NKL čempionatas prasidėjo “Statybos” pergale

04.10.2012

Nacionalinės krepšinio lygos sezonas prasidėjo Vilniaus „Statybos“ pergale. Sostinės krepšininkai atidarymo rungtynėse išvykoje 88:93 įveikė lygoje debiutavusią Alytaus „Dzūkiją“.

Palaikomi 1200 Alytaus arenoje susirinkusių žiūrovų, „Dzūkijos“ krepšininkai su praėjusio NKL  sezono vicečempionais lygiai žaidė tris su puse kėlinio: pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus, lygiosios švieslentėje degė net 15 kartų. 

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes „Dzūkija“ pirmavo 8 taškais (86:78), tačiau tuomet svečiai spurtavo 11:0 ir pergalės iš rankų nepaleido.

Rezultatyviausiai Vilniaus „Statybos“ gretose rungtyniavo Ovidijus Varanauskas, pelnęs 26 taškus (9 rez. perd., 29 naud. bal.). 23 taškus į „Dzūkijos“ krepšį įmetė Darius Tarvydas, 12 – Giedrius Marčiukaitis.

Alytaus „Dzūkijos“ komandoje sunkiai sustabdomas buvo Tauras Skripkauskas, pelnęs 22 taškus ir pataikęs 5 tritaškius metimus iš 6. „Dzūkijos“ legionieriai Bryan Harrison ir Cezary Trybanski pelnė atitinkamai 20 bei 15 taškų.

Likusios aštuonios pirmojo NKL turo rungtynės bus žaidžiamos penktadienį, spalio 5 dieną.

C. Trybanski: „Dėl to, kad žaidžiau NBA, varžovai iš kelio nesitrauks“

04.10.2012

Šiandien (10.04) prasideda aštuntasis NKL sezonas. Čempionato atidarymo rungtynėse Alytaus “Dainavos” marškinėlius vilkės NBA rungtyniavęs (Memfio „Grizzlies“, Fynikso „Suns“, Niujorko „Kniks“) centro puolėjas Cezary Trybanski. NKL duomenimis, C. Trybanski - aukščiausias krepšininkas 2012-2013 m. sezone, jo ūgis – 218 cm. Apie tai ir kitus dalykus – pirmasis lietuviškasis interviu.


Cezary, tavo ūgis išties daro įspūdį. Iš kur toks atsiradai?

Grečiausiai, kad savo įtakos turėjo genai – mano tėvukas Stanislovas dvimetrinis, mama Uršulė - 180 cm. Mano paties ūgis, jei tiksliai, dabar - 217 cm.

Savo karjerą Lietuvoje pradedi būdamas 33-ejų. Koks tai etapas tavo gyvenime?

Agentas pasiūlė kontraktą Alytuje, mielai atvykau. Džiaugiuosi nauja komanda. Kaip suprantu, krepšinis čia atgimsta, sieksiu prie to prisidėti. „Dzūkija“ – pirmoji mano komanda Lietuvoje ir trečioji Europoje, kai grįžau po karjeros JAV.

Esi istorinis Lenkijos krepšininkas, pirmasis patekęs į NBA?

Kiek žinau, juo turėjo tapti, spauda, krepšinio specialistai kalbėjo apie kitą kandidatą – mano bendraamžį, to paties ūgio centrą Wojciechą Myrdą. Kodėl Nr. 1 tapau aš – lėmė daug aplinkybių ir dar daugiau atsitiktinumų.

Drįstum tai pavadinti laimingu, krepšinio loterijos bilietu?

Po keturių sezonų „MKS Pruszkow“ klube Lenkijoje tikėjausi naujos sutarties, tačiau treneris ar komandos savininkas turėjo išvykti, kontrakto laikinai nesudarėme, paskambinau vienam iš mane anksčiau kalbinusių agentų ir pasakiau norįs atvykti į JAV. Taip ir nutiko, o iš mano peržiūroje Klyvlende dalyvavusių vienuolikos NBA klubų vėliau kreipėsi devyni. Tai buvo nerealus įvertinimas vaikiui, kuris krepšinį pradėjo žaisti vos prieš penkerius metus, o prieš šešerius buvo vos 168 cm ūgio.

Čia tu apie save, Cezary..?

Taip, būdamas šešiolikos, ūgiu niekuo neišsiskyriau nuo kiemo draugų Varšuvoje ir dažniau žaidėm futbolą, ne krepšinį. Kai per metus išstypau iki 198 cm, klasės draugas pasiūlė lankyti krepšinį, taip ir padariau. Jerzy Kwasiborski buvo pirmasis krepšinio specialistas, pamatęs mane aikštelėje. Jis paklausė, ar noriu žaisti, gavęs teigiamą atsakymą pasakė, kad galiu treniruotis. Oranžinio kamuolio abėcėlės – nuo kamuolio varymo iki metimo - mane išmokė treneris Robertas Chabelski. Greitai sulaukiau ir pirmosios sutaries – su Varšuvos „Legia“. Deja, profesionalūs Lenkijos treneriai man neturėjo laiko, galbūt nemanė, kad iš manęs kažkas bus. Buvau priverstas laimės ieškoti JAV, kur įgijau profesionalaus krepšininko pagrindus.

Po sėkmės JAV sunkiai atsišaukdavai į Lenkijos krepšinio rinktinės kvietimus?

Tiesiog taip nutikdavo, kad rinktinės treniruočių stovyklos sutapdavo su mano pasirengimo programomis JAV ir mano asmeniniai bei nacionalinės komandos planai prasilenkdavo tai dienomis, tai savaitėmis.

Prisimeni savo debiutą NBA, karjerą šioje lygoje?

Debiutavau Memfio varžybose prieš Minesotos „Timberwolves“. Žaidžiau šešias minutes. Pirmuosius taškus įmečiau į Čikagos „Bulls“ krepšį, berods tai buvo dėjimas. NBA – turbūt daugelio krepšininkų svajonė. Aš netgi bėgdavau iš pamokų Lenkijoje, kad bent 15 minučių pažiūrėčiau „NBA action“ laidą. Ir visa tai tapo realybe. Įsivaizduodavau save paskutinėje, pigiausioje eilėje rungtynėse, kuriose žaidžia Michael Jordan. Ir ką – bilieto pirkti nereikėjo, žaidėm prieš Vašingtono „Wizards“, kurių gretose buvęs „burtininkas“ pasiimdavo kamuolį, komandos draugų paprašydavo pasitraukti ir vienas „darydavo“ taškus.

Uždirbai gal ne tiek, kiek legendinis M.J., tačiau 4,8 mln. dolerių už vieną kontraktą – pakankama suma, kad sukeltų ir draugų, ir nedraugų susidomėjimą. Tau, kaip ir daugeliui jaunų talentų, matyt, svarbiausia buvo moralinė žaidimo NBA paskata, bet dabar klausiu apie finansus – materialųjį atlygį?

Čia, Alytuje, „Dzūkijos“ klubas man suteikia visas sąlygas, aprūpina, tačiau buvo komandų po NBA, kuriose beveik visa buitimi turėjau rūpintis pats. Svarbiausia, ką suteikė NBA pinigai – psichologinį konfortą, kad traumos atveju turėsiu už ką gydytis. Pavyzdžiui, Čekijoje, kur rungtyniavau už „NH Ostravą“, 2011 m. rudenį buvau patekęs į situaciją, kai negalėjau vaikščioti. Turėjau arba pristabdyti profesionalo karjerą, arba rinktis nežinią, kurios perspektyvoje švietėsi invalido vežimėlis. Turėdamas galimybių, pasirinkau ne savęs alinimą, o sveikatą. Iki šių metų kovo išsigydžiau visus negalavimus ir dabar esu vėl pasiruošęs išbandymams.

Kuo dar buvo naudingi NBA uždirbti milijonai?

Kadangi neišlaidavau, nepirkau brangiausių automobilių ar kitų „žaisliukų“, nusprendžiau atsilyginti mane palaikiusiems tėvams – Lenkijoje jiems nupirkau namą, o sau – pastogę JAV.

 Į Alytų atskridai iš JAV. Kokios šalies gyventojas esi?

Alytuje dabar gyvenu „Seno namo“  viešbutyje, laukiu iš JAV atskrendant draugės. Kaip ir aš, ji – lenkė, kilusi iš netolies nuo Lietuvos esančio Olecko miestelio. Dabar „Dzūkija“ mums ieško didesnių apartamentų, įsikursime ten, kur pasiūlys klubas. Šiaip gyvenam tarp JAV ir Lenkijos. Tėvynėje, kur tėvai, giminės, norėčiau įsikurti vėliau. Pagrindiniai namai tarpsezoniuose –JAV, ten vasarą nėra problemų dėl treniruočių aikštelių, priešininkų, kitų sąlygų profesionaliai rengtis sezonui. Amerikoje ne tik treniruojuosi, bet žaidžiu - NBA „Development“ lygoje (NBDL) rungtyniavau už „Tulsa 66ers”, „Reno Bighorns“ komandose.

NBDL sužaidei apie pusšimtį rungtynių, NBA - su „Grizzlies“, po to su „Suns“ ir „Kniks“ dalyvavai 56-iose dvikovose, sužaidei 22-ose, turėjai naują 600 tūkst. dolerių kontraktą su Toronto „Raptors“. Tai daug ar mažai per tavo karjerą JAV lygose?

2002-aisiais, po vasaros peržiūros, kilus netikėtai dideliam NBA klubų susidomėjimui manimi, nuspręndėme pasirinkti Memfio„Grizzlies”, kurioje, kaip tikėjomės, pavyks rungtyniauti, o ne būti rezerve. Visgi, vėliau teko taikytis su nepirmo numerio vaidmeniu. Pagrindiniu smuiku ten griežė Pau Gasol ir kiti aukštaūgiai. Traumos ar kiti dalykai, deja, neleido man Amerikoje atsiskleisti taip, kaip norėjosi.

Dabar esi Lietuvoje. Ne NBA, NBDL, o antroje pagal pajėgumą mūsų šalies lygoje – NKL. Jos atstovai tau, Cezary, paruošė specialų klausimą: kodėl tu Lietuvoje, Alytuje, kaip jautiesi čia atsidūręs ir kokių planų turi artėjančiam sezonui?

Taip, dabar esu Lietuvoje. Pirmiausia – kaip jaučiuosi. Nustebęs. Žinojau, kad jūsų šalis nedidelė, bet kad tokia maža - nepamaniau. Bet čia juk žaidžiu krepšinį, o jis visame pasaulyje toks pat – du krepšiai ir penki prieš penkis. Antra – kodėl aš čia? „Dzūkija“ mane pakvietė ir pasiūlė geras sąlygas. Dėl planų – taip, aš žaidžiau NBA klubuose, bet juk ne tai padės „Dzūkijai“ įveikti priešininkus. Dėl to, kad aš iš NBA – varžovai iš kelio prie krepšio nesitrauks, savo ir komandos pajėgumą reiks įrodyti darbu aikštelėje.

 Cezary, tau ir „Dzūkijai“ sėkmės NKL sezone. Ko dar tau palinkėti?

Sveikatos ir ... daugiau nei dvimetrės lovos. Dažniausiai, kai nesu namuose, tenka ilsėtis ant 200 cm ilgio lovų. Laimei, viešbučiuose dažnai jos būna dvigubos, tai „užsiskersuoju“ ir normaliai išsimiegu. Namuose pas mane – 220 ir 240 cm ilgio lovos.

Kalbėjosi Darius Babijonas

Zenono Šilinsko nuotr.

Šio sezono NKL: nuo teisėjos moters iki NBA žaidėjo

03.10.2012

Spalio 4 dieną Alytuje startuos aštuntasis NKL sezonas. Štai ką apie jį kalba skaičiai ir faktai:


 • 2012-2013 metų sezone NKL varžysis 18 komandų – dviem daugiau nei praėjusį sezoną;
 • NKL geografiją praplėtė Alytaus, Birštono, Šakių ir Plungės komandos;
 • Reguliarusis NKL sezonas bus žaidžiamas dviejų ratų sistema, jį sudarys 306 rungtynės;
 • Į atkrintamųjų rungtynių etapą pateks 16 stipriausių komandų;
 • Aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje komandos grumsis iki 2 pergalių;
 • NKL čempionai antrus metus iš eilės paaiškės finalinio ketverto metu;
 • NKL čempionai, atitikę reikalavimus, be peržaidimo pateks į LKL;
 • Kaip ir pernai, NKL rungtynės vyks penktadieniais ir šeštadieniais;
 • Sezono metu bus renkami naudingiausi savaitės žaidėjai;
 • Finalinio ketverto metu bus apdovanoti naudingiausi sezono krepšininkai;
 • Mažiausiai kartą per sezoną NKL komandos rungtyniaus 5500 vietų arenoje – Alytaus sporto ir rekreacijos centre;
 • Iki sezono starto likus 1 dienai, komandos užregistravo 196 krepšininkus;
 • NKL čempionatą pradės 11 praėjusiame sezone LKL rungtyniavusių krepšininkų;
 • 2012-2013 metų sezone NKL rungtyniaus 4 „auksinės rinktinės“ krepšininkai ir 7 Europos aštuoniolikamečių krepšinio čempionato vicečempionai;
 • NKL komandose užregistruoti 5 legionieriai;
 • Užsieniečius savo gretose turės Alytaus „Dzūkija“, Birštono „Jazz – Diremta“, Šilutės „Šilutė“ ir Kauno „Žalgiris-2“;
 • Vidutinis 2012-2013 metų sezone NKL žaidžiančio krepšininko ūgis – 195 cm;
 • Aukščiausias NKL krepšininkas – Alytaus „Dzūkijos“ centro puolėjas Cezar Trybanski. NBA rungtyniavusio krepšininko ūgis – 218 cm;
 • Žemiausias lygoje žaisiantis krepšininkas – 174 cm įžaidėjas Gediminas Augė;
 • Vidutinis NKL krepšininko amžius – 22 metai;
 • Jauniausia NKL komanda – Kauno „Žalgiris-2“. Žalgiriečių vidutinis amžius – 18 metų.
 • Vyriausia NKL komanda – Molėtų „Ežerūnas – Karys“. Vidutinis šios komandos žaidėjo amžius – 27 metai.
 • Jauniausias NKL čempionatui registruotas krepšininkas – Tadas Sederskis iš Klaipėdos „Naftos – Universiteto“, jam – 14 metų ir 8 mėnesiai;
 • Vyriausiam NKL krepšininkui Evaldui Jociui iš Plungės „Olimpo“ - 37- eri;
 • NKL teisėjaus vienintelė teisėja moteris Renata Radišauskaitė.

Paaiškėjo NKL komandų sudėtys

30.09.2012

Iki 2012-2013 metų NKL sezono pradžios likus kelioms dienoms aiškėja komandų sudėtys. Tarp 200 į komandų paraiškas įtrauktų krepšininkų – ne vienas žinomas vardas.

Praėjusiame sezone Palangos "Palangoje"  žaidęs Mindaugas Reminas keliasi į Alytaus “Dzūkiją”, Tomas Gaidamavičius iš Utenos "Juventus" – į Pakruojo “Merestą”, Žydrūnas Kelys Pasvalio "Pieno žvaigždes" keičia į Vilniaus “Perlą – MRU”, Paulius Sorokas iš Kauno “Baltų” pereina į kitą Kauno komandą “Žalgirį-2”, Paulius Kleiza apsivilks Birštono “Jazz – Diremtos” marškinėlius, Edgaras Stanionis pasirašė sutartį su Šakių “Zanavyku”, o Arvydas Gydra ir Giedrius Staniulis rungtyniaus “Š. Marčiulionio KA – Twomeno” komandoje.

NKL komandų marškinėlius vilkės keturi šių metų Europos jaunimo (U-20) krepšinio čempionai (Paulius Vaitiekūnas, Evaldas Aniulis, Rokas Giedraitis, Žygimantas Skučas), septyni Europos jaunimo (U-18) krepšinio čempionato sidabro medalių savininkai (Marius Grigonis, Augustinas Jankaitis, Denisas Krestininas, Lukas Lekavičius, Simas Raupys, Justas Tamulis, Tomas Galeckas). Tokiais pačiais laimėjimais gali pasigirti ir 1996 metų Europos jaunimo čempionas Nerijus Karlikanovas, ateinančiame sezone atstovausiantis Alytaus “Dzūkiją”.

Iš užsienio į gimtinę, NKL, rungtyniauti grįžo Vytautas Buzas (Prancūzija), Erikas Kaupaitis ir Vilius Šumskis (abu - Vokietija), Viktoras Asačiovas (Austrija), Julius Kalnietis (Škotija), Giedrius Kurtinaitis (Kazachstanas), Povilas Šakinis (Švedija) ir kiti.

Bene žymiausias į NKL komandų paraiškas įtraukti krepšininkai – NBA duonos ragavęs Alytaus “Dzūkijos” naujokas 218 cm ūgio “centras” Cezar Trybanski ir buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės įžaidėjas Andrius Mažutis, sezoną pradėsiantis gimtųjų Mažeikių “Mažeikių” komandoje.

Tarpsezonyje krepšinio žaidėjų rinkoje labiausiai pasidarbavo Pakruojo “Meresta”. NKL senbuvės paraiškoje – 9 naujokai. Po 8 naujus žaidėjus į savo gretas pakvietė Radviliškio “Radviliškis – Juodeliai” bei Mažeikių “Mažeikiai”.

Mažiausiai pakitusios NKL startuos Vilniaus "Statyba" ir Kauno "Žalgiris-2". Išlaikiusios branduolį komandos į savo gretas pasikvietė po tris krepšininkus.

NKL komandų sudėtys (sudėtys sudarytos pagal komandų paraiškas, atsiųstas iki spalio 1 d.):

Komanda Likę žaidėjai Išvykę žaidėjai Naujokai
Vilniaus “Perlas – MRU” Dominykas Domarkas
Žydrūnas Stankus
Mantas Virbalas
Vaidas Kazonas
Tadas Padegimas
Antanas Udras
Rimgaudas Kukta
Gintautas Vileita
Mantas Kazonas
Paulius Semaška
Karolis Brusokas
Tadas Skripkauskas
Vadim Volodko
Vytautas Buzas
Žydrūnas Kelys
Augustinas Jankaitis
Edgaras Pundzius
Jonas Elvikis
Molėtų “Ežerūnas – Karys” Marius Kugauda
Marius Janišius
Justas Narušis
Eimantas Narušis
Giedrius Kulbis
Raimondas Ambrulaitis
Karolis Alekna
Adomas Žiukas
Andrius Šležas
Saulius Dumbliauskas
Tomas Lukoševičius
Benas Steponėnas
Ričardas Pribilskis
Kęstutis Šeštokas
Gytis Andrijauskas
Paulius Leščinskas
Edgaras Zinevičius
Viktoras Asačiovas
Remigijus Sugintas
Mažeikių “Mažeikiai” Justas Stankus
Modestas Šidlauskas
Gedas Vitkauskas
Janas Jurgo
Dainius Vaitelis
Remigijus Trakimas
Marijus Norkus
Mindaugas Stašys
Šarūnas Beniušis
Parrish Brown
Calvin Brock
Andrius Aleksandrovas
Vytautas Pikalavičius
Andrius Mažutis
Osvaldas Mačernis
Rokas Grinius
Andrius Mikutis
Rokas Giedraitis
Evaldas Aniulis
Osvaldas Sarpalius
Vilniaus “Statyba” Giedrius Marčiukaitis
Tadas Rinkūnas
Ovidijus Varanauskas
Darius Tarvydas
Kostas Jonuška
Tomas Galeckas
Vitalij Lukša
Martynas Paliukėnas
Lukas Kazlauskas

 

Remigijus Sugintas
Simonas Jankūnas
Dovis Bičkauskis
Aurimas Stakėnas
Alvydas Žarskus
Karolis Brusokas
Tautvydas Žioba
Kauno “Žalgiris-2” Simonas Januškis
Justas Tamulis
Vaidas Kariniauskas
Žygimantas Skučas
Marius Grigonis
Nerijus Barauskas
Simonas Kymantas
Tomas Dimša
Kent-Kaarel Vene
Rolandas Jakštas
Tauras Jogėla
Renaldas Simanavičius
Artūras Gudaitis
Paulius Sorokas
Lukas Lekavičius
Pakruojo “Meresta” Liudas Radavičius
Deividas Keburys
Benas Bagdonavičius
Tomas Dura
Simonas Slivka
Saulius Raziulis
Audrius Maneikis
Klym Artamonov
Aivaras Galkauskas
Darius Marcinkevičius
Domantas Šimaitis
Justinas Gečas
Tomas Gaidamavičius
Ignas Vaitkus
Andrius Povilaitis
Linas Kivyta
Mantas Kadzevičius
Agnius Gurklys
Martynas Simanavičius
Šilutės „Šilutė“ Arnoldas Kuncaitis
Ramūnas Račkauskas
Rimvydas Brencius
Evaldas Šaulys
Artūras Kaubrys
Vitalis Pancerevas
Ignas Razutis
Deividas Petravičius
Audrius Ramonaitis
Mantas Tomaševičius
Darius Brents
Edgaras Sasnovskis
Kęstutis Mačijauskas
Tomas Skardžius
Klaipėdos “Nafta – Universitetas” Deividas Anužis
Donatas Norkus
Valentas Tarolis
Haroldas Venskus
Dainius Žvinklys
Viktoras Chodosovskis
Daniel Jokubaitis
Jurgis Petrauskas
Aurimas Bulšis
Julius Kazakauskas
Paulius Žurna
Artūras Gudaitis
Karolis Timofejevas
Tadas Maželis
Tadas Sedekerskis
Jonas Stakeliūnas

Radviliškio

“Radviliškis – Juodeliai”

Lukas Pipiras
Gediminas Augė
Rytis Rauktys
Audrius Mineikis
Eigirdas Žukauskas
Liudas Valantinas
Mantas Pukinskas 
Tomas Rakauskas 
Rokas Grinius
Juozas Ramanauskas
Vaidas Trepočka 
Julius Žurna 
Janas Jurgo      
Dovis Bičkauskis
Erikas Kaupaitis  
Darius Marcinkevičius   
Laimonas Kutra
Darius Gricius
Vilniaus “Š. Marčiulionio KA – Twomenas” Robertas Bitinas
Marius Pociukonis
Tomas Lekūnas
Denis Krestinin
Osvaldas Olisevičius
Paulius Naraškevičius
Jonas Želvikis
Nerijus Varnelis
Vaidas Trepočka
Egidijus Mockevičius
Tomas Rakauskas
Paulius Leščinskas
Arvydas Gydra
Giedrius Staniulis
Edgaras Zinevičius
Joniškio “Delikatesas” Mindaugas Keras
Paulius Klemas 
Aivaras Kvedaravičius
Irmantas Lianzbergas
Žilvinas Petraitis
Vaidotas Jatulevičius
Vidmantas Užkuraitis
Andrius Garadauskas
Remigijus Truškauskas
Justinas Olechnavičius
Tautvydas Šležas
Mantas Pukinskas
Edvinas Vaupšas
Žygimantas Kairys
Paulius Kvedaravičius
Deividas Girdvila
Antanas Montrimavičius
Gargždų „Gargždai – Bremena“ Laurynas Liučinskas
Rytis Zabita
Domininkas Matutis
Marius Grigaitis
Mantas Martinkus
Renatas Jonelis
Linas Jonuška
Tadas Maželis
Karolis Timofėjavas
Egidijus Ramanauskas
Paulius Žurna
Giedrius Sakalas
Donatas Tarolis
Vincas Vainauskas
Marijampolės “Sūduva” Aurimas Birgelis
Andrius Čižikas
Mindaugas Kalvelis
Paulius Knyza
Arūnas Krivonis
Žilvinas Kuklierius
Karolis Pupinis
Aivaras Žibūda
Paulius Gvezdaitis
Marius Valukonis
Lukas Chmieliauskas
Marijus Užupis
Aurimas Majauskas
Karolis Birgelis
Audrius Mineikis
Ignas Labutis
Tautvydas Kliučinykas
Jonavos “Triobet” Rytis Juknevičius
Tadas Sebežiovas
Martynas Linkevičius
Aurimas Urbonas
Paulius Vaitiekūnas
Vytautas Kružikas
Henrikas Vorotnikovas
Rokas Narkevičius
Rokas Čepanonis
Audrius Vasiliauskas
Tomas Maksimavičius
Pijus Mykolaitis
Artūras Lencevičius
Tomas Milinskas
Plungės “Olimpas” Elvinas  Gintvainis
Tomas Domarkas
Raimondas Venskus
Kęstutis Kvietkus
Ovidijus Kaminskas
Evaldas Jocys
Mindaugas Norvaišas 
Giedrius Jankauskas
Osvaldas Mačernis
Keyron Sheard
Julius Kazakauskas
Ignas Razutis
Mantas Kazonas
Audrius Maneikis 
Birštono “Jazz – Diremta” Karolis Mikuličius
Vaidas Valiulis
Donatas Sabeckis
Mantas Lukminas
Deividas Sabeckis
Azeez Oladimeji
Paulius Petrilevičius
Tomas Mickevičius
Karolis Kokoška
Irmantas Birbalas
Domantas Aputis
Antanas Kucikas
Zygimantas Krupskis
Pijus Mykolaitis
Robertas Ruzgaitis
Audrius Damušis
Julius Kalnietis
Paulius Kleiza
Simas Raupys
Šakių „Zanavykas“ Arturs Pelšs
Martynas Karpičius
Paulius Parachomikas
Vitalijus Stanevičius
Žilvinas Daniekius
Povilas Martišius
Gytis Mačiulevičius
Šarūnas Jurgutis
Giedrius Būda
Povilas Valaitis
Adomas Stanaitis
Marius Šumskis
Vytautas Vaikšnis
Liudas Valantinas
Edgaras Stanionis
Vilius Šumskis
Marijus Užupis
Alytaus “Dzūkija“ Giedrius Kurtinaitis
Tauras Skripkauskas
Povilas Šakinis
Arvydas Vaitiekus
Nerijus Karlikanovas
Deividas Zoruba
Mindaugas Sušinskas
Edgaras Švelginas
Modestas Gargasas
Antanas Sakaviskas
Mindaugas Reminas
Brayn Harrison
Cezar Trybanski

Pasikeitė NKL čempionato formatas

12.09.2012

Spalio 4 dieną Alytaus “Dzūkijos” ir Vilniaus “Statybos” dvikova startuosiantis NKL sezonas – pasikeitęs.

Lygos Vykdomojo komiteto posėdyje buvo nuspręsta reguliarųjį NKL sezoną vykdyti dviejų ratų sistema. Jame 18 komandų tarpusavyje sužais po du kartus (namų arenoje ir išvykoje), viso – 306 rungtynes. Rungtynės vyks penktadieniais ir šeštadieniais.

Į atkrintamųjų varžybų etapą pateks 1 - 16 vietas po reguliaraus sezono užemusios komandos.  Aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje komandos rungsis iki 2 pergalių, o NKL čempionatą vainikuos finalinio ketverto turnyras.

Nuo ateinančio sezono NKL čempionas be peržaidimo pateks į Lietuvo krepšinio lygą (LKL). Paskutinę vietą reguliariajame sezone užemusi komanda automatiškai iškris į Regionų krepšinio lygą (RKL).

NKL startas - spalio 4 d.

09.09.2012

Nacionalinės krepšinio lygos sezonas tradiciškai startuos pirmąjį spalio savaitgalį, o 18-os komandų čempionato nugalėtojas paaiškės balandžio 14 dieną.

2012-2013 metų NKL sezono atidarymo rungtynės vyks spalio 4 dieną Alytaus arenoje, kur susitiks Alytaus „Dzūkija“ ir Vilniaus „Statyba“.

Diena vėliau, spalio 5-ąją, pirmojo turo rungtynes žais likusios komandos. Antro turo rungtynes NKL komandos žais spalio 6 dieną.

I turas
2012 10 04 (ketvirtadienis)
18:00 val. Alytaus "Dzūkija" - Vilniaus "Statyba"
2012 10 05 (penktadienis)
18:00 val. Birštono "Jazz - Diremta" - Šakių "Zanavykas"
18:00 val. Plungės "Olimpas" - Kauno "Žalgiris-2"
18:00 val. Gargždų "Gargždai - Bremena" - Klaipėdos "Nafta - Universitetas"
18:00 val. Šilutės "Šilutė" - Vilniaus "Š. Marčiulionio KA - Twomenas"
18:00 val. Vilniaus "Perlas - MRU" - Radviliškio "Radviliškis - Juodeliai"
18:00 val. Pakruojo "Meresta" - Marijampolės "Sūduva - Mantinga"
18:00 val. Molėtų "Ežerūnas - Karys" - Joniškio "Delikatesas"
18:00 val. Jonavos "Triobet" - Mažeikių "Mažeikiai"


II turas
2012 10 06 (šeštadienis)
16:00 val. Birštono "Jazz - Diremta"  - Jonavos "Triobet"
16:00 val. Mažeikių "Mažeikiai" - Molėtų "Ežerūnas - Karys"
16:00 val. Joniškio "Delikatesas" - Pakruojo "Meresta"
16:00 val. Marijampolės "Sūduva - Mantinga" - Vilniaus "Perlas - MRU"
16:00 val. Radviliškio "Radviliškis - Juodeliai" - Šilutės "Šilutė"
16:00 val. Vilniaus "Š. Marčiulionio KA - Twomenas" - Gargždų "Gargždai - Bremena"
16:00 val. Plungės "Olimpas" - Klaipėdos "Nafta - Universitetas"
16:00 val. Kauno "Žalgiris-2" - Alytaus "Dzūkija"
16:00 val. Vilniaus "Statyba" - Šakių "Zanavykas"

2012-2013 metų sezone NKL rungtyniaus 18 komandų

30.09.2012

Ketvirtadienį (09.06) Kaune įvyko Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) Vykdomojo komiteto posėdis. Jame  buvo sprendžiami aktualiausi su artėjančiu sezonu susiję klausimai.

Bene svarbiausias pokytis Nacionalinėje krepšinio lygoje – komandų skaičius. NKL Vykdomojo komiteto sprendimu 2012-2013 metų  sezone rungtyniaus 18 komandų. Keturios jų - naujokės. Prie lygos prisijungė Plungės “Olimpas”, Alytaus “Dzūkija”,  Šakių “Zanavykas” ir Birštono “Jazz - Diremta”.

Sportiniu principu į NKL patekęs RKL čempionas Plungės “Olimpas” užims iš lygos iškritusio Šiaulių “ABRO – Universiteto” vietą. Po susispendavimo grįžusi Kauno “Erelita” keliasi į Alytaus areną ir žais Alytaus “Dzūkijos” pavadinimu. Praėjusių metų NKL čempionų Kauno “LKKA – Atleto” komanda keliasi į Birštoną ir vadinsis  Birštono “Jazz – Diremta”. Šakių “Zanavykas” į NKL pateko komerciniu keliu.

2012-2013 metų NKL sezone rungtyniaus šios komandos:

Birštono „Jazz – Diremta“

Vilniaus „Statyba“

Kauno „Žalgiris-2“

Klaipėdos „Nafta - Universitetas“

Vilniaus „Š. Marčiulionio K.A. - Twomenas“

Marijampolės „Sūduva - Mantinga“

Jonavos „Triobet“

Radviliškio „Radviliškis - Juodeliai“

Joniškio „Delikatesas“

Mažeikių „Mažeikiai“

Molėtų „Ežerūnas - Karys“

Pakruojo „Meresta“

Vilniaus „Perlas - MRU“

Šilutės „Šilutė“

Gargždų „Gargždai – Bremena“

Alytaus „Dzūkija“

Plungės „Olimpas“

Šakių „Zanavykas“ 

NKL čempionai į LKL neprasibrovė

25.04.2012

Sėkmingai NKL čempionate finišavęs Kauno „LKKA – Atletas“ neįveikė barjero, skyrusio nuo LKL. Trečiadienį Edo Nickaus auklėtiniai antrosiose LKL – NKL pereinamosios serijos rungtynėse namų aikštėje rezultatu 85:86 nusileido Palangos „Palangai“ ir seriją iki dviejų pergalių pralaimėjo 0:2.

Likus žaisti 28 sekundes „LKKA-Atletas“ pirmavo 85:84, tačiau „Palangos“ gynėjas Mindaugas Reminas išprovokavo varžovo pražangą ir dviem taikliomis baudomis išvedė svečius į priekį 85:86.

Paskutinėje kauniečių atakoje Tauro Tamošiūno tritaškis tikslo nepasiekė ir palangiškiai šventė pergalę, kuri leido išsaugoti vietą aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje.

Kauno „LKKA-Atletui“ Vidmantas Sragauskis pelnė 27 taškus, Mantas Sapiega - 13 (6 rez. perd.), Taurantas Tamošiūnas - 12.

Palangos „Palangą“ į priekį vedė Enrico Pickett, Paulius Kleiza ir Mindaugas Reminas, pelnę atitinkamai 18, 17 ir 14 taškų.

Pirmąjį tarpusavio mačą Klaipėdoje rezultatu 74:62 laimėjo "Palangos" ekipa.

NKL čempionai - "LKKA - Atletas"

01.10.2012

Šarūnas Vingelis ir Vidmanatas Sragauskis buvo rezultatyviausi savo komandoje, o jų atstovaujamas Kauno „LKKA – Atletas“ tapo SMScredit.lt-  NKL čempionu. Finalinėse rungtynėse Kauo studentai 93:82 įveikė Vilniaus „Statybą“.

Atkakliose rungtynėse besivejančiųjų vaidmenyje dažniau buvo Vilniaus „Statybos“ krepšininkai. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 8 minutes kauniečiai turėjo 13 taškų persvarą, tačiau sostinės komanda spurtavo 11:0 ir sumažino atsilikimą iki 2 

taškų. „LKKA – Atleto“ centro E. Tviragos vitaškis su pražanga nutraukė taškų badą, o likus rungtyniauti pustrečios minutės po vilniečių gybėjo O.Varanausko nesportinės pražangos Edo Nickaus auklėtiniai pelnė 4 taškus vienos atakos metu ir pergalės iš savo rankų nebeišleido.

Rezultatyviausiai NKL čempionų gretose rungtyniavo 27 taškus pelnęs Vidmantas Sragauskis. 21 tašką pridėjo Šarūnas Vingelis, o komandos įžaidėjas Matas Sapiega pelnė 16 taškų, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 33 naudingumo balus.

„Statyboje“ rezultatyvumu išsiskyrė Ovidijus Varanauskas ir Mindaugas Budzinauskas, pelnę atitinkamai 19 ir 17 taškų.

Trečioji NKL čempionato  vieta atiteko Kauno „Žalgiriui – Sabonio krepšinio centrui“, mažajame finale 87:79 įveikusiam Klaipėdos „Naftą – Universitetą“.

Nugalėtojams Marius Grigonis pelnė 23 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 4 kamuolius, Tomas Dimša pridėjo 14 taškų, Tauras Jogėla – 13.

Klaipėdos „Naftai - Univeristetui“ Modestas Kumpys pelnė 19, Julius Kazakauskas 12, Donatas Norkus – 11 taškų. 

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports