XXXI turas: „Perlas-MRU" pralaimėjo dar vieną Vilniaus derbį

14.02.2013

Dar vienas Vilniaus derbis baigėsi „Perlo-MRU“ (13-18) pralaimėjimu. Šeštadienį vieno taško skirtumu pralaimėję „Statybai“, ketvirtadienį (02.14) Eriko Kučiausko auklėtiniai neatsilaikė prieš kitą sostinės komandą. Pirmose XXXI-ojo NKL turo rungtynėse „studentai“ savo aikštėje rezultatu 77:91 turėjo pripažinti „Š. Marčiulionio KA-Twomeno“ (17-15) pranašumą.

Pusantro kėlinio komandos žaidė taškas į tašką (30:32), bet antrojo ketvirčio pabaigoje apsnūdę gynyboje „Perlo-MRU"

krepšininkai leido svečiams atitolti 38:48. Šeimininkų situaciją dar labiau apsunkino dvi techninės pražangos, skirtos Erikui Kučiauskui ir Vytautui Buzui. Po dviejų kėlinių „Perlas-MRU“ atsiliko 41:55.

Trečiajame kėlinyje „Š. Marčiulionio KA-Twomenas” išlaikė įgytą pranašumą. Negana to, šeimininkai už antrąją techninę pražangą rungtynes tęsė be vyr. trenerio E. Kučiausko.

Trenerio netektis užvedė „Perlo-MRU“ krepšininkus. Ketvirto kėlinio pradžioje šeimininkams pavyko priartėti prie svečių iki 10 taškų (63:73; 67:77; 70:80). Tačiau daugiau Mindaugo Sakalausko vadovaujamai ekipai nuveikti nepavyko. „Š. Marčiulionio KA-Twomenas” išsivežė pergalę 91:77.

Nugalėtojams Robertas Bitinas, Tautvydas Šležas (8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Evaldas Baniulis pelnė po 16 taškų.

„Perlo-MRU“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Keyronas Sheardas – 22 taškai. Mantas Virbalas pridėjo 17 taškų ir 15 atkovotų kamuolių, Vytautas Buzas ir Antanas Udras pelnė po 11 taškų.

Alytaus „Dzūkija“ iškovojo penktą pergalę iš eilės

13.02.2013

Dėl gripo atidėtose Nacionalinės krepšinio lygos rungtynėse antrą pergalę per dvi dienas ir penktą iš eilės iškovojo antroje turnyrinės lentelės vietoje įsitvirtinusi Alytaus „Dzūkija“ (21-9). Trečiadienį (02.13) NKL naujokai išvykoje rezultatu 93:80 įveikė trečioje vietoje likusius Plungės „Olimpo“ (22-8) krepšininkus.

32 minutes komandos žaidė vienodu tempu (68:68), tačiau per paskutines 8 minutes svečiai į „Olimpo“ krepšį įmetė 25 taškus, šeimininkai atsakė 12 taškų ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Mindaugas Reminas. 16 taškų prie pergalės pridėjo Tauras Skripkauskas, dvigubą dublį surinkusio Cezary Trybanskio sąskaitoje 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, 12 įmetė Žydrūnas Kelys.

Plungės „Olimpo“ komandoje taškus pelnė tik penki krepšininkai. Audrius Maneikis į svečių krepšį įmetė 24 taškus, po 16 – Julius Kazakauskas ir Ignas Razutis, 13 taškų ir 12 atkovotų kamuolių surinko Mantas Kazonas. Komandos naujokas Toney McRay NKL čempionate debiutavo įmetęs 11 taškų.

Ovidijus Varanauskas: „Esu įžaidėjas. Mano darbas – draugus maitinti kamuoliais“

13.02.2013

Vos atgimęs legendinis krepšinio klubas Vilniaus „Statyba“ pernai sirgalius nudžiugino NKL vicečempionų titulu. Šiemet krepšininkų ambicijos tokios pat didelės – siekti aukščiausių tikslų. Apie tai prasitarė vienas juodai-baltų komandos lyderių Ovidijus Varanauskas – geriausias praėjusios NKL savaitės krepšininkas. „Statybos“ įžaidėjas papasakojo apie komandos problemas, tikslus ir savo paties gyvenimo planus.

Ovidijau, tapai geriausiu NKL savaitės žaidėju. Ką apie savo sportinę formą manai pats?

Apkritai žiūrint į savo, kaip profesionalo karjerą, pradedant RKL, baigiant LKL, manau, šių metų sezonas man yra sėkmingiausias ir džiaugiuosi, kad nuo sezono pradžios forma tik gerėja. Žinoma, visada yra kur tobulėti, esu savikritiškas.

Rezultatyvių perdavimų kategorijoje esi vienas iš lyderių visoje lygoje. Savaitgalio rungtynėse su „Perlu–MRU“ atlikai net 12 rezultatyvių perdavimų. Kaip tau pavyksta pasiekti tokius rodiklius?

Dažniausiai prisitaikau prie kitų komandų gynybos. Jei varžovai daugiau dėmesio sukoncentruoja į mane, tada stengiuosi kamuolį perduoti komandos draugams. Tai priklauso nuo situacijos ir nuo priešininkų gynybos sistemos. Visos komandos ginasi skirtingai. Kai atakai suregzti lieka mažai laiko, tada pats stengiuosi pelnyti taškus. Tokie yra trenerio reikalavimai, pats esu taip įpratęs ir tą darau. Jei komandos draugas yra geroje vietoje, tai, žinoma, stengiuosi jam perduoti kamuolį. Esu įžaidėjas ir mano darbas – draugus maitinti kamuoliais. Man smagu ir perdavimą atlikti, ir pačiam mesti. Svarbiausia, kad komanda laimėtų.

Sezono pradžioje žengėte užtikrintai, buvote tapę šio sezono vienvaldžiais lyderiais, vėliau žaidimas kiek suprastėjo. Kas nutiko?

Sezono pradžioje visi buvome sveiki, entuziastingi, viskas klostėsi sėkmingai. Paskui kai kurie žaidėjai patyrė traumų. Vėliau išėjo trenerio asistentas Mindaugas Gudzinauskas. Vyriausiam treneriui pasidarė sunku viską aprėpti – ir gynybą, ir puolimą reguliuoti, ir vaizdo įrašus nagrinėti. Dabar, kai prisijungė naujas asistentas, iškovojom keturias pergales iš eilės. Turbūt tai nėra sutapimas. Vyriausiam treneriui dabar lengviau, kiekvienas dirba savo darbą.

Tikitės grįžti į lyderių poziciją?

„Mažeikių“ jau turbūt ir teoriškai nepavyktų pavyti, bet svarbiausia, kad gerėtų fizinė forma. Dažnai sezono viduryje būna kokia nors duobelė. Tinkamiausias variantas – gerą fizinę formą demonstruoti sezono gale, kai artėja finalas. Taip buvo praėjusiame sezone, todėl ir šiemet bandome eiti panašiu keliu. Svarbiausia – turėti pranašumą atkrintamosiose rungtynėse, ko mes ir siekiame.

Rungtynėse su „Perlu-MRU“ daugiausiai kontakto turėjai su nauju komandos legionieriumi Keyronu Sheardu. Ką manai apie šį žaidėją?

„Perlas-MRU“ jį nusipirkdamas tikrai neprašovė. Legionierius komandą pastiprino. Lyginant žaidimą pirmame rate priešininkų aikštelėje ir paskutines rungtynes, tai „Perlo-MRU“ žaidimas skiriasi kaip diena ir naktis. Prie to daug prisidėjo naujas pirkinys. Jis gerai dirba ir gynyboje, ir puolime.

Pirmame rate su „Šilutės“ komanda iškovojote pergalę dideliu skirtumu. Praėjusį penktadienį laimėti prieš tą pačią komandą buvo žymiai sunkiau. Kaip paaiškintum tokią situaciją?

Visos NKL komandos dvigubai geriau žaidžia namuose. Nuovargis po ilgos kelionės neprideda jėgų. Išvykoje mums žaisti sekasi sunkiau.

Anksčiau žaidei LKL, „Sakalų“ komandoje, šiemet – antri metai, kada esi NKL, „Statybos“ gretose. Kokia tavo nuomonė apie šias lygas?

NKL man viskuo patinka – treniruočių ir rungtynių grafikas, visa lygos sistema. Viskas suderinta, viskas labai puiku. Rungtynės vyksta penktadieniais bei šeštadieniais ir jų yra daug. Taip pastoviai žaisdamas kūną gali pripratinti prie krūvio. O LKL labai prastas grafikas. Visi derinasi prie „Žalgirio“. Rungtynių nedaug, daugiau treniruočių. Iš šiaip, LKL – sumaištis.

Pritariu krepšininkams, kurie sakė, jog Nacionalinėje lygoje prieš bet kokią komandą negalima atsipalaiduoti. Ypač išvykoje. Jei bent šiek tiek atsipalaiduojame, iškart priešininkai mus nubaudžia. Daug kartų esame nukentėję išvykose.

Esi ne tik krepšininkas, bet ir studentas...

Studijuoju Lietuvos edukologijos universitete. Esu antro kurso studentas, studijuoju kūno kultūrą, kaip ir kai kurie kiti „Statybos“ komandos nariai. Planuoju savo ateitį sieti su krepšiniu. Trenerio darbas kol kas nelabai traukia, bet, pavyzdžiui norėčiau dirbti agentu ar užsiimti panašia veikla. Manau, savo gyvenimą siesiu su krepšiniu, nes žaisti pradėjau nuo 5 metų. Turbūt taip bus visą gyvenimą ir neatitrūksiu nuo krepšinio.

Ar neiškyla sunkumų suderinti studijas su rungtynėmis?

Dabar dar yra toks laikotarpis, kada visad pirmenybę atiduotu krepšiniui. Todėl suderinti nėra sunku, viskas priklauso nuo manęs paties.

„Statyba“ pagarsėjusi rimtais ir ištikimais sirgaliais. Kaip vertini jų palaikymą?

Super. Pernai, kai atsikūrė mūsų klubas, sirgalių nebuvo gausiai, bet kai rezultatai pradėjo gerėti, salė po truputį pilnėjo. Sirgalių visada būna. Jau gatvėje sutikęs kurį nors atpažinčiau. Praėjusiais metais sirgaliai važiuodavo į atkrintamąsias rungtynes kituose miestuose mūsų palaikyti. Kai mus palaiko, būna visai kitais žaidimas, kitos emocijos.

Dėl gripo nukeltose rungtynėse „Dzūkija” įveikė „Gargždus-Bremeną”

12.02.2013

Antradienį (02.12) dėl gripo atidėtose NKL rungtynėse Alytaus „Dzūkija“ (21-8) susitiko su Gargždų „Gargždais-Bremena“ (6-25).  Įžaidėjo iš JAV Bryano Harrisono vedini dzūkai po trijų kėlinių pirmavo vieno taško skirtumu, tačiau paskutiniame ketvirtyje spurtavo ir įveikė svečius iš pajūrio 82:69.

Rezultatyviausias rungtynių žaidėjas B. Harrisonas į „Gargždų-Bremenos“ krepšį įmetė 24 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir surinko

30 naudingumo balų. Cezary Trybanski, Povilas Šakinis ir Tauras Skripkauskas nugalėtojams pelnė atitinkamai 12, 11 ir 10 taškų. Komandos naujokas Tomas Lekūnas per 15 minučių pelnė 3 taškus.

Pralaimėjusių gretose 22 taškus surinko ir 8 kamuolius atkovojo Donatas Tarolis. 12 taškų pridėjo Dominikas Matutis, 11 – Marius Grigonis.

Po pergalės „Dzūkija“ grįžo į turnyrinės NKL lentelės viršų ir kartu su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ bei Plungės „Olimpu“ dalijasi 2-4 vietas. Gargždų komanda lieka septynioliktoje vietoje.

Rytoj Alytaus „Dzūkija“ žais dar vienerias nukeltas rungtynes. Dvikovoje su Plungės „Olimpu“ paaiškės vienvaldis antrosios vietos savininkas.

Geriausiu NKL savaitės krepšininku pripažintas O. Varanauskas

11.02.2013

Praėjusį savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje įvyko 16 rungtynių. Puikiai rungtyniauti sekėsi Vilniaus „Statybai“, pratęsusiai pergalių seriją iki keturių iš eilės. Sostinės komandos vedliu į pergales prieš Šilutės „Šilutę“ ir Vilniaus „Perlą-MRU“ buvo įžaidėjas Ovidijus Varanauskas. Jis pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Per savaitgalio rungtynes 21 metų 185 cm ūgio krepšininkas į varžovų krepšį įmetė po 21,5 taško, atkovojo po 6 kamuolius, atliko po 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė po 3 kamuolius ir rinko po 26 naudingumo balus.

Kiti pretendentai į NKL savaitės krepšininko titulą buvo Evaldas Šaulys (Šilutės „Šilutė“), Marius Kugauda (Molėtų „Ežerūnas-Karys“), Mantas Virbalas (Vilniaus „Perlas-MRU“) ir Tadas Sebežiovas (Jonavos „Triobet“).

XXX turas: Šakių “Zanavyko“ sąskaitoje – devynioliktoji pergalė

09.02.2013

Šeštadienį Šakių „Zanavyko“ ekipa namų aikštėje po užtikrintai sužaistos antros rungtynių dalies 98:80 (16:18, 26:21, 26:21, 30:20) įveikė Šilutės „Šilutę“ ir iškovojo 19-ąją pergalę čempionate.

Pirmoje rungtynių pusėje komandos žaidė lygiai. Po pirmojo kėlinio dviejų taškų pranašumą turėjo svečiais iš „Šilutės“ (16:18), po antrojo vieno tolimo metimo atstumu išsiveržė „Zanavykas“ (42:39).

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuomet daugiausiai Pauliaus Parachomiko tolimų metimų dėka šakiečiai įgijo dviženklį pranašumą (58:48). Ketvirtajame kėlinyje svečiai priartėjo iki 74:68, tačiau dar labiau sumažinti skirtumo nesugebėjo. Šakių „Zanavyko“ krepšininkai rungtynių pabaigoje žaidė užtikrintai ir pergalės iš savo rankų nebepaleido - 98:80.

Šakių „Zanavyko“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Edgaras Stanionis – 23 taškai. V. Šumskis prie pergalės pridėjo 19, Arturs Pelšs, Liudas Valantinas ir Paulius Parachomikas – po 12 taškų.

„Šilutės“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Evaldas Šaulys, į šeimininkų krepšį įmetęs 21 tašką. 11 taškų pelnė Gytis Pakalniškis.

XXX turas: „Mažeikiai" atsirevanšavo „Radviliškiui-Juodeliams"

09.02.2013

Nacionalinės krepšinio lygos lyderiai Mažeikių „Mažeikiai“ (24-6) iškovojo dar vieną pergalę. Mažeikiškiai svečiuose 84:61 (15:21, 23:17, 28:11, 18:12) atsirevanšavo „Radviliškio-Juodelių“ (11-19) komandai už pralaimėjimą namuose pirmajame rate.

Po dviejų kėlinių rezultatas dar buvo lygus 38:38, tačiau tuomet žemaičiai įjungė aukštesnę pavarą, trečiajį kėlinį laimėjo 28:11 ir rungtynių nugalėtojas tapo aiškus.

Nugalėtojams Olegas Kojenetsas pelnė 15 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, Modestas Šidlauskas pridėjo 13 taškų, Andrius Mikutis - 12, Eigirdas Žukauskas - 11, Osvaldas Mačernis - 10.

Šeimininkų ekipoje rezultatyviausias buvo Vitalis Pancerevas. Jo sąskaitoje - 12 taškų. Lukas Pipiras įmetė 9, Vaidas Trepočka, Rytis Rauktys, Antanas Montrimavičius ir Erikas Kaupaitis - po 8 taškus.

XXX turas: Vilniaus derbį paskutinėmis sekundėmis laimėjo „Statyba"

09.02.2013

Daugiausiai emocijų XXX-ajame ture kėlęs Vilniaus derbis turėjo patikti abiejų komandų sirgaliams. Namuose žaidusi „Statyba" (19-11) ir „Perlas-MRU" (13-17) santykius aiškinosi iki paskutinių sekundžių. Dramatiškai vykusiose rungtynėse pergalę vieno taško skirtumu 99:98  iškovojo „Statyba".

Skylėta „Perlo-MRU“ ekipos gynyba susitikimo pradžioje leido „Statybai“ tvirtai laikyti iniciatyvą savo rankose. Per kiek daugiau nei 5 minutes šeimininkai į „studentų" krepšį įmetė 20 taškų ir pirmavo 20:11. Po E. Kučiausko paprašytos minutės pertraukėlės  „Perlas-MRU“ atsitiesė ir

išlygino žaidimą. Tačiau kėlinio pabaigoje Manto Virbalo „uždirbta" techninė pražanga neleido svečiams išlyginti rezultato ir po pirmojo kėlinio „Perlas-MRU“ atsiliko 27:23.

Antrąjį ketvirtį „studentai" pradėjo galingai: tris minutes taškų į savo krepšį nepraleidęs „Perlas-MRU“ persvėrė rezultatą, o kamuolį perėmęs Keyronas Sheardas („Perlas-MRU") pranašumą padidino iki 27:32. Antroje kėlinio pusėje G. Reginos auklėtiniai atsilikinėjo 32:40, tačiau „Perlo-MRU“ gynyboje vėl prasivėrė spragos, o tuo pasinaudoję šeimininkai sušvelnino skirtumą iki 47:49.

Po pertraukos „Statyba“ susigrąžino ir iniciatyvą, ir pranašumą. Po kelių sėkmingų aikštės šeimininkų atakų „Perlo-MRU“ deficitas išaugo iki 72:63. M. Virbalas ėmė traukti svečius į priekį ir kiek pristabdė įsibėgėjusią „Statybą“. Prieš lemiamą susitikimo dalį „Statybos“ krepšininkai pirmavo 78:72.

Ketvirtajame kėlinyje vyko tikra drama. Iki ketvirčio pabaigos likus 5 minutėms „Perlas-MRU“ atsiliko 92:82, tačiau svečiams pavyko atkurti intrigą ir mačo nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. E. Kučiausko auklėtinių atakai buvo likę per 10 sekundžių, o „Statyba“ pirmavo minimaliu skirtumu – 99:98. Iniciatyvos lemiamu metu ėmėsi "Perlo-MRU" naujokas K. Sheardas. Vis dėlto amerikietis įstrigo trijų priešininkų gynybos gniaužtuose ir metimas tikslo nepasiekė. Įžaidėjas prašė pražangos, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo ir „Statyba“ šventė pergalę.

Šiame susitikime „Perlo-MRU“ komandai dėl sveikatos problemų nepadėjo Vaidas Kazonas ir Vytautas Buzas bei klubą palikęs Tomas Lekūnas.

„Perlas-MRU“: Mantas Virbalas 24 (8/11 dvit., 7 atk. kam.), Antanas Udras (5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Keyronas Sheardas (5 rez. perd., 6 per. kam.) po 17, Jonas Elvikis 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Dominykas Domarkas 11, Augustinas Vitas 8, Žydrūnas Stankus 5, Dovis Bičkauskis 2.

„Statyba“: Darius Tarvydas ir Karolis Brusokas po 19, Ovidijus Varanauskas 18 (12 rez. perd.), Vitalijus Lukša 14.

„Dzūkiją“ papildė T. Lekūnas, „Olimpą“ – legionierius iš JAV T. McRay

09.02.2013

Nacionalinėje krepšinio lygoje baigėsi žaidėjų registracija. Paskutinę dieną, šeštadienį (02.09), naujus žaidėjus spėjo užregistruoti Alytaus „Dzūkija“ ir Plungės „Olimpas“. Alytaus komandą papildė dar vakar Vilniaus „Perlo-MRU“ marškinėlius vilkėjęs Tomas Lekūnas. „Olimpas“ užregistravo krepšininką iš JAV Toney McRay.

Lengvojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis Tomas Lekūnas sezoną pradėjo „Š. Marčiulionio KA-Twomeno“ komandoje, vėliau perėjo į „Perlą-MRU“. Devyniolikmetis 200 cm ūgio krepšininkas NKL sužaidė 24 rungtynes, per

jas pelno po 6,5 taško, atkovoja 3,5 kamuolio ir atlieka 1,6 rezultatyvaus perdavimo.

198 cm gynėjo ir puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis Toney McRay į Lietuvą atvyksta iš Meksikos, kur rungtyniavo aukščiausios lygos Toros Nuevo Laredo klube. Meksikos čempionate T. McRay sužaidė 9 rungtynes ir per vidutiniškai 25 aikštėje praleistas minutes rinko po 14 taškų, atkovojo po 5,8 kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą. Anksčiau „Olimpo“ naujokas rungtyniavo NCAA, Nebraskos universitete.

„Š.Marčiulionio KA-Twomenas“ atsisveikino su vyr. treneriu G.Kručkausku

09.02.2013

Po antrojo iš eilės pralaimėjimo Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) Vilniaus „Š.Marčiulionio KA-Twomeno“ klubas abipusiu susitarimu išsiskyrė su vyriausiuoju treneriu Gintaru Kručkausku.

52-ejų metų krepšinio specialistas sostinės komandą treniravo nuo sezono pradžios. Laikinai G.Kručkauską pavaduos asistentas Tomas Purlys, kuris debiutuos šeštadienio mače su Jonavos „Triobet“.

„Š.Marčiulionio KA-Twomeno“ (16/14) ekipa NKL pirmenybėse užima devintąją vietą.