M.Kiltinavičius: „Reikia žengti dar vieną žingsnį“

18.04.2017

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius džiūgauja – jo vadovaujama komanda iš sudėtingos padėties tapo ekipa, kuriai iki čempionų titulo trūksta tik vieno žingsnio.

Marijampoliečiai antradienio vakarą namų arenoje 83:78 nugalėjo Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandą ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja jau 3-2.

Tiesa, šįkart Marijampolės komanda rungtyniavo užtikrintai – marijampoliečiai pirmavo nuo pat pirmosios susitikimo minutės iki mačo pabaigos.

„Buvo nervų karas, – po susitikimo pripažino Marius Kiltinavičius. – Visos rungtynės buvo sunkios emociškai ir fiziškai. Kantrybės pakako ir tą nervų karą laimėjome. Šiandien žaidėme stabiliai, bet jautėsi rungtynių svarbos suvokimas. Trūko lengvumo, laisvumo žaidime. Kai kada buvo momentai, kai reikėjo kitą sprendimą priimti, įtampą tiesiog tvyrojo ore.“

Šįkart marijampoliečius ketvirtajame kėlinyje į priekį patraukė Kinu Rochfordas, kuris iš viso pelnė 16 taškų (7/12 dvit., 2/3 baud. met.) ir atkovojo 4 kamuolius. Kiltinavičius po susitikimo amerikiečiui negailėjo pagyrų.

„Manau, kad jis padaro, ko mes iš jo norime. Ta rolė, kurią jis atlieka, mums yra gyvybiškai svarbi“, – puolėją liaupsino treneris.

„Sūduvai-Mantingai“ ši serija prasidėjo itin sunkiai, kuomet Mindaugo Stašio ir Deivido Anužio tandemo vedami klaipėdiečiai iškart šovė į priekį laimėdami dvejas rungtynes iš eilės. Vis tik dabar Suvalkijos sostinės komanda ant bangos – trys pergalės iš eilės ir auksas pasiekiamas ranka.

Ko dabar labiausiai norisi treneriui prieš lemiamą mačą ketvirtadienį?

„Žengti dar vieną žingsnį. Tai yra pagrindinis akcentas. Turėsime dar vieną laisvą dieną. Detales pasidėliosime, bet reikia žengti paskutinį žingsnį. Mes išlikome, priėmėme sunkią situaciją ir mums reikalinga dar viena pergalė, kad visa tai būtų vainikuota saldžiu jausmu“, – rėžė Kiltinavičius.

E.Šaulys: „Atsilikinėjant komandoje nebuvo jokių pykčių ar panikos“

18.04.2017

Visą sezoną įtikinamai kelią pirmyn besiskynusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ atėjus Mezon-NKL finalui atsimušo į Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ sieną. Visgi net ir pralaimėti pirmieji du finalo mūšiai pačių krepšininkų tikėjimo sėkme nesumažino.

Iš nepavydėtinos situacijos „Sūduva-Mantinga“ išsikapstė laimėdama trejas rungtynes paeiliui ir serijoje iki keturių pergalių išsiverždama į priekį 3-2.

Kas padėjo tai padaryti?

„Perlaužti seriją padėjo tikėjimas, – užtikrintai po penktųjų serijos rungtynių tarė Evaldas Šaulys. – Net kai atsilikome dviejų pergalių skirtumu niekas negalvojo, kad jau viskas, pralaimėjome. Sakėme, kad atsitiesime ir perlaušime seriją, tai tas tikėjimas ir padėjo. Visi dirbame, kad ir atsilikome, tačiau nebuvo jokių pykčių ar panikos. Atlikome savo darbą ir perlaužėme seriją.“

Penktose serijos rungtynėse marijampoliečiai varžovus savo žiūrovų akivaizdoje įveikė 83:78. Šaulys sako, kad nors ir serijoje įgijo persvarą, tačiau jo komanda atsipalaiduoti neketina.

„Nebuvo ir šįkart lengvos rungtynės, visą seriją mums yra labai sunku žaisti. Atsilikinėjome 0-2, dabar pavyko perlaužti seriją. Važiuojame į Klaipėdą kovoti toliau, dar niekas nebaigta.

Šiandien nuo pat pradžių į aikštę išėjome tinkamai nusiteikę. Jeigu Klaipėdos komandai leidžiame pajusti, kad jie gali laimėti, tuomet tampa sunku. Mes žaidžiame savo žaidimą, bėgame, norime kuo greičiau susikurti persvarą. Ją pasidarėme jau mačo pradžioje, bet rezultatas svyravo visas rungtynes. Nebuvo lengva, bet galiausiai laimėjome“, – apie rungtynes kalbėjo atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose žaidžiantis atletas.

Pirmose dvejose serijos rungtynėse marijampoliečius žudė klaipėdiečių gynėjų duetas Mindaugas Stašys ir Deividas Anužis. Šįkart jie kartu sudėjus pelnė 26. Palyginus, pirmajame mače po tiek taškų pelnė abu krepšininkai. Kaip pavyko juos pristabdyti?

„Serijos pradžioje prieš juos gynėmės asmenine gynyba, bet mums tai nepasiteisino. Treniruotėse analizavome ir darėme korekcijas, kaip išjungti šiuos du žaidėjus. Pastatėme aikštės gynybą ir viskas klostosi geriau. Jie vis tiek išmeta savo metimus, jeigu pataikytų, tai nesakytume, jog pristabdėme. Bet mūsų užduotis buvo juos pristabdyti ir manau, kad tai pavyko“, – aiškino E.Šaulys.

Šaulys mačą pradėjo starto penkete ir per 29 minutes pelnė 13 taškų (1/2 dvit., 2/5 trit., 5/5 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Mažajame finale triumfavęs Paulius Beliavičius: „Džiaugsmas – nenusakomas“

17.04.2017

Šakių „Vyčio“ komanda dramatiškiausiu įmanomu būdu iškovojo Mezon-NKL bronzos medalius. Serijoje iki trijų pergalių atsilikdami 0-2, jie nepalūžo, ir išlygino rezultatą 2-2. Penktosios serijos dvikovos ketvirtajame kėlinyje jie turėjo 10 taškų deficitą, bet panaikino ir jį. Antrojo pratęsimo paskutinę minutę „Vytis“ turėjo 3 taškų deficitą, bet vis tiek sugebėjo laimėti.

Triumfavę 104:103, šakiškiai serijoje nugalėjo 3-2 ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo medalius.

„Net džiaugsmo ašara ištryško, – emocijas po dvikovos pakomentavo „Vyčio“ kapitonas Paulius Beliavičius. – Atsilikome serijoje 0-2 ir toks sugrįžimas… Nežinau, ar buvo tokios rungtynės per visą sezoną. Čia galima žiūrėti, rodyti vaikams, mokyti klaidų, kovos. Tiek žiūrovų, tokia atmosfera… Nerealu.

Laimėtumei 3-0, būtų paprasta. O dabar sunkiausiu keliu, su dviem pratęsimais… Negali būti geriau. Džiaugsmas neapsakomas.“

„Vytis“ dominavo pirmoje mačo dalyje, kai per du kėlinius pelnė 55 taškus ir įpusėjus dvikovai turėjo 9 taškų persvarą. Tačiau po ilgosios pertraukos kritę į duobę, jie trečiąjį kėlinį pralaimėjo 12:27 ir atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje.

Dar ketvirtajame kėlinyje jų deficitas buvo 10 taškų (67:77), tačiau Gyčio Maceinos metimas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis lėmė pratęsimą.

„Pasakiau vyrams, kad reikia kovoti iki galo, niekas už mus nelaimės rungtynių“, – teigė „Vyčio“ treneris Virginijus Sirvydis.

Antrojo pratęsimo pabaigoje jam teko netikėta užduotis. P.Beliavičius išprovokavo pražangą ir turėjo mesti baudas, tačiau dėl emocijų buvo nubaustas technine pražanga ir jam tai buvo penktoji pražanga.

Kadangi dar du „Vyčio“ žaidėjai jau buvo išnaudoję pražangų limitą, V.Sirvydžiui teko rinktis, ką iš dar nežaidusių krepšininkų leisti į aikštę mesti baudas. Treneris pasirinko Sheltoną Jacksoną ir šis nenuvylė – jo baudos, likus žaisti 29 sekundes, išlygino rezultatą 103:103.

„Kelias sekundes galvojau, ką rinktis, – prisiminė V.Sirvydis. – Norėjau pasirinkti tarp dviejų žaidėjų, teko Sheltonui. Sheltonas buvo patikimiausias iš tų, kas sėdėjo ant suolo. Nebuvo geresnio pasirinkimo.“

Po to, kai „Rasai“ neužpuolė, Evaldas Aniulis, esant lygiam rezultatui, prasižengė prieš Marijų Užupį. Anot „Rasų“ trenerio Giedriaus Kurtinaičio, šis sprendimas buvo neteisingas.

„Aniulis kibiai gynėsi ir pasikarščiavo. Nemanau, kad tai buvo specialiai daroma pražanga. Buvo likusios 3 sekundės, nėra logikos prasižengti. Taip jau gavosi, mes jo nekaltiname. Laimime kaip komanda ir pralaimime kaip komanda“, – sakė G.Kurtinaitis.

M.Užupis tuomet pataikė tik antrą baudą, o G.Kurtinaitis mačą sustabdė minutės pertraukėle. Po jos metimas buvo patikėtas Tomui Galeckui, tačiau 34 taškus pelnęs gynėjas buvo netaiklus.

„Gavau kamuolį, atrodo, išmečiau gana neblogą metimą, bet nepataikiau“, – lemiamą epizodą prisiminė T.Galeckas, mažojo finalo serijoje vidutiniškai pelnydavęs po 24,8 taško.

Paskutinėse sezono rungtynėse abiejų komandų žaidėjai aikštėje atidavė viską, ką turėjo. Keturi „Rasų“ žaidėjai aikštėje praleido daugiau nei 40 minučių, „Vyčio“ komandoje tokių žaidėjų buvo 3, o P.Beliavičius rungtyniavo net 47 minutes.

Mažojo finalo dramoje – 50 minučių kova ir „Vyčio“ triumfas

17.04.2017

Gediminas Maceina ketvirtojo kėlinio pabaigoje išplėšė pratęsimą, Tomas Galeckas lėmė antrąjį, o jame sėkmė galiausiai šypsojosi Šakių „Vyčio“ komandai.

Mažojoje Mezon-NKL finalo serijoje „Vytis“ penktajame mače 104:103 (24:23, 31:23, 12:27, 18:12, 7:7, 12:11) palaužė Raseinių „Rasus“ ir triumfavo serijoje 3-2.

„Vytis“ serijoje atsiliko 0-2, tačiau laimėjo kitas trejas rungtynes, o paskutinė pergalė buvo iškovota dramatiškiausiai.

Dar ketvirtajame kėlinyje atrodė, kad arčiau medalių yra „Rasai“, kurie pirmavo 77:67.

„Vytis“ nenuleido rankų ir po Pauliaus Beliavičiaus metimo priartėjo iki 82:85. Vėliau jie dukart turėjo progas sušvelninti arba išlyginti rezultatą, bet iš pradžių Gyčio Radzevičiaus tritaškis skriejo pro šalį, o po to sužingsniavo Gediminas Maceina.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei „Rasai“ turėjo kamuolį savo rankose, tačiau T.Galeckas nepataikė, o po to Kajus Okmanas suklydo.

G.Radzevičius išprovokavo pražangą, likus žaisti 24 sekundes, bet pataikė tik vieną metimą, taip sumažindamas atsilikimą iki 83:85. Šakiškiai tada prasižengė prieš K.Okmaną ir šis prametė abu metimus.

Iniciatyvos tada ėmėsi G.Maceina, kuris prasiveržė po krepšiu ir pataikė dvitaškį, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 5,2 sekundės.

Kitoje atakoje kamuolys buvo patikėtas T.Galeckui, bet jo reidas po krepšiu baigėsi netaikliu metimu ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje Marijus Užupis pataikė iš toli ir „Vytis“ buvo priekyje 92:90, bet „Rasus“ ir vėl gelbėjo T.Galeckas – jis sumetė abi baudas ir išplėšė antrąjį pratęsimą.

Jame T.Galeckas surinko septynis taškus ir „Rasai“ turėjo trijų taškų persvarą – 103:100, bet tuomet Evaldas Aniulis buvo nubaustas nesportine pražanga, M.Užupis pataikė vieną baudą, paskui P.Beliavičius ir K.Okmanas užsidirbo po techninę pražangą bei pirmą kartą rungtynėse pasirodęs Sheltonas Jacksonas realizavo abi baudas ir vėl išlygino rezultatą – 103:103.

„Rasams“ nepavyko rezultatyviai užpulti, „Vytis“ atsikovojo kamuolį ir, likus žaisti 2,5 sekundes, M.Užupis išprovokavo varžovo pražangą, pataikė vieną baudą ir taip lėmė „Vyčio“ triumfą bronzinėje serijoje – 104:103.

„Rasai“: Tomas Galeckas 34, Šarūnas Vingelis 18, Kajus Okmanas 12, Evaldas Džiaugys 10.

„Vytis“: Gytis Radzevičius 21, Augustinas Jankaitis 17 (10 atk. kam.), Gediminas Maceina 17, Marijus Užupis 17, Paulius Beliavičius 15 (10 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 10.

P.Beliavičius: „Negalime paleisti šanso laimėti medalius“

17.04.2017

Šakių „Vytis“ šiandien stos į lemiamą kovą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) mažajame finale, kur dėl medalių rungsis su Raseinių „Rasais“.

Šiuo metu serijoje iki trijų pergalių lygu, o paskutinis sezono mūšis vyks Raseiniuose.

Prieš jį kovingai nusiteikęs yra tiek „Vyčio“ kapitonas Paulius Beliavičius, tiek visa komanda. Šakiškiai atsitiesė serijoje atsilikdami 0:2 ir nuotaikos ekipoje dabar yra žymiai geresnės.

„Prieš rungtynes Raseiniuose esame nusiteikę puikiai. Džiaugiamės, kad pavyko išlyginti serijos rezultatą. Vienu metu atrodė, kad bus išties sunku laimėti trejas rungtynes paeiliui, tačiau dvejas jau įveikėme, tad teliko vienos. Viskas ranka pasiekiama.

Artėjančiame mače mums vėl bus svarbiausia gynyba prieš „Rasų“ gynėjų grandį. Visus juos sustabdyti sunku, tačiau bent pora – įmanoma, ką jau parodėme anksčiau“, – kalbėjo „Vyčio“ kapitonas.

P.Beliavičiui šis sezonas – jau ketvirtas Šakiuose, tad jis ypatingai džiaugiasi, turintis šansą iškovoti medalius.

„Tikrai džiaugiuosi, kad esame per žingsnį nuo bronzos. Ilgai rungtyniauju šioje ekipoje ir nuėjus tokį ilgą kelią norisi nepraleisti progos iškovoti medalius. Niekada nežinai, kur būsi kitą sezoną, tad tokių šansų praleisti negalima“, – sakė Beliavičius.

Paskutinis mažojo finalo mūšis vyks šiandien, 16 valandą.

Gintautas Matulis: „Jeigu būtume pralaimėję, būtume turėję prastas Velykas“

15.04.2017

Gintautas Matulis susidūrė su varžovu, pargriuvo ir aikštę paliko tik padedamas komandos draugų. Prisėdęs ant parketo greta atsarginių žaidėjų suolo, jis rankomis užsidengė veidą ir atrodė, kad Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ prarado dar vieną gynėją.

Nieko panašaus. Po kelių minučių G.Matulis sugrįžo į aikštę ir tempę savo komandą į pergalę.

Ketvirtajame kėlinyje „Sūduvai-Mantingai“ atsiliekant 14 taškų skirtumu, G.Matulis vien per šį ketvirtį surinko 17 iš komandos 34 taškų. Marijampoliečiai ketvirtį laimėjo 34:20, rungtynes – 78:74 ir išlygino finalo serijos rezultatą 2-2.

Vos nuaidėjus finalinei sirenai, G.Matulis pasiėmė sau už marškinėlių ir tempdamas juos už krūtinės, atsisuko į savo ekipos gerbėjus.

„Nemoku apsakyti, kokios emocijos, – po kelių minučių NKL tinklalapiui internete kalbėjo G.Matulis. – Ne dėl to, kad serijos rezultatas tapo 2-2. Dėl komandos, dėl šeimos gera. Jie mumis tiki, perima mūsų emocijas.

Jeigu būtume pralaimėję, būtume turėję prastas Velykas. Suprantame ir tą, kad nekas nebaigta. Tik dabar viskas prasideda. Realiai 0-0, reikia paimti dar dvi pergales.“

Marijampoliečiai atsitiesė serijoje po to, kai joje atsiliko 0-2. Penktosios rungtynės antradienį bus žaidžiamos Marijampolėje.

„Jeigu netikėsime ir nekovosime, tai galime net nežaisti. Reikia atiduoti visas jėgas, – aiškino G.Matulis. – Gal varžovai jau buvo patikėję pergale, sustojo, apsnūdo, o mūsų vidinis noras vedė į priekį.“

Ar pačiam G.Matuliui neatrodė, kad po traumos rungtynės gali būti baigtos?

„Ne tikrai nebuvo tokios minties, – atsakė gynėjas. – Labai skaudėjo, bet pats pagalvojau, kad arba dabar, arba niekada. Gal ir komandai davė impulsą, įsibėgėjome, ir žinome rezultatą.“

M.KIltinavičius: „Klaipėdos publika jau praktiškai šventė pergalę“

15.04.2017

Gintautas Matulis po ketvirtųjų Mezon-NKL finalo serijos rungtynių Klaipėdoje garsiai rėkdamas triumfavo. Jo vedama „Sūduva-Mantinga“ išlygino finalo serijos rezultatą, o trenerio Mariaus Kiltinavičiaus pažadas atstatyti pusiausvyrą serijoje buvo išpildytas.

Kaunietis specialistas tokį pareiškimą neabejodamas tėškė tada, kai jo komanda buvo gilioje duobėje ir atsiliko 0-2. Tiesa, po šio vakaro pergalės Klaipėdoje Kiltinavičius garsių pareiškimų privengė.

„Dar liko vyšnia ant torto. Situacija tokia, kad prieš tai mums reikėjo susitvarkyti su psichologiniais sunkumais. Mes tai padarėme. Dabar atėjo laikas Klaipėdai susitvarkyti su tais pačiais sunkumais“, – kalbėjo specialistas.

Sūduviečiai šiame susitikime pademonstravo tikrą čempionišką charakterį, kadangi reikalai didžiąją mačo dalį svečiams klojosi išties prastai. Puikiai šioje serijoje rungtyniaujantis G.Matulis trečiajame kėlinyje paliko aikštę dėl traumos, o „Sūduva-Mantinga“ iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio buvo slėgta dviženklio deficito (55:65).

Vis tik G.Matulis grįžo į aikštę, o antroje ketvirtojo kėlinio pusėje prasidėjo marijampoliečių Renesansas – „Sūduva-Mantinga“ spurtavo net 14:0, persvėrė rungtynių svarstykles ir šventė pergalę.

„Mintys – nuostabios. Taip atgimti rungtynių viduryje, kuomet emocinis fonas atrodė, kad galima rungtynes paleisti... Klaipėdos publika jau praktiškai šventė pergalę. Mes tikėjome ir perlaužėme ledus. Labai geras jausmas.

Mes išsijudinome viduje. Ten mes atradome gyvybės. Pasikeitė žaidėjų akys. Skirtumas toks pat, kaip, tarkime, trečiajame kėlinyje, bet pasikeitė emocinis fonas. Ant to arkliuko mes nujojome į pergalę.

Mačiau ant suolo Ginto akis, jis buvo gyvas. Mačiau, kad jis eis ir duos tą gyvybę. Gintas tą ir padarė“, – po rungtynių kalbėjo M.Kiltinavičius.

Svarbiausiu susitikimo metu sėkmingai rungtyniavo ir „Sūduvos-Mantingos“ amerikietis Kinu Rochfordas. Pirmoje rungtynių dalyje itin blankiai atrodęs puolėjas vėliau pelnė 10 taškų (3/5 dvit., 4/6 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

„Antroje rungtynių pusėje Kinu sužaidė vienas prieš vieną, ko mums ir trūko. Strigome, negalėjome nieko sukurti, bet Kinu įnešė kūrybos“, – amerikiečio pasirodymą vertino M.Kiltinavičius.

Čempionišką charakterį pademonstravusi „Sūduva-Mantinga“ išlygino finalo serijos rezultatą

15.04.2017

Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) reguliariojo sezono laimėtojai buvo atsidūrę ant prarajos krašto, bet pademonstravo čempionišką charakterį ir išlygino finalo serijos rezultatą.

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda ketvirtajame kėlinyje panaikino 14 taškų deficitą ir 78:74 (20:22, 13:22, 11:10, 34:20) palaužė Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ pasipriešinimą. Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo 2-2.

Penktosios serijos rungtynės antradienį bus žaidžiamos Marijampolėje.

Didžiąją rungtynių dalį buvę besivejančiųjų vaidmenyje, Suvalkijos krepšininkai atkuto ketvirtojo kėlinio viduryje.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ lemiamo ketvirčio pradžioje pirmavo 62:48, o dar įpusėjus kėliniui buvo priekyje 65:55. Svečiai tada pakilo į lemiamą šturmą.

Dviejų chaotiškų minučių atkarpą marijampoliečiai laimėjo 14:0 ir po Gintauto Matulio tolimo metimo pirmavo 69:65.

„Mes išsijudinome viduje, atradome gyvybės. Pasikeitė žaidėjų akys, – po dvikovos komentavo „Sūduvos-Mantingos“ treneris Marius Kiltinavičius. – Skirtumas toks pat, kaip, tarkime, trečiajame kėlinyje, bet pasikeitė emocinis fonas. Ant to arkliuko mes nujojome į pergalę.“

Edvinas Alunderis nutraukė šeimininkų taškų badą pataikydamas iš toli, bet kitoje atakoje du taškus pelnė Darius Griškėnas – 71:68 „Sūduvos-Mantingos“ naudai.

Dvi Viktoro Chodosovskio baudos priartino šeimininkus per tašką, bet Kinu Rochfordas pataikė iš po krepšio, kitoje atakoje klaipėdiečiai neužpuolė, o G.Matulis, likus žaisti 37 sekundes, realizavo baudas ir svečiai nutolo per du metimus – 75:70. Šeimininkai šio deficito nebepanaikino.

Didžiąją rungtynių dalį savo sąlygas diktavę klaipėdiečiai atitrūko antrajame kėlinyje. Jį šeimininkai pradėjo spurtu 18:3 ir po Deivido Anužio tolimo metimo pirmavo 40:23.

Aurimo Kiežos įkvėpti Marijampolės krepšininkai ketvirtį pabaigė solidžiau ir įpusėjus mačui atsiliko 11 taškų skirtumu (33:44), bet iš karto po ilgosios pertraukos šeimininkai vėl pabėgo. Mindaugas Stašys kėlinį pradėjo 5 taškais iš eilės, Erikas Kubilius greitoje atakoje įdėjo iš viršaus ir „Nafta-Uni-Akvaservis“ pirmavo 51:35.

Marijampoliečius trumpam iš vėžių dar išmušė Gintauto Matulio trauma. Ketvirčio pradžioje jis susižeidė dešinę šlaunį ir atrodė, kad nebegalės tęsti rungtynių, tačiau kelias minutes atsipūtęs ant atsarginių suolo, jis vėl grįžo į aikštę.

„Buvo didžiulis skausmas, – prisiminęs šį epizodą, sakė G.Matulis. – Net nemačiau, kas į koją įvažiavo. Bet pašaldžiau ją, gydytoja davė vaistą, ir pats sau pasakiau kad reikia eiti sužaisti, nes gal daugiau ir nebus galimybių.“

Sugrįžęs į aikštę, G.Matulis vien ketvirtajame kėlinyje pelnė 17 taškų.

„Sūduva-Mantinga“ šiame mače vertėsi be 3 traumuotų žaidėjų. Marius Valukonis susižeidė dar prieš finalo seriją, po pirmųjų serijos rungtynių dėl apendicito operacijos iškrito Ernestas Ežerskis, o trečiajame mače alkūnę susižeidė kitas įžaidėjas Rytis Juknevičius.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Edvinas Alunderis 19, Viktoras Chodosovskis 18 (8 atk. kam.), Mindaugas Stašys 14.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 19, Evaldas Šaulys 14 (8 atk. kam.), Aurimas Kieža ir Darius Griškėnas po 12.

Mezon-NKL mažojo finalo serijoje prireiks penktųjų rungtynių

14.04.2017

Prie sienos priremtas Šakių „Vytis“ antrą sykį iš eilės patiesė Raseinių „Rasų“ krepšininkus bei mažajame Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) finale ištraukė lemiamas penktąsias serijos rungtynes.

Puikią gynybą demonstravęs „Vytis“ ketvirtajame kėlinyje atlaikė svečių šturmą ir namuose laimėjo 79:71 (18:17, 17:11, 16:14, 26:29) šventė pergalę.

Šeimininkai pirmojo kėlinio pabaigoje atliko sėkmingą atkarpą 10:0 bei įgijo 6 taškų pranašumą (23:17). Geležinę gynybą demonstravęs „Vytis“ sėkmingai dusino raseiniškius ir per du kėlinukus varžovams leido įmesti tik 28 taškus.

Trečiojo kėlinio viduryje Edvindas Jezukevičius smeigė tolimą metimą, o šeimininkų persvara pasiekė rekordinę 16 taškų ribą (44:28). Visgi tuomet „Vytis“ papuolė į duobę, o tuo pasinaudoję „Rasai“ skirtumą ištirpdė iki 4 taškų (40:44).

Sėkmingą svečių atkarpą pakeitė „Vyčio“ spurtas 7:0, o Virginijaus Sirvydžio kariauna vėl turėjo dviženklį pranašumą (51:44).

Lemiamame ketvirtyje „Rasus“ gelbėti mėgino Tomas Galeckas. Gynėjas per šį ketvirtį pelnė 13 taškų, tačiau priartėti arčiau nei per 6 taškus nepavyko.

„Vytis“: Augustinas Jankaitis (13 atk. kam.) ir Paulius Beliavičius po 14, Edvinas Jezukevičius (7 atk. kam.) ir Marijus Užupis po 12, Gediminas Maceina 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Rasai“: Tomas Galeckas 22 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Šarūnas Vingelis 20 (4/6 trit.), Evaldas Džiaugys ir Šarūnas Beniušis po 6.

Giedrius Kurtinaitis: „Šakiečiai rungtyniavo fantastiškai, jie nusipelnė pergalės“

14.04.2017

Mažajame finale laimėję pirmąsias dvi dvikovas, Raseinių „Rasai“ patyrė pralaimėjimus kituose dviejuose mačuose, tad nugalėtojui išaiškinti prireiks lemiamų penktųjų rungtynių. Prastai atakavę raseiniškiai per pirmąją susitikimo dalį pelnė tik 28 taškus, o galiausiai pralaimėjo 71:79.

„Šiandien šiek tiek nukentėjo mūsų pataikymas pirmoje rungtynių pusėje, tai tikrai nebuvo toks, kokio tikėjomės. Stipriai pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, ypatingai pirmoje mačo dalyje. Tai buvo faktoriai, kurie sutrukdė mums įsibėgėti“, – sakė „Rasų“ strategas Giedrius Kurtinaitis.

„Antroje dvikovos dalyje sužaidėme geriau, tačiau šakiečiai rungtyniavo fantastiškai, – tęsė treneris, – Jie nusipelnė pergalės. Manau, kad spėsime atsigauti, reabilituotis ir būsime pasiruošę lemiamoms rungtynėms. Namie mes žaidžiame labai gerai. Manau, kad sezoną baigsime su medaliais.“

Jau trečiajame kėlinyje svečiai liko be pagrindinio vidurio puolėjo Šarūno Beniušio, kuris pasirodymą baigė dėl išnaudoto pražangų limito. Be pagrindinio aukštaūgio likę „Rasai“ žaidė mažu penketu, o dėl to stipriai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (32:44).

„Labai sudėtinga žaisti, kuomet pagrindinis vidurio puolėjas prisirenka greitų pražangų. Bandėme žaisti mažesniu penketu, kartais buvo ir gerų epizodų, tačiau galiausiai mums pritrūko aukštaūgio“, – konstatavo treneris.

Svečius į priekį tempė Tomas Galeckas ir Šarūnas Vingelis. Šie krepšininkai kartu pelnė 42 iš 71 ekipos pelnyto taško.

„Šakiai atliko labai gerą darbą gynyboje. Išmušė iš vėžių kai kuriuos mūsų krepšininkus. Kartais būna juodų dienų, tačiau tikiu, kad lemiamu metu jie pasijungs. Šiandien trūko indėlio iš kai kurių žaidėjų“, – sakė Kurtinaitis.

Trečiajame ketvirtyje „Rasai“ sumažino atsilikimą nuo 16 taškų iki 4, bet vėl paleido varžovus į priekį. Lemiame ketvirtyje svečiams vėl pavyko sumažinti skirtumą iki vienaženklio, tačiau rungtynes perlaužti, stratego nuomone, pritrūko laiko.

„Buvome netekę agresijos trečiajame ketvirtyje, tačiau grįžome ketvirtajame, kuomet pademonstravome gerą gynybą. Tai leido mums sklandžiai išeiti į puolimą. Gal šiek tiek pritrūko laiko. Visgi tai yra dvi apylygės komandos ir yra logiška, kad žaisime penktąsias rungtynes“, – teigė Kurtinaitis.

Sėkmingai pradėję seriją, raseiniškiai privalės žaisti penktąsias rungtynes. Kurtinaičio nuomone, tai galėjo lemti ir psichologinis nuovargis bei koncentracijos neišlaikymas.

„Galutiniame sezono etape susideda ir fizinis, ir psichologinis nuovargis. Serijoje pirmavome 2-0 ir neišlaikėme koncentracijos iki galo. Ką padarysi, pasistengsime laimėti medalius sunkesniu keliu“, – užbaigė „Rasų“ vairininkas.