Draugiškoje dvikovoje „Mažeikiai“ nusileido Kėdainių „Nevėžiui“

06.04.2013

NKL finalo ketverto turnyrui besiruošiantys „Mažeikiai“ išvykoje 63:69 draugiškoje dvikovoje nusileido LKL atkrintamosiose varžybose vietą užsitikrinusiai Kėdainių „Nevėžio“ ekipai.

„Nevėžio“ ekipai net 32 taškus pelnė Mažeikiuose augęs ir sporto mokyklą čia baigęs aukštaūgis Gediminas Žylė, 16 pridėjo Mindaugas Girdžiūnas, 11 – Šaūnas Kulevičius.

„Mažeikiams“ 15 taškų pelnė Osvaldas Mačernis, 10 – Olegas Kojenetsas, po 8 – Andrius Mikutis ir Eigirdas Žukauskas.

Balandžio 13-14 dienomis Alytuje vyksiančio NKL finalo ketverto pusfinalyje mažeikiškiai susitiks su Jonavos „Triobet“ krepšininkais.

„Žalgiris-2“ draugiškose rungtynėse įveikė Kauno „LSU-Baltų“ dublerius

06.04.2013

Trečiadienio vakarą įvyko Kauno derbis, kuriame susitiko dviejų LKL komandų „Žalgirio“ ir „ LSU-Baltų“ dubleriai. Draugišką susitikimą 92:78 laimėjo jaunieji žalgiriečiai. Rungtynių favorite buvo laikoma „Žalgiris-2“ komanda, kuri ruošiasi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto varžyboms. Tačiau jau pirmajame kėlinyje mėgėjų lygose žaidžiantis „LSU-Atletas“ įrodė, jog lengva nebus ir jam įpusėjus pirmavo 18:10, o žalgiriečiai rezultatą sušvelnino tik kėlinio pabaigoje 22:20.

Antrasis kėlinys buvo kur kas sėkmingesnis Tomo Masiulio

auklėtiniams, kurie surengė spurtą 14:0 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 46:32.

Po ilgosios pertraukos Laimono Eglinsko treniruojamas „LSU-Atletas“ sugebėjo atkurti intrigą 69:61, tačiau sėkmingiau sužaidę paskutinį kėlinį 92:78 pergalę šventė žalgiriečiai.

Alytaus „Dzūkijos“ sporto reikalų vadovu tapo Jonas Vainauskas

04.04.2013

Alytaus „Dzūkijos“ krepšinio komandos sporto reikalų vadovas – taip nuo šiol prisistato Jonas Vainauskas. Alytaus krepšinio komandą sustiprinęs naujas specialistas anksčiau vadovavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubui.

„Neslėpsiu, atvažiavau čia, kad Alytaus „Dzūkijos“ komandai padėčiau laimėti NKL ketverto turnyrą“, – sakė naujasis dzūkų komandos specialistas, kuriam numatyta iki šiol Alytaus klubo struktūroje nebūta pozicija – ryšiai, bendravimas su žaidėjais, treneriais, komandos vadovybe.

„Darbas Alytuje pradėtas, jį baigti sėkmingai turime dešimt dienų“, – sakė naujasis „Dzūkijos“ sporto reikalų vadovas. J. Vainausko prisijungimo prie Tomo Pačėso suburtos krepšinio kariaunos tikslas ir uždaviniai – aiškūs. „Mūsų komanda turi padaryti tai, ką ir turi padaryti – Alytus turi sugrįžti į LKL“, – patvirtino Jonas, kuriam apsiprasti Dzūkijos sostinėje padeda anksčiau „Lietuvos ryto“ komandoje kartu dirbęs treneris Robertas Kuncaitis.

Bilietus į NKL finalinį ketvertą platina „Bilietų Pasaulis“

01.04.2013

Jau galima įsigyti bilietus į NKL finalinio ketverto turnyrą, kuris balandžio 13-14 dienomis vyks Alytuje. Jame dėl NKL čempionų vardo ir vietos LKL kovos Kauno „Žalgiris-2“, Alytaus „Dzūkija“, Jonavos „Triobet“ ir Mažeikių „Mažeikiai“.

Bilietų galima įsigyti internetu (www.bilietupasaulis.lt) arba „Bilietų Pasaulio“ kasose. Rungtynių dieną bilietų bus galima įsigyti Alytaus arenoje.

Bilietų kainos:

Dienos bilieto kaina – 8 litai. Studentams, moksleiviams ir senjorams – 5 litai. Dviejų dienų bilieto kaina – 13 litų. Studentams, moksleiviams ir senjorams – 9 litai. Su bilietu būtina pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą.

31.03.2013

Nacionalinė krepšinio lyga sveikina visus krepšinio mėgėjus su Šventomis Velykomis! Kuo daugiau saulės, šilumos, džiaugsmo ir stiprių kiaušinių!

Paaiškėjo NKL finalinio ketverto tvarkaraštis

29.03.2013

Balandžio 13-14 dienomis Alytuje vyks Nacionalinės krepšinio lygos finalinio ketverto turnyras. Jame dėl NKL čempionų vardo ir vietos LKL kovos Kauno „Žalgiris-2“, Alytaus „Dzūkija“, Jonavos „Triobet“ ir Mažeikių „Mažeikiai“.

Balandžio 13 dieną, 16:00 val., pirmajame pusfinalyje susitiks „Mažeikių“ ir Jonavos „Triobet“ komandos. Antrojo pusfinalio dvikovoje 19:00 val. Alytaus „Dzūkija“ bandys įveikti Kauno „Žalgirio“ dublerius.

Per pertrauką tarp pusfinalio mačų draugiškose rungtynėse jėgas pasitikrins jauniausių NKL komandų krepšininkų ir žinomų Lietuvos žmonių komandos. Numatoma „NKL juniors“ – „Kažkur Matyti“ dvikovos pradžia – 17:50 val.

Balandžio 14 dieną, 13:00 val. mažajame finale komandos išsiaiškins, kam atiteks bronzos medaliai. Po bronzinės dvikovos taikliausi ir šokliausi NKL krepšininkai susirungs tritaškių ir dėjimų konkursuose. Finalinis NKL mačas prasidės 16:10 val. Rungtynes tiesiogiai transliuos LTV.

„Mažeikiai“ įveikė „Statybą“ ir tapo paskutine NKL finalinio ketverto komanda

28.03.2013

Ketvirtadienį (03.28) paaiškėjo ketvirtoji NKL finalinio ketverto dalyvė. Ja tapo Mažeikių „Mažeikių“ ekipa, lemiamose rungtynėse 89:64 įveikusi Vilniaus „Statybą“. Ketvirtfinalio seriją NKL reguliaraus sezono nugalėtojai laimėjo rezultatu 2:1.

Savų žiūrovų akivaizdoje rungtyniavę „Mažeikiai“ su svečiais iš Vilniaus taškas į tašką žaidė pirmąsias 5 rungtynių minutes. Perėmę iniciatyvą šeimininkai vis didino atotrūkį. Taikliau iš visų pozicijų atakavę, daugiau kamuolių atkovoję ir rečiau klydę žemaičiai laimėjo visus ketvirčius (21:17,

23:19, 22:12, 23:16) ir gausiai „Ventos“ vidurinės mokyklos salėje susirinkusiems žiūrovams padovanojo įtikinamą pergalę 25 taškų skirtumu 89:64.

Puikias rungtynes sužaidė „Mažeikių“ lyderių duetas Rokas Giedraitis ir Osvaldas Mačernis. Pirmasis pelnė 20 taškų, antrasis surinko dvigubą dublį – 17 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. 13 taškų prie pergalės pridėjo Arvydas Gydra, 10 – Eigirdas Žukauskas.

Vilniečių komandoje rezultatyvumu išsiskyrė 13 taškų įmetęs Ovidijus Varanauskas. Tiesa, visus juos įžaidėjas pelnė pirmoje rungtynių pusėje. Po 12 taškų į „Mažeikių“ krepšį įmetė Karolis Brusokas ir Tadas Rinkūnas.

„Mažeikiai“ prisijungė prie Kauno „Žalgirio-2“, Alytaus „Dzūkijos“ ir Jonavos „Triobet“ komandų. Jos balandžio 13-14 dienomis Alytuje kovos dėl NKL čempionų titulo ir tiesioginio kelialapio į LKL.

„Statybos“ treneris Gintautas Regina tiki saviškių pergale ketvirtfinalyje

27.03.2013

Vilniaus „Statyba" kartoja praėjusių metų scenarijų. Pernai sostinės komanda ketvirtfinalyje kovojo su NKL reguliariojo sezono nugalėtojais „Radviliškiu-Juodeliais“ ir įveikė juos sausu rezultatu 2:0. Šiemet „Statybos" kelyje į finalinį NKL ketvertą - Mažeikių „Mažeikiai". Serijoje iki dviejų pergalių kol kas lygybė 1:1. Lemiamas rungtynes komandos žais ketvirtadienį (03.28), 18:00 val. Mažeikiuose. Po šios dvikovos paaiškės ketvirtoji NKL finalų dalyvė. Oficiali lygos svetainė pateikia pokalbį su Vilniaus „Statybos“ strategu Gintautu Regina.

Treneri, kaip pakomentuotumėte pirmą ketvirtfinalio kovą Mažeikiuose?

Blogai gynėmės, praleidome daug taškų, „Mažeikiai“ gerai pataikė tolimus metimus, mes jiems leidome pelnyti gana lengvus taškus. Mūsų komandos lyderiai gana greitai prisirinko asmeninių pražangų.

Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse žaidėte be kelių žaidėjų, ar tai turėjo įtakos pralaimėjimui?

Žinoma, kad turėjo. Negalėjo žaisti Giedrius Marčiukaitis, kuris buvo traumuotas, tose rungtynėse Martynas Paliukėnas susitraumavo ranką ir mes negalėjome jo panaudoti aikštelėje.

Kokios aplinkybės lėmė paskutinę pergalę namuose?

Gera gynyba.

Iki NKL atkrintamųjų varžybų krepšinio žinovai minėjo komandas favorites, tačiau atsitiko taip, kad ne viena jų iškrito iš lygos. Kaip manote, kuri komanda – „Mažeikiai“ ar „Statyba“ būtų ateinančios lemiamos kovos favoritė?

Įdomus jūsų klausimas, aš ne orakulas, paklauskit ekspertų, aš dirbu savo darbą.

Ar dabar visi žaidėjai sveiki?

Taip, visi devyni žaidėjai važiuos į Mažeikius. Išskyrus Alvydą Žarskų, kuris jau seniau baigė sezoną po operacijos.

Ar daug šansų turite patekti į finalinį ketvertą?

Jeigu netikėti pergale, tai ko tada važiuoti į Mažeikius?

Aloyzas Rudys: rungtynėse su „Statyba“ viską lems gynyba

26.03.2013

Reguliariojo NKL sezono lyderiai Mažeikių „Mažeikiai“ sausu rezultatu 2:0 laimėjo aštunfinalio kovas prieš Šilutės „Šilutę“ ir perėjo į kitą etapą. Ketvirtfinalio rungtynėse žemaičiai susitinka su Vilniaus „Statyba“. Pirmąjį susitikimą namuose laimėjo NKL lyderiai, išvykoje stipresni buvo vilniečiai. Dabar ekipos ruošiasi lemiamai kovai, kurios kaina – kelialapis į finalinį ketvertą. Pateikiame pokalbį su „Mažeikių“ komandos treneriu Aloyzu Rudžiu apie praėjusias rungtynes ir artėjančių lemiamų rungtynių svarbą.

Dar prieš ketvirtfinalio seriją NKL apžvalgininkai teigė, jog Mažeikių ir Vilniaus komandos žaidžia panašų žaidimą. Ar sutinkate su tuo, kad tai panašios komandos?

Kažkiek panašios, kažkiek ne. Jie žaidime labiau daugiau naudoja priekinės linijos krepšininkus, mes daugiau atakuojame iš toli. Tą parodė ir antrosios serijos rungtynės, kuomet mes metėme 27 tritaškius, o „Statyba“ 9. Antrose rungtynėse mums trūko priekinės linijos žaidėjų, nesužaidė Alehas  Kojenetsas, Arvydas Gydra „necentravo“, Vytautas Edvardas Pikalavičius nemėgsta žaisti nugara. Pas vilniečius atvirkščiai – tiek Vitalijus Lukša, tiek Karolis Brusokas žaidžia baudos aikštelėje. Negalima sakyti, jog tai visiškai panašios komandos.

Kaip atsitiko, kad Vilniuje neiškovojote antrosios pergalės?

Blogai gynėmės du prieš du, blogai sužaidėme trečiąjį kėlinį puolime. Nežaidėme kaip komanda, žaidėme savanaudiškai, visa komanda surinko vos 66 naudingumo balus – tai yra žemi skaičiai.

Ar visi „Mažeikių“ žaidėjai yra sveiki?

Šiandien – ne. Andriui Mikučiui yra pakilusi temperatūra ir jis nedalyvauja treniruotėse.

Koks akcentas bus svarbiausias jūsų žaidime lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse?

Svarbiausia bus gynyba, kaip keisimės ginamaisiais, kiek sugebėsime pelnyti lengvų taškų, kaip pataikysime tolimus metimus. Mūsų pozicinis puolimas stringa, gynyboje keičiasi visi penki varžovų žaidėjai ir tai mums sukelia sunkumų.

Žaisite prie savų žiūrovų, ar galima sakyti jog, jausite didesnį spaudimą nei „Statybos“ komanda?

Kažkuria prasme taip. Mes užėmėme pirmą vietą reguliariajame sezone, jie aštuntą, tačiau mes galime laimėti. Prastai sužaidėme rungtynes Vilniuje, tačiau galėjome laimėti ir ten, dėka spurto 14:0 ketvirtajame kėlinyje.

„Žalgirio“ dubleriai peržengė „Olimpo“ barjerą

23.03.2013

Kauno „Žalgirio-2“ komanda šeštadienį namuose nugalėjo Plungės „Olimpą“ 72:67, laimėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio seriją 2:0 ir pateko į NKL finalo ketvertą.

Jaunieji žalgiriečiai NKL finalo ketverto varžybose rungtyniaus antrus metus iš eilės. Praėjusį sezoną Tomo Masiulio auklėtiniai iškovojo bronzos medalius.

Atsakomosios rungtynės su „Olimpu“ klostėsi žymiai atkakliau nei pirmasis mačas Plungėje. Pirmasis kėlinys nebuvo rezultatyvus, o antrojo pradžioje svečiai sugebėjo

atitrūkti 26:17. Po T. Masiulio paprašytos minutės pertraukėlės Marius Grigonis pakabino kamuolį įspūdingam Tomo Dimšos dėjimui, kuris užvedė kauniečius, sugebėjusius priartėti 31:33.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ dubleriai greitai privertė varžovus viršyti pražangų limitą ir išsiveržė į priekį 43:35. Kovingasis „Olimpas“ nepasidavė ir vėl buvo trumpam persvėręs rezultatą (52:51), kurį, pataikęs tritaškį su trečiojo kėlinio sirena, savo komandos naudai atstatė Artūras Gudaitis – 54:52.

Ketvirtąjį kėlinį A.Gudaitis pradėjo dar dviem dėjimais, po to pridėjo dar 3 taškus ir galiausiai po Justo Tamulio dvitaškio kauniečiai atsiplėšė 65:55. Plungiškiai nesudėjo ginklų ir buvo priartėję (65:69, 67:70), bet likus žaisti 30 sekundžių Lukas Lekavičius rezultatyviu reidu užbaigė svarbią ataką ir „Žalgiris-2“ šventė pergalę 72:67.

„Žalgiris-2“: A.Gudaitis 18 (10 atk. kam., 5 blk.), M.Grigonis 12 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Dimša 11, L.Lekavičius 10, V.Kariniauskas 6 (4 per. kam.), J.Tamulis 5, S.Kymantas 5, N.Barauskas 5.

„Olimpas“: J.Kazakauskas 17 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 2 blk.), I.Razutis 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Maneikis 11 (7 atk. kam.).

NKL finalo ketverto varžybos balandžio 13-14 d. bus surengtos Alytuje. Pusfinalyje „Žalgiris-2“ susitiks su šeimininkų „Dzūkijos“ komanda.