„Šilutėje“ rungtyniaus krepšininkas iš Turkijos Ozanas Akyildizas

25.10.2013

Šilutės „Šilutė“ stiprinasi. Pajūrio komanda pasirašė sutartį su krepšininku iš Turkijos Ozanu Akyildizu. 185 cm ūgio turkas debiutuoti vilkėdamas naujojo klubo marškinėlius galės jau šį vakarą, kuomet „Šilutė“ susitiks su „Palanga“.

Praėjusiame sezone 26 metų įžaidėjas rungtyniavo antroje pagal pajėgumą Turkijos krepšinio lygoje. Atstovaudamas Ankaros „Pi Koleji“ komandai O. Akyildizas sužaidė 16 rungtynių. Per vidutiniškai 9 aikštėje praleistas minutes gynėjas rinko po 2,2 taško, 0,8 rezultatyvaus perdavimo ir 0,9 atkovoto kamuolio.

Vasarą rankos traumą patyręs P. Šakinis: į aikštę grįšiu po mėnesio

23.10.2013

Povilo Šakinio kelionė po Nacionalinę krepšinio lygą tęsiasi. Puolėjas iš Alytaus „Dzūkijos“ persikėlė į Marijampolę, kur atstovauja vietos „Sūduvos-Mantingos“ komandą. Tiesa, šiame sezone Povilas dar nesužaidė nei vienerių rungtynių, nes vasarą susilaužė ranką ir iki šiol gydosi traumą. Interviu metu 199 cm ūgio puolėjas papasakojo apie vasaros „nuotykius“, pasidalino mintimis apie sezono lūkesčius su naująja komanda ir net prisiminė savo įsimintiniausias rungtynes karjeroje.

- Povilai, kas nutiko, kad esi „Sūduvos-Mantingos“ narys, bet vis dar nerungtyniauji?

- Kaip sakoma, buitinė trauma (juokiasi). Vasarą su draugais žaidžiau futbolą, kritau, ant manęs užgriuvo kitas žaidėjas, ir taip lūžo ranka. Po savaitės atliko operaciją, kaulus sutvirtino varžtais. Gydytojas Gudas „suremontavo“ ir dabar viskas gerai, gyju.

- Kada galėsi išbėgti į aikštę?

- Sunku tiksliai pasakyti, bet aš tikiuosi, kad po mėnesio jau galėsiu žaisti. Jau sportuoju visa jėga, tik su komanda dar nežaidžiu kontaktinio krepšinio.

- Kaip tavo akimis šiuo metu atrodo „Sūduvos-Mantingos“ komanda?

- Dar tik sezono pradžia, trūksta susižaidimo. Be to, mūsų komanda labai jauna, trūksta stabilumo. Viena dieną jaunimas sužaidžia gerai, o kitą dieną kažkas atsitinka, bet viskas eina gera linkme.

- Kol kas esate penktoje turnyrinės lentelės vietoje. Tokia pozicija tenkina?

- Apie vietas kol kas nėra ką kalbėti, nes sužaidėme tik po kelias rungtynes. Penkta ar pirma vieta dabar nieko nereiškia, sezono viduryje jau matysis aiškesni kontūrai.

- Ar jau kalbėjotės su klubo vadovais apie komandai keliamus tikslus?

- Kalbėjomės. Jei viskas gerai klostysis sezono metu, nebus traumų ir t.t., mūsų tikslas šį sezoną yra patekti į stipriausių komandų ketvertuką.

- Tau jau 33-eji. Ar užtenka jėgų kovoti prieš greitą, vikrų jaunimą, kurio NKL yra daug?

- Prieš rungtynes tikrai negalvoju, kad tas ar anas krepšininkas už mane jaunesnis ar greitesnis. Paprasčiausiai žaidžiu krepšinį ir nekreipiu į tai dėmesio. Kai reikia, greitį ir amžių kompensuoju patirtimi.

- Patyrimo tau tikrai netrūksta. Kurios rungtynės tavo karjeroje buvo įsimintiniausios?

- Įsimintinos būna tada, kai laimi svarbias rungtynes. Vienos įsimintiniausių, manau, būtų atstovaujant Kėdainių „Nevėžiui“. 2006-2007 metų sezone žaidėme su „Sakalais“, iki rungtynių galo buvo likę 0,9 sekundės, ir mes atsilikome vienu tašku. Aidas Viskontas iš kitos aikštes pusės užribio perdavė kamuolį man per visą aikštę ir aš pataikiau ore sugavęs kamuolį. Laimėję tas rungtynes patekome į LKL atkrintamąsias varžybas. Tai buvo vienos įsimintiniausių rungtynių mano karjeroje. Aišku, jų buvo daugiau, bet šios įstrigo labiausiai.

- Jei jau prakalbome apie aukštesnį lygį, išduok, ar stebi Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos Ryto“ kovas Eurolygoje? Kurią komandą labiau palaikai?

- Žinoma, domiuosi Eurolyga ir lietuviškomis komandomis. Visada sergu už „Žalgirį“, tai yra mano komanda nuo pat gimimo. Stebiu ir „Lietuvos ryto“ kovas, nes ten žaidžia keletas mano draugų. Stebiu visas Eurolygos rungtynes, nes tai yra labai įdomu bei malonu.

                                                                                                                                 Autorius: Motiejus Baublys 

R. Juknevičius: prieš sezoną labai daug davė neeilinis treneris T. Pačėsas

22.10.2013

„Po tokio įvertinimo norisi dirbti dar daugiau. Tačiau noriu pasakyti, kad be tokios puikios komandos ir trenerio nieko panašaus nebūčiau pasiekęs“, – NKL savaitės žaidėju išrinktas kuklinosi „Trakų“ atakų organizatorius Rytis Juknevičius.

Praėjusį sezoną Jonavos klube kildavęs nuo atsarginių suolo, 19 metų kaunietis atsiskleidė Trakuose.

NKL pirmenybėse per vidutiniškai 24 minutes R. Juknevičius renka 16,4 taško (61 proc. dvit.), atkovoja 3,6 ir perima 2,4 kamuolio bei atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus.

Krepšininkas sužibėjo savaitgalio rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ ir „Radviliškiu-Juodeliais“. Per šiuos du mačus R. Juknevičius pelnė vidutiniškai 21,5 taško, atkovojo 6,5 kamuolio, atliko po 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė po 3 kamuolius ir rinko 25,5 naudingumo balo.

Gynėjas papasakojo apie daug naudos davusią vasarą su treneriu Tomu Pačėsu, atsiskleidimo priežastis ir į lyderių gretas įsiveržusių NKL debiutantų „Trakų“ sėkmės paslaptį.

- Ryti, kaip taip greitai pavyko įsilieti į „Trakų“ komandą?

- Todėl, kad komandoje – gera atmosfera. Be to, treneris suteikia nemažai laisvės, o komanda tik padeda. Žaidžiu atsipalaidavęs, todėl taip ir išeina.

- Jonavoje buvai atsarginis. Gal tiesiog trūko žaidimo minučių, kad galėtum atsiskleisti taip, kaip atsiskleidei Trakuose?

- Vasarą daug davė jaunimo rinktinė. Per tuos du mėnesius labai daug sužinojau. Daug ką davė ir neeilinis treneris Tomas Pačėsas. Daug sužinojau, daug išmokau. Galbūt Jonavoje trūkdavo minučių, bet dėl to nesiskundžiu. Trakuose gavau šansą ir juo pasinaudojau. Tikiuosi, kad ir toliau naudosiuosi.

- Kuo išskirtinis buvo tavo tarpsezonis? Ruošeisi čempionatui kažkaip specialiai?

- Specialiai individualiai daug nesiruošiau, nes rinktinės treniruočių stovykla prasidėjo birželio 2 dieną ir baigėsi liepos pabaigoje. Po rinktinės sportavau su VDU komanda. Nieko išskirtinio nebuvo, tiesiog įprastai ruošiausi individualiai.

- Ką konkrečiai tavo žaidimo kokybei davė treneris Tomas Pačėsas?

- Davė daug visko – nuo gynybos, iki puolimo. Sužinojau visokių gudrybių. Kadangi Pačėsas pats buvo įžaidėjas, sulaukiau daug naudingų patarimų, kaip elgtis įvairiose situacijose.

- Kuris treneris griežtesnis – T. Pačėsas ar „Trakų“ vairininkas Dainius Miliūnas?

- Nežinau, dar sunku pasakyti (juokiasi). Abu jie griežti. Šių trenerių tvarka ir reikalavimai labai dideli. Visi jų klauso labai įdėmiai. Neišskirčiau nė vieno.

- „Trakai“ sezoną pradėjo penkiomis pergalėmis. Ar atvažiuodamas į komandą nujautei, kad ši komanda gali būti neeilinė NKL debiutantė?

- Komanda tikrai buvo gerai sukomplektuota visose pozicijose. Bet atvykdamas net nežinojau, ko tikėtis. Buvo rašyta apie gerą atmosferą. Kai atvažiavau į „Trakus“, pats tą pajaučiau. Visi dirbame, stengiamės, kovojame.

- Kuo pasireiškia tavo paminėta gera „Trakų“ komandos atmosfera?

- Net nežinau, kaip apibūdinti. Tiesiog visi – paprasti žmonės. Nėra nei vieno pasipūtusio, visi vienodi. Vienas kitą palaikome ir kai sekasi, ir kai nesiseka. Tiek per treniruotes, tiek po jų. Nors visi esame linksmi, kai reikia, susikaupiame. Nuotaika visada būna darbinga. Nėra taip, kad per treniruotes krapštome nosį.

- Kas šiemet yra varomoji „Trakų“ jėga?

- Turbūt, kad komandos dvasia. Niekas nelaimi rungtynių po vieną. Laimi komanda. Ir ginamės visi, ir puolame. Viens kitą palaikome. Svarbiausia – komandos dvasia ir atmosfera. Prie to labai prisidėjo ir treneris Miliūnas.

- Savaitgalį „Trakų“ laukia lyderiai – Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ ir Kauno „JAZZ-KTU“. Turbūt po šių mačų bus galima aiškiau susidaryti vaizdą, ką „Trakai“ pajėgūs nuveikti šiame sezone?

- Taip, laukia stiprios komandos. Jos turi labai gerus žaidėjus. Tai – vieni favoritų. Tikrai pasitikrinsime, kokio lygio komanda esame. Bet NKL negalima išskirti nė vienos ekipos. Visos jos vienodai stiprios. Tačiau su Molėtų ir Kauno klubais bus labai sunku. Pasirodys tikrosios mūsų savybės.

Geriausiu savaitės krepšininku pripažintas „Trakų” įžaidėjas Rytis Juknevičius

21.10.2013

Praėjusį savaitgalį Nacionalinės krepšinio lygos čempionate netrūko įspūdingų solo pasirodymų. Kauno „JAZZ-KTU“ vidurio puolėjas Giedrius Staniulis rungtynėse su „Žalgiriu-2“ pelnė 19 taškų ir atkovojo 19 kamuolių. Evaldas Šaulys iš „Šilutės“ pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą, į Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšį įmetęs 33 taškus. Paulius Knyza šilutiškiams atsakė šešiais taikliais tritaškiais per ketvirtą kėlinį, atvedusiais į pratęsimą. Tačiau geriausiu trečiosios NKL savaitės krepšininku pripažintas „Trakų“ įžaidėjas Rytis Juknevičius.

Savaitgalį jo atstovaujama komanda iškovojo dvi pergales iš dviejų. Išvykoje „Trakai“ rezultatu 75:66 įveikė Joniškio „Delikatesą“, o savų žiūrovų akivaizdoje 73:64 nugalėjo „Radviliškį-Juodelius“. R. Juknevičius šiuose mačuose į varžovų krepšį metė po 21,5 taško, atkovojo po 6,5 kamuolio, atliko po 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė po 3 kamuolius ir rinko vidutiniškai 25,5 naudingumo balo.

Rungtynėse su „Delikatesu“ įžaidėjas per pelnė 15 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

Dar geriau R. Juknevičiui sekėsi dvikovoje su radviliškiečiais. Jose gynėjas pelnė 28 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 34 naudingumo balus.

P. Knyzos tritaškiai nutraukė „Sūduvos-Mantingos“ nesėkmių seriją

19.10.2013

Šeštojo NKL turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (3/3) namuose po pratęsimo rezultatu 90:89 (26:22, 11:11, 7:14, 27:24, 19:18) įveikė Šilutės „Šilutę“ (3/3). Marijampoliečiai nutraukė trijų iš eilės nesėkmių seriją, o „Šilutė“ pralaimėjo po pratęsimo antrąkart iš eilės.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Sūduvos-Mantingos“ deficitas buvo 7 taškai (49:56), tačiau tada Paulius Knyza ėmėsi lyderio vaidmens - trys tritaškiai iš eilės atgaivino ne tik užmigusius sirgalius, bet ir visą atsarginių suolelį bei 

išvedė marijampoliečius į priekį. Šilutės komanda nesutriko ir likus 43 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos po E. Mološčiako dvitaškio atstatė pranašumą iki buvusio (62:68). Tačiau tada vėl blykstelėjo Paulius Knyza. Marijampolietis per 20 sekundžių įmetė tris tritaškius ir išlygino rezultatą. Per likusias 9 ketvirtojo kėlinio sekundes „Šilutė“ atakos nesurezgė ir teko žaisti pratęsimą.

Savų sirgalių palaikomi marijampoliečiai partęsimą pradėjo Igno Labučio penkiais taškais iš eilės. Ir nors rungtynių pabaigą „Šilutė“ sužaidė idealiai, bet taiklus tritaškis su sirena skelbė, jog jiems pritrūko vieno taško.

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gretose nesustabdomai žaidė 20 taškų pelnęs Paulius Knyza (6/10 trit.), Marius Valukonis pelnė 16 taškų, Žilvinas Kuklierius surinko 15 taškų, Audrius Mineikis ir Ignas Labutis surinko atitinkamai 13 ir 11 taškų.

Šilutės „Šilutės“ komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo net fantastiškai žaidęs Evaldas Šaulys, kurio sąskaitoje 33 taškai ir 11 atkovotų kamuolių. Eivydas Mološčiakas pridėjo 25 taškus, Nerijus Anglickis – 14.

„Vilnius-MRU“ nutraukė „Zanavyko“ pergalių seriją

19.10.2013

Šeštadienį Vilniuje susitiko po dvi pergales iš eilės iškovojusios „Vilniaus-MRU“ (3/3) ir Šakių „Zanavyko“ (2/4) komandos. Pirmajame kėlinyje išsiveržę į priekį, šeimininkai tolo iki rungtynių pabaigos. Nors svečiai vilniečiams kvėpavo į nugarą, tačiau didesnės intrigos nesukūrė ir mačas baigėsi rezultatu 79:67 „Vilniaus-MRU“ naudai.

Puikiai „Vilniaus-MRU“ komandoje rungtyniavo Dovis Bičkauskis. Gynėjas pelnė 16 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius, blokavo 1 varžovo metimą ir surinko 31 naudingumo balą. 11 taškų prie pergalės pridėjo Vytauats Buzas, po 10

pridėjo Tadas ir Remigijus Sugintas, 9 taškus įmetė ir 9 rezultatyvius perdavimus atliko Dominykas Domarkas. Komandoje debiutavęs aštuoniolikmetis 211 cm ūgio Žygimantas Ūselis per 36 aikštėje praleistas sekundes pasižymėjo 2 taškais.

„Zanavyko“ gretose rezultatyviausiai žaidė Paulius Kleiza ir Paulius Beliavičius, pelnę atitinkamai 14 ir 13 taškų. 12 taškų į vilniečių krepšį įmetė Marijus Užupis, 10 – Vilius Šumskis.

„Petrochema“ namuose triuškinančiai pralaimėjo Molėtų komandai

19.10.2013

Šeštadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) vyko 6-ojo turo susitikimai. Jonavos sporto klubas „Petrochema" po labai sunkios ir pergalingos kovos Šilutėje, šįkart stipriai nuvylė savo žiūrovus. Kūno kultūros ir sporto centro salėje jonaviečiai žaidė su Molėtų „TiuMeno-Ežerūno" ekipa.

Pirmajame kėlinyje žaidimas neatrodė toks nesėkmingas, nes po R.Verbicko ir A.Urbono tolimų metimų aikštės šeimininkai buvo priekyje 18:15.

Vaizdas aikštėje kardinaliai keistis pradėjo antrajame ketvirtyje, kai „Petrochemai" krepšys tiesiog „užsirišo". Tuo pasinaudoję varžovai iš Molėtų ne tik persvėrė rezultatą, bet ir ėmė tolti nuo jonaviečių (25:34).

Puolime ir po didžiosios pertraukos Jonavos krepšininkai taip ir nerado savojo žaidimo. Galutinis mačo rezultatas parodė, kad „Petrochema" tapo šio sezono antirekordininke, nes į svečių krepšį įmetė vos 49 taškus. Rungtynes jonaviečiai pralaimėjo rezultatu 49:76 (18:15, 7:19, 13:17, 11:25).

„Petrochema" – A.Urbonas – 12 (5 kl.), R.Verbickas – 11, D.Gulbinas ir K.Šarukas – po 5.

„TiuMenas-Ežerūnas" – R.Ambrulaitis – 20, T.Gaidamavičius (7 kl.) ir J.Narušis – po 11.

Triuškinamą persvarą išbarstę „Mažeikiai“ nugalėjo „Olimpą“

19.10.2013

Ketvirtąją pergalę paeiliui Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo čempionų titulą ginantys „Mažeikių“ (4/1) krepšininkai, kurie namų arenoje 82:70 (22:14, 21:12, 22:23, 17:21) palaužė Plungės „Olimpo“ (0/6) komandą.

Trečiojo kėlinio pradžioje mažeikiškiai buvo susikrovę 24 taškų persvarą, tačiau atsipalaidavo ir vos neprisižaidė – ketvirtojo kėlinio viduryje svečiai sumažino atsilikimą iki 9 taškų. Tiesa, reikiamu momentu taškus pelnė labiausiai patyrę „Mažeikių“ krepšininkai Raimundas Petrauskas bei Mindaugas Reminas ir padėjo savo komandai iškovoti pergalę prieš principinį varžovą.

„Mažeikiai“: R. Petrauskas 24 (12/12 baud.), D. Tarvydas 16 (9 atk. kam.), V. Pikalavičius 15, M. Reminas 11.

„Olimpas“: D. Vaitelis 22, R. Venskus 11, T. Domarkas 9 (8 atk. kam.).

„Trakų“ šturmo neatlaikė ir „Radviliškis-Juodeliai“

19.10.2013

Penktąją pergalę iš tiek pat galimų NKL pirmenybėse iškovojo „Trakų“ klubas. Dainiaus Miliūno kariauna 73:64 (22:8, 12:19, 20:20, 19:17) palaužė „Radviliškio-Juodelių“ klubą (2/4).

„Trakai“ galingai pradėjo susitikimą. R. Juknevičiaus vedami trakiečiai jau pirmosiomis mačo minutėmis įgijo dviženklę persvarą – 14:3. Įžaidėjo sąskaitoje jau buvo 7 taškai. Varžovai bandė užsivesti ir priartėti (16:8), bet kėlinį aikštės šeimininkai baigė šešiais taškais iš eilės ir pirmavo 22:8.

Antrame kėlinuke „Trakų“ pranašumas tirpo. A. Gurklys pelnė 8 taškus ir sumažino deficitą iki 25:18. Išlaikyti saugų atstumą padėjo R. Juknevičius ir O. Olisevičius (32:22). Jų pastangas tik apkartino T. Rakausko tritaškis prieš pat didžiąją pertrauką (34:27).

Po pertraukos „Radviliškis-Juodeliai“ pagavo žaidimo ritmą. „Trakų“ puolimas ėmė įstrigti, o įpusėjus trečiajam kėlinukui komandas skyrė tik du taškai (39:37). Svečiai galėjo išlyginti rezultatą arba netgi išsiveržti į priekį, bet iš pradžių „Trakus“ apsaugojo taiklūs E. Baniulio, O. Olisevičiaus ir D. Pipiro metimai, o vėliau – R. Juknevičius (51:44). Prieš lemiamą mačo dalį trakiečiai pirmavo 54:47, o R. Juknevičius jau buvo pelnęs net 24 taškus.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sėkmingai. O. Olisevičius padidino pranašumą iki dviženklio – 61:49. Tiesa, varžovai atsakė poros minučių spurtu 10:2 ir likus 4 min. intrigos netrūko – 63:59. Tačiau lemiamomis minutėmis „Trakų“ žaidėjams rankos nedrebėjo. Tikslą pasiekė visi trys jų metimai „iš žaidimo“ ir dvi baudos. „Trakai“ laimėjo – 73:64.

„Trakai“: R. Juknevičius 28 (9/11 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 6 per. kam.), O. Olisevičius 18 (9 atk. kam.), E. Jezukevičius 9, E. Baniulis (0/5 trit.) ir D. Pipiras (0/4 baud.) po 6.

„Radviliškis-Juodeliai“: V.Pancerevas 19, T.Rakauskas 16, A.Gurklys 10.

Įspūdingai žaidę „JAZZ-KTU“ aukštaūgiai privertė pasiduoti „Žalgirį-2“

19.10.2013

Absoliuti NKL čempionato lyderė Kauno „JAZZ-KTU“ (6/0) komanda, pirmaujanti visose pagrindinėse komandų statistikos kategorijose, savo pranašumą įrodė ir Kauno derbyje. Šeštojo turo rungtynėse KTU studentai išvykoje rezultatu 77:72 (25:14 14:26 20:20 18:12) įveikė Kauno „Žalgirio“ antrąją komandą (2/3). Iškovojusi šešias pergales iš eilės „JAZZ-KTU“ toliau karaliauja turnyro lentelės viršūnėje.

Lygiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi 10 kartų, lygus rezultatas švieslentėje degė 7 sykius. Tad nieko nuostabaus, jog rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo minutėmis.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms nei vienai komandai nepavyko atitrūkti – 70:70. Tuomet iniciatyvos ėmėsi rezultatyviausi „JAZZ-KTU“ vyrai – Donatas Sabeckis švystelėjo tritaškį, baudų metimais pridėjo dar vieną tašką, o Paulius Petrilevičius ir Giedrius Staniulis pridėjo po du taškus ir žaliai baltiems nepaliko šansų. Rungtynės baigėsi rezultatu 77:72.

Nesulaikomai nugalėtojų gretose žaidė komandos aukštaūgiai. Trigubą dublį surinkęs Giedrius Staniulis pelnė 19 taškų, atkovojo 19 kamuolių (14 iš jų – puolime) ir išprovokavo 10 varžovų pražangų. Donatas Sabeckis įmetė 19 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 5 kamuolius. Paulius Petrilevičius prie pergalės pridėjo 13 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir blokavo tris varžovų metimus. Mantvydo Stašelio sąskaitoje – 13 taškų.

„Žalgirio-2“ komandoje rezultatyviausias buvo Justas Tamulis – 19 taškų. 14 įmetė Aleh Kojenets, po 13 – Donatas Tarolis (10 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius (6 rez. perd.).

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports