„Vilnius-MRU“ nutraukė „Zanavyko“ pergalių seriją

19.10.2013

Šeštadienį Vilniuje susitiko po dvi pergales iš eilės iškovojusios „Vilniaus-MRU“ (3/3) ir Šakių „Zanavyko“ (2/4) komandos. Pirmajame kėlinyje išsiveržę į priekį, šeimininkai tolo iki rungtynių pabaigos. Nors svečiai vilniečiams kvėpavo į nugarą, tačiau didesnės intrigos nesukūrė ir mačas baigėsi rezultatu 79:67 „Vilniaus-MRU“ naudai.

Puikiai „Vilniaus-MRU“ komandoje rungtyniavo Dovis Bičkauskis. Gynėjas pelnė 16 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius, blokavo 1 varžovo metimą ir surinko 31 naudingumo balą. 11 taškų prie pergalės pridėjo Vytauats Buzas, po 10

pridėjo Tadas ir Remigijus Sugintas, 9 taškus įmetė ir 9 rezultatyvius perdavimus atliko Dominykas Domarkas. Komandoje debiutavęs aštuoniolikmetis 211 cm ūgio Žygimantas Ūselis per 36 aikštėje praleistas sekundes pasižymėjo 2 taškais.

„Zanavyko“ gretose rezultatyviausiai žaidė Paulius Kleiza ir Paulius Beliavičius, pelnę atitinkamai 14 ir 13 taškų. 12 taškų į vilniečių krepšį įmetė Marijus Užupis, 10 – Vilius Šumskis.

„Petrochema“ namuose triuškinančiai pralaimėjo Molėtų komandai

19.10.2013

Šeštadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) vyko 6-ojo turo susitikimai. Jonavos sporto klubas „Petrochema" po labai sunkios ir pergalingos kovos Šilutėje, šįkart stipriai nuvylė savo žiūrovus. Kūno kultūros ir sporto centro salėje jonaviečiai žaidė su Molėtų „TiuMeno-Ežerūno" ekipa.

Pirmajame kėlinyje žaidimas neatrodė toks nesėkmingas, nes po R.Verbicko ir A.Urbono tolimų metimų aikštės šeimininkai buvo priekyje 18:15.

Vaizdas aikštėje kardinaliai keistis pradėjo antrajame ketvirtyje, kai „Petrochemai" krepšys tiesiog „užsirišo". Tuo pasinaudoję varžovai iš Molėtų ne tik persvėrė rezultatą, bet ir ėmė tolti nuo jonaviečių (25:34).

Puolime ir po didžiosios pertraukos Jonavos krepšininkai taip ir nerado savojo žaidimo. Galutinis mačo rezultatas parodė, kad „Petrochema" tapo šio sezono antirekordininke, nes į svečių krepšį įmetė vos 49 taškus. Rungtynes jonaviečiai pralaimėjo rezultatu 49:76 (18:15, 7:19, 13:17, 11:25).

„Petrochema" – A.Urbonas – 12 (5 kl.), R.Verbickas – 11, D.Gulbinas ir K.Šarukas – po 5.

„TiuMenas-Ežerūnas" – R.Ambrulaitis – 20, T.Gaidamavičius (7 kl.) ir J.Narušis – po 11.

Triuškinamą persvarą išbarstę „Mažeikiai“ nugalėjo „Olimpą“

19.10.2013

Ketvirtąją pergalę paeiliui Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo čempionų titulą ginantys „Mažeikių“ (4/1) krepšininkai, kurie namų arenoje 82:70 (22:14, 21:12, 22:23, 17:21) palaužė Plungės „Olimpo“ (0/6) komandą.

Trečiojo kėlinio pradžioje mažeikiškiai buvo susikrovę 24 taškų persvarą, tačiau atsipalaidavo ir vos neprisižaidė – ketvirtojo kėlinio viduryje svečiai sumažino atsilikimą iki 9 taškų. Tiesa, reikiamu momentu taškus pelnė labiausiai patyrę „Mažeikių“ krepšininkai Raimundas Petrauskas bei Mindaugas Reminas ir padėjo savo komandai iškovoti pergalę prieš principinį varžovą.

„Mažeikiai“: R. Petrauskas 24 (12/12 baud.), D. Tarvydas 16 (9 atk. kam.), V. Pikalavičius 15, M. Reminas 11.

„Olimpas“: D. Vaitelis 22, R. Venskus 11, T. Domarkas 9 (8 atk. kam.).

„Trakų“ šturmo neatlaikė ir „Radviliškis-Juodeliai“

19.10.2013

Penktąją pergalę iš tiek pat galimų NKL pirmenybėse iškovojo „Trakų“ klubas. Dainiaus Miliūno kariauna 73:64 (22:8, 12:19, 20:20, 19:17) palaužė „Radviliškio-Juodelių“ klubą (2/4).

„Trakai“ galingai pradėjo susitikimą. R. Juknevičiaus vedami trakiečiai jau pirmosiomis mačo minutėmis įgijo dviženklę persvarą – 14:3. Įžaidėjo sąskaitoje jau buvo 7 taškai. Varžovai bandė užsivesti ir priartėti (16:8), bet kėlinį aikštės šeimininkai baigė šešiais taškais iš eilės ir pirmavo 22:8.

Antrame kėlinuke „Trakų“ pranašumas tirpo. A. Gurklys pelnė 8 taškus ir sumažino deficitą iki 25:18. Išlaikyti saugų atstumą padėjo R. Juknevičius ir O. Olisevičius (32:22). Jų pastangas tik apkartino T. Rakausko tritaškis prieš pat didžiąją pertrauką (34:27).

Po pertraukos „Radviliškis-Juodeliai“ pagavo žaidimo ritmą. „Trakų“ puolimas ėmė įstrigti, o įpusėjus trečiajam kėlinukui komandas skyrė tik du taškai (39:37). Svečiai galėjo išlyginti rezultatą arba netgi išsiveržti į priekį, bet iš pradžių „Trakus“ apsaugojo taiklūs E. Baniulio, O. Olisevičiaus ir D. Pipiro metimai, o vėliau – R. Juknevičius (51:44). Prieš lemiamą mačo dalį trakiečiai pirmavo 54:47, o R. Juknevičius jau buvo pelnęs net 24 taškus.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sėkmingai. O. Olisevičius padidino pranašumą iki dviženklio – 61:49. Tiesa, varžovai atsakė poros minučių spurtu 10:2 ir likus 4 min. intrigos netrūko – 63:59. Tačiau lemiamomis minutėmis „Trakų“ žaidėjams rankos nedrebėjo. Tikslą pasiekė visi trys jų metimai „iš žaidimo“ ir dvi baudos. „Trakai“ laimėjo – 73:64.

„Trakai“: R. Juknevičius 28 (9/11 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 6 per. kam.), O. Olisevičius 18 (9 atk. kam.), E. Jezukevičius 9, E. Baniulis (0/5 trit.) ir D. Pipiras (0/4 baud.) po 6.

„Radviliškis-Juodeliai“: V.Pancerevas 19, T.Rakauskas 16, A.Gurklys 10.

Įspūdingai žaidę „JAZZ-KTU“ aukštaūgiai privertė pasiduoti „Žalgirį-2“

19.10.2013

Absoliuti NKL čempionato lyderė Kauno „JAZZ-KTU“ (6/0) komanda, pirmaujanti visose pagrindinėse komandų statistikos kategorijose, savo pranašumą įrodė ir Kauno derbyje. Šeštojo turo rungtynėse KTU studentai išvykoje rezultatu 77:72 (25:14 14:26 20:20 18:12) įveikė Kauno „Žalgirio“ antrąją komandą (2/3). Iškovojusi šešias pergales iš eilės „JAZZ-KTU“ toliau karaliauja turnyro lentelės viršūnėje.

Lygiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi 10 kartų, lygus rezultatas švieslentėje degė 7 sykius. Tad nieko nuostabaus, jog rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo minutėmis.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms nei vienai komandai nepavyko atitrūkti – 70:70. Tuomet iniciatyvos ėmėsi rezultatyviausi „JAZZ-KTU“ vyrai – Donatas Sabeckis švystelėjo tritaškį, baudų metimais pridėjo dar vieną tašką, o Paulius Petrilevičius ir Giedrius Staniulis pridėjo po du taškus ir žaliai baltiems nepaliko šansų. Rungtynės baigėsi rezultatu 77:72.

Nesulaikomai nugalėtojų gretose žaidė komandos aukštaūgiai. Trigubą dublį surinkęs Giedrius Staniulis pelnė 19 taškų, atkovojo 19 kamuolių (14 iš jų – puolime) ir išprovokavo 10 varžovų pražangų. Donatas Sabeckis įmetė 19 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 5 kamuolius. Paulius Petrilevičius prie pergalės pridėjo 13 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir blokavo tris varžovų metimus. Mantvydo Stašelio sąskaitoje – 13 taškų.

„Žalgirio-2“ komandoje rezultatyviausias buvo Justas Tamulis – 19 taškų. 14 įmetė Aleh Kojenets, po 13 – Donatas Tarolis (10 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius (6 rez. perd.).

Įsibėgėjantis Šakių „Zanavykas” iškovojo antrą pergalę iš eilės

19.10.2013

Šakių „Zanavykas” įsibėgėja. V-ojo turo rungtynėse suvalkiečiai svečiuose 80:73 (26:19 7:11, 26:14, 21:29) nugalėjo „Olimpo” ekipą bei iškovojo antrą pergalę iš eilės. Šeimininkų neišgelbėjo ir komandoje debiutavęs Vaidas Kazonas, per 15 žaidimo minučių surinkęs 5 taškus, 4 atkovotus kamuolius ir 5 asmenines pražangas.

Pirmasis kėlinys prasidėjo šakiečių penkiais taškais iš eilės 0:5. Nors sužaidus keturias minutes D.Vaitelis taikliu dvitaškiu išvedė „Olimpą” į priekį 10:9, tačiau tada zanavykai surengė įspūdingą spurtą 0:11 ir susikrovė dviženklę persvarą 10:20. Po dešimties žaidimo minučių „Zanavykas“ turėjo septynių taškų pranašumą 19:26.

Antrame kėlinyje dominavo gynyba. Nors po svečių gynėjo Pauliaus Beliavičiaus taiklaus tritaškio šakiečiai įgijo septynių taškų persvarą (24:31), tačiau plungiškiai perėmė iniciatyvą ir, sugebėję rezultatyviau sužaisti paskutines minutes, surengė mažą spurtą. Ilsėtis komandos išėjo švieslentėje degant rezultatui 30:33.

Antrąją trečio kėlinio minutę po Evaldo Lengvino taiklaus tritaškio metimo „Olimpas“ priartėjo iki dviejų taškų (35:37). Deja, sirgalių nusivylimui, Paulius Abramavičius atsakė dvitaškiu, Paulius Kleiza pridėjo du taiklius baudų metimus ir sužaidus beveik tris minutes šakiečiai įgijo šešių taškų persvarą 35:41. Netrukus Renaldas Simanavičius į „Olimpo“ krepšį smeigė tritaškį ir skirtumas tarp komandų vėl tapo dviženklis (40:50). Iki kėlinio pabaigos „Zanavyko“ vyrai dar padidino atotrūkį - 44:59.

Paskutinis rungtynių ketvirtis tebuvo formalumas. Nors jį laimėjo „Olimpas“ (29:21), tačiau galutinis rezultatas rodė „Zanavyko” pranašumą 73:80.

Plungės „Olimpas“: E. Lengvinas – 14, O. Kaminskis – 13, D. Keburys ir D. Vaitelis – po 12, T. Domarkas – 9.

Šakių „Zanavykas”: P. Beliavičius – 25, P. Kleiza – 15, P. Abramavičius – 13, V. Šumskis – 9.

„Šilutės“ ir „Petrochemos“ rungtynėse prireikė dviejų pratęsimų

18.10.2013

Penktadienio vakarą Šilutės krepšinio salėje susirinkę krepšinio mėgėjai pamatė itin įnirtingą dvikovą. Penktojo NKL turo rungtynėse tarp „Šilutės“ ir Jonavos „Petrochemos“ nugalėtojams išaiškinti prireikė dviejų pratęsimų. Po 50-ies minučių kovos pergalę rezultatu 93:90 šventė svečiai iš Jonavos.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 10 sekundžių šilutiškiai pirmavo 3 taškais (77:74). „Petrochemos“ gynėjas Aurimas Urbonas netiksliai atakavo iš trijų taškų zonos, tačiau kamuolys po metimo atiteko jo komandai. Po minutės pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi aštuoniolikmetis

„Petrochemos“ naujokas Ričardas Verbickas, kurio taiklus trišakis metimas paskutinę kėlinio sekundę pasiuntė komandas žaisti pratęsimo – 77:77.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje „Petrochema“ vėl atsiliko, tačiau Tomas Milinskas realizavo du baudos metimus iš dviejų (84:84), o per likusias 8 sekundes „Šilutės“ krepšininkai nieko pavojingo nesukūrė.

Antrajame pratęsime kova vyko taškas į tašką. Tiesa, dėl išnaudotų pražangų limito šeimininkai buvo priversti rungtyniauti be Evaldo Šaulio ir Deivio Pukio. Su likusiais krepšininkais „Šilutė“ nesugebėjo išplėšti pergalės. Jaunasis Jonavos komandos gynėjas R. Verbickas paskutinę minutę persvėrė rezultatą savo komandos naudai (90:91), kitoje aikštės pusėje jo komandos draugas Henrikas Vorotnikovas blokavo Audriaus Ramonaičio metimą, o pergalę, iki rungtynių pabaigos likus 3 sekundėms, baudų metimais įtvirtino tas pats R. Verbickas – 90:93.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausias buvo 23 taškus pelnęs Evaldas Aniulis (6 per. kam.), 20 taškų įmetė Henrikas Vorotnikovas (11 atk. kam., 2 bl.), 16 įmetė Aurimas Urbonas, po 10 aškų pridėjo Vytautas Kružikas ir Ričardas Verbickas.

„Šilutės“ ekipoje išsiskyrė Edgaras Sosnovskis, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių. 18 taškų į svečių krepšį įmetė Evaldas Šaulys, 17 – Eivydas Mološčiakas, 16 – Tomas Lekūnas, 9 – Nerijus Anglickis.

„Žalgiris-2“ Molėtuose neįkando „TiuMenui-Ežerūnui“

18.10.2013

Ketvirtąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (4/1) klubas, kuris namuose 72:64 (24:17, 16:16, 14:11, 18:20) įveikė Kauno „Žalgirio-2“ (2/2) krepšininkus.

Molėtiškiai nuo pat susitikimo pradžios išsiveržė į priekį ir sužaidus 3 minutes pirmavo 8:3. Baigiantis ketvirčiui jaunieji žalgiriečiai sugebėjo sumažinti deficitą iki vieno taiklaus tolimo metimo – 15:18. Vis dėlto „TiuMenas-Ežerūnas“ sėkmingai sužaidė likusį laiką ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo priekyje 24:17.

Antrąjį kėlinį Gvidono Markevičiaus auklėtiniai pradėjo pelnydami šešis taškus be atsako ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis – 30:17. Sužaidus 5 minutes šeimininkai buvo dar labiau padidinę pranašumą (36:21), tačiau „Žalgiris-2“ spurtavo 10:0 ir sugebėjo atsitiesti – 33:38. Paskutinę sekundę Marius Janišius pataikę dvitaškį, kuris leido Molėtų klubui įpusėjus mačui pirmauti 40:33.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai toliau turėjo iniciatyvą savo rankose. Per pirmąsias 5 minutes molėtiškiai pasižymėjo tik sykį, o tuo pasinaudoję „Žalgiris-2“ krepšininkai Lukas Lekavičius ir Donatas Tarolis išlygino rezultatą – 42:42. Laiku atsibudęs „TiuMenas-Ežerūnas“ pelnė 7 taškus be atsako ir leido žiūrovams kiek lengviau atsikvėpti – 49:42. Per likusį laiką kauniečiai pelnė tik 2 taškus, o Molėtų ekipa sugebėjo atstatyti dviženklį pranašumą – 54:44.

Lemiamame kėlinyje „TiuMenas-Ežerūnas“ rungtyniavo ramiai ir stengėsi išsaugoti savo pranašumą. Žalgiriečiai Luko Lekavičiaus pastangomis priartėjo (50:57), tačiau šeimininkai atsakė 5 taškais iš eilės bei atitrūko – 62:50. „Žalgiris-2“ išsigelbėjimui dar turėjo 4 minutes, tačiau nieko padaryti nesugebėjo ir „TiuMenas-Ežerūnas“ į savo sąskaitą įsirašė ketvirtąją pergalę šiame NKL sezone.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Marius Janišius 17, Tomas Gaidamavičius 15, Osvaldas Mačernis 11, Mantas Kadzevičius 10, Nerijus Varnelis 7, Thomasas Davisas (6 atk. kam.) ir Raimundas Ambrulaitis (7 atk. kam.) po 5.

„Žalgiris-2“: Lukas Lekavičius 21, Justas Tamulis 9, Nerijus Barauskas 8.

„Delikatesas” neatsilaikė prieš pralaimėjimo skonio nepatyrusius „Trakus”

18.10.2013

Pergalingą pasirodymą NKL pirmenybėse tęsia „Trakų“ klubas. Penktajame ture Dainiaus Miliūno auklėtiniai išvykoje 75:66 (27:17, 18:13, 17:22, 13:14) pranoko Joniškio „Delikateso“ ekipą (2/3). Tai buvo ketvirtoji „Trakų“ pergalė iš tiek pat galimų.

Svečiuose žaidę „Trakai“ užtikrintai sužaidė pirmąsias rungtynių minutes. Evaldo Baniulio ir Arvydo Žarskaus pastangomis įpusėjus ketvirčiui trakiečiai pirmavo 16:10. Vėliau estafetę iš svečių lyderių perėmė kiti žaidėjai, kurie NKL naujokų persvarą dar padidino –27:17.

Antrąjį kėlinuką „Trakai“ pradėjo dviem dūriais iš trijų taškų zonos – 33:19. E. Baniulio sąskaitoje jau buvo 15 taškų. Vis dėlto aikštės šeimininkai nenuleido rankų. Krepšys D. Miliūno kariaunai trumpam užsirišo, o „Delikatesas“ nežymiai artėjo – 37:29. Tiesa, iki ilgosios pertraukos „Trakams“ pavyko atstatyti apčiuopiamą persvarą – 45:30.

Iškart po pertraukos D. Pipiras ir S. Lekys skirtumą padidino iki 19 taškų (49:30). Visgi puolime trakiečiai įkrito į duobę, o 9:2 spurtavęs „Delikatesas“ kiek sušvelnino deficitą – 51:39. Po Manto Pukinsko, Pauliaus Klemo ir Žilvino Petraičio taškų be atsako Joniškio klubas buvo sumažinęs skirtumą iki 57:50, bet prieš lemiamą mačo dalį „Trakams“ pavyko nutolti 62:52.

Joniškiečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo itin grėsmingai. Iš „Trakų“ persvaros beliko 6 taškai (65:59). Tačiau E. Baniulis ir R. Juknevičius dviem dvitaškiais 35-ąją minutę vėl kiek stabilizavo padėtį – 69:59. Ramybės iki rungtynių pabaigos tai negarantavo. „Delikatesas“ savų sirgalių akivaizdoje kovojo iki galo ir likus 2 min. komandas skyrė tik šeši taškai – 72:66. Bet Joniškio krepšininkai nebuvo pajėgūs pavyti priešininkų. R. Juknevičius „smeigė“ tritaškį (75:66), šeimininkų atsakas baigėsi nerezultatyviai ir „Trakai“ šventė pergalę.

„Trakai“: E. Baniulis 21 (4/7 trit.), R. Juknevičius 15 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), S. Lekys (9 atk. kam.) ir O. Olisevičius po 11, A. Žarskus 7, J. Kazakauskas ir D. Pipiras 5.

„Delikatesas“: R. Čepanonis 19 (7 atk. kam., 7 kl.), Ž. Petraitis 16, A. Kvedaravičius 13.

„Trakų“ puolėjas T.Pipiras: dabar į mus visi žiūrės kaip į išsišokėlius

17.10.2013

„Trakų“ komandos senbuvis Tautvydas Pipiras iš pernykštės RKL čempionų sudėties greičiausiai perkando NKL riešutą. Pirmose dvejose rungtynėse puolėjas rinko po 12 taškų bei atkovojo po 3 kamuolius ir buvo vienas lyderių.

Tiesa, greitai įsibėgėjusį 20 metų krepšininką pristabdė liga, dėl kurios jis turėjo praleisti praėjusio savaitgalio rungtynes su Klaipėdos „Nafta-Universitetu“ ir kuriam laikui iškrito iš rikiuotės.

Tačiau artimiausiu metu į aikštę planuojantis išbėgti

T.Pipiras tiki, kad pasveikęs vėl grįš į ritmą ir padės komandai pratęsti pergalingą žygį.

– Trys pergalės iš tiek pat galimų. Ar pats nenustebai, kad po dviejų savaičių debiutiniame sezone neturite pralaimėjimų?

– Rezultatas ir stebina, ir ne. Sezoną pradėjome žaisdami su buvusiais čempionais. Sunku buvo ir su „Palanga“, ir su Klaipėdos „Nafta-Universitetu“. Tačiau matau, kaip mūsų komanda dirba susitelkdama į vieną trenerio nubrėžtą tikslą – kovoti dėl kiekvienos pergalės.

– Komanda po pergalės prieš „Mažeikius“, kaip minėjo treneris, neįvertino „Palangos“ pajėgumo ir atsipalaidavimas pakenkė žaidimo kokybei. Tačiau praėjusį šeštadienį vaizdas buvo geresnis. Kaip pavyko susitvarkyti?

– Po pergales prieš „Palangą“ treneris buvo nepatenkintas tuo, kaip atrodėme aikštelėje. Nežaidėme, kaip galime. Treneris mus įspėjo, kad su visomis NKL komandomis reikia kovoti vienodai, nes kitaip greitai galime nudegti. Su Klaipėdos klubu žaidėme dar ir savų sirgalių akivaizdoje, todėl tai pridėjo motyvacijos.

– Artėjantį savaitgalį laukia Joniškio ir Radviliškio komandos. Ar tai varžovai, su kuriais galima pratęsti pergalių seriją?

– Kaip ir sakiau, NKL silpnų komandų nėra, o dabar į mus visi žiūrės kaip į debiutantus-išsišokėlius, tad labai norės mums įkąsti. Bet mes tikrai neketiname sustoti.

– Pats sėkmingai pradėjai sezoną. Kaip manai, kas lėmė tokį startą?

– Su komanda įdėjome daug darbo ruošdamiesi sezonui. Jaučiu tiek trenerio, tiek komandos draugų pasitikėjimą. Visi kartu jie daro mane geresniu žaidėju. Stengiuosi ir toliau nešti kuo didesnį indėlį.

– Ar tikėjaisi taip nesunkiai iš RKL peršokti į NKL?

– Pereinant į aukštesnį lygį, jaudulys buvo. Tačiau jau anksčiau turėjau progą išbandyti save NKL, todėl žinojau, ko tikėtis. Stengiausi tobulėti ir toliau tobulėsiu. Nenoriu, kad tos rungtynės būtų vienadienė sėkmė.

– Paties sezono startą sujaukė liga? Nesibaimini, kad ji išmuš tave iš ritmo?

– Liga išmušė iš ritmo, nes negaliu gauti jokio fizinio krūvio. Gaila, kad sezono taip laukiau, o jam tik prasidėjus vėl tenka atitolti nuo sporto. Tačiau treneris pažadėjo pastatyti ant kojų.