A.Pukelis antrą kartą šį sezoną tapo naudingiausiu Mezon-NKL savaitės žaidėju

20.12.2016

„Šilutės“ komandos aukštaūgis Aurelijus Pukelis antrą kartą šį sezoną pripažintas naudingiausiu Mezon-NKL savaitės krepšininku.

Solidžią sportinę formą demonstruojantis aukštaūgis praėjusią savaitę per trejas rungtynes vidutiniškai pelnė po 16 taškų, atkovojo po 9 kamuolius, atliko po 3,6 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 28,3 naudingumo balo.

Sėkmingiausiai Pukeliui rungtyniauti sekėsi mače su Kauno KTU krepšininkais, kuomet per 32 minutes jis surinko 19 taškų (7/9 dvit., 5/5 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.

Aukštaūgio vedama „Šilutės“ komanda praėjusią savaitę iš trijų susitikimų laimėjo dukart. Nugalėtos „Telšių“ (82:71) ir KTU (82:69) komandos bei nusileista Joniškio „Delikateso“ klubui (76:100).

Tinklalapis „nklyga.lt“ tradiciškai apžvelgia ir kitus keturis krepšininkus, kurie taip pat pateko į simbolinį naudingiausių savaitės krepšininkų penketuką.

Johnathanas Hudsonas, „Palanga“ (33 tšk., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 32,5 naud. bal.)

Judrusis „Palangos“ legionierius iš JAV praėjusią savaitę rimtai grasino šį sezoną Gyčio Masiulio pasiektam lygos naudingumo rekordui. Rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ Hudsonas per 40 minučių pelnė 42 taškus (9/9 dvit., 5/11 trit., 9/10 baud. met.) atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir surinko net 51 naudingumo balą. 42 pelnyti taškai yra pakartotas geriausias sezono rezultatas, kurį spalio mėnesį pasiekė tas pats Masiulis. Jam priklauso ir šįmet užfiksuotas visų laikų Mezon-NKL naudingumo rekordas – 55.

Taip rungtyniaujančio Hudsono vedama „Palanga“ pralaimėti prieš Joniškio ekipą tiesiog neturėjo teisės. Povilo Šakinio auklėtiniai triumfavo 88:84.

Ignas Razutis, „Telšiai“ (19 tšk., 3,3 atk. kam., 6 rez. perd., 26,3 naud. bal.)

Rungtynės su KTU komanda sėkmingos buvo ne tik naudingiausiam šios savaitės žaidėjui, bet ir vienam „Telšių“ komandos lyderių Ignui Razučiui. Jis Kaune per 31 minutę pelnė 31 tašką (4/5 dvit., 7/9 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius surinko 39 naudingumo balus. Patyrusiam krepšininkui tai buvo geriausias karjeros mačas, o sėkmingos jo rungtynės buvo paženklintos Žemaitijos komandos pergale (78:49).

Šarūnas Vingelis, „Rasai“ (24,5 tšk., 2 atk. kam., 4 rez. perd., 21,5 naud. bal.)

Sėkmingiausias savaitgalio rungtynes Raseinių komandos lyderis sužaidė penktadienį, kuomet jo astovaujama „Rasų“ komanda susitiko su Vilniaus „Perlu“. Vingelis per 37 minutes pelnė 28 taškus (4/6 dvit., 5/11 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus. 28 taškai yra antras geriausias Vingelio sezono pasirodymas. Rezultatyviausias sezono rungtynes gynėjas sužaidė prieš Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“, kuomet pelnė 31 tašką.

Evaldas Šaulys, „Sūduva-Mantinga“ (16,3 tšk., 6,3 atk. kam., 2,3 rez. perd., 21 naud. bal.)

Suvalkijos derbyje žibėjusiam 23-ejų metų gynėjui vieta tarp penkių naudingiausių savaitės krepšininkų tapo įprasta. Marijampolėje vykusiose rungtynėse su Šakių „Vyčiu“ krepšininkas per 28 minutes pelnė 23 taškus (3/5 dvit., 3/4 trit., 8/8 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 31 naudingumo balą.

Šaulys ir toliau išlieka stabiliu lygos čempionų vedliu. Iš Klaipėdos krašto kilęs krepšininkas šį sezoną vidutiniškai renka po 22,3 naudingumo balo, lygoje nusileisdamas tik jaunųjų žalgiriečių tandemui – Laurynui Biručiui ir Gyčiui Masiuliui.

L.Eglinskas atsisveikina su „Šilute“

20.12.2016

Penktadienio rungtynės tarp Šilutės „Šilutė“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ buvo paskutinės treneriui Laimonui Eglinskui, kai jis darbavosi šilutiškių trenerių štabe nuo praėjusio sezono vidurio.

Vedamas šeimyninių aplinkybių ir laimėjęs konkursą valstybinėje įstaigoje jis sugrįžta į Kauną.

„Treneris į Šilutės krepšinio sportą įnešė gaivaus oro gūsį: suorganizavo išvykas į turnyrus Italijoje ir Kinijoje, padėjo komplektuoti dabartinę „Šilutės“ komandą, treniravo jaunuosius šilutiškius, vasarą suorganizavo Šilutės krepšinio gatvės lygą, išmoningai organizuodavo krepšinio komandų pristatymus prieš varžybas, kvietimus į rungtynes ir kita.

Esame labai dėkingi treneriui Eglinskui, linkime jam sėkmės, jis visuomet bus laukiamas mūsų komandoje“, – kalbėjo klubo vadybininkas Jonas Gavėnia.

Eglinskas „Šilutės“ trenerių štabe šį sezoną talkino vyriausiajam treneriui Robertui Kuncaičiui. Šilutės klubas su 11 pergalių ir 9 nesėkmėmis NKL užima septintąją vietą.

Rungtynėse Molėtuose – „Žaislų lietus“

19.12.2016

Molėtų „Ežerūnas“ sveikina visus molėtiškus su artėjančiomis šventėmis ir kviečia gruodžio 23 d. apsilankyti rungtynėse su Jonavos „Sporto klubu“.

Į šį mačą „Ežerūnas“ visus sirgalius įleis nemokamai.

Rungtynių metu bus organizuojama socialinė akcija „Žaislų lietus“, tad žiūrovai kviečiami į Molėtų sporto areną atsinešti po pliušinį žaislą ir jį padovanoti.

Visi surinkti žaislai bus skirti Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos šeimoms, kurios augina neįgalius vaikus. Rungtynių pradžia – gruodžio 23 d. 18 valandą.

Vienuoliktoji Mezon-NKL savaitė: čempionų puolimas ir įsimintini individualūs pasirodymai

19.12.2016

Kol Kauno „Žalgirio“ dubleriai kovoja kituose frontuose, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Mezon-NKL pirmenybėse kalendorinius metus baigė su kauniečiais išsilygindama pergalių serijomis.

Mariaus Kiltinavičiaus kariauna praėjusią savaitę iškovojo tris pergales, dabar savo sąskaitoje turi jau šešias iš eilės ir turnyrinėje lentelėje tvirtai žengia pirmoje vietoje.

Suvalkiečiai buvo vieninteliai, kuriems praėjusią savaitę pavyko išvengti pralaimėjimo kartėlio. Du iš trijų mačų laimėjo „Telšiai“ ir „Šilutė“.

Tinklalapis „nklyga.lt“ tradiciškai apžvelgia svarbiausius praėjusios savaitės Mezon-NKL pirmenybių akcentus.

Suvalkijos derbis

Praėjusį penktadienį vykęs Suvalkijos regiono derbis žadėjo atkaklią kovą, tačiau Marijampolės ŽSM sporto salėje susirinkę aistruoliai tokios neišvydo. Vietos „Sūduva-Mantinga“ Šakių „Vytį“ sutriuškino net 112:63. Sūduviečių pergalė 49 taškų skirtumu yra didžiausias šio sezono laimėjimas lygoje. Tokiu dideliu skirtumu šį sezoną dar nebuvo pasibaigusios nė vienos rungtynės.

112 taškų per rungtynes yra antras šio sezono vienos komandos rezultatyvumo rodiklis. Šio sezono rezultatyvumo rekordas yra 116 taškų, o jį ta pati „Sūduva-Mantinga“ pasiekė mače su „Palanga“. Beje, 112 taškų per rungtynes marijampoliečiai pelnė jau ne pirmą kartą. Anksčiau šį sezoną jie tai buvo padarę rungtynėse su „Mažeikiais“ (112:80).

Karjeros rungtynės

Karjeros rungtynes praėjusią savaitę sužaidė „Telšių“ gynėjas Ignas Razutis. Susitikime su Kauno KTU krepšininkais Razutis per 31 minutę pelnė 31 tašką (4/5 dvit., 7/9 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 39 naudingumo balus. Jo vedama Žemaitijos komanda 78:49 nepaliko vilčių Kauno KTU krepšininkams.

Skurdus puolimas

Ši Augenijaus Vaškio auklėtinių pergalė verta ir atskiro paminėjimo, kadangi šiame susitikime „Telšių“ komandos gynyba nusipelnė aukščiausių įvertinimų. Jie savo varžovams jų pačių aikštelėje leido įmesti viso labo 49 taškus, o tai yra naujasis šio sezono rezultatyvumo antirekordas. KTU komandoje vienintelis Jaunius Davniukas surinko dviženklį taškų ir naudingumo balų skaičių (14 tšk. ir 18 naud. bal.). Antras rezultatyviausias Kauno klubo žaidėjas buvo Nikita Balabanas, kuris pelnė 9 taškus.

Gynėjo benefisas

Praėjusią savaitę Mezon-NKL pirmenybėse vyko ne tik Suvalkijos, bet ir pajūrio derbis, o jame siautėjo Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandos gynėjas Mindaugas Stašys. Krepšininkas per 38 minutes pelnė 33 taškus (9/11 dvit., 3/4 trit., 6/7 baud. met.) atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 38 naudingumo balus. Stašys pakartojo asmeninį naudingumo balų rekordą ir atvedė savo komandą į pergalę (86:79).

Antirekordas

Klaipėdiečiams praėjusį savaitgalį toli gražu ne viskas buvo rožėmis klota. Tikra sensacija galima pavadinti „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandos pralaimėjimą Molėtuose (84:52). Trečiajame kėlinyje svečiai „Ežerūnui“ sugebėjo įmesti vos 3 taškus. Tiek mažai taškų per kėlinį šį sezoną neįmetė dar nė viena komanda.

Amerikiečio šou

Pasidžiaugti praėjusią savaitę pagrindo turėjo ir vienas „Palangos“ krepšininkų. Johnathanas Hudsonas rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ žaidė be keitimo ir per 40 minučių pelnė net 42 taškus (9/9 dvit., 5/11 trit., 9/10 baud. met.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3  ir perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 51 naudingumo balą. Amerikiečio atstovaujama „Palanga“ varžovus nugalėjo 88:84.

Kamuolio dalybos

Joniškio „Delikateso“ komanda rungtynėse su „Šilute“ atliko 34 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo naują sezono rekordą. Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliko Deividas Sabeckis (12). Joniškio klubas mačą laimėjo 100:76.

Tiesa, šiose rungtynėse „Delikatesą“ treniravo jau nebe ilgametis komandos treneris Robertas Stankevičios, o jo asistentas Ovidijus Andrijauskas. Stankevičius dėl prastų rezultatų sezono pradžioje paliko klubą.

„Delikatesas“ atsisveikino su ilgamečiu vyriausiuoju treneriu

18.12.2016

Joniškio „Delikatesas“ po penktadienio Mezon-NKL rungtynių su „Palangos“ komanda išsiskyrė su treneriu Robertu Stankevičiumi. Sutartis buvo nutraukta abipusiu susitarimu, dėl klubo vadovybės netenkinančių rezultatų.

„Delikatesas“ Palangoje pralaimėjo 84:88 ir tai buvo 14-oji komandos nesėkmės šį sezoną.

Šeštadienio rungtynėse Joniškio klubui jau dirigavo buvęs R.Stankevičiaus asistentas Ovidijus Andrijauskas ir jo vadovaujama ekipa 100:76 nušlavė „Šilutę“.

„Ačiū buvusiam treneriui Robertui už nuveiktus darbus ir indėlį į Joniškio krepšinį. Nors jam vadovaujant nepavyko laimėti medalių, bet nuveikta tikrai nemažai. Nesakome „sudie“, sakome „iki pasimatymo“. Pailsėjęs, patobulėjęs , visada galės pas mus sugrįžti, jam durys visada bus atviros“, – kalbėjo klubo prezidentas Gintaras Gadliauskas.

R.Stankvevičius „Delikateso“ komandai vadovavo penkerius metus.

Joniškio klubas Mezon-NKL turnyrinėje lentelėje šiuo metu užima vienuoliktąją vietą (8-14).

„Rasai“ nutraukė nesėkmių seriją sutriuškindami Jonavos klubą

18.12.2016

Trijų nesėkmių seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) nutraukė Raseinių „Rasai“ (15-7), sekmadienį svečiuose 90:68 (25:21, 20:8, 24:23, 21:16) nugalėję Jonavos „Sporto klubą“ (5-17).

Svečiai pabėgo antrajame kėlinyje, kuriam prasidėjus pirmavo vos 27:25, tačiau tada likusią 8 minučių atkarpą laimėjo 18:4 ir įgijo solidžią persvarą – 45:29.

Antroje rungtynių pusėje Jonavos krepšininkai nesugebėjo atkurti intrigos ir patyrė septynioliktąją nesėkmę.

Po šio laimėjimo „Rasai“ turnyrinėje lentelėje kartu su „Telšiais“ dalijasi 3-4 vietas, o „Sporto klubas“ lenkia tik rungtynėmis mažiau žaidusius Molėtų „Ežerūno“ (4-17) krepšininkus.

„Sporto klubas“: Tomas Milinskas (5/16 dvitaškiai), Justas Vazalis ir Karolis Šarukas po 12, Mintautas Bulanovas 11.

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 21, Šarūnas Beniušis 20 (11 atk. kam.), Tomas Galeckas 14 (6 rez. perd.), Kajus Okmanas 11.

Atsitiesęs „Vytis“ palaužė molėtiškius

17.12.2016

Sudėtingą pergalę Mezon-NKL pirmenybėse iškovojo Šakių „Vyčio“ (10-10) krepšininkai. Jie atsitiesė po tragiškos mačo pradžios ir 81:76 (11:30, 23:17, 25:16, 22:13) palaužė Molėtų „Ežerūną“ (4-17).

Pirmąjį kėlinį Šakių klubas pralaimėjo 11:30, o antrojo ketvirčio viduryje jo deficitas siekė 23 taškus (20:43). Visgi „Vytis“ mažino atsilikimą ir po dviejų kėlinių leido svečiams pirmauti 13 taškų skirtumu.

Trečiajame kėlinyje „Ežerūno“ persvara pasiekė 16 taškų, tačiau tuomet „Vytis“ pelnė 12 taškų be atsako ir prieš paskutinį ketvirtį priartėjo iki 4 taškų.

Sužaidus 37 minutes ir 39 sekundes Šakių klubas po Tado Sebežiovo tolimo šūvio įgijo persvarą (73:71). Rungtynių pabaigoje Edgaras Stanionis pataikė tris baudas, Rokas Stankevičius pridėjo dvitaškį ir „Vytis“ triumfavo 81:76.

„Vytis“: Edgaras Stanionis 23 (40 min., 9/10 baudos, 7 atk. kam., 10 išpr. praž.), Edvinas Jezukevičius 16 (7 atk. kam.), Rokas Stankevičius 11, Marijus Užupis ir Tadas Sebežiovas po 10.

„Ežerūnas“: Jonas Zakas 17, Dovydas Giedraitis 16, Marius Pociukonis 13, Eimantas Narušis 12 (7 atk. kam.).

„Telšiai“ davė gynybos pamokų kauniečiams

17.12.2016

Puikią gynybą Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) pademonstravo „Telšių“ (15-7) krepšininkai. Augenijaus Vaškio auklėtiniai svečiuose 78:49 (17:11, 16:14, 19:12, 26:12) pranoko Kauno KTU (9-13) krepšininkus.

Rungtynėse intriga laikėsi tik pirmąsias 8 minutes, kuomet rezultatas dar buvo lygus (11:11). Vėliau KTU krepšininkai pradėjo strigti telšiškių gynyboje ir per keturias antrojo kėlinio minutes svečiai nutolo iki 27:13. Svečiai pranašumą vėliau tik didino.

Svečiai ne tik puikiai gynėsi, tačiau ir atakavo iš trijų taškų zonos. „Telšiai“ pataikė 12 tritaškių iš 24 (50 proc.), kuomet šeimininkai pataikė tik 6 tritaškius iš 28 bandymų (21 proc.).

„Telšių“ lyderis Ignas Razutis sužaidė rezultatyviausias ir geriausias karjeros rungtynes. Jis per 31 minutę pelnė 31 tašką ir surinko 39 naudingumo balus. Iki šiol 29 metų plungiškis daugiausiai buvo surinkęs 32 naudingumo balus ir pelnęs 24 taškus.

„Telšiai“: Ignas Razutis 31, Mindaugas Norkus 9, Laurynas Kaveckis 8.

KTU: Jaunius Davniukas 14 (12 atk. kam.), Mikita Balabanas 9, Matas Sapiega 6.

Mindaugo Stašio benefisas padovanojo „Naftai-Uni-Akvaservis“ pergalę

17.12.2016

Fantastiškas rungtynes sužaidęs Mindaugas Stašys atvedė Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservisą“ (16-6) į pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL). Klaipėdiečiai namuose 86:79 (14:25, 27:17, 20:22, 25:15) nugalėjo „Palangos“ (7-13) krepšininkus ir laimėjo pajūrio derbį.

Likus žaisti pusantros minutės po Johnathano Hudsono dvitaškio skirtumas sumenko iki 79:82, tačiau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Edvinas Alunderis, o suklydusius palangiškius šeimininkai nubaudė dar dviem taškais.

Tai buvo rezultatyviausios Stašio rungtynės šį sezoną. Gynėjo karjeros rekordas yra 34 taškai, kuriuos praėjusį sezoną įmetė taip pat į „Palangos“ krepšį.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 33 (8 rez. perd.), Benas Bagdonavičius 20, Edvinas Alunderis 12.

„Palanga“: Johnathanas Hudsonas 24, Antanas Bertašius 15, Antanas Montrimavičius 13 (9 atk. kam.), Aurimas Urbonas (11 rez. perd.) ir Mantvydas Stašelis po 10.

Marijampoliečiai iškovojo sunkią pergalę Mažeikiuose

17.12.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (18-4) Mezon-NKL pirmenybėse iškovojo šeštąją pergalę iš eilės. Suvalkijos sostinės krepšininkai šį kartą svečiuose 78:76 (25:12, 18:24, 22:18, 13:22) nugalėjo vietos „Mažeikius“ (8-14).

Čempionės titulą ginanti Marijampolės ekipa susitikimą pradėjo itin energingai. Marijampoliečiai jau po pirmosios penkių minučių atkarpos buvo priekyje 10:1.

Netrukus Aloyzo Rudžio auklėtinių puolimas atsigavo, tačiau suvalkiečiai pirmąjį kėlinį vis tiek baigė turėdami dviženklę persvarą (25:12).

Tiesa, „Mažeikių“ krepšininkai prieš savus sirgalius taip lengvai kapituliuoti nesuruošė. Antrajame ketvirtyje mažeikiškiai parodė visai kitą veidą, o iki ilgosios pertraukos likus 3 minutėms, Mantas Šerkšnas skirtumą sumažino iki šešių taškų (29:35).

Įpusėjus trečiajam kėliniui po Arūno Mikalausko dvitaškio su pražanga „Mažeikiai“ persvėrė rezultatą (47:45), tačiau marijampoliečiai ilgai džiaugtis pranašumu neleido. Jie pelnė 9 taškus be atsako ir po Evaldo Šaulio dvitaškio su pražanga pirmavo 54:47.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui po Šaulio dvitaškio „Sūduva-Mantinga“ turėjo 12 taškų pranašumą (71:59), tačiau Kostas Jonuška smeigė tritaškį, Justas Olechnavičius pridėjo dėjimą ir šeimininkams priartėjus iki 7 taškų Marius Kiltinavičius paprašė pertraukėlės.

Po jos „Mažeikiams“ Olechnavičius įmetė dvitaškį su pražanga, vėliau pridėjo dar dvi baudas ir skirtumas sumažėjo iki 2 taškų. Marijampoliečius patempė dvitaškį pataikęs Marius Valukonis, o likus 45 sekundėms jis pridėjo dar vieną metimą ir pranašumas padidėjo iki 5 taškų (75:70).

Olechnavičius smeigė ir tritaškį, o tuomet komandos pradėjo naudoti pražangų taktiką. Dominykas Domarkas ir Mikalauskas įmetė po vieną baudą, vėliau Domarkas nebeklydo, o paskutinę sekundę pataikytas Jonuškos dvitaškis nieko nebelėmė.

„Mažeikiai“: Mantas Šerkšnas 15 (7 atk. kam.), Arūnas Mikalauskas 14 (10/12 baudos, 6 atk. kam.), Justinas Olechnavičius 13.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis 18, Evaldas Šaulys (6 atk. kam., 3 per. kam.) ir Aurimas Kieža (8 atk. kam.) po 16, Rytis Juknevičius 10.