XVII turas: Plungėje - 46 R. Bitino taškai, bet "Olimpo" pergalė

08.12.2012

Įpusėjus Nacionalinės krepšinio lygos čempionatui komandos nemažina tempo. Penktadienį antrojoje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje buvo sužaistos 9 rungtynės. Pergalę išvykoje šventę „Mažeikiai“ liko turnyrinės lentelės viršuje, juos besivejantys Plungės „Olimpo“ krepšininkai „pragarą“ užkūrė Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomeno“ krepšininkams. Po dviejų pratęsimų pergalę 111:109 šventė žemaičiai.

Trileryje Plungėje pirmajį pratęsimą išplėšė svečiai iš Vilniaus, į antrąjį komandas nuvedė tikslus šeimininkų gynėjo Tomo Domarko tritaškis metimas.

Antrojo pratęsimo pabaigoje po Roberto Bitino („Š. Marčiulionio KA- Twomenas“) trijų taškų rezultatas tryliktą kartą rungtynėse tapo lygus, tačiau likus šešioms sekundėms iki jo pabaigos Mindaugas Norvaišas („Olimpas“) įmetė dvitaškį ir šeimininkai šventė pergalę rezultatu 111:109.

Įspūdingą mačą sužaidė „Š. Marčiulinio KA – Twomeno“ gynėjas Robertas Bitinas. Jis rungtynėse su „Olimpu“ pasiekė šio sezono rezultatyvumo rekordą – 46 taškai (7/9 dvit., 9/15 trit., 5/7 baud.). 16 taškų vilniečiams pridėjo M. Pociukonis, 13 – O. Olisevičius. G. Staniulis pelnė 12 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, R. Sugintas sąskaitoje - 10 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai.

Plungės komandoje pasižymėjo A. Maneikis – 24 taškai (10/14 dvit., 4/6 baud.), 5 atkovoti kamuoliai. I. Razutis pridėjo 23 taškus (7/9 dvit., 3/4 trit.), J. Kazakauskas – 16, M. Kazonas – 15 taškų.

Susitikimo dėl prakirsto antakio nebaigė vilniečių įžaidėjas Tomas Rakauskas, o rungtynių teisėjas Arūnas Lazdauskas daugiau nei pusvalandį teisėjavo su įplyšusiu kojos raumenimi.

XVII turas: „Mažeikiai“ laimėjo Pakruojyje ir išliko NKL lyderiais

07.12.2012

Dramatišką pergalę pirmojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariojo sezono rato pabaigoje iškovojo „Mažeikiai“ (13-4), išvykoje po pratęsimo 94:92 (20:21, 12:18, 20:17, 26:22, 16:14) palaužę Pakruojo „Merestą“ (10-7).

Atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi dvylika kartų, o rezultatas lygus buvo septynis sykius.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti keliolika sekundžių atrodė, jog „Mažeikiai“ iškovos pergalę. Svečiai pirmavo 78:75 ir specialiai prasižengė prieš Liudą Radavičių

Pastarasis sumetė dvi baudas ir „Meresta“ priartėjo iki minimumo (78:77). Tačiau tuomet svečiai sugebėjo suklysti, o prie baudų metimo linijos dar kartą stojo Radavičius. Jam pavyko rezultatą tik išlyginti – 78:78. Per likusias sekundes „Mažeikiai“ atakos surengti nebespėjo.

Pratęsimo metu kur kas solidžiau atrodė „Mažeikiai“ – jie sugebėjo įgyti net 8 taškų persvarą – 90:82. Tačiau tuomet viskas dar kartą apsivertė aukštyn kojomis: Deividas Keburys pelnė dvitaškį su pražanga, tris baudos metimus pridėjo Radavičius, o netrukus smeigė dar ir tritaškį, bei „Meresta“ įsiveržė į priekį – 90:91. Tuomet jau „Mažeikiai“ surengė spurtą 4:0, o šeimininkams pakovoti dėl pergalės nebeliko laiko.

Po dviejų mėnesių traumos į „Mažeikių“ gretas sugrįžo įžaidėjas Evaldas Aniulis. Tiesa, pastarasis aikštelėje praleido vos kelias akimirkas ir pasižymėti nespėjo.

„Meresta“: Tomas Gaidamavičius 26 tšk., Liudas Radavičius 25 tšk., Deividas Keburys 15 tšk. (12 atk. kam.).

„Mažeikiai“: Rokas Giedraitis 20 tšk., Osvaldas Mačernis 17 tšk. (7 atk. kam.), Olegas Kojenetsas (13 atk. kam.) ir Modestas Šidlauskas - po 16 tšk., Andrius Mikutis 14 tšk, Andrius Mažutis 7 tšk. (10 rez. perd.), Vytautas Pikalavičius – 4 tšk.

XVII turas: "Jazz-Diremta" kovojo pagirtinai, bet pralaimėjo "Statybai"

07.12.2012

Birštono "Jazz-Diremta" XVII-ajame ture savų žiūrovų akivaizdoje priėmė praėjusio sezono NKL vicečempionę Vilniaus "Statybą". Po atkaklios kovos šeimininkai turėjo pripažinti sostinės krepšininkų pranašumą rezultatu 57:62.

Birštono komandai nepadėjo ir tarp žiūrovų sėdėjęs komandos talismanu vadinamas galiūnas Vidas Blekaitis. Iki šio turo stipruolis stebėjo ketverias "Jazz-Diremtos" rungtynes, visas jas birštoniečiai laimėjo. Tačiau šįkart vien V. Blekaičio buvimo salėję pergalei šeimininkams nepakako.

Tris kėlinius lygiai vykusiose rungtynėse apčiuopiamą pranašumą "Statyba" įgavo ketvirtajame ketvirtyje, tačiau kova dėl pergalkės vyko iki paskutinių sekundžių.

Rezultatyviausiai "Jazz-Diremtos" komandoje rungtyniavo 21 tašką surinkęs Paulius KLeiza. 14 pridėjo Donatas Sabeckis, 11 - Simas Raupys.

Nugalėtojų komandoje išsiskyrė 14 taškų įmetęs Darius Tarvydas, 12 pridėjo Karolis Brusokas, 10 - Kostas Jouška.

O. Mačernis: “Lyderiavimas šiame sezone - laikinas dalykas”

06.12.2012

Mažeikių Mažeikių” puolėjas Osvaldas Mačernis – rezultatyviausias, daugiausiai kamuolių atkovojantis ir naudingiausias savo komandoje. Ne kartą į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą pretendavęs krepšininkas pagliau buvo įvertintas. NKL čempionate pirmaujančios komandos lyderis buvo pripažintas naudingiausiu devintosios savaitės krepšininku. Ta proga O. Mačernis atsakė į svetainės kkmazeikiai.lt užduotus klausimus.

Kaip jautiesi laimėjęs geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą?

Komanda laimėjo abi savaitgalio rungtynes ir toks titulas tik pakelia ūpą. Reikės siekti pakartoti iškovoti šį titulą dar kartą, bet tam reikės komandos draugų pagalbos.

Gerai rungtyniavai ne tik praėjusią savaitę, tačiau ir visą sezoną. Vos kartą rungtynes baigei nesurinkęs dviženklio naudingumo balų skaičiaus. Kaip pavyksta išlaikyti tokia sportinę formą?

Net nekreipiau į tai dėmesio. Visą laiką žiūriu į komandos statistiką ir pergales, o ne į savo naudingumo balus. O formą palaiko geros treniruotės. Nei aš, nei komandos draugai jose jėgų netaupo. Privalau kiekvieną dieną įrodinėti, ko esu vertas.

Kurios rungtynės šiame sezone buvo sunkiausios ir kurios įsiminė labiausiai?

Sunkiausios rungtynės, ko gero, tos, kuriose nesurinkau dviženklio naudingumo balo. O labiausiai įsiminė mačas su Alytaus “Dzūkija”, kur turėjome galimybę laimėti, bet pralaimėjome po pratęsimo.

Prieš pirmojo rato pabaigą „Mažeikiai“ yra NKL lyderiai. Ar komanda jau parodė visą savo potencialą?

Lyderiavimas šiame sezone - laikinas dalykas. Ypač kai tiek daug komandų kvėpuoja į nugarą atsilikdami vos 1-2 taškais. Neparodėme dar viso potencialo, bet sieksim parodyti vis geresnį komandinį žaidimą.

Kurias komandas šiemet laikai rimčiausiomis pretendentėmis į čempionų titulą?

Visos pirmos dešimt komandų yra rimtos pretendentės. Vienos gerai sukomplektuotos, kitoms labai sekasi, dar kitos daug dirba. Ir net bijau spėti, kuri komanda bus geriausios formos prasidėjus atkrintamosioms rungtynėms ir kuriai šypsosis fortūna.

Nors didžioji dauguma krepšinio gerbėjų tave kaip krepšininką jau pažįsta, neabejoju, jog yra ir tokių, kurie nežino tavęs. Kaip galėtum apibūdinti save kaip krepšininką?

Save labai sunku apibūdinti, tiesiog stengiuosi ir žaidžiu iki galo. O koks esu aikštėje geriau gali apibūdinti kiti žaidėjai.

Artėjantį savaitgalį du kartus rungtyniausite su Pakruojo „Meresta“. Ką gali pasakyti apie šią ekipą?

Sunku bus kovoti dvi rungtynes iš eilės su tuo pačiu priešininku, juolab, kad mes per draugiškas rungtynes buvome jiems pralaimėję. Plačiau apie varžovus nenoriu kalbėti.

Vilniaus "Statyba" LKF taurėje pralaimėjo Pasvalio "Pieno žvaigždėms"

05.12.2012

Antradienį (12.05) Vilniuje prasidėjo 2012-2013 metų DNB LKF taurės turnyro penktasis etapas. Per pirmąsias rungtynes NKL rungtyniaujanti Vilniaus „Statyba“ priėmė LKL  komandą Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Ketvirtajame etape vilniečiai iš taurės turnyro eliminavo Kauno „LSU-Baltus“, tačiau dar vieno LKL klubo įveikti nepajėgė - „Statyba“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 72:83 (16:28, 22:22, 18:17, 16:16).

Svečių ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo trys legionieriai. Tyrellas Biggsas pelnė 17 taškų, Yancy Gatesas ir Bookeris Woodfoxas — po 11.

Sostinės ekipoje nesulaikomas buvo Darius Tarvydas — 25 taškai. Ovidijus Varanauskas pridėjo 15 taškų, Karolis Brusokas — 10.

Atsakomąsias rungtynes Pasvalyje komandos žais gruodžio 11 dieną.

Osvaldas Mačernis - geriausias devintosios NKL savaitės žaidėjas

04.12.2012

Praėjusį savaitgalį po pergalingų rungtynių su Vilniaus „Perlu–MRU“ ir Šilutės „Šilute“ "Mažeikių" komanda susigrąžino lyderės poziciją NKL turnyrinėje lentelėje. Prie komandos pergalių svariai prisidėjo ne kartą į geriausiojo savaitės žaidėjo titulą pretendavęs Osvaldas Mačernis. Paskutiniuose dviejuose turuose puolėjas į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 23 taškus, atkovojo po 5 kamuolius, atliko po 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 26,5 naudingumo balo.

Penktadienio (11.30) rungtynėse su Vilniaus „Perlu–MRU“ Mažeikių komandos lyderis pelnė 21 tašką (7/9 dvit., 2/5

trit.), atkovojo 5 atšokusius kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus ir blokavo 5 varžovų metimus.

Šeštadienį (12.01) O. Mačernis rungtynėse su „Šilutės“ komanda įmetė 25 taškus (5/8 trit., 6/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas, blokavo tris metimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą buvo: Darius Tarvydas (Vilniaus „Statyba“), Edgaras Stanionis ir Vilius Šumskis (Šakių „Zanavykas“), Cezary Trybanski (Alytaus „Dzūkija“) bei Martynas Linkevičius (Jonavos „Triobet“).

NATO šalių čempionais tapo Molėtų "Ežerūno-Kario" pagrindu sudaryta Lietuvos rinktinė

03.12.2012

Molėtų "Ežerūno-kario" pagrindu sudaryta Lietuvos kariškių rinktinė laimėjo NATO šalių turnyrą Belgijoje. Lietuviai finale po atkaklios kovos 89:84 įveikė Jungtinių Amerikos Valstijų krepšininkus. Lietuviai šiame turnyre nepatyrė nė vieno pralaimėjimo : buvo įveikti kanadiečiai, prancūzai, belgai, latviai daugiau nei užtikrintai. Amerikiečiai grupės etape taip pat triuškino varžovus, tačiau akistatoje su Lietuvą teko pripažinti pralaimėjimą.

Priminsime, jog kariškių rinktinę sudaro šie molėtiškiai: Raimondas Ambrulaitis, Marius Janišius, Remigijus

Sugintas, Justas Narušis, Adomas Žiukas, Aistis Juočepis, Karolis Alekna, Dainius Navickas ir vyr. treneris Mindaugas Kildišius.

Mažajame finale italai 86:61 užtikrintai įveikė prancūzus, kovoje dėl penktosios vietos belgai 54:81 nusileido Kazachstanui, o dėl septintosios vietos - Didžiosios Britanijos kariškiai 52:45 įveikė Kanadą.

„SMScredit.lt AUTO žaidimo“ finalininkais tapo penki Jonavos „Triobet“ sirgaliai

03.12.2012

Praėjusį savaitgalį NKL rungtynėse tarp Jonavos „Triobet“ – Pakruojo „Merestos“paaiškėjo dar penki kandidatai laimėti automobilį Toyota AYGO. Jais tapo Andrius Vaitiekauskas, Valdas Kačerauskas, Mantas Linkevičius, Reimondas Vosylius ir Linartas Kiškis.

Visi vyrai dovanų gavo „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ marškinėlius ir pateko į „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ finalinį etapą. Jis vyks 2013 metų balandžio mėnesį, NKL finalinio ketverto metu.

Šį penktadienį (12. 07) „SMScredit.lt AUTO žaidimas“ atvažiuos į Birštono „Jazz-Diremtos“ ir Vilniaus „Statybos“ dvikovą. Prienuose vyksiančiose rungtynėse paaiškės dar penki žaidimo finalininkai.

XVI turas: „Jazz–Diremta“ įveikė "Žalgirio" dublerius

02.12.2012

Kauno „Žalgiris-2“ paskutinėse dvejose rungtynėse palaužė sostinės grandus, tačiau šįkart neatsilaikė prieš NKL naujokę „Jazz – Diremtą“. Po įtemptos kovos Birštono komanda šventė pergalę rezultatu 66:64.

Birštone vykusio susitikimo pirmoje pusėje nežymų pranašumą susikrovė „Jazz–Diremta“ (16:13; 18:15). Trečiajame ir ketvirtajame ketvirčiuose Kauno ekipa skirtumą aptirpdė (16:18; 16:18), tačiau pergalei reikėjo daugiau.

Rezultatyviausias Birštono komandoje buvo Paulius Kleiza, pelnęs 27 taškus. Simas Raupys pridėjo 12 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Kauno ekipoje geriausiai žaidė Artūras Gudaitis. Jis pelnė 17 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Justas Tamulis pridėjo 15, Vaidas Kariniauskas – 13 taškų.

Po šio susitikimo Birštono „Jazz – Diremta“ su 5 pergalėmis ir 11 pralaimėjimų užima 14 vietą NKL turnyrinėje lentelėje. Kauno „Žalgiris-2“ (10-6) dalijasi 5-8 vietas.

XVI turas: NKL pirmavusi „Dzūkija“ po dviejų pratęsimų nusileido „Radviliškiui – Juodeliams“

01.12.2012

Namuose žaidusi Alytaus „Dzūkija“ nemaloniai nustebimo sirgalius. Iki susitikimo su Radviliškio komanda dzūkai buvo NKL turnyrinės lentelės viršuje, tačiau po dviejų pratęsimų rezultatu 82:85 pralaimėjo lygos autsaiderei „Radviliškiui–Juodeliams“.

Pirmuosius du kėlinius sėkmingiau žaidė Alytaus komanda. Prieš prasidedant ilgajai pertraukai rezultatas buvo 35:27. Trečiąjį kėlinį laimėjo svečiai iš Radviliškio (10:14) ir varžovų pranašumą sumažino iki 4 taškų (45:41). Paskutiniame ketvirtyje „Radviliškis–Juodeliai“ dar truktelėjo į priekį ir pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui švieslentė rodė lygiąsias 67:67.

Per pirmąjį pratęsimą nugalėtojas nebuvo išaiškintas (12:12), o per antrąjį daugiau taškų pelnė radviliškiečiai (5:8) ir šventė pergalę 84:87.

Keturias pergales turinti Radviliškio komanda išlieka 17-oje NKL turnyrinės lentelės pozicijoje. Ketvirtą pralaimėjimą šių metų sezone patyrusi „Dzūkija“ smuktelėjo į 2-5 vietas, o lyderės poziciją užleido Mažeikių „Mažeikiams“.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Vaidas Trepočka – 24 taškai. 17 taškų pridėjo ir 5 kamuolius atkovojo Lukas Pipiras. Antanas Montrimavičius pelnė 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Eriko Kaupaičio sąskaitoje 10 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.

Alytaus komandoje pasižymėjo Mindaugas Reminas – 24 taškai ir 7 atkovoti kamuoliai. 15 taškų Bryan Harrison, Povilas Šakinis pridėjo 14 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.