NKL finalo ketvertas – Palangoje

05.04.2016

Keturios stipriausios NKL komandos dėl čempionų taurės šį sezoną kovos Palangoje. Čia balandžio 23-24 dienomis bus surengtos finalo ketverto varžybos.

Balandžio 23-ąją, šeštadienį, bus sužaistos dvejos pusfinalio rungtynės, o tarp jų įvyks įgūdžių konkursas, kuriame dalyvaus po vieną kiekvienos komandos narį.

Balandžio 24-ąją, sekmadienį, bus sužaisti mažojo ir didžiojo finalo mačai, o tarp šių dvikovų įvyks NKL snaiperio ir oro karaliaus konkursai.

• 17 val.: Rungtynės dėl 1-osios vietos

Visos finalo ketverto rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos internetu, o finalo mačą transliuos TV6.

NKL finalinio ketverto metu bus apdovanotas geriausi NKL reguliaraus sezono žaidėjai, treneris ir teisėjas. Turnyre šoks NKL geriausių šokėjų konkurso nugalėtojos.

Šiuo metu vykstančiuose NKL ketvirtfinaliuose serijose iki trijų pergalių kovoja šios komandos:

• Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (šiuo metu 0-1)
  • Šakių „Vytis“ – Jonavos „Petrochema-Dextera“ (0-1)
  • „Mažeikiai“ – Kauno „Žalgiris-2“ (0-1)
  • „Palanga“ – Vilniaus „Perlas-2“ (1-0)

Į JAV išvykęs Martynas Varnas praleis artimiausius susitikimus

05.04.2016

Kauno „Žalgirio-2“ gynėjas Martynas Varnas NKL ketvirtfinalio serijos pirmose rungtynėse vedė savo komandą į pergalę prieš „Mažeikių“ klubą, tačiau daugiau serijoje gali ir nepasirodyti.

Vienas jaunųjų žalgiriečių lyderių išvyko į „Nike Hoop Summit“ stovyklą Jungtinėse Amerikos valstijose, kuriose balandžio 9-ąją dieną Portlande atstovaus pasaulio rinktinei mače prieš bendraamžius iš JAV.

19-os metų 196 cm ūgio krepšininkas pirmajame susitikime su „Mažeikiais“ buvo rezultatyviausias kauniečių komandoje. 38 minutes aikštėje praleidęs Varnas pelnė 15 taškų (4/8 trit., 3/4 baudos) ir atkovojo 2 kamuolius bei išprovokavo 5 pražangas.

„Žalgiris-2“ rungtynėse triumfavo 72:66 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Kitas susitikimas bus žaidžiamos šiandien Kaune, 18 valandą.

Varnas jauniesiems žalgiriečiams spės padėti tik tuo atveju, jeigu bus žaidžiamos penktosios serijos rungtynės.

Vienas perspektyviausių savo kartos žaidėjų Varnas į tokias stovyklas vyksta ne pirmą kartą. Praėjusią vasarą jis dalyvavo Europos jaunųjų žvaigždžių mače, o anksčiau yra pasirodęs prestižinėje talentų stovykloje „Krepšinis be sienų“, kuri vyksta NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio metu.

Šį sezoną Varnas NKL pirmenybėse vidutiniškai per 31 minutę pelno po 14 taškų, atkovoja po 3,4 kamuolio, atlieka po 2,7 rezultatyvaus perdavimo ir perima po 1 kamuolį.

Krepšininkas renka po 13,6 naudingumo balų ir savo komandoje pagal šį rodiklį yra nepralenkiamas.

K. Naruševičius: „Pergalė Šakiuose bus nieko verta, jei pralaimėsime likusias rungtynes“

04.04.2016

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ komanda jau pirmose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse pateikė staigmeną ir Šakiuose 90:81 palaužė vieną pirmenybių favoritų Šakių „Vytį“.

Antrosios serijos rungtynės jau keliasi į Jonavą, kur rytoj, antradienį, komandos nuo 18 val. pradės dar vieną dvikovą dėl pergalės. Pirmieji išsiveržę į priekį serijoje jonaviečiai nedžiūgauja, bent jau taip kalba vyriausiasis „Petrochemos-Dexteros“ komandos treneris Kęstutis Naruševičius, kurį prieš antrąsias rungtynes su „Vyčio“ ekipa pakalbino tinklalapis „jsk.lt“.

- Treneri, kokios yra Jūsų mintys po pirmųjų ketvirtfinalio serijos rungtynių Šakiuose?

- Tai buvo emocinės rungtynės. Galbūt buvo daugiau tokių „vienas prieš vieną“ mikrodvikovų, kuriose mums pavyko įrodyti savo pranašumą, ir kuriose tikrai neblogai skaitėme situacijas. Aišku, pirmoje rungtynių pusėje pataikėme ir kelis sudėtingus metimus. Apskritai, vertinčiau, kad Šakiuose rungtynės buvo labai emocingos. Galbūt buvo mažiau taktinių dalykų, o daugiau individualių žaidėjų sprendimų priėmimo situacijų.

- „Vytis“ nugalėtas, tačiau iki sėkmingos ketvirtfinalio serijos dar yra daug ką nuveikti.
- Taip. Reziumuojant galiu teigti, jog smagu laimėti jau pirmose rungtynėse, tačiau viskas labai paprasta – galutinis abiejų komandų tikslas – trys pergalės serijoje, vienerios ar dvejos laimėtos rungtynės ketvirtfinalyje nieko nereikš, jei varžovai laimės triskart. Todėl turime pirmieji iškovoti tris pergales. Kol kas didelio džiaugsmo po pirmųjų rungtynių nėra. Nenorėčiau kartotis, bet dėjome tik mažą žingsnelį ir tas žingsnelis bus nieko vertas, jei pralaimėsime likusias serijos rungtynes.

„Palanga“ palaužė atkaklų „Perlo-MRU“ pasipriešinimą

02.04.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalių etape vienintele komanda, nepraradusia savo aikštelės pranašumo, tapo „Palanga“.

Pirmajame serijos mače palangiškiai namuose 74:70 (20:15, 21:19, 20:18, 13:18) palaužė Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkus.

Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0. Antrasis serijos susitikimas balandžio 5-ąją bus žaidžiamas sostinėje.

46 proc. taiklumu (13/28) iš toli atakavę šeimininkai kontroliavo žaidimą beveik visų rungtynių metu, tačiau įgyti įtikinamą persvarą jiems sekėsi sunkiai.

Po ilgosios pertraukos „Palanga“ sužaidė kelias sėkmingas atkarpas ir pabėgo 61:47, tačiau svečiai atsakė spurtu 8:0 ir prisivijo 55:61.

Iki susitikimo pabaigos likus 3 minutėms „Palanga“ atitrūko 71:63, bet ir vėl ne ilgam –vilniečiai paskutinę minutę prisivijo 68:71.

Vis tik laiko išsigelbėti „Perlui-MRU“ nepakako. Titusas Robinsonas ir Mindaugas Reminas paskutinėmis sekundėmis sumetė baudų metimus ir užtikrino pajūrio ekipai pergalę 74:70.

„Palanga“: Titusas Robinsonas 20 (11 atk. kam.), Mindaugas Reminas ir Reginaldas Simsas po 16.

„Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 18, Tomas Galeckas 15, Margiris Normantas 11.

Rytis Vaišvila: „Jeigu netiki pergale, reikia kabinti sportbačius ant vinies“

02.04.2016

Marijampolėje NKL pirmenybių ketvirtfinalio starte prieš neabejotiną favoritę triumfavusi Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa vienu žingsniu priartėjo prie finalinio ketverto. 71:67 triumfavę Ryčio Vaišvilos auklėtiniai serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Nepaisant to, kad klaipėdiečiams ketvirtfinalyje tenka kovoti prieš reguliariojo sezono nugalėtojus, uostamiesčio klubo vairininkas savo auklėtinių pergalės staigmena vadinti nenorėjo.

„Jeigu bet kokiose rungtynėse nesitiki pergalės, reikia kabinti sportbačius ant vinies. Mes tikėjomės pergalės, ruošėmės rungtynėms, bet visa esmė slypi vyrų tikėjime ir kovingume. Supratome, kad tai nėra toks ypatingai grėsmingas varžovas.

Taip, jie yra čempionato lyderiai, mes tai suvokiame, bet mes galime žaisti prieš visus ir aišku, prieš juos laimėti“, – savo treniruojamos komandos pajėgumu tikėjo Vaišvila.

„Sūduvos-Mantingos“ krepšininkams šiose rungtynėse fatališkai nekrito tritaškiai. 13 netaiklių tolimų metimų serija rungtynes pradėję suvalkiečiai mačą baigė pataikę tik 4 tritaškius iš 33.

„Metant metimus visai komandai negali būti juoda diena, – varžovų taiklumą aiškino Vaišvila. – Gali atskiri žaidėjai nepataikyti, bet kažkas vis tiek iššauna. Mes stengėmės ir apsigynėme“.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ komandos vedliu vėl buvo po trijų mėnesių pertraukos vos antrąjį kartą žaidęs Mindaugas Stašys. Įžaidėjas per 35 minutes pelnė 19 taškų, o po mačo „Nafta-Uni-Akvaservis“ strategas pripažino, jog Stašio sugrįžimas jo komandai buvo gyvybiškai svarbus.

„Mindaugas mums labai daug reiškia. Jam esant aikštelėje, mūsų žaidime vyrauja tvarka. Jis ir pats gali patempti. Stašys yra 30 ar net 40 procentų mūsų komandos“, – pasakojo Vaišvila.

Nuotr.: M.Gailiūno

Panašios nuomonės apie 180 cm ūgio gynėją buvo ir „Sūduvos-Mantingos“ vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius.

„Stašys šiai komandai daro itin didelę įtaką. Jis dėlioja detales į joms tinkamas vietas. Bet pagrindiniai tų detalių dėliotojai šiandien buvome mes patys“, – reziumavo treneris.

Jis pripažino, kad triumfuoti sugebėjusi Klaipėdos komanda jo nenustebino. Specialisto teigimu, sūduviečiai patys nesusitvarkė su savimi.

„Pralaimėjome rungtynes kiekvienas su savimi atskirai. Žaidėme ne taip, kaip visada. Tritaškių nepataikymas priklauso tai pačiai problemai. Pradėjus nepataikyti, tu prarandi ritmą. Tada tą ritmą pajaučia varžovai, todėl vėliau matome nepasitikėjimą savo jėgomis“, – kalbėjo Kiltinavičius.

Antrąsias serijos rungtynes jau antradienį komandos kelsis žaisti į Klaipėdą, tačiau kaip teigė Kiltinavičius, į priekį išsiveržę oponentai psichologinio pranašumo įgyti neturėtų.

„Ši pergalė Klaipėdos komandai bus papildomas impulsas, bet taip pat bus ir mums. Mūsų užduotis lieka ta pati, kuri ir buvo prieš rungtynes. Nesvarbu, mes šiandien laimėjome ar ne, bet pergalė antradienį Klaipėdoje mums vis tiek bus būtina“, – optimizmo neprarado strategas.

Reguliariojo sezono nugalėtojai namuose gavo čempionų pamoką

02.04.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klubui NKL ketvirtfinalis prasidėjo nuryta karčia piliule. Nesėkmingai iš tolimų distancijų atakavę sūduviečiai gavo skaudų antausį nuo NKL čempionų.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namuose 67:71 (18:10, 16:16, 14:18, 19:27) nusileido dabartiniams čempionams Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkams.

Klaipėdiečiai serijoje iki trijų pergalių į priekį išsiveržė 1-0. Antrasis serijos mačas pajūryje bus žaidžiamas balandžio 5-ąją.

Įtampa Marijampolėje aukščiausią tašką pasiekė iki susitikimo pabaigos likus vienai minutei. Mindaugas Stašys tritaškiu suteikė savo komandai dviejų taškų pranašumą (64:62), bet Aurimas Kieža čia pat atsakė dviem taškais su pražanga (65:64).

Netrukus baudas realizavę Deividas Keburys ir Stašys dar kartą persvėrė rezultatą (68:65). Kitoje aikštelės pusėje baudas sumetė Gintautas Matulis, tačiau tuo pačiu atsakė ir šaltakraujiškasis Stašys (70:67). Visgi Kiežos lemiamas metimas tikslo nepasiekė ir čempionų titulą ginantys klaipėdiečiai triumfavo.

„Sūduvai-Mantingai“ tai buvo pirmosios namuose pralaimėtos rungtynės po daugiau nei metų pertraukos. Paskutinį kartą marijampoliečiai savo sirgalių akivaizdoje suklupo 2015-ųjų vasario 27-ąją.

Susitikimas prasidėjo nerezultatyviu abejų komandų žaidimu. Net 13 tolimų metimų iš eilės prametusi „Sūduva-Mantinga“ surado kitų ginklų. Sėkmingą žaidimą po krepšiu demonstravusu Marijampolės ekipa po pirmojo kėlinio turėjo aštuonių taškų persvarą (18:10).

Visgi „Nafta-Uni-Akvaservis“ varžovų toli į priekį nepaleido. Trečiojo kėlinio viduryje klaipėdiečiai apribojo aikštės šeimininkų siautulį puolime ir po Mindugo Stašio tritaškio rezultatas tapo lygus (38:38).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje sūduviečiai ir vėl kiek atitrūko, kai po sėkmingo Dovio Bičkauskio išpuolio „Sūduva-Mantinga“ įgijo septynių taškų pranašumą (51:44).

Visgi Ryčio Vaišvilos auklėtiniai dar kartą atsikėlė – uostamiesčio klubas pelnė penkis taškus be jokio atsako ir komandas vėl skyrė du taškai (49:51).

NKL čempionų šūksniai Marijampolės ŽSM sporto salėje garsiausiai pradėjo aidėti iki susitikimo pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms, kai Viktoras Chodosovskis tritaškiu persvėrė rezultatą (59:58).

Aikštės šeimininkai šiame mače tragiškai metė tritaškius – tikslą pasiekė vos 4 taiklūs metimai iš 33. Tuo metu svečiai pataikė 7 tolimus metimus iš 20.

„Sūduva“: Aurimas Kieža 19 (12 atk. kam.), Dovydas Sabeckis 13, Dovis Bičkauskis 10.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 19, Rytis Biliartas ir Viktoras Chodosovskis po 12.

Jonava kuria dar vieną staigmeną – parklupdė „Vytį“

02.04.2016

Eliminavę vieną aukščiau buvusią komandą, Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai yra pasiruošę tai pakartoti ir ketvirtfinalyje. Tai Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai įrodė pirmosiose NKL ketvirtfinalio rungtynėse.

Jonaviškiai išvykoje pirmavo nuo pirmos iki paskutinės mačo minutės ir 90:81 (20:15, 30:26, 20:21, 20:19) pranoko Šakių „Vyčio“ krepšininkus. Aikštės pranašumą perėmę Jonavos krepšininkai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0 ir antrąsias rungtynes antradienį žais namie.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKOS.

„Petrochema-Dextera“ reguliariajame sezone užėmė vos dešimtąją vietą, tačiau aštuntfinalyje 3-1 pranoko septintus buvusius „Telšius“. „Vytis“ reguliariajame sezone buvo antras ir pateko tiesiai į ketvirtfinalį, todėl prieš šį mačą turėjo beveik dviejų savaičių pertrauką.

Svečiai Šakiuose pirmavo nuo pat pirmojo metimo, o įpusėjus antrajam ketvirčiui pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 35:25.

Likusį rungtynių laiką „Petrochema-Dextera“ išlaikė saugią persvarą – kas kartą, kai šeimininkams pavykdavo priartėti iki 5-6 taškų, svečiai netrukdavo susigrąžinti dviženklę persvarą.

Paskutinį spurtą „Vytis“ surengė ketvirto kėlinio pabaigoje, kai priartėjo iki 77:83, tačiau tada nepavyko kelis kartus užpulti, o svečiai realizavo tris baudas ir vėl nutolo.

„Vytis“: Ignas Vaitkus 25, Karolis Brusokas 13, Ernestas Serkevičius 10.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 16, Henrikas Vorotnikovas ir Justas Vazalis po 14, Lukas Grabauskas 13, Ričardas Verbickas 12.

„Žalgirio“ dubleriai NKL ketvirtfinalį pradėjo triumfuodami Mažeikiuose

02.04.2016

Prasidėjus Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalių etapui, staigmeną pateikė Kauno „Žalgirio“ dubleriai.

Galingai ketvirtąjį kėlinį sužaidę Tomo Masiulio auklėtiniai išvykoje 72:66 (16:17, 13:16, 16:17, 27:16) įveikė „Mažeikius“.

Svečių pergalę Mažeikiuose nulėmė ketvirtojo kėlinio viduryje surengtas spurtas 8:0, kurio dėka jie išsiveržė į priekį 66:62.

Lemiamomis rungtynių akimirkomis Aloyzo Rudžio auklėtiniai niekaip negalėjo atsikovoti kamuolių po savo krepšiu, tačiau Gydros baudų metimų dėka jie buvo priartėję 66:67.

Visgi prasidėjus paskutinei akistatos minutei Kristupas Žemaitis smeigė tritaškį (70:66), Darius Pakamanis nesugebėjo atsakyti tuo pačiu, o paskutines „Mažeikių“ viltis nubraukė Pauliaus Valinsko baudos metimas.

Jaunieji žalgiriečiai serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis serijos mačas Kaune bus žaidžiamas balandžio 5-ąją.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys 13, Šarūnas Vingelis ir Šarūnas Beniušis (7 atk. kam.) po 10.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 15, Paulius Valinskas 14, Martynas Echodas ir Kristupas Žemaitis po 11.

Keturios NKL ketvirtfinalių intrigos

02.04.2016

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) šeštadienį startuoja ketvirtfinalio varžybos. Aštuonios komandos kovos dėl keturių vietų vietų finalo ketverto varžybose.

Ekipos žais iki trijų pergalių ir serijų nugalėtojai pateks į balandžio 23-24 dienomis vyksiančias finalines varžybas.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia didžiausias kiekvienos ketvirtfinalio poros intrigas.

„Sūduva-Mantinga“ – „Nafta-Uni-Akvaservis“: pretendentai prieš čempionus

Aštuntfinalyje Joniškio „Delikatesą“ įveikusi ir paskutinioji prie ketvirtfinalio ekipų prisijungusi Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa tęsia titulo gynimą. Visgi ketvirtfinalyje NKL čempionų lauks kur kas rimtesnis testas – pagrindiniai šio sezono pretendentai į nugalėtojų karūną, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai.

Reguliariajame sezone laimėję 33 iš 38 rungtynių, „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai užėmė pirmąją vietą ir gavo dvi savaites atostogų.

Suvalkijos sostinės ekipai jau sužaista sezono atkarpa buvo kaip niekada sėkminga. Marijampoliečiai vasarį kėlė į viršų LKF taurę, reguliariajame sezone nė karto nesuklupo namuose (19 perg. serija) ir pirmą kartą komandos istorijoje atkrintamąsias pasitiko pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Mariaus Kiltinavičiaus sutepta mašina šį sezoną buksuoja itin retai, o sėkmingu jos važiavimu finalinio ketverto link rūpinosi tokie patyrę žaidėjai kaip Gintautas Matulis, Marius Valukonis ir Aurimas Kieža.

Prie šių vilkų pridėjus Dovio Bičkauskio, Donato Sabeckio ir Pauliaus Vaitiekūno talentą, susilaikyti šios komandos nepavadinus poros favorite yra neįmanoma.

Visgi „Nafta-Uni-Akvaservis“ taip pat turi savų ginklų. Aštuntfinalio etape į komandos gretas po traumos sugrįžo įžaidėjas ir vienas komandos lyderių Mindaugas Stašys. Nedidukas 180 cm ūgio gynėjas po trijų mėnesių pertraukos sugrįžo itin galingai – lemiamose rungtynėse su „Delikatesu“ jis surinko 15 taškų ir 20 naudingumo balų.

M.Stašiui prisijungus prie kito ketvertuko – Viktoro Chodosovskio, Ryčio Biliarto, Eriko Kubiliaus ir Raido Naciaus, uostamiesčio ekipa ir vėl taps jėga, su kuria privalės skaitytis bet kuri ekipa.

Kaip čia pateko

• „Sūduva-Mantinga“ tapo reguliariojo sezono nugalėtoja (33-5)
  • „Nafta-Uni-Akvaservis“ užėmė aštuntąją vietą reguliariajame sezone (18-20), aštuntfinalio serijoje 3-2 nugalėjo Joniškio „Delikatesą“

Lyderiai

• „Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža (15,5 tšk., 7,4 atk. kam., 18,6 naud. balo), Donatas Sabeckis (13,7 tšk., 4,2 atk. kam., 3,7 rez. perd., 17,3 naud. balo), Dovis Bičkauskas (12,6 tšk., 4 rez. perd., 3,6 atk. kam., 16,9 naud. balo).
  • „Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys (13,8 tšk., 3,9 rez. perd., 3 atk. kam., 15,4 naud. balo), Deividas Keburys (10 tšk., 5,8 atk. kam., 13,3 naud. balo), Rytis Biliartas (11,6 tšk., 7,7 atk. kam., 13,3 naud. balo).

Šį sezoną

• 2015-11-14: Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ 112:82
  • 2016-01-16: Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 69:93

Nuotr.: V.Venslovaičio

„Vytis“ – „Petrochema-Dextera“: jonaviškis prieš Jonavą

Nerijui Zabarauskui ši serija bus ypatinga. Šakių „Vyčio“ treneris yra kilęs iš miesto, prieš kurio komandą jam teks kovoti.

Atstovaudamas gimtojo miesto ekipai, Jonavos „Statybai“, N.Zabarauskas 2001 metais tapo NKL (tuometinės LKAL) čempionu. Po ketverių metų, 2005 m., šioje komandoje baigėsi ir jo profesionalaus krepšininko karjera 2005 metais.

Šį sezoną stojus prie „Vyčio“ vairui, pirmoji akistata su gimtojo miesto komanda N.Zabarauskui susiklostė nesėkmingai – „Petrochema-Dextera“ lapkričio 14-ąją iškovojo pergalę 100:87. Visgi nuo lapkričio vidurio nutekėjo daug vandens.

„Vytis“ gruodžio pradžioje pradėjo šluoti iš kelio vieną varžovą po kito ir per tris mėnesius nepralaimėjo nė vienų iš 18 žaistų rungtynių. Tai buvo ilgiausia pergalių serija NKL per penkerius metus.

Tokia serija padėjo „Vyčiui“ pakilti iki antrosios NKL vietos – labai solidaus rezultato komandai, kuri prieš sezoną praktiškai buvo suburta nuo nulio.

Šakių komanda savo gretose turi du iš trijų naudingiausių lygos žaidėjų, Karolį Brusoką ir Igną Vaitkų, kai Jonavos ekipa naudingiausiųjų dvidešimtuke neturi nė vieno krepšininko.

„Vytis“ dominuoja ir komandinėje statistikoje – yra antras pagal rezultatyvumą (vid. 82,9 taško) ir efektyvumą (vid. 89,3 balo). Tačiau Jonavos komanda, ketvirtus metus paeiliui žaidžianti ketvirtfinalyje, jau ne kartą įrodė, kad išankstiniai favoritai jos negąsdina.

• „Vytis“ užėmė antrąją vietą reguliariajame sezone (28-10).
  • „Petrochema-Dextera“ užėmė dešimtąją vietą reguliariajame sezone (17-21), aštuntfinalyje 3-1 eliminavo „Telšius“.

Lyderiai:

• „Vytis“: Karolis Brusokas (12,9 tšk., 9,9 atk. kam., 20,1 naud. balo), Ignas Vaitkus (19,7 tšk., 4,2 atk. kam., 2,6 rez. perd., 19,9 naud. balo), Marijus Užupis (11,8 tšk., 4,7 atk. kam., 12,9 naud. balo).
  • „Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas (12,1 tšk., 5,7 atk. kam., 12,5 naud. balo), Tadas Sebežiovas (14 tšk., 2,8 atk. kam., 2,8 rez. perd. 11,8 naud. balo), Tomas Milinskas (8,9 tšk., 5,4 atk. kam., 11 naud. balų).

Šį sezoną:

• 2015-11-14: Jonavos „Petrochema-Dextera“ – Šakių „Vytis“ 100:87
  • 2016-01-16: Šakių „Vytis“ – Jonavos „Petrochema-Dextera“ 100:94

„Mažeikiai“ – „Žalgiris-2“: patirtis prieš jaunystę

Kauno „Žalgiris-2“ – jauniausia NKL komanda, kurioje nė vienas žaidėjas nėra vyresnis nei 20 metų, o jos amžiaus vidurkis – vos 18,5 metų. Kauniečių jaunystę geriausiai atspindi Arnas Velička, kuriam tik gruodį suėjo 16 metų, o jis tikrai nėra tik atsarginių suolo šildytojas.

Ir nors „Mažeikių“ tikrai negalima vadinti veteranų ekipa, tačiau joje pirmais smuikais griežia subrendę krepšininkai – Šarūnui Vingeliui ir Arvydui Gydrai yra po 26 metus, o Dariui Pakamaniui – 34. Tik Evaldas Šaulys, naudingiausias (15,6 naud. balo) ir antras pagal rezultatyvumą (11,9) komandos narys, yra 23 metų.

„Mažeikių“ patirtį atspindi ir tai, kad net 7 jų žaidėjai yra ragavę LKL duonos, o 4 – tapę NKL čempionais. Mažeikiškių treneris, Aloyzas Rudys, taip pat yra tiek dirbęs aukščiausiame lygyje, tiek triumfavęs NKL.

Ar patirtis bus lemiamas veiksnys serijoje? Žvelgiant į reguliariojo sezono rezultatus, tokia mintis gali kilti – „Mažeikiai“ laimėjo visas ketverias tarpusavio rungtynes, tiesa, dvejose iš jų komandas skyrė vos vienas metimas.

„Mažeikiai“ turės ir ryškų savos aikštės pranašumą – jų lankomumas yra geriausias NKL, tuo metu „Žalgiris-2“ negali pasigirti pilnomis tribūnomis.

• „Mažeikiai“ reguliariajame sezone užėmė trečią vietą (27-11).
  • „Žalgiris“ reguliariajame sezone užėmė šeštąją vietą (19-19) ir aštuntfinalio serijoje 3-0 eliminavo „Šilutę“

Lyderiai

• „Mažeikiai“: Evaldas Šaulys (11,9 tšk., 5,5 atk. kam., 15,6 naud. balo), Šarūnas Vingelis (13,7 tšk., 2,9 atk. kam., 2,1 rez. perd., 13 naud. balų), Vytautas Pikalavičius (6,9 tšk., 7,3 atk. kam., 11,8 naud. balo).
  • „Žalgiris-2“: Martynas Varnas (14 tšk., 3,4 atk. kam., 2,8 rez. perd., 13,6 naud. balo), Paulius Valinskas (14,2 tšk., 3,1 atk. kam., 2,9 rez. perd., 12,5 naud. balo), Martynas Echodas (9,2 tšk., 5,9 atk. kam., 10,3 naud. balo).

„Palanga“ – „Perlas-MRU“: buvę komandos draugai – akis į akį

Nė vienoje kitoje ketvirtfinalio serijoje dviejų komandų trenerių nesieja tokia gili istorija. Virginijus Sirvydis ir Arvydas Gronskis prieš beveik du dešimtmečius buvo komandos draugai LKL pirmenybėse.

1999-2000 metų sezone šie vyrai gynė Vilniaus „Sakalų“ garbę ir kartu pasiekė LKL mažąjį finalą, kuriame pralaimėjo „Šiauliams“.

Po to jų keliai ilgam išsiskyrė – A.Gronskis krepšininko karjerą baigė dar 2001 metais, o V.Sirvydis rungtyniavo dešimtmečiu ilgiau. Šiemet šie treneriai pirmą kartą susidūrė akis į akį būdami dviejų komandų vyriausiaisiais treneriais ir jų dvikovos iki šiol buvo tikros krepšinio puošmenos.

Iš ketverių tarpusavio rungtynių „Palanga“ laimėjo trejas, tačiau tos pergalės buvo pasiektos bendra 10 taškų persvara. Tuo metu „Perlas-MRU“ laimėjo vos kartą, bet tai padarė 19 taškų pranašumu.

Pasibaigus reguliariajam sezonui šios ekipos turėjo po lygiai pergalių ir tik dėl geresnio tarpusavio dvikovų santykio palangiškiai iš karto pateko į ketvirtfinalį, o vilniečiams dar teko žaisti aštuntfinalyje.

Visgi jeigu lygintume šių komandų filosofijas, tai tarp jų būtų daugiau skirtumų nei panašumų. „Perlas-MRU“ yra Vilniaus „Lietuvos ryto“ dublerių komanda, todėl joje didžioji dalis krepšininkų – jaunimas. Komandoje yra vos 3 krepšininkai, vyresni nei 20 metų, ir joje nėra vieno dominuojančio žaidėjo – priklausomai nuo rungtynių iššauti gali bent 4 ar 5 krepšininkai.

Vilniečiai taip pat remiasi ilgu atsarginių suolu – 10, 11, o kartais – ir visais 12 žaidėjų.

Tuo metu „Palanga“ sau net negali leisti prabangos žaisti su 12 žaidėjų, nes šiuo metu joje yra registruota 11 krepšininkų. Maža to, du iš jų – šešiolikmečiai ir aikštėje pasirodo retai.

Visgi „Palangos“ ekipoje netrūksta pajėgių žaidėjų, o iš visų jų išsiskiria Matas Jucikas – 21 metų aukštaūgis, šį sezoną pirmaujantis lygoje pagal efektyvumo balus. Greta jo palangiškiai turi du legionierius iš JAV ir patikimąjį Mindaugą Reminą.

Nuspėti, kas laimės šią seriją, yra bene sunkiausia iš visų ketvirtfinalio porų.

• „Palanga“ užėmė ketvirtąją vietą reguliariajame sezone (20-18).
  • „Perlas-MRU“ užėmė penktąją vietą reguliariajame sezone (20-18), aštuntfinalyje 3-0 eliminavo Raseinių „Rasus“.

Lyderiai

• „Palanga“: Matas Jucikas (16,3 tšk., 9,1 atk. kam., 2,7 blk., 21,2 naud. balo), Titusas Robinsonas (14,7 tšk., 8,4 atk. kam., 2,1 blk., 17,4 naud. balo), Deividas Anužis (10,4 tšk., 3,7 atk. kam., 3,5 rez. perd., 11 naud. balų).
  • „Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras (13,5 tšk., 4,7 atk. kam., 2,4 rez. perd., 12,4 naud. balo), Tomas Galeckas (8,2 tšk., 4,5 rez. perd., 11,8 naud. balo), Remigijus Surintas (11,1 tšk., 4,4 atk. kam., 10,2 naud. balo).

02.04.2016

NKL aštuntfinaliai padovanojo ne tik atkaklių kovų, bet ir gražių epizodų. Atrinkome 10 įspūdingiausių šio etapo momentų, kurio viršūnėje – galingas Ovidijaus Kaminskio dėjimas.

„Telšių“ komandos krepšininkas pasižymėjo mače su Jonavos „Petrochema-Dextera“, įgrūdęs kamuolį į krepšį nepaisant varžovo pražangos.

Dešimtuke taip pat – epizodai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų.