinama „Telšių“ pergale

10.02.2017

Triuškinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (Mezon-NKL) pasiekė „Telšių“ (22-12) krepšininkai. Jie išvykos susitikime 87:58 (21:9, 26:14, 24:22, 16:13) nušlavė Šakių „Vyčio“ (16-18) komandą.

„Telšių“ komanda rungtynes pradėjo atkarpa 8:0, o „Vyčiui“ absoliučiai nesisekė rinkti taškus – 19:3.

Šakių klubui niekaip nepavyko atsitiesti (14:39), trečiajame kėlinyje lygiai besiklosčiusi eiga taip pat nieko nepakeitė.

Kuomet skirtumas siekė 27 taškus (73:46), „Telšiai“ pelnė 11 paeiliui ir taip galutinai palaidojo šeimininkų viltis.

„Vyčio“ taiklumas šiame mače siekė 37 procentus (44 proc. dvit., 23 proc. trit., 45 proc. baud.).

Tuo metu „Telšiai“ iš tritaškio zonos pataikė 62 procentus savo metimų (13 iš 21), o iš vidutinio nuotolio svečių taiklumas siekė 51 procentą (22 iš 43).

Telšiškių gretose dvigubu dubliu išsiskyrė 15 taškų pelnęs ir 10 rezultatyvių perdavimų atlikęs Ignas Razutis.

„Vytis“: Augustinas Jankaitis 16 (9 atk. kam.), Tadas Sebežiovas 12, Gytis Radzevičius 6.

„Telšiai“: Gintautas Kybartas ir Laurynas Kaveckis – po 18, Mindaugas Norkus 16, Ignas Razutis 15 (10 rez. perd.), Audrius Maneikis 9.

„Ežerūnas“ užtikrintai susitvarkė su „Palanga“

10.02.2017

Antrąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) įsirašė Molėtų „Ežerūno“ (9-25) komanda, kuri penktadienį savo aikštėje 82:65 (28:15, 28:19, 18:18, 8:13) nugalėjo „Palangos“ (16-18) klubo krepšininkus.

Aikštės šeimininkai iniciatyvą į savo rankas paėmė pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 13 taškų skirtumu – 28:15.

Antrajame ketvirtyje nesustoję molėtiškiai savo persvarą prieš ilgąją pertrauką padidino iki triuškinamos – 56:34.

Antroje mačo pusėje vaizdas aikštėje nekito, „Ežerūnas“ užtikrintai kontroliavo susitikimo eigą bei įsirašė pergalę.

„Ežerūnas“ iš dvitaškio zonos pataikė 62 procentus visų savo metimų (23 iš 37), o svečiai – 46 proc. (22 iš 48).

„Ežerūnas“: Laurynas Kirlys 17, Raimundas Ambrulaitis 13, Eimantas Narušis 13, Dovydas Giedraitis 11 (8 rez. perd.), Marius Pociukonis 10.

„Palanga“: Antanas Bertašius 20, Raijonas Kelly 18 (9 rez. perd.), Mantvydas Stašelis 8.

A. Beručkos benefisas atnešė „Perlui“ pergalę prieš „Rasus“

10.02.2017

Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon–NKL) penktadienį Vilniaus „Perlo“ (19-15) komanda namuose priėmė lentelės kaimynę – Raseinių „Rasai“ (20-13) komandą.

Arvydo Gronskio auklėtiniai iškovojo pergalę 103:96 (24:16;19:27;19:24;23:18;18:11).

Netradiciniu startiniu penketu pradėję rungtynes Vilniaus „Perlas“ pačioje pradžioje spurtavo 8:0. Tik sužaidus dvi minutes savo taškų sąskaitą atidarė raseiniškiai. antrajame kėlinyje atsigavę raseiniškiai išlygino o kitoje atakoje ir persvėrė rezultatą 35:30.

Po Martyno Maskolaičio tritaškio metimo skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų, o į didžiąją pertrauką po Margirio Normanto sėkmingai sužaisto 2×2, komandos išėjo esant lygiam rezultatui 43:43.

Antrą dalį šeimininkai vėl pradėjo spurtu 5:0. Tačiau antra pusė vyko pagal tokį pat scenarijų, sužaidus keturias minutes svečiai persvėrė rezultatą 51:50, o jei ne šeimininkų sėkmingai sužaista kėlinio pabaiga, rezultatas būtų buvęs dviženklis. Po trijų kėlinių 62:67.

Ketvirtame kėlinyje Arnas Beručka vienas tempė komanda ir pelnė 13 taškų iš eilės ir tik tada du taškus pridėjo Zhenya Masalsski. Likus žaisti tris minutes rezultatas 77:80. Margiris Normantas likus minutei vėlgi žaidžia 2×2 su Domantu Pipiru, kuris deda kamuolį iš viršaus, o kitoje atakoje iš vidutinio nuotolio pataiko ir išveda komandą į priekį 83:82. Po taiklių Normanto baudų metimų rezultatas buvo 85:82, tačiau Andrius Aleksandrovas per Tautvydo Pipiro rankas pataikė tritaškį ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsime ir vėl spindėjo Arnas Beručka, kuris iš eilės pelnė 8 taškus. O sėkmingiau sužaistas pratęsimas leido šeimininkams švęsti pergalę.

„Perlas“: Arnas Beručka 28, Karolis Giedraitis 19, Margiris Normantas 12 (9 rez. perd.).

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 22, Giedrius Stankevičius 18.

M.Kiltinavičius prieš Mezon-NKL lyderių kovą: „Norisi revanšuotis“

10.02.2017

Šį savaitgalį Mezon-NKL pirmenybėse Klaipėdoje įvyks lygos lyderių susitikimas tarp Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandų.

Suvalkijos sostinės ekipa kol kas tvirtai žingsniuoja turnyrinės lentelės viršūnėje ir uostamiesčio ekipą lenkia trijomis pergalėmis.

Vis tik klaipėdiečiai šansą sumažinti atsilikimą nuo čempionato lyderių turės žaisdami savo arenoje. Marijampolės komandos vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius prieš šias rungtynes tikino, kad jo komanda šių rungtynių kaip žūtbūtinių neišskiria.

„Mes dabar sprendžiame savo reikalus, nelabai akcentuojame varžovų. Aišku, mes ruošiamės būtent tai komandai, bet turime daug reikalų. Praėjusią savaitę turėjome vieną naują žaidėją, dabar turime ir antrą. Yra ką veikti“, – aiškino Kiltinavičius.

Sūduviečių gretas per praėjusias dvi savaites spėjo papildyti du naujokai – amerikietis Kinu Rochfordas ir iš Joniškio „Delikateso“ atvykęs Darius Griškėnas. Maža to, Kiltinavičius pasidžiaugė ir tuo, kad praėjusią savaitę sirgęs Antanas Udras jau sportuoja pilnu pajėgumu.

„Antanas jau yra sveikas. Ritmą jis galbūt bus praradęs, bet tikėkimės, jis greitai susigrąžins savo sportinę formą“, – vylėsi specialistas.

– Treneri, komandoje jau antrasis naujokas. Kiek sunkus yra naujokų įvedinėjimo procesas?
– Reikia kartoti visus dalykus. Kita vertus, komandos senbuviams pakartoti senus dalykus yra naudinga. Treneriai nemėgsta šio proceso, bet jis yra naudingas visiems.

– Kaip sekasi įsilieti į komandą Kinu Rochfordui?
– Viskas su juo gerai. Aš juo patenkintas. Jis savo darbą atlieka gerai, tai – protingas žaidėjas. Labai įdomu su tokiu žmogumi pabendrauti. Naudinga su juo pakalbėti apie gyvenimą.

– Naujausias komandos žaidėjas – Darius Griškėnas. Dirbti kartu su juo ilgai jums dar neteko, tačiau kokie yra pirmieji įspūdžiai?
– Mes džiaugiamės, kad jis atvyko. Darius yra protingas žaidėjas, labai greitai viską supranta. Ką pasakai, tą jis ir padaro, pasiekęs gerą sportinę formą. Laukiame rungtynių. Iš pirmų treniruočių su juo įspūdžiai yra geri. Jis žino, ką moka. Nėra jokių problemų.

– Rytoj laukia akistata tarp dviejų lygos lyderių. Jums šios rungtynės kažkuo išskirtinės?
– Dabar galbūt dar ne. Mes prieš tai pralaimėjome ten vienas rungtynes taško skirtumu, tai dabar norėtųsi atsirevanšuoti.