„Naftai-Uni-Akvaservis“ – Klaipėdos mero padėka

03.05.2017

Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) vicečempionai Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai sulaukė miesto padėkos – juos iškilmingai Klaipėdos rotušėje priėmė ir pasveikino uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos sporto vadas Saulius Paliulis.

„Charakterio, vyriškumo ir azarto aikštėje jums tikrai netrūksta. Jūs daugybę metų demonstruojate puikų charakterį ir išlaikote aukštai iškeltą kartelę. Džiugu, kad puikiai reprezentuojate Klaipėdos vardą. Tai mūsų miestui yra didžiausia dovana“, – pabrėžė Klaipėdos meras.


Jis pasidžiaugė, kad „Naftos-Uni-Akvaservis“ vyrai NKL finalą pavertė tikra krepšinio švente ir kova iki paskutinės minutės. Finalo serijos favorite buvo vadinama „Sūduva-Mantinga“, tačiau klaipėdiečiai savo kovingumu pavergė krepšinio sirgalių širdis ir serijos metu jau krepšinio ekspertai nedrįso drąsiai teigti, kas taps čempionais. Serijoje iki keturių pergalių prireikė net lemiamų – septintųjų rungtynių.

„Serija buvo dramatiška. Jūs buvote verti aukso, tačiau šįkart lemiamose rungtynėse pritrūko šiek tiek sėkmės. Visgi klaipėdiečių širdyse jūs esate tikrieji čempionai“, – akcentavo V.Grubliauskas.

Jam antrino ir Klaipėdos sporto vadas S.Paliulis.

„Nuolat Klaipėdoje stebėjau šios komandos rungtynes ir širdis džiaugėsi, kad sirgalių minios, artėjant svarbiausioms kovoms, tik didėjo. Tai įrodo, kad demonstravote išties aukšto lygio žaidimą ir esate mėgstama komanda. Drąsiai galima pasakyti, kad jūsų kovingumas ir noras laimėti tiesiog pavergė klaipėdiečių širdis“, – kalbėjo Klaipėdos sporto vadas.

Susitikimo metu buvo pasidžiaugta, kad „Nafta-Uni-Akvaservis“ gyvuoja daugiau nei ketvirtį amžiaus. Per tą laikotarpį po dukart iškovoti čempionų (2007 ir 2015 m.), vicečempionų (2006 ir 2017 m.) titulai ir bronzos medaliai (2001 ir 2002 m.).

„Džiugu, kad auga gera pamaina „Neptūno“ komandai. Kiek man teko girdėti, šios abi Klaipėdos ekipos ketina užmegzti glaudesnius ryšius, nors ir šiaip per daugelį metų „Naftos-Uni-Akvaservis“ gretose savo sportinį kelią pradėjo, o vėliau „Neptūno“ gretose rungtyniavo būrys žaidėjų: Mindaugas Girdžiūnas, Deividas Gailius, Simas Galdikas, Arvydas Šikšnius, Marius Runkauskas, Valdas Vasylius ir dar būrys žinomų krepšininkų“, – pabrėžė S.Paliulis.

Pasak „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos kapitono Viktoro Chodosovskio, tokį puikų sezoną lėmė viso kolektyvo puikiai atliktas darbas.

„Ši komanda į kiekvienas rungtynes ėjo lyg į karą. Jautėme tvirtą vienas kito užnugarį ir tai mus stūmė į priekį. Žinojome, jei kam nors ir nepasiseks, už nugaros stovi būrys kareivių, kurie paduos ranką, padrąsins ir suteiks jėgų. Stengėmės niekada nepasiduoti ir tyliai ramiai keliauti savo tikslų link. Noriu pagirti trenerių štabą, komandos vadovus ir rėmėjus. Tai buvo vienas geriausiai organizuotų sezonų per visą mano žaidimą šioje ekipoje. Tikrai nieko netrūko, nebuvo jokių pašalinių rūpesčių, tiesiog reikėjo atlikti savo darbą aikštelėje“, – padėką žaidėjams, treneriams, komandos prezidentui Aleksandrui Lobačiovui, komandos vadovui Dainiui Vaiteliui, valdybos nariams Jonui Dumašiui, Laimonui Slavinskui ir rėmėjams išsakė V.Chodosovskis.

2016-2017 metų NKL vicečempionais tapo šie vyrai: Erikas Kubilius, Mindaugas Stašys, Džiugas Slavinskas, Jonas Dumašius, Andrius Skvarčinskas, Deividas Anužis, Evaldas Lengvinas, Ignas Ramašauskas, Edvinas Alunderis, Benas Bagdonavičius ir V. Chodosovskis. Vyr. treneris – Rytis Vaišvila, trenerio asistentas – Martynas Stankevičius, komandos fizinio pasirengimo treneris Laurynas Gendvilas.

NKL atkrintamųjų spėlionėje – P.Ambrazevičiaus įžvalgumas ir niekieno neatspėta „Vyčio“ pozicija

03.05.2017

Nacionalinė krepšinio lyga (Mezon-NKL) prieš prasidedant atkrintamosioms varžyboms apklausė 8 žinomus krepšinio ir visuomenės žmonės apie tai, kaip jie įsivaizdavo šių varžybų baigtį. Kaip įprasta, nuspėti Mezon-NKL atkrintamąsias pasirodė sudėtinga misija.

Iš 8 apklaustųjų vienintelis Paulius Ambrazevičius atspėjo visas 4 stipriausias lygos komandas, o tikslaus išsidėstymo pagal vietas nepavyko atspėti niekam.

Šakių „Vyčio“ rungtynes šį sezoną komentavęs P.Ambrazevičius visiškai atspėjo dviejų atkrintamųjų varžybų rezultatus („Perlo“ pergalę aštuntfinalyje ir „Rasų“ laimėjimą ketvirtfinalyje) ir vienintelis nuspėjo, kad į pusfinalius pateks Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, „Rasai“, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ir „Vytis“.

6 totalizatoriuje dalyvavę žmonės suklydo pasirinkdami po vieną komandą. Edgaras Ulanovas, Dalia Belickaitė, Vladas Garastas ir Donatas Sabeckis manė, kad vietoje „Vyčio“ ketvertuke bus „Telšiai“, Jurgita Štreimikytė-Virbickienė tikėjo „Perlo“ galimybėmis įveikti „Rasus“, o Povilas Butkevičius manė, kad vietoje „Naftos-Uni-Akvaservis“ bus „Šilutė“.

Arvydas Gronskis suklydo spėdamas dviejų ketvirtfinalių porų nugalėtojus – jis tikėjo „Perlo“ ir „Telšių“ sėkme.

Nors P.Ambrazevičius teisingai pasirinko ketvertuką, jam nepavyko įvardyti nė vienos tikslios trejetuko vietos. Komikas manė, kad čempionais taps „Vytis“, įveikęs „Sūduvą-Mantingą“, o trečią vietą prognozavo „Naftai-Uni-Akvaservis“.

Tris ketvertuko vietas (pirmą, antrą ir ketvirtą) visiškai tiksliai įvardijo du žmonės – D.Belickaitė ir V.Garastas.

Įdomu tai, kad niekas iš spėjusiųjų nemanė, kad trečią poziciją užims „Vytis“, o trys respondentai jam prognozavo antrąją vietą.

„Vytis“ atsisveikino su treneriu V.Sirvydžiu

02.05.2017

Virginijus Sirvydis baigia darbą Šakių „Vyčio“ komandos vyriausiojo trenerio poste. Strategas Šakių miesto ekipai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse padėjo iškovoti bronzos medalius.

Mažajame finale „Vytis“, nepaisant to, kad serijoje buvo atsilikęs 0:2, įveikė Raseinių „Rasų“ ekipą. Reguliariajame sezone šeštąją vietą užėmusi komanda savo pasirodymą baigė ant prizininkų pakylos.

„Šį karjeros etapą vertinčiau neblogai. Sezonas buvo banguotas, bet finišas tikrai, manau, geras. Tiesiog pavyko nuteikti žaidėjus lemiamoms kovoms.


Išaugo jų žinių bagažas, krepšininkai suprato, kad kiekvienas treneris suteikia galimybę sužinoti ką nors naujo. Manau, kad iš manęs jie pasisėmė nemažai. Tai ir buvo matyti sezono pabaigoje“, – sezoną apibendrino ir sėkmės receptą įvardijo treneris.

„Patirtis su kiekviena komanda, su skirtingais žaidėjais, su skirtingomis komandų vadovybėmis yra didžiulė. Kiekvienas sezonas suteikia teigiamos patirties ir ji kaupiasi“, – taip V.Sirvydis kalbėjo apie tai, ką jam davė „Vytyje“ praleistas laikas.

Per savo karjerą NKL V.Sirvydis ekipoms, kuriose dirbo, triskart iš eilės padėjo patekti tarp keturių stipriausių čempionate.

Lietuvos krepšinio fanų komanda „Vytis“ dėkoja treneriui už atsidavimą ir pirmuosius medalius komandos istorijoje bei linki sėkmės tolesnėje karjeroje.

Gražiausias finalų epizodas – čempioniškas skrydis

27.04.2017

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ataka penktosiose finalo serijos rungtynėse tapo gražiausiu Mezon-NKL finalų epizodu.

Greitoje atakoje marijampoliečių kapitonas Gintautas Matulis pakabino kamuolį ore Antanui Ufrui, o šis galingai įkrovė iš viršaus.

Dešimtuke atrinkti epizodai iš didžiojo ir mažojo finalo serijų, kuriose atitinkamai kovėsi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ir Raseinių „Rasai“ – Šakių „Vytis“.

Naudingiausias finalo serijos žaidėjas – G.Matulis, reguliariojo sezono – L.Birutis

23.04.2017

Antrą kartą Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionu tapęs Gintautas Matulis išrinktas naudingiausiu finalo serijos krepšininku. Tuo metu naudingiausiu reguliariojo sezono krepšininku tapo Kauno „Žalgirio-2“ komandos talentas Laurynas Birutis.

Jie ir kiti geriausi 2016-2017 m. sezono Mezon-NKL žaidėjai apdovanoti sezono uždarymo ceremonijoje, kuri sekmadienį vyko Kaune.

30-metis G.Matulis finalo serijoje vidutiniškai pelnydavo po 12,7 taško, atkovodavo po 3,4 kamuolio ir atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo. Du jo fantastiški pasirodymai nulėmė „Sūduvos-Mantingos“ pergales ketvirtajame ir penktajame finalo serijos mačuose.
 

Ketvirtojoje dvikovoje G.Matulis iki ilgosios pertraukos pelnė 26 iš savo 29 taškų, o toks pasirodymas padėjo susikrauti pergalingą persvarą. Penktajame mače Suvalkijos klubo kapitonas vien ketvirtajame kėlinyje surinko 17 iš savo 19 taškų, o jo komanda lemiamame ketvirtyje panaikino 14 taškų deficitą ir iškovojo pergalę.

Septintųjų finalo serijos rungtynių jis negalėjo baigti dėl kelio traumos, tačiau likusi komanda pasitempė ir šventė lemiamą pergalę.

„Jaučiuosi keistai, nes tikrai to nesitikėjau. Gal davė dėl to, kad sužaidžiau ir už Marijampolę, ir už Klaipėdą, kai į minusą žaidžiau, – po apdovanojimų ceremonijos šypsojosi G.Matulis. – Manau, šio titulo labiau nusipelnęs buvo Evaldas Šaulys. Tautvydas Kliučinykas irgi pakilo iš pelenų. Kiekvienas žaidėjas kažką įnešė. Kaip sakė treneris Rytis Vaišvila, kurį labai gerbiu, kad apdovanojimą galima išdalinti į kelias dalis. Apdovanojimas, kurį gavau aš, yra visos komandos. Be jų tikėjimo ir trenerio pasitikėjimo nebūčiau to padaręs.“

G.Matulis lygos trenerių buvo išrinktas ir geriausiai besiginančiu Mezon-NKL žaidėju. Per 47 rungtynes jis vidutiniškai perimdavo po 1,6 kamuolio, blokuodavo po 0,5 metimo ir atkovodavo po 3,8 kamuolio.
 


Naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju tapęs Laurynas Birutis buvo ir efektyviausias lygos žaidėjas. 19-metis krepšininkas per 45 rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 17,4 taško, atkovodavo po 9 kamuolius ir rinkdavo po 25,9 naudingumo balo.

„Žalgirio-2“ aukštaūgis keturis kartus tapo geriausiu Mezon-NKL savaitės žaidėju, o įspūdingiausią sezono pasirodymą surengė mače su Jonavos sporto klubu, kai pelnė 25 taškus, atkovojo 13 kamuolių, blokavo 8 metimus ir surinko 44 naudingumo balus. Dar du kartus jis surinko po 41 naudingumo balą.

Kadangi L.Birutis šiuo metu gina Prienų–Birštono „Vytauto“ komandos garbę, apdovanojimų ceremonijoje jo nebuvo – prizą vietoje komandos draugo atsiėmė Gytis Masiulis.

G.Matulis ir L.Birutis pateko į geriausių lygos žaidėjų simbolinį penketą. Jame taip pat yra Raseinių „Rasų“ komandos gynėjas Tomas Galeckas, „Sūduvos-Mantingos“ gynėjas Evaldas Šaulys ir Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ kapitonas Viktoras Chodosovskis.
 


22 metų 182 cm ūgio T.Galeckas šį sezoną labai ženkliai pagerino savo rodiklius.
Jo rezultatyvumas, lyginant su pernai metais, šoko nuo 8,2 taško iki 16,1. Rezultatyvių perdavimų rodiklis – nuo 4,4 iki 7. Tritaškių taiklumas – nuo 32,7 iki 39,3 proc.

Pirmą kartą Mezon-NKL čempionu tapęs E.Šaulys per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 14,6 taško, atkovodavo po 5,3 kamuolio, atlikdavo po 2,9 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 18,1 naudingumo balo. Pastarasis rodiklis buvo penktas geriausias lygoje.

27 metų dvimetrinis V.Chodosovskis šį sezoną sužaidė 50 rungtynių ir per jas pelnydavo po 13,9 taško, atkovodavo po 6,6 kamuolio ir rinkdavo po 16,8 naudingumo balų.

Geriausiu lygos treneriu išrinktas Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ strategas Rytis Vaišvila. Jo treniruojama uostamiesčio ekipa užėmė antrąją vietą reguliariajame sezone, o finalo serijoje tik po septynerių rungtynių trilerio nusileido „Sūduvai-Mantingai“.

R.Vaišvila „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandai vadovauja nuo 2013 metų ir su ja 2015 metais tapo NKL čempionu.

„Be komandos aš nebūčiau gavęs šio įvertinimo, todėl galiu jį padalinti į 14 dalių – 12 žaidėjų ir 2 treneriai. Dėkoju jiems, be jų nebūtų ir šito prizo“, – sakė R.Vaišvila.

Geriausiu mažojo finalo serijos žaidėju išrinktas Šakių „Vyčio“ komandos kapitonas Paulius Beliavičius. 29 metų gynėjas serijoje dėl trečiosios vietos vidutiniškai pelnydavo po 11,4 taško, atkovodavo po 4,2 kamuolio ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus.

Labiausiai patobulėjusiu sezono žaidėju išrinktas „Žalgirio-2“ talentas Gytis Masiulis. Jo rezultatyvumas šį sezoną, lyginant su praėjusiu, išaugo nuo 5,8 iki 16,3 taško, atkovotų kamuolių – nuo 3,4 iki 8,1, o naudingumo balų – nuo 6,5 iki 23,5. Pagal efektyvumą jis buvo antras žaidėjas lygoje.

„Per tuos metus viską pagerinau, – sakė G.Masiulis. – Pernai metais daug ko trūko, ir metimas šlubuodavo, ir jėgos trūkdavo. Dabar visą vasarą pradirbau individualiai ir, manau, man tai davė daug naudos.“

Geriausiu Mezon-NKL jaunuoju krepšininku tapo Molėtų „Ežerūno“ talentas Dovydas Giedraitis. 16-metis gynėjas gruodžio pradžioje prisijungė prie Molėtų komandos ir greitai tapo vienu geriausių komandos žaidėjų. Per rungtynes jis vidutiniškai pelnydavo po 13,6 taško, atlikdavo po 4,5 rezultatyvaus perdavimo, atkovodavo po 3,2 kamuolio ir rinkdavo po 15,5 naudingumo balo.

Jis ceremonijoje nedalyvavo, nes sekmadienį žaidė Moksleivių krepšinio lygos (MKL) rungtynėse.

Efektingiausiu sezono žaidėju, dažniausiai besisvečiavusiu savaitiniuose „Top 10“ epizoduose, išrinktas „Nafta-Uni-Akvaservis“ skrajoklis Erikas Kubilius. Sezono uždarymo ceremonijoje taip pat apdovanotas „NKL Dunk“ konkurse triumfavęs „Telšių“ atstovas Vilius Pocius.
 

Antrąkart čempionu tapusio G.Matulio nesustabdė ir trauma

22.04.2017

Kai Gintautas Matulis dėl traumos buvo priverstas palikti aikštę, Evaldas Šaulys suprato, kad jis turi pasitempti. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ neteko jau trečio gynėjo finalo serijoje, todėl likusiems krepšininkams neliko nieko kitaip, kaip žaisti už du.

E.Šaulys pasitempė – jis pataikė 5 tritaškius, pelnė 19 taškų ir šeštą kartą finalo serijoje surinko dviženklį taškų skaičių. 

Jo vedama „Sūduva-Mantinga“ 86:71 nugalėjo Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“ ir antrus metus iš eilės triumfavo Mezon-NKL pirmenybėse. E.Šauliui tai buvo pirmasis karjeros titulas.


„Pirmą kartą žaidžiau finale, anksčiau nežaidęs net pusfinalyje, todėl geras jausmas tapti čempionu, – po dvikovos kalbėjo E.Šaulys. – Daug emocijų, visi laimingi.

Tapome čempionais, to norėjau, to ir siekiau. Atėjau į tą komandą norėdamas laimėti čempionatą.“

Finalo serijoje jis per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 12,9 taško, atkovodavo po 4,7 kamuolio, atlikdavo po 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir perimdavo po 2,1 kamuolio.

Tai vainikavo jo puikų sezoną, kuriame per 48 rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 13 taškų, atkovodavo po 5,3 ir perimdavo po 2,2 kamuolio bei atlikdavo po 2,9 rezultatyvaus perdavimo.
 


„Į „Žalgirį“ jį“, – šūktelėjo G.Matulis, kai išgirdo, kad E.Šaulio klausiama apie asmeninį sezono pasirodymą. 

Pats E.Šaulys buvo kuklesnis.

„Nežinau, sezonas buvo banguotas. Pirmoje sezono pusėje žaidžiau geriau, o antroje – bangavau“, – atsakė E.Šaulys.

Itin solidų sezoną turėjo ir G.Matulis. Finale dukart jo asmeniniai pasirodymai ištempė „Sūduvą-Mantingą“ į pergales, o per septynerias finalo rungtynes jis vidutiniškai rinko po 12,7 taško.

Lemiamos dvikovos jis nebaigė dėl traumos ir, kai atsiėmė čempionų taurę, Marijampolės klubo kapitono akyse spindėjo ašaros.

„Paslydau ir „suvaikščiojo“ kelis, – traumos epizodą prisiminė G.Matulis. – Žiūrėsime po tyrimų, kiek rimta. Šiandien nesvarbu, šiandien švęsime.“

G.Matuliui tai buvo trečias iš eilės finalas ir antras paeiliui čempiono titulas. Jam pirmą kartą teko žaisti finalo serijoje ir šis modelis patiko labiau už finalo ketvertą.

„Šita serija buvo labai varginanti. Kiekvienas pasakytų, kad kas antrą dieną žaisti yra daug reikalų. Man labiau patiko serija, bet turėtų būti ilgesnės pertraukos. Kas čia šiandien dėjosi, koks anšlagas. Nauja salė reikalinga kaip oras.“

G.Matulio paminėta salė bus pagrindinis kliuvinys „Sūduvai-Mantingai“ siekiant vietos Lietuvos krepšinio lygoje. Marijampolėje kol kas dar nepradėta naujos arenos statyba, o dabartinė neatitinka LKL reikalavimų.
 R.Vaišvila apie marijampoliečių pataikymą: „Mums nusviro rankos“

22.04.2017

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandos treneris Rytis Vaišvila iki septintųjų Mezon-NKL finalo serijos rungtynių pabaigos dar likus minutei sveikino savo žaidėjus su puikia kova. Treneris visiems žaidėjams paspaudė rankas, o gerų žodžių nepagailėjo po susitikimo.

„Noriu pasveikinti varžovus su pergale. Marijampoliečiai buvo stipresni ir tiek. Dėkoju ir savo žaidėjams už sezoną, niekas netikėjo, kad taip kovosime. Dėkoju ir trenerių štabui, kuris atliko fantastinį darbą. Vadovybei, kuri šįmet suteikė geras sąlygas. Aišku, sirgaliams, kurie atvyko“, – teigė Vaišvila.

Jo kariauną septintose serijos rungtynėse tiesiog skandino puikus marijampoliečių tritaškių pataikymas. „Sūduva-Mantinga“ šįkart pataikė 16 tolimų metimų, o Vaišvila po mačo pripažino, kad būtent tolimi šeimininkų metimai jo kariauną ir pribaigė.

„Jau lyg ir buvome perlaužę rungtynių eigą, bet jie sumetė porą tritaškių ir tada vėl... Tada žaidėjams jau truputį nusviro rankos“, – trumpai komentavo treneris.

Vaišvilos treniruojama „Nafta-Uni-Akvaservis“ tapo tikru finalo serijos netikėtumu. Net be trijų svarbių žaidėjų kovą finale pradėję klaipėdiečiai sugebėjo du pirmuosius mačus laimėti, o marijampoliečiams susigrąžinus iniciatyvą, dar kartą laimėti ir išplėšti septintąjį serijos mačą.

Vaišvilos teigimu, tokio atkaklumo pagrindas – tikėjimas.

„Visi tikėjosi, kad bus 4-0 ir viskas. Mes tikėjome savimi, aš tikėjau vyrais, o jie – manimi. Taigi sukovojome garbingai ir turime sidabro medalius. Tai – puikus rezultatas. Pasakiau vyrams, kad nėra ko liūdėti“, – auklėtiniais didžiavosi Vaišvila.

 

M.Kiltinavičius: „Šįmet triumfuoti buvo sunkiau nei pernai“

22.04.2017

Marius Kiltinavičius po finalinės sirenos pirmiausiai puolė ne į savo auklėtinių, o į žmonos glėbį. „Sūduvos-Mantingos“ vairininkui tai buvo jau antras Mezon-NKL trofėjus iš eilės, tačiau čempioniškas jausmas lieka toks pat neapsakomas.

„Pilnatvė širdyje ir didelis dėkingumas vyrams. Tai viską pasako. Tas dėkingumas... Jame daug. Charakteris mums padėjo. Tai, kad sunkiausiu metu mes nepasidavėme. Be to dar daug krepšinio detalių. Bet pamatas mums padėjo, kad sunkiausiu metu buvome komanda. Tai didžiulė įtampa.

Šie du titulai yra nesulyginimi. Pernai buvo be galo saldus jausmas, šįmet irgi. Negalima sulyginti“, – po pergalės pasakojo Kiltinavičius.

Neabejotinais šios serijos favoritais buvo laikomi Marijampolės krepšininkai, tačiau nepaisant to, jų varžovai Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ sugebėjo išlyginti serijos rezultatą ir išplėšti lemiamas rungtynes. Vis tik Kiltinavičius sutiko, kad favoritų etiketės jo auklėtiniai neprisiėmė.

„Mes negalvojome, ar mes favoritai. Ėjome ir žaidėme. Dabar, aišku, lengviau. Buvo velniškai sunki serija. Buvo rungtynių, kur Anužis ir Stašys buvo fenomenalūs. Viktoro jėgą visi matė. Tai buvo be galo sunki serija“, – teigė Kiltinavičius.

Dabar strategas jau gali sulyginti dvejų pastarųjų metų triumfo jausmą. Tiesa, skirtumas vienas – pernai „Sūduva-Mantinga“ triumfavo finalo ketverte, o šįmet sūduviečiai džiaugėsi po kovos finalinėje serijoje.

„Šįmet buvo sunkiau, nes žaisti tris serijas ir kuomet jos suspaustos... Dabar buvo septynerios rungtynės... Kai kurie vyrai, kaip Anužis, žaidė iš rezervų. Kas antrą dieną žaidžiant ir atiduodant viską...“, – tvirtino specialistas.

Tritaškiais prapliupusi „Sūduva-Mantinga“ apgynė Mezon-NKL čempionų titulą

22.04.2017

Prireikė maksimalaus rungtynių skaičiaus, dėl traumų buvo prarasti trys žaidėjai, bet Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ galiausiai apgynė Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionų titulą.

Septintosiose finalo serijos rungtynėse Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namie 86:71 (20:19, 17:14, 30:18, 20:19) nugalėjo Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“ ir laimėjo finalo seriją 4-3.

Užtikrintai tapę reguliariojo sezono nugalėtojais, marijampoliečiai finale sutiko rimtesnį pasipriešinimą nei galėjo tikėtis. Pralaimėję pirmąsias dvejas serijos rungtynes, po to jie iškovojo tris pergales iš eilės, tačiau „Naftos-Uni-Akvaservis“ laimėjimas šeštajame mače Klaipėdoje išplėšė lemiamą akistatą.

Septintojoje dvikovoje „Sūduva-Mantinga“ dėl kelio traumos neteko kapitono Gintauto Matulio ir tai buvo jau trečia tokia netektis serijoje. Po pirmųjų finalo rungtynių dėl apendicito operacijos iš rikiuotės iškrito Ernestas Ežerskis, o trečiajame mače šlaunį susižeidė kitas įžaidėjas Rytis Juknevičius.

Nepaisant visų netekčių, paskutinių finalo rungtynių trečiajame kėlinyje marijampoliečiai susikrovė pergalingą persvarą. Kėlinį jie pradėjo spurtu 17:5 ir nutolo 54:38.

Tuomet klaipėdiečiai pelnė 7 taškus be atsako ir sugrįžo į kovą, bet iki kėlinio pabaigos „Sūduva-Mantinga“ atgavo 16 taškų persvarą – 67:51.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ nepasidavė ir, tempiama Eriko Kubiliaus, priartėjo iki 64:72. Visgi kiekvieną klaipėdiečių spurtą numalšindavo tolimi marijampoliečių metimai. „Sūduva-Mantinga“ pataikė 16 tritaškių ir jais surinko daugiau nei pusę visų savo taškų.

5 tritaškius pataikęs Evaldas Šaulys surinko 19 taškų, tris kartus iš toli įmetė Tautvydas Kliučinykas, po du kartus iš toli pasižymėjo Aurimas Kieža, Dominykas Domarkas, Antanas Udras ir Darius Griškėnas.
 


10 taškų be atsako antrajame kėlinyje pelnę marijampoliečiai atitrūko dar tada, kai po Dariaus Griškėno tritaškio pirmavo 32:21. Šeimininkų spurtą nutraukė tritaškį pataikęs Viktoras Chodosovskis, o marijampoliečių reikalus netrukus sukomplikavo G.Matulio trauma.

Besiverždamas link krepšio, „Sūduvos-Mantingos“ kapitonas paslydo ant parketo ir stipriai nikstelėjo kelį. Iki suolo jį palydėjo komandos draugai ir daugiau į aikštę G.Matulis nebegrįžo.

Klaipėdiečiai prieš ilgąją pertrauką sumažino atsilikimą iki 33:37, tačiau trečiajame kėlinyje šeimininkai surengė pergalingą spurtą.

„Sūduva-Mantinga“: Evaldas Šaulys ir Darius Griškėnas po 19, Antanas Udras 13.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Erikas Kubilius ir Viktoras Chodosovskis po 16, Mindaugas Stašys 12.
 

Septynerių rungtynių finalo serija – tik antrą kartą lygos istorijoje

22.04.2017

Šiandien Marijampolėje paaiškės 2017 metų Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionai. Septintosiose finalo serijos rungtynėse vietos „Sūduva-Mantinga“ priims Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“.

Dramatiškoje finalo serijoje dvi pirmąsias pergales iškovojo klaipėdiečiai, po to 3 kartus iš eilės triumfavo Suvalkijos atstovai, o šeštajame serijos mače laimėję „Naftos-Uni-Akvaservis“ žaidėjai lėmė tai, kad prireiks septintųjų rungtynių.

Tai bus vos antroji istorijoje Mezon-NKL finalo serija, kuriai prireiks septintųjų rungtynių. Pirmą ir iki šiol vienintelį kartą tai buvo užfiksuota 2009 metais.

Tuomet Prienų „Rūdupis“, treniruojamas Virginijaus Šeškaus, septintajame serijos mače 79:70 palaužė Pakruojo „Merestą“. Pastaroji serijoje pirmavo 1-0 ir 2-1, tačiau galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Čempionų gretose tuomet žaidė Andrius Giedraitis (20 taškų lemiamose rungtynėse) ir Kęstutis Šeštokas (18 taškų). „Merestos“ komandai atstovavo tuomet beveik 19 metų Gediminas Orelikas. Finalo serijoje jis pelnydavo vidutiniškai po 16,3 taško, tačiau lemiamame mače surinko vos 8.

Mezon-NKL finalo serijose iki keturių pergalių buvo kovojama 2008-2010 metais. Pirmąją tokią seriją 4-2 laimėjo Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“, kuri 4-2 palaužė Palangos „Naglį-Adakrį“. 2010 metais palangiškiai triumfavo, kai 4-1 įveikė Jonavos „Triobet“ komandą.

Nuo 2011 iki 2016 metų Mezon-NKL čempionai paaiškėdavo finalo ketverto varžybose.

Šio sezono finalininkai jau žino, ką reiškia tapti Mezon-NKL čempionų. „Nafta-Uni-Akvaservis“ tai yra padarę dukart (2007 ir 2015 metais), o „Sūduva-Mantinga“ triumfavo pernai.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports