Geriausia NKL palaikymo komanda tapo Šilutės „Šilutės“ šokėjos

14.03.2013

Baigėsi geriausios Nacionalinės krepšinio lygos šokėjų komandos konkursas. Lygos fanai, portalo www.sportin.lt lankytojai, NKL administracija ir Kauno „Žalgirio“ šokėjos geriausiomis pripažino Šilutės „Šilutės“ merginas. Antroje vietoje likusias Joniškio „Delikateso“ šokėjas nugalėtojos aplenkė minimalia persvara.

Ypač nuožmi kova tarp „Šilutės“ ir „Delikateso“ palaikymo komandų užvirė NKL facebook paskyroje ir SportIN.lt balsavimo lange. Paskutinę balsavimo parą šilutiškės surinko daugiau simpatijų (apytiksliai 1600 prieš 1500

like‘ų facebook‘e ir 700 prieš 600 balsų SportIN.lt balsavimo lange) ir tai nulėmė galutinę jų pergalę.

Abi daugiausiai fanų simpatijų pelniusios šokėjų grupės iškovojo teisę šokti NKL finalinio ketverto metu, o absoliučioms konkurso nugalėtojoms „Šilutės“ šokėjoms dar atiteko mineralinio vandens „Hermis“ aprangų komplektas bei treniruotė su „Žalgirio“ šokėjomis.

Trečioje vietoje liko Jonavos „Triobet“, ketvirtoje – Molėtų „Ežerūno-Kario“, penktoje/šeštoje – Mažeikių „Mažeikių“ ir Plungės „Olimpo“ komandų šokėjos.

Pirmą kartą NKL istorijoje organizuoto geriausių šokėjų konkurso video medžiagą svetainės youtube.com lankytojai peržiūrėjo daugiau nei 30 000 kartų.

„Perlo-MRU“ rungtynėse paaiškėjo paskutiniai „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ laimingieji

12.03.2013

Tęsiasi „SMScredit.lt AUTO žaidimas“. Šeštadienį (03.09) pagrindinis žaidimo prizas – naujutėlaitis Toyota AYGO – svečiavosi Mykolo Riomerio universitete, kur vietos Vilniaus „Perlas-MRU“ žaidė antrąsias NKL aštuntfinalio rungtynes su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Rungtynes laimėję šeimininkai ypač nudžiugino penkis  rungtynių žiūrovus. Raminta Baužytė, Gytis Dambauskas, Daiva Tvaronė, Greta Aidietytė ir Raimundas Žibūda tapo „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ laimingaisiais ir pateko į finalinį žaidimo etapą. Jis balandžio mėnesį vyks NKL finalinio ketverto metu.

„Zanavykas“ išlygino serijos su „Meresta“ rezultatą

09.03.2013

Gausiausiai šį sezoną į „Atžalyno“ gimnazijos sporto salės tribūnas susirinkę žiūrovai tapo įspūdingo trilerio liudininkais. NKL aštuntfinalio antrosiose rungtynėse pergalę 89:85 (19:21, 20:24, 20:13, 30:27) išplėšė Šakių „Zanavykas“, kartu išlygindamas serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1:1.

Rungtynės prasidėjo Tomo Gaidamavičiaus prasiveržimu po krepšiu, pasibaigusiu dviem taškais. „Zanavykas“ greitai išsiveržė į priekį (5:2, 7:11) ir pirmavo iki pirmojo kėlinio vidurio. Tuomet neįtikėtinai nesėkminga atkarpa pasitaikė

šakiečiui Viliui Šumskiui – 213 cm ūgio vidurio puolėjas užsidirbo net keturis blokus. Po vieno iš jų sekusi ataka baigėsi Beno Bagdonavičiaus dėjimu, ir priekyje vėl atsidūrė pakruojiečiai – 12:11. Liudas Radavičius ir Julius Jucikas taikliais metimais skirtumą dar padidino (19:13), tačiau įtvirtinti persvaros nepavyko: žaliai balti iki kėlinio pabaigos beveik viską suspėjo panaikinti. Po pirmųjų dešimties minučių – 21:19.

Antrajame kėlinyje galutinai paaiškėjo, kad šiame aštuntfinalyje susitinka absoliučiai vienodo pajėgumo komandos. Visas kėlinys vyko taškas į tašką, skirtumas tarp komandų nebuvo didesnis, nei trys taškai. Tačiau paskutiniąją minutę prasidėjo tai, ką iki šiol su malonumu atsimena Pakruojo komandos gerbėjai. Likus žaisti pusę minutės Tomas Gaidamavičius taikliai metė iš už trijų taškų zonos (42:39). „Zanavykas“ ilgai laikė kamuolį, ruošėsi paskutinei savo atakai, galiausiai likus žaisti penkias sekundes Paulius Parachomikas ryžosi atakuoti krepšį, tačiau metimas buvo netaiklus, ir kamuolį atkovojo „Meresta“. T.Gaidamavičius suspėjo persivaryti kamuolį per vidurio liniją, sustoti ties tritaškiu ir aidint sirenai išmesti metimą, kuris pakėlė ant kojų visus žiūrovus, išskyrus Šakių komandos gerbėjus. Įpusėjus rungtynėms – 45:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje T.Gaidamavičius baudos metimu vėl pastūmėjo į priekį pakruojiečius – 46:39. Tačiau tuomet aikštelės šeimininkams prasidėjo tikras košmaras. „Zanavykas“ taikliai mėtė tritaškius, užtikrintai veržėsi po krepšiu, o gynyba buvo tiesiog pavyzdinė. Rezultatas: per tris minutes šakiečiai spurtavo 12:0 ir išsiveržė į priekį (46:51). Šis spyris į užpakalį galiausiai supykdė „Merestą“, ir ši atsakė tuo pačiu – 53:51. Iki kėlinio pabaigos vėl vyko visiškai lygių varžovų dvikova, bet šiek tiek labiau pasisekė svečiams – 58:59 pasibaigus trečiajam ketvirčiui.

Tokio kėlinio, kuris sekė po to, didžioji dalis susirinkusių žiūrovų dar nebuvo matę. Pirmosiomis minutėmis Šakių ekipa įgijo kiek tvirtesnę persvarą – 58:63. O tuomet rungtynės pasiekė kulminaciją. Šakiečiai pelno du taškus – pakruojiečiai nenusileidžia. „Zanavykas“ pataiko tritaškį – „Meresta“ atsako tuo pačiu. Aistros liejosi ir už aikštelės ribų. Tiek šeimininkų, tiek svečių gerbėjai prarėkė visas gerkles, sirgdami už saviškius. Pakruojo komandos gerbėjai ne vieną ir ne du kartus griebėsi už galvų, nes jų palaikoma komanda keletą kartų prarado kamuolį elementariose situacijose. Kaip vėliau paaiškėjo, klaidos tapo lemiamu faktoriumi kovoje dėl pergalės. Po vienos iš jų rezultatui esant 74:76 šakiečiai pelnė du taškus su pražanga, realizavo ir baudos metimą (74:79). Likus žaisti pusantros minutės du taškus pelnė T.Gaidamavičius, o kitoje atakoje salė tiesiog sprogo po L.Radavičiaus tritaškio, išlyginusio rezultatą – 79:79. Edgaras Stanionis prarado kamuolį, tačiau šeimininkai tuo pasinaudoti nesugebėjo, nepaisant to, jog dalyvavo atakoje dviese prieš vieną. O šios klaidos „Zanavykas“ jau neatleido. Nepaisydamas kurtinančio triukšmo, V.Šumskis sugebėjo įstumti kamuolį į krepšį ir vėl išvesti į priekį saviškius – 79:81. Beskubėdamas pelnyti du taškus, Julius Jucikas prarado kamuolį ir buvo priverstas pažeisti taisykles. E.Stanionis neklydo – 79:83, vėliau ir 79:85. Pakruojiečiams reikėjo stebuklo, iki kurio trūko ne tiek jau ir daug. L.Radavičius, mesdamas tritaškį, privertė prasižengti savo varžovą. Visi trys metimai pasiekė tikslą – 82:85. Šakiečiai vėl tiksliai mėtė baudas, tačiau tas pats L.Radavičius likus žaisti dvi sekundes smeigė įspūdingą tritaškį iš aštuonių metrų (85:87). Tačiau perimti kamuolio „Merestai“ nepavyko, o paskutinieji „Zanavyko“ baudų metimai jau tebuvo formalumas. Galutinis rungtynių rezultatas – 85:89.

Pakruojiečių gretose tiesiog nesustabdomas buvo Liudas Radavičius. Komandos kapitonas pelnė 31 tašką (dvitaškiai 4/6, tritaškiai 6/8, baudos 5/7) ir surinko 34 naudingumo balus. Tomas Gaidamavičius įmetė 14, Julius Jucikas – 12 taškų. Šakių „Zanavyko“ ekipoje ryškiai išsiskyrė trys žaidėjai – Vilius Šumskis, Edgaras Stanionis ir Paulius Parachomikas. Pirmieji du pelnė po 22 taškus, o trečiasis ne tik pats įmetė 18 taškų, bet ir atkovojo 12 kamuolių.

„Jazz-Diremta“ pasirodymą NKL čempionate baigė pralaimėjimu „Olimpui“

09.03.2013

Sezoną NKL baigė Birštono „Jazz-Diremta”. Šeštadienį (03.09) NKL naujokų akistatoje Birštono komanda antrąkart per tris dienas nusileido Plungės „Olimpui”. Aštuntfinalio seriją Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai pralaimėjo 0:2.

Nuo antro kėlinio 8-10 taškų pirmavę žemaičiai tvirtai laikė žaidimo vadžias savo rankose. Tiesa, trečiajame kėlinyje šeimininkai prie „Olimpo” priartėjo iki 4 taškų (56:60), tačiau Juliaus Kazakausko ir Elvino Gintvainio tritaškiai atstatė turėtą svečių persvarą, kurią "OLimpui" pavyko išlaikyti iki rungtynių pabaigos.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė 22 taškus pelnęs Audrius Maneikis. J. Kazakauskas pridėjo 20, E. Gintvainis – 10 taškų.

„Jazz-Diremtoje“ rezultatyvumu išsiskyrė Žygimantas Krupskis – 16 taškų. Po 14 į „Olimpo“ krepšį įmetė Karolis Kokoška ir Paulius Petrilevičius.

„Mažeikiai“ eliminavo sėkmingai žaidusią „Šilutę“

09.03.2013

Reguliariajame sezone mažeikiškiai „Šilutę“ sutriuškino vidutiniškai 34 taškų skirtumu. Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms pamario klubas su „Mažeikiais“ kovojo kaip lygūs su lygiais. Nepaisant sėkmingo „Šilutės“ žaidimo, „Mažeikiai“ nugalėjo šią komandą 87:80 ir laimėję seriją 2:0 žengia į NKL ketvirtfinalį.

Po pirmo kėlinio šilutiškiai priekyjė buvo 24:22, o prieš ilgąją pertrauką „Mažeikiai“ atsiliko 7 taškais – 45:38.

Dvidešimt penktą rungtynių minutę svečiai iš Mažeikių persvėrė rezultatą į savo pusę (47:48 – 50:51), tačiau vėliau suklupo ir šilutiškiai trečiąjį kėlinį užbaigė vėl turėdami 7 taškų pranašumą – 59:52.

Paskutiniame kėlinyje „Mažeikių“ komanda spurtavo 20:03 ir nugalėjo „Šilutės“ komandą rezultatu 87:80.

Įspūdingai žaidė „Mažeikių“ komandos gynėtas Eigirdas Žukauskas, pelnę 39 taškus, atkovojęs 12 kamuolių ir surinkęs 48 naudingumo balus. 17 taškų komandai pridėjo Rokas Giedraitis. Po 11 taškų pelnė ir po 5 kamuolius atkovojo Osvaldas Mačernis ir Alehas Kojenetsas

„Šilutės“ ekipoje rezultatyviausias buvo Gytis Pakalniškis – 26 taškai ir 9 atkovoti kamuoliai. 21 tašką pridėjo Eivydas Mološčiakas. Nerijus Anglickis pelnė 13 taškų ir atkovojo 5 kamuolius.

Ketvirtfinalyje „Mažeikių“ lauks pernai metų NKL vicečempionė „Statyba“. Vilniečiai antrose serijos rungtynėse pataikė pergalingą metimą ir taip eliminavo kitą sostinės komandą – „Š. Marčiulionio krepšinio akademiją“.

„Perlas-MRU“ serijoje iki dviejų pergalių pasivijo „Sūduvą-Mantingą“

09.03.2013

Vilniuje antrose NKL aštuntfinalio  rungtynėse susitiko „Perlas-MRU“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Ketvirtadienį (03.07) namuose pergalę iškovoję marijampoliečiai svečiuose turėjo pripažinti vilniečių pranašumą rezultatu 76:62. „Perlo-MRU“ krepšininkai išlygino  serijos rezultatą 1:1.

Pirmasis kėlinys vyko chaotiškai ir nerezultatyviai. Net dvi minutes švieslentėje degė 2:2. Po pirmojo kėlinio „Perlas-MRU“ priekyje buvo minimaliu taškų skirtumu – 12:11.

Antrajame kėlinyje vilniečiai didino pranašumą. Aštuonioliktą rungtynių minutę „Sūduva-Mantinga“ turėjo 7 taškų deficitą (30:23). Praėjus minutei Audrius Mineikis („Sūduva-Mantinga“) smeigė tritaškį ir varžovams vėl tepaliko vieno taško persvarą (31:30). Neilgai trukus Keyronas Sheardas („Perlas-MRU“) atsakė taikliais baudų metimais, o Mantas Virbalas dvitaškiu užbaigė pirmąją susitikimo pusę rezultatu - 35:32.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai neketino nusileisti priešininkams. Septintą ketvirčio minutę po Vytauto Buzo („Perlas-MRU“) dvitaškio Marijampolės komanda nuo varžovų atsiliko 9 taškais (50:41). Prieš paskutinįjį kėlinį švieslentė rodė solidžią šeimininkų persvarą – 60:46.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes K. Sheardas „Perlo-MRU“ komandą išvedė didžiausiu – 19 taškų – skirtumu (72:53). Iki rungtynių pabaigos marijampoliečiai taškų deficitą sumažino iki 14 ir pralaimėjo vilniečių komandai rezultatu 76:62.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo K. Sheardas, pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. Mantas Virbalas – 13 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, Antanas Udras – 11 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

„Sūduvos-Mantingos“ komandoje po 11 tašku pelnė A. Mineikis (7 atk. kam.) ir Žilvinas Kuklierius. Po 8 taškus pridėjo Marius Valukonis (9 atk. kam.) ir Aivaras Žibūda.

Vilniaus „Statyba“ eliminavo „Š. Marčiulionio KA – Twomeną“

09.03.2013

Antrajame NKL aštunfinalio susitikime tarp „Š. Marčiulionio KA – Twomeno“ ir „Statybos“ sunkią pergalę iškovojo ir į ketvirtfinalį pateko Vilniaus „Statyba“. Ji rezultatu 74:72 (18:21, 22:22, 19:12, 15:17) įveikė akademijos krepšininkus ir kitame etape susitiks su Mažeikių ekipa.

Rungtynių pradžioje kova vyko taškas į tašką. Įpusėjant pirmajam kėliniui „Statyba“ pirmavo rezultatu 9:6. Tačiau Evaldas Baniulis pelnė 6 taškus iš eilės ir išvedė savo ekipą į priekį (9:12). Likus minutei iki ketvirčio pabaigos

rungtynių šeimininkai įgijo 5 taškų pranašumą (14:19). Pirmasis kėlinys baigėsi „Š. Marčiulionio KA – Twomeno“ krepšininkams pirmaujant rezultatu 18:21.

Antrąjį ketvirtį rungtynių šeimininkai pradėjo akarpa 6:0 (18:27). Kiek vėliau Darius Tarvydas tolimu metimu sušvelnino skirtumą iki 4, tačiau tuo pačiu atsakė ir Remigijus Sugintas (25:32). „Statyba“ neleido varžovams atitrūkti, o Tado Rinkūno tritaškis privertė šeimininkų trenerį Tomą Purlį prašyti minutės pertraukėlės (31:32). Kėliniui einant į pabaigą Martynas Paliukėnas pelnė du taškus su pražanga ir sėkmingai realizavo baudos metimą, kuriuo išlygino rezultatą (40:40). Vis dėlto, akademijos krepšininkai spėjo susigrąžinti pranašumą ir užbaigė pirmąją susitikimo pusę pirmaudami 3 taškais (40:43).

Trečiojo kėlinio pradžioje abiems ekipoms sunkiai sekėsi pralaužti ledus. Prabėgus 5 minutėms „Š. Marčiulionio KA – Twomenas“ išsaugojo 3 taškų pranašumą (46:49). Tačiau čia pat taikliai iš toli atakavo M. Paliukėnas ir išlygino rezultatą (49:49). Karolis Brusokas atkovojęs kamuolį po netaiklaus Tado Žiobos baudos metimo pataikė dvitaškį ir išvedė „Statybą“ į priekį (52:50). Kėlinio pabaigoje T. Žioba taikliais baudų metimais padidino persvarą iki 4 (59:55).

Prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui Ovidijus Varanauskas pataikė dvitaškį metimą (61:55), tačiau akademijos krepšininkai atsakė 5 taškais iš eilės ir sumažino skirtumą iki minimumo (61:60). Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Statyba“ turėjo 4 taškų pranašumą (66:62), bet po poros minučių rungtynių šeimininkai išlygino rezultatą (67:67), o Tautvydas Šležas jį persverė savo komandos naudai (67:69). Prasidėjus paskutiniajai rungtynių minutei, K. Brusokas dviem baudų metimais sušvelnino deficitą iki minimumo (69:70), tačiau T. Šležas atstatė 3 taškų pranašumą (69:72). Likus pusei minutės O. Varanauskas išlygino rezultatą pataikydamas baudos metimus (72:72). Marius Pociukonis nesugebėjo išmesti kamuolio iš užribio per 5 sekundes ir prarado kamuolį. Kamuolį iki rungtynių pabaigos rankose turėję „Statybos“ krepšininkai paskutinį metimą patikėjo O. Varanauskui, kuris likus sekundei pataikė dvitaškį (74:72). E. Baniulis spėjo išmesti tritaškį, tačiau jis skriejo pro šalį. „Statyba“ įveikė „Š. Marčiulionio KA-Twomeną“ 2:0 ir pateko į NKL ketvirtfinalį, kuriame susitiks su pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmusia Mažeikių ekipa.

Rungtynių šeimininkams 17 taškų pelnė M. Pociukonis, 14 – Evaldas Baniulis, 12 – J. Jurgo.

Vilniaus „Statybos“ gretose geriausiai pasirodė po 19 taškų pelnę Ovidijus Varanauskas bei Darius Tarvydas (9 atkovoti kamuoliai), 15 – Karolis Brusokas (9 atk. kam.).

„Radviliškis-Juodeliai“ išlygino serijos rezultatą kovoje su „Žalgiriu-2“

09.03.2013

Vienuoliktąją vietą NKL reguliariajame sezone užėmę Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkai antrosiose aštuntfinalio rungtynėse atsilikinėjo nuo Kauno „Žalgirio“ dublerių, tačiau rungtynių pabaigoje atsitiesė, šventė pergalę ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1:1.

Savo žiūrovų akivaizdoje aukštaičiai „Žalgirį-2“ įveikė rezultatu 81:76.

Nugalėtojų komandoje dviženklį taškų skaičių pelnė net penki krepšininkai: Antanas Montrimavičius į svečių krepšį įmetė 15 taškų (10 atk. kam.), Erikas Kaupaitis – 14, Darius Gricius – 13, Vitalis Pancerevas – 11, Laimonas Kutra – 10.

Kauniečių gretose dviženklį taškų skaičių surinko tik Justas Tamulis ir Marius Grigonis, atitinkamai pelnę 25 ir 23 taškus.

Trečiąsias serijos rungtynės ateinantį ketvirtadienį (03.14) komandos žais Kaune.

NKL komentatorius Aivaras Ivaškevičius: „Komentuoti mokausi iš Kunigėlio ir Petrausko“

09.03.2013

Nekilnojamo turto brokeris, „Chorų karų“ dalyvis, tinklaraščio www.desimtukas.com autorius – tai vienas NKL komentatorių Aivaras Ivaškevičius. Ištikimas Kauno „Žalgirio“ fanas prasitaria negalintis paminėti kurios nors NKL komandos, kaip favoritės, nes komentuodamas turi išlikti neutralus. Aivaras papasakojo kaip vyko jo komentavimo priešistorė, kaip jis to mokėsi ir kaip jam sekasi dabar. NKL siūlo iš arčiau susipažinti su žmogumi, padedančiu stebėti lygos rungtynes.

Apie meilę krepšiniui

„Aš sau visą laiką keliu aukščiausius tikslus ir, kai pamačiau, kad netapsiu bent LKL lygio žaidėju, teko palaidoti svajones tapti geru krepšininku,“- dėsto iš Šaiulių kilęs A. Ivaškevičius.

Nuo dešimties metų Aivaras pradėjo domėtis krepšiniu, lankė sporto mokyklą, treniruodavosi savarankiškai. Kaip jis pats sako – buvo pamišęs dėl krepšinio. Būdamas dešimtoku Aivaras patyrė kojos traumą ir negalėjo sportuoti pusę metų. Grįžęs treniruotis į savo komandą būsimasis NKL komentatorius pastebėjo, kad jo draugai gerokai patobulėję. Nuo tada Aivaras nebebuvo toks nutrūktgalviškas krepšinio žaidėjas, o tiesiog laisvalaikiu pamėtydavo į krepšį kartu su draugais.

Apie Kauno „Žalgirį“

Penktus metus Vilniuje gyvenantis Aivaras prasitaria, jog už „Lietuvos rytą“ sirgo tik vieną sezoną, kada „Žalgiris“ suklupo Eurolygoje, o Vilniaus klubas buvo sukomplektuotas iš, jo nuomone, labai gerų žaidėjų – Ramūno Šiškausko, Arvydo Macijausko, Roberto Javtoko. Vėliau Aivaras sugrįžo į „Žalgirio“ pusę: „Kai nueinu į „Siemens“ areną, sėdžiu „Lietuvos ryto“ tribūnoje ir vienas sergu už „Žalgirį“.

Apie Kunigėlį ir Petrauską

Paklaustas apie komentavimo pomėgį Aivaras atsakė, jog krepšinis ir kalbėjimas visada siejosi su jo gyvenimu. „Aš labai domėdavausi krepšiniu – rinkdavau įvairiausią informaciją, kaupdavau iškarpas, plakatus, eidavau į „Šiaulių“ treniruotes, bendraudavau su krepšininkais. Kitas dalykas – man patinka bendrauti, kalbėti, dalyvaudavau skaitovų konkursuose. Šiuos dalykus norėjau susieti“.

Aivaras pasakojo, jog maždaug nuo 1998 metų stebėdamas Kauno „Žalgirio“ rungtynes, prisitildydavo televizoriaus garsą ir pats komentuodavo. Be to, Aivaras praktikuodavosi komentuodamas kompiuterinius krepšinio žaidimus, kuriuos pats perdarydavo ir paversdavo Lietuvos krepšinio lyga ar net Olimpiada. „Ir taip komentuoji. Nereikėdavo laukti ketvirtadienių, kada prasidės Eurolygos rungtynės. Pastebėjau, kad man visai neblogai sekasi, todėl išsiuntinėjau CV į LRT, „Baltijos“ televiziją, „TV3“, bet man pasakė – tau tik dvidešimt metų, o mes turim Robertą Petrauską, Liną Kunigėlį,“ – pasakoja Aivaras.

Kurį laiką Aivaras buvo sustojęs komentuoti, tačiau jam atsivėrė naujos galimybės tuomet, kai lietuviško krepšinio rungtynės buvo pradėtos transliuoti internetu.

„Krepšinis ir kalbėjimas - tai du dalykai, kurie mane visą laiką veja į priekį. Visada galvodavau, kaip būtų gerai komentuoti krepšinio rungtynes. Net turėjau tokią mintį pasidaryti klipuką, pasiskambinti Vaidui Čeponiui, Linui Kunigėliui, su jais pasikalbėti, gal jie mane parekomenduotų. Vis dėl to šito neprireikė, nes netrukus buvo paskelbtas NKL komentatorių konkursas, todėl su dideliu entuziazmu jame sudalyvavau“.

Aivaras pastebi, jog skiriasi jo komentavimas namuose ir tiesioginiame eteryje. Komentatorius sako, jog visada jaučia jaudulį – „Taip ir turi būti, jei nejauti jaudulio, vadinasi tu toje srityje esi atbukęs ir ta veikla tau nebepatinka“.

Prieš kiekvienas rungtynes Aivaras pasiruošia – susirenka statistiką, pasidomi žaidėjais, išstudijuoja NKL turnyrinę lentelę, pasikalba su komandų treneriais. „Pasiruošimas sumažina labai daug įtampos, nes reikia kažką kalbėti, kai vyksta minutės pertraukėlė ar aikštelėje tiesiog nieko nevyksta“.

Aivaras prisipažįsta, kad lietuvių komentatoriai – L. Kunigėlis, R. Petrauskas – jam labai patinka ir jis iš jų mokosi. „Šie komentatoriai  - profesionalai, žinantys, ką sakyti, ko paklausti, nepasimetantys“.

Apie kritiką

Paklaustas, ką mano apie žmones, kurie anonimiškai komentuodami kritikuoja naujai pasirodžiusius krepšinio komentatorius, Aivaras atsakė, jog tokiomis nuomonėmis nesidomi. „Internetinius komentarus dažniausiai rašo žmonės, neturintys gyvenimo ir jie taip išsilieja. Tokius komentarus skaityti aš nematau prasmės. O žmones, kurie apie komentavimą išmano ir man duoda pastabų, gerbiu. Stengiuosi įsiklausyti ir pasitaisyti“.

Apie savikritiką

„Kaip komentatorius aš dar tik pirmokas, todėl sunku daryti išvadas. Matau dalykus, kuriuos galiu tobulinti. Kartais aš užsižaidžiu su pasakojimais, susirenku daug informacijos, kartais praleidžiu svarbius įvykius aikštelėje, nes tęsiu savo pradėtą mintį. Ne visada keitimus paminiu, užmirštu pasakyti apie laiką arba per dažnai tai darau. Bet tai yra dalykai, kurie praktikuojantis išnyksta.“

Pabaigai...

Aivaras prisipažįsta – norėtų tobulėti komentavimo srityje, pasiekti naujų aukštumų. NKL rungtynių komentatorius pilnas veiklos ir užsiėmimų. Jo nuomone – kuo daugiau esi užimtas, tuo daugiau padarai. "Bet geriau padaryti ką nors prasmingo, negu turėti 100 veiklų. Aš jau dabar jaučiu, kad man užsiėmimų pakanka. Tai yra gerai, nes neturiu tuščio laisvalaikio,“ – pokalbį užbaigė Aivaras.

Alytaus „Dzūkijos“ pergalė pažymėta C. Trybanskio rekordu

08.03.2013

Ketvirtadienį (03.07) prasidėjusių NKL atkrintamųjų varžybų rungtynėse tarp Alytaus „Dzūkijos“ ir Molėtų „Ežerūno-Kario“ pasiektas naujas lygos rekordas. Alytiškių vidurio puolėjas Cezary Trybanski varžovams „išrašė“ 10 blokų ir tai – geriausias rezultatas NKL istorijoje. Netoli trigubo dublio buvęs krepšininkas pergalingose rungtynėse pelnė 17 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Ankstesnis NKL blokuotų metimų rekordas priklausė

Tomui Urbonui (Kauno „LKKA-Atletas“) ir Mindaugui Kupšui (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“). 2010-2011 metų sezone abu aukštaūgiai buvo blokavę po 8 varžovų metimus per rungtynes.

„Dzūkija“ pirmose aštuntfinalio rungtynėse įveikė „Ežerūną-Karį“ rezultatu 80:71 ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.