N.Zabarausko sugrįžimas į Jonavos klubą pažymėtas pergale

04.11.2016

Trečiąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Nerijaus Zabarausko treniruojami Jonavos „Sporto klubo“ (3-6) krepšininkai namuose 73:67 (19:20, 18:16, 13:17, 23:14) įveikę Molėtų „Ežerūną“ (1-8).

Šiose rungtynėse prie Jonavos klubo vairo stojo po ilgos pertraukos į komandos vyr. trenerio postą sugrįžęs jonavietis Nerijus Zabarauskas. Kitas rungtynes NKL čempionate JSK žais rytoj išvykoje su „Palangos“ klubu.

Pirmoje pirmojo kėlinio dalyje abi komandos keitėsi taikliai metimais ir po sužaidus 5 minutes minimalia persvara priekyje buvo svečiai – 10:11. Tiesa, netrukus Molėtų klubas ėmė tolti ir po Prano Skurdausko tritaško pirmavo 12:17. Jonaviečiai baudų metimais išlygino rezultatą (17:17), tačiau po pirmojo kėlinio nežymiai pirmavo „Ežerūnas“ 19:20.

Pirmosios keturios antrojo kėlinio minutės buvo itin nerezultatyvios – 23:23. Lauryno Kirlio vedami molėtiškiai bandė atsiplėšti - 26:30, bet JSK klube iššovė dvitaškį pataikęs Karolis Šarukas bei po tritaškį realizavę Justas Vazalis, Mintautas Bulanovas ir Lukas Grabauskas – 37:36.

Jonaviečiai sėkmingai pradėjo pasirodymą trečiajame ketvirtyje – 42:38 (22 min), tačiau šeimininkų puolimas užstrigo ir svečiai vėl išsiveržė į priekį 42:44 (25 min). Antroje kėlinio dalyje net aštuonis iš eilės taškus Jonavos klubui pelnė Vytautas Pikalavičius, bet prieš lemiamą ketvirtį priekyje buvo „Ežerūnas“ -50:53.

Ketvirtojo kėlinio metu estafetę iš V.Pikalavičiaus perėmė 8 taškus per pirmąsias 5 minutes surinkęs Tomas Milinskas – 61:59. Netrukus tritaškį pridėjo Ričardas Verbickas – 64:59. Per kitas tris ketvirčio minutes komandos sunkiai rinko taškus, tačiau jonaviečiai kiek padidino persvarą 67:60.

Intrigos paskutinę rungtynių minutę įnešė labai tolimas ir taiklus Lauryno Kirlio tritaškis 67:63, tačiau per likusį laiką šeimininkai atlaikė varžovų spaudimą ir iškovojo pergalę – 73:67 .

Jonavos „Sporto klubas“: Lukas Grabauskas 15 taškų (12/14 baudų metimų), Ričardas Verbickas 12, Tomas Milinskas 11, Vytautas Pikalavičius (12 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Justas Vazalis po 10, Mintautas Bulanovas 5, Karolis Šarukas 4, Evaldas Aniulis ir Mykolas Dieninis po 3, Arvydas Kačinas taškų nepelnė, Dainius Gulbinas nerungtyniavo.

Molėtų „Ežerūnas“: Laurynas Kirlys 16 taškų, Raimundas Ambrulaitis 12, Marius Pociukonis 11, Pranas Skurdauskas 10.

„Sūduvos-Mantingos“ pergalių serija nutrūko Raseiniuose

04.11.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ septynių pergalių serija Mezon-NKL pirmenybėse nutrūko Raseiniuose. NKL čempionai išvykoje 71:76 (19:19, 14:10, 22:26, 16:21) buvo priversti pripažinti vietos „Rasų“ pranašumą.

Marijampolės komanda Raseiniuose buvo priversta kautis nukraujavusi. Komandai negalėjo padėti čiurnos traumą besigydantis Dominykas Domarkas, susirgęs Evaldas Šaulys, o ekipos naujokas Rytis Juknevičius šį mačą stebėjo nuo atsarginių suolelio.

Maža to, aikštelėje nepasirodė ir mačui registruotas Lukas Vabalevičius, o Jaunius Davniukas aikštelėje prabuvo vos 50 sekundžių.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek mažiau nei 3 minutėms, sūduviečiai dar turėjo dviejų taškų pranašumą (68:70).

Vis tik tuo geros žinios marijampoliečių treneriui Mariui Kiltinavičiui baigėsi. Netrukus Darius Marcinkevičius pataikė iš toli ir rezultatas buvo persvertas (71:70).

Kitoje aikštelės pusėje Tautvydas Kliučinykas atakuodamas iš toli buvo netikslus, o iš karto po to Šarūnas Vingelis sūduviečiams tėškė dar vieną trijų taškų vertės antausį, ir svečiams šansų kovoti dėl pergalės nebeliko.

Šiose rungtynėse „Sūduva-Mantinga“ itin mažai klydo – svečiai prarado tik 6 kamuolius. Tiesa, jiems nesisekė atakuoti krepšio. Tikslą pasiekė vos trys tolimi metimai iš 24.

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 31, Darius Marcinkevičius ir Kajus Okmanas po 12.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 18 (15 atk. kam.), Marius Valukonis 16, Antanas Udras 12, Gintautas Matulis 11.

Puikiai antrąją mačo pusę sužaidusi „Šilutė“ pranoko „Mažeikius“

04.11.2016

Lyg iš natų antrojoje mačo dalyje žaidusi „Šilutės“ (6-3) komanda iškovojo šeštąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL). Roberto Kuncaičio auklėtiniai išvykoje 83:68 (14:23, 21:12, 25:9, 23:24) nugalėjo „Mažeikius“ (3-6).

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus (35:35), tačiau svečiai trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 10:0, kuris pasiuntė mažeikiškius į nokdauną, po kurio šeimininkai nepajėgė atsitiesti.

„Šilutės“ krepšininkai visiškai dominavo po krepšiais, kur kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 49:26.

„Šilutė“: Brianas Wanamakeris 16, Simas Raupys 14 (12 atk. kam.), Darius Kibildis ir Aurelijus Pukelis (12 atk. kam.) po 12, Justas Nausėdas ir Modestas Žaunieriūnas po 10.

„Mažeikiai“: Justinas Olechnavičius 14, Rytis Biliartas 11, Mantas Šerkšnas 10.

„Perlas“ mačo pabaigoje patiesė „Palangą“

04.11.2016

Ketvirtąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje („Mezon-NKL“) iškovojo puikią formą demonstruojanti Vilniaus „Perlo“ (7-2) ekipa.

Arvydo Gronskio auklėtiniai namuose po atkaklios kovos 83:77 (19:23, 17:18, 19:17, 28:19) palaužė „Palangos“ (3-6) krepšininkus.

Likus žaisti pusantros minutės „Palangos“ deficitas dar buvo minimalus (75:76), tačiau puikiai rungtyniavęs Gytis Radzevičius tuomet smeigė tritaškį (79:75).

Antanas Bertašius dar sumažino svečių atsilikimą dvitaškiu (77:79), tačiau prasidėjus paskutinei minutei Radzevičius pelnė dar du taškus (81:77), o palangiškiams suklydus „Perlo“ pergalę dvitaškiu įtvirtino Arnas Beručka.

„Perlas“: Gytis Radzevičius 26, Margiris Normantas 19 (6 rez. perd.), Domantas Pipiras 9, Rimantas Daunys 8.

„Palanga“: Jonathanas Davisas 25 (11 rez. perd.), Antanas Bertašius 21 (9 atk. kam.), Aurimas Urbonas 12.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ nepaliko vilčių „Delikatesui“

04.11.2016

Eilinę pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (8-1) krepšininkai. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose 81:62 (25:19, 22:14, 18:13, 16:16) nugalėjo Joniškio „Delikateso“ (3-6) krepšininkus.

Intriga rungtynėse laikėsi apie 15 minučių, o tuomet klaipėdiečiai surengė spurtą 20:5 ir įgijo lemiamą persvarą (47:31), kurios pakako iki mačo pabaigos.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ laimėjo nepaisant to, kad metė viso labo 9 baudų metimus, iš kurių pataikė 4 (44 proc.). Uostamiesčio krepšininkai tai kompensavo laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (36:26). Susikuriant antrąjį šansą šeimininkai pelnė net 26 taškus, kuomet „Delikatesas“ iš antrųjų šansų pelnė tik 6 taškus.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodovoskis 17, Benas Bagdonavičius 15 (8 atk. kam.), Deividas Anužis 11.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 19, Gediminas Žalalis 10, Mantas Margis 9.

Jonavos klubo vairą perima Nerijus Zabarauskas

04.11.2016

Jonavos „Sporto klubas“ 9-ąjį Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) turą pasitinka su pokyčiais trenerių štabe. Buvusį ekipos trenerį Kęstutį Naruševičių vyriausiojo trenerio poste keičia iš Jonavos kilęs treneris Nerijus Zabarauskas.

Jonavos komandoje nebedirbs ir trenerio asistentas Nedas Pacevičius bei fizinio rengimo treneris Aurimas Bikulčis.

Išskyrę Naruševičiaus, vadovavusio komandai nuo 2009-2010 metų sezono, ir Jonavos sporto klubo keliai lėmė, jog prie komandos vairo grįžta jai anksčiau vadovavęs specialistas.

Prieš tapdamas treneriu, Zabarauskas profesionaliai žaidė krepšinį Kauno „Atleto“ klube, su kuriuo tris sykius tapo LKL vicečempionu. Vėliau jonavietis rungtyniavo LKL klubuose Plungėje, Šilutė, Panevėžyje, o karjeros pabaigoje žaidė Jonavos „Statyboje“.

Tapęs treneriu, Zabarauskas vadovavo Jonavos klubui, kurį pastarąjį sykį treniravo 2007-2008 metų sezone. Vėliau Zabarauskas treniravo Lietuvos krepšinio lygos klubus – Vilniaus „Sakalus“, Vilniaus „Perlą“ bei Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Praėjusiame sezone Zabarauskas tapo Šakių „Vyčio“ komandos vyriausiuoju treneriu.

Zabarausko sugrįžimas į vyriausiojo trenerio postą Jonavos klube įvyks šios dienos rungtynės Jonavos kūno kultūros ir sporto centre vyksiančiose NKL čempionato dvikovoje su Molėtų „Ežerūnu“.

Prie „Perlo“ prisijungė Gytis Brazauskas

04.11.2016

Trejus pastaruosius sezonus Vilniaus „Perlo“ komandoje rungtyniavęs Gytis Brazauskas ir šį sezoną prisijungė prie MEZON-NKL pirmenybėse žaidžiančio sostinės klubo.

21-erių metų 200 cm ūgio puolėjas iš Vilniaus praėjusį sezoną buvo išrinktas komandos kapitonu.

MEZON-NKL lygoje 2015-2016 metų sezone jis vidutiniškai per 14 minučių pelnydavo po 4 taškus, atkovodavo po 2,7 kamuolio, atlikdavo po 0,8 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 2,8 naudingumo balo.

„Perlas“ šį sezoną sužaidė 8 rungtynes ir iškovojo 6 pergales bei dukart turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Serkevičius: apie „Vyčio“ bėdas, tikėjimą „Žalgiriu“ ir mintis apie karjeros pabaigą

04.11.2016

Šakių „Vyčio“ komandos gynėjas Ernestas Serkevičius prieš prasidedant sezonui buvo įvardinamas kaip vienas svarbiausių ekipos žaidėjų, tačiau visus planus sugriovė kryžminių kelio raiščių trauma.

21-erių krepšininkas kol kas gyvena lovos rėžimu ir džiaugiasi bet kokia galimybe nors kažkiek prasiblaškyti. „Kol kas mano maršrutai buvo du – iki tualeto ir šaldytuvo“, – juokavo E.Serkevičius.

Gynėjas papasakojo apie kilusias mintis baigti karjerą, Šakių ekipos nesėkmės priežastis ir atskleidė savo mėgstamiausias Europos bei NBA komandas.

– Ernestai, kaip laiką leidžiate, kol krepšinio žaisti negalite?
– Kol kas dar vis esu lovos rėžime, bet sveikata gerėja, po truputį pradedu vaikščioti, netrukus prasidės ir reabilitacija. Linksma nebuvo, nes maršrutai du – nuo lovos iki tualeto ir šaldytuvo (Juokiasi). Laiką leidau žiūrėdamas serialus, daugiau nelabai buvo, ką veikti, nes nesu mėgėjas skaityti knygas (Juokiasi).

– Kadangi ši trauma – nebe pirma tokia rimta jums, ko gero, psichologiškai nebėra taip sunku?
– Iš dalies, nes vis tiek kyla visokių minčių. Galvojau, gal išvis baigti karjerą, bet laiko praėjo, susidėliojau mintis ir manau, kad viskas bus gerai. Vis dėlto esu jaunas. Va, Kasparas Vecvagaras – jaunas žaidėjas, kuris turėjo krūvą traumų, tačiau nepasiduoda. Nors aš jo vietoje veikiausiai jau būčiau atsisveikinęs su krepšiniu.

– Kaip suprantu, jums šeimos palaikymas tokiu periodu labai svarbus? Socialiniuose tinkluose tenka matyti, jog nemažai laiko skiriate savo mažajam broliui.
– Tikrai taip, palaikymas labai svarbus. O broliukas yra kažkas neįtikėtino – labai myliu vaikus, nes jie nuoširdūs, tikri, niekada nemeluos ir neapgaus. Jokių broliškų konfliktų net nepasitaiko, nes puikiai sutariame.

– Ar sunku iš šono stebėti, kaip rungtyniauti sekasi „Vyčiui“?
– Sunkiausia visada stebėti ir negalėti pačiam išbėgti į aikštelę. Atrodo, išeičiau ir viską padaryčiau. Labai stengsiuosi dar šį sezoną sugrįžti į aikštę.

O kalbant apie komandą, jai dabar labiausiai trūksta žmonių ir laiko. Nėra lengva, kai pradėjus sezoną iškart subyri ir netenki tiek žmonių. Net neturėjome tiek žaidėjų, kad galėtume pasiekti pergales. Kiek mačiau, pavargo chebra: sunku, kai rungtynes turi žaisti šešiese. Tikimės greitai sulaukti papildymo sudėtyje.

– Sirgalių balsavime buvo nemažai manančių, jog dėl „Vyčio“ rezultatų atsakomybę prisiimti turėtų treneriai.
– Ne, nemanau, kad treneriuose reikia ieškoti kaltų. Taip jau susiklostė sezonas, pradžia – prasta… Kai nesiseka sezono pradžioje ir pradedami keisti treneriai, nežinau, ar tai gerai. Nemanau, jog taip reikia daryti. Laimėti reikia ne dabar – laimėti reikia kai būsime ten, kur pernai pralaimėjome. Svarbiausios kovos vis tiek ateityje ir jei įgausime formą, šių pralaimėjimų niekas nebeprisimins.

– Gana optimistiškai gali nuteikti ir praėjęs sezonas, kuriame „Vytis“ taip pat startavo ne itin sėkmingai.
– Sezoną pradėjome trimis pralaimėjimais, o vėliau po truputį įsivažiavome. Komandą paliko Dovydas Redikas, tai mus suvienijo, tapome tikra komanda. Dėl to ir pasiekėme tą pergalių seriją. Norėjome įrodyti, kad Dovydas nebuvo pusė mūsų komandos – jog kiekvienas iš mūsų buvo svarbus.

– Veikiausiai stebite Europos ir pasaulio krepšinį. Kuriam teikiate pirmenybę?
– Man įdomiausia yra Eurolyga. NBA nebent paseku rezultatus, bet naktimis tikrai nesikeliu, kad pažiūrėčiau rungtynes. Europos krepšinis man smagesnis akiai. Eurolygoje visada labiausiai sergu už Kauno „Žalgirį“. Tikiuosi, kad jie nustebins daug ką, nes yra gera komanda. Taip pat palaikau ekipas, kuriose rungtyniauja lietuviai – šiuo klausimu esu patriotiškas (Juokiasi).

O NBA mane labiausiai žavi Klivlando „Cavaliers“. Taip pat sirgau ir už Oklahomos „Thunder“ ir labai supykau, kuomet Kevinas Durantas išėjo ir paliko juos likimo valioje (Šypsosi).

Jonavos klubas susigrąžino Mintautą Bulanovą

04.11.2016

Praėjusį sezoną Jonavos „Sporto klube“ rungtyniavęs Mintautas Bulanovas grįžta į šios ekipos gretas. Klubas oficialiai registravo 20-ies metų 196 cm ūgio gynėją į savo sudėtį.

Krepšininkas praėjusį sezoną Mezon-NKL pirmenybėse sužaidė 32 rungtynes ir vidutiniškai per 5 minutes pelnydavo po 1,6 taško ir atkovodavo po 0,7 kamuolio.

2014-2015 metų sezone gynėjas žaidė RKL pirmenybių Kauno „Sabonio krepšinio centro“ komandoje ir vidutiniškai per 28 minutes rinkdavo po 12,2 taško, 5 atkovotus kamuolius ir 2,2 rezultatyvaus perdavimo.

„Sūduva-Mantinga“ stiprinasi R.Juknevičiumi

03.11.2016

Įsibėgėjant Mezon-NKL sezonui, čempionės titulą ginanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sulaukė pastiprinimo gynėjų grandyje.

Suvalkijos sostinės komanda pasirašė sutartį su praeityje LKL duonos ragavusiu atakų organizatoriumi Ryčiu Juknevičiumi. Gynėjas Marijampolėje rungtyniaus iki sezono pabaigos.

Naujų veidų Marijampolės klubo vadovai buvo priversti dairytis po to, kai čiurnos traumą patyrė įžaidėjas Dominykas Domarkas. Atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad jis rungtyniauti negalės maždaug du mėnesius.

Nuo 2014 iki 2016 metų R.Juknevičius rungtyniavo Alytaus „Dzūkijos“ komandos garbę LKL pirmenybėse. Praėjusio sezono viduryje jis persikėlė į Prancūziją, kur rungtyniavo trečiajame pagal pajėgumą šalies divizione.

Šį sezona įžaidėjas pasitiko Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandoje, kuri rungtyniauja RKL pirmenybių A divizione. Ten dominavęs R.Juknevičius vidutiniškai per rungtynes rinko po 21,5 taško, atkovojo po 4,3 kamuolio ir atliko po 2,8 rezultatyvaus perdavimo.

„Viskas gerai, kolektyvas priėmė gerai, mintys tik geriausios. Ruošiausi su VDU komanda ir laukiau pasiūlymų. Šios komandos tikslai visada yra tik laimėti, aš prisidėsiu, kuo galiu geriausiai: apsiginti, skirstyti perdavimus... Pažiūrėsime, su treneriu apie tai dar nekalbėjome“, – po pirmosios treniruotės pasakojo „Sūduvos-Mantingos“ naujokas.