NKL savaitės „Top 10“ – tritaškių lietus

13.10.2016

Jau pirmoji Mezon-NKL savaitė padovanojo galingų individualių pasirodymų. Vieną iš tokių pasirodymų surengęs krepšininkas, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gynėjas Dominykas Domarkas, sugebėjo su tritaškiais patekti į savaitės „Top 10“.

D.Domarkas rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu“ vien per antrą kėlinį pataikė 7 tritaškius iš 7, ir toks jo pasirodymas lėmė, kad krepšininkas užėmė pirmąją vietą savaitės gražiausių epizodų dešimtuke.

Dešimtuke taip pat kaip įprasta – dėjimai, blokai ir metimai per visą aikštę:

Po smūgio NKL starte atsigavę sūduviečiai nusiteikę tiesti naują pergalių kelią

12.10.2016

Sprigtą Mezon-NKL starte praėjusią savaitę gavę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai pakelta galva žiūri į artėjančio savaitgalio kovas.

Sūduviečiai pirmosiose šio sezono rungtynėse 79:91 gavo antausį nuo „Telšių“ klubo, tačiau rankų nenuleido ir jau kitą dieną Molėtuose 95:71 nukovė vietos „Ežerūną“.

Komandos vyriausiasis treneris įsitikinęs, kad nesėkmė NKL starte komandai išeis į naudą. Trenerio teigimu, po „Telšių“ antausio buvo sužinota daug naudingos informacijos.

„Išlindo kelios ylos iš maišo. Dabar turime, ką veikti. Molėtuose, kiek buvo įmanoma per vieną dieną padaryti, tai ir pavyko“, – patenkintas išvykos maču liko Kiltinavičius.

Kitokiomis nuotaikomis kalbėjo Marijampolės komandos atakų organizatorius Dominykas Domarkas. Įžaidėjas neslėpė, kad pralaimėti namuose sūduviečiams buvo itin skaudu.

„Dviprasmiška vertinti praėjusį savaitgalį, kadangi pirmąjį mačą pralaimėjome, taigi galėjo būti geriau. Šeštadienį, manau, atsigavome, tačiau visi jautėme nuoskaudą. Buvome apmąstymuose, nes tai buvo pirmosios rungtynės namuose, pralaimėjome po metų pertraukos, todėl buvo skaudu“, – pripažino Domarkas.

Tiesa, praėjusį savaitgalį pastarasis turėjo kuo pasidžiaugti. 7 tolimi metimai iš eilės vien per antrąjį kėlinį – rezultatas, kuris darytų įspūdį kiekvienam. 24-erių metų kaunietis susitikimą Molėtuose baigė sąskaitoje turėdamas 29 taškus ir 5 atkovotus kamuolius.

Maža to, sėkmingai Domarkas pasirodė ir penktadienio mače, kuomet į „Telšių“ krepšį jis įmetė 15 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Sunkus darbas. Kiekvieną dieną, kiekvienoje treniruotėje ir tai atsiperka“, – aiškindamas tokių sėkmingų pasirodymų priežastis kuklinosi Domarkas.

Tokie benefisai nenustebino ir komandos trenerio Kiltinavičiaus. Strategas įsitikinęs – Domarkas visuomet gali iššauti.

„Domis gali pataikyti, todėl manęs nenustebino“, – lakoniškai tvirtino Kiltinavičius.

Ne tik Domarko, bet ir kitų sūduviečių pasirodymu Marijampolės sirgaliai pasimėgauti galės šį šeštadienį, kuomet sūduviečiai 16 valandą namuose priims Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandą. Tiesa, penktadienį NKL čempionai dar užsuks į Joniškį, kur susikaus su vietos „Delikatesu“.

Reportažas iš „Sūduvos-Mantingos“ treniruotės:

Naudingiausias pirmosios savaitės NKL žaidėjas – Deividas Anužis

11.10.2016

Startavus Mezon-NKL pirmenybėms, paaiškėjo ir naudingiausias pirmosios savaitės krepšininkas. Juo tapo į dvi pergales iš tiek pat galimų Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandą atvedęs Deividas Anužis.

182 cm ūgio gynėjas abejose savaitgalio rungtynėse išlaikė stabilumą, tačiau kiek sėkmingesnis jam buvo šeštadienio mačas prieš „Mažeikius“. Į Aloyzo Rudžio treniruojamos komandos krepšį D.Anužis per 21 minutę įmetė 15 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 3 kamuolius.

Prieš tai vykusiame mače su „Vyčiu“ D.Anužis taip pat neleido suabejoti savo įtaka Klaipėdos klubui. Jis per 24 minutes pelnė 17 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. D.Anužis per dvejas rungtynes rinko vidutiniškai pelnė po 16 taškų, atkovojo po 4 kamuolius, atliko po 3,5 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 22,5 naudingumo balo, o jo vedami klaipėdiečiai šventė lengvas pergales prieš Šakių „Vytį“ ir „Mažeikius“.

Tinklalapis „nklyga.lt pateikia dar keturis krepšininkus, kurie pateko į simbolinį savaitės penketuką.

Dominykas Domarkas, „Sūduva-Mantinga“ (22 tšk., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud. bal.)

Nors jo atstovaujamai „Sūduvos-Mantingos“ komandai sezonas neprasidėjo taip, kaip ji norėtų, tačiau D.Domarko žaidimas abejingų nepaliko. Užtikrintas rungtynes nesėkmingai pasibaigusiame mače su „Telšiais“ sužaidęs įžaidėjas tikrą solo pasirodymą surengė Šeštadienį Molėtuose.

Krepšininkas antrajame kėlinyje į „Ežerūno“ krepšį pataikė net 7 tolimus metimus iš eilės. Susitikimą kaunietis baigė savo sąskaitoje turėdamas 29 taškus (2/3 dvit., 7/9 trit., 4/4 baud. met.), atkovojęs 5 kamuolius ir surinkęs 29 naudingumo balus. Nenuostabu, kad po tokios tritaškių krušos „Sūduva-Mantinga“ Molėtuose pergalę šventė 95:71.

Darius Griškėnas, „Delikatesas“ (17,5 tšk., 9,5 atk. kam., 3,5 rez. perd., 26 naud. bal.)

Antrus metus iš eilės Joniškio „Delikateso“ gretose rungtyniaujantis puolėjas jau per pirmuosius turus pademonstravo, jog lyderio vaidmens sustiprėjusioje komandoje neužleis. Itin patikimai D.Griškėnas rungtyniavo pirmajame sezono mače su „Mažeikiais“. Tąkart 32-ejų metų veteranas per 38 minutes pelnė 24 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

Sėkmingai krepšininkas pasirodė ir kitos dienos mače su „Perlo“ ekipa. Namų arenoje D.Griškėnas surinko 11 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą, taip savo komandai padėdamas iškovoti pergalę 91:84.

Gytis Masiulis, „Žalgiris-2“ (23 tšk., 9,5 atk. kam., 33,5 naud. bal.)

Trečius metus Kauno „Žalgirio“ dublerių komandos marškinėlius vilkintis Gytis Masiulis įrodinėja, kad nukraujavusi komanda be lyderių neliks. Aštuoniolikmetis pirmajame sezono mače su „Ežerūno“ komanda per 34 minutes surinko 27 taškus, atkovojo 9 kamuolius bei surinko 36 naudingumo balus. Tai – sėkmingiausios krepšininko karjeros rungtynės.

Naudingai jis rungtyniavo ir mače prieš „Palangos“ komandą, kuomet pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, surinkdamas 31 naudingumo balą. Tiesa, kauniečio pastangų „Žalgirio-2“ pergalėms nepakako – NKL vicečempionai pralaimėjo abu mačus.

Mindaugas Norkus, „Telšiai“ (17,5 tšk., 6 atk. kam., 20,5 naud. bal.)

31-erių metų aukštaūgis svariai prisidėjo, kad jo atstovaujama „Telšių“ komanda čempionatą pradėtų dviem pergalėmis. Abejose savaitgalio rungtynėse krepšininkas pademonstravo stabilumą ir beveik identiškus rodiklius, tačiau pavyzdingiau jis rungtyniavo Marijampolėje.

Dvimetrinis centras per 20 minučių sumetė visus 6 dvitaškius, realizavo vienintelį mestą tritaškį ir pataikė abu baudų metimus. 17 taškų, 4 atkovoti kamuoliai ir antausis NKL čempionams nuo „Telšių“ – 91:79.

Pirmoji NKL savaitė: nutrūkusi čempionų serija, Domarko šou ir netikėti rezultatai

10.10.2016

Praėjusią savaitę prasidėjęs Mezon-NKL pirmenybių startas sirgaliams jau spėjo pateikti ne vieną siurprizą.

„Nafta-Uni-Akvaservis“, „Šilutė“ ir „Telšiai“ po pirmųjų dviejų turų liko nepatyrusios pralaimėjimo kartėlio ir savaitę pasitinka lyderių pozicijose.

Tiesa, ne taip pasisekė Kauno „Žalgirio-2“, Jonavos „Sporto klubo“ ir Šakių „Vyčio“ komandoms, kurios sezoną pradėjo dvejomis nesėkmėmis iš eilės. Tokie šių komandų rezultatai nebuvo tikėti, kadangi Kauno ir Jonavos ekipos praėjusį sezoną žaidė NKL finaliniame ketverte, o „Vytis“ buvo eliminuotas ketvirtfinalyje.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia svarbiausius pirmosios NKL savaitės akcentus, o jų šįkart netrūko – nutrūkusi čempionų pergalių serija, Dominyko Domarko šou bei „Šilutės“ stebuklai.

Nesėkmingas startas

Antrus metus iš eilės ambicijų nemažinantis „Vytis“ sezoną ir vėl pradėjo nesėkmingai. Ketvirtadienį vykusiose sezono atidarymo rungtynėse Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai savo arenoje 65:80 nusileido Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandai. Šis mačas „Vyčiui“ tapo tikra katastrofa. Šakių krepšininkai pataikė vos vieną tritaškį iš 18, o sunkią traumą patyrė startinio penketo narys Ernestas Serkevičius.

Visgi šakiečiai reabilituotis negalėjo ir kitą dieną – Telšiuose 57:66 nusileista ir vietos ekipai. Dideles ambicijas puoselėjęs Šakių klubas dabar privalo nusileisti ant žemės, nes „Vytis“ po pirmojo turo yra tarp trijų čempionato autsaiderių.

Nesėkmingas startas II

Sezono pradžia greičiausiai nėra patenkinti ir „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai. Čempionės titulą ginanti Marijampolės ekipa pralaimėjimą NKL starte patyrė prieš „Telšius“ (79:91), o smūgis buvo patirtas ten, kur seniai nelaimėjo jokia kita ekipa.

„Sūduva-Mantinga“ namų rungtynes reguliariajame sezone pralaimėjo pirmą kartą nuo 2015 metų vasario 27-osios.

Įžaidėjo benefisas

Tiesa, į sūduviečių stovyklą šventė užsuko šeštadienį. „Sūduva-Mantinga“ 95:71 susitvarkė su „Ežerūnu“ ir iškovojo pirmąją pergalę. Prie to labiausiai prisidėjo Dominykas Domarkas. Atakų organizatorius antrajame kėlinyje smeigė septynis tolimus metimus iš eilės, o po patirto smūgio aikštelės šeimininkai molėtiškiai taip ir neatsigavo. D.Domarkas susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdamas 29 taškus.

Tragiškas pataikymas

Jei suvalkiečiai džiaugėsi fantastišku D.Domarko taiklumu, tai Jonavos „Sporto klubo“ treneris Kęstutis Naruševičius savaitgalį turėjo rautis plaukus. Praėjusio sezono finalo ketverto dalyviai itin nesėkmingai atakavo krepšį ir per dvi dienas sudėjus pataikė 8 tritaškius iš 45 ir 24 dvitaškius iš 64. Nieko keisto, kad Jonavos komanda po pirmų dviejų turų liko be pergalių.

Išsigelbėjimas

„Šilutės“ ekipa praėjusį savaitgalį iškovojo dvi pergales iš tiek pat galimų, tačiau tokio rezultato galėjo ir nebūti. Likus žaisti mažiau nei minutei jų varžovai „Rasai“ dar pirmavo 79:74. Visgi tuomet Justas Nausėdas realizavo baudų metimus (76:79), Kajus Okmanas suklydo, o Augustas Šuliauskas skirtumą sumažino iki minimumo. Tam šeimininkams prireikė viso labo 10 sekundžių.

Iki mačo pabaigos likus 30 sekundžių „Rasų“ snaiperis Šarūnas Vingelis prametė tritaškį, o dvitaškį pataikęs Simas Raupys išvedė šeimininkus į priekį. Per likusias 9 sekundes svečiai prametė dvitaškį ir patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą

Lyderiai

Nors „Mažeikių“ klubas vasarą gerokai atsinaujino, jiems tai nesutrukdė atrasti naujus lyderius. Rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ keturi Aloyzo Rudžio auklėtiniai kartu sudėjus sugebėjo pelnyti daugiau taškų nei visa Joniškio komanda. Nesulaikomai nugalėtojų gretose žaidė Kostas Jonuška (26 taškai), Mantas Šerkšnas (25), Justinas Olechnavičius (20) ir Tautvydas Paliukėnas (18). „Mažeikiai“ mačą laimėjo 98:84.

Nelaimingiausi

Kauno „Žalgirio“ dublerius galima vadinti nelaimingiausia pirmųjų dviejų turų komanda. Jaunieji žalgiriečiai abejuose susitikimuose nuo pergalės liko vos per vieną metimą. Pirmajame mače kauniečiai 78:80 nusileido Molėtų „Ežerūnui“, o kitą dieną 75:78 buvo priversti pripažinti „Palangos“ pranašumą. Tomo Masiulio treniruojamos ekipos negelbėjo net ir solidus sūnaus Gyčio žaidimas. Puolėjas per dvejas rungtynes vidutiniškai rinko po 23 taškus ir sugriebė po 9,5 kamuolio.

„Palangos“ lyderių trio paliko „Žalgirio“ dublerius be pergalių

08.10.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Mezon) antrojo turo mačas Palangoje tapo mūšiu trys prieš tris, o toks mūšis palangesnis buvo šeimininkams. Po nesėkmingos rungtynių pradžios atsitiesusi „Palangos“ (1-1) ekipa 78:75 (13:27, 23:12, 25:17, 17:19) įveikė be pergalių liekančius Kauno „Žalgirio“ dublerius (0-2).

Nugalėtojų gretose daugiau nei tris ketvirtadalius taškų pelnė po 20 taškų surinkę Mindaugas Reminas, Antanas Montrimavičius ir Jonathanas Hudsonas. Panašiai žaidė ir svečiai iš Kauno, kuriems trys žaidėjai surinko 57 taškus. Vicečempionų gretose labiausiai vėl išsiskyrė dvigubą dublį atlikęs Gytis Masiulis.

Pamatus pergalei pajūrio komanda padėjo trečiajame kėlinyje surengdama spurtą 25:5 bei dviženklį atsilikimą 41:51 paversdama dviženkliu pranašumu 66:56.

„Palanga“: Mindaugas Reminas, Antanas Montrimavičius ir Jonathanas Hudsonas po 20.

„Žalgiris-2“: Laurynas Birutis 20, Gytis Masiulis 19 (10 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 18.

„Telšiai“ namuose pranoko „Vytį“

08.10.2016

Šakių „Vyčio“ (0-2) komanda Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) starte patyrė antrąjį pralaimėjimą ir svečiuose 57:66 (16:17, 17:10, 14:15, 10:24) neatsilaikė prieš „Telšius“ (2-0).

Po didžiosios pertraukos „Vytis“ pusę kėlinio saugojo turėtą persvarą, tačiau vėliau ji ėmė tirpti – 37:36. Sėkminga „Telšių“ atkarpa rezultatą padėjo persverti (48:47), o dar keturi Igno Razučio taškai paeiliui sukūrė saugesnį pranašumą – 52:47. Svarbų metimą pataikė Edgaras Stanionis, taiklus buvo ir Povilas Butkevičius, persvėręs rezultatą – 53:52.

Rezultatas susvyravo dar kelis kartus ir likus 2 minutėms „Telšiai“ pirmavo 58:55. Baudas pataikė Laurynas Kaveckis (60:55), dvitaškį pridėjo Mindaugas Norkus ir svečiams teko naikinti jau 7 taškų deficitą. Du taškus nurėžė Edvinas Jezukevičius, tačiau „Vytis“ praleido dar porą „Telšių“ metimų ir pergalę šventė šeimininkai.

Šiame susitikime „Vytis“ padarė net 29 klaidas, kuomet telšiškiai suklydo 18 kartų.

„Telšiai“: Ignas Razutis (6 rez. perd.) ir Mindaugas Norkus (8 atk. kam.) po 18, Laurynas Kaveckis 9.

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius (10 atk. kam., 6 kld.)ir Edgaras Stanionis (0/5 trit.) po 13, Povilas Butkevičius 10.

Prastas jonaviečių pataikymas pražudė juos Kaune

08.10.2016

Antrąjį pralaimėjimą antrose Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezono rungtynėse patyrės Jonavos „Sporto klubas“ (0-2) Kaune 62:69 (18:20, 12:15, 19:20, 13:14) nusileidęs KTU (1-1) krepšininkams.

Ketvirtajame kėlinyje po Tado Sebežiovo ir Mykolo Dieninio taškų jonaviečiai priartėjo rungtynėse 54:55 (33 min). Spurtu per kitas keturias minutes atsakė ir šeimininkai, nutolę 56:63 (37 min). Jonavos klubą baudų metimais ėmė tempti Karolis Šarukas 60:63 (39 min). Per likusią minutę jonaviečiai bandė gelbėtis tritaškiais, tačiau netaiklūs metimai ir klaidos leido džiaugtis pergale KTU ekipai.

Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniams koją Kaune pakišo prastas pataikymas. Svečiai dvitaškius realizavo 37 proc. (10/27), tritaškius 18 proc. (4-22) tikslumu.

Kauno KTU: Ignas Labutis 18, Matas Staniukaitis 12, Rokas Stankevičius 10.

Jonavos „Sporto klubas“: Tadas Sebežiovas 18, Karolis Šarukas 16, Lukas Grabauskas 11.

„Šilutė“ fantastiškai išsigelbėjo mače su „Rasais“

08.10.2016

Itin dramatišką pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate iškovojo „Šilutės“ (2-0) krepšininkai. Roberto Kuncaičio auklėtiniai namuose 80:79 (20:20, 23:25, 14:22, 23:12) nugalėjo Raseinių „Rasų“ (1-1) krepšininkus.

Likus žaisti mažiau nei minutei svečiai dar pirmavo 79:74, tačiau tuomet ir sustojo. Justas Nausėdas realizavo baudos metimus (76:79), Kajus Okmanas suklydo, o Augustas Šuliauskas skirtumą sumažino iki minimumo. Tam šeimininkams prireikė viso labo 10 sekundžių.

Iki mačo pabaigos likus 30 sekundžių „Rasų“ snaiperis Šarūnas Vingelis prametė tritaškį, o Simas Raupys pelnęs dvitaškį išvedė šeimininkus į priekį. Per likusias 9 sekundes svečiai prametė dvitaškį ir patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą.

„Šilutė“: Aurelijus Pukelis 16, Justas Nausėdas 14, Darius Kibildis ir Modestas Žaunieriūnas po 11.

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 23, Andrius Aleksandrovas 15, Evaldas Džiaugys 10.

„Delikatesas“ mačo pabaigoje palaužė „Perlo“ pasipriešinimą

08.10.2016

Pirmąją pergalę šiame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Mezon) sezone iškovojo Joniškio „Delikateso“ (1-1) komanda, kuri savo žiūrovų akivaizdoje po itin atkaklios kovos 91:84 (15:20, 27:22, 24:19, 25:23) parklupdė Vilniaus „Perlo“ (1-1) ekipą.

Roberto Stankevičiaus auklėtiniai savo pranašumą įrodė tik pačioje susitikimo pabaigoje. Ketvirtojo kėlinio viduryje šeimininkai dar turėjo minimalų deficitą 75:76, tačiau nedidelis spurtas 5:0 (80:76) leido jiems perimti mačo kontrolę bei užtikrintai sužaidžiant paskutines minutes iškovoti pergalę.

„Delikatesas“: Ignas Daukšys 20, Gediminas Žalalis 16, Domantas Šimaitis 15, Darius Griškėnas 11 (10 atk. kam.).

„Perlas“: Margiris Normantas 23, Domantas Vilys 13, Domantas Pipiras (11 atk. kam.) ir Arnas Beručka po 12.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ puolimo banga nepaliko vilčių mažeikiškiams

08.10.2016

Puikią formą Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezono pradžioje demonstruoja Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (2-0) komanda. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose 97:73 (28:16, 25:14, 23:17, 21:26) pranoko „Mažeikių“ (1-1) krepšininkus.

Uostamiesčio krepšininkai svečius į nokdauną pasiuntė dar pirmojoje mačo dalyje, kur prieš didžiąją pertrauką turėjo daugiau nei 20 taškų pranašumą (53:30).

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Mažeikiai“ bandė rodyti gyvybės ženklus ir po spurto 14:10 skirtumą sumažino iki 19 taškų (44:63). Visgi tuomet klaipėdiečiai be atsako pelnė 8 taškus iš eilės ir mačo baigtis tapo aiški.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai šiame mače puikiai atakavo iš žaidimo – tritaškius metė 46 proc. taiklumu (13/28), o dvitaškius metė 53 proc. taiklumu (24/45). Mažeikiškiai tritaškius metė vos 15 proc. taiklumu (3/20), o dvitaškius atakavo 45 proc. taiklumu (18/40).

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Džiugas Slavinskas 23 (9 atk. kam.), Aidas Einikis 20, Deividas Anužis 15, Mindaugas Stašys 11

„Mažeikiai“: Mantas Šerkšnas 16, Justinas Gečas 13, Tomas Miškinis ir Kostas Jonuška (8 atk. kam.) po 10.