XXXIII turas: „Sūduva-Mantinga“ paskutinėmis minutėmis palaužė „Perlą-MRU“

22.02.2013

Apmaudų pralaimėjimą priešpaskutiniame NKL ture patyrė Vilniaus „Perlas-MRU“ (14-19), namuose nusileidęs Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ (22-11). Įtikinamai prieš paskutinį ketvirtį pirmavę sostinės krepšininkai ketvirtajame kėlinyje užstrigo svečių gynybos gniaužtuose, pralaimėjo kėlinį 16 taškų skirtumu, o varžybas – 71:79 (21:21, 19:22, 22:11, 9:25).

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova. Iš pradžių iniciatyva priklausė svečiams iš Marijampolės, bet kėliniui įpusėjus įsivažiavo ir „Perlas-MRU“. Vis dėlto po pirmųjų dešimties minučių buvo visiška lygybė – 21:21.

Antroje antrojo kėlinio pusėje „Perlas-MRU“ stabtelėjo ir „Sūduva-Mantinga“ žaibiškai tuo pasinaudojo. Po 16 taškų pelniusių Mariaus Valukonio ir Žilvino Kuklieriaus pastangomis svečiai nutolo 35:43. Vis dėlto vilniečiai laiku atsitiesė ir iki didžiosios pertraukos sušvelnino deficitą – 40:43.

Po pertraukos Eriko Kučiausko auklėtiniai ėmė „vogti“ kamuolius vieną po kito ir po kelių sėkmingų greitų atakų išsiveržė į priekį – 48:47. „Sūduvos-Mantingos“ minutės pertraukėlė nepadėjo – „Perlas-MRU“ pabėgo į priekį ir įgijo dviženklį pranašumą (57:47). Tiesa, marijampoliečiai galiausiai sustabdė šeimininkų traukinį. Prieš lemiamą susitikimo dalį „Perlas-MRU“ pirmavo 62:54.

Ketvirtajame kėlinyje aktyviai palaikoma saujelės sirgalių ir atsarginių krepšininkų „Sūduva-Mantinga“ iš paskutiniųjų stengėsi pavyti „Perlą-MRU“, tačiau E. Kučiausko kariauna vis laikėsi ir likus 5 minutėms dar pirmavo 68:61. Bet čia sostinės ekipa prarado iniciatyvą ir likus 3 minutėms Marijampolės klubas jau alsavo į nugarą – 68:67. „Perlo-MRU“ „taškų badas“ užsitęsė ir svečiai išsiveržė į priekį – 67:68. Likus mažiau nei minutei Vilniaus komandą gelbėjo Keyronas Sheardas, tritaškiu išlyginęs rezultatą – 71:71. Tačiau kitoje atakoje svečiai atsakė tuo pačiu – 71:74. „Perlas-MRU“ turėjo galimybę suregzti lemiamą ataką, tačiau suklydo išsimesdami kamuolį iš už šoninės linijos ir palaidojo viltis iškovoti pergalę.

„Perlas-MRU“: Mantas Virbalas 19 (8 atk. kam.), Keyronas Sheardas 17 (7 atk. kam.), Antanas Udras 13 (10 atk. kam.), Jonas Elvikis 11, Žydrūnas Stankus ir Augustinas Vitas po 4, Dovis Bičkauskis 3.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis 28 (8 atk. kam.), Žilvinas Kuklierius 25, Audrius Mineikis 12 (8 atk. kam.).

XXXIII turas: „Mažeikiai“ tapo reguliaraus sezono nugalėtojais

22.02.2013

„Mažeikių“ (26-7) klubas anksčiau laiko užsitikrino Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariojo sezono nugalėtojų titulą. Šeštą sezoną lygoje rungtyniaujanti Mažeikių miesto komanda penktadienį (02.22) Molėtuose rezultatu 86:55 (16:19, 27:14, 20:12, 23:10) nušlavė vietos „Ežerūno-Kario“ (10-23) ekipą, taip pirmą kartą per šešerius metus laimėdami NKL reguliarujį sezoną.

Paskutiniojo reguliaraus sezono turo rungtynėse NKL lyderius pergalių skaičiumi pavyti gali Alytaus „Dzūkija” (25-8), tačiau dėl tarpusavio rungtynėse geresnio įmestų-praleistų taškų santykio pirmoje vietoje vistiek liktų „Mažeikiai”.

Pergalingose rungtynėse „Mažeikių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 22 taškus pelnęs Rokas Giedraitis. Eigirdas Žukauskas ir Olegas Kojenetsas į „Ežerūno-Kario” krepšį įmetė po 12, Osvaldas Mačernis 11, Arvydas Gydra 10 taškų.

„Ežerūno-Kario“ ekipoje pasižymėjo Raimundas Ambrulaitis – 13 taškų. Lukas Bankieta (8 atk. kam.) ir Karolis Alekna į svečių krepšį įmetė po 11 taškų.

XXXIII turas: „Nafta-Universitetas” įvekė „Olimpą” ir pakilo iš turnyrinės lentelės dugno

21.02.2013

NKL turnyrinės lentelės apačioje darosi karšta. Ketvirtadienį priešpaskutinio reguliaraus sezono turo rungtynėse dėl išlikimo lygoje kovojanti Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ (6-27) komanda įveikė į lyderių ketvertą nusitaikiusį Plungės „Olimpą“ (23-10). Namuose rungtyniavę klaipėdiečiai šventė pergalę rezultatu 91:83.

Be vienerioms rungtynėms už nesportišką elgesį suspenduoto Tado Maželio rungtyniavę Klaipėdos studentai taikliau atakvo iš visų pozicijų, o antrojo kėlinio viduryje buvo įgiję net 16 taškų pranašumą. Per likusį laiką „Olimpas“ mažino atsilikimą, tačiau pasivyti varžovų nesugebėjo.

„Naftą-Universitetą“ į pergalę vedė puikiai rungtyniavęs įžaidėjas Deividas Anužis. Per 29 minutes šeimininkų komandos lyderis pelnė 28 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. 17 taškų į plungiškių krepšį įmetė Danielis Jakubaitis, 13 – Donatas Norkus, 10 – Karolis Timofejevas.

Pralaimėjusių komandoje rezultatyviausias buvo legionierius iš JAV Toney McRay‘us. Jo sąskaitoje – 21 taškas. 18 įmetė Julius Kazakauskas, 17 – Audrius Maneikis, 14 – Ignas Razutis.

Po pergalės Klaipėdos komanda pakilo į 17 NKL turnyrinės lentelės vietą, į 18-ą nustumdama Gargždų „Gargždus-Bremeną“.

Šios komandos šeštadienį, paskutiniajame reguliaraus sezono ture, išsiaiškins, kuri liks NKL, o kuri iškris į trečią pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygą RKL. Rungtynės vyks Klaipėdoje, jų pradžia – 16:00.

Pirmąjį tarpusavio susitikimą Gargžduose rezultatu 72:64 laimėjo „Naftos-Universiteto“ komanda.

XXXIII turas: „Dzūkija“ antrąkart nugalėjo „Žalgirio“ dublerius

21.02.2013

XXXIII-asis turas prasidėjo „Dzūkijos“ (25-8) ir „Žalgirio“ dublerių (20-13) rungtynėmis. Kauno krepšininkai laimėjo tris kėlinius, tačiau suklupo antrajame. Tuo pasinaudojusi Alytaus ekipa šventė aštuntą pergalę iš eilės rezultatu 85:71 (23:24; 27:8; 13:15; 22:24).

Per pirmąsias penkias rungtynių minutes aikštės šeimininkė „Dzūkija“ susikrovė 6 taškų pranašumą (13:7). Per kitas tris minutes „Žalgiris-2“ spurtavo 13:0 ir įsiveržė į priekį 15:20. Iki kėlinio pabaigos žaliai-baltų pranašumas sumažėjo iki vieno taško – 23:24.

Antrąjį kėlinį 27:8 laimėjo „Dzūkija“. Iki pat rungtynių pabaigos šeimininkai išlaikė pranašumą. Po dviejų kėlinių varžovus skyrė 16 taškų – 63:47.

Per likusią rungtynių dalį „Žalgirio“ dublerių žaidimas žymiai pagerėjo. Trečiajame kėlinyje kauniečiai prie varžovų priartėjo iki 15, ketvirtojo pradžioje iki 8 taškų. Alytaus „Dzūkija“ baigiantis rungtynėms susigrąžino dviženklį pranašumą ir laimėjo 14 taškų skirtumu – 85:71.

Po šių rungtynių Alytaus „Dzūkija“ šoktelėjo į pirmąją NKL turnyrinės lentelės poziciją. Tiesa, antroje vietoje likusi „Mažeikių“ ekipa sužaidė vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Alytaus „Dzūkiją“ į pergalę vedė Povilas Šakinis, pelnę 28 taškus (5/8 dvit., 5/7 trit., 3/4baud.). Lukas Brazdauskis pridėjo 16 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Žydrūnas Kelys – 12 taškų ir 4 atkovoti kamuoliai.

„Žalgirio-2“ gretose rezultatyviausias buvo Marius Grigonis, į varžovų krepšį įmetęs 16 taškų (3/4 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.). 15 taškų pelnė Justas Tamulis, Artūras Gudaitis – 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

„Mažeikių" gynėjas M. Šidlauskas į aikštę grįš atkrintamosiose varžybose

20.02.2013

Praėjusį penktadienį rungtynėse su BirštonoJazz-Diremta" kojos traumą patyręs „Mažeikių“ gynėjas Modestas Šidlauskas netrukus grįš į krepšinio aikštę.

Gavus magnetinio rezonanso tyrimo išvadas paaiškėjo, jog krepšininkui patempti dešinės kojos čiurnos raiščiai.

Planuojama, jog M. Šidlauskas į komandos treniruotes sugrįš ateinantį pirmadienį, o į aikštelę išbėgs prasidėjus Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio kovoms.

Gynėjas šiame sezone vidutiniškai pelno po 9,8 taško, atkovoja po 3,2 atšokusio kamuolio ir atlieka po 3,5 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

M. Linkevičius savo komandą mato finaliniame NKL ketverte

20.02.2013

Daugiausiai kamuolių Nacionalinėje krepšinio lygoje atkovojantis (10,2 atk. kam. per rungtynes) Martynas Linkevičius – neabejotinas Jonavos „Triobet“ lyderis, vedantis komandą į pergales. Per 32 rungtynes net 17 „dvigubų dublių“ surinkęs krepšininkas pagaliau sulaukė pripažinimo ir buvo išrinktas geriausiu savaitės žaidėju. 196 cm ūgio puolėjas sako, kad prie šio titulo labiausiai prisidėjo komandos draugai. Kartu su jais M. Linkevičius tikisi būti tarp keturių stipriausių čempionato komandų, kurios susitiks finaliniame ketverte.

Martynai, gerai žaidi ne tik tu, bet ir tavo komanda. Iškovojote tris pergales iš eilės ir šoktelėjote į 4-5 turnyrinės lentelės poziciją. Kas pagerėjo jūsų žaidime?

Taip, mūsų komados sportinė forma vis gerėja. Manau, geras komandos ir trenerio darbas treniruotėse bei noras laimėti įtakojo mūsų spurtą.

Pirmajame rate pralaimėjote rungtynes ir su „Delikatesu“, ir su „Sūduva-Mantinga“, tačiau praėjusį savaitgalį šioms komandoms atsirevanšavote. Kaip manai, kas labiausiai prisidėjo prie jūsų pergalių?

Pirmajame rate tikriausiai dar nebuvom pasiekę tokios geros formos.  Be abejonės, laimėti padėjo ir noras atsirevanšuoti.

Prieš „Delikatesą“ laimėjote 4 taškais, prieš „Sūduvą-Mantingą“ trimis...

Kai žaidėme su „Delikatesu“, per anksti patikėjome pergale, o po susitikimo su „Sūduva-Mantinga“ toks rezultatas ir turėjo būti, nes komandų jėgos apylygės.

Paskutines reguliaraus sezono rungtynes žaisite su absoliučiais NKL lyderiais „Mažeikiais“. Ar negąsdina tokie varžovai? Kaip tokioms rungtynėms ruošiatės?

Negąsdina visai. Ruošiamės kaip ir kiekvienam mačui.

Šiuo metu kartu su Cezariu Trybanskiu esi daugiausiai kamuolių atkovojantis krepšininkas lygoje (10,2 atk. kam. Per rungtynes). Ar praėjusiuose sezonuose pasiekdavai panašius rodiklius?

Šiemet daugiau atkovoju. „Uoslė" pagerėjo (šypsosi).

O kaip apskritai vertini savo jėgas, fizinę formą?

Fizinę formą vertinu labai gerai. Manau, ji geriausia kokią esu kada turėjęs.

Artėja paskutiniai reguliariojo sezono susitikimai. Ką prognozuoji savo komandai šių metų sezone?

Aš savo komanda tikiu. Prognozuoju patekimą į finalinį ketvertą.

Kokią komandą matai šių metų NKL čempionais?

Sunkus klausimas. Yra šešios komandos, kurios gali tapti nugalėtojais.

Savaitės geriausias – Jonavos „Triobet“ puolėjas Martynas Linkevičius

18.02.2013

Geriausiu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) savaitės krepšininku pirmą kartą šiame sezone pripažintas Jonavos „Triobet“ puolėjas Martynas Linkevičius. Į lygos geriausių kovotojų dėl kamuolio kategorijos pirmąją vietą po šio savaitgalio pakilęs 196 cm ūgio krepšininkas padėjo savo komandai iškovoti dvi pergales iš eilės.

Penktadienį M. Linkevičiaus vedina Jonavos „Triobet“ rezultatu 78:74 įveikė Joniškio „Delikatesą“, o šeštadienį 78:75 – Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Jonavos komandos lyderis šiose rungtynėse pelnė vidutiniškai 22 taškus, atkovojo 9 ir perėmė 2,5 kamuolio, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir rinko 26,5 efektyvumo balų. Varžovų krepšį M. Linkevičius iš dviejų taškų zonos atakavo 90 procentų taiklumu.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą buvo Vilius Šumskis (Šakių „Zanavykas“), Tomas Gaidamavičius (Pakruojo „Meresta“), Osvaldas Mačernis ir Rokas Giedraitis (abu Mažeikių „Mažeikiai“), Gytis Pakalniškis (Šilutės „Šilutė“), Marius Grigonis (Kauno „Žalgiris-2“), Mantas Kazonas (Plungės „Olimpas“), Bryanas Harisonas ir Cezary Trybanski (abu Alytaus „Dzūkija“).

XXXII turas: Vilniaus „Statyba“ nesunkiai įveikė svečius iš Gargždų

16.02.2013

Vasario 16-ąją Vilniuje vykusiose NKL rungtynėse „Statyba“ nepaliko vilčių „Gargždų-Bremenos“ ekipai. Vilniečiai laimėjo rezultatu 95:74 (27:15, 28:16, 22:20, 18:23).

Rungtynių pradžia kiek sėkmingiau klostėsi „Gargždų-Bremenos“ ekipai. Po Giedriaus Sakalo tritaškio metimo gargdžiečiai pirmavo rezultatu 2:7. Tačiau jau po minutės „Statyba“ išlygino rezultatą (9:9). Svečių trenerio paprašyta minutės pertraukėlė didelės naudos neatnešė. Po Dariaus Tarvydo dėjimo ir „Statybos“ spurto 12:2, vilniečiai įgijo dviženklę persvarą (21:11). Pirmąjį kėlinį sostinės krepšininkai laimėjo rezultatu 27:15.

Antrajame kėlinyje „Statyba“ dar labiau padidino savo pranašumą. Likus kiek daugiau nei trims minutėms iki ketvirčio pabaigos, vilniečiai pirmavo jau 20 taškų (44:24). Pirmoji rungtynių pusė baigėsi „Statybai“ pirmaujant rezultatu 55:31.

Po ilgosios pertraukos „Gargždų-Bremenos“ ekipos krepšininkai ir toliau nerado būdų sustabdyti įsibėgėjusių vilniečių. Įpusėjant trečiajam kėliniui, Tadas Rinkūnas pakabino kamuolį virš lanko Martynui Paliukėnui, kuris užbaigė ataką dėjimu, padidinusiu „Statybos“ persvarą iki 31 (64:33). Trečiasis ketvirtis baigėsi svečiams atsiliekant 26 taškais (77:51).

Ketvirtajame kėlinyje beliko tik formalumai. „Statyba“ išsaugojo saugų pranašumą ir įveikė „Gargždų-Bremenos“ ekipą rezultatu 95:74.

Vilniaus „Statybos“ gretose geriausiai pasirodė 21 tašką pelnęs Vitalijus Lukša, 16 – Darius Tarvydas, 15 – Ovidijus Varanauskas.

„Gargždų-Bremenos“ ekipai 19 taškų pelnė Giedrius Sakalas, 18 – Marius Grigaitis, 15 – Dominikas Matutis.

XXXII turas: „Delikatesas“ po pratęsimo įveikė NKL lyderius „Mažeikius“

16.02.2013

Dvyliktoje-tryliktoje NKL turnyrinės lentelės pozicijoje esanti Joniškio „Delikateso“ komanda namuose netikėtai laimėjo prieš lygos lyderius „Mažeikius“. Rezultatyviai žaidęs žemaičių gynėjas Rokas Giedraitis išplėšė komandai pratęsimą, tačiau per paskutines pratęsto laiko sekundes prametė dvitaškį, ir pergalę rezultatu 88:87 šventė joniškiečiai.

Jau pirmajame kėlinyje „Delikateso“ krepšininkai parodė kovingumą. Šeštą rungtynių minutę šeimininkai priekyje buvo 13:4. Per likusį kėlinio laiką „Mažeikiai“ atotrūkį sumažino iki vieno taško – 18:17.

Po pirmos rungtynių pusės švieslentėje degė lygus rezultatas (38:38). Tik paskutinio kėlinio trečią minutę R. Giedraitis („Mažeikiai“) tritaškiu išvedė komandą į priekį – 65:68. Svečių pranašumas netrukus buvo panaikintas, tačiau iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus žaisti 20 sekundžių R. Giedraitis vėl smeigė tritaškį ir išplėšė komandai pratęsimą (80:80).

Penktą pratęsto laiko minutę rezultatas buvo 88:87. Iki pratęsimo likus žaisti 20 sekundžių Vytautas Edvardas Pikalavičius („Mažeikiai“) perėmė kamuolį, o R. Giedraitis likus 4 sekundėms prametė dvitaškį ir atidavė pergalę aikštės šeimininkams.

Rezultatyviausias „Delikateso“ gretose buvo Žilvinas Petraitis. Jis į „Mažeikių“ krepšį įmetė 24 taškus ir atkovojo 4 kamuolius. Mantas Pukinskas pridėjo 19 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, 18 taškų pelnė Paulius Klemas, Mindaugas Keras – 12 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

R. Giedraitis „Mažeikių“ komandai pelnė 25 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. Osvaldas Mačernis – 19 taškųi ir 5 atkvoti kamuoliai, Eigirdas Žukauskas – 15 taškų ir 5 atkvoti kamuoliai.

XXXII turas: "Radviliškis-Juodeliai" iškovojo antrą pergalę iš eilės

16.02.2013

Sezoną blankiai pradėjusi Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ (13-19) komanda įsibėgėjo. Šeštadienį (02.16) aukštaičiai savo žiūrovų akivaizdoje 88:60 sutriuškino Molėtų „Ežerūną-Karį“ (10-22).

Taikliau iš dviejų ir trijų taškų zonos atakavę, daugiau kamuolių atkovoję ir rezultatyvių perdavimų atlikę šeimininkai išsiveržė pirmą rungtynių minutę ir didino persvarą iki rungtynių pabaigos.

Puikiai Radviliškio komandoje rungtyniavo aukštaūgiai, kartu pelnę daugiau nei pusę komandos taškų. Vaidas Trepočka įmetė 22 taškus, Erikas Kaupaitis – 16, Antanas Montrimavičius  - 10 taškų. Laimonas Kutra pridėjo 11 taškų, po 9 surinko Darius Gricius, Vitalis Pancerevas ir Lukas Pipiras.

„Ežerūno-Kario“ komandoje 16 taškų pelnė Justas Narušis, 12 – Marius Janišius, 10 – Karolis Alekna.