„Telšiai“ namie neturėjo problemų su „Delikatesu“

22.10.2016

Ketvirtą pergalę Mezon-NKL pirmenybėse įsirašė „Telšių“ (4-2) krepšininkai, kurie savo aikštėje 80:60 (20:10, 17:13, 25:15, 18:22) susitvarkė su Joniškio „Delikateso“ (3-3) komanda.

Šeimininkai dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, o abejonių rungtynių baigtis nebekėlė įpusėjus trečiajam kėliniui. Po Lauryno Kaveckio tritaškio „Telšiai“ 25-ąją rungtynių minutę pirmavo 59:32 ir ramiai išlaikė persvarą iki dvikovos pabaigos.

„Telšių“ krepšininkai puikiai atakavo iš dviejų taškų zonos (25/38, 66%) ir atliko net 24 rezultatyvius perdavimus.

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis ir Gintautas Kybartas po 17, Ignas Razutis 11, Audrius Maneikis 10.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 12, Gediminas Žalalis ir Ignas Daukšys po 10.

Sūduviečiai treniruotėje prakaitą liejo su jaunaisiais kolegomis

22.10.2016

Mezon-NKL pirmenybėse įsibėgėjanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ kiekvienais metais ne tik siekia pergalių lygos rungtynėse, bet ir nepamiršta socialinės veiklos.

Šį kartą sūduviečių treniruotėje trenerio Žilvino Kuklieriaus vedini apsilankė jaunimo krepšinio klubo „Kadis“ jaunieji auklėtiniai, kurie bendroje treniruotėje liejo prakaitą kartu su reprezentacinės miesto vyrų krepšinio komandos krepšininkais.

Bendroje treniruotėje jaunieji krepšininkai išsiskirstė į komandas kartu su „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjais bei varžėsi nuotaikingose estafetėse. Maža to, užsiėmimo pabaigoje vaikai galėjo stebėti sūduviečių treniruotės procesą.

Jaunuosius „Kadis“ krepšininkus treniruoja marijampoliečiams puikiai pažįstamas Žilvinas Kuklierius, kuris praeityje ne vienerius metus pats gynė „Sūduvos-Mantingos“ garbę ir praėjusį sezoną triumfavo NKL pirmenybėse.

„Sūduva-Mantinga“ jau ne pirmą kartą parodo dėmesį mūsų vaikučiams. Labai džiugina žaidėjų pozicija, kad jie mielai tai daro ir sutikusius vaikus visuomet pasisveikina. Ir mes patys kiek galime, tiek palaikome. Vaikams labai svarbu matyti, kaip krepšininkai treniruojasi ir kaip žaidžia“, – pasakojo Kuklierius.

„Aš labai džiaugiuosi šia iniciatyva, kurią parodė treneris Žilvinas Kuklierius. Tas dėmesys, kurį gauna vaikas iš profesionalo krepšininko, jam yra labai svarbus. Pats prisimenu save, kai po rungtynių laukdavau lauke ir norėjau susitikti krepšininkus. Ir kiek yra džiaugsmo, kuomet jiems pasakai žodį, o jie kažką atsako atgal. Taip vaikui lieka antspaudas“, – bendra treniruote džiaugėsi „Sūduvos-Mantingos“ treneris Marius Kiltinavičius.

Bendrą vaikų ir „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjų treniruotę stebėjo ir gausus būrys jaunųjų krepšininkų tėvų, kurie taip pat pasidžiaugė šia iniciatyva.

Kaip vyko bendra NKL čempionų ir jaunųjų krepšininkų treniruotė? Apie visa tai – video reportaže.

„Delikatesas“ nukeltose rungtynėse įtikinamai nugalėjo KTU

21.10.2016

Triuškinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Joniškio „Delikateso“ (3-2) komanda, kuri namuose 69:51 (18:8, 17:10, 11:18, 23:15) užtikrintai nugalėjo Kauno KTU (2-3) klubą.

Aikštės šeimininkai savo pranašumą pradėjo įrodinėti nuo pat susitikimo pradžios, kada startavo spurtu 18:6 ir pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo įtikinamą pranašumą.

Antrajame ketvirtyje „Delikateso“ žaidėjai nemažino apsukų ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo beveik dvigubai – 35:18.

Antroje susitikimo dalyje Joniškio ekipa pratęsė sėkmingą pasirodymą ir vienu metu pirmavo rekordine – 19 taškų persvara.

Šios rungtynės prasidėjo pusantros valandos vėliau nei planuota dėl Kauno ekipos autobuso gedimo.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 21 (10 atk. kam.), Ignas Daukšys 16, Žilvinas Petraitis 11.

KTU: Deividas Pogužinskas 19 (8/19 metimai), Matas Ragauskas 8.

„Sporto klubas“ namie pranoko „Žalgirį-2“

21.10.2016

Antrą pergalę Mezon-NKL pirmenybėse iškovojo Jonavos „Sporto klubas“ (2-3), penktadienį namie 70:59 (13:18, 21:12, 18:12, 18:17) palaužę Kauno „Žalgirį-2“ (1-4).

Jaunieji žalgiriečiai trečiojo kėlinio pradžioje pirmavo 37:36, tačiau šeimininkai tada surengė spurtą 16:5 ir po penkių iš eilės Justo Vazalio taškų nutolo 52:40.

Ketvirto kėlinio pradžioje šeimininkai nutolo 58:42 ir, nors kauniečiai dar buvo sumažinę atsilikimą iki 7 taškų (59:66), tačiau labiau grasinti šeimininkams jiems nepavyko.

Jonavos komandai taškus pelnė 10 skirtingų krepšininkų, o „Žalgirio-2“ gretose 36 iš 59 taškų surinko Laurynas Birutis ir Gytis Masiulis.

„Sporto klubas“: Evaldas Aniulis 12, Ričardas Verbickas 11, Mykolas Dieninis 9.

„Žalgiris-2“: Laurynas Birutis 19, Gytis Masiulis 17 (11 atk. kam.).

„Vyčio“ pergalę apkartino itin kraupi R.Čepanonio trauma

21.10.2016

Pirmąją pergalę po keturių pralaimėjimų iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Šakių „Vyčio“ (1-4) komanda, kuri namuose 108:69 (26:17, 27:15, 28:19, 27:18) sutriuškino „Palangą“ (2-4).

„Vyčio“ komanda nuo varžovų tolti ėmė nuo pat pirmojo kėlinio ir jam įpusėjus turėjo dviženklį pranašumą – 15:5.

Edgaras Stanionis dar pataikė du dvitaškius (19:5), tačiau varžovai priartėjo – 15:21. Antrajame kėlinyje „Vytis“ demonstravo dar geresnį puolimą ir atitrūko (53:32), o vėliau skirtumas peržengė 30 taškų ribą – 81:51.

Buvo aišku, kad pergalė atiteks „Vyčiui“, tačiau gerą nuotaiką Šakiuose sugadino Roko Čepanonio trauma.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, aukštaūgis itin kraupiai susižalojo kelį ir jam prireikė medikų. Ilgai ant parketo gulėjęs ir skausmo kankintas R. Čepanonis galiausiai buvo išgabentas į ligoninę.

R. Čepanonio sezonas bus baigtas. Vis tik ir be aukštaūgio indėlio šįkart „Vytis“ iškovojo pirmąją pergalę – 108:69.

„Vytis“: Edgaras Stanionis 21, Marijus Užupis 18, Paulius Beliavičius (8 rez. perd.) ir Tadas agėla – po 14, Povilas Butkevičius (8 atk. kam.) ir Edvinas Jezukevičius – po 10, De'Aundre'as Smithas 9.

„Palanga“: Johnathanas Hudsonas 24 (8 kld.), Antanas Bertašius 13, Mindaugas Reminas ir Jordanas Lathamas (8 atk. kam.) – po 8.

„Mažeikiai“ pratęsė „Ežerūno“ pralaimėjimų seriją

21.10.2016

Šeši „Mažeikių“ (3-3) klubo krepšininkai pasiekė dviženklę pelnytų taškų ribą, o jų vedama komanda Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) pasiekė antrąją pergalę per dvi dienas.

Aloyzo Rudžio auklėtiniai penktadienį savo žiūrovų akivaizdoje 94:91 (24:23, 28:18, 20:23, 22:27) palaužė Molėtų „Ežerūno“ (1-4) žaidėjų pasipriešinimą, kuriems tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės.

Mažeikiškiai į priekį šovė antrajame kėlinyje, kada galingai spurtavo 18:4 ir susikrovė įtikinamą pranašumą – 49:36.

Po ilgosios pertraukos svečiai kelissyk buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio skaičiaus, o lemiamą šturmą kilo ketvirtojo ketvirčio viduryje. „Ežerūno“ krepšininkai pelnė penkis taškus iš eilės ir kvėpavo varžovams į nugaras – 83:88.

Likus žaisti 12 sekundžių, Eimantas Narušis smeigė tritaškį ir molėtiškiai dar labiau priartėjo – 86:90. Visgi kitoje atakoje pražanga sustabdytas Kostas Jonuška prie baudų metimų linijos neklydo, padidino šeimininkų pranašumą iki šešių taškų, kurio užteko pasiekti pergalei – 92:86.

„Mažeikiai“: Kostas Jonuška 21, Justinas Gečas 19, Rytis Biliartas 13, Tautvydas Paliukėnas 12, Justinas Olechnavičius 11, Robertas Žibikas 10.

„Ežerūnas“: Marius Pociukonis 26, Raimunas Ambrulaitis 17 (9 atk. kam.), Kristijonas Kirlys 16, Lukas Ganas 10 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Eimantas Narušis 10.

„Sūduva-Mantinga“ iškovojo ketvirtąją pergalę paeiliui

21.10.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (4-1) klubas Mezon-NKL pirmenybėse ir toliau išlieka pergalingame kelyje.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai Vilniuje 92:69 (15:15, 32:19, 14:20, 31:15) susitvarkė su vietos „Perlu“ (3-2) ir čempionate iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Šiose rungtynėse marijampoliečiams negalėjo padėti čiurnos traumą vis dar besigydantis įžaidėjas Dominykas Domarkas.

Nervingai rungtynes pradėję sūduviečiai Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje vykusio mačo pradžioje nesubebėjo įgyti akivaizdaus pranašumo – pirmasis ketvirtis baigėsi nė vienai komandai nepirmaujant – 15:15.

Tačiau antrajame ketvirtyje Kiltinavičiaus kariauna atkuto – ketvirčio viduryje marijampoliečiai surengė spurtą 9:0, po kurio iš atsilikinėjančiųjų tapo pirmaujančia ekipa – 37:29.

Netrukus Margiris Normantas smeigė tolimą metimą, tačiau vilniečio išpuolis „Sūduvos-Mantingos“ ryžto nesumažino. Marius Valukonis, Aurimas Kieža ir Gintautas Matulis netrukus sėkmingai užpuolė varžovų krepšį ir komandos ilsėtis patraukė jas skiriant dviženkliam skirtumui – 47:34.

Tiesa, „Perlas“ ketvirtojo kėlinio pabaigoje dar sugebėjo sumenkinti savo atsilikimą iki pavojingos ribos (54:71), tačiau visus reikalus Marijampolės ekipa sutvarkė lemiamame kėlinyje.

„Sūduva-Mantinga“ ketvirtąjį kėlinį laimėjo net 31:15, taip nesukeldama jokių abejonių dėl mačo nugalėtojų.

Kitas rungtynes sūduviečiai žais šeštadienį ir vyks į Jonavą, kur NKL čempionams iššūkį mes vietos „Sporto klubo“ ekipa.

„Perlas“: Margiris Normantas 15, Yauhenas Massalskis 14.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 20, Evaldas Šaulys (10 atk. kam.) ir Marius Valukonis (12 atk. kam.) po 18, Deividas Sabeckis 11, Ernestas Ežerskis 10.

Vaizdo reportažas:

Galecko baudų metimai dramatiškai išgelbėjo „Rasus“

21.10.2016

Raseinių „Rasai“ (4-1) įspūdingai sužaidė rungtynių pabaigą bei Nacionalinėje krepšinio lygoje („Mezon-NKL“) pasiekė trečiąją pergalę iš eilės.

Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai namuose 75:74 (27:22, 14:17, 19:26, 15:9) dramatiškai palaužė „Telšių“ (3-2) krepšininkus.

Likus žaisti beveik 4 minutes „Rasai“ dar atsilikinėjo 68:74, tačiau sugebėjo triumfuoti paskutinę susitikimo atkarpą laimėdama 7:0.

Šeimininkams pergalę padovanojo Tomas Galeckas, kuris likus žaisti 44 sekundes pataikė vieną iš dviejų baudos metimų ir išlygino rezultatą – 74:74.

Negana to, likus žaisti 3 sekundes Galeckas vėl išprovokavo varžovo pražangą bei vėl pataikydamas vieną baudos metimą išvedė savo komandą į priekį – 75:74.

Per likusias 3 sekundes sėkmingos atakos suregzti „Telšiai“ nebesuspėjo, todėl jiems teko palikti aikštelę nuleistomis galvomis.

„Rasai“: Andrius Aleksandrovas 24, Tomas Galeckas 12 (8 rez. perd.), Šarūnas Vingelis 11.

„Telšiai“: Emilijus Gumuliauskas 16, Ignas Razutis 14, Audrius Maneikis 11, Mindaugas Norkus 10.

G.Matulis: „Po truputį įsivažiuoju“

21.10.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ praėjusį savaitgalį Mezon-NKL pirmenybėse pirmosios savaitės klaidų nekartojo.

Suvalkijos sostinės klubas penktadienio rungtynėse Joniškyje 101:69 sutriuškino vietos „Delikatesą“, o šeštadienį savų sirgalių akivaizdoje 96:71 susitvarkė su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ vyrukais.

Po pastarųjų rungtynių komandos treneris Marius Kiltinavičius pripažino, kad šis mačas tapo pavyzdžiu, kuomet strategas gali būti patenkintas komandos gynyba. Apie žingsnį į priekį auklėtinių žaidime specialistas užsiminė ir ruošdamasis šios savaitės batalijoms.

„Tas bėdas, kurios buvo išlindusios, mes kiek pasitvarkėme ir tai jau buvo žingsnelis į priekį. Bet tam tikrų niuansų visada yra. Aišku, savaitgalį buvau patenkintas“, – pasakojo suvalkiečių vairininkas.

Tačiau šią savaitę sūduviečių laukia nauji iššūkiai, o šį kartą „Sūduvai-Mantingai“ negelbės namų sienos – abi savaitgalio rungtynės bus žaidžiamos išvykose.

Penktadienį marijampoliečiai keliaus į Vilnių, kur susitiks su „Perlo“ žaidėjais, o jau kitą dieną jų laukia išvyka į Jonavą ir vietos „Sporto klubo“ testas.

Komentuodamas laukiančius savaitgalio varžovus Marius Kiltinavičius tikino, kad šios ekipos niekada nėra palankios varžovės.

„Tai – labai kovingos komandos. Tiek „Perlas“, tiek ir Jonavos klubas savo aikštelėje labai piktos, abi agresyviai ginasi. Mums lengva tikrai nebus.

Su trenerio išsakytais žodžiais sutiko ir komandos puolėjas Gintautas Matulis. Iš Rokiškio kilusio krepšininko tikinimu, abu klubai išsiskiria savo specifinėmis savybėmis.

„Perlas“ yra greita komanda, todėl jų tą žaidimą reikės stabdyti. Jonava mėgsta klampų gynybinį žaidimą, į kurį reikės neįsivelti ir žaisti savo žaidimą. Jei išpildysime tai, ko nori treneris, viskas bus gerai“, – tikino Matulis.

Praėjęs savaitgalis jam buvo kur kas sėkmingesnis už pirmąjį. Per dvejas rungtynes Matulis vidutiniškai pelnė po 17 taškų, atkovojo po 4 kamuolius ir rinko po 21,5 naudingumo balo.

„Jau po truputį įsivažiuoju. Tokių traumelių dar atsiranda, jos atsinaujina, bet tikiuosi viskas susitvarkys ir būsiu sveikas“, – savijautą komentavo krepšininkas.

„Mažeikiai“ dramatiškai išsigelbėjo Palangoje

20.10.2016

Trijų pralaimėjimų seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) nutraukė „Mažeikių“ (2-3) klubo krepšininkai.

Dviženklį deficitą panaikinę Aloyzo Rudžio auklėtiniai išvykoje 89:87 po dramatiškos kovos palaužė „Palangos“ (2-3) žaidėjus.

Aikštės šeimininkai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, o dviženklę persvarą buvo įgyję antrajame ketvirtyje (32:22).

Mažeikiškiams prieš ilgąją pertrauką buvo pavykę sumažinti atsilikimą perpus (39:44), tačiau palangiškiai trečiajame ketvirtyje susigrąžino įtikinimą pranašumą, kuris ketvirtajame kėlinyje tapo rekordiniu (74:58).

Visgi tai svečių iš Mažeikių nepalaužė ir jie kilo į lemiamą šturmą. A.Rudžio kariauna pelnė aštuonis taškus be atsako ir greitai priartėjo prie varžovų (66:74).

Sėkmingiau rungtyniavę mažeikiškiai realizavo baudų metimus ir tuomet ėmėsi pražangų taktikos. Kitoje atakoje sveičiai pasižymėjo iš toli bei komandas teskyrė vos vienas taškas (86:87).

Per likusias dvi atakas palangiškiai apmaudžiai suklydo, galutinai išleido iniciatyvą iš savo rankų, o tuo pasinaudoję „Mažeikių“ žaidėjai išsiveržė į priekį ir šventė pergalę – 89:87.

„Palanga“: Mindaugas Reminas 24 (8 atk. kam., 37 naud. bal.), Johnathanas Hudsonas 19 (9 rez. perd.), Antanas Montrimavičius 12.

„Mažeikiai“: Rytis Biliartas 17, Domantas Tiška 14, Tautvydas Paliukėnas 13, Tomas Miškinis 11, Justinas Gečas 11, Justinas Olechnavičius 10, Kostas Jonuška 10.