NKL čempionams „Mažeikiams“ LKL durų neatvėrė

14.06.2013

Penktadienį (06. 14) Vilniuje vykusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susirinkime buvo išrinktas naujas vadovas. Naujuoju LKL prezidentu išrinktas verslininkas Remigijus Milašius. 55-erių metų verslininkas kovoje dėl posto pranoko bendrovės „Top Sport“ vadovą Gintarą Staniulį.

R. Milašius LKL poste pakeis daugelį metų aukščiausiai Lietuvos krepšinio lygai vadovavusį verslininką Šarūną Kliokį.

LKL susirinkime buvo aptartas ir NKL čempionų Mažeikių „Mažeikių“ prašymas rungtyniauti aukščiausioje lygoje. Tačiau LKL nariai vienbalsiai atmetė Mažeikių klubo prašymą dėl komandos perkėlimo į aukštesniąją lygą. Taip klubui buvo užtrenktos durys į LKL.

Klubo finansinė ataskaita susirinkimo dalyviams abejonių nekėlė, tačiau tokį sprendimą LKL nariai priėmė dėl arenos netinkamumo. LKL atstovai nepatikėjo Ventos vidurinės mokyklos sporto salės rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo realumu. Įtikinti komisijos narių nesugebėjo nei klubo vadovybės, nei „Mažeikių“ rėmėjai, nei Mažeikių miesto meras.

„Mažeikių“ direktorius Giedrius Petrulevičius šį sprendimą įvardino netikėtu ir pareiškė, kad į Vilnių „važiavo veltui“.

Mažeikių „Mažeikiai“ į LKL bandė sugrįžti po devynerių metų pertraukos.

NKL ir LSU pasirašė bendradarbiavimo sutartį

12.06.2013

Antradienį (06.11) Kaune Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ją parašais sutvirtino LSU rektorius, prof.habil.dr. Albertas Skurvydas ir NKL prezidentas Remigijus Štaras. Ceremoniją stebėjo LKF garbės prezidentas Vladas Garastas, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, LSU sporto ir infrastruktūros prorektorius, prof.dr. Aleksas Stanislovaitis, LSU akademinė bendruomenė, NKL klubų vadovai.

Pagrindinis sutarties tikslas – mokslo pritaikymas praktikoje. Šalių bendradarbiavimo sutartis atvėrė NKL klubams naujas krepšininkų testavimo, LSU mokslinės tiriamosios laboratorijos panaudos, trenerių kvalifikacijos kėlimo galimybes. NKL ir NKL klubai nuo ateinančio rudens taps LSU vadybos, pedagogikos ir treniravimo specialybių studentų praktikos vieta.

„Man šitoje sutartyje viskas patinka, o dar labiau patiks, kai pradėsime daryti realius darbus. Patinka svajoti, bet dar labiau patinka, kai svajonės yra sugaunamos, patikrinamos mokslu, išgryninamos ir pritaikomos gyvenime. Mūsų paskirtis skleisti žinias, jas pritaikyti treniruočių procese. Mums vien laboratorijų neužtenka, reikia ir krepšinio aikštelių, todėl matau abipusę sutarties naudą“, – pasirašęs sutartį sakė prof. habil.dr. Albertas Skurvydas.

„Mes jau dabar pasiruošę Nacionalinės krepšinio lygos administracijai ir klubams rengti seminarus bei mokymus. Neabejoju, kad turime daug patirties ir norime pasidalinti naujausiais sporto mokslo pasiekimais. Sutartis atvers platesnes bendradarbiavimo galimybes ir viliuosi, kad jis bus aktyvus“, – teigė LSU rektorius prof. habil.dr. Albertas Skurvydas.

„Džiaugiamės tapę viena pirmųjų lygų, skleidžiančių švietėjišką misiją, kad mokslas neliktų tik mokslu, bet būtų pritaikytas ir gyvenime. Sieksime, jog praktinis LSU mokslo įdirbis ir žinių panaudojimas būtų prieinamas visiems NKL klubams. Užtikrinu, jog NKL ir lygos klubai yra pasiruošę į savo darbą įtraukti studentus. Skatinsime juos grįžti į savo miestų ar miestelių klubus atlikti praktikas ir ten įgautų noro dirbti. Tai iš dalies ir mūsų skleidžiamos savanorystės idėjos plėtojimas. Bendruomenės stiprinimas veda mus į priekį. Džiaugiuosi, kad LSU taip greitai atsiliepė į mūsų kreipimąsi,“– kalbėjo NKL prezidentas Remigijus Štaras.

Nusipelnęs Lietuvos treneris ir LSU prorektorius prof.dr. Aleksas Stanislovaitis LSU ir NKL bendradarbiavime įžvelgė didžiulę praktinę naudą: „Kiekvienais metais dėl netinkamai organizuoto treniruočių proceso sportininkai patiria daug traumų. Dažniausiai tai – kryžminio kelio plyšimas, tokių operacijų atliekama šimtai. Pritaikius naujausias technologijas to būtų išvengta. LSU turi visus reikiamus testavimo reikmenis, ir tikrai gali prisidėti prie traumų prevencijos bei krepšinio tolimesnio klestėjimo Lietuvoje".

„Jazz-Diremta“ tris kėlinius pirmavo prieš Filipinų rinktinę, bet ketvirtajame neatsilaikė

08.06.2013

Penktadienį (06.07) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti „Jazz-Diremta“ sužaidė draugiškas rungtynes su nacionaline Filipinų krepšinio rinktine. Po trijų kėlinių NKL komanda pirmavo 5 taškais (47:52), tačiau sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidę svečiai iš Filipinų sugebėjo rezultatą persverti savo naudai. Klaipėdoje vykusios rungtynės baigėsi rezultatu 74:63 (16:18, 14:18, 17:16, 27:11) filipiniečių naudai.

Keliais vasarą neatostogaujančiais krepšininkais sudėtį pastiprinusioje „Jazz-Diremtos“ komandoje 

rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Ronaldas Rutkauskas. 14 taškų į Filipinų rinktinės krepšį įmetė Paulius Vaitiekūnas, 12 - Karolis kokoška, 6 – Evaldas Aniulis, 5 – Paulius Petrilevičius, 3 – Mindaugas Kalvelis, 2 – Deividas Sabeckis, 1 – Donatas Sabeckis.

Filipinų komandoje rezultatyviausiai žaidė Douthtt’as – 18 taškų. 13 taškų pridėjo Norwodd'as.

Išplėstinėje Lietuvos U-20 rinktinės sudėtyje – vienuolika NKL krepšininkų

05.06.2013

Dar viena Lietuvos jaunųjų krepšininkų rinktinė pradėjo pasirengimą savo amžiaus grupės Europos čempionatui. Nidoje į pirmąją treniruočių stovyklą susirinko jaunimo (iki 20 metų) komandos kandidatai, kuriems šiemet vadovauja Tomas Pačėsas.

Pirmą kartą darbo su Lietuvos jaunimo rinktine ėmęsis specialistas pirmojoje treniruočių stovykloje stebi daugiau nei 20 krepšininkų. Į stovyklą iš didelio būrio kviestų žaidėjų dėl sveikatos negalėjo atvykti tik Simonas Kymantas.

20-mečiai Nidoje stovyklaus iki birželio 14-osios, o birželio 11 ir 13 dienomis pajūryje išbandys jėgas su Filipinų vyrų rinktine. Birželio 15-20 dienomis jaunimo rinktinės kandidatai treniruosis Druskininkuose, vėliau dalyvaus kontroliniame turnyre Kaune, surengs stovyklą T. Pačėso gimtajame mieste Alytuje, o pasirengimą Europos čempionatui užbaigs Estijoje, kurioje ir vyks Europos čempionatas.

20-mečių Europos čempionato pirmojo etapo A grupėje Lietuvos krepšininkai susitiks su Graikijos, Vokietijos, Serbijos ir Gruzijos rinktinėmis.

LIETUVOS JAUNIMO U-20 RINKTINĖS KANDIDATAI:

Ignas RAMAŠAUSKAS (211 cm, Vilniaus „Sakalai“, LKL)
Laimonas CHATKEVIČIUS (213 cm, Pietų Karolinos universitetas, JAV)
Šarūnas BENIUŠIS (206 cm, Kauno „LSU-Baltai“, LKL)
Aurimas MAJAUSKAS (203 cm, „Future College Prep“ , JAV)
Žygimantas RIAUKA (203 cm, Viskonsino universitetas, JAV)
Mindaugas KAČINAS (201 cm, Pietų Karolinos universitetas, JAV)
Tomas LEKŪNAS (200 cm, Alytaus „Dzūkija“, NKL)
Tauras JOGĖLA (203 cm, Panevėžio „Lietkabelis“, LKL)
Mantas MOCKEVIČIUS (189 cm, Palangos „Palanga“, LKL)
Martynas PALIUKĖNAS (195 cm, Vilniaus „Statyba“, NKL)
Aurimas URBONAS (196 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Ignas DAUKŠYS (195 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Juozas BALČIŪNAS (190 cm, Lemonto vidurinė mokykla, JAV)
Paulius SEMAŠKA (184 cm, Kėdainių „Nevėžis“, LKL)
Vaidas KARINIAUSKAS (200 cm, Kauno „Žlgiris-2“, NKL)
Simonas LEKYS (182 cm, Trakų „Trakai“, RKL)
Osvaldas OLISEVIČIUS (200 cm, Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rytis JUKNEVIČIUS (187 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Laurynas LUČINSKAS (201 cm, Gargždų „Gargždai-Bremena“, NKL)
Evaldas ŠAULYS (193 cm, Šilutės „Šilutė“, NKL)
Ignas VAITKUS (189 cm, Pakruojo „Meresta“, NKL)
Edgaras ZINEVIČIUS (202 cm, Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rokas NARKEVIČIUS (196 cm, Gioteborgo KFUM, Švedija)

„Radviliškio-Juodelių“ centras V. Trepočka: apie praėjusį sezoną ir atostogas

24.05.2013

Žiūrint į „Radviliškio-Juodelių“ 2012-2013 metų sezono statistiką, vienas iš komandos lyderių buvo Vaidas Trepočka. Jis vidutiniškai pelnydavo 13,4 taško ir dažnai būdavo rezultatyviausias komandoje. Asmeninių rodiklių 200 cm „centras“ nesureikšmina ir nelaiko savęs „Radviliškio-Juodelių“ lyderiu. Daugiau apie V. Trepočkos ir komandos žaidimą, gyvenimą su kambarioku, poilsį po anksti baigto sezono, skaitykite interviu su krepšininku.

Pernai po reguliariojo sezono „Radviliškis-Juodeliai“ buvo pirmi, šiemet – vienuolikti. Ar prieš atvykdamas į komandą tikėjaisi tokio nuosmukio?

Šiemet buvo kitokia komandos komplektacija. Kažko trūko. Nuosmukio tikrai nesitikėjom, manėm, kad geriau seksis. Mūsų tikslas buvo išeiti į ketvertuką, bet keitėsi žaidėjai – kažkas pritapo, kažkas ne.

Kelią į finalinį ketvertą jums užkirto jauniausia NKL komanda Kauno „Žalgiris-2“. Ko pritrūko pergalei prieš kauniečius?

Nedaug trūko, bet pralaimėjom pirmąsias išvykos rungtynes, tai sakyčiau, jos buvo lemiamos. Privalėjome laimėti antrąsias serijos rungtynes namuose. Laimėjome. Na, o trečios rungtynės... Jaunimas patirties neturėjo, tačiau nugalėjo mus greičiu ir jaunatviška energija. Išvykoje buvome gerai nusiteikę, bet nepasisekė keli metimai, gal kažkas buvo ne tinkamos nuotaikos. Čia juk krepšinis – kamuolys apvalus.

Žiūrint į tavo asmeninę statistiką, galima spręsti, jog sezonas buvo labai nepastovus – dažnai metėte po 25 taškus, bet dažnai – tik po 5. Kas tą lėmė?

Pas mus nebuvo ryškaus lyderio, tai daug kas priklausė nuo varžovų gynybos. Kartais man nesisekdavo, bet komandos draugams pabrėždavau – jūs žaiskit savo žaidimą, o aš prisitaikysiu prie jūsų.

Vis dėlto ne pirmą sezoną NKL esi komandos lyderis. Tai reiškia, kad patirties ir jėgų dar turite. Gal ateities planuose yra LKL?

Nesijaučiau lyderiu, aš tiesiog padėdavau komandai. Dėl LKL nežinau. Aišku, galėčiau grįžti. Žaidžiau su kolega Nerijumi Varneliu, kuris grįžo į LKL ir šį bei tą parodo. Tokie posūkiai įdomūs. Gal ir galėčiau grįžti, gal ir ne, tai priklauso nuo noro ir kūno.

Gyvenai kitame mieste, buvai savotiškas legionierius. Ar rungtyniaudamas kitame mieste jauti papildomą spaudimą iš vadovų, trenerių, žiūrovų?

Spaudimas šiek tiek jaučiasi. Kai atvažiuoji iš kito miesto, komanda iš tavęs tikisi geresnių rezultatų.

Ar Radviliškyje turėjai kambarioką? Koks buvo gyvenimas su juo?

Gyvenau su komandos draugu Eriku Kaupaičiu. Turėjau labai šaunų kambarioką, dalindavomės maistu, turėjau gerą šef povar. Gyvenimu su juo tikrai nesiskundžiau.

Praėjęs sezonas tau asmeniškai buvo geras?

Jeigu komanda kažkur lentelės apačioje, tai sezonas buvo prastas ir savo asmeniniu rezultatu nesu patenkintas. Jei komanda būtų patekusi į finalinį ketvertą, tada sakyčiau, kad sezonas geras ir pačiam, ir komandai.

Anksti baigėte sezoną. Ką veiki dabar?

Dabar poilsiauju, užsiimu šiokia tokia veikla. Sportuoju, ruošiuosi kitam sezonui.

Kaip šiuo metu sportuojate?

Esu iš Panevėžio, tai kas čia susirenka, su tais sportuoju. Sporto salėje žaidžiame krepšinį.

Ar turi planų kitam sezonui?

Ne, kol kas apie tai negalvoju. Dar per anksti. Kai kurie dar tik baiginėja sezoną. Turiu šiokių tokių pasiūlymų, bet jie nekonkretūs. O ar liksiu Radviliškio komandoje, priklausys nuo vadovų.

Kur planuoji praleisti atostogas?

Dar nežinau. Galvoju, gal į užsienį, gal čia – vietoje. Kai aš esu Lietuvos gamtos mylėtojas, tai man geriausia būtų atostogauti čia. Su meškere rankoj ar šiaip gerų draugų būry.

Lietuvos 19-mečių rinktinėje - devyni NKL krepšininkai ir treneris

23.05.2013

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 19 metų) rinktinė pradėjo pasirengimą birželio 27 — liepos 7 dienomis Čekijos sostinėje Prahoje vyksiančiam pasaulio čempionatui. Į pirmąją treniruočių stovyklą rinktinės vyriausiasis treneris Tomas Masiulis pakvietė 19 krepšininkų. Tarp jų yra visi 12 vaikinų, 2012-aisiais Vilniuje tapę Europos 18-mečių vicečempionais.

„Pavyko surinkti į stovyklą visus žaidėjus, kurių norėjome. Visi sveiki, galėsime įvertinti visus norimus kandidatus. Tiesa, su mumis dar nėra Tomo Dimšos ir Mariaus 

Grigonio, kurie dabar sportuoja su Kauno „Žalgiriu“. Manau, 17 žaidėjų pirmajai treniruočių stovyklai yra optimalus skaičius“, — sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris T. Masiulis.

Pirmoji 19-mečių rinktinės treniruočių stovykla surengta Kaune. Laikinojoje sostinėje krepšininkai treniruosis iki birželio 1 dienos. „Žalgirio“ treniruočių centro sporto salėje mūsų 19-mečiai gegužės 30, 31 ir birželio 1 dienomis sužais trejas kontrolines rungtynes su Australijos bendraamžiais. Visų mačų pradžia — 19 val.

„Po šių rungtynių planuojame atsisveikinti su keturiais rinktinės kandidatais ir pasilikti 15 žaidėjų“, — planavo T. Masiulis.

Birželio 3-16 dienomis Lietuvos rinktinė treniruosis Druskininkuose. Numatoma, kad ten komanda sužais po dvejas draugiškas rungtynes su Ukrainos ir Rusijos 20-mečių rinktinėmis.

Pasirengimą pasaulio čempionatui mūsiškiai užbaigs treniruočių stovykla Rukloje birželio 17-23 dienomis, o paskutinis kontrolinis mačas birželio 22 dieną bus sužaistas Kaune su Turkijos 20-mečiais.

Į Čekiją mūsų krepšininkai išvyks birželio 25 dieną.

LIETUVOS RINKTINĖS KANDIDATAI

Tomas Galeckas (Vilniaus „Statyba“, NKL)
Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“, NKL)
Jokūbas Gintvainis (Vilniaus „Sakalai“, LKL)
Mantvydas Stašelis (Kauno A. Sabonio KC, RKL)
Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris-2“, NKL)
Justas Tamulis (Kauno „Žalgiris-2“, NKL)
Simas Raupys (Birštono „Jazz-Diremta“, NKL)
Marius Grigonis (Kauno „Žalgiris-2“, NKL)
Tautvydas Jodelis („Trakai“, RKL)
Paulius Šatkus (Barking Abbey, Didžioji Britanija)
Tomas Miškinis, (Kauno A. Sabonio KC, RKL)
Denisas Krestininas (Vilniaus „Sakalai“, LKL)
Vilius Sajekas (Kauno raj. „Tornado–Diremta“, RKL)
Donatas Tarolis („Gargždai-Bremena“, NKL)
Augustinas Jankaitis (Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rokas Gustys (Oak Hill academy, JAV)
Benas Griciūnas (Auburn univ., JAV)
Martinas Gebenas (Saint Maria Goretti High School, JAV)
Alvydas Žarskus (Vilniaus „Statyba“, NKL)


Vyr. treneris — Tomas Masiulis
Treneris — Dalius Lubys
Treneris — Evaldas Beržininkaitis
Daktaras — Vytautas Kailius
Fizinio rengimo treneris — Justas Grainys
Vadovas — Martynas Račkauskas

"Ežerūnas-Karys" pasirašė sutartį su įžaidėju Tomu Galecku

21.05.2013

Molėtų "Ežerūnas-Karys" pradeda rikiuoti komandos gretas ateinančiam 2013-2014 m. NKL krepšinio čempionatui.

Mindaugo Kildišiaus treniruojama ekipa pirmoji iš NKL klubų paskelbė pasirašiusi sutartį su nauju krepšininku. Juo tapo įžaidėjas Tomas Galeckas. Oficialioje komandos internetinėje svetainėje www.ezerunas.lt paskelbta, jog su 19 metų gynėju, kuris šiuo metu dalyvauja Lietuvos jaunimo (U-19) rinktinės pasiruošimo stovykloje pasaulio čempionatui Čekijoje, pasirašyta dviejų metų sutartis.

Paskutinius du sezonus T. Galeckas atstovavo Vilniaus "Statybai". Tiesa, dėl traumos krepšininkas 2012-2013 metų sezone nesužaidė nei vienerių rungtynių.

M. Prekevičius: iškritome į RKL, tačiau per tris metus nuveiktu darbu esu patenkintas

13.05.2013

Buvusio Lietuvos krepšinio rinktinės, LKL bei užsienio klubų žaidėjo Mariaus Prekevičiaus pastangomis 2011 metais buvo įkurtas Gargždų miesto krepšinio klubas. Ekipa sėkmingai pasirodė Regioninėje krepšinio lygoje (RKL) ir debiutavo Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Tačiau čia gargždiškiai sužaidė tik du sezonus – antrajame liko paskutiniai ir buvo priversti grįžti atgal į RKL. Nepaisant nuopuolio, M. Prekevičius, „Gargždų-Bremenos“ prezidentas, džiaugiasi komanda, nes joje gali pasireikšti vietiniai miesto gyventojai.

Prieš tris metus jūsų pastangomis buvo įkurta „Gargždų“ krepšinio komanda. Ar džiaugiatės darbo rezultatu?

Džiaugiuosi, nes Gargždų miestelis ilgai neturėjo panašios komandos. Mano tikslas buvo ją atgaivinti.

Po 2012-2013 metų sezono Gargždų komanda iškrito į RKL. Komandai buvote išsikėlę aukštesnius tikslus?

Niekada nesitiki, jog liksi paskutinis, bet labai didelių tikslų sau nekėlėme. Didžiausias tikslas - kad jauni žmonės, moksleiviai ir studentai, galėtų žaisti krepšinį, o ne gatvėmis trintųsi ar prie kompiuterių sėdėtų.

Per 2012-2013 metų sezoną Gargždų komanda iškovojo 6 pergales ir patyrė 28 pralaimėjimus. Kaip pakomentuotumėte tokius komandos rodiklius?

Juos daug kas įtakojo. Vienas faktorių - finansavimas. Negalėjome įsigyti pajėgesnių žaidėjų, kad galėtume siekti aukštesnių tikslų. Tačiau tokioje situacijoje daugiau žaisti gavo jaunesni žaidėjai ir aš vis tikiuosi, kad jie tobulės ir vėliau, kitose komandose, galės uždirbti pinigus.

„Gargždai-Bremena“ reguliariajame sezone nugalėjo lygos čempionus „Mažeikius“, vėliau įveikė ir finalinio ketverto dalyvę Jonavos „Triobet“. Kaip gimdavo tokios netikėtos pergalės?

Tikriausiai visos NKL komandos sutiktų, kad Gargžduose laimėti yra sunku. Ir aš džiaugiuosi, kad praėjus vos trims metams nuo klubo įkūrimo, užsiklijavome tokią etiketę. Tai ir trenerio, ir sirgalių nuopelnai, kurie savo išmone daro šou. Todėl dabar kitas iššūkis, kad komanda būtų stipri ir išvykoje, ne tik namuose.

Kokie „Gargždų-Bremenos“ ateities planai?

Tikimės grįžti į NKL. Tik negaliu pasakyti, kada.

Ką keisite komandoje? Turite konkrečių planų?

Sunku pasakyti. Kalbame apie antrą ir trečią pagal pajėgumą lygas, jos kiekvienais metais gali labai keistis. Labai yra mažai komandų, kurios išlaiko tuos pačius žaidėjus ar trenerius. Viskas priklauso nuo finansinių galimybių ir nuo žaidėjų.

Jūs pats, būdamas NKL komandos prezidentu, šiais metais žaidėte Irane. Kokie įspūdžiai?

Išvykęs nesigailėjau. Irane įgijau naujos patirties. Naujos pažintys. Toks tas Iranas – įdomus. Įdomu ten nuvažiuoti, pabuvoti. Kitokia kultūra, kitoks krepšinis.

Su kuria Lietuvos lyga būtų galima sulyginti Irano krepšinį?

Ten tikriausiai nėra tokių komandų kaip Kauno „Žalgiris“ ar Vilniaus „Lietuvos rytas“. Galvoju, kad Irano pirmos dvi komandos turėtų šansų būti LKL turnyrinės lentelės viduryje. Komandos turi daug legionierių, jų finansavimas didelis. Jei komanda turi legionierių, vietiniams nuo to tik geriau – jie iš jų mokosi.

Esate užsiminęs apie galimą trenerio karjerą...

Aš savęs tikrai nematau Gargždų komandos treneriu. Mano veikla šiek tiek kitokia, darau kitus darbus. „Gargždams“ visada padėsiu. Visada sakiau ir sakysiu, kad Gargždų komanda turi būti miestelio gyventojų saviraiškos vieta. Kad joje galėtų žaisti jauni vietiniai krepšininkai.

Apie kitų klubų treniravimą galvoju. Žmonės mane siūlo vieniems, kitiems. Apie trenerio karjerą mąstau, bet sprendimų kol kas nepriėmiau.

NKL komentatorius Rytis Kazlauskas: „Per pusmetį šoktelėjau nuo nulio iki LRT“

03.05.2013

Rytis Kazlauskas – tik įdėmesniems krepšinio sirgaliams girdėtas vardas. Tai žmogus, šį sezoną komentavęs daugiausia NKL rungtynių. Komentatoriaus ausines R. Kazlauskas išbandė sudalyvavęs NKL organizuotame komentatorių konkurse. Tiesioginėje interneto transliacijoje debiutavęs lapkričio mėnesį, šis gabus studentas balandžio viduryje rungtynes stebėti padėjo jau LRT žiūrovams. Per penkis mėnesius Rytis komentavo NKL, LKL, BBL, LMKL ir RKL rungtynes. Mintimis apie komentatoriaus karjeros pradžią ir neįtikėtiną progresą, pažintį su Tautvydu Meškoniu ir ateities planus R. Kazlauskas pasidalino su oficialia NKL internetine svetaine www.nklyga.lt.


Ryti, kaip atsitiko, kad tapai krepšinio rungtynių komentatoriumi?

Būdamas vaiku išjungdavau televizoriaus garsą ir tada pats įgarsindavau. Ir tai buvo ne vien krepšinio rungtynės. Vis dėlto niekad negalvojau, kad dirbsiu komentatoriaus darbą. Man atrodė, kad tai sudėtinga veikla, nes reikia spėti kalbėti, reikia turėti ką papasakoti, žinoti kontekstą, taisykles, stebėti statistiką ir visa tai mokėti gražiai sudėti į vieną. Tačiau kai vienoje krepšinio svetainėje buvo paskelbtas komentatorių konkursas, aš tiesiog nusprendžiau, kad reikia sudalyvauti. Ne dėl to, kad norėčiau laimėti, bet dėl to, kad norėjau sau įrodyti, jog galėčiau patekti tarp tų kelių laimingųjų. Kai viskas pasisekė, buvau labai laimingas.

Kokios mintys tave aplanko, kai pasiklausai pirmuosius savo įrašus?

Tragiška. Dabar jaučiuosi smarkiai šovęs į priekį. Jaučiu, kad keturiasdešimties komentuotų rungtynių praktika tikrai patobulino mano krepšinio terminologijos žodyną. Išmokau ką galima sakyti, ko negalima ir rungtynių metų išmokau kalbėti neužsikirsdamas.

Ar prisimeni savo pirmąsias tiesiogiai komentuotas rungtynes?

O taip. Tada žaidė Birštono „Jazz-Diremta“ prieš Kauno „Žalgirį-2“. Kai dabar pasižiūriu tas rungtynes ir pasiklausau savęs, noriu kuo greičiau išjungti. Arba kai man būna liūdna, kartais pasiklausau – iškart pralinksmėju. Tiesiog mane nemokantį plaukti mano paties pageidavimu įmetė į baseiną, o man reikėjo išplaukti. Ir aš neprigėriau.

Ar ruošiesi prieš rungtynes?

Kai tik pradėjau užsiimti komentavimu, labai daug ruošdavausi. Praleisdavau ne vieną valandą rinkdamas informaciją, domėdamasis komandomis, žaidėjais, klubais, statistika, todėl mano pirmosios komentavimo patirtys buvo labai sausos. Daug kalbėdavau apie statistiką, norėdavau kuo daugiau pasakyti. Vėliau pasiklausiau patarimų ir išmokau, kad reikia stebėti rungtynių eigą ir suderinti komentavimą su statistika. Nuo tada mažiau laiko praleisdavau domėdamasis statistika, bet daugiau dėmesio skiriu apskritai krepšiniu, kad turėčiau ką įdomaus papasakoti.

Kaip manai, kokios aplinkybės įtakojo tavo komentavimo tobulėjimą?

Profesionalumas, manau, didėjo dėl didelio rungtynių kiekio. Komentavau NKL rungtynes, vėliau LKL, BBL, MKL, LMKL, RKL ir net rankinio mačus. Dėl to, kad apsiėmiau daug komentuoti, sugebėjau greitai patobulėti. Ir tikrai ne dėl to, kad daug laiko praleisdavau ruošdamasis rungtynėms. Tiesiog viskas buvo subalansuota – didelis rungtynių skaičius ir ruošimasis padėjo paspartinti procesą.

Išvardinai nemažai lygų, kurių rungtynes komentuoji. Kuri tau mieliausia?

Žinoma, NKL. Šios lygos rungtynes komentuoti man patinka ne tik dėl to, kad joje turėjau pirmąsias rungtynes, bet ir dėl to, kad ji labai gerai organizuota, su ja viskas gerai. Žaidėjai juda tarp komandų, tačiau nėra kažkokio chaoso. Tarkime, rungtynės nėra be priežasties nukeliamos ar viena komanda žaidžia vieną ratą, o kitos žaidžia po du. Tiesiog viskas aišku, aiški sistema, nėra tvarkaraščio pakeitimų sezono metu.

Ką manai apie žinomus Lietuvos komentatorius? Kuris jų tau - geriausias pavyzdys?

Linas Kunigėlis ir Robertas Petrauskas, kaip krepšinio komentatoriai, man tikrai imponuoja. Bet Lietuvos komentatorių tėvu laikyčiau Kesminą. Jis toks žmogus, kuris puikiai išmano savo sritį – futbolą - ir sugeba įdomiai kalbėti, išlaikyti emocijas, sugeba nepalaikyti vienos ar kitos komandos. Nesakau, kad kiti komentatoriai palaiko kokias nors komandas, tačiau jis, kaip idealas. Jis sugeba išlaviruoti ir jis gali komentuoti kitas sporto šakas. Tai žmogus, kuris įsigilina į savo sritį, tačiau neapleidžia ir kitų. Todėl jis – sektinas pavyzdys.

NKL finalo rungtynes LRT žiūrovams Rytis Kazlauskas komentavo kartu su Tautvydu Meškoniu


Komentatoriui turbūt baisiausia – nuobodžios rungtynės. Ką darai, kad transliaciją šiek tiek pagyvintum?

Kai rungtynių tempas yra lėtesnis, komentatorius labai dažnai kartoja tas pačias frazes. Tarkime, viena komanda visą laiką puola ir įmeta, o kita neįmeta, tuomet jau reikia pavartoti įdomesnių frazių, įdomesnės informacijos vien tam, kad žiūrovas išlaikytų dėmesį stebėdamas rungtynes, nors jis mato triuškinimą į vienus vartus. Tokiu atveju nepakenkia vienas kitas vaizdingesnis išsireiškimas ar pokštas. Tiesa, tokie „išsišokimai“ neturėtų trukdyti žiūrovui.

NKL finalą komentavai kartu su Tautvydu Meškoniu, o rungtynes tiesiogiai transliavo LRT. Per trumpą laiką pasiekei pakankamai dideles aukštumas.

Komentuoti pradėjau nuo pernai metų lapkričio pabaigos ir per mažiau negu penkis mėnesius man pavyko įžengti į didįjį TV ekraną. Iš pradžių patirtis komentuojant kartu su Tautvydu Meškoniu pasirodė labai baisi ir maniau, kad galbūt nesugebėsiu. Tačiau Tautvydas yra profesionalas. Jis man davė daug patarimų, išlaikė komentavimo ritmą – nurodydavo pauzes, leisdavo man pasireikšti ir neliko jokio baimės jausmo. Ta patirtis buvo nepakartojama ir po rungtynių jam padėkojau.

Kokie tavo, kaip komentatoriaus, ateities planai, siekiai, svajonės?

Norėčiau kilti, išbandyti savo jėgas televizijoje ir komentuoti vienas. Norėčiau komentuoti įvairių lygų rungtynes. Gal net ir Eurolygos mačus. O šiuo metu tiesiog mėgaujuosi komentavimu. Ir kol turėsiu galimybę komentuoti rungtynes, griebsiu ją ir važiuosiu kad ir į kitą Lietuvos galą.

Po rungtynių tau tenka dirbti reporterio ir korespondento darbą. Ar pavadintum save žurnalistu?

Apie žurnalistiką aš nemąsčiau iki šių metų sezono. Tik tapęs NKL komentatoriumi sužinojau, kad po rungtynių reikės kalbinti komandų trenerius. Tai buvo įžanga į žurnalisto darbą. Būdavo taip, kad daugiau klausdavau apie jų darbą viso sezono metu, o ne apie konkrečias rungtynes, kas yra aktualu žiūrovui. Mokiausi ir pradėjau suprasti, ko reikia klausti, ko ne. Ši patirtis praverčia ir dirbant internetinių transliacijų televizijoje „SportoTV.lt“, kada reikia rašyti straipsnius, rungtynių apžvalgas. Būtų smagu suderinti komentatoriaus ir žurnalisto darbą, tačiau komentavimas labiau traukia.

Pradėjęs komentuoti buvai pastebėtas ir pakviestas dirbti internetinėje sporto televizijoje „SportoTV.lt“. Kokios Tavo pareigos?

Esu transliacijų koordinatorius, kitaip sakant, dar ir puslapio administratorius. Mano darbas yra prižiūrėti transliacijų kokybę, kad viskas vyktų sklandžiai. Nors būna, kad nekomentuoju NKL rungtynių, vis tiek jas stebiu, prižiūriu, kad viskas būtų gerai.

Kaip suderini komentavimą, darbą „SportoTV“ ir studijas universitete?

Mėgstu sakyti, kad studijos darbui netrukdo. Studijos nespaudžia tiek, kad negalėčiau jų suderinti su darbu. Būna, kada turiu atsisakyti kurių nors rungtynių dėl to, kad nueičiau į seminarą ar parašyčiau kontrolinį darbą, tačiau viskas yra suderinama. Aš nestudijuoju medicinos ar tiksliųjų mokslų, kurie iš manęs atimtų kiekvieną vakarą. Netikiu, kad žmonės neturiu laiko. Laiko neturi tik tie, kurie nemoka jo sutvarkyti arba nežino kaip tai padaryti.

Komentatorius R. Kazlauskas kalbina "SMScredit.lt AUTO žaidimo" nugalėtoją

Antrajame turnyre Kinijoje – vėl antroji vieta

29.04.2013

Turnė Kinijoje tęsianti jaunų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) žaidėjų pagrindu sudaryta komanda antrajame savo turnyre Čonkinko mieste liko antra. Romualdo Petronio auklėtiniai į priekį vėl praleido tik JAV ekipą.

Pirmajame turnyro mače lietuviai 89:71 įveikė Kinijos U19 rinktinę. Nugalėtojams Ronaldas Rutkauskas pelnė 25 taškus ir atkovojo 8 kamuolius, Benas Bagdonavičius pridėjo 16 taškų.

Antrajame susitikime mūsiškiai 88:94 turėjo pripažinti JAV komandos, sudarytos iš studentų ir D lygoje rungtyniaujančių žaidėjų, pranašumą.

Paskutiniame turnyro mače lietuviai 82:78 pranoko Australijos U19 rinktinę. Rezultatyviausiai žaidė 20 taškų surinkęs Renaldas Simanavičius, Lukas Lekavičius pridėjo 15 taškų.

Vieną pergalę iškovoję kinai turnyre užėmė trečią, o nė karto nelaimėję australai – ketvirtą vietą.

Viešnagę Kinijoje lietuviai baigs po dar vieno turnyre, kuris vyks Nančango mieste.

Lietuvos komandai, be jau minėtų krepšininkų, taip pat atstovauja: Nerijus Barauskas (Kauno „Žalgiris-2“), Henrikas Gelgota(Future College Prep, JAV), Karolis Kokoška (Birštono „JAZZ-Diremta“), Karolis Mikuličius (Birštono „JAZZ-Diremta“), Donatas Norkus (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“), Simas Raupys (Birštono „JAZZ-Diremta“), Mantvydas Stašelis (Kauno „Žalgiris – Sabonio krepšinio centras“) ir Donatas Tarolis („Gargždai-Bremena“).

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports