Alidas Žukauskas: tai, kas dabar vyksta, primena senus „Olimpo“ laikus

26.06.2013

Plungės „Olimpas“ – iš vietinių plungiškių suburta komanda, gaivinanti nostalgiją sukeliančius laikus, kada Plungės miesto komanda rungėsi stipriausioje Lietuvos lygoje. Pakalbinome komandos trenerį Alidą Žukauską, kuris pats žaidė legendiniame „Olimpe“. Siūlome paskaityti, kokia jo nuomonė apie žemaitišką komandą ir kaip jis vertina dabartinę, sirgalių sukuriamą, atmosferą.

Treneri, „Olimpas“ debiutiniame NKL sezone pasiekė aštuntfinalį. Ar esate patenkintas galutiniu komandos rezultatu?

Tai buvo mažiausias tikslas, bet esu patenkintas. Žinoma, visada norisi patekti į finalinį ketvertuką.

Lemiamoje sezono stadijoje dukart nusileidote „Žalgirio“ dubleriams. Ko pritrūko?

Buvo akivaizdus mūsų meistriškumo ir patirties trūkumas. Turėjome keturis žaidėjus aukšto lygio, o visi kiti akivaizdžiai buvo žemesnio lygio.

Startinis Plungės komandos penketas atrodė solidžiai, tačiau pritrūkdavo pagalbos iš kitų žaidėjų. Planuojate šį trūkumą pašalinti kitame sezone?

Taip, atsarginiai buvo silpni. O kas bus kitame sezone, dar sunku spręsti.

Sezono pabaigoje į jūsų komandą atvyko legionierius Toney McCray‘us, tačiau sužaidęs vos 7 rungtynes... dingo?

Šis krepšininkas nebuvo rungtyniavęs Europoje. Žaidė NCAA (JAV), Meksikoje, o ten ir čia yra visai kitoks žaidimas. Jis buvo pripratęs prie individualaus žaidimo. Čia mes stengėmės jį įstatyti į komandos rėmus, mokėme žaisti tvarkingai, bet jam pritapti buvo labai sunku. Tiksliai ir nežinau, kodėl jis išvažiavo, bet turbūt taip nusprendė pats.

Žiūrint į 2012-2013 metų sezono statistiką, „Olimpas“ buvo daugiausiai įtemptų kovų turėjusi komanda visoje lygoje. Kokios to priežastys?

Mūsiškiai gal per anksti patikėdavo pergale. O kai pralaiminėdavo, stengdavosi vytis.

Dėl komandos komplektacijos, pagrįstos vietiniais žaidėjais, Plungės „Olimpui“ atiteko „NKL grynuolio“ nominacija. Tokia sudėtis turi daugiau pliusų ar minusų?

Tai yra labai didelis pliusas. Aš visus pažįstu, su kai kuriais esu kartu žaidęs, kai kuriuos treniravau kai jei dar buvo maži. Labai lengva su tokiais dirbti, nes tu žinai, ką jie gali, ko ne. Kai ateina pašalinis žmogus, reikia prie jo priprasti.

Krepšininkams tikriausiai duodate nurodymus kalbėdamas žemaitiškai?

Iš pradžių bandai kalbėti literatūriškai, bet neilgai trukus pradedi žemaitiškai, nes visi yra žemaičiai, todėl nebuvo problemų susikalbėti. Jei komandoje būtų ne žemaičių, stengtumėmės kalbėti literatūriškai.

Garsėjate ištikimais ir aktyviais sirgaliais bei savo garsiuoju plakatu „Sveiki atvykę į pragarą“. Ar visada Plungėje užkuriamas pragaras?

Sirgaliai yra šaunuoliai. Po tiek metų, po senų gerų „Olimpo“ laikų, pirmą kartą Plungėje vėl yra toks krepšinis. Todėl visi žmonės patenkinti, visi dega noru palaikyti. Kas dabar vyksta, primena senus laikus. Pirmose rungtynėse net šiurpuliukai bėgiojo.

Tarptautiniame fanų čempionate „Ežerūno-Kario“ aistruoliai užėmė antrą vietą

20.06.2013

Birželio 15 dieną "Ežerūno-Kario" fanai „Blue white soldiers” dalyvavo tarptautiniame fanų krepšinio čempionate Kaune. Turnyre dalyvavo 12 krepšinio fanų ekipų iš Lietuvos, Rusijos ir Estijos. Po burtų traukimo "Blue white soldiers" fanų komanda pateko į B grupę su Rusijos jungtine ir Green Death Vilniaus komandomis.

Pirmąsias rungtynes „Blue white soldiers“ žaidė su Rusijos jungtine komanda ir laimėjo rezultatu 46:36.

Antroiose rungtynėse „Ežerūno-Kario“ fanai 46:22 įveikė Green Death Vilnius komandą.


Aštuntfinalyje „Blue white soldiers” rungtynių pabaigoje spurtavo 17:1 ir įveikė ankstesnius turnyro nugalėtojus „Šiaulių” fanus. Nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai švieslentė rode skaičius 31:24.

Pusfinalyje molėtiškių laukė Žalgirio garbės klubas, kurio sudėtis buvo sudaryta iš patyrusių žaidėjų ir jaunimo, o komandos vyr. treneris - legendinis krepšininkas Modestas Paulauskas. Įtemptas rungtynes paskutinėmis sekundėmis rezultatu 29:26 laimėjo „Blue white soldiers”.

Finale „Ežerūno-Kario” fanų laukė Vilniaus „Lietuvos Ryto” fanai. Turnyro žiūrovai išvydo dar vienerias kovingas rungtynes. Tačiau šiose 29:26 stipresni buvo vilniečiai.

Apdovanojimo ceremonijoje naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Kipras Pumputis iš "Blue white soldiers" . Ežerūno fanai už antrąją vietą gavo taurę ir medalius, o organizatoriai įteikė specialius prizus.

Krepšinio fanų turnyro vicečempionais tapo Kipras Pumputis, Ernestas Leišis, Mantas Petkevičius, Domantas Peteraitis, Paulius Sugintas, Audrius Ivickas, Dovydas Prušinska, Augustinas Diktoras, Ruslanas Kozlovskis.

Julius Kalnietis: „Jazz-Diremta“– jauna ir ištisus metus žaidžianti komanda

20.06.2013

Praėjusiame sezone Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniaujanti Birštono „Jazz-Diremta“ pasižymėjo žymiomis pavardėmis. Ekipą treniravo grupės „Neo“ dainininkas Marius Kiltinavičius, komandos marškinėlius vilkėjo Lino Kleizos bendrapavardis Paulius, buvusio Lietuvos rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ snaiperio Dariaus Lukmino sūnus Mantas bei Manto Kalniečio brolis Julius. Su pastaruoju apie sezoną, traumas, mokslus Glazgo universitete, grįžimą į krepšinį ir dvikovas su broliu pasikalbėjo oficiali NKL svetainė www.nklyga.lt.

Birštono „Jazz-Diremta“ pasirodymą šių metų NKL sezone baigė po pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo. Ką komandos krepšininkai veikia po ankstyvos sezono baigties?

Komanda dar iki šiol treniruojasi. Praėjusį savaitgalį (06.17 – aut. past.) „Jazz-Diremta“ žaidė su Filipinų ekipa. Komandos vadovas labai veiklus, todėl jaunimui, atėjusiam į „Jazz-Diremtos“ komandą, sąlygos žaisti yra idealios. Birštono komanda yra viena iš tų, kuri treniruojasi ilgiausiai. Kaip ir treneris Edas Nickus, Remigijus Daugėla krepšininkus su kamuoliu išlaiko tikrai ilgai.

Praėjusiame sezone komanda debiutavo NKL, jos pagrindą sudarė jauni krepšininkai. Ko tikėjotės iš savęs ir iš varžovų?

Tikėjomės geriausio, ruošėmės blogiausiam. Aukštų pasiekimų tikėtis buvo sunku, nors treneris mus visą laiką drąsino. Kartais laimėdavome prieš tituluotesnes komandas ir turėjome gražių pergalių. Vienintelis vėliau prie komandos prisijungęs Paulius Kleiza buvo labiau patyręs žaidėjas. Iš jaunos komandos buvo sunku tikėtis, kad ji galės priešintis patyrusiems vilkams. Šių metų pasiektas rezultatas atspindi mūsų komandos lygį.

Ar gali teigti, kad sezonas komandai pavyko?

Daugumai komandos narių tai buvo pirmasis sezonas NKL. Treneris įgijo naudingos patirties žaisdamas prieš stipresnes komandas, jaunimas gavo prasmingų žinių, tad sezoną vertinu teigiamai. Patekti į atkrintamąsias rungtynes komandai, sukomplektuotai Regioninei krepšinio lygai, manau, yra puikus rezultatas.

O savo asmeniniais rodikliais esi patenkintas?

Patenkintas (juokiasi). Aš prieš tai pusantrų metu nebuvau žaidęs krepšinio, nes man mokslai buvo svarbiau. Šiemet turėjau gal 5 taškų vidurkį, žaisti stengiausi kiek galėjau, bandžiau padėti komandai.

Kokia yra „Jazz-Diremtos“ komanda? Kuo ji ypatinga?

Tai komanda, suteikianti jaunimui galimybę sportuoti visus metus ir prasimušti aukščiau. O jei kalbant apie komandos mikroklimatą – viskas jos viduje puiku.

„Jazz-Diremtos“ komandos treneris – buvęs dainininkas Marius Kiltinavičius. Ką galėtumėte pasakyti apie šį žmogų?

Tvarka vyrauja pakankamai griežta, bet teisinga. Aš jį gerbiu ir kaip žmogų, nes yra geras žmogus, ir kaip trenerį, nes yra profesionalas. Už aikštės ribų su juo bendrauju kaip su draugu, o aikštelėje siekiame profesionalumo.

Sezonui įpusėjus susilaužei ranką. Po traumos į aikštę nebegrįžai. Kas nutiko?

Man lūžo riešas, todėl negalėjau žaisti. Tačiau stengiausi komandai kuo nors padėti. Prieš patirdamas traumą buvau žaidėjas, o dabar tiesiog esu su šia komanda. Ar žaisiu kitame sezone, dar neaišku. Žaisti krepšinį yra mano antroji veikla. Pirmoji irgi susijusi su krepšiniu. Štai šiuo metu esu krepšinio stovykloje, ją organizuoju.

Į „Jazz-Diremtą“ ir krepšinį apskritai grįžai po studijų Glazgo universitete. Kokią specialybę įgijai Škotijoje?

Mokiausi ekonomikos. Pernai sėkmingai baigiau studijas ir gavau diplomą.

Prieš tai žaidei „Žalgirio“ dublerių komandoje. Kodėl metei krepšinį ir išvykai mokytis?

Visų pirma, aš gerai mokiausi. Visų antra, kai buvau „Žalgirio“ dubleriuose, komanda buvo labai gera. Joje žaidė Donatas Motiejūnas ir t.t. Tada nusprendžiau, kad jei negaliu žaisti aukščiausiame lygyje, tai geriau mokysiuos.

Tačiau krepšiniui likai neabejingas?

Vieną kartą paragavus, vis traukia atgal. Jei ne pats krepšinis, tai bent veikla šalia jo.

Turbūt sulauki dėmesio dėl savo brolio Manto Kalniečio. Krepšinis ir jūsų abiejų gyvenimai glaudžiai susiję. Kaip įsiliejote į šį sportą?

Pradėjom treniruotis 1-2 klasėje, kaip ir dauguma vaikų. Kadangi brolis vyresnis, jis pirmiau pradėjo treniruotis, o vėliau ir aš pradėjau sportuot.

Ar teko kartu treniruotis?

Buvo toks laiko periodas, kada kartu pasitreniruodavome „Žalgirio“ dublerių komandoje, bet aš dar buvau jaunas, o jis jau rimčiau žaisdavo. Mane pasikviesdavo tik į treniruotes.

Ar dabar išbandote jėgas krepšinio aikštelėje?

Retokai... Bet ir jam su manim lygintis neverta. Aš jį tritaškiais apšaudau užsimerkęs (juokiasi).

Krepšinio šokėjų čempionate savo grupėje triumfavo Jonavos ir Joniškio merginos

17.06.2013

Per šimtas žaviausių krepšinio šokėjų sekmadienio popietę rinkosi į Panevėžį. Čia vykusiame pirmąjame CIDO arenos tarptautiniame krepšinio šokėjų čempionate dvylika komandų varžėsi dėl geriausiųjų vardo. Į tris pajėgumo grupes suskirstytos šokėjos komisijai ir gausiai susirinkusiems žiūrovams atliko po du šokius.

Šiemet stipriausiųjų grupėje konkurenčių neturėjo Kauno „Žalgirio“ šokėjos. Atkakli kova vykusi antrojoje grupėje sėkmę atnešė „VivaDance“ (Kėdainių „Nevėžio“) šokėjoms iš Kauno, antrosios liko „ChilliDance“ („LSU-Baltai“) merginos, o trečiąja vieta džiaugėsi Panevėžio „Lietkabelio“

 šokėjos. Tuo tarpu trečiojoje grupėje, kurioje šoko merginos pasirodančios NKL, moksleivių ir megėjų lygos čempionatuose, taurę aukščiausiai kėlė Jonavos „Triobet“ merginos. Per žingsnį nuo jų liko Joniškio „Delikateso“ šokėjos. Trečiąja vieta tenkinosi Panevėžio „Energym“ grupė.

CIDO arenos tarptautiniame krepšinio šokėjų čempionate taip pat dalyvavo viešnios iš Rygos. Latvijos universiteto šokėjoms pritrūko labai nedaug, kad prasibrautų į nugalėtojų trejetuką.

Dvi savaites iki čempionato tinklalapyje cheerleader.lt vyko balsavimas, kuriame internautai galėjo atiduoti balsą už savo mėgstamiausią krepšinio palaikymo šokėjų komandą. Organizatorių tortais buvo apdovanotos daugiausiai balsų surinkusios Kauno „Žalgirio“ šokėjos, KTU „MoDance“ ir KKML „Laisvės“ šokėjos.

Pirmą kartą organizuojamame čempionate abejingų žiūrovų nepaliko masinis visų dalyvių šokis. Visą aikštelę užpildžiusios merginos atliko įspūdingą pasirodymą skambant Eurovizijos dalyvio Donato Montvydo dainai „Norim dar“.

Jonavos "Triobet" šokėjos savo grupėje iškovojo pirmą vietą

Joniškio "Delikateso" šokėjos liko antros

„Jazz-Diremta“ antru bandymu įveikė Filipinų rinktinę

17.06.2013

Treniruočių stovyklą Lietuvoje pralaimėjimu baigė Filipinų krepšinio rinktinė. Ją šeštadienį Klaipėdoje, 86:79 (25:17; 5:19; 29:23; 27:20) įveikė NKL rungtyniaujanti „Jazz-Diremtos“ komanda ir taip atsirevanšavo už nesėkmę pirmoje tarpusavio dvikovoje.

Lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidė „Jazz-Diremtos“ sudėtį šiose rungtynėse sustiprinęs Giedrius Staniulis. Jo sąskaitoje - 19 taškų ir 16 atkovotų kamuolių. Deividas Sabeckis pridėjo 16, Donatas Sabeckis – 15, Karolis 

Kokoška – 13 taškų. Evaldas Aniulis pelnė 8, Paulius Danisevičius 6, Modestas Zaunieriūnas 5, Azeezas Oladimeji 4 taškus.

Filipinų komandoje 25 taškus pelnė Davidas, po 13 – Tenorio ir Douthtt’as.

Iš viso azijiečiai Lietuvoje sužaidė septynis draugus mačus, iškovojo penkias pergales.

NKL čempionams „Mažeikiams“ LKL durų neatvėrė

14.06.2013

Penktadienį (06. 14) Vilniuje vykusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susirinkime buvo išrinktas naujas vadovas. Naujuoju LKL prezidentu išrinktas verslininkas Remigijus Milašius. 55-erių metų verslininkas kovoje dėl posto pranoko bendrovės „Top Sport“ vadovą Gintarą Staniulį.

R. Milašius LKL poste pakeis daugelį metų aukščiausiai Lietuvos krepšinio lygai vadovavusį verslininką Šarūną Kliokį.

LKL susirinkime buvo aptartas ir NKL čempionų Mažeikių „Mažeikių“ prašymas rungtyniauti aukščiausioje lygoje. Tačiau LKL nariai vienbalsiai atmetė Mažeikių klubo prašymą dėl komandos perkėlimo į aukštesniąją lygą. Taip klubui buvo užtrenktos durys į LKL.

Klubo finansinė ataskaita susirinkimo dalyviams abejonių nekėlė, tačiau tokį sprendimą LKL nariai priėmė dėl arenos netinkamumo. LKL atstovai nepatikėjo Ventos vidurinės mokyklos sporto salės rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo realumu. Įtikinti komisijos narių nesugebėjo nei klubo vadovybės, nei „Mažeikių“ rėmėjai, nei Mažeikių miesto meras.

„Mažeikių“ direktorius Giedrius Petrulevičius šį sprendimą įvardino netikėtu ir pareiškė, kad į Vilnių „važiavo veltui“.

Mažeikių „Mažeikiai“ į LKL bandė sugrįžti po devynerių metų pertraukos.

NKL ir LSU pasirašė bendradarbiavimo sutartį

12.06.2013

Antradienį (06.11) Kaune Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ją parašais sutvirtino LSU rektorius, prof.habil.dr. Albertas Skurvydas ir NKL prezidentas Remigijus Štaras. Ceremoniją stebėjo LKF garbės prezidentas Vladas Garastas, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, LSU sporto ir infrastruktūros prorektorius, prof.dr. Aleksas Stanislovaitis, LSU akademinė bendruomenė, NKL klubų vadovai.

Pagrindinis sutarties tikslas – mokslo pritaikymas praktikoje. Šalių bendradarbiavimo sutartis atvėrė NKL klubams naujas krepšininkų testavimo, LSU mokslinės tiriamosios laboratorijos panaudos, trenerių kvalifikacijos kėlimo galimybes. NKL ir NKL klubai nuo ateinančio rudens taps LSU vadybos, pedagogikos ir treniravimo specialybių studentų praktikos vieta.

„Man šitoje sutartyje viskas patinka, o dar labiau patiks, kai pradėsime daryti realius darbus. Patinka svajoti, bet dar labiau patinka, kai svajonės yra sugaunamos, patikrinamos mokslu, išgryninamos ir pritaikomos gyvenime. Mūsų paskirtis skleisti žinias, jas pritaikyti treniruočių procese. Mums vien laboratorijų neužtenka, reikia ir krepšinio aikštelių, todėl matau abipusę sutarties naudą“, – pasirašęs sutartį sakė prof. habil.dr. Albertas Skurvydas.

„Mes jau dabar pasiruošę Nacionalinės krepšinio lygos administracijai ir klubams rengti seminarus bei mokymus. Neabejoju, kad turime daug patirties ir norime pasidalinti naujausiais sporto mokslo pasiekimais. Sutartis atvers platesnes bendradarbiavimo galimybes ir viliuosi, kad jis bus aktyvus“, – teigė LSU rektorius prof. habil.dr. Albertas Skurvydas.

„Džiaugiamės tapę viena pirmųjų lygų, skleidžiančių švietėjišką misiją, kad mokslas neliktų tik mokslu, bet būtų pritaikytas ir gyvenime. Sieksime, jog praktinis LSU mokslo įdirbis ir žinių panaudojimas būtų prieinamas visiems NKL klubams. Užtikrinu, jog NKL ir lygos klubai yra pasiruošę į savo darbą įtraukti studentus. Skatinsime juos grįžti į savo miestų ar miestelių klubus atlikti praktikas ir ten įgautų noro dirbti. Tai iš dalies ir mūsų skleidžiamos savanorystės idėjos plėtojimas. Bendruomenės stiprinimas veda mus į priekį. Džiaugiuosi, kad LSU taip greitai atsiliepė į mūsų kreipimąsi,“– kalbėjo NKL prezidentas Remigijus Štaras.

Nusipelnęs Lietuvos treneris ir LSU prorektorius prof.dr. Aleksas Stanislovaitis LSU ir NKL bendradarbiavime įžvelgė didžiulę praktinę naudą: „Kiekvienais metais dėl netinkamai organizuoto treniruočių proceso sportininkai patiria daug traumų. Dažniausiai tai – kryžminio kelio plyšimas, tokių operacijų atliekama šimtai. Pritaikius naujausias technologijas to būtų išvengta. LSU turi visus reikiamus testavimo reikmenis, ir tikrai gali prisidėti prie traumų prevencijos bei krepšinio tolimesnio klestėjimo Lietuvoje".

„Jazz-Diremta“ tris kėlinius pirmavo prieš Filipinų rinktinę, bet ketvirtajame neatsilaikė

08.06.2013

Penktadienį (06.07) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti „Jazz-Diremta“ sužaidė draugiškas rungtynes su nacionaline Filipinų krepšinio rinktine. Po trijų kėlinių NKL komanda pirmavo 5 taškais (47:52), tačiau sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidę svečiai iš Filipinų sugebėjo rezultatą persverti savo naudai. Klaipėdoje vykusios rungtynės baigėsi rezultatu 74:63 (16:18, 14:18, 17:16, 27:11) filipiniečių naudai.

Keliais vasarą neatostogaujančiais krepšininkais sudėtį pastiprinusioje „Jazz-Diremtos“ komandoje 

rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Ronaldas Rutkauskas. 14 taškų į Filipinų rinktinės krepšį įmetė Paulius Vaitiekūnas, 12 - Karolis kokoška, 6 – Evaldas Aniulis, 5 – Paulius Petrilevičius, 3 – Mindaugas Kalvelis, 2 – Deividas Sabeckis, 1 – Donatas Sabeckis.

Filipinų komandoje rezultatyviausiai žaidė Douthtt’as – 18 taškų. 13 taškų pridėjo Norwodd'as.

Išplėstinėje Lietuvos U-20 rinktinės sudėtyje – vienuolika NKL krepšininkų

05.06.2013

Dar viena Lietuvos jaunųjų krepšininkų rinktinė pradėjo pasirengimą savo amžiaus grupės Europos čempionatui. Nidoje į pirmąją treniruočių stovyklą susirinko jaunimo (iki 20 metų) komandos kandidatai, kuriems šiemet vadovauja Tomas Pačėsas.

Pirmą kartą darbo su Lietuvos jaunimo rinktine ėmęsis specialistas pirmojoje treniruočių stovykloje stebi daugiau nei 20 krepšininkų. Į stovyklą iš didelio būrio kviestų žaidėjų dėl sveikatos negalėjo atvykti tik Simonas Kymantas.

20-mečiai Nidoje stovyklaus iki birželio 14-osios, o birželio 11 ir 13 dienomis pajūryje išbandys jėgas su Filipinų vyrų rinktine. Birželio 15-20 dienomis jaunimo rinktinės kandidatai treniruosis Druskininkuose, vėliau dalyvaus kontroliniame turnyre Kaune, surengs stovyklą T. Pačėso gimtajame mieste Alytuje, o pasirengimą Europos čempionatui užbaigs Estijoje, kurioje ir vyks Europos čempionatas.

20-mečių Europos čempionato pirmojo etapo A grupėje Lietuvos krepšininkai susitiks su Graikijos, Vokietijos, Serbijos ir Gruzijos rinktinėmis.

LIETUVOS JAUNIMO U-20 RINKTINĖS KANDIDATAI:

Ignas RAMAŠAUSKAS (211 cm, Vilniaus „Sakalai“, LKL)
Laimonas CHATKEVIČIUS (213 cm, Pietų Karolinos universitetas, JAV)
Šarūnas BENIUŠIS (206 cm, Kauno „LSU-Baltai“, LKL)
Aurimas MAJAUSKAS (203 cm, „Future College Prep“ , JAV)
Žygimantas RIAUKA (203 cm, Viskonsino universitetas, JAV)
Mindaugas KAČINAS (201 cm, Pietų Karolinos universitetas, JAV)
Tomas LEKŪNAS (200 cm, Alytaus „Dzūkija“, NKL)
Tauras JOGĖLA (203 cm, Panevėžio „Lietkabelis“, LKL)
Mantas MOCKEVIČIUS (189 cm, Palangos „Palanga“, LKL)
Martynas PALIUKĖNAS (195 cm, Vilniaus „Statyba“, NKL)
Aurimas URBONAS (196 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Ignas DAUKŠYS (195 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Juozas BALČIŪNAS (190 cm, Lemonto vidurinė mokykla, JAV)
Paulius SEMAŠKA (184 cm, Kėdainių „Nevėžis“, LKL)
Vaidas KARINIAUSKAS (200 cm, Kauno „Žlgiris-2“, NKL)
Simonas LEKYS (182 cm, Trakų „Trakai“, RKL)
Osvaldas OLISEVIČIUS (200 cm, Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rytis JUKNEVIČIUS (187 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Laurynas LUČINSKAS (201 cm, Gargždų „Gargždai-Bremena“, NKL)
Evaldas ŠAULYS (193 cm, Šilutės „Šilutė“, NKL)
Ignas VAITKUS (189 cm, Pakruojo „Meresta“, NKL)
Edgaras ZINEVIČIUS (202 cm, Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rokas NARKEVIČIUS (196 cm, Gioteborgo KFUM, Švedija)

„Radviliškio-Juodelių“ centras V. Trepočka: apie praėjusį sezoną ir atostogas

24.05.2013

Žiūrint į „Radviliškio-Juodelių“ 2012-2013 metų sezono statistiką, vienas iš komandos lyderių buvo Vaidas Trepočka. Jis vidutiniškai pelnydavo 13,4 taško ir dažnai būdavo rezultatyviausias komandoje. Asmeninių rodiklių 200 cm „centras“ nesureikšmina ir nelaiko savęs „Radviliškio-Juodelių“ lyderiu. Daugiau apie V. Trepočkos ir komandos žaidimą, gyvenimą su kambarioku, poilsį po anksti baigto sezono, skaitykite interviu su krepšininku.

Pernai po reguliariojo sezono „Radviliškis-Juodeliai“ buvo pirmi, šiemet – vienuolikti. Ar prieš atvykdamas į komandą tikėjaisi tokio nuosmukio?

Šiemet buvo kitokia komandos komplektacija. Kažko trūko. Nuosmukio tikrai nesitikėjom, manėm, kad geriau seksis. Mūsų tikslas buvo išeiti į ketvertuką, bet keitėsi žaidėjai – kažkas pritapo, kažkas ne.

Kelią į finalinį ketvertą jums užkirto jauniausia NKL komanda Kauno „Žalgiris-2“. Ko pritrūko pergalei prieš kauniečius?

Nedaug trūko, bet pralaimėjom pirmąsias išvykos rungtynes, tai sakyčiau, jos buvo lemiamos. Privalėjome laimėti antrąsias serijos rungtynes namuose. Laimėjome. Na, o trečios rungtynės... Jaunimas patirties neturėjo, tačiau nugalėjo mus greičiu ir jaunatviška energija. Išvykoje buvome gerai nusiteikę, bet nepasisekė keli metimai, gal kažkas buvo ne tinkamos nuotaikos. Čia juk krepšinis – kamuolys apvalus.

Žiūrint į tavo asmeninę statistiką, galima spręsti, jog sezonas buvo labai nepastovus – dažnai metėte po 25 taškus, bet dažnai – tik po 5. Kas tą lėmė?

Pas mus nebuvo ryškaus lyderio, tai daug kas priklausė nuo varžovų gynybos. Kartais man nesisekdavo, bet komandos draugams pabrėždavau – jūs žaiskit savo žaidimą, o aš prisitaikysiu prie jūsų.

Vis dėlto ne pirmą sezoną NKL esi komandos lyderis. Tai reiškia, kad patirties ir jėgų dar turite. Gal ateities planuose yra LKL?

Nesijaučiau lyderiu, aš tiesiog padėdavau komandai. Dėl LKL nežinau. Aišku, galėčiau grįžti. Žaidžiau su kolega Nerijumi Varneliu, kuris grįžo į LKL ir šį bei tą parodo. Tokie posūkiai įdomūs. Gal ir galėčiau grįžti, gal ir ne, tai priklauso nuo noro ir kūno.

Gyvenai kitame mieste, buvai savotiškas legionierius. Ar rungtyniaudamas kitame mieste jauti papildomą spaudimą iš vadovų, trenerių, žiūrovų?

Spaudimas šiek tiek jaučiasi. Kai atvažiuoji iš kito miesto, komanda iš tavęs tikisi geresnių rezultatų.

Ar Radviliškyje turėjai kambarioką? Koks buvo gyvenimas su juo?

Gyvenau su komandos draugu Eriku Kaupaičiu. Turėjau labai šaunų kambarioką, dalindavomės maistu, turėjau gerą šef povar. Gyvenimu su juo tikrai nesiskundžiau.

Praėjęs sezonas tau asmeniškai buvo geras?

Jeigu komanda kažkur lentelės apačioje, tai sezonas buvo prastas ir savo asmeniniu rezultatu nesu patenkintas. Jei komanda būtų patekusi į finalinį ketvertą, tada sakyčiau, kad sezonas geras ir pačiam, ir komandai.

Anksti baigėte sezoną. Ką veiki dabar?

Dabar poilsiauju, užsiimu šiokia tokia veikla. Sportuoju, ruošiuosi kitam sezonui.

Kaip šiuo metu sportuojate?

Esu iš Panevėžio, tai kas čia susirenka, su tais sportuoju. Sporto salėje žaidžiame krepšinį.

Ar turi planų kitam sezonui?

Ne, kol kas apie tai negalvoju. Dar per anksti. Kai kurie dar tik baiginėja sezoną. Turiu šiokių tokių pasiūlymų, bet jie nekonkretūs. O ar liksiu Radviliškio komandoje, priklausys nuo vadovų.

Kur planuoji praleisti atostogas?

Dar nežinau. Galvoju, gal į užsienį, gal čia – vietoje. Kai aš esu Lietuvos gamtos mylėtojas, tai man geriausia būtų atostogauti čia. Su meškere rankoj ar šiaip gerų draugų būry.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports