M.Stašio vedami klaipėdiečiai triumfavo Šilutėje

09.12.2016

Trečiąją nesėkmę paeiliui Mezon-NKL pirmenybėse patyrė Roberto Kuncaičio treniruojama „Šilutės“ (9-8) komanda, kuri šįkart savo žiūrovų akivaizdoje 80:87 (12:27, 23:22, 21:20, 24:18) nusileido Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (14-5) ekipai.

Pirmąjį kėlinį „Šilutės“ krepšininkai pralaimėjo net 12:27 ir likusią mačo dalį buvo besivejančių vaidmenyje bei pakovoti dėl pergalės nesugebėjo.

Klaipėdos komanda šių ekipų akistatose šventė antrąją pergalę šį sezoną.

„Šilutė“: Brianas Wanamakeris 20 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 7 išpr. praž., 5 per. kam.), Simas Raupys 14 (9 atk. kam.), Ulyssesas Thomasas 13, Aurelijus Pukelis (4/4 dvit., 4/4 baudos) ir Darius Kibildis po 12.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 20 (3/3 trit., 8 rez. perd.), Erikas Kubilius 14, Deividas Anužis 13, Edvinas Alunderis 12, Viktoras Chodosovskis 11 (13 atk. kam.).

„Mažeikiai“ ketvirtajame kėlinyje patiesė „Ežerūną“

09.12.2016

Lemiamu metu pasitempę „Mažeikių“ (7-13) krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Mezon) rungtynėse išvykoje 87:75 (22:19, 22:22, 14:16, 29:18) nukovė Molėtų „Ežerūną“ (3-15).

Ketvirtojo kėlinio viduryje aštuoniese žaidę svečiai dar pirmavo tik 72:70, tačiau tuomet jie spurtavo 11:3 bei prasidėjus paskutinei minutei jau turėjo dviženklę persvarą 83:73.

Pergalės „Mažeikiams“ iškovoti nesutrukdė net triuškinamai pralaimėta kova po krepšiais. Molėtų klubas kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 39:24.

„Ežerūnas“: Dovydas Giedraitis 14 (6 atk. kam.), Marius Pociukonis 12, Pranas Skurdauskas 11.

„Mažeikiai“: Mantas Šerkšnas ir Rytis Biliartas po 20, Arūnas Mikalauskas 9.

„Delikatesas“ po pratęsimo triumfavo Kaune

09.12.2016

Sudėtingą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) pasiekė Joniškio „Delikateso“ (7-12) ekipa, svečiuose per pratęsimą 85:79 (14:17, 31:22, 19:17, 11:19, 10:4) palaužusi Joniškio „Delikatesą“ (9-10).

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 9 sekundes KTU padidino savo pranašumą iki trijų taškų (75:72), tačiau lemiamos atakos paskutinę sekundę pratęsimą taikliu tritaškiu išplėšė Mantas Kadzevičius.

Pratęsime jau dominavo „Delikatesas“, kuris pelnė pirmuosius 10 papildomo laiko taškų ir negrįžtamai pabėgo į priekį 85:75 taip užsitikrindamas pergalę.

KTU: Paulius Knyza ir Arturas Pelšis (5 rez. perd.) po 18, Jaunius Davniukas 16 (5 atk. kam.).

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 16, Nerijus Barauskas 14, Žilvinas Petraitis ir Mantas Margis 13.

„Telšiai“ mače su „Rasais“ iškovojo didžiausią savo sezono pergalę

09.12.2016

Ko gero mažai kas tikėjosi, kad „Telšių“ (12-6) krepšininkai didžiausią šio sezono pergalę pasieks prieš Mezon-NKL lyderius, bet Augenijaus Vaškio auklėtiniai būtent tai ir padarė.

Jie savo namų salėje Mažeikiuose 86:54 (24:9, 23:11, 20:12, 19:22) nušlavė vienus lygos lyderių Raseinių „Rasus“ (14-6).

32 taškų skirtumu pasiekta pergalė yra geriausios šio sezono „Telšių“ rungtynės – prieš tai jie didžiausiu skirtumu laimėjo rungtynėse su „Palangos“ komanda (27).

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Telšiai“ pirmavo net 40 taškų skirtumu (78:38), tačiau mačo pabaigoje Raseinių klubui deficitą pavyko šiek tiek sumažinti.

„Telšiai“: Audrius Maneikis 16 (7 atk. kam.), Gintautas Kybartas 14 (9 atk. kam.), Mindaugas Norkus 13, Ignas Razutis 11 (6 atk. kam.).

„Rasai“: Tomas Galeckas 14, Šarūnas Beniušis 11 (9 atk. kam.), Andrius Aleksandrovas 6.

„Ežerūno“ komandoje – 16-metis vilnietis

09.12.2016

Paskutiniąją vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) užimanti Molėtų „Ežerūno“ komanda sulaukė papildymo gynėjų grandyje. Molėtiškiai į savo sudėtį įregistravo 16-metį Dovydą Giedraitį, kuris atvyksta iš Vilniaus.

D.Giedraitis šį sezoną Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) jaunių (iki 18 metų) čempionate atstovavo Vilniaus „Visi kartu“ komandai.

Jis vidutiniškai per vienerias rungtynes pelnydavo po 20,9 taško, atkovodavo po 5,1 ir perimdavo po 1,6 kamuolio bei atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus.

D.Giedraitis Molėtų ekipoje galės debiutuoti jau penktadienio rungtynėse su „Mažeikiais“.

Keičiasi trejų rungtynių laikai

08.12.2016

Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) pasikeitė trejų rungtynių laikas.

Šį penktadienį turėjusi vykti dvikova tarp „Palangos“ ir Šakių „Vyčio“ komandų nukelta į sausio 5-ąją.

Šeštadienį Šakių ekipa turėjo namuose priimti „Šilutės“ krepšininkus, tačiau šis susitikimus bus žaidžiamas gruodžio 27-ąją. Taip pat šeštadienį buvo planuojama, kad Vilniuje žais vietos „Perlas“ ir Molėtų „Ežerūnas“, tačiau mačas nukeltas į sausio 3-iąją.

„Vyčio“ komanda šį savaitgalį negalės rungtyniauti dėl traumų virtinės. Traumos ekipą užklupo jau nuo pat pirmųjų rungtynių, o dabar situacija tokia, kad „Vytis“ net neturi penkių sveikų žaidėjų.

Rungtynėse su „Mažeikiais“ dar prieš kelias savaites petį susižeidė Povilas Butkevičius, kuris negalės „Vyčiui“ padėti iki Naujųjų metų. Edvinas Jezukevičius kenčia rankos piršto skausmus.

Tuo metu gana rimta situacija yra su Marijumi Užupiu bei Sheltonu Jacksonu. Pirmasis treniruotės metu nualpo ir šiuo metu kardiologų yra stebimas bei tiriamas Santariškių klinikose. O antrajam Kaune bus atlikta kelio menisko operacija.

Anksčiau rimtas traumas patyrė ir keliems mėnesiams iš rikiuotės iškrito Ernestas Serkevičius bei Rokas Čepanonis.

Šakių komandos vadovai intensyviai ieško naujų žaidėjų ir tikisi greitai pastiprinti pajėgas bent pora naujų krepšininkų.

Mezon-NKL gražiausių epizodų viršūnėje – efektingas „Mažeikių“ atstovo blokas

08.12.2016

9-osios Mezon-NKL savaitės gražiausių epizodų dešimtuko viršūnę užkariavo „Mažeikių“ komandos atstovas.

Aukštaūgis Arūnas Mikalauskas rungtynėse su Raseinių „Rasais“ itin efektingai blokavo varžovų gynėjo Tomo Galecko metimą ir apgynė savo krepšį nuo galimų dviejų taškų.

Antroje vietoje – pažįstamas tandemas. Vilniaus „Perlo“ gynėjas Margiris Normantas įsiveržęs į baudos aikštelę pakabino kamuolį Domantui Pipirui ir šis efektingai įkrovė jį iš viršaus. Panašus Pipiro dėjimas užėmė ir septintąją vietą.

Trečioje vietoje – dėjimu savo komandos draugo Gyčio Masiulio netaiklų metimą pakartojęs Kauno „Žalgirio-2“ centras Laurynas Birutis.

Lauryno Biručio karjeros rungtynės paženklintos triuškinančia pergale

07.12.2016

Laurynui Biručiui prireikė mažiau nei 30 minučių, kad šis pagerintų tris karjeros rekordus. Vidurio puolėjo vedama Kauno „Žalgirio-2“ (12-10) ekipa Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse namuose 93:74 (20:14, 27:21, 18:24, 28:18) nepaliko vilčių Jonavos sporto klubui (5-14).

Žalgiriečiai esmines problemas išsprendė dar iki didžiosios pertraukos. Pirmojo kėlinio pabaigoje Tomo Masiulio auklėtiniai spurtavo 17:5 ir antrojo ketvirčio pradžioje jau pirmavo 32:19. Vėliau pranašumas dar didėjo.

Birutis viso per 29 minutes pelnė 25 taškus (10/15 dvit., 5/7 baud. met.), atkovojo 13 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo net 8 metimus, išprovokavo 6 pražangas, 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Šiame mače vidurio puolėjas pagerino pelnytų taškų (buvo 22), blokuotų metimų (7) ir naudingumo balų (35) rekordus.

„Žalgiris-2“: Laurynas Birutis 25 taškai (13 atk. kam., 8 blokai), Ignas Sargiūnas 19, Grantas Vasiliauskas 13, Martynas Varnas ir Gytis Masiulis po 12.

JSK: Karolis Šarukas 19, Raimundas Žuklevičius 13, Justas Vazalis 11, Lukas Grabauskas 10.

„Žalgirio“ dubleriai svečiuose kiek netikėtai nukovė lygos lyderius

06.12.2016

Dviejų ilgiausiai lygoje nepralaimėjusių komandų akistatoje triumfavo kauniečiai.

„Žalgirio“ dubleriai svečiuose 97:89 (29:28, 27:19, 24:27, 17:15) nugalėjo Raseinių „Rasų“ komandą ir išovojo penktą pergalę iš eilės.

Iki šio mačo abi ekipos turėjo keturių pergalių serijas.

Šiose rungtynėse eilinį kartą siautėjo triskart naudingiausiu savaitės žaidėju šį sezoną spėjęs tapti Gytis Masiulis

Krepšininkas per 29 minutes spėjo pelnyti 29 taškus (10/15 dvit., 1/1 trit., 6/10 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 12 pražangų ir surinko net 42 naudingumo balus.

Įgyti šiek tiek didesnį pranašumą kauniečiams pavyko jau antrajame kėlinyje, kai ketvirtį Tomo Masiulio auklėtiniai laimėjo 27:19, o į rūbinę ilsėtis patraukė turėdami devynių taškų pranašumą (56:47).

Antroje susitikimo dalyje jaunieji žalgiriečiai pademonstravo stabilumą – jie nebepaleido savo turėtos persvaros ir ramiai baigė rungtynes.

„Žalgiris-2“: Gytis Masiulis 29, Laurynas Birutis 16 (12 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 15, Matas Jogėla 12, Grantas Vasiliauskas 10.

„Rasai“: Tomas Galeckas 30, Šarūnas Vingelis 21, Andrius Aleksandrovas 14, Šarūnas Beniušis 10.

„Sūduva-Mantinga“ reikalus Telšiuose sutvarkė po ilgosios pertraukos

06.12.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ iš Telšių grįš su užtikrinta pergale. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 82:65 (19:17, 23:17, 22:11, 18:20) be didelio vargo susitvarkė su „Telšių“ ekipa ir atsitiesė po šeštadienio nesėkmės Klaipėdoje.

Marijampolės krepšininkai iniciatyvą į savo rankas perėmė trečiame kėlinyje. Sūduviečiai laimėjo atkarpą 14:3, o po jos įgijo solidų pranašumą (37:56).

Taip atitrūkusiems svečiams ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu. Per likusį laiką „Sūduva-Mantinga“ tik šiek tiek varžovams leido juos prisivyti ir aikštelę paliko triumfuodami.

Pergalei iškovoti „Sūduvai-Mantingai“ pakako aštuonių žaidėjų. Maža to, du iš jų, Dominykas Domarkas ir Antanas Udras žaidė tik po 15 minučių. Visgi rūpesčių turėjo ir žemaičiai, kurie ir patys rungtyniavo septyniese. Ironiška, bet būtent „Telšiai“ praėjusią savaitę sutiko atidėti rungtynes su sūduviečiais, kuomet šiuos buvo išguldęs traumų virusas.

Abejų komandų treneriai ko gero negali būti patenkinti auklėtinių puolimu. Marijampolės ekipa šiame mače padarė 23 klaidas, o „Telšiai“ – 22.

„Sūduvos-Mantingos“ šią savaitę laukia dar dvejos rungtynės, kurios vyks namų arenoje. Penktadienį Marijampolės klubas priims Vilniaus „Perlą“, o šeštadienį jų laukia akistata su Jonavos „Sporto klubu“.

„Telšiai“: Audrius Maneikis 16, Ignas Razutis ir Gintautas Kybartas po 14.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 19, Evaldas Šaulys 18, Aurimas Kieža 15, Marius Valukonis 14.