Fantastiško T.Galecko žaidimo neužteko – „Vytis“ pratęsė bronzinę seriją

12.04.2017

Karjeros šou surengęs Tomas Galeckas pelnė daugiau nei pusę Raseinių „Rasų“ taškų, tačiau jo vedamai komandai nepavyko tiesiausiu keliu trumfuoti mažajame Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) finale.

Varžovų šturmą ketvirtajame kėlinyje atlaikęs Šakių „Vytis“ laimėjo trečiąjį tarpusavio mačą išvykoje 84:76 (21:14, 15:17, 24:17, 24:28) bei išplėšė ketvirtąsias serijos rungtynes.

Dabar „Rasai“ serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1. Kitas mačas penktadienį bus žaidžiamas Šakiuose.

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui, „Vytis“ buvo priekyje – 60:48. Tačiau tuomet dominavęs Galeckas pelnė 16 taškų iš eilės bei „Rasų“ deficitas sumažėjo iki trijų taškų – 67:70.

Paskui Tadas Sebežiovas pelnė du taškus su pražanga, Paulius Beliavičius pataikė dvitaškį, Galeckas suklydo, Augustinas Jankaitis dar pridėjo du taškus ir Šakių klubas susigrąžino mačo kontrolę į savo rankas – 77:69.

Įspūdingai žaidęs Galeckas aikštėje praleido 36 minutes, pelnė 37 taškus (12/15 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 10/12 baudos), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas, 4 kartus prasižengė, 3 sykius suklydo bei surinko 35 naudingumo balus.

Be jo, dviženklę pelnytų taškų ribą pasiekė tik Šarūnas Vingelis, pelnęs 10 taškų. Tuo metu „Vyčio“ gretose tokiu rezultatu išsiskyrė keturi žaidėjai, o rezultatyviausiai rungtyniavo 20 taškų surinkęs Paulius Beliavičius.

„Rasai“: Tomas Galeckas 37, Šarūnas Vingelis 10, Kajus Okmanas 9.

„Vytis“: Paulius Beliavičius 20, Gytis Radzevičius 19, Augustinas Jankaitis 15, Tadas Sebežiovas 11.

E.Šaulys: „Rytoj į rungtynes eisime kaip į karą“

12.04.2017

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ iš Klaipėdos grįžo su antruoju pralaimėjimu Mezon-NKL finalo serijoje ir labiau komplikuota situacija, tačiau suvalkiečiai ginklų nesudeda ir kategoriškai neigia, kad kova dėl titulo gynybos jau baigta.

Apie tai vakar iškart po rungtynių kalbėjo vyriausiasis „Sūduvos-Mantingos“ treneris Marius Kiltinavičius, kuris interviu metu uždegančiai rėžė: „Laimėsime namuose ir išlyginsime seriją Klaipėdoje.“

Ar trenerio žodžiai išjudins apsnūdusius auklėtinius? Su strategu be didelių diskusijų sutiko ir vienas komandos lyderių Evaldas Šaulys, tikindamas, kad trečiosios finalo serijos rungtynės Marijampolėje bus žūtbūtinės.

„Rytoj, kaip treneris ir sakė, bus mirk arba gyvenk rungtynės. Nori ar ne, bet rytoj laimėti būtina. Jei pralaimėtume rytoj, situacija būtų labai sunki. Rytoj į rungtynes eisime kaip į karą“, – nedvejodamas sakė E.Šaulys.

Marijampoliečiai kol kas niekaip neatranda ginklų prieš „Nafta-Uni-Akvaservis“ tandemą – Deividą Anužį ir Mindaugą Stašį. Pavyzdžiui, pastarasis pirmajame mače Marijampolėje pelnė 27 taškus, surinkdamas tiek pat naudingumo balų, o antrajame susitikime Klaipėdoje atseikėjo 26 taškus ir surinko 30 naudingumo balų.

Šaulio teigimu, puikią sportinę formą pasiekusius klaipėdiečius prie savo sirgalių lydėjo ir sėkmės faktorius. Tiesa, gynėjas neslepia – varžovų tandemas finale rungtyniauja itin solidžiai.

„Klaipėdiečiai pataikė labai sudėtingus metimus. Jie metė tiesiog fantastiškai. 60 proc. taiklumas, 16 tritaškių, iš kurių buvo ir laisvi, ir sudėtingi metimai atsilošus, per rankas, nuo lentos. Jie metė visaip. Ta komanda dabar yra geroje formoje.

Pralaimėjimą lėmė ir tai, kad rungtynių pradžioje bandėme žaisti po vieną, susidarė didelis skirtumas. Antroje pusėje atsigavome, bet vienas ar kitas klaipėdiečių tritaškis vėl juos nutolino“, – aiškino E.Šaulys.

Suvalkiečiai šį sezoną namuose pralaimėjo tik trečią kartą. Namų sienos „Sūduvai-Mantingai“ dažniausiai reikšdavo pergales, tačiau NKL čempionai nubausti buvo jau pirmajame serijos mače. Dabar Marijampolės klubas serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0-2, tad siekiant aukščiausio tikslo, marijampoliečiams būtina ketvirtadienio reabilitacija prieš savo sirgalius.

„Žiūrėsime, ar jiems visada viskas taip kris. Tie žaidėjai sportinės formos piką pasiekė pačiu laiku. Čia lemiamos kovos, finalas. Dabar turime rezultatą 0-2. Nieko gero, bet mes tikrai nepasiduosime“, – neabejoja E.Šaulys.

Dvi pergalės finale klaipėdiečiams galvos neapsuko

11.04.2017

Dvi pergales iš dviejų galimų Mezon-NKL finale iškovojusi Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ neskuba džiaugtis. Ji supranta, kad reguliariojo sezono nugalėtoja, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, yra pavojingas žvėris, galintis bet kada įkąsti.

„Mes dabar laimime 2-0, bet nėra jokios Euforijos, – po antrųjų finalo serijos rungtynių, kurias laimėjo 89:78, sakė klaipėdiečių kapitonas Viktoras Chodosovskis. – Mes puikiai suprantame, kokia yra Marijampolės komanda. Gali vieną dieną prieš juos laimėti, o kitą – gauti 30 taškų. Reikia 100 proc. koncentracijos. Visi jų žaidėjai – aukšto lygio, superinė komanda, todėl darome, ką galime. Mums kol kas geriau sekasi, bet viskas gali apsiversti.“

V.Chodosovskis grįžo į aikštę antrajame finalo serijos mače, kai pirmąjį praleido dėl plaučių uždegimo. Jis liko namie Klaipėdoje ir per kompiuterį stebėjo, kaip vos septyniais žaidėjais besivertusi uostamiesčio komanda Suvalkijos sostinėje laimėjo 84:80.

Pirmadienį ryte atėjęs į treniruotę, jis komandos draugams pažadėjo žengti į aikštę.

„Nieko nėra baisiau, nei žiūrėti, kaip tavo komanda žaidžia finale. Kai dar visi pervargę, žaidžia po 40 minučių… Buvo labai gaila tai matyti, todėl stengiausi kaip įmanoma greičiau atsistatyti, kad tik padėčiau komandai“, – pasakojo V.Chodosovskis.

Aikštėje jis praleido 23 minutes ir pelnė 13 taškų, visus juos – po ilgosios pertraukos.

Kapitonas atgaivino komandos puolimą, kai jis strigo trečiajame kėlinyje. Šio ketvirčio pabaigoje ir ketvirto pradžioje V.Chodosovskis pelnė 10 taškų iš eilės ir jo ekipa susigrąžino persvarą 60:56.

„Viktoras yra labai svarbus žaidėjas, jis mūsų kapitonas, siela, – po mačo kalbėjo „Naftos-Uni-Akvaservis“ vyriausiasis treneris Rytis Vaišvila. – Jis ir pats nuteikė vyrus, pats gerai sužaidė. Jis labai svarbus, bet mums kiekvienas žaidėjas svarbus. Su 8 žaidėjais su „Sūduva-Mantinga“ žaisti yra sunku.“

Klaipėdiečiams vis dar negali padėti sergantis Erikas Kubilius ir traumuotas Benas Bagdonavičius.

Finalo seriją pradėjusi su kur kas ilgesniu atsarginių žaidėjų suolo, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ finalo serijoje taip pat stipriai nukraujavo. Dėl Apendicito operacijos komandai nebepadės Ernestas Ežerskis, o kitas įžaidėjas Rytis Juknevičius rungtyniauja traumuotas.

„Juknevičius žaidžia praktiškai su viena nevaldoma ranka. Taip kad ilgo suolelio pranašumas – nedidelis“, – po dvikovos pabrėžė marijampoliečių strategas Marius Kiltinavičius.

Jo auklėtiniai antrajame finalo serijos mače panaikino 17 taškų deficitą, tačiau galiausiai nesulaikė klaipėdiečių snaiperių. Jie realizavo net 62 proc. tritaškių – 16/26.

„Man atrodo, kad Deividą Anužį ir Mindaugą Stašį šiandien visai neblogai stabdėme, tiesiog tie metimai, kuriuos jie šiandien pataikė… Atsilenkus, per rankas… Atrodė, kad jie per klyną mes tritaškius ir juos pataikys. Esu tikras, kad stipri sėkmė jų pusėje visą laiką nesitęs“, – sakė M.Kiltinavičius.

„Kai pataiko vienas, užsiveda ir kiti, – puikų pataikymą komentavo R.Vaišvila. – Tokiu procentu šį sezoną dar nesame metę. Kažkada turime ir mes pataikyti.“

Trečiosios serijos rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Marijampolėje.

Kapitoną susigrąžinusi „Nafta-Uni-Akvaservis“ įpusėjo kelionę link aukso

11.04.2017

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ iššvaistė 17 taškų persvarą, bet kai reikėjo, ją timptelėjo kapitonas. Po plaučių uždegimo į aikštę sugrįžęs Viktoras Chodosovkis antroje mačo pusėje pelnė visus 13 savo taškų ir uostamiesčio ekipa antrosiose Mezon-NKL finalo serijos rungtynėse 89:78 (21:12, 20:17, 14:27, 34:22) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Finalo serijoje iki keturių pergalių „Nafta-Uni-Akvaservis“ pirmauja 2-0. Trečiosios serijos rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Marijampolėje.

V.Chodosovskis liko Klaipėdoje per pirmąsias finalo serijos rungtynes, kurias jo ekipa laimėjo 84:80, nors vertėsi vos 7 žaidėjais. Matydamas tai, jis stengėsi kaip įmanoma greičiau grįžti į aikštę.

„Vakar treniruotėje chebrai pasakiau, kad nieko nėra baisiau, nei žiūrėti, kaip tavo komanda žaidžia finale, – po dvikovos pasakojo V.Chodosovskis. – Kai dar visi pervargę, žaidžia po 40 minučių... Buvo labai gaila tai matyti, todėl stengiausi kaip įmanoma greičiau atsistatyti, kad tik padėčiau komandai.“

Lyg ant sparnų pirmoje mačo pusėje žaidę šeimininkai po Mindaugo Stašio dvitaškio antrajame kėlinyje pirmavo 36:19, o dviženklę persvarą turėjo dar ir prasidėjus trečiajam ketvirčiui – 43:29.

Visgi tada „Naftos-Uni-Akvaservis“ puolimas ėmė strigti zoninėje marijampoliečių gynyboje, o tuo naudodamiesi svečiai ėmė artėti. Ketvirtį pradėję spurtu 12:4, po Antano Udro metimo jie priartėjo iki 41:45.

Šeimininkai tada nutolo 52:43, bet „Sūduva-Mantinga“ dar kartą spurtavo, šįkart pelnydama 10 taškų iš eilės, ir Kinu Ashtono Rochfordo dėjimas pirmą kartą nuo pirmojo kėlinio vidurio išvedė Suvalkijos atstovus į priekį – 53:52. Netrukus iš toli pataikęs V.Chodosovskis grąžino persvarą šeimininkams, bet po trijų kėlinių svečiai vis tik pirmavo.

Per pirmus du kėlinius pelnę vos 29 taškus, trečiajame „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjai surinko 27 ir pirmavo 56:55.

V.Chodosovskis ketvirtąjį kėlinį pradėjo 5 taškais iš eilės, M.Stašys pridėjo du tritaškius ir pakėlė pilnutėlę Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centro salę ant kojų – 66:59. Evaldas Lengvinas netrukus pridėjo 5 taškus iš eilės ir šeimininkai vėl įgijo dviženklę persvarą (75:64), kurią išlaikė iki dvikovos pabaigos.

„Mes dabar laimime 2-0, bet nėra jokios Euforijos, – sakė V.Chodosovskis. – Mes puikiai suprantame, kokia yra Marijampolės komanda. Gali vieną dieną prieš juos laimėti, o kitą – gauti 30 taškų. Reikia 100 proc. koncentracijos. Visi jų žaidėjai – aukšto lygio, superinė komanda, todėl darome, ką galime. Mums kol kas geriau sekasi, bet viskas gali apsiversti.“

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 26 (10 rez. perd., 10 kld.), Deividas Anužis 17, Evaldas Lengvinas 16, Viktoras Chodosovskis 13.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 19, Rytis Juknevičius 16, Antanas Udras 14.

M.Kiltinavičius: „Laimėsime Marijampolėje ir išlyginsime seriją Klaipėdoje“

11.04.2017

Nors Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Klaipėdoje vykusiose antrose finalo serijos rungtynėse patyrė dar vieną smūgį ir serijoje iki keturių pergalių dabar atsilieka jau 0-2, marijampoliečių vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius ir toliau tiki savo komandos sėkme.

Mezon-NKL čempionams kitos rungtynės – žūtbūtinės. Pralaimėjus ketvirtadienį savo sirgalių akivaizdoje, marijampoliečiai atsiliktų jau 0-3, o ketvirtosios rungtynės vyks Klaipėdoje. Tačiau treneris Kiltinavičius tokį variantą kategoriškai atmeta. Maža to, specialistas apie nesėkmę net negalvoja.

„Absoliučiai taip, – į klausimą, ar trečiosios finalo serijos rungtynės bus gyvybės ir mirties klausimas atsakė treneris. – Mes laimėsime tas rungtynes ir Klaipėdoje atvykę išlyginsime serijos rezultatą.“

Kiltinavičius žino, ką kalba. Būtent jo treniruojama komanda praėjusį sezoną į viršų kėlė Mezon-NKL trofėjų, tačiau šįmet marijampoliečiai nuo jo tolsta. Vis dėlto, „Sūduvos-Mantingos“ treneris mato ir teigiamų ženklų. Ypač gynyboje prieš „Naftos-Uni-Akvaservis“ lyderius – Mindaugą Stašį ir Deividą Anužį.

Šis tandemas šįkart sumetė atitinkamai po 26 ir 17 taškus. Nemažai, tačiau Kiltinavičiaus teigimu, dalis šių taškų buvo ir sėkmės faktorius.

„Man atrodo, kad Anužį ir Stašį šiandien visai neblogai stabdėme, tiesiog tie metimai, kuriuos jie šiandien pataikė… Atsilenkus, per rankas… Atrodė, kad jie per klyną mes tritaškius ir juos pataikys. Esu tikras, kad stipri sėkmė jų pusėje visą laiką nesitęs“, – sakė Kiltinavičius.

„Sūduva-Mantinga“ į duobę Klaipėdoje krito jau nuo pat pirmųjų susitikimo minučių, o po pirmosios mačo pusės svečių deficitas buvo dviženklis – 29:41.

„Pirmoje pusėje nebuvo komandinių veiksmų. Puolimas buvo visiškai išsibalansavęs. Antroje pusėje mes jau grįžome į rungtynes, nusiraminome. Darėme tai, ką buvome sutarę. Klaipėdos ekipa metė beprotiškai sunkius metimus. Be galo sunku žaisti, kai varžovai meta tokiu procentu“, – tikino Kiltinavičius.

Jei pirmose serijos rungtynėse Marijampolėje „Nafta-Uni-Akvaservis“ klubas rungtyniavo praktiškai septyniese, tai šįkart traumų viruso simptomus pajuto ir „Sūduva-Mantinga“. Be seniai traumuoto Mariaus Valukonio prisijungė ir Ernestas Ežerskis, kuris turėjo apendicito operaciją. Pilnavertiškai žaisti negali ir Rytis Juknevičius, tebejaučiantis rankos traumos padarinius.

Kiltinavičiaus teigimu, plačiai akcentuoto ilgesnio sūduviečių atsarginių suolelio faktoriaus nebėra.

„Kas tai akcentuoja, tiems reikia pasitikrinti informaciją. Šiandien nebuvo Ernesto Ežerskio. Juknevičius žaidžia su praktiškai nevaldoma ranka, taip kad ilgo suolelio pranašumas nedidelis“, – tvirtino strategas.

Šakiuose laimėję „Rasai“ – per žingsnį nuo bronzos

10.04.2017

Antrąją pergalę Mezon-NKL serijoje dėl trečiosios vietos iškovojo Raseinių „Rasų“ klubas. Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose 83:72 (28:22, 18:12, 18:17, 19:21) įveikė Šakių „Vytį“.

Serijoje iki trijų pergalių „Rasai“ jau pirmauja 2-0. Kitos serijos rungtynės trečiadienį vyks Raseiniuose.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 3 minutes „Rasų“ klubas susikrovė rekordinį 21 taško pranašumą (57:36), tačiau tuomet „Vytis“ ėmė mažinti deficitą – pelnė 6 taškus be atsako ir priartėjo iki 15 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti puspenktos minutės Šakių klubas po šešių iš eilės Gyčio Radzevičiaus taškų sumažino deficitą iki vienženklio (65:73). Lemiamomis minutėmis „Vytis“ dar kelis kartus buvo priartėjęs iki 8 taškų, tačiau labiau sumažinti atsilikimo nepajėgė.

Raseinių komandą į pergalę vedė fantastiškai iš toli pataikęs Šarūnas Vingelis. Jis per 30 minučių pelnė 25 taškus (2/4 dvit., 6/7 trit., 3/4 baudos), atkovojo du kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius 15 (6 atk. kam.), Tadas Sebežiovas 14, Gytis Radzevičius 12 (5 atk. kam.), Augustinas Jankaitis 9.

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 25 (6/7 trit.), Tomas Galeckas 14 (8/8 baudos, 7 rez. perd.), Andrius Aleksandrovas 13, Rokas Grinius 8 (5 atk. kam.), Kajus Okmanas 7 (7 rez. perd.).

M.Stašys: „Jei nerizikuosi, prieš „Sūduvą-Mantingą“ nelaimėsi“

08.04.2017

„Koks karys nenori būti generolu?“ – retoriškai po pirmųjų pergalingų Mezon-NKL finalo rungtynių klausė Mindaugas Stašys. Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkai kovoje dėl aukso nėra laikomi favoritais, tačiau pirmose rungtynėse klaipėdiečiai pademonstravo charakterį, žaisdami net ir be trijų svarbių žaidėjų.

Benas Bagdonavičius, Viktoras Chodosovskis ir Erikas Kubilius liko Klaipėdoje, tačiau „Nafta-Uni-Akvaservis“ nesutriko – Marijampolėje čempionus ji paguldė 84:80, taip atimdama aikštės pranašumą.

„Favoritai yra Marijampolės krepšininkai. Kaip bebūtų, bet taip yra. Ant popieriaus jų komanda yra stipresnė. Bet koks karys nenori tapti generolu? Mes tikėjome, kad galime ir padarėme tai“, – pasakojo Stašys.

Didžiąją susitikimo dalį Rytis Vaišvila aikštėje laikė tą patį penketuką – Stašį, Deividą Anužį, Igną Ramašauską, Edviną Alunderį ir Džiugą Slavinską. „Sūduvos-Mantingos“ treneris Marius Kiltinavičius po susitikimo kalbėjo, kad jo auklėtinius praretintos varžovų pajėgos greičiausiai užmigdė. Jam tarsi pritarė ir Stašys.

„Žaisti buvo tikrai sunku, iškrito rotacijos žaidėjai, nebuvo kam keisti, reikėjo atidirbti už tuos ligonius. Iškovojome sunkią pergalę. Nebuvo taip, kad atvykome ir netikėjome pergale. Galbūt Marijampolės komanda truputį atsipalaidavo, o kai jau susikaupė, buvo per vėlu. Vyrai šaunuoliai, ką šiandien padarė yra super. Vis tik dar laukia ilgas kelias“, – kalbėjo Stašys.

Uostamiesčio ekipa šiame susitikime pelnė 84 taškus, o vien nesulaikomai rungtyniavęs Stašio ir Anužio tandemas kartu sudėjus surinko 57 taškus. Marijampoliečiai priešnuodžių nerado ne tik prieš nesulaikomą duetą, bet ir prieš svečių zoninę gynybą. Stašys po mačo kalbėjo, kad tai buvo išankstinis trenerio Vaišvilos sumanymas.

„Tai buvo vienas iš taktikos dalykų, nes rotacijoje neturėjome aukštų žmonių, buvo tik du. Reikėjo kažką aukoti. Leidome kai kuriems mesti tritaškius, kažkas pasiteisino. Nerizikuosi – prieš juos nelaimėsi. Džiaugiamės, kad prieš mūsų zoninę gynybą jie nerado vaistų“, – kalbėjo 27 taškus pelnęs Stašys.

M. Kiltinavičius: „Blogiausia, kad žaidėme bijodami pralaimėti, o jie norėjo laimėti“

08.04.2017

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Mezon-NKL pirmenybių finalo serijos starte gavo netikėtą antausį. Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ gretose šiame susitikime nebuvo Eriko Kubiliaus, Viktoro Chodosovskio ir Beno Bagdonavičiaus – trijų startinio penketo žaidėjų. Vis tik panašu, kad čempionus tai užmigdė.

Klaipėdiečiai rungtyniavo praktiškai šešiese, kadangi Jonas Dumašius aikštelėje praleido viso labo 7 minutes, taigi svečiai taikė zoninę gynybą.

„Mus tai išmušė iš vėžių. Ruošėmės prieš vieną komandą, o atvyko kita. Mes tik vakar vakare girdėjome gandus, kad kelių žaidėjų nebus. Bet tai nebuvo pagrindinė problema, mes įmetėme 80 taškų“, – po susitikimo kalbėjo marijampoliečių vairininkas Marius Kiltinavičius.

„Sūduvą-Mantingą“ pirmoje finalo akistatoje žudė du „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandos žaidėjai – Deividas Anužis ir Mindaugas Stašys. Pirmasis pelnė 30 taškų (5/11 dvit., 4/6 trit., 8/11 baud. met.), o Stašys pridėjo 27 (4/9 dvit., 4/8 trit., 7/7 baud. met.).

Kiltinavičius pripažino, kad jo komandą sudraskė būtent šie du varžovai.

„Blogiausia tai, kad žaidėme bijodami pralaimėti, o svečiai žaidė norėdami laimėti. Tai yra dvi skirtingos proto būsenos. Rungtynėse buvome 37 minutes. Kai tik mesdavo sunkesnį metimą, tai iškart sugrąžindavo mūsų baimę. Buvo atkarpa, kai mums sekėsi, o jiems ne, tada mes gerai reagavome, bet mus nužudė du žaidėjai – Anužis ir Stašys. Jie sumetė tiek tolimus metimus, tiek iš prasiveržimo. Mes į tai neteisingai reagavome. Tai buvo blogiausiai“, – pasakojo Kiltinavičius.

Klaipėdos klubo žaidėjai šiame susitikime atidavė itin daug jėgų. Stašys šįkart rungtyniavo be keitimo Džiugas Slavinskas žaidė 36 minutes, o Anužis – 35. Vis tik Kiltinavičiaus teigimu, negausios pajėgos atrišo rankas varžovų lyderiams.

„Mes žaidėme bijodami pralaimėti, jie atvažiavo be kelių žaidėjų, bet be jokios įtampos. Buvo akivaizdu, kad du žaidėjai gaus laisvės ir tai buvo jų diena“, – kalbėjo treneris.

Nukraujavusi „Nafta-Uni-Akvaservis“ laimėjo pirmąjį finalo mūšį

08.04.2017

Deividas Anužis pelnė 30 taškų, Mindaugas Stašys pridėjo 27, ir jų vedama Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ pergalingai pradėjo Mezon-NKL finalo seriją. Uostamiesčio ekipa išvykoje 84:80 (17:17, 20:21, 28:22, 19:20) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1-0.

Svečiai trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje spurtavo 13:2, taip dviejų taškų deficitą paversdami 9 taškų persvara – 71:62.

Netrukus E.Šaulys smeigė ketvirtą tritaškį per kėlinį ir jo komanda nutolo 78:73, tačiau kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė Deividas Anužis.

Darius Griškėnas ir Mindaugas Stašys apsikeitė taikliais dvitaškiais, o tada svečiams persvarą grąžino vėl iš toli įmetęs D.Anužis – 81:80, likus žaisti 1 minutę ir 28 sek.

Šeimininkai taškų nebepelnė, o „Nafta-Uni-Akvaservis“ pergalę įtvirtino baudų metimais.

„Nebuvo taip, kad atvažiavome ir netikėjome. Tikėjome. Gal marijampoliečiai atsipalaidavo, pamatę, kad ne visi atvažiavome. O kai susikaupė, gal jau buvo per vėlu“, – po dvikovos kalbėjo be keitimų rungtyniavęs M.Stašys.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ Marijampolėje vertėsi vos 8 žaidėjais, namie palikusi apsirgusius Viktorą Chodosvskį, Eriką Kubilių ir traumuotą Beną Bagdonavičių.

Dėl to M.Stašys žaidė visas 40 minučių, o dar keturi krepšininkai rungtyniavo ilgiau nei po 34 minutes.

„Buvo sunku žaisti, bet nebuvo kam pakeisti iškritusių žaidėjų. Reikėjo atidirbti už ligonius“, – šypsojosi M.Stašys.

Antrosios finalo serijos rungtynės antradienį bus žaidžiamos Klaipėdoje.

„Sūduva-Mantinga“: Evaldas Šaulys 25, Darius Griškėnas 15, Gintautas Matulis 14.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Deividas Anužis 30, Mindaugas Stašys 27, Edvinas Alunderis 11.

Rungtynių reportažas:

Igno Ramašausko dėjimas:

Ar į NKL finalą grįžę klaipėdiečiai sugrąžins taurę į uostamiestį?

08.04.2017

Dar praėjusį sezoną Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ klubo treneris Rytis Vaišvila teigė iš atsinaujinusios komandos trofėjų nesitikintis, tačiau šį sezoną stratego treniruojama uostamiesčio kova priaugo iki realių pretendentų į Mezon-NKL trofėjų lygio.

Po praėjusio sezono komandoje nebeliko Deivido Keburio, Raido Naciaus, Ryčio Biliarto bei Arūno Mikalausko, tačiau R.Vaišvila prie savo kariaunos pridėjo tokius žaidėjus kaip Igną Ramašauską, Beną Bagdonavičių ar Deividą Anužį ir rezultatas – kaip ant delno.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ reguliariajame sezone liko antra, nusileisdama tik čempionės titulą ginančiai Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“, o atkrintamųjų starte, ketvirtfinalyje, 3-1 susitvarkė su „Šilute“.

Kaip vėliau paaiškėjo, čia uostamiesčio klubo mašina ir užsivedė – Klaipėdos klubas pusfinalyje nepaliko jokių vilčių Šakių „Vyčiui“, jį nušluodamas 3-0.

Pastarosios dvi vasaros „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandai pateikė daug pasikeitimų, tačiau nepaisant to, per paskutinius trejus metus šiai ekipai tai bus jau antrasis finalas. Kokia tokio stabilumo paslaptis?

„Pasikeitė daug žaidėjų, iš praėjusių metų komandos jaunimas išėjo į „Neptūną“. Atėjo kiti geri žaidėjai, pavyko suburti tikrai gerą, draugišką ir kovingą komandą. Taip ir pasiekėme tą finalą. Mūsų stiprybė yra vienybė, komanda yra lyg vienas kumštis. Nesu matęs, kad krepšininkai tarpusavyje pyktųsi, jie vieni kitus padrąsina. Kai komanda yra kaip vienas kumštis, tai labai padeda tuomet, kai rungtynėse sprendžiasi nugalėtojas“, – pergalių receptą atskleidė R.Vaišvila.

„Aš manau, kad daug ką lėmė, jog išliko komandos branduolys. 5-6 pagrindiniai žaidėjai likome tie patys, taip pat papildė krepšininkai, kurie NKL lygiu gerai žaidė savo klubuose. Žinojome, ką jie gali įnešti, susiklijavome gerai kaip komanda, dauguma mūsų esame klaipėdiečiai.

Taip ir einame po truputį į priekį. O kad nepasisekė pernai, tai dėl to, jog buvo daug traumų. Keitėsi vieni žaidėjai, atėjo kiti, aš pats pusei sezono iškritau, nebuvo kam mane pakeisti. Buvo daug tokių niuansų, jog jeigu šiek tiek kitaip būtų susiklostę, būtų irgi tas finalinis ketvertas. Taip gavosi, kad užšokome ant Marijampolės ir tik tuomet visi susilipdėme ir davėme gerą kovą. Marijampoliečiai patys sakė, kad buvo gera kova. Gavosi taip, kaip gavosi, nieko nepadarysi“, – kalbėjo „Nafta-Uni-Akvaservis“ gynėjas Mindaugas Stašys.

Nepaisant to, kad Klaipėdos komandos atstovai jaučiasi kaip vienas kumštis, jį kol kas kiek atpalaiduoja žaidėjų traumos. 2015-ųjų Mezon-NKL čempionams šių metų finale gali nepadėti net du svarbūs krepšininkai.

Erikas Kubilius šį sezoną vidutiniškai renka po 8,8 taško ir 10,3 naudingumo balo vidurkius, o Viktoras Chodosovskis, renkantis po 14 taškų, apskritai yra komandos lyderis. Gaila, tačiau išlieka tikimybė, jog šio tandemo Mezon-NKL finale nebus.

„Traumos rimtos. Viktorui Chodosovskiui – plaučių uždegimas, o Erikui Kubiliui įtaria meningitą. Tikriausiai viskas bus be jų. Aš negaliu tikėtis, medikai turi pasakyti. Aš to neforsuosiu. Juolab, jeigu plaučių uždegimas, tai žaidžiant gali įvykti komplikacijos ir žmogus gali tapti neįgaliu. Kaip sakys medikai, taip ir elgsimės“, – įvykių skubinti nebuvo linkęs R.Vaišvila.

2015-ųjų triumfą Klaipėdoje prisimena trys šio sezono sudėties „Nafta-Uni-Akvaservis“ žaidėjai ir Vaišvilos vadovaujamas trenerių štabas. Tiesa, šįmet finalai nebebus tokie, kokius juos prisimena klaipėdiečiai. Po formato pasikeitimų, šį sezoną čempionų taurės likimas paaiškės po finalo serijos iki keturių pergalių. Tokius pokyčius buvę čempionai vertina dvejopai.

„Aš manau, kad serija yra geresnis variantas, visų pirma, žiūrovams įdomiau. Kai buvo finalinis ketvertas, tai viską lemdavo vienos rungtynės. Tai komanda visą sezoną gali žaisti gerai, o tas vienas mačas nulemia visą sezoną. Serija yra geriau, tik galbūt finalas iki keturių pergalių yra per ilgas. Iki trijų būtų geriau, žaidžiant iki keturių pergalių turi turėti dvylika lygiaverčių žaidėjų“, – svarstė Vaišvila.

„Finalo serija yra palanku tiems, kurie yra sulipdę stiprų kolektyvą, kurie užėmė pirmąją vietą reguliariame sezone ir turi namų aikštės pranašumą. Tai turi didelę įtaką, nes namų aikštelė daug ką duoda. Kai nuvažiuoji kitur, yra kur kas sunkiau laimėti. Nėra neįveikiamų komandų. Tiesiog reikia visiems sužaisti, reikia visiems dirbti ir įmanoma.

Be abejo, Marijampolėje yra stipri komanda, LKL lygio. Nemanau, kad jie LKL žaistų blogiau nei „Šiauliai“ ar Kėdainių „Nevėžis“. Bet ir mūsų komanda šiemet demonstruoja puikų žaidimą, yra gerai sustyguota, kiekvienoje pozicijoje yra po stiprų žaidėją ir nuo suolo yra kylančių. Duosime kovą, o kaip bus – sunku pasakyti“, – kalbėjo M.Stašys.