E.Stanionio ir P.Beliavičiaus duetas atvedė ekipą į pergalę Mažeikiuose

18.11.2016

Šakių „Vyčio“ komanda (6/7) papildė pergalių sąskaitą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir svečiuose 73:65 (14:21, 23:16, 19:14, 17:14) įveikė „Mažeikius“ (4/9).

„Mažeikių“ komandai pirmaujant 5:2, Edgaras Stanionis baudų metimais skirtumą sumažino.

Dar kelios atakos pridėjo taškų šeimininkams (12:6) ir iki pat antrojo ketvirčio trečios minutės niekaip rezultato išlyginti šakiškiams nepavyko. Vėliau tą padarė Marijus Užupis (23:23), o puikiai atrodęs E.Stanionis išvedė „Vytį“ į priekį – 33:30. Prieš didžiąją pertrauką rezultatas buvo lygus – 37:37.

Atkakli kova vyko po ilgosios pertraukos, kol „Vytis“ neišsiveržė į priekį 51:44. „Mažeikiai“ ilgai vilkosi varžovams už nugaros, tačiau įpusėjus ketvirtajam kėliniui ėmė pirmauti 60:58. Svarbius tritaškius pataikė E.Stanionis ir Rokas Stankevičius, o sėkmingą atkarpą pratęsė ir Paulius Beliavičius su Sheltonu Jacksonu – 70:64. Galiausiai „Vytis“ mačą laimėjo 73:65.

„Vytis“: E.Stanionis 21, P.Beliavičius 20 (0/6 trit.), M.Užupis ir E.Jezukevičius – po 8, P.Butkevičius 7 (8 atk. kam.), S.Jacksonas 5, R.Stankevičius 3, G.Maceina 1.

„Mažeikiai“: E.Bružas 15, R.Biliartas 12, A.Mikalauskas ir K.Jonuška (7 rez. perd.) – po 10, T.Miškinis 8, M.Šerkšnas 5, D.Senda 4.

Karjeros rungtynes sužaidęs G.Matulis: „Mūsų komandoje yra daug lyderių“

18.11.2016

Skausmingą dūrį vakar Palangoje patyrę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai pyktį išliejo namų arenoje. Sūduviečių puolimo banga 116:83 nuplovė palangiškius, o labiausiai piktas šiame revanše atrodė karjeros rungtynes sužaidęs Gintautas Matulis.

Aikštelėje siautęs puolėjas per 36 minutes spėjo pelnyti 38 taškus (6/9 dvit., 6/10 trit., 8/9 baud. met.), atkovoti 4 kamuolius, atlikti 3 rezultatyvius perdavimus ir iš viso surinkti net 44 naudingumo balus.

Aikštelę G.Matulis su plačia šypsena veide paliko ne be priežasties. Tai jam buvo sėkmingiausias mačas per visą karjerą, tačiau svarbiausia, kad jį vainikavo komandos pergalė.

Tiesa, pats G.Matulis po sėkmingų rungtynių savo pasirodymo nesureikšmino, kuklindamasis, jog komandoje yra daug lyderių, o šiandien sėkmingos kortos iškrito būtent jam

„Šiandien atakų smaigalyje buvau aš. Kitą kartą gal Evaldas bus, Aurimas. Pas mus tokia komanda, kad vieną dieną sužaidžia vienas, o kitą – kitas. Nežaidė ir Ežerskis, tai turėjo daug įtakos, o ypač vakar. Šiandien dėl to taip pat nukentėjo rotacija. Likome su vienu nominaliu įžaidėju. Tai atsiliepia“, – pasakojo G.Matulis.

116 taškų šį sezoną „Sūduva-Mantinga“ dar nebuvo pelniusi. Tokia puolimo banga antroje rungtynių pusėje svečiams iš Palangos nepaliko jokių šansų, tačiau G.Matulis pripažino – jo komandos žaidime yra ir problemų.

„Pavyko išspręsti problemas gynyboje. Taip pat sugebėjome susitvarkyti su jų legionieriais ir buvome gerai nusiteikę. Aišku, gynyba mūsų neblizga, o ir į greitą puolimą bėgome, kaip aš sakau, atbulai. Yra taisytinų dalykų“, – pripažino krepšininkas.

Pagiriamųjų žodžių savo sėkmingai žaidusiems auklėtiniams negailėjo ir komandos treneris Marius Kiltinavičius. Nepaisant banguoto žaidimo pirmoje mačo pusėje, Kiltinavičus liko patenkintas savo krepšininkų žaidimu.

„Gintas ir Rytis šiandien sužaidė nuostabias rungtynes. Apskritai, šiandien visi sužaidė gerai. Džiaugiuosi vyrais, nes mes išmokome pamokas. Puolimas atrodė labai gerai.

„Palanga“ pati puolime yra labai gera komanda. Hudsonas savo repertuare taip pat turi daug talento, aukštaūgis (Kadeemas Greenas, – aut. past.) taip pat nėra pėsčias. Jie mėgsta pagauti bangą ir teisingai siausti“, – teigė specialistas.

M.Kiltinavičius teigė, kad žaidimas penktadienio ir šio vakaro rungtynėse skyrėsi kaip diena ir naktis. Komandos vairininkas neabejoja – jo auklėtiniai išmoko skaudžias pamokas.

„Vakar analogiškoje situacijoje mes nesugebėjome tinkamai į tai sureaguoti, o tai turėjo įtakos mūsų pačių puolimui. Šiandien „Palanga“ jau nepalaikė mūsų tempo. Trečiajame kėlinyje jie dar sumažino skirtumą iki šešių taškų, bet vėliau mes ėmėme ir nuėjome į priekį.

Šiandien aš esu labai patenkintas savo komanda. Vakar buvo daug priežasčių, kodėl aš buvau nepatenkintas. Šiandien jų nebuvo. Aš labai tikiuosi, kad tų priežasčių, kurios buvo vakar, daugiau nebebus“, – sakė treneris.

„Delikatesas“ Jonavoje sugrįžo į pergalių kelią

18.11.2016

Septynių pralaimėjimų seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) nutraukė Joniškio „Delikateso“ (4-9) komanda, kuri svečiuose 71:62 (22:15, 12:22, 19:16, 18:9) pranoko Jonavos „Sporto klubą“ (3-10) ir sugrįžo į pergalių kelią.

Permainingose rungtynėse nugalėtoją nulėmė ketvirtojo kėlinio pabaiga.

Ketvirčio pirmoje dalyje ekipas skyrė tik taškas ir pirmavo „Delikatesas“ 59:58. Tiesa, tuomet Roberto Stankevičiaus auklėtiniai nutolo 67:60 (37 min).

Baudos metimais rezultatą sušvelninęs Raimundas Žuklevičius (62:67) pelnė paskutinius komandos taškus rungtynėse, o per likusį laiką sveičiai tik padidino atotrūkį 71:62.

JSK: Mintautas Bulanovas 13, Karolis Šarukas 9, Lukas Grabauskas 8.

„Delikatesas“: Gediminas Žalalis 15, Žilvinas Petraitis 13, Darius Griškėnas 13 (11 atk. kam.).

G.Matulio ir R.Juknevičiaus vedama „Sūduva-Mantinga“ revanšavosi „Palangai“

18.11.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ antrą kartą per dvi dienas susitiko su „Palangos“ ekipa ir antrą kartą turėjo vargo. Tiesa, šį kartą rungtynių baigtis buvo kitokia.

Marijampoliečiai namuose 116:83 (29:23, 30:25, 25:19, 32:16) susitvarkė su „Palanga“ ir atsirevanšavo už vakarykštę nesėkmę.

„Sūduva-Mantinga“ ketvirtadienį Palangoje suklupo 82:90.

Marijampolės klubas šiame mače išlaikė aukštą tempą puolime. Jau po dviejų kėlinių „Sūduva-Mantinga“ buvo pelniusi 59 taškus (59:48).

Sūduviečiai tolti pradėjo trečiajame kėlinyje. Gerą toną po ilgosios pertraukos šeimininkams uždavė Gintautas Matulis. Du tolimus metimus trečiojo kėlinio pradžioje pataikęs krepšininkas pradėjo sėkmingą sūduviečių atkarpą, o kėlinio viduryje komandas skyrė jau šešiolika taškų (77:61).

Per likusį laiką Marijampolės klubas iniciatyvos taip ir neprarado. Savo sirgalių palaikoma „Sūduva-Mantinga“ lengvai peržengė šimto pelnytų taškų ribą ir iškovojo įtikinamą pergalą.

„Sūduvą-Mantingą“ į priekį tempė individualūs pasirodymai. Geriausią sezono mačą sužaidė Matulis, kuris pelnė 38 taškus, atkovojo 4 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Puikiai rungtyniavo ir Rytis Juknevičius, kuris per 28 minutes pelnė 18 taškų ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų. Visus savo taškus gynėjas pelnė pirmajame kėlinyje.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 38, Evaldas Šaulys 19, Rytis Juknevičius (14 rez. perd.) ir Aurimas Kieža po 18, Antanas Udras 10.

„Palanga“: Johnathanas Hudsonas 26, Aurimas Urbonas 18, Antanas Bertašius 14.

Igno Sargiūno tritaškis parklupdė „Šilutę“

18.11.2016

Dramatišką pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Kauno „Žalgirio“ (5-8) dublerių komanda, kurią lėmė Ignas Sargiūnas.

Gynėjas pataikė tritaškį aidint sirenai ir lėmė Tomo Masiulio auklėtinių pergalę namuose 78:75 (20:18, 16:20, 23:14, 19:23) prieš „Šilutės“ (8-5) žaidėjus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje jaunieji žalgiriečiai buvo priekyje – 74:66, bet tuomet beveik tris minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, šilutiškiai laimėjo atkarpą 9:1 ir, likus žaisti devynias sekundes, išlygino rezultatą – 75:75.

Lemiamos atakos smaigalyje atsidūręs Sargiūnas smeigė tolimą metimą ir laiko varžovams nebepaliko – 78:75.

„Žalgirio-2“ naujokas per 28 minutes minutes iš viso pelnė 18 taškų (3/7 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 1 pražangą, 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Žalgiris-2“: Ignas Sargiūnas 18, Martynas Varnas 16, Laurynas Birutis 15 (13 atk. kam.), Jokūbas Švambaris 11.

„Šilutė“: Brianas Wanamakeris 26 (10 atk. kam.), Aurelijus Pukelis 18, Simas Raupys 11, Darius Kibildis 10.

„Rasai“ pratęsė pergalių seriją iki šešių

18.11.2016

Po ilgosios pertraukos tritaškių šou surengę Raseinių „Rasų“ (10-3) klubo krepšininkai pratęsė pergalingą žygį Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL). Giedriaus Kurtinaičio vadovaujamo ekipa savo aikštėje 76:63 (18:14, 19:15, 30:14, 9:20) nugalėjo Kauno KTU (6-7) žaidėjus.

Dar pirmosios pusės pabaigoje dviženklį pranašumą susikrovę aikštės šeimininkai nutolo trečiajame ketvirtyje.

Tomas Galeckas pataikė tris tolimus metimus iš eilės, Šarūnas Vingelis pridėjo vieną ir „Rasai“ pradėjo triuškinti varžovus – 55:35.

Vėliau Vingelis dar kartą pelnė tris taškus, tolimą metimą pataikė ir Kajus Okmanas bei Raseinių klubas dominavo rungtynėse – 67:41.

Daugiau tritaškių nei dvitaškių metę raseiniškiai iš toli pataikė 11 metimų iš 35 (35 proc. taiklumas), tuo metu svečiai pataikė tik 5 tritaškius iš 15 (33 proc. taiklumas).

„Rasai“ taip pat užtikrintai atakavo krepšį iš dvitaškio zonos, pataikydami 15 metimų iš 24 (62 proc. taiklumas).

„Rasai“: Tomas Galeckas 21, Šarūnas Vingelis 20, Darius Marcinkevičius 15.

KTU: Ignas Labutis 16, Paulius Knyza 11, Matas Staniukaitis 8.

E.Kubilius patyrė traumą

18.11.2016

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai šį savaitgalį versis be vieno iš ekipos lyderių Eriko Kubiliaus. Šis žaidėjas kelio traumą patyrė pirmadienį, kai Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate, atstovaudamas Klaipėdos universitetui (KU), kovėsi su LCC tarptautiniu universitetu.

„Erikas visą savaitę nesitreniravo su komanda. Jo rungtynėse su Vilniaus „Perlu“ labai trūks, tačiau tikimės, kad kitą savaitę jis jau pradės sportuoti ir grįš į rikiuotę“, – teigė „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos ditrektorius Dainius Vaitelis.

Tarp NKL lyderių esanti Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa šį savaitgalį du kartus kausis su Vilniaus „Perlo“ ekipa: penktadienį klaipėdiečiai nuo 18 val. kausis sostinėje, o šeštadienį nuo 16 val. „Perlo“ ekipą priims namuose, Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10). Taip nutiko, nes penktadienį bus sužaistas pirmasis NKL čempionato ratas, o šeštadienį prasidės antrasis ratas.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ ir „Perlo“ krepšininkai NKL čempionate iškovojo po 9 pergales ir patyrė po 3 pralaimėjimus. Tiek pat pergalių ir pralaimėjimų yra patyrusi Raseinių „Rasų“ ekipa.

Šios komandos NKL turnyro lentelėje dalijasi 2-4 vietas. Taigi pergalės atveju viena iš šių ekipų gali įsitvirtinti antroje pozicijoje ar net pakilti į pirmąją vietą, jei nesėkmes savaitgalį patirs vienvaldė lyderė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (10 pergalių, 2 pralaimėjimai).

„Ežerūnas“ sukirto rankomis su į Lietuvą grįžtančiu C.Suttonu

18.11.2016

Pastaruoju metu nemažai pakeitimų savo sudėtyje atliekanti Molėtų „Ežerūno“ komanda prisijungė dar vieną naują krepšininką.

Klubas pranešė, kad sukirto rankomis su praeityje Lietuvoje jau rungtyniavusiu Calebu Suttonu.

Praėjusį sezoną Suttonas rungtyniavo Libane. 200 cm ūgio puolėjas Mezon-NKL pirmenybėse rungtyniavo 2014-2015 metų sezone. Savo kelią jis pradėjo „Palangos“ komandoje, o vėliau persikėlė į tuometinį „Trakų“ klubą.

Palangoje C.Suttonas vidutiniškai rinko po 10,4 taško ir atkovojo po 4,6 kamuolio. Trakuose jam sekėsi kiek sunkiau ir per rungtynes jis vidutiniškai pelnė po 8,5 taško ir atkovojo po 3,3 kamuolio.

Dvigubai rodiklius pakėlęs T.Tomas Galeckas save atrado Raseiniuose

18.11.2016

Raseinių „Rasų“ klubas po praėjusio sezono duobių šįmet Mezon-NKL pirmenybėse kilo tarsi feniksas iš pelenų. Praėjusį sezoną finišavusi dvylikta, šįmet žengia antroje pozicijoje. Tokį šuolį atliko solidžiai šį sezoną rungtyniaujanti Raseinių komanda.

Vienas sustiprėjusios „Rasų“ komandos karių, Tomas Galeckas, praėjusią savaitę tapo naudingiausiu Mezon-NKL pirmenybių žaidėju.

Įžaidėjas lygių praėjusią savaitę neturėjo po fantastiško pasirodymo rungtynėse su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda, kuomet pelnė 20 taškų, atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir surinko 40 naudingumo balų.

Meistriškai kamuolius skirstęs krepšininkas beveik dvigubai pagerino ankstesnį geriausią savo karjeros rezultatą (8).

Kol kas T.Galeckas demonstruoja geriausius kaičius per visą savo karjerą. Praėjusį sezoną Vilniaus „Perlo“ garbę gynęs krepšininkas vidutiniškai rinko po 8,2 taško ir 11,4 naudingumo balo. Šįmet jo rodikliai kilo iki 13,7 taško ir 22,7 naudingumo balo.

Dvigubai pakilęs T.Galecko naudingumas nėra atsitiktinis. Pats krepšininkas tinklalapiui „nklyga.lt“ prasitarė, kad daug ką lemia pasitikėjimas savimi, kurį jausti jam leidžia visa „Rasų“ komanda.

„Aš pats treniruotėse visada atiduodu visas jėgas, o rungtynėse gaunu daug žaidimo laiko, per kurį stengiuosi padėti savo komandai pasiekti pergalę. Svarbu, kad iš trenerių ir komandos draugų galiu jausti pasitikėjimą. Aikštelėje dėl to galiu jaustis laisvai ir užtikrintai“, – pasakojo T.Galeckas.

Pastarasis į „Raseinių“ komandą atvyko iš klubo, kuris Mezon-NKL pirmenybėse buvo jauniausių. Dabar T.Galeckas yra komandoje, kurioje aplink jį rungtyniauja ne vienas vyresnis krepšininkas. Įžaidėjas atviravo, kad tokia aplinka skatina tobulėjimą.

„Dabar gaunu daugiau laiko, per kurį galiu atsiskleisti, todėl jaučiuosi gerokai užtikrinčiau. Aišku, „Perlo“ komandoje būdavau vyresnis žaidėjas, todėl reikėdavo stengtis dalinti patarimus. Raseiniuose pilna vyresnių už mane, todėl dabar šie patarimus dalina man“, – atviravo T.Galeckas.

Gynėjas didžiąją savo karjeros dalį praleido Vilniaus komandose. Kaip atsitiko, kad jo kelias nukrypo nuo gimtojo miesto?

„Kalbant atvirai, vasarą net nesitikėjau skambučio iš Raseinių. Vieną dieną man paskambino Giedrius Kurtinaitis ir paklausė, ar norėčiau žaisti pas juos. Papasakojo, kas dar žais komandoje, kokie tikslai, kokios sąlygos. Pasikalbėjome ir dėl visko susitarėme“, – sakė krepšininkas.

Sustiprėjusi Raseinių komanda šį sezoną spėjo pagrasinti daugeliui lygos komandų. „Rasai“ šį sezoną jau spėjo ant menčių patiesti netgi čempionę Marijampolės „Sūduvą-Mantingą, o ją šį savaitgalį gali ir pasivyti pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

„Mūsų komandos tikslas yra kovoti dėl kiekvienos pergalės. Mums labai svarbu, kad visi būtume sveiki ir pasiruošę atiduoti visas jėgas svarbiausiose rungtynėse“, – komandos tikslų neatskleidė T.Galeckas.

Deividas Sabeckis iš Molėtų keliasi į Joniškį

17.11.2016

Deividas Sabeckis ir toliau neranda sau vietos. 25 metų 190 cm ūgio gynėjas palieka Molėtų „Ežerūną“ ir keliasi į Joniškio „Delikateso“ komandą.

Šį sezoną kaunietis pradėjo Marijampolės Sūduvos-Mantingos komandoje. Joje sužaidė 10 rungtynių ir lapkričio pradžioje persikėlė į Molėtus. Ten Sabeckis spėjo sužaisti vos dvejas rungtynes.

Šį sezoną Sabeckis viso žaidė 12 rungtynių, o per jas aikštėje vidutiniškai praleidžia po 19 minučių ir pelno po 8,6 taško, atkovoja po 2,5 kamuolio ir atlieka po 2,8 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.