Nacionalinės krepšinio lygos čempionai – Mažeikių „Mažeikiai“

14.04.2013

Mažeikių „Mažeikiai“ finalinėse 2012-2013 metų NKL rungtynėse nugalėjo aikštės šeimininkę Alytaus „Dzūkiją“ ir iškovojo lygos čempionų vardą. „Dzūkija“ per pirmuosius du kėlinius buvo susikrovusi 16 taškų pranašumą, tačiau kitoje rungtynių pusėje pranašesni buvo Mažeikių miesto krepšininkai. Pergalę rezultatu 65:78 šventė raudonai-balti.

„Dzūkija“ rungtynes pradėjo spurtu 9:0. Pirmuosius taškus „Mažeikiams“ trečią rungtynių minutę pelnė Osvaldas

Mačernis. Praėjus pusei kėlinio rezultatu 15:7 priekyje buvo Alytaus komanda. Iki kėlinio pabaigos likus minutei po Luko Brazdauskio dvitaškio „Dzūkija“ į priekį įsiveržė 13 taškų (26:13).  Per likusį ketvirčio laiką Mažeikių krepšininkai atotrūkį sumažino iki 10 (26:16).

Antrojo kėlinio pirma pusė vyko apylygiai. Praėjus keturioms kėlinio minutėms komandos buvo pelniusios po 6 taškus (32:22). Penktą rungtynių minutę po L. Brazdauskio dvitaškio ir baudos metimo aikštės šeimininkai įgijo 14 taškų pranašumą (38:24). Po Eigirdo Žukausko tritaškio ir Vytauto Edvardo Pikalavičiaus taiklaus baudos metimo „Mažeikiai“ atotrūkį sumažino iki 10 taškų (38:28). Iki kėlinio pabaigos „Dzūkija“ varžovams daugiau neleido priartėti. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi 47:31 alytiškių naudai.

Per pirmąsias tris kėlinio minutes Mažeikių krepšininkams pavyko sumažinti atotrūkį iki 9 taškų (49:40). Ketvirtą minutę po Arvydo Gydros („Mažeikiai“) taiklaus tritaškio iš „Dzūkijos“ susikrauto pranašumo beliko 6 taškai (49:43). Šeštą kėlinio minutę Rokas Giedraitis pelnė du taškus, vėliau O. Mačernis pridėjo du baudos metimus, po kurių komandas skyrė minimalus taškų skirtumas – 52:51. Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms A. Gydra baudos metimais išvedė „Mažeikių“ komandą į priekį – 52:53. Per likusį laiką žemaičiai išlaikė pranašumą ir po trijų kėlinių priekyje buvo 3 taškais (56:59).

Trečią paskutinio kėlinio minutę O. Mačerniui pelnius tris taškus „Mažeikiai“ įgijo 8 taškų pranašumą (58:66), šeštą – „Dzūkija“ turėjo 10 taškų deficitą (60:70).  Iki rungtynių pabaigos Alytaus ekipai nepavyko priartėti prie varžovų ir pralaimėjo finalinę kovą rezultatu 65:78.

R. Giedraitis buvo pripažintas naudingiausiu finalinio turnyro žaidėju. Jis „Mažeikių“ komandai pelnė 26 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. 15 taškų nugalėtojams pridėjo O. Mačernis (8 atk. kam), E. Žukauskas – 14 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

Vicečempionams 19 taškų pelnė Povilas Šakinis (7 atk. kam.), 12 – Žydrūnas Kelys, po 9 – Bryanas Harrisonas (10 atk. kam.) ir Cezary Trybanskis (4 atk. kam.).

NKL „Oro karalius 2013" – Ignas Labutis

14.04.2013

NKL finalinio ketverto turnyrą papuošė ne tik įtemptos rungtynės, tačiau ir dėjimų konkursas. Geriausiai į krepšį dedančiu lygos krepšininku buvo pripažintas Marijampoės „Sūduvos-Mantingos" puolėjas Ignas Labutis. Jis buvo apdovanotas „TonyBet" prizu.

Dėl „Oro karaliaus" vardo rungėsi: Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris-2"), Tomas Virvičius (Jonavos „Triobet"), Arturs Pelšs (Šakių „Zanavykas"), Donatas Tarolis (Gargždų „Gargždai-Bremena"), Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas"), Benas Bagdonavičius (Pakruojo „Meresta"), Ignas Labutis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga) ir Deividas Zoruba (Alytaus „Dzūkija").

Komisija už pirmus bandymus aukščiausiais balais įvertino I. Labučio, T. Virvičiaus, Ž. Petraičio ir D. Zorubos dėjimus. Antrajame etape daugiausiai balų surinko ir į konkurso finalą pateko marijapolietis I. Labutis ir šeimininkų komandos atstovas D. Zoruba.

Paskutiniame pasirodyme „Sūduvos-Mantingos" krepšininkui talkino A. Pelšs, kuris perdavė I. Labučiui kamuolį nuo lentos briaunos, o šis, ore sugavęs kamuolį, atliko galingą dėjimą.

Ne ką prastesnį dėjimą užrištomis akimis atliko Alytaus sirgalių palaikomas D. Zoruba. Ore pagavęs nuo lentos Ž. Kelio pamestą kamuolį, dzūkų puolėjas įdėjo iš viršaus ir sukėlė ant kojų visą areną, tačiau komisija už bandymą skyrė vienu balu mažiau.

NKL „Oro karaliumi 2013" pripažintas marijampolietis I. Labutis.

NKL „Snaiperis 2013“ – Renaldas Simanavičius

15.04.2013

Antrąją NKL finalinio ketverto turnyro dieną (04.14) vyko „Snaiperio” konkursas. Jo nugalėtoju tapo Šakių „Zanavyko" gynėjas Renaldas Simanavičius.

Dėl taikliausio NKL krepšininko vardo susirungė vienuolika konkurso dalyvių: Evaldas Šaulys (Šilutės „Šilutė"), Martynas Linkevičius (Jonavos „Triobet"), Justas Narušis (Molėtų „Ežerūnas-Karys"), Renaldas Simanavičius (Šakių „Zanavykas"), Žilvinas Kuklierius (Marijampolės „Sūduva-Mantinga"), Darius Tarvydas (Vilniaus „Statyba"), Karolis Kokoška (Birštono „Jazz-Diremta"), Mantas Kazonas

(Plungės „Olimpas"), Marius Grigonis (Kauno „Žalgiris-2") ir Aivaras Kvedaravičius (Joniškio „Delikatesas") ir Edgaras Švelginas (Alytaus „Dzūkija“).

Snaiperio konkurse triumfavo Šakių “Zanavyko” ekipos žaidėjas Renaldas Simanavičius. Jis pusfinalyje, surinkęs 22 taškus, buvo geriausias. Finale Šakių komandos gynėjas įmetė tik 13 taškų, bet to pergalei užteko, kadangi antroje vietoje likęs Joniškio “Delikateso” atstovas Aivaras Kvedaravičius surinko 12 taškų.

NKL Snaiperiui 2013" atiteko „EMSI" dovanotas čekis.

„Žalgiris-2“ nugalėjo „Triobet“ ir iškovojo bronzinius NKL medalius

14.04.2013

Jonavos „Triobet“ rungtynėse su Kauno „Žalgirio“ dubleriais priekyje buvo tik pirmojo kėlinio pradžioje. Šeštą rungtynių minutę kauniečiai įgijo pranašumą ir iki pat rungtynių pabaigos jį išlaikė. Susitikimas dėl trečiosios vietos Nacionalinėje krepšinio lygoje baigėsi rezultatu 51:77 (11:22; 14:22; 14:14; 12:19).

Rungtynių pradžioje į priekį įsiveržė Jonavos ekipa (6:2), tačiau šeštą rungtynių minutę Justas Tamulis („Žalgiris-2“) dvitaškiu išlygino rezultatą ir baudos metimu išvedė komandą

į priekį (8:9). Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes švieslentė rodė 6 taškų kauniečių pranašumą (8:14). Per likusį kėlinio laiką „Žalgirio“ dubleriai padidino savo pranašumą iki 11 (11:22).

Per kitas 7 minutes žaliai-balti į priekį įsiveržė 17 taškų (19:36). Antrasis kėlinys baigėsi Martyno Linkevičiaus technine pražanga („Triobet“) ir Mariaus Grigonio („Žalgiris-2“) taikliais baudų metimais. Po pirmos rungtynių pusės Jonavos „Triobet“ nuo varžovų atsiliko 19 taškų (25:44).

Pirmą trečio kėlinio pusę 11:4 laimėjo „Triobet“ krepšininkai ir sušvelnino komandų atotrūkį iki 12 taškų (36:48). Vėliau „Žalgirio“ dubleriai spurtavo 8:0 ir įgijo 22 taškų pranašumą (58:36). Prieš paskutinįjį kėlinį rezultatu 39:58 priekyje buvo Kauno ekipa.

Ketvirtajame kėlinyje Jonavos padėtis negerėjo. Kauno krepšininkai ketvirtį laimėjo 12:19 ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 77:51.  Jaunieji žalgiriečiai, nugalėdami Jonavos „Triobet“, iškovojo 3-iąją vietą 2012-2013 metų NKL sezone.

Rezultatyviausias „Žlgirio-2“ ekipoje buvo Marius Grigonis – 16 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai. Artūras Gudaitis – 15 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai, po 11 – Lukas Lekavičius ir Vaidas Kariniauskas.

Jonavos ekipai Jonavos ekipai pritrūko komandinio žaidimo. Komandos lyderis Martynas Linkevičius komandai pelnė 24 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. 8 taškus pridėjo Tadas Sebežiovas. Kiti žaidėjai pelnė 5-2 taškus arba visai nepasižymėjo.

Paaiškėjo „SMScredit.lt AUTO“ žaidimo nugalėtojas

14.04.2013

Pirmą finalinio ketverto rungtynių dieną (04.13) buvo išaiškintas „SMScredit.lt AUTO“ žaidimo nugalėtojas. Juo tapo Arūnas Trumpis iš Pakruojo.

Konkurso dalyviai, patekę į „SMScredit.lt AUTO“ žaidimo pusfinalį, atvyko į finalinio ketverto rungtynes Alytuje ir turėjo spėti pirmųjų dviejų susitikimų nugalėtojus ir rezultatą. Į finalą dėl automobilio TOYOTA AYGO laimėjimo pateko penki dalyviai, kurie rungtyniavo mesdami baudų metimus. Daugiausiai – penkis metimus iš dešimt – pataikė Pakruojo

„Merestos“ sirgalius Arūnas Trumpis. Laimėtojas džiaugėsi automobiliu ir negalėjo patikėti savo sėkme.

NKL „Slalomo" konkursą laimėjo Marijus Užupis

14.04.2013

Pirmąją finalinio ketverto turnyro dieną (04.13) po  „Dzūkijos" ir  „Žalgirio" dublerių rungtynių Alytaus arenoje vyko NKL „Slalomo" konkursas, kurį laimėjo aukščiausias rungties dalyvis, 197 cm ūgio Šakių „Zanavyko" puolėjas, Marijus Užupis.

Įgūdžių konkurse varžėsi 5 NKL krepšininkai iš skirtingų komandų: Ignas Razutis (Plungės „Olimpas"), Audrius Ramonaitis (Birštono „Jazz-Diremta"), Ovidijus Varanauskas (Vilniaus „Statyba"),  Adomas Žiūkas (Molėtų „Ežerūnas-Karys") ir M. Užupis (Šakių „Zanavykas").

Krepšininkams reikėjo kuo greičiau įmesti iš po krepšio, apsivaryti kliūtis, pataikyti kamuolių į specialią gaudyklę ir įmesti baudos metimą.

Pirmajame etape rungtį greičiausiai atliko M. Užupis ir A. Ramonaitis. Per pakartotinę kovą Šakių „Zanavyko" krepšininkas rungtį atliko lėčiau, tačiau pirmu bandymu pataikė baudos metimą. A. Ramonaitis buvo greitas, bet netaiklus.

„Slalomo" nugalėtojui M. Užupiui atiteko kompanijos „Diremta" įsteigtas čekis.

„Dzūkija“ nugalėjo „Žalgirio“ dublerius ir pateko į NKL finalą

13.04.2013

Užtirkrintą pergalę antrosiose finalinio ketverto rungtynėse rezultatu 81:70 (23:19; 22:22; 17:12; 19:17) pasiekė Alytaus „Dzūkija“. Nė vieno kėlinio nelaimėję Kauno „Žalgirio“ dubleriai nepateko į NKL finalą ir rytoj (04.14) dėl trečiosios vietos susitiks su Jonavos „Triobet“.

Rungtynių pradžia buvo sėkmingesnė „Žalgirio“ dubleriams – 3:8. Trečią minutę Tomas Lekūnas  („Dzūkija“) išlygino rezultatą (10:10), o devintą alytiškiai į priekį įsiveržė 8

taškais (23:15). Kėlinio pabaigoje, po Luko Lekavičiaus ir Vaido Kariniausko taiklių baudos metimų, „Žalgirio“ dubleriai atotrūkį sumažino iki 4 taškų – 23:19.

Antro kėlinio pradžioje švieslentė lygiąsias rodė du kartus – 25:25; 27:27. Penktą ketvirčio minutę aikštės pranašumą šeimininkams sugrąžino Cezary Trybanski (29:27). Aštuntą minutę Artūras Gugaitis („Žalgiris-2“) išlygino rezultatą (37:37), tačiau pirmoji rungtynių pusė baigėsi 45:41 Alytaus ekipos naudai.

Kitą ketvirtį „Dzūkija“ pradėjo 4:0, o Simonas Kymantas („Žalgiris-2“) pirmuosius kėlinio taškus komandai pelnė tik trečią minutę (49:42). Ketvirčio viduryje rezultatu 51:43 pirmavo Alytaus ekipa. Iki kėlinio pabaigos likus pusantros minutės „Žalgirio“ dubleriai turėjo 11 taškų deficitą (62:51). Per likusį atkarpos laiką komandos taškų nepelnė.

Trečią paskutinio kėlinio minutę po Mindaugo Remino tritaškio „Dzūkijos“ ekipa priekyje buvo 14 taškų (67:53). Iki kėlino pabaigos likus 4 minutėms Tomas Dimša pelnė 5 taškus ir aptirpdė komandų atotrūkį (69:64). Kitą minutę „Dzūkija“ spurtavo 5:0 ir įsiveržė į priekį 74:66. Per likusį laiką Alytaus ekipa išlaikė pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 81:70.

Rezultatyviausias nugalėtojų ekipoje buvo M. Reminas, pelnęs 14 taškų. Po 12 pridėjo C. Trybanski (5 atk. kam.), Tauras Skripkauskas (4 atk. kam.) ir Tomas Lekūnas.

„Žalgirio“ dublerių komandai po 16 taškų pelnė Marius Grigonis (6 atk. kam.) ir Tomas Dimša (4 atk. kam.). A. Gudaitis pelnė 14 taškų ir atkovojo 15 kamuolių.

„Mažeikiai“ iš „Triobet“ atėmė šansą patekti į NKL finalą

13.04.2013

Pirmojoje rungtynių pusėje pranašumą demonstravo Jonavos „Triobet“. Antrojo kėlinio pabaigoje „Mažeikiams“ pavyko įsiveržti į priekį ir iki rungtynių pabaigos išlaikyti pranašumą. Paskutinėmis rungtynių minutėmis vyko apylygė ir įtempta kova, tačiau rezultatu 67:70 (18:15; 10:22; 16:17; 23:16)  pirmąją finalinio ketverto turnyro kovą laimėjo Mažeikių miesto klubas.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Mažeikių“ ekipa – 0:5. Neilgai trukus „Triobet“ spurtavo ir po 4 keturių minučių priekyje buvo 8:7. Aštuntą minutę švieslentė rodė

lygų rezultatą (13:13). Po pirmo kėlinio priekyje buvo Jonavos „Triobet“ rezultatu 18:15.

„Triobet“ antrojo kėlinio pradžioje vis dar pirmavo (22:15; 24:21; 26:22). Aštuntą minutę E. Žukauskas („Mažeikiai“) išvedė komandą į priekį – 26:30. Po pirmos rungtynių pusės rezultatu 28:37 priekyje buvo „Mažeikiai“.

Kitame ketvirtyje žaidimą kontroliavo „Mažeikiai“. Trečią kėlinio minutę žemaičiai įgijo 10 taškų pranašumą (30:40). Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes „Triobet“ nuo varžovų atsiliko 15 taškų (31:46). Prieš prasidedant paskutiniajam kėliniui komandas vėl skyrė 10 taškų (44:54).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Mažeikiai“ turėjo 10-8 taškų pranašumą. Antrojoje ketvirčio pusėje „Triobet“ šiek tiek paspaudė į priekį ir trisdešimt aštuntą rungtynių minutę priartėjo prie varžovų iki 2 taškų (63:65). Iki rungtynių pabaigos Jonavos ekipai nepavyko arčiau priartėti varžovų ir pralaimėjo susitikimą 3 taškais – 67:70.

Rezultatyviausias nugalėtojų ekipoje buvo E. Žukauskas - 19 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai. 14 pridėjo R. Giedraitis, A. Kojenetsas - 9 taškai ir 5 atkovoti kamuoliai.

M. Linkevičius „Triobet" ekipai pelnė 14 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. 12 taškų pridėjo R. Juknevičius.

Alytuje „NKL juniors“ bandys įveikti žinomų žmonių komandą „Kažkur matyti“

12.04.2013

Jau rytoj (04.13) Alytaus sporto ir reakrecijos centre 16 val. susitiks Mažeikių „Mažeikiai“ ir Jonavos „Triobet“. Iškart po šios kovos (17:50) krepšinio aikštelėje pasirodys „Kažkur matyti“ – žymių žmonių komanda, suburta iš žiniasklaidos, politikų, medikų, buvusių profesionalių krepšininkų ir net kriminalistų atstovų bei jų varžovai – „NKL juniors“ – antrus metus iš eilės specialiai finalinio ketverto renginiui suburta jauniausių NKL klubų krepšininkų komanda.

Greitesni, aukštesni, šoklesni – prieš gudresnius, daugiau mačiusius ir fiziškai… stambesnius. Praėjusiais metais

vieno taško skirtumu laimėjo jaunystė. NKL klubų jaunimas parodomosiose nepilno formato rungtynėse sieks dar kartą pamokyti garbaus amžiaus „dėdžių” komandą.

Rungtynės su „NKL juniors“ – jau tradicinis ir rimčiausias „Kažkur matytų” iššūkis, kuriam ryžosi šie drąsūs vyrai: