„Perlas-MRU“ serijoje iki dviejų pergalių pasivijo „Sūduvą-Mantingą“

09.03.2013

Vilniuje antrose NKL aštuntfinalio  rungtynėse susitiko „Perlas-MRU“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Ketvirtadienį (03.07) namuose pergalę iškovoję marijampoliečiai svečiuose turėjo pripažinti vilniečių pranašumą rezultatu 76:62. „Perlo-MRU“ krepšininkai išlygino  serijos rezultatą 1:1.

Pirmasis kėlinys vyko chaotiškai ir nerezultatyviai. Net dvi minutes švieslentėje degė 2:2. Po pirmojo kėlinio „Perlas-MRU“ priekyje buvo minimaliu taškų skirtumu – 12:11.

Antrajame kėlinyje vilniečiai didino pranašumą. Aštuonioliktą rungtynių minutę „Sūduva-Mantinga“ turėjo 7 taškų deficitą (30:23). Praėjus minutei Audrius Mineikis („Sūduva-Mantinga“) smeigė tritaškį ir varžovams vėl tepaliko vieno taško persvarą (31:30). Neilgai trukus Keyronas Sheardas („Perlas-MRU“) atsakė taikliais baudų metimais, o Mantas Virbalas dvitaškiu užbaigė pirmąją susitikimo pusę rezultatu - 35:32.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai neketino nusileisti priešininkams. Septintą ketvirčio minutę po Vytauto Buzo („Perlas-MRU“) dvitaškio Marijampolės komanda nuo varžovų atsiliko 9 taškais (50:41). Prieš paskutinįjį kėlinį švieslentė rodė solidžią šeimininkų persvarą – 60:46.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes K. Sheardas „Perlo-MRU“ komandą išvedė didžiausiu – 19 taškų – skirtumu (72:53). Iki rungtynių pabaigos marijampoliečiai taškų deficitą sumažino iki 14 ir pralaimėjo vilniečių komandai rezultatu 76:62.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo K. Sheardas, pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. Mantas Virbalas – 13 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, Antanas Udras – 11 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

„Sūduvos-Mantingos“ komandoje po 11 tašku pelnė A. Mineikis (7 atk. kam.) ir Žilvinas Kuklierius. Po 8 taškus pridėjo Marius Valukonis (9 atk. kam.) ir Aivaras Žibūda.

Vilniaus „Statyba“ eliminavo „Š. Marčiulionio KA – Twomeną“

09.03.2013

Antrajame NKL aštunfinalio susitikime tarp „Š. Marčiulionio KA – Twomeno“ ir „Statybos“ sunkią pergalę iškovojo ir į ketvirtfinalį pateko Vilniaus „Statyba“. Ji rezultatu 74:72 (18:21, 22:22, 19:12, 15:17) įveikė akademijos krepšininkus ir kitame etape susitiks su Mažeikių ekipa.

Rungtynių pradžioje kova vyko taškas į tašką. Įpusėjant pirmajam kėliniui „Statyba“ pirmavo rezultatu 9:6. Tačiau Evaldas Baniulis pelnė 6 taškus iš eilės ir išvedė savo ekipą į priekį (9:12). Likus minutei iki ketvirčio pabaigos

rungtynių šeimininkai įgijo 5 taškų pranašumą (14:19). Pirmasis kėlinys baigėsi „Š. Marčiulionio KA – Twomeno“ krepšininkams pirmaujant rezultatu 18:21.

Antrąjį ketvirtį rungtynių šeimininkai pradėjo akarpa 6:0 (18:27). Kiek vėliau Darius Tarvydas tolimu metimu sušvelnino skirtumą iki 4, tačiau tuo pačiu atsakė ir Remigijus Sugintas (25:32). „Statyba“ neleido varžovams atitrūkti, o Tado Rinkūno tritaškis privertė šeimininkų trenerį Tomą Purlį prašyti minutės pertraukėlės (31:32). Kėliniui einant į pabaigą Martynas Paliukėnas pelnė du taškus su pražanga ir sėkmingai realizavo baudos metimą, kuriuo išlygino rezultatą (40:40). Vis dėlto, akademijos krepšininkai spėjo susigrąžinti pranašumą ir užbaigė pirmąją susitikimo pusę pirmaudami 3 taškais (40:43).

Trečiojo kėlinio pradžioje abiems ekipoms sunkiai sekėsi pralaužti ledus. Prabėgus 5 minutėms „Š. Marčiulionio KA – Twomenas“ išsaugojo 3 taškų pranašumą (46:49). Tačiau čia pat taikliai iš toli atakavo M. Paliukėnas ir išlygino rezultatą (49:49). Karolis Brusokas atkovojęs kamuolį po netaiklaus Tado Žiobos baudos metimo pataikė dvitaškį ir išvedė „Statybą“ į priekį (52:50). Kėlinio pabaigoje T. Žioba taikliais baudų metimais padidino persvarą iki 4 (59:55).

Prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui Ovidijus Varanauskas pataikė dvitaškį metimą (61:55), tačiau akademijos krepšininkai atsakė 5 taškais iš eilės ir sumažino skirtumą iki minimumo (61:60). Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Statyba“ turėjo 4 taškų pranašumą (66:62), bet po poros minučių rungtynių šeimininkai išlygino rezultatą (67:67), o Tautvydas Šležas jį persverė savo komandos naudai (67:69). Prasidėjus paskutiniajai rungtynių minutei, K. Brusokas dviem baudų metimais sušvelnino deficitą iki minimumo (69:70), tačiau T. Šležas atstatė 3 taškų pranašumą (69:72). Likus pusei minutės O. Varanauskas išlygino rezultatą pataikydamas baudos metimus (72:72). Marius Pociukonis nesugebėjo išmesti kamuolio iš užribio per 5 sekundes ir prarado kamuolį. Kamuolį iki rungtynių pabaigos rankose turėję „Statybos“ krepšininkai paskutinį metimą patikėjo O. Varanauskui, kuris likus sekundei pataikė dvitaškį (74:72). E. Baniulis spėjo išmesti tritaškį, tačiau jis skriejo pro šalį. „Statyba“ įveikė „Š. Marčiulionio KA-Twomeną“ 2:0 ir pateko į NKL ketvirtfinalį, kuriame susitiks su pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmusia Mažeikių ekipa.

Rungtynių šeimininkams 17 taškų pelnė M. Pociukonis, 14 – Evaldas Baniulis, 12 – J. Jurgo.

Vilniaus „Statybos“ gretose geriausiai pasirodė po 19 taškų pelnę Ovidijus Varanauskas bei Darius Tarvydas (9 atkovoti kamuoliai), 15 – Karolis Brusokas (9 atk. kam.).

„Radviliškis-Juodeliai“ išlygino serijos rezultatą kovoje su „Žalgiriu-2“

09.03.2013

Vienuoliktąją vietą NKL reguliariajame sezone užėmę Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkai antrosiose aštuntfinalio rungtynėse atsilikinėjo nuo Kauno „Žalgirio“ dublerių, tačiau rungtynių pabaigoje atsitiesė, šventė pergalę ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1:1.

Savo žiūrovų akivaizdoje aukštaičiai „Žalgirį-2“ įveikė rezultatu 81:76.

Nugalėtojų komandoje dviženklį taškų skaičių pelnė net penki krepšininkai: Antanas Montrimavičius į svečių krepšį įmetė 15 taškų (10 atk. kam.), Erikas Kaupaitis – 14, Darius Gricius – 13, Vitalis Pancerevas – 11, Laimonas Kutra – 10.

Kauniečių gretose dviženklį taškų skaičių surinko tik Justas Tamulis ir Marius Grigonis, atitinkamai pelnę 25 ir 23 taškus.

Trečiąsias serijos rungtynės ateinantį ketvirtadienį (03.14) komandos žais Kaune.

NKL komentatorius Aivaras Ivaškevičius: „Komentuoti mokausi iš Kunigėlio ir Petrausko“

09.03.2013

Nekilnojamo turto brokeris, „Chorų karų“ dalyvis, tinklaraščio www.desimtukas.com autorius – tai vienas NKL komentatorių Aivaras Ivaškevičius. Ištikimas Kauno „Žalgirio“ fanas prasitaria negalintis paminėti kurios nors NKL komandos, kaip favoritės, nes komentuodamas turi išlikti neutralus. Aivaras papasakojo kaip vyko jo komentavimo priešistorė, kaip jis to mokėsi ir kaip jam sekasi dabar. NKL siūlo iš arčiau susipažinti su žmogumi, padedančiu stebėti lygos rungtynes.

Apie meilę krepšiniui

„Aš sau visą laiką keliu aukščiausius tikslus ir, kai pamačiau, kad netapsiu bent LKL lygio žaidėju, teko palaidoti svajones tapti geru krepšininku,“- dėsto iš Šaiulių kilęs A. Ivaškevičius.

Nuo dešimties metų Aivaras pradėjo domėtis krepšiniu, lankė sporto mokyklą, treniruodavosi savarankiškai. Kaip jis pats sako – buvo pamišęs dėl krepšinio. Būdamas dešimtoku Aivaras patyrė kojos traumą ir negalėjo sportuoti pusę metų. Grįžęs treniruotis į savo komandą būsimasis NKL komentatorius pastebėjo, kad jo draugai gerokai patobulėję. Nuo tada Aivaras nebebuvo toks nutrūktgalviškas krepšinio žaidėjas, o tiesiog laisvalaikiu pamėtydavo į krepšį kartu su draugais.

Apie Kauno „Žalgirį“

Penktus metus Vilniuje gyvenantis Aivaras prasitaria, jog už „Lietuvos rytą“ sirgo tik vieną sezoną, kada „Žalgiris“ suklupo Eurolygoje, o Vilniaus klubas buvo sukomplektuotas iš, jo nuomone, labai gerų žaidėjų – Ramūno Šiškausko, Arvydo Macijausko, Roberto Javtoko. Vėliau Aivaras sugrįžo į „Žalgirio“ pusę: „Kai nueinu į „Siemens“ areną, sėdžiu „Lietuvos ryto“ tribūnoje ir vienas sergu už „Žalgirį“.

Apie Kunigėlį ir Petrauską

Paklaustas apie komentavimo pomėgį Aivaras atsakė, jog krepšinis ir kalbėjimas visada siejosi su jo gyvenimu. „Aš labai domėdavausi krepšiniu – rinkdavau įvairiausią informaciją, kaupdavau iškarpas, plakatus, eidavau į „Šiaulių“ treniruotes, bendraudavau su krepšininkais. Kitas dalykas – man patinka bendrauti, kalbėti, dalyvaudavau skaitovų konkursuose. Šiuos dalykus norėjau susieti“.

Aivaras pasakojo, jog maždaug nuo 1998 metų stebėdamas Kauno „Žalgirio“ rungtynes, prisitildydavo televizoriaus garsą ir pats komentuodavo. Be to, Aivaras praktikuodavosi komentuodamas kompiuterinius krepšinio žaidimus, kuriuos pats perdarydavo ir paversdavo Lietuvos krepšinio lyga ar net Olimpiada. „Ir taip komentuoji. Nereikėdavo laukti ketvirtadienių, kada prasidės Eurolygos rungtynės. Pastebėjau, kad man visai neblogai sekasi, todėl išsiuntinėjau CV į LRT, „Baltijos“ televiziją, „TV3“, bet man pasakė – tau tik dvidešimt metų, o mes turim Robertą Petrauską, Liną Kunigėlį,“ – pasakoja Aivaras.

Kurį laiką Aivaras buvo sustojęs komentuoti, tačiau jam atsivėrė naujos galimybės tuomet, kai lietuviško krepšinio rungtynės buvo pradėtos transliuoti internetu.

„Krepšinis ir kalbėjimas - tai du dalykai, kurie mane visą laiką veja į priekį. Visada galvodavau, kaip būtų gerai komentuoti krepšinio rungtynes. Net turėjau tokią mintį pasidaryti klipuką, pasiskambinti Vaidui Čeponiui, Linui Kunigėliui, su jais pasikalbėti, gal jie mane parekomenduotų. Vis dėl to šito neprireikė, nes netrukus buvo paskelbtas NKL komentatorių konkursas, todėl su dideliu entuziazmu jame sudalyvavau“.

Aivaras pastebi, jog skiriasi jo komentavimas namuose ir tiesioginiame eteryje. Komentatorius sako, jog visada jaučia jaudulį – „Taip ir turi būti, jei nejauti jaudulio, vadinasi tu toje srityje esi atbukęs ir ta veikla tau nebepatinka“.

Prieš kiekvienas rungtynes Aivaras pasiruošia – susirenka statistiką, pasidomi žaidėjais, išstudijuoja NKL turnyrinę lentelę, pasikalba su komandų treneriais. „Pasiruošimas sumažina labai daug įtampos, nes reikia kažką kalbėti, kai vyksta minutės pertraukėlė ar aikštelėje tiesiog nieko nevyksta“.

Aivaras prisipažįsta, kad lietuvių komentatoriai – L. Kunigėlis, R. Petrauskas – jam labai patinka ir jis iš jų mokosi. „Šie komentatoriai  - profesionalai, žinantys, ką sakyti, ko paklausti, nepasimetantys“.

Apie kritiką

Paklaustas, ką mano apie žmones, kurie anonimiškai komentuodami kritikuoja naujai pasirodžiusius krepšinio komentatorius, Aivaras atsakė, jog tokiomis nuomonėmis nesidomi. „Internetinius komentarus dažniausiai rašo žmonės, neturintys gyvenimo ir jie taip išsilieja. Tokius komentarus skaityti aš nematau prasmės. O žmones, kurie apie komentavimą išmano ir man duoda pastabų, gerbiu. Stengiuosi įsiklausyti ir pasitaisyti“.

Apie savikritiką

„Kaip komentatorius aš dar tik pirmokas, todėl sunku daryti išvadas. Matau dalykus, kuriuos galiu tobulinti. Kartais aš užsižaidžiu su pasakojimais, susirenku daug informacijos, kartais praleidžiu svarbius įvykius aikštelėje, nes tęsiu savo pradėtą mintį. Ne visada keitimus paminiu, užmirštu pasakyti apie laiką arba per dažnai tai darau. Bet tai yra dalykai, kurie praktikuojantis išnyksta.“

Pabaigai...

Aivaras prisipažįsta – norėtų tobulėti komentavimo srityje, pasiekti naujų aukštumų. NKL rungtynių komentatorius pilnas veiklos ir užsiėmimų. Jo nuomone – kuo daugiau esi užimtas, tuo daugiau padarai. "Bet geriau padaryti ką nors prasmingo, negu turėti 100 veiklų. Aš jau dabar jaučiu, kad man užsiėmimų pakanka. Tai yra gerai, nes neturiu tuščio laisvalaikio,“ – pokalbį užbaigė Aivaras.

Alytaus „Dzūkijos“ pergalė pažymėta C. Trybanskio rekordu

08.03.2013

Ketvirtadienį (03.07) prasidėjusių NKL atkrintamųjų varžybų rungtynėse tarp Alytaus „Dzūkijos“ ir Molėtų „Ežerūno-Kario“ pasiektas naujas lygos rekordas. Alytiškių vidurio puolėjas Cezary Trybanski varžovams „išrašė“ 10 blokų ir tai – geriausias rezultatas NKL istorijoje. Netoli trigubo dublio buvęs krepšininkas pergalingose rungtynėse pelnė 17 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Ankstesnis NKL blokuotų metimų rekordas priklausė

Tomui Urbonui (Kauno „LKKA-Atletas“) ir Mindaugui Kupšui (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“). 2010-2011 metų sezone abu aukštaūgiai buvo blokavę po 8 varžovų metimus per rungtynes.

„Dzūkija“ pirmose aštuntfinalio rungtynėse įveikė „Ežerūną-Karį“ rezultatu 80:71 ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Jonavos „Triobet“ namuose sutriuškino Joniškio „Delikatesą“

07.03.2013

Jonavos „Triobet“ 20 taškų skirtumu sutriuškino svečius iš Joniškio ir iškovojo pirmąją pergalę atkrintamosiose varžybose. „Delikateso“ krepšininkai tik rungtynių pradžioje turėjo 2 taškų pranašumą, todėl buvo įveikti aikštės šeimininkų rezultatu 91:71 (24:14; 20:23; 20:22; 28:12).

„Triobet“ komanda nuo pat rungtynių pradžios demonstravo pranašumą ir pirmą kėlinį laimėjo 24:14. Kitą ketvirtį 20:23 laimėjo „Delikatesas“, sušvelnindamas taškų skirtumą iki 6 –

43:37. Per kitas dešimt minučių komandos žaidė panašiu ritmu, o prieš prasidedant paskutiniajam kėliniui svečiai iš Joniškio turėjo tą patį, 6 taškų, skirtumą – 65:59.

Ketvirtajame kėlinyje Jonavos „Triobet“ žaidimas grįžo į buvusias vėžias. 5 kėlinio minutę šeimininkai priekyje buvo 15 taškų (77:62). Rungtynes jonaviškiai užbaigė turėdami 20 taškų pranašumą.

Jonavos „Triobet“ į priekį išsiveržė 1:0. Kitos rungtynės vyks Joniškyje.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Martynas Linkevičius, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. 18 taškų pridėjo Tadas Sebežiovas (5 atk. kam.), 16 – Vytautas Kružikas, Tomas Milinskas – 15 atkovotų kamuolių.

„Delikateso“ komandoje rezultatyviausias buvo Paulius Klemas – 28 taškai. Po 15 pelnė Mantas Pukinskas (5 atk. kam.) ir Žilvinas Petraitis.

Drama Šakiuose baigėsi „Merestos“ pergale

07.03.2013

Ketvirtadienį (03.07) Šakių „Zanavykas” sužaidė pirmąsias NKL aštunfinalio rungtynes, kuriose po dramatiškos kovos 78:82 (21:19, 19:25, 14:16, 24:22) nusileido Pakruojo „Merestai” ir serijoje iki dviejų pergalių atsilieka 0:1.

Pirmasis kėlinys prasidėjo ir baigėsi įnirtinga kova. Paskutinę pirmojo ketvirčio minutę šakiečiai po Renaldo Simanavičiaus („Zanavykas“) taiklių baudų metimų išsiveržė 21:17, tačiau taiklus Manto Kadzevičiaus („Meresta“) dvitaškis besibaigiant ketvirčiui priartino svečius iki 21:19.

Antro kėlinio pradžioje po Igno Vaitkaus („Meresta“) nesportinės pražangos šeimininkų lyderis Edgaras Stanionis realizavo du baudos metimus, o Paulius Parachomikas pridėjo dar „du su bauda“ ir šakiečiai įgijo septynių taškų persvarą – 26:19. Tačiau tada svečiai perėme rungtynių iniciatyvą, o Benas Bagdonavičius („Meresta“) 17 rungtynių minutė taikliomis baudomis išlygino rungtynių rezultatą 35:35. Kėlinio pabaigoje svečiai iš Pakruojo spurtavo 2:6 bei išėjo ilsėtis turėdami nežymią persvarą 40:44.

Trečiojo kėlinio pradžioje sėkmingiau žaidė šeimininkai. Sužaidus tris minutes po A. Pelšs taiklaus dvitaškio bei realizuoto baudos metimo skirtumas ištirpo iki vieno taško 45:46. Deje „Merestos“ krepšininkai persverti rezultato šeimininkams neleido, išsaugojo rungtynių iniciatyvą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo šešių taškų persvarą 54:60.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes Vilius Šumskis  („Zanavykas“) realizavęs du baudų metimus vėl sumažino skirtumą iki vieno taško 59:60. Pajutę pavojų svečiai atsakė spurtu 0:6, o šeimininkai atsilygino tuo pačiu ir pagaliau išlygino rezultatą 68:68. Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko padaryti šakiečiams, likusias minutes pakruojiečiai žaidė užtikrinčiau bei rezultatyviau bei iškovoję pergalę 78:82 aštunfinalio serijoje iki dviejų pergalių įsiveržė į priekį 0:1.

Šakių “Zanavykas” : E. Stanionis – 26 (7/12 dvit., 5 atk. kam., 19 naud. bal.), V. Šumskis – 16 (6/7 dvit., 18 naud. bal.), A. Pelšs – 9.

Pakruojo “Meresta” : J. Jucikas – 21 (5/8 dit., 11/11 baud. met., 21 naud. bal.), T. Gaidamavičius –  17, L. Radavičius ir I. Vaitkus – po 11.

13 taškų deficitą ketvirtajame kėlinyje panaikinę „Mažeikiai“ įveikė "Šilutę"

07.03.2013

„Tai, ką komandos nuveikė per reguliarųjį sezoną visiškai nieko nereiškia“. Andrius Mikutis, kaip ir visa „Mažeikių“ komanda, įsitikino savo, dar prieš pirmąsias rungtynes pasakytais žodžiais. „Mažeikių“ klubas pirmose NKL aštuntfinalio serijos rungtynėse namuose 77:75(13:23, 15:20, 21:16, 28:16) paskutinėmis akimirkomis išplėšė pergalę iš „Šilutės“ komandos.

„Šilutė“ nuo pat pradžių pabėgo į priekį, o kol mažeikiškiai niekaip nerado būdų pelnyti taškus, svečiai didino savo pranašumą. Antrajame kėlinyje „Šilutė“ buvo susikrovusi net 16 taškų persvarą.

Po ilgosios pertraukos „Mažeikių“ žaidimas pagerėjo, tačiau „Šilutė“ į sėkmingas „Mažeikių“ atakas atsakydavo lygiai taip pat. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Marius Kasiulevičius smeigė tritaškį ir „Šilutė“ pirmavo 62:49. Likus žaisti apie 3 minutes „Šilutė“ dar turėjo 6 taškų persvarą, tačiau tuomet „Mažeikiai“ parodė, kad NKL reguliarųjį sezoną laimėjo ne be reikalo – šeimininkai smeigė tris tritaškius iš eilės bei pirmą kartą įsiveržė į priekį – 71:68. Likus žaisti 3 sekundes „Mažeikių“ persvara siekė 2 taškus, o pergalę „Šilutei“ galėjęs išplėšti Gyčio Pakalniškio metimas iš vidurio aikštės tikslo nepasiekė.

„Mažeikiai“: Osvaldas Mačernis 20, Eigirdas Žukauskas (7 atk. kam.) 15, Andrius Mikutis 14, Modestas Šidlauskas 8, Vytautas Pikalavičius (7 atk. kam.) ir Rokas Giedraitis po 7, Olegas Kojenetsas 4, Arvydas Gydra – 2.

„Šilutė“: Marius Kasiulevičius 21, Eivydas Mološčiakas 18, Evaldas Šaulys 15, Gytis Pakalniškis (8 atk. kam.) – 10.

Antrosios serijos rungtynės šeštadienį vyks Šilutėje.

„Statyba“ užtikrintai įveikė „Š. Marčiulionio KA-Twomeną“

07.03.2013

Pergalę NKL aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse iškovojo Vilniaus „Statyba“, žiūrovų perpildytoje namų salėje 98:64 įveikusi „Š. Marčiulionio KA-Twomeno“ ekipą. Serijoje iki dviejų pergalių juodai-balti išsiveržė 1:0.

Susitikimo pradžioje vyko kova taškas į tašką. Penktą pirmojo kėlinio minutę švieslentėje degė lygus rezultatas 11:11, tačiau labau užsidegę „Statybos“ krepšininkai laimėjo kelias mikro dvikovas ir šovė į priekį 24:16.

Antrajame ketvirtyje „marčiulioniukai“ šeimininkams per daug nutolti neleido. Skirtumas tarp komandų svyravo nuo 8 iki 11 taškų. Komandos išėjo ilsėtis „Statybai“ pirmaujant 44:33.

Po didžiosios pertraukos NKL vicečempionai vėl sužaidė sėkmingą atkarpą. Šį kartą šeimininkai spurtavo 14:0 (58:35) ir sudėjo visus taškus ant „i“. Per likusias 16 minučių Tomo Purlio auklėtiniams atsitiesti nepavyko.

Šeimininkams pergalę garantavo geresnė kova dėl atšokusio kamuolio (37 prieš 34), geresnis pataikymas iš visų pozicijų (dvit. 61 proc. prieš 47 proc., trit. 36 proc. prieš 34 proc., baudos 75 proc. prieš 46 proc.). „Statybos“ krepšininkai trigubai mažiau klydo nei svečiai (8 kld. prieš 23 kld.) ir atliko beveik dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (21 prieš 12). „Staybos“ komanda surinko net 123 naudingumo balus, kai akademikai sukrapštė vos 53.

Nugalėtojams 24 taškus (11/14 dvitaškiai) įmetė Karolis Brusokas, 17 – Ovidijus Varanauskas (7 rez. perd.), 14 – Vitalijus Lukša, 12 – Darius Tarvydas (7 atk. kam.), 11 surinko Tadas Rinkūnas.

Pralaimėjusiems Remigijus Sugintas pelnė 20 taškų (5 atk. kam.), Marius Pociukonis – 10 (3/13 metimai, 7 kld.), Tomas Rakauskas ir Osvaldas Olisevičius (6 min.) pridėjo po 7 taškus.

Krepšinio ekspertai: NKL turi savo „kovo beprotybę“

07.03.2013

Šiandien (03.07) prasideda Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamųjų rungtynių etapas. Etapas, kurį krepšinio ekspertai intrigos prasme drįsta lygina su NCAA „kovo beprotybe“. Mintimis ir prognozėmis apie prasidedantį antrąjį NKL sezono etapą sutiko pasidalinti praėjusiais metais su Kauno „LKKA-Atletu“ NKL čempionu tapęs treneris Edas Nickus, Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) direktorius Andrius Čerškus bei krepšinio agentas Mantas Ignatavičius.

NKL - nenuspėjama lyga

E. Nickus, A. Čerškus ir M. Ignatavičius vienbalsiai pasisakė – visos rungtynės bus įdomios, intriguojančios ir netikėtos. Jie patvirtino NKL tiesą – niekada negali žinoti, kas laimės, nes visų komandų jėgos apylygės.

„Komandos, kurios sezono pradžioje buvo įvardintos kaip favoritės, neretai pralaimi čempionatą. Tad tiems, kurie buvo laikomi favoritais, belieka palinkėti sėkmės“ – sako E. Nickus.

„NKL – nieko naujo. Visos komandos labai panašaus pajėgumo. Vienos nesėkmingai sužaistos rungtynės gali lemti visos serijos rezultatą,“- svarsto M. Ignatavičius.

„SKM“ direktoriaus A. Čerškaus manymu, dauguma NKL atkrintamųjų rungtynių dėl neprognozuojamos baigties bus įdomesnės nei LKL kovos. „Manau, kad bus labai įdomios atkrintamosios varžybos, gal net įdomesnės nei LKL. Žinoma, išskyrus pusfinalį, kuriame susitiks „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“. Turėtų būti įdomu, nes komandų jėgos pakankamai lygios. Pavyzdžiui, tarp Joniškio „Delikateso“ ir Jonavos „Triobet“ turėtų būti gan įtempta kova.

Apie aštuntfinalio favoritus

Krepšinio žinovai NKL favoritais įvardijo Alytaus „Dzūkijos“ bei Mažeikių „Mažeikių“ komandas. Pašnekovai išskyrė dar keturias komandas, kurios, jų nuomone, tikrai išeis į kitą NKL etapą – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Vilniaus „Statyba“, „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“ bei Šakių „Zanavykas.

„Visos NKL komandos, kurios pateko į atkrintamųjų varžybų etapą, vertos laimėti. Pavyzdžiui, Plungės „Olimpas“, Šakių „Zanavykas“. Net tos, kurios buvo žemesnėse turnyrinės lentelės pozicijose, turi tam tikrų tikslų, pavyzdžiui, Vilniaus klubai – „Statyba“ ir „Š. Marčiulionio KA -Twomenas“. Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ surinkta iš patyrusių žaidėjų ir jau turi tradicijas.

Visos NKL komandos yra ambicingos, gero lygio, žaidžiančios NKL ne vienerius metus, todėl prognozuoti, kas bus čempionais galima, tačiau netikėtumų visada gali būti,“- NKL internetinei svetainei sakė E. Nickus.

M. Ignatavičiaus manymu, nei viena komanda neturėtų norėti susitikti su „Š. Marčiulionio KA-Twomenu“, nes pagal sudėtį ši ekipa niekuo nenusileidžia lyderiams. Buvęs krepšininkas šviesią ateitį prognozuoja ir Jonavos „Triobet“ komandai.

Reguliaraus sezono lyderių trijulė turėtų nesunkiai įveikti pirmąjį etapą. Tai Mažeikių „Mažeikiai“, Alytaus „Dzūkija“ ir Plungės „Olimpas“. Ši komanda taip pat šiemet atrodo galingai.

Apie tuos, kuriems bus labai sunku

SKM direktorius A. Čerškus NKL atkrintamųjų autsaideriais vadina Šilutės „Šilutę“ ir Molėtų „Ežerūną-Karį“. Pasak jo, šios ekipos šiemet atrodo silpnai ir yra tik labai maža tikimybė, kad jų žaidimas pasikeis atrinkamųjų varžybų metu. Tiesa, krepšinio agentas M. Ignatavičius spėja, jog „Šilutė“ yra pajėgi serijoje bent kartą nugalėti Mažeikių „Mažeikius“.

Labiausiai intriguojanti kova

M. Ignatavičius ir A. Čerškus labiausiai laukia Vilniaus derbio, kuriame susitiks „Statyba“ ir „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“. „Susirems pinigai prieš jaunystę. Bus labai įdomu, kas vis dėlto nugalės – ar žvaigždynas, ar didelis noras laimėti ir praėjusiais metais sukaupta „Statybos“ patirtis. Ši dvikova bus viena atkakliausių“ – sako A. Čerškus. M. Ignatavičius „marčiulioniukams“ prognozuoja pergalę 2:0. Kiti pašnekovai nuo tikslių prognozių susilaikė.

Apie NKL „kovo beprotybę“

Kai rungtyniauja daug ir lygių komandų – intriga garantuota. Jos NKL niekada netrūko. Atrodo, netrūks ir šiemet. JAV studentų lygoje atkrintamosios varžybos vadinamos „kovo beprotybe“. Kažkas panašaus laukia ir NKL komandų.

„Aš tikiuosi, kad Lietuvoje pirmą kartą užvirs tokia „beprotybė“ kaip ten už Atlanto – 16 komandų ir visų šansai yra lygūs. Bus labai įdomu,“- mano A. Čerškus.

„Tenka pripažinti, kad NKL ir NCAA lygų pajėgumo neišeitų sulyginti, bet intriga gali būti labai panaši. Tikimės gerų rungtynių,“- paantrino pats NCAA rungtyniavęs M. Ignatavičius.

„Pralaimėjusi komanda baigs sezoną. Tai supranta kiekvienas treneris. Tad tiek treneriai, tiek komandos sieks pratęsti savo sezoną,“- pokalbį užbaigė E. Nickus.