Trileryje Klaipėdoje – šeimininkų pergalė prieš čempionus

03.12.2016

Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ (12-4) iki pergalės Klaipėdoje pritrūko tik vieno taiklaus metimo. Mezon-NKL čempionai svečiuose 82:83 (21:26, 23:18, 14:23, 24:16) nusileido Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (13-5) komandai.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms rungtynių rezultatas dar buvo lygus (78:78). Visgi tuomet Džiugas Slavinskas pataikė dvitaškį, o po Deivido Anužio tritaškio, skirtumas šoktelėjo iki penkių (83:78).

Netrukus Evaldas Šaulys pelnė keturis taškus paeiliui, o likus 14 sek., kamuolys priklausė klaipėdiečiams. Visgi Anužis prarado kamuolį, o sūduviečiai turėjo realią progą uostamiestį palikti su pergale.

Dominykas Domarkas metė dvitaškį, jį prametė, tačiau pats ir atkovojo kamuolį. Lemiamas metimas priklausė Šauliui, tačiau vienas „Sūduvos-Mantingos“ lyderių dvitaškį prametė ir suvalkiečiai patyrė nesėkmę.

Marijampoliečiai šiose rungtynėse brangino kamuolį – Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai prarado 9 kamuolius, kuomet varžovai padarė 16 klaidų.

Marijampolės klubui ir šį kartą padėti negalėjo komandos kapitonas Marius Valukonis, kuris aikštelėje nepasirodė ir penktadienio rungtynėse.

Klaipėdos komandoje aikštelėje pasirodė 9 krepšininkai, o 6 iš jų pelnė dviženklį taškų skaičių.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 17, Benas Bagdonavičius 13, Viktoras Chodosovskis, Ignas Ramašauskas, Edvinas Alunderis ir Deividas Anužis po 12, Džiugas Slavinskas 10.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 20 (10 atk. kam.), Evaldas Šaulys 19, Rytis Juknevičius 17, Antanas Udras 12.

Įspūdingą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Jonavos JSK (5-13) krepšininkai Vilniuje 88:83 (33:20, 21:19, 19:25, 15:19) įveikę vieną pirmenybių lyderių „Perlo“ (11-8) klubą. Rungtynes Vilniuje JSK pradėjo šešiais Tomo Milinsko taškais bei Raimundo Žuklevičiaus ir Justo Vazalio tritaškiais – 14:7 (4 min). Jonaviečiai nemažino apsukų puolime – sėkmingai į žaidimą įsiliejo Karolis Šarukas 20:12 (7 min). Netrukus savo įspūdingą pasirodymą, trukusį iki ketvirčio pabaigos, pradėjo Lukas Grabauskas, surinkęs 13 taškų, ir sukrovęs JSK tvirtą persvarą – 33:20. Antrojo ketvirčio pradžioje po trijų L.Grabausko taškų ekipas skyrė rekordinis skirtumas 37:21 (11 min). Tiesa, po šio epizodo rungtynių tempas sulėtėjo, o „Perlas“ kiek sumažino atsilikimą 41:30 (15 min). JSK atkuto puolime ir bendromis pastangomis antroje antrojo kėlinio dalyje sugebėjo ne tik stabilizuoti situaciją, bet ir kiek padidinti persvarą 54:39. Po didžiosios pertraukos pusę trečiojo kėlinio JSK išlaikė saugų pranašumą 62:48. Domanto Vilio ir Arno Beručkos vedamas „Perlas“ įjungė aukštesnę pavarą ir grėsmingai priartėjo 68:64 (29 min). Per likusią minutę JSK pelnė penkis taškus be atsako ir pataisė savo situaciją 73:64. Ričardo Verbicko taškai nerezultatyvioje lemiamo kėlinio atkarpoje leido svečiams nutolti 77:66 (34 min). Aistis Pilauskas ir Lukas Kvedaravičius dar sykį priartino „Perlą“ prie JSK 77:74 (37 min). Netrukus užstrigęs JSK puolimas atsigavo ir taikliai baudų metimus realizavę jonaviečiai išlaikė pergalę savo rankose 88:83. Jonavos JSK: Lukas Grabauskas 18 taškų, Karolis Šarukas 16, Tomas Milinskas 13, Raimundas Žuklevičius 12, Justas Vazalis 10, Mintautas Bulanovas 7, Evaldas Aniulis 5, Ričardas Verbickas 4, Arvydas Kačinas 3. Vilniaus „Perlas“: Margiris Normantas 16 taškų, Domantas Pipiras 14, Lukas Kvedaravičius 12, Arnas Beručka 10.

03.12.2016

Įspūdingą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Jonavos JSK (5-13) krepšininkai Vilniuje 88:83 (33:20, 21:19, 19:25, 15:19) įveikę vieną pirmenybių lyderių „Perlo“ (11-8) klubą.

Rungtynes Vilniuje JSK pradėjo šešiais Tomo Milinsko taškais bei Raimundo Žuklevičiaus ir Justo Vazalio tritaškiais – 14:7 (4 min). Jonaviečiai nemažino apsukų puolime – sėkmingai į žaidimą įsiliejo Karolis Šarukas 20:12 (7 min). Netrukus savo įspūdingą pasirodymą, trukusį iki ketvirčio pabaigos, pradėjo Lukas Grabauskas, surinkęs 13 taškų, ir sukrovęs JSK tvirtą persvarą – 33:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje po trijų L.Grabausko taškų ekipas skyrė rekordinis skirtumas 37:21 (11 min). Tiesa, po šio epizodo rungtynių tempas sulėtėjo, o „Perlas“ kiek sumažino atsilikimą 41:30 (15 min). JSK atkuto puolime ir bendromis pastangomis antroje antrojo kėlinio dalyje sugebėjo ne tik stabilizuoti situaciją, bet ir kiek padidinti persvarą 54:39.

Po didžiosios pertraukos pusę trečiojo kėlinio JSK išlaikė saugų pranašumą 62:48. Domanto Vilio ir Arno Beručkos vedamas „Perlas“ įjungė aukštesnę pavarą ir grėsmingai priartėjo 68:64 (29 min). Per likusią minutę JSK pelnė penkis taškus be atsako ir pataisė savo situaciją 73:64.

Ričardo Verbicko taškai nerezultatyvioje lemiamo kėlinio atkarpoje leido svečiams nutolti 77:66 (34 min). Aistis Pilauskas ir Lukas Kvedaravičius dar sykį priartino „Perlą“ prie JSK 77:74 (37 min). Netrukus užstrigęs JSK puolimas atsigavo ir taikliai baudų metimus realizavę jonaviečiai išlaikė pergalę savo rankose 88:83.

Jonavos JSK: Lukas Grabauskas 18 taškų, Karolis Šarukas 16, Tomas Milinskas 13, Raimundas Žuklevičius 12, Justas Vazalis 10, Mintautas Bulanovas 7, Evaldas Aniulis 5, Ričardas Verbickas 4, Arvydas Kačinas 3.

Vilniaus „Perlas“: Margiris Normantas 16 taškų, Domantas Pipiras 14, Lukas Kvedaravičius 12, Arnas Beručka 10.

NKL lyderiai strigo Mažeikiuose

03.12.2016

Dramatišką pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Raseinių „Rasai“ (14-4). Pirmenybių lyderiai svečiuose 74:72 (16:19, 16:14, 22:18, 20:21) pranoko „Mažeikių“ (6-13) krepšininkus.

Likus žaisti 56 sekundėms po Ryčio Biliarto dvitaškio šeimininkų pranašumas išaugo iki 72:69. Kitoje atakoje Kajus Okmanas sumetė baudas (71:72), o neužpuolusius mažeikiškius taikliu dvitaškiu nubaudė Šarūnas Vingelis (73:72).

Per likusias 10 sekundžių šeimininkai atakos nesurengė, o pergalę taikliu baudos metimu „Rasams“ įtvirtino Tomas Galeckas.

Raseinių krepšininkai šiame mače metė net 32 tritaškius, o tikslą pasiekė 8 (25 proc.). „Mažeikių“ krepšininkai iš toli atakavo 14 kartų, o tikslą pasiekė 5 metimai (35 proc.).

Pirmoji tarpusavio šių ekipų akistata Raseiniuose baigėsi triuškinančia „Rasų“ pergale 84:58.

„Rasai“: Andrius Aleksandrovas 22, Šarūnas Vingelis 18 (9 atk. kam.), Šarūnas Beniušis 12 (10 atk. kam.), Tomas Galeckas 8.

„Mažeikiai“: Rytis Biliartas 22, Mantas Šerkšnas 14, Ernestas Bružas 13, Justas Olechnavičius 7.

„Žalgirio-2“ sąskaitoje – ketvirtoji pergalė paeiliui

03.12.2016

Ketvirtąją pergalę iš eilės Mezon-NKL lygoje pasiekė Tomo Masiulio treniruojama Kauno „Žalgirio-2“ (10-10) komanda. Šįkart ji savo žiūrovų akivaizdoje 89:69 (25:20, 15:16, 32:14, 17:19) įveikė Šakių „Vytį“ (9-9).

Tai buvo jau antroji kauniečių pergalė prieš „Vytį“ šį sezoną. Pirmoje akistatoje išvykoje jie triumfavo 90:82.

Šįkart „Žalgirio“ dubleriai į priekį šovė trečiajame kėlinyje. Ketvirčio pradžioje jie turėjo tik 2 taškų persvarą (42:40), tačiau pelnė 10 taškų be atsako ir jau pirmavo 52:40.

Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei „Vytis“ turėjo 14 taškų deficitą (50:64), o tuomet gavo dar vieną smūgį. Kristupas Žemaitis smeigė du tritaškius, pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris-2“ jau pirmavo 72:50.

Ketvirtajame kėlinyje „Vytis“ situacijos pakeisti nesugebėjo ir patyrė antrąją nesėkmę per dvi dienas.

„Žalgiris-2“ neturėjo didelių problemų nepaisant to, jog komandoje neišsiskyrė naudingiausias NKL žaidėjas Gytis Masiulis. Jis per 27 minutes pelnė 4 taškus (2/3 dvit.), atkovojo 4 ir prarado 2 kamuolius bei surinko 6 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 16 (3/3 trit.), Kristupas Žemaitis 14, Ignas Sargiūnas (2/3 trit.) ir Laurynas Birutis po 12, Matas Jogėla 9 (6 atk. kam.).

„Vytis“: Tadas Sebežiovas 19, Paulius Beliavičius 13, Edvinas Jezukevičius ir Sheltonas Jacksonas po 8.

KTU komandai pergalę iškovoti nesutrukdė net ir 27 klaidos

03.12.2016

Kauno KTU (9-9) komanda tęsia tradicija laimėti kas antras Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynes. Šį kartą kauniečiai namuose 73:65 (19:13, 22:16, 17:19, 15:17) pranoko „Palangos“ (6-11) krepšininkus.

Šeimininkai visą laiką kontroliavo mačo eigą. Palangiškiai trečiojo ketvirčio viduryje po Aurimo Urbono taiklių baudų skirtumą sumažino iki 46:50. Visgi KTU į tai atsakė spurtu 8:2 ir per likusį laiką iniciatyvos nepaleido.

Abi komandos šiose rungtynėse padarė net po 27 klaidas. KTU komandai pergalę garantavo puikus pataikymas iš dviejų taškų zonos, kur jų tikslą pasiekė net 70 proc. metimų (21/30).

Pirmąją tarpusavio dvikovą Palangoje laimėjo šeimininkai 87:69.

KTU: Matas Staniukaitis 17, Artūras Pelšas 13, Paulius Knyza 12, Deividas Pogužinskas 11.

„Palanga“: Johnathanas Hudsonas 18 (11 kl.), Kadeemas Greenas 14, Antanas Montrimavičius 12 (9 atk. kam.), Aurimas Urbonas 10.

„Delikateso“ puolimas nušlavė „Ežerūną“

03.12.2016

Trijų pralaimėjimų seriją Mezon-NKL pirmenybėse nutraukė Joniškio „Delikateso“ (6-12) komanda. Puikiai puolime žaidęs klubas namuose 92:64 (18:16, 30:14, 21:13, 23:21) sutriuškino Molėtų „Ežerūną“ (3-14).

Atkakli kova vyko tik pirmajame kėlinyje, kurį „Delikatesas“ laimėjo 18:16. Antrajame ketvirtyje Joniškio klubas spurtavo 13:1 ir įgijo 14 taškų pranašumą (38:24), o ilsėtis į pertrauką išėjo turėdami 18-os taškų atsargą.

Antroji mačo pusė buvo formalumas – „Delikatesas“ išlaikė didžiulę persvarą, o ketvirtojo kėlinio pradžioje įgytą rekordinį 28 taškų pranašumą (71:43) išsaugojo iki paskutinio mačo švilpuko (92:64).

„Delikatesas“: Žilvinas Petraitis 22 (7/8 dvit., 29 naud. bal.), Darius Griškėnas 18 (8/8 dvit., 7 atk. kam.), Gediminas Žalalis 17 (8 atk. kam.), Mantas Kadzevičius 14 (3/3 trit.).

„Ežerūnas“: Eimantas Narušis 13 (7 atk. kam.), Albertas Valiulis 12, Marius Pociukonis 10 (6 rez. perd.).

Trenerio G.Vileitos debiutas pažymėtas reta „Ežerūno“ pergale

02.12.2016

Molėtų „Ežerūno“ (3-13) komandos vairą iš Pauliaus Barkaus perėmęs Gintautas Vileita pergalingai pradėjo darbą šioje ekipoje.

Jo vadovaujama ekipa Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) namų rungtynėse 76:74 (23:18, 22:19, 15:16, 16:21) palaužė Kauno KTU (8-9) krepšininkų pranašumą.

Pirmenybių autsaideriui „Ežerūnui“ tai buvo antroji pergalė paeiliui ir vos trečioji per 16 sužaistų turų.

Šeštadienį molėtiškiai išvykoje žais su Joniškio „Delikatesu“, tuo metu KTU – namie su „Palanga“.

„Ežerūnas“: Albertas Valiulis 16, Marius Pociukonis 15, Laurynas Kirlys 14, Pranas Skurdauskas 14.

KTU: Aidas Kavaliauskas 21, Artūras Plešas 10, Medas Kuprijanovas 8, Deividas Pogužinskas 8.

Lėtai įsivažiavusi „Sūduva-Mantinga“ nugalėjo „Delikatesą“

02.12.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantinga“ ir toliau sėkmingai skina pergales savo sirgalių akivaizdoje. Šį kartą Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namų arenoje 93:72 (19:23, 24:19, 25:16, 25:14) nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ ir namuose iškovojo jau aštuntąją pergalę iš eilės.

Suvalkijos sostinės krepšininkai savo arenoje šį sezoną suklupo tik vienintelį kartą. Tai atsitiko sezono atidarymo mače, kuomet marijampoliečiai krito kovoje prieš „Telšius“.

Dvi savaites be rungtynių praleidę marijampoliečiai vangiai pradėjo susitikimą ir rungtynių eigą palaužė tik antroje mačo dalyje. Šeimininkai trečią ketvirtį baigė dviem tolimais metimais iš eilės ir lemiamą kėlinį pasitiko turėdami jau dviženklę persvarą (68:58).

Ketvirtasis kėlinys lėtai, tačiau vis tik įsibėgėjusiems NKL čempionais tapo tik formalumu. Marijampolės klubas jį laimėjo 25:14 ir šventė užtikrintą pergalę.

„Sūduva-Mantinga“ šiame mače dažniau atakavo iš toli nei metė dvitaškius. Marijampoliečiai metė 33 dvitaškius ir 39 tritaškius. Šeimininkai pataikė 16 tolimų metimų.

Šiose rungtynėse Marijampolės klubui dėl traumos vis dar negalėjo padėti kapitonas Marius Valukonis.

„Delikatesas taip pat turėjo nuostolių. Jiems padėti negalėjo lyderis Darius Griškėnas ir Deividas Sabeckis. Joniškiečiai vertėsi vos šešių krepšininkų paslaugomis.

„Sūduva-Mantinga“: Evaldas Šaulys 24, Gintautas Matulis 22, Aurimas Kieža 15, Rytis Juknevičius 14.

„Delikatesas“: Mantas Margis 22, Nerijus Barauskas 17, Mantas Kadzevičius 13, Žilvinas Petraitis 11.

„Mažeikiai“ išsivežė pergalę iš Jonavos

02.12.2016

Pergalę po dviejų pralaimėjimų iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo „Mažeikių“ (6-12) komanda. Aloyzo Rudžio vadovaujama ekipa svečiuose 73:67 (21:20, 18:18, 18:19, 16:10) pranoko Jonavos „Sporto klubą“ (4-13).

Pastarajam tai buvo antroji nesėkmė paeiliui.

Po Raimundo Žuklevičiaus tritaškio jonaviečiai ketvirtajame kėlinyje pirmavo – 64:59 (33 min). Tiesa, šeimininkų puolimas sustojo ir „Mažeikiai“ vėl išsiveržė į priekį 64:68 (37 min).

Penkių minučių JSK taškų badą tritaškiu nutraukė Lukas Grabauskas, „Mažeikiai“ į tai atsakė dvitaškiu 67:70 (38 min).

Paskutinę rungtynių minutę JSK nepavyko pataikyti metimų, o puolime kamuolius vieną po kito ėmę svečiai padidino atotrūkį ir iškovojo pergalę 73:67.

JSK: Karolis Šarukas 21, Raimundas Žuklevičius ir Lukas Grabauskas po 12, Ričardas Verbickas 9.

„Mažeikiai“: Rytis Biliartas 20, Ernestas Bružas 15, Arūnas Mikalauskas 11, Mantas Šerkšnas 10.

Š.Vingelio vedami „Rasai“ spurtavo lemiamu metu

02.12.2016

Raseinių „Rasų“ (13-4) krepšininkams užteko vos kelių minučių, kad šie ketvirtojo kėlinio viduryje pasiųstų Šakių „Vytį“ (9-7) į nokautą.

Galingą spurtą lemiamu metu surengusi ekipa triumfavo 100:94 (24:22, 23:31, 28:24, 25:17).

Prieš tai Šakių komanda buvo laimėjusi keturis kartus paeiliui. Tuo metu „Rasams“ tai buvo antroji pergalė iš eilės.

Sužaidus 34 minutes „Vytis“ dar buvo priekyje 88:84, tačiau tuomet į priekį šovė Raseinių klubas. Jis pelnė 12 taškų be atsako ir įgijo 8 taškų persvarą (96:88). Per likusias dvi minutes Šakių klubui atsigauti nepavyko.

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 28 (11/13 dvit., 5 rez. perd., 31 naud. bal.), Darius Marcinkevičius 21 (8/10 dvit., 5/5 baudos), Šarūnas Beniušis 17 (9 atk. kam.), Tomas Galeckas 11 (12 rez. perd.).

„Vytis“: Marijus Užupis (3/4 trit.) ir Paulius Beliavičius po 17, Edvinas Jezukevičius 14, Gediminas Maceina 12.