X turas: Vilniaus "Perlo - MRU" stebuklas Plungėje

10.11.2012

Įspūdingą pergalę - antrą iš eilės NKL pirmenybėse - iškovojo Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipa, svečiuose 80:82 (16:27, 15:23, 31:14, 20:16) palaužusi Plungės „Olimpą“.

Plungiškiai svečius iš Vilniaus į nokdauną pasiuntė jau pirmojo kėlinio viduryje. Tomas Domarkas ir Mantas Kazonas ("Olimpas")  kartu surinko 18 taškų – daugiau nei visa „Perlo-MRU“ komanda - ir šeimininkai  po pirmojo ketvirčio pirmavo dviženkliu taškų skirtumu. Antrajame ketvirtyje iš minėtų krepšininkų estafetę perėmęs Audrius Maneikis gerokai sukomplikavo E. Kučiausko kariaunos padėtį prieš ilgąją pertrauką – 50:31.

Po pertraukos vilniečiams pavyko sustabdyti "Olimpo" puolimą – per penkias minutes varžovai įmetė vos 4 taškus. „Perlas-MRU“ komandinėmis pastangomis ėmė mažinti skirtumą ir įpusėjus trečiam kėliniui deficitas siekė tik tris taškus 51:54. Ketvirtojo ketvirčio pradžioje Žydrūnas Kelys ("Perlas - MRU") išvedė sostinės klubą į priekį – 65:64. Antanas Udras į šeimininkų krepšį įkrovė kamuolį iš viršaus, du taškus pridėjo Žydrūnas Stankus ir „Olimpo“ trenerių štabas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės 69:64.

Po dar vieno spurto 9:0 svečiai iš sostinės išsiveržė į priekį 79:71. Bet priešininkų ryžtas nedingo. Anaiptol, jie žaibiškai išlygino rezultatą (79:79) ir netgi turėjo teisę rengti paskutinę ataką. „Perlo-MRU“ nelaimei, likus 0,9 sek. iki mačo pabaigos prasižengė Ž. Kelys ir Ignas Razutis ("Olimpas") realizavo pirmąją baudą 79:80. Čia „Olimpas“ pergudravo pats save. I. Razutis specialiai norėjo pramesti antrą baudą su mintimi, kad atkovoję kamuolį vilniečiai per likusią sekundę privalės mesti desperatišką metimą iš savo aikštės pusės. Tačiau krepšininkas metė taip, kad kamuolys net nelietė lanko ir išskriejo į užribį. „Perlas-MRU“ paprašė minutės pertraukėlės. Po jos Žydrūnas Stankus ("Perlas-MRU") gavo perdavimą iš užribio ir apsisukdamas su sirena švystelėjo tritaškį –  80:82!

„Perlas-MRU“: Žydrūnas Stankus 20 (5 rez. perd.), Mantas Virbalas 19 (7/7 dvit., 1/1 trit., 6 atk. kam.), Antanas Udras 15 (10 atk. kam., 6/8 dvit.), Jonas Elvikis 12, Žydrūnas Kelys 8, Dominykas Domarkas 6 (6 rez. perd.), Vytautas Buzas 2.

„Olimpas“: Tomas Domarkas 20, Audrius Maneikis 16, Ignas Razutis 15, Mantas Kazonas 12.

IX turas: „Meresta“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą namuose

10.11.2012

Po dviejų kėlinių nemažai į rungtynes atėjusių sirgalių plūdosi, griebėsi už galvų, ir siuntė visus į visas puses. O antrojoje rungtynių dalyje vos neįvyko stebuklas - „Meresta“ parodė charakterį, beveik panaikino 25 taškų deficitą, tačiau iki persilaužimo pritrūko kelių metimų: 65:74 (11:25; 18:22; 17:19; 19:8).

Nuo pirmųjų rungtynių minučių plungiškiai griebė jautį už ragų. Dar praėjusį sezoną Pakruojo komandoje žaidęs Audrius Maneikis pelnė pirmuosius 5 taškus, tris iš jų - baudų metimais. O Ignui Razučiui įmetus tritaškį, švieslentėje užsidegė skaičiai 0:8. Tik po Dainiaus Bertulio

minutės pertraukėlės pirmuosius taškus pelnė pakruojiečiai - du kartus iš eilės du taškus su pražanga įmetė Deividas Keburys. Tačiau tai buvo tik vienas iš kelių sėkmingų epizodų aikštelės šeimininkams. Įpusėjus kėliniui „Olimpo“ komandoje atsirado lyderis - Mantas Kazonas įmetė tris tritaškius iš eilės ir sukrovė savo komandai net 14 taškų persvarą - 7:21. Iki kėlinio pabaigos „Meresta“ skirtumo sušvelninti nesugebėjo - 11:25.

Antrojo kėlinio pradžioje pakruojiečiams sužibo viltis - Evaldas Jocys, reikšdamas pasipiktinimą,  persistengė ir buvo nubaustas technine pražanga. Iš to „Meresta“ pasipelnė trimis taškais, tačiau perlaužti rungtynių eigos savo naudai nepavyko. Kamuolys tiesiog išsisukdavo iš lanko arba krisdavo iš rankų. Prie to greičiausiai prasidėjo ir tai, kad net trys pakruojiečiai rungtyniavo šiek tiek traumuoti ir negalėjo žaisti pilna jėga. O plungiškiams sekėsi tiesiog fantastiškai. Per pirmąją rungtynių dalį svečiai pataikė net 8 tritaškius, taigi iš 45 „Olimpo“ taškų tolimais metimais buvo pelnyta 24. Pasibaigus antrai dešimčiai minučių jie pirmavo 18 taškų persvara - 29:47.

Trečiajame kėlinyje persvara ir toliau nesiliovė didėjusi, tačiau jau kur kas lėtesniais tempais. „Olimpo“ snaiperiai buvo uždaryti, bet priekinės linijos žaidėjai pataikydavo iš tokių situacijų, kur, atrodo, net apie metimą negalėjo būti kalbos. Sužaidus tris minutes plungiškiai pirmavo jau 24 taškais (31:55), dar po trijų minučių persvara padidėjo dar tašku - 37:62. Tačiau čia iki tol be užsikirtimų veikęs „Olimpo“ variklis sustojo. Tomas Gaidamavičius ir Ignas Vaitkus tritaškiais metimais iki kėlinio pabaigos mažino skirtumą, tačiau laiko šiame ketvirtyje buvo per mažai - 46:66.

Užtat ketvirtajame kėlinyje laukė dar 10 minučių žaidimo. Šiame sezone „Merestai“ kartą jau buvo pavykę atlikti tokį žygdarbį - rungtynėse su Joniškio „Delikateso“ komanda pakruojiečiai panaikino 24 taškų deficitą ir išsiveržė į priekį. Retas tikėjo, kad toks variantas įmanomas ir šiandien. Tačiau jie klydo, ir džiaugėsi klydę. Tomo Duros tritaškis pačioje kėlinio pradžioje užvedė saviškius kovai. Agniui Gurkliui ir T.Gaidamavičiui pelnius po du taškus skirtumas aptirpo - 53:66. A.Maneikis atsakė taikliu metimu, tačiau tritaškiu atsakė Benas Bagdonavičius (56:68). Neilgai trukus „Atžalyno“ gimnazijos sporto salės publika dar garsiau ėmė palaikyti savus: Ignas Vaitkus perėmė kamuolį ir pelnė du taškus su pražanga, sumažinusius skirtumą iki 8 taškų - 60:68, o žaisti buvo likę dar penkios minutės. Kita rezultatyvi ataka buvo surengta tik po dviejų minučių, tačiau ir vėl džiūgavo Pakruojis - A.Gurklio metimas iš po krepšio dar labiau padidino saviškių galimybes pasivyti varžovus: 62:68. Kitoje plungiškių atakoje po netaiklaus tolimo metimo kamuolį sugriebęs A.Maneikis bandė kartoti savo komandos ataką, tačiau nesėkmingai, ir kamuolys atsidūrė pakruojiečių rankose. Bet kad ir kaip pakruojiečiai norėjo sukurti tikrą sensaciją, jiems to padaryti nepavyko. Dvi atakos iš eilės baigėsi klaidomis, o Tomas Domarkas aikštelės šeimininkus dar nubaudė dvitaškiu. Labiau priartėti „Merestos“ komandai taip ir nepavyko. Rungtynės baigėsi rezultatu 65:74.

Daugiausiai taškų šeimininkams pelnė Ignas Vaitkus - 16. Po 12 pridėjo Tomas Gaidamavičius ir Agnius Gurklys, kuris dar atkovojo dešimt kamuolių, 11 įmetė Deividas Keburys. „Olimpo“ lyderio vaidmens šiose rungtynėse ėmėsi buvęs „Merestos“ vidurio puolėjas Audrius Maneikis. Jo sąskaitoje - 18 taškų. 15 taškų pelnė Mantas Kazonas, 14 - Ignas Razutis.

Pakruojo "Merestos" informacija

IX turas: Vedini labiausiai patyrusių krepšininkų "Perlas - MRU" iškovojo pergalę

10.11.2012

Pergalę NKL pirmenybėse iškovojo Vilniaus „Perlo-MRU“ komanda, savų sirgalių akivaizdoje 88:78 (19:20, 24:20, 26:23, 19:15) nugalėjusi „Gargždų - Bremenos“ ekipą.

Tai buvo ketvirtoji pergalė per devynias čempionato rungtynes. Rytoj „Perlas-MRU“ svečiuose susitiks su Plungės „Olimpu“.

Šiame susitikime komandai dėl traumos nepadėjo Tadas Padegimas.

Vangokai pirmoje pusėje atrodę „Perlo-MRU“ krepšininkai atkuto antro kėlinio pabaigoje. Kai „Gargždai-Bremena“ pirmavo 40:34, Vytautas Buzas pelnė penkis taškus iš eilės ir inicijavo spurtą, kurį pratęsę vilniečiai trečiajame kėlinyje pirmavo 50:40. „Perlas-MRU“ buvo atitrūkęs ir 17 taškų skirtumu, bet svečiai vis priartėdavo. Vis dėlto pergalės iš Eriko Kučiausko auklėtinių rankų varžovai neatėmė.

„Perlas-MRU“: Jonas Elvikis 19, Žydrūnas Stankus 18 (4/6 trit.), Antanas Udras (11 atk. kam.) ir Mantas Virbalas po 13, Žydrūnas Kelys 12 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Vytautas Buzas 5, Dominykas Domarkas 4, Augustinas Jankaitis ir Vaizdas Kazonas po 2.

„Gargždai-Bremena“: Dominykas Matutis 18, Mantas Martinkus, Donatas Tarolis ir Marius Grigaitis po 12.

Informacija paruošta pagal bcperlas.lt pranešimą

IX turas: "Mažeikiuose" debiutavęs A. Mažutis padėjo įveikti Vilniaus "Statybą"

10.11.2012

Trečiąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Aloyzo Rudžio treniruojamas „Mažeikių“ klubas, kuris savo aikštelėje 72:62 (19:14, 21:16, 18:16, 14:17) nugalėjo iki tol lygoje pirmavusius Vilniaus „Statybos“  krepšininkus.

„Mažeikiai“ nors ir nelaimėjo solidžia persvarą, pranašumą ir rungtynių kontrolę savo rankose laikė visas rungtynes.

Šeimininkų gretose pirmą kartą šiame sezone rungtyniavo traumą išsigydęs buvęs Lietuvos rinktinės įžaidėjas Andrius Mažutis, kuris per 27 minutes pelnė 7 (2/4 dvit., 0/3 trit., 3/3 baudos) taškus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 2 kartus suklydo.

„Mažeikiai“: Osvaldas Mačernis 18 tšk., 4 blk., Modestas Šidlauskas 12 tšk., Olegas Kojenetsas 11 tšk., Andrius Mažutis 7 tšk., Vytautas Pikalavičius (10 atk. kam.) ir Rokas Grinius po 6 tšk., Andrius Mikutis ir Rokas Giedraitis po 5 tšk., Gedas Vitkauskas – 2 tšk.

„Statyba“: Martynas Paliukėnas 15 tšk., Darius Tarvydas 14 tšk., 8 atk. kam., Karolis Brusokas ir Ovidijus Varanauskas po 11 tšk.

Šeštadienį „Mažeikiai“ išvykoje susitiks su Kauno „Žalgiriu-2“. Rungtynes tiesiogiai bus galima stebėtiwww.nklyga.lt.

Informacija paruošta pagal "Mažeikių" pranešimą

IX turas: „Žalgirio“ dubleriai rungtynių pabaigoje įveikė Joniškio „Delikatesą“

09.11.2012

Devintojo NKL turo rungtynėse Kauno „Žalgiris-2“ išvykoje 79:85 įveikė Joniškio „Delikatesą“.  Iškovoję šeštą pergalę čempionate kauniečiai turnyrinėje lentelėje aplenkė šios dienos varžovus ir po devynių turų užima 5-7 vietą.

Tolimais metimais žaidimą grindęs Kauno „Žalgiris-2“ pirmus tris kėlinius mėtė pro šalį ir buvo priverstas vytis šeimininkus. Po pirmojo kėlinio „Delikateso“ krepšininkai pirmavo 24:16, po antrojo - 47:42, po trečiojo – 60:59. Ketvirtajame ketvirtyje „Žalgirio“ dublerių snaiperiai Tomas Dimša,Lukas Lekavičius ir Paulius Sorokas atakuodami nuo tritaškio linijos beveik neklydo, Artūras Gudaitis puikiai sužaidė baudos aikštelėje ir išplėšė pergalę savo komandai 79:85.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Artūras Gudaitis. Jo sąskaitoje 19 taškų. Marius Grigonis (7 rez. perd.), Tomas Dimša ir Paulius Sorokas įmetė atitinkamai 16, 15 ir 14 taškų.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Aivaras Kvedaravičius, pelnęs 21 tašką. Deividas Girdvila pridėjo 17, Mantas Pukinskas – 13 taškų.

Kiti rezultatai:

Šilutės „Šilutė“ – Birštono „Jazz – Diremta“ 82:76 („Šilutė“: A. Kaubrys 26 tšk., 12 atk. kam., M. Kasiulevičius 14 tšk., V. Pancerevas 12 tšk., 5 atk. kam.; „Jazz – Diremta“: A. Ramonaitis 21 tšk., 5 atk. kam., P. Kleizas 19 tšk., 9 atk. kam., D. Sabeckis 12 tšk., 6 atk. kam.)

Pakruojo „Meresta“ – Plungės „Olimpas“ 65:74 („Meresta“: I. Vaitkus 16 tšk., 6 atk. kam., A. Gurklys 12 tšk., 10 atk. kam., T. Gaidamavičius 12 tšk., 9 atk. kam.; „Olimpas“: A. Maneikis 18 tšk., M. Kazonas 15 tšk., I. Razutis 14 tšk., 8 atk. kam. )

Molėtų „Ežerūnas – Karys“ – Alytaus „Dzūkija“ 54:66 („Ežerūnas – Karys“: Remigijus Sugintas 12 tšk., Marius Janišius 11 tšk. ; „Dzūkija“: Mindaugas Reminas ir Giedrius kurtinaitis po 20 tšk., Cezary Trybanski 10 tšk.)

Jonavos „Triobet“ – Šakių „Zanavykas“ 83:72 („Triobet“: T. Sebežiovas 21 tšk., T. Milinskas 12 tšk., 7 atk. kam., M. Linkevičius 10 tšk., 19 atk. kam.; „Zanavykas“: E. Stanionis 28 tšk., 6 atk. kam., V. Sumskis 10 tšk., 6 atk. kam., M. Užupis 10 tšk.)

Mažeikių „Mažeikiai“ – Vilniaus „Statyba“ 72:63(„Mažeikiai“: O. Mačernis 18 tšk., M. Šidlauskas 12 tšk., 5 atk. kam., V. E. Pikalavičius 6 tšk., 10 atk. kam.; „Statyba“: M. Paliukėnas 15 tšk., D. Tarvydas 14 tšk., 8 atk. kam., O. Varanauskas ir K. Brusokas – po 11 tšk.)

Joniškio „Delikatesas“ – Kauno „Žalgiris-2“ 79:85 („Delikatesas“: A. Kvedavaričius 12 tšk., D. Girdvila 17 tšk., M. Putinskas 13 tšk., 8 atk. kam.; „Žalgiris-2“: A. Gudaitis 19 tšk., M. Grigonis 16 tšk., 7 atk. kam., T. Dimša 15 tšk., P. Sorokas 14 tšk., 5 atk. kam.)

Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ – Klaipėdos „Nafta – Universitetas“ 100:83(„Sūduva – Mantinga“: Ž. Kuklierius, A. Žibūda 19 tšk., A. Mineikis 17 tšk.; „Nafta – Universitetas“: D. Žvinklys 18 tšk., 6 atk. kam., D. Anužis, V. Chodosovkis 17 tšk.)

Radviliškio „Radviliškis – Juodeliai“ – Vilniaus „Š.Marčiulionio KA – Twomenas76:64 („Radviliškis – Juodeliai“: R. Rauktys 21 tšk. 7 atk. kam., D. Gricius 15 tšk., L. Pipiras 12 tšk., 7 atk. kam.; „Š. Marčiulionio KA – Twomenas“: M. Pociukonis 15 tšk., E. Zinevičius 12 tšk., T. Rakauskas 10 tšk.)

Vilniaus „Perlas – MRU“ – Gargždų „Gargždai – Bremena“ 88:78 („Perlas – MRU“: Jonas Elvikis 19 tšk., Žydrūnas Stankus 18 tšk., Mantas Virbalas ir Antanas Udras (11 atk. kam.) – po 13; „Gargždai – Bremena“: Dominikas Matutis 18 tšk., Donatas Tarolis, Marius Grigaitis ir Mantas Martinkus – po 12 tšk.)

NKL komandų sudėtyse - pokyčiai (papildyta)

08.11.2012

Pasinaudoję nedidele pertrauka čempionate, NKL klubai perrikiavo gretas.

Gargždų „Gargždai – Bremena“ atsisveikino su rungtyniauti  į Ispaniją išvykstančiu Remigijumi Untuliu,  Tomą Mickevičių ir Karolį Mikuličių Birštono „Jazz – Diremta“ paskolino RKL rungtyniaujančioms komandoms, Pakruojo „Meresta“ atsisveikino su Justinu Geču. Osvaldą Sarpalių „Mažeikių“ komandoje keičia Mažeikių sporto mokyklos auklėtinis Lukas Martinkus, o Audrius Damušis

iš Birštono „Jazz – Diremtos“ keliasi į Marijampolės „Sūduvą – Mantingą“. Praėjusiame sezone Šilutės „Šilutėje“ rungtyniavęs Audrius Ramonaitis rankomis sukirto su Birštono „Jazz – Diremta“. „Šilutės“ komanda iš RKL rungtyniaujančių Neringos „Kuršių“ susigrąžino paskolintą Rimvydą Brencių, o šios komandos vyr. trenerio postą nuo savaitės pradžios užėmė iš Ukrainos grįžęs Arvydas Straupis. Buvęs „Šilutės“ vairininkas Justas Bražas paskirtas vyr. trenerio asistentu.

Edgaras Stanionis: „Smagu gauti įvertinimą už gerai atliktą darbą“

07.11.2012

Praėjusį savaitgalį Šakių „Zanavykas“ nugalėjo Vilniaus „Perlą – MRU“. Pavojingiausias „Zanavyko“ ginklas buvo puolėjas Edgaras Stanionis, kuris tapo geriausiu penktosios NKL savaitės žaidėju. Šeštadienio sustikime pelnęs 39 taškus, atkovojęs 3 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 5 varžovų pražangas ir surinkęs 36 naudingumo balus, žaidėjas savo pasisekimą sieja su tinkamu komandos nusiteikimu ir noru laimėti. Oficiali NKL internetinė svetainė www.nklyga.lt pakalbino E. Stanionį.

Tapai geriausiu praėjusios savaitės žaidėju, ar tau svarbus toks įvertinimas?

Žinoma, svarbus. Džiaugiuosi. Kiekvienam žmogui yra smagu gauti įvertinimą už gerai atliktą darbą.

Šeštadienį „Zanavyko“ komandai rungtynės prieš „Perlą – MRU“ buvo sėkmingos, o ypač tau. Kaip manai, kas lėmė fantastišką tavo asmeninį pasirodymą?

Penktadienį nerungtyniavome, surengėme gerą treniruotę. Šeštadienį į aikštę žengėme susikaupę ir nusiteikę laimėti. Kai degame noru, viskas gaunasi automatiškai. Padėjo komanda, krito metimai. Taip viskas ir susidėjo.

Savos arenos sienos prie to prisidėjo?

Žinoma. Sava arena turi įtakos. Čia treniruojamės, čia salė pažįstama, čia geriau jaučiamės. Ir čia jaučiame ypač stirpų sirgalių palaikymą.

Kaip apibūdintum save – kaip snaiperį ar kaip žaidėją, sugebantį atsirasti tinkamoje vietoje, tinkamu laiku?

Jei tiksliai – tai aš metikas (juokiasi). Per vienerias rungtynes galiu pataikyti  0 iš 5,  per kitas 5 iš 5. Tai priklauso nuo dienos ir nieko nepakeisi. Rungtynėse su „Perlu – MRU“ pataikyti pavyko. Taiklumas  priklauso nuo įdėto darbo treniruotėse ir nusiteikimo. Praėjusiose rungtynėse mes visą laiką buvome priekyje, metėme pasitikėdami savo jėgomis ir pataikėme.

Kas šeštadienio rungtynėse buvo sunkiausia?

Šeštadienį sunkiausia buvo pradėti rungtynes. Norėjome į savo krepšį praleisti kuo mažiau taškų, bet kai taip sekėsi pulti, gynyba nublanko. Praleidome virš 90 taškų, o tai nėra gerą gynybą atspindintys skaičiai. Tačiau pradinis noras laimėti nulėmė rungtynių eigą. Vėliau susikrovėm dar didesnę persvarą ir darėsi vis ramiau.

Komandoje esi naujokas, kaip joje jautiesi?

Komandoje viskas puiku. Atmosfera labai gera. Visi esame įvairaus amžiaus. Yra ir jaunų žaidėjų, ir vidutinio amžiaus, ir vyresnių. Gerai sutariame, atliekame darbą treniruotėse, o rezultatai matosi varžybų metu. Aišku, jų norisi dar geresnių, tad reikia dar daug dirbti.

Kokios prognozės šių metų NKL sezone?

NKL yra labai neprognozuojama lyga. Bet kurioje turnyrinės lentelės vietoje esanti komanda gali nugalėti komandą lyderę. Net paskutinės komandos yra pavojingos pirmoms komandoms. Todėl kažką prognozuoti dar labai anksti.

Kokie tikslai iškelti Šakių „Zanavykui“?

Kalbant apie komandos tikslus – norėtųsi maksimumo. „Zanavykas“ NKL čempionate dalyvauja pirmus metus, stengsimės užimti kuo aukštesnę vietą.

Demonstruoji puikius rezultatus, nesinori grįžti į LKL (du sezonus E. Stanionis rungtyniavo LKL – aut. past.)?

Noras yra viena, tačiau susiklosčiusi situacija yra kita. Tiesiog šiuo metu darau tai, kas man ir aplinkai yra geriausia.

Ateinantį savaitgalį rungtyniausite su Jonavos „Triobet“ ir Molėtų „Ežerūnu – Kariu“.  Kaip esi nusiteikęs šiems susitikimams?

Abi rungtynės bus labai sunkios, nes varžovės yra gynybinio pobūdžio komandos, kaip ir mes. Ir tik noras, gynyba, kova dėl kamuolių nulems rungtynių rezultatą.

Geriausias penktosios NKL savaitės krepšininkas – Edgaras Stanionis

06.11.2012

Praėjusį savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje vyko tik trejos rungtynės. Vieneriose jų Šakių „Zanavykas“ užtikrintai iškovojo pergalę prieš Vilniaus „Perlą – MRU“ 104:90. Nugalėtojų gretose įspūdingai pasirodė puolėjas Edgaras Stanionis. Jis pripažintas geriausiu penktosios  NKL savaitės žaidėju.

Savų žiūrovų akivaizdoje rungtyniavęs E. Stanionis rezultatyvumu į šipulius daužė „Perlo – MRU“ gynybą. Per 33 minutes puolėjas pelnė 39 taškus (10/13 dvit., 5/6 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus,

išprovokavo 5 varžovų pražangas ir surinko 36 naudingumo balus. Šakių „Zanavyko“ krepšininko rezultatyvumas - geriausias rezultatas 2012-2013 metų NKL sezone.

Šiuo metu E. Stanionis yra NKL lyderis tarp daugiausiai taškų pelniusių krepšininkų (vid. 23,5 taško).

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą buvo Tomas Gaidamavičius (Pakruojo „Meresta“), Raimundas Ambrulaitis (Molėtų „Ežerūnas – Karys“) ir Paulius Kleiza (Birštono „Jazz – Diremta“).

NKL rungtynių žiūrovai laimės automobilį

05.11.2012

Nacionalinė krepšinio lyga varžybų žiūrovams siūlo pramogą, kokios dar niekada nebuvo – žiūrint krepšinį laimėti naują automobilį. Lapkričio 9 dieną Joniškyje startuosiantis „SMScredit.lt AUTO žaidimas“ aplankys visų NKL komandų arenas, kur išaiškins po 5 pretendentus laimėti pagrindiniam prizui – automobiliui Toyota AYGO.

Apie 100 laimingųjų 18-oje arenų bus apdovanoti „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ marškinėliais ir pateks į

specialų NKL internetinės svetainės fotoalbumą. Dar 5 kandidatai bus išaiškinti NKL Facebook profilyje. Automobilio laimėtojas paaiškės NKL finalinio ketverto metu balandžio mėnesį.

Naują Toyotą AYGO laimėti galės kiekvienas, nusipirkęs specialų bilietą į NKL rungtynes, kuriose vyks „SMScredit.lt AUTO žaidimas“. Atrankiniuose etapuose pretendentai laimėti automobilį bus išaiškinami žaidimais, konkursais bei užduotimis, sugalvotais žaidimo organizatorių ir arenos šeimininkų: pradedant baudų ar tritaškių metimų konkursais, baigiant teisingais atsakymais į užduotus klausimą.

NKL finalinio ketverto metu, pusfinalių dieną, kandidatai laimėti automobilį spėlios komandas nugalėtojas atsisėsdami už pasirinktos komandos atsarginių žaidėjų suolo. Pasirinkę komandą nugalėtoją – žaidimą tęs,pasirinkę pralaimėjusią komandą – iškris. Po antrųjų NKL pusfinalių rungtynių paaiškės „SMScredit.lt AUTO žadimo“ nugalėtojas. Juo taps antrojo pusfinalio komandą nugalėtoją bei tikslų rezultatą atspėjęs (arba arčiausiai jo buvęs) žaidimo dalyvis. Jei tokių dalyvių bus daugiau nei vienas, laimingasis paaiškės prie baudų metimo linijos.

Lankykis NKL rungtynėse, sulauk „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ ir laimėk naujutėlaitį Toyota AYGO!

Visas žaidimo taisykles rasite paspaudę ČIA.

Trigubas Tomo Gaidamavičiaus dublis „Merestai“ atnešė septintąją pergalę

03.11.2012

Permainingose ir gražių epizodų nestokojusiose rungtynėse dar vieną pergalę iškovojo ir savo tvirtovę nepaliestą išlaikė Pakruojo „Merestos“ komanda. Savų žiūrovų akivaizdoje pakruojiečiai 75:70 (16:13, 17:23, 20:10, 22:24) nugalėjo Molėtų „Ežerūno - Kario“ krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo dviejų 13 numerių dvikova: Ignas Vaitkus pelnė du taškus, į juos tritaškiu atsakė Karolis Alekna. „Ežerūnas-Karys“ labai sėkmingai išnaudodavo ūgio pranašumą - svečiai metimus kartodavo ne vieną ir ne du kartus. Tačiau apčiuopiamos naudos tai nedavė: patikimai iš vidutinio nuotolio mėtę pakruojiečiai sugebėjo persverti rezultatą savo naudai ir pirmąjį kėlinį užbaigė turėdami trijų taškų persvarą 16:13.

Antrajame kėlinyje svečiai aikštelės šeimininkams užkūrė rimtą pirtį. „Atžalyno“ gimnazijos sporto salėje susirinkę žiūrovai net septynis kartus griebėsi už galvų - būtent tiek tritaškių „Ežerūnas - Karys“ per pirmąją rungtynių dalį įsūdė pakruojiečiams. O Remigijaus Suginto blokas iš už nugaros Liudui Radavičiui pretenduotų į aukščiausias vietas net Eurolygos geriausių epizodų dešimtukuose. Antrojo kėlinio eiga atsispindėjo ir švieslentėje - 33:36 molėtiškių naudai.

Trečiajame kėlinyje ant parketo žengė visiškai kitokia „Meresta“. Benas Bagdonavičius pataikė tritaškį, du taškus su pražanga pridėjo Tomas Gaidamavičius, o viską užbaigė L.Radavičiaus tritaškis - atkarpa 9:0 ir jau 42:36 priekyje pakruojiečiai. Po šio spurto „Ežerūnas - Karys“ taip ir nebeatgavo iniciatyvos,o  pirmuosius taškus šiame kėlinyje pelnė tik jam įpusėjus. Aikštės šeimininkai žaidė greitai, gražiai ir rezultatyviai. Kėlinį užbaigė dar vienas T.Gaidamavičiaus prasiveržimas, pasibaigęs dvitaškiu su pražanga - 53:46.

Ketvirtajame kėlinyje “Merestos” krepšininkai tęsė greita puolimą. L.Radavičius pelnė du taškus, o vėliau pusę salės nuo kėdžių pakėlė gražus derinys, pasibaigęs B.Bagdonavičiaus skrydžiu - 57:46. Tai buvo pirmas kartas šiose rungtynėse, kuomet viena komanda turėjo dviženklę persvarą. Raimundas Ambrulaitis atsakė tiksliu dvitaškiu, tačiau L.Radavičius ir T.Gaidamavičius įmetė po tritaškį ir padidino skirtumą iki 15 taškų - 63:48. Likus žaisti 5 minutes molėtiškiai ėmė mažinti persvarą. Kurį laiką ji laikėsi ties 7-8 taškų riba, tačiau Dainiui Novickui pataikius tritaškį liko tik 5 taškai - 67:62, o iki rungtynių pabaigos buvo likę dar dvi minutės. Bet „Ežerūno-Kario“ sirgalių viltys neišsipildė. L.Radavičiui pataikius iš toli skirtumas vėl grįžo prie saugaus 8 taškų atstumo. Dar viena vilties kibirkštėlė molėtiškiams buvo sužibėjusi iki rungtynių pabaigos likus 10 sekundžių, kuomet neapgalvotai kietai savo varžovą stabdęs T.Gaidamavičius buvo nubaustas nesportine pražanga. Nors R.Ambrulaitis pataikė abi baudas, bet vėliau beskubėdamas prarado kamuolį ir „Merestos“ komanda iškovojo septintąją pergalę 2012/2013 metų NKL sezone ir pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją namuose.

Neabejotinas Pakruojo komandos lyderis buvo fantastiškai rungtyniavęs Tomas Gaidamavičius. Gynėjas pelnė 18 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir išprovokavo 7 varžovų pražangas. Jam talkino 14 taškų pelnęs Ignas Vaitkus, po 13 įmetė Deividas Keburys ir Benas Bagdonavičius.

Svečių ekipos lyderiu galima įvardinti Raimundą Ambrulaitį, kuris pasiekė dvigubą dublį - 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Tiek pat taškų pridėjo Remigijus Sugintas, Karolis Alekna įmetė 10 taškų.