XV turas: „Gargždai-Bremena“ išvykoje nusileido „Sūduvai-Mantingai“

30.11.2012

Po paskutinių sėkmingų rungtynių namuose su Jonavos „Triobet“, Gargždų komandai šįkart išvykoje teko pripažinti Marijampolės „Sūduvos–Mantingos“ pranašumą. Nors abi komandos laimėjo po du ketvirčius, galutinis rezultatas rodė įtikinamą suvalkiečių pergalę 91:71.

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai svečiams iš Gargždų šiose rungtynėse neleido pirmauti nė karto. Po pirmo kėlinio „Gargždai–Bremena“ turėjo 16 taškų deficitą (30:14), per kitas dešimt minučių įmetė vos 7 taškus. Prieš prasidedant ilgajai pertraukai komandas skyrė 35 taškai... (56:21).

Antroje rungtynių pusėje gargždiškiai spurtavo, laimėjo abu kėlinius (14:23; 21:27), tačiau iki pergalės buvo toli.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Andrius Čižikas, pelnęs 19 taškų (3/4 dvit., 4/6 trit.). Žilvinas Kuklierius (6/7 dvit.) ir Audrius  Mineikis (2/2 trit.) įmetė po 17 taškų ir atkovojo po 4 kamuolius.

Gargždų ekipoje pasižymėjo Laurynas Lučinskas, surinkęs 13 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius. 10 taškų pridėjo Dominikas Matutis, Marius Grigaitis pelnė 9 taškus.

XV turas: Po nesėkmės žemaitijos derbyje "Mažeikiai" reabilitavosi prieš "Perlą-MRU"

30.11.2012

Praėjusį šeštadienį Plungėje beviltiškai atrodę „Mažeikiai“ (11-4) šiandien namuose 72:59 (17:12, 12:15, 28:14, 15:18) nugalėjo Vilniaus „Perlo-MRU“ (7-8) komandą.

Po dviejų kėlinių aikštelės šeimininkai pirmavo vos dviem taškais, tačiau visus reikalus sutvarkė per trečiajį, kuomet įgijo 19 taškų persvarą.

Ketvirtajame ketvirtyje svečiai skirtumą sumažino, bet pergalei to neužteko.

„Mažeikių" komandoje rezultatyviausiai žaidė Osvaldas Mačernis, pelnęs 21 tašką. Be to puolėjas blokavo 5 varžovų metimus. Rokas Giedraitis prie pergalės pridėjo 12 taškų (0/6 trit.), Olegas Kojenetsas 11, Andrius Mažutis ir Vytautas Pikalavičius po 10, Modestas Šidlauskas 5, Andrius Mikutis – 3.

„Perlo-MRU“ komandoje išiskyrė Antanas Udras surinkęs 19 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, Žydrūnas Stankus įmetė 14, Dominykas Domarkas 7 taškus. Komandoje debiutavęs naujokas Augustinas Vitas  per 14 minučių pelnė 4 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

„Mažeikiai“ po šios pergalės turnyrinėje NKL lentelėje dalijasi 1-2 vietas su Alytaus „Dzūkija“. "Perlas-MRU" su 7 pergalėmis ir 8 pralaimėjimais liko 12 vietoje.

XV turas prasidėjo „Žalgirio-2“ pergale prieš „Statybą“

29.11.2012

Namuose rungtyniavę Kauno „Žalgirio“ dubleriai pirmose XV-ojo NKL turo rungtynėse nė karto neleido pirmauti principiniams varžovams Vilniaus „Statybai“. Tris iš keturių kėlinių laimėję kauniečiai įveikė praėjusio NKL sezono finalininkę 87:81 (20:17; 26:21; 20:18; 21:25).

„Žalgiris-2“ susitikimo pradžioje išsiveržė į priekį ir visą rungtynių laiką pirmavo. Antrojo ketvirčio viduryje  sostinės komanda atsiliko 16 taškų skirtumu (38:22), o prieš prasidedant paskutiniajam ketvirčiui kauniečiai vis dar turėjo 10 taškų persvarą (66:56).

Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos Vilniaus „Statyba“ priartėjo iki minimalaus skirtumo – 77:76, tačiau neatlaikė „Žalgirio“ dublerių puolimo ir namo išvažiavo pralaimėję 87:81.

Geriausiai nugalėtojų gretose žaidė Artūras Gudaitis. Jis pelnė 25 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. 20 taškų (3/4 trit.) pridėjo Tomas Dimša, 13 taškų pelnė ir 6 kamuolius atkovojo Marius Grigonis.

Vilniaus „Statybos“ komandoje rezultatyviausias buvo Darius Tarvydas – 26 taškai ir 6 atkovoti kamuoliai. Po 13 taškų pelnė Ovidijus Varanauskas (9 rez. perd.) ir Vitalijus Lukša.

Po šio susitikimo Kauno „Žalgiris-2“ turnyrinėje lentelėje pavijo Vilniaus „Statybą“. Abiejų komandų sąskaitose – po 10 pergalių ir 5 prlaimėjimus. Komandos rikiuojasi NKL turnyrinės lentelės viršuje.

Oficialu: Vilniaus “Perle-MRU” rungtyniaus Augustinas Vitas

29.11.2012

11-12 vietas NKL turnyrinėje lentelėje užimanti Vilniaus „Perlas-MRU“  komanda turi naują narį. Sostinės komanda pasirašė sutartį su 210 cm ūgio vidurio puolėju Augustinu Vitu. 30-metis krepšininkas „Perlo-MRU“ marškinėlius turėtų vilkėti iki šio sezono pabaigos. Naujokas "Perlo-MRU" gretose turėtų debiutuoti jau šio penktadienio rungtynėse su Mažeikių “Mažeikiais”.

2011–2012 metų sezoną "centras" pradėjo Liepojos "Lauvas" gretose. Baltijos krepšinio lygoje (BBL) A. Vitas vidutiniškai per 24 minutes rinkdavo 7,7 taško ir sugriebdavo 6,7 atšokusio kamuolio.

Spalio pabaigoje lietuvis nutraukė kontraktą su Latvijos komanda. Sausį A. Vitas sudarė sutartį su Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniaujančiu Palangos "Nagliu". Šalies čempionate aukštaūgis aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 26 minutes, pelnydavo 10,8 taško ir atkovodavo po 6 atšokusius kamuolius.

Kiek anksčiau A. Vitas žaidė Nikosijos "Apoel" (Kipras), Dnepropetrovsko "Dnipro Azot" (Ukraina), Sumų "Sumychimprom" (Ukraina), Šiaulių "Šiaulių" (LKL), Varnos "Černo More" (Bulgarija), Pleveno "Spartak" (Bulgarija), Sodertaljė "Kings" (Švedija), Šviecų "Polpak" (Lenkija), Vilniaus "Sakalų" ir Inovroclavo "Notec" (Lenkija) komandose.

Šį penktadienį "SMScredit.lt AUTO žaidimas" vyks Jonavoje

29.11.2012

Šį penktadienį, lapkričio 30 dieną, „SMScredit.lt AUTO žaidimas“ atvyksta į Jonavą . Kūno kultūros ir sporto centre susitiks Jonavos “Triobet” ir Pakruojo “Meresta”, o rungtynių metu paaiškės penki kandidatai į finalinį žaidimo etapą. Laimingieji bus apdovanoti „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ marškinėliais, pateks į specialų NKL internetinės svetainės fotoalbumą ir lauks finalinio žaidimo etapo.

Naują Toyotą AYGO laimėti galės kiekvienas, nusipirkęs specialų bilietą į Jonavos “Triobet” ir Pakruojo “Merestos” rungtynes. Jų pradžia - 18:00 val.

„SMScredit.lt AUTO žaidimas“ aplankys visų NKL komandų arenas, kur išaiškins po 5 pretendentus laimėti pagrindiniam prizui – automobiliui Toyota AYGO. Automobilio savininkas paaiškės NKL finalinio ketverto metu.

Lankykis NKL rungtynėse, sulauk „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ ir laimėk naujutėlaitį Toyota AYGO!

Visas žaidimo taisykles rasite ČIA.

Birštone lankėsi LKF generalinis sekretorius M. Balčiūnas

29.11.2012

Lapkričio 28 d. Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė susitiko su Lietuvos krepšinio federacijos generaliniu sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu, Lietuvos Sporto universiteto projektų vadovais Mindaugu Juozėnu ir Jonu Armanavičiumi bei Birštono BC „Jazz-Diremta“ klubo prezidentu Remigijumi Daugėla.

Šio susitikimo tikslas buvo aptarti Birštono kurorto, susijusio su sveikos gyvensenos principais ir plėtojančio įvairias sporto rūšis, tarp jų – krepšinį – dabartinę situaciją ir ateities perspektyvas.

M. Balčiūnas yra ne tik LKF generalinis sekretorius, bet ir Lietuvos Sporto universiteto (buv. LKKA) kancleris, todėl jam rūpi ne tik krepšinio plėtra Birštone, bet sporto infrastruktūros lygmuo, pav. Birštono irklavimo bazė, kuri priklauso Lietuvos Sporto universitetui. Universitete yra sukoncentruota daugiau kaip 90 proc. Lietuvos sporto, fizinio ugdymo, kineziterapijos, su sveikata susijusio fizinio aktyvumo, rekreacijos mokslų ir studijų potencialo Lietuvoje. Šis vizitas ir susitikimas su mere N. Dirginčiene gali atverti naujas bendradarbiavimo perspektyvas, ruošiant aukšto lygio specialistus kurortui.

M. Balčiūnas padovanojo krepšinio kamuolį – simbolinę dovaną. R. Daugėla  pajuokavo, kad „šis kamuolys bus išmestas ginčo metu per pirmąsias krepšinio varžybas naujoje salėje“. LKF generalinis sekretorius M. Balčiūnas teigė atvykęs į Birštoną darbinio vizito – apžiūrėti sporto plėtros infrastruktūros ir kaip galima ateityje bendradarbiauti.  Jis teigė, kad šiuo metu vyksta bendradarbiavimas ir su Lietuvos savivaldybėmis, ir tarptautiniu lygiu, atveriantis platesnes galimybes. Kaip sakė M. Balčiūnas, „turite deimantą, naujas, puikias erdves, todėl LKF yra svarbi Birštono, kaip kurorto, plėtros vizija, kurioje galima vystyti krepšinį – vieną pelningiausių sporto šakų“. Birštono kurortas yra patrauklus geografine padėtimi, turintis istoriją, tradicijas ir struktūrą, rekreacines zonas miestas, kuris gali stiprinti savo patrauklumą nauju sporto kompleksu su sale, pritaikyta krepšiniui, vietos komanda ir gera rinkodara.

Merė N. Dirginčienė pasidžiaugė LKF generalinio sekretoriaus M. Balčiūno vizitu ir patvirtino sporto komplekso projektavimo bei statybos perspektyvas. Taip pat pabrėžė, jog tikisi krepšinio federacijos bendradarbiavimo – sportininkų srautų nukreipimo į sporto stovyklas ir vietos krepšinio komandos palaikymo bei vystymo. M. Balčiūnas sakė, kad Birštono krepšinio klubas turi patį geriausią pavadinimą Lietuvoje – tai „Jazz-Diremta“ ir ryšius su Lietuvos  Sporto universitetu. Jis ateityje mato daug bendradarbiavimo sąsajų: sporto kompleksą, vietos komandą ir krepšinio turizmo vystymą. N. Dirginčienė pabrėžė, kad „Birštono kurorto generalinė linija yra sveikatinimas, sveikatos turizmas, reabilitacija ir pasižymi tuo, kad kurortas gydo gamta, o ne vaistais, todėl traukos centru galėtų būti multifunkcinis sporto kompleksas, bet tikrai ne arena“. M. Balčiūnas pasiūlė pasirašyti Birštono ir Lietuvos Sporto universiteto bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią ateityje universitetas galėtų ruoši specialistus būtent Birštono kurortui. Pagal tokią sutartį dalį studijų kainos apmokėtų universitetas, o dalį savivaldybė ir baigęs studijas specialistas atvyktų į Birštoną tikslingai, kaip parengtas kurorto specifikai ir poreikiams profesionalas.

Birštono savivaldybės informacija

Geriausias aštuntosios NKL savaitės žaidėjas – legionierius Bryan Harrison

26.11.2012

Pirmą kartą šių metų NKL sezone savaitės geriausiu žaidėju išrinktas legionierius. Tai Alytaus „Dzūkijos“ gynėjas Bryan Harrison. Krepšininkas iš JAV praėjusį savaitgalį komandai padėjo iškovoti dvi užtikrintas pergales prieš  Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Joniškio „Delikateso“ ekipas. 188 cm gynėjas vidutiniškai į varžovų krepšį metė po 16 taškų, atkovojo po 8,5 kamuolio, atliko po 7,5 rezultatyvaus perdavimo ir per du mačus surinko 54 naudingumo balus.

Penktadienio (11.23) rungtynėse amerikietis, žaisdamas prieš praėjusios savaitės geriausio žaidėjo Žilvino

Kuklieriaus komandą („Sūduva–Mantinga“), pelnė 18 taškų (4/7 dvit.,3/4 trit.), atkovojo 7, perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 7 priešininkų pražangas.

Šeštadienį (11.24) rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ B. Harrison atliko trigubą dublį: pelnė 14 taškų (4/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Alytaus komandos legionierius surinko 31 naudingumo balą.

Po keturiolikos NKL turų B. Harrison yra antras lygoje pagal rezultatyvių perdavimų skaičių ir trečias pagal efektyvumą.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą buvo Darius Tarvydas (Vilniaus „Statyba“), Marius Kugauda (Molėtų „Ežerūnas – Karys“), Artūras Gudaitis (Kauno „Žalgiris-2“), Audrius Maneikis (Plungės „Olimpas“) ir Audrius Ramonaitis (Birštono „Jazz – Diremta“).

Penki „Radviliškio-Juodelių“ aistruoliai tapo „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ finalininkais

26.11.2012

NKL rungtynėse tarp Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ ir Šakių „Zanavyko“ paaiškėjo dar penki kandidatai laimėti automobilį „SMScredit.lt AUTO žaidime“. Jais tapo Egidijus Bičkauskas, Vytautas Petrašiūnas, Vytautas Jocas, Aurimas Šablinskas ir Julius Būtėnas.

Visi penki laimingieji per rungtynių pertrauką buvo atrinkti traukiant bilietų šakneles. Radviliškiečiai  dovanų gavo „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ marškinėlius ir galimybę tapti naujo Toyota AYGO savininku. Fanilinis „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ etapas vyks 2013 metų balandžio mėnesį, NKL finalinio ketverto metu.

Šį penktadienį (11. 30) „SMScredit.lt AUTO žaidimas“ atvažiuos į Jonavos „Triobet“ – Pakruojo „Merestos“ rungtynes. Jonavoje paaiškės dar penki žaidimo laimingieji.

XIV turas: "Perlas-MRU" susidorojo su NKL lyderiais

26.11.2012

Puikią pergalę NKL pirmenybėse pasiekė Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkaiEriko Kučiausko treniruojama komanda namuose 90:81 (19:22, 25:27, 25:12, 21:20) nugalėjo čempionato lyderę Pakruojo „Merestą“. Tai buvo septintoji „Perlo-MRU“ pergalė per keturiolika rungtynių.

Iki didžiosios pertraukos Pakruojo klubas buvo pranašesnis. „Perlo-MRU“ gynyba sunkiai darbavosi su varžovų snaiperiais. Tiesa, deficitas nebuvo toks, kad nebūtų galima greitai pakeisti rungtynių eigos.

Būtent iškart po pertraukos „Perlas-MRU“ pavijo „Merestą“ ir persvėrė rezultatą (51:50). Tiesa, dvikova toliau vyko taškas į tašką. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Perlas-MRU“ surengė spurtą, kurio pagrindinis iniciatorius buvo Žydrūnas Kelys. Įžaidėjas prasiveržimais "pjaustė" pakruojiškių gynybą. Vilniečiai laimėjo atkarpą 9:0 ir susikrovė apčiuopiamą pranašumą 69:60.

Ketvirtajame kėlinyje ekipą į priekį svarbiu metu tempė Edgaras Pundzius. Du jo tritaškiai ir Dominyko Domarko dvitaškis „Merestą“ pasiuntė į nokdauną – 83:70. Svečiai parodė ryžtą (86:80), bet pergalės „Perlas-MRU“ iš rankų nepaleido.

„Perlas-MRU“: Žydrūnas Kelys 19 (8 rez. perd., 7/12 dvit.), Žydrūnas Stankus 16 (6 atk. kam.), Mantas Virbalas 12 (12 atk. kam., 4 rez. perd.), Edgaras Pundzius ir Jonas Elvikis po 11, Antanas Udras 6.

„Meresta“: Liudas Radavičius 25, Tomas Gaidamavičius 19 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Ignas Vaitkus 12.

bcperlas.lt info

XIV turas: "Jazz-Diremta" nutraukė nesėkmių seriją

26.11.2012

Birštono „Jazz-Diremtos“ krepšininkai nutraukė nesėkmių seriją ir NKL čempionato namų rungtynėse po dramatiškos kovos įveikė Klaipedos „Naftos-Universiteto“ komandą (88:80). „Jazz-Diremta“ NKL čempionate iškovojo 4 pergalę.

Rungtynių pradžia nieko gero aikštelės šeimininkams nežadėjo. Puolimas strigo, o gynyboje Birštono krepšininkai nesusitvarkydavo su svečiais. Po pirmo kėlinio „Jazz-Diremtos“ komanda turėjo 8 taškų deficitą (19:27).

Reikalai pasitaisė antrame kėlinyje, kuris ne tik buvo laimėtas 12 taškų skirtumu, bet ir suteikė vilties, kad šiose rungtynėse gali būti iškovota pergalė (50:46).

Trečias ketvirtis Birštono komandos treneriui Mariui Kiltinavičiui vėl sukėlė nerimą, nes komanda išleido iniciatyvą iš savo rankų ir už tai buvo nubausta. Po trijų kėlinių dviem taškais pirmavo svečiai iš Klaipedos (66:68).

Visgi per paskutines 10 minučių  šeimininkai surado jėgų dar kartą pakeisti rungtynių eigą ir laimėti rungtynes rezultatu 88:80.

Šiose rungtynėse „Jazz-Diremtos“ ekipa buvo panaši į komandą, o ne į atskirai aikštelėje žaidžiančius krepšininkus. Keturi komandos žaidėjai įmėtė po 14 ir daugiau taškų. Komandą į pergalę vedė Audrius Ramonaitis (17), Paulius Kleiza (16), Simas Raupys (15), Paulius Petrilevičius (14) ir Donatas Sabeckis (9).