Marius Kasiulevičius: padėtis „Šilutėje“ gerėja

28.12.2012

Dukart LKL „Žvaigždžių dienose“ snaiperiu tituluotas Šilutės „Šilutės“ puolėjas Marius Kasiulevičius gerą formą pradėjo demonstruoti ir Nacionalinėje krepšinio lygoje. Praėjusį savaitgalį krepšininkas sužaidė dvi puikias rungtynes ir tapo geriausiu paskutinės 2012 metų NKL savaitės žaidėju. Apie šventes, praėjusias ir ateinančias kovas su M. Kasiulevičiumi pasikalbėjo www.nklyga.lt.

Mariau, prie kalėdinio stalo leidai sau šiek tiek daugiau negu įprastai?

Per šventes sau leidžiu šiek tiek nukrypti nuo įprasto rėžimo.

Ar po Kalėdų „Šilutės“ komanda jau buvo susibėgusi į treniruotę?

Situacija tokia, velkamės turnyrinės lentelės gale. Tad turime sportuoti. Jau vakar (ketvirtadienį – aut. past.) turėjom pirmą treniruotę po Kalėdų.

Ar jautiesi pailsėjęs ateinančioms kovoms?

Taip, jaučiuosi pailsėjęs, tos kelios laisvos dienos buvo į naudą.

Ko „Šilutės“ fanai iš komandos gali tikėtis kitais metais?

Sezono pradžioje keitėsi komandos sudėtis, dabar vėl – neseniai mūsų komandą paliko amerikietis (Darius Lavonne Brents), nepateisinęs trenerio vilčių. Kai atėjo naujas treneris iš pradžių buvo sunku susižaisti, bet dabar „pagavome žaidimą“ ir pradedame kažką rodyti. Atrodo, dabar viskas gerai, visi sveiki. Padėtis „Šilutėje“ gerėja.

Paskutinėse rungtynėse su „Triobet“ pelnei 31 tašką ir surinkai 44 naudingumo balus. Kokios aplinkybės susiklostė tokiam geram tavo žaidimui?

Tą dieną sekėsi, komandos draugai gerais momentais davė kamuolį, pats įdėjau pastangų, atkovojau kamuolių ir taip išėjo.

Žaidei LKL, ar galėtum palyginti šią lygą ir NKL?

Sezono pradžioje teko būti „Palangos“ komandoje. Aišku, „Lietuvos rytas“, „Žalgiris“, „Prienai“ yra stiprios komandos, bet, manau, tos komandos, kurios yra LKL turnyrinės lentelės apačioje, yra panašios į kai kurias NKL komandas. Žaidėme prieš „Mažeikius“, „Merestą“, jos yra pakankamai stiprios komandos ir, manau, siekiančios patekti į LKL.

Jaunieji žalgiriečiai išvyko į kalėdinį turnyrą Olandijoje

27.12.2012

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda išvyko į kalėdinį turnyrą Olandijoje. Trečią kartą rengiamame „Rinus de Jong Invitational“ turnyre gruodžio 28-30 dienomis varžysis šešios komandos.

Kartu su Tomo Masiulio auklėtiniais A grupėje rungtyniaus šeimininkų „Eiffel Towers“ komanda ir Rygos krepšinio akademijos jaunimas. B grupėje žais Belgrado dvidešimtmečių rinktinė, „Canarias Basketball Academy“ krepšininkai ir „BMS Basket“ ekipa iš Danijos.

„Varžovų beveik nepažįstame. Rygos ir Gran Kanarijos komandas matėme praėjusiais metais Kaune surengtame Eurolygos atrankos turnyre, bet turbūt tik nuvykus į Olandiją, pamatysime, kokias sudėtis turės varžovai. Nepaisant visko, vykstame su tikslu gerai pasirodyti ir patobulėti“, - prieš kelionę teigė „Žalgirio“ jaunimo komandos vyr. treneris Tomas Masiulis.

Jaunieji žalgiriečiai į turnyrą pakviesti išskirtinėmis teisėmis. Turnyro organizatoriai pasirūpino ne tik komandos apgyvendinimu, bet ir lėktuvo bilietais. Tai – retas atvejis tarp Europoje organizuojamų jaunimo turnyrų.

Į turnyrą Olandijoje išvyko dešimt krepšininkų, atstovaujančių „Žalgiris-2“ ekipai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), ir iš Panevėžio „Lietkabelio“ pasikviestas septyniolikmetis Lukas Aukštikalnis. Iš pagrindinės „Žalgirio“ dublerių sudėties šiuo metu rungtyniauti negali Justas Tamulis, kuris yra patyręs gana sunkią čiurnos traumą, ir prieš pat kelionę susirgęs Artūras Gudaitis.

Žalgiriečiai abi grupės rungtynes sužais gruodžio 28 d. Patekus tarp dviejų geriausių pogrupio komandų, kitą dieną kauniečių lauktų pusfinalio dvikova. Sekmadienį, gruodžio 30 d., bus žaidžiami finaliniai susitikimai. Turnyro organizatoriai taip pat surengs ir trenerių seminarą.

NKL sveikina komandas, krepšininkus ir aistruolius su Šv. Kalėdomis!

25.12.2012

Nacionalinė krepšinio lyga sveikina klubus, krepšininkus ir trenerius, komandų vadovus ir darbuotojos, rungtynių komisarus ir teisėjus, rėmėjus ir aistruolius sulaukus jaukiausios, sočiausios, linksmiausios ir dosniausios metų šventės.

Būkime geri vieni kitiems!

Su Šventomis Kalėdomis!

Marius Kasiulevičius - geriausias praėjusios savaitės krepšininkas

24.12.2012

Geriausiu paskutinės šiais metais NKL savaitės krepšininku pripažintas „Šilutės“ puolėjas Marius Kasiulevičius. Jo komanda per dvejas rungtynes iškovojo vieną pergalę ir pakilo į 16 turnyrinės lentelės vietą. Pats M. Kasiulevičius buvo naudingiausias lygoje.

Šilutiškis svariai prisidėjo prie komandos pergalės prieš Molėtų „Ežerūną-Karį“ – pelnė 20 taškų ir surinko 17 naudingumo balų.

Dar geriau M. Kasiulevičius pasirodė rungtynėse su Jonavos „Triobet“. Krepšininkas pelnė 31 tašką, atkovojo 13 kamuolių, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko 44 naudingumo balus.

Į NKL savaitės geriausio krepšininko titulą pretendavo Raimundas Ambrulaitis (Molėtų „Ežerūnas-Karys“), Cezary Trybanski ir Bryan Harrison (abu Alytaus „Dzūkija“), Marius Valukonis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Henrikas Vorotnikovas (Jonavos „Triobet“) ir Audrius Maneikis (Plungės „Olimpas“).

XXII turas: "Mažeikiai" krito Gargžduose ir prarado vienvaldžio lyderio poziciją

23.12.2012

Kalėdos – stebuklų metas. Tuo įsitikino Nacionalinės krepšinio lygos sirgaliai. Paskutiniame šiais metais ture čempionate pirmaujantys Mažeikių „Mažeikiai“ (17-5) išvykoje 68:76 nusileido paskutinei lygos komandai Gargždų „Gargždams-Bremenai“ (4-18). Po nesėkmės mažeikiškiai prarado vienvaldžių lyderių poziciją. Pergalėmis žemaičius pasivijo Alytaus „Dzūkija“ (17-5) šeštadienį rezultatu 84:72 įveikusi Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ (15-7).

Net ir nugalėję NKL lyderius Gargždų krepšininkai liko paskutinėje NKL turnyrinės lentelės vietoje, kuri po reguliaraus sezono garantuos iškritimą į žemesnę lyga – RKL. Iki reguliaraus sezono pabaigos komandoms liko sužaisti po 12 rungtynių.

Nugalėtojams Laurynas Lučinskas pelnė 20 taškų ir  atkovojo 9 kamuolius. Marius Grigaitis pridėjo 16 taškų, Renatas Jonelis - 13, Rytis Zabita ir Linas Jonuška – po 8.

„Mažeikių“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Modestas Šidlauskas, Alehas Kojenetsas ir Andrius Mažutis, pelnę atitinkamai 15, 14 ir 13 taškų.

XXII turas: “Zanavykas“ vėl iššvaistė persvarą ir nusileido Radviliškio ekipai

22.12.2012

Šeštadienį Šakių „Zanavykas“ sužaidė paskutines 2012 metų Nacionalinės krepšinio lygos rungtynes, kuriose, nepasimokęs iš vakarykščių klaidų, vėl neišsaugojo turėtos solidžios persvaros ir  nusileido svečiams iš Radviliškio 77:84 (13:18, 23:18, 27:20, 14:28).

Pirmoje rungtynių pusėje komandos žaidė taškas į tašką. Nei vienai komandai nepavyko įgyti rimtesnio pranašumo, o į ilgąją pertrauką priešininkai ilsėtis išėjo švieslentei rodant lygų rezultatą 36:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė keliais taikliais metimais (43:43), tačiau tada „Zanavyko“ ekipos krepšininkai spurtavo 15:0 bei įgijo rekordinę persvarą šios dienos rungtynėse 58:43. Svečiai nekėlė baltos vėliavos, sugebėjo atsitiesti, o po Laimono Kutros („Radviliškis-Juodeliai“) taiklių baudos metimų sumažino skirtumą iki 58:50. Ketvirčio pabaigoje nei vienai komandai nepavyko rimčiau įkasti varžovams, šakiečiai išsaugojo 7 taškų pranašumą 63:56.

Ketvirto kėlinio scenarijus buvo identiškas vakarykštėms rungtynėms prieš Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“. Jau pirmos atakos metu Lukas Pipiras („Radviliškis-Juodeliai“) pataikė tolimą metimą bei sumažino skirtumą iki keturių taškų 63:59. Tuo šakiečių problemos nepasibaigė. Sužaidus dvi minutes „Zanavyko“ lyderis Edgaras Stanionis buvo nubaustas nesportine pražanga, kuo pasinaudoję svečiai iš Radviliškio ne tik realizavo du baudų metimus, bet ir atakos metu pridėjo dvitaškį - 63:63. Čia Vilius Šumskis („Zanavykas“) pataikė dvitaškį bei realizavo baudos metimą, tačiau pasipiktinimą dėl neužfiksuotų radviliškiečių žingsnių išreiškęs atsarginis „Zanavyko“ ekipos suolelis buvo nubaustas technine pražanga, kas leido svečiams sumažinti skirtumą iki minimumo 66:65. Radviliškio ekipa ir toliau puolime žaidė užtikrintai bei likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes padidino savo pranašumą iki penkių taškų 74:79. Šeimininkai bandė gelbėtis, tačiau metimai skriejo pro šalį. Antrą kartą per dvi dienas savų žiūrovų akivaizdoje „Zanavykas“ turėjo  pripažinti varžovų pranašumą 77:84.

Šakių „Zanavykas“ : E. Stanionis – 20 (3/6 trit., 7 atk. kam., 20 naud. bal.), A. Pelšs – 14 (6/6 dvit., 3 rez. perd., 16 naud. bal.), R. Simanavičius – 10.

Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“ : A. Montrimavičius – 19 ( 6/9 dvit., 12 atk. kam., 23 naud. bal.), L. Kutra – 14 (12/16 baud. met., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 23 naud. bal.), R. Rauktys – 13, D. Gricius ir V. Trepočka – po 11, L. Pipiras – 10.

XXII turas: „Statyba“ Vilniaus derbyje atsirevanšavo „Š. Marčiulionio KA – Twomenui“

22.12.2012

Namų aikštėje žaidusi Vilniaus „Statyba“ atsilygino „marčiulioniukams“ už pralaimėjimą pirmame šių metų NKL sezono rate. Fantastiškai metę tritaškius (15/26) bei nei vieno kėlinio nepralaimėję juodai – balti šventė triuškinamą pergalę rezultatu 107:74 (28:25; 28:17; 29:11; 22:11).

„Š. Marčiuliono KA–Twomenas“ priekyje buvo tik pirmajame kėlinyje. Šeštą rungtynių minutę „marčiulioniukai“ turėjo 8 taškų pranašumą (8:16). Iki kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei tris minutes Darius Tarvydas („Statyba“) dvitaškiu išvedė komandą į priekį (23:22), o po pirmojo

rungtynių ketvirčio švieslentė rodė trijų taškų „Statybos“ pranašumą – 28:25.

Trečią antro kėlinio minutę „Š. Marčiulionio KA – Twomenas“ turėjo dviejų taškų deficitą (33:31), septintą minutę komandas skyrė 10 taškų (46:36), o po Kosto Januškos („Statyba“) tritaškio dešimtą minutę rezultatas buvo 56:42.

Antroje rungtynių pusėje Vilniaus „Statyba“ didino savo pranašumą. Po trejų kėlinių aikštės šeimininkai priekyje buvo 32 taškais (85:53).

Penktą paskutiniojo kėlinio minutę juodai – balti pasiekė didžiausią – 43 taškų – pranašumą (99:56). Rungtynių žiūrovai reikalavo 100,  „Statyba“ išpildė jų norą ir sutriuškino „marčiulioniukus“ rezultatu 107:74.

Po šių rungtynių „Statyba“ (14-8) pakilo į šeštą turnyrinės lentelės poziciją, o „Š. Marčiulionio KA – Twomenas“ (11-11) smuktelėjo į dešimtą vietą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Darius Tarvydas. Jo sąskaitoje 25 taškai (3/5 dvit., 5/6 trit., 4/4 baud.). Martynas Pauliukėnas pridėjo 17 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. 11 taškų pelnė Vitalijus Lukša, 10 – Ovidijus Varanauskas.

„Š. Marčiulionio KA – Twomeno“ komandoje Giedrius Staniulis pelnė 18 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Evaldas Baniulis – 14 taškų, Robertas Bitinas – 12 taškų.

Šakiuose oficialiai pristatyti NKL medaliai

22.12.2012

Penktadienį (12. 21) Šakiuose, rungtynių tarp Šakių „Zanavyko“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ metu, buvo oficialiai pristatyti 2012-2013 metų sezono NKL nugalėtojų medaliai. Juos specialiai čempionato nugalėtojams sukūrė ir pagamino „Lietuvos monetų kalykla“.

Visų trijų spalvų medalius apžiūrėjo krepšininkai, treneriai, teisėjai ir abiejų komandų aistruoliai.

„Tai 56 mm skermens dvipusiai tonuoti medaliai su tautinės vėliavos spalvų kaspinu. Lietuvos monetų kalykla pirmą kartą gamina sezono nugalėtojų medalius

krepšiniui.

2011 m. Lietuvos monetų kalykla, bendradarbiaudama su Lietuvos krepšinio federacija, sukūrė ir išleido medalių seriją „Krepšinio auksas Lietuvai“, įamžindama istorinių pergalių triumfo akimirkas, kai Lietuvos krepšinio rinktinės laimėjo aukso medalius Europos čempiuonatuose.

Tais pačiais metais pirmą kartą žemyno pirmenybių istorijoje buvo išleista atminimo medalių serija su „Eurobasket 2011, Lithuania“ ženklu ir oficialaus čempionato ambasadoriaus, legendinio Lietuvos krepšininko Arvydo Sabonio atvaizdu ir autografu,“- sakė „Lietuvos monetų kalyklos“ marketingo ir komercijos skyriaus vadovas Modestas Katkevičius.

NKL čempionai ir prizininkai paaiškės 2013 metų balandžio mėnesį NKL finalinio ketverto metu. NKL nugalėtojai pasipuoš paauksuotais medaliais, antrosios vietos laimėtojams atiteks pasidabruoti, o užėmusiems trečią vietą – bronziniai medaliai.

XXI turas: po atkaklios kovos "Perlas-MRU" pralaimėjo Pakruojyje

22.12.2012

Be traumuotų Dovio Bičkauskio ir Tado Padegimo Pakruojyje rungtyniavę Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkai 81:86 (15:19, 22:17, 19:29, 25:21) nusileido „Merestos“ klubui. Patyręs antrą nesėkmę iš eilės NKL turnyrinėje lentelėje "Perlas-MRU" liko 12-oje vietoje, Pakruojo "Meresta" pakilo į 8-ąją.

Rungtynes „Perlas-MRU“ pradėjo blankiai. „Meresta“ po pirmų dviejų minučių pirmavo 7:0. M. Virbalas ir Ž. Kelys bandė tempti komandą į priekį, tačiau vedami net 9 taškus per tris minutes surinkusio J. Juciko „Merestos“ krepšininkai tolo (4:15).

Vis dėlto varžovų lyderis užsidirbo tris greitas pražangas ir „Perlas-MRU“ tuo pasinaudojo per likusią kėlinuko dalį. Naujokas T. Lekūnas taiklia bauda ir tritaškiu iniciavo spurtą 8:0, po kurio pavyko gerokai apkarpyti deficitą – 15:19.

Vieno „Merestos“ lyderių B. Bagdonavičiaus pastangos nestabdė svečių – tritaškį pataikė Ž. Stankus, dvitaškį pridūrė A. Udras, o vėl pasižymėjęs Ž. Stankus rezultatą galiausiai išlygino (23:23). Įsisiautėjęs Ž. Stankus dar ir persvėrė rezultatą (26:23), o dar ir po D. Domarko dvitaškio (28:23) „Merestai“ nebeliko nieko kito, tik kaip prašyti minutės pertraukėlės. Panašu, kad ji atnešė šeimininkams naudos, nes „Perlo-MRU“ persvara visiškai ištirpo – 31:31. Tačiau penkis taškus iš eilės pelnęs A. Udras leido vilniečiams kiek atsikvėpti 35:31. Po dviejų kėlinių „Perlas-MRU“ pirmavo 37:36.

Po pertraukos „Merestos“ įžaidėjas T. Gaidamavičius ėmėsi iniciatyvos ir persvėręs rezultatą privertė „Perlą-MRU“ vytis šeimininkus – 47:51. Priešininkai įsibėgėjo. Savo ruožtu E. Kučiausko paprašyta minutės pertraukėlė negelbėjo – „Meresta“ antroje trečiojo kėlinio dalyje pirmavo 60:52. Svarbiu metu komandą į priekį patempė M. Virbalas ir Ž. Stankus (56:60), bet tuo pačiu atsakė ir T. Gaidamavičius bei L. Radavičius (56:65).

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje „Perlo-MRU“ atakos baigėsi netaikliais metimais arba klaidomis, o „Meresta“ įgijo dviženklį pranašumą 56:69. Situaciją taikliais metimais iš įvairių distancijų bandė taisyti Ž. Kelys ir A. Vitas – 65:74. „Perlas-MRU“ puolime turėjo daug problemų. Per tris svarbias minutes E. Kučiausko kariauna įmetė tik 4 taškus (69:77). Tai, žinoma, buvo parankiau „Merestai“, nes laikas vis seko (38 min.). Pasinaudoję varžovų klaida „Perlo-MRU“ krepšininkai likus 2 min. įnirtingai vijosi pakruojiškius 72:77. Idealiai apsiginti nepavyko, todėl „Perlo-MRU“ padėtis darėsi kritinė. Likus 47 sek. Vilniaus komanda atsiliko tik 78:81, bet likus 29 sek. labai skausmingą dvitaškį pataikė T.Gaidamavičius (78:83). „Perlas-MRU“ neišsigelbėjo.

„Perlas-MRU“: Žydrūnas Stankus 23, Mantas Virbalas 19 (13 atk. kam., 5 rez. perd.), Antanas Udras 13 (8 atk. kam.), Žydrūnas Kelys 12 (5 rez. perd., 5 per. kam., 5 kl.), Augustinas Vitas 6, Dominykas Domarkas ir Tomas Lekūnas (4 rez. perd.) po 4.

„Meresta“: Tomas Gaidamavičius 26 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Julius Jucikas 18, Liudas Radavičius 15, Benas Bagdonavičius 11.

XXI turas: "Zanavykas" pirmą kartą šiame sezone pralaimėjo namų aikštėje

22.12.2012

Šakių „Zanavykas“ penktadienio vakarą neišsaugojo devyniolikos taškų persvaros rungtynėse su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir paskutinėmis rungtynių minutėmis pralaimėjo 79:82 (21:28, 26:10, 25:20, 7:24). Pralaimėjimas apkartino „Zanavyko“ naujoko Renaldo Simanavičiaus debiutą, kuris penktadienį į Šakius persikėlė iš Palangos „Palangos“ (LKL).

Marijampolės krepšininkai nuo pat pirmos minutės diktavo rungtynių tempą bei po P. Knyzos ir A. Čižiko taiklių tolimų metimų išsiveržė į priekį 5:14. Įpusėjus kėliniui R. Ostreika

pataikė tritaškį, E. Stanionis realizavo du baudų metimus, o A. Pelšs prasiveržimu sumažino skirtumą iki 16:19. Marijampoliečiai užtikrinčiau sužaidė ketvirčio paskutines minutes bei išsaugojo septynių taškų persvarą 21:28.

Antrame kėlinyje rungtynių kontrolę perėmė šeimininkai. Paspaudę varžovus po visą aikštę šakiečiai netruko išlyginti rezultato, o po E. Stanionio tritaškio ir išsiveržė į priekį 36:34. Čia pat šeimininkų krepšininkai V. Šumskis, E. Stanionis bei R. Simanavičius pataikė po dvitaškį bei pirmą kartą rungtynėse susikrovė dviženklę persvarą 44:34. Skirtumas per likusias minutes beveik nepakito. Po dviejų kėlinių 47:38 pirmavo Šakių „Zanavykas“.

Trečiame kėlinyje “Zanavyko” krepšininkai ir toliau diktavo sąlygas. Įpusėjus ketvirčiui po taiklaus V. Vaikšnio baudos metimo skirtumas išaugo iki penkiolikos taškų 53:38, o nerukus pasiekė ir didžiausią rungtynėse -  devyniolikos taškų persvarą 72:53. Ketvirčio pabaigoje marijampoliečiai atsakė spurtu 5:0,  sumažino skirtumą iki keturiolikos taškų bei palikti intrigą lemiamam ketvirčiui.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo V. Šumskio dvitaškiu, į kurį  svečiai atsakė spurtu 0:12. Po M. Valukonio tritaškio skirtumas ištirpo iki keturių taškų 74:70. Čia  E. Stanionis pataikė dvitaškį 76:70, tačiau Ž. Kuklierius,A. Mineikis, A. Žibūda kartu pelnė šešis taškus be atsako ir išlygino rezultatą 76:76. Svečiai lemiamomis rungtynių akimirkomis žaidė užtikrinčiau bei privertė šeimininkus pirmą kartą šiame sezone pralaimėti savų žiūrovų akivaizdoje 79:82.

Šakių “Zanavykas” : E. Stanionis – 35 (11/13 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 32 naud. bal.), V. Šumskis – 21 (9/10 dvit., 9 atk. kam., 27 naud. bal.), A. Pelšs – 7. R. Simanavičius pelnė 4 taškus (2/2 dvit.).

Marijampolės “Sūduva-Mantinga” : M. Valukonis – 25 (9/19 dvit., 11 atk. kam., 25 naud. bal.), A. Mineikis – 15, Ž. Kuklierius – 14.