„Delikatesą“ sustiprino R.Biliartas

27.07.2017

Praėjusį sezoną „Mezon-NKL“ pirmenybių „Mažeikių“ komandoje sėkmingai rungtyniavęs 26-erių metų 202 cm ūgio priekinės linijos žaidėjas Rytis Biliartas keliasi į Joniškio „Delikatesą“.

Su krepšininku sudarytas vienerių metų kontraktas.

Praėjusį sezoną aukštaūgis vidutiniškai per 24 minutes spėdavo pelnyti po 14,5 taško, atkovoti po 5,8 kamuolio, atlikti po 2,1 rezultatyvaus perdavimo, perimti po 1,2 kamuolio bei surinkti po 14,3 naudingumo balo.


„Mažeikių“ komandoje jis buvo rezultatyviausias, naudingiausias ir daugiausiai kamuolių atkovojantis žaidėjas.

Anksčiau krepšininkas rungtyniavo Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, Kėdainių „Nevėžio“, „Palangos“ ir Gargždų „Gargždai-Bremena“ komandose.

A.Jasilionio asistentu tapo olimpinių žaidynių bronzos laimėtojas

22.07.2017

Šakių „Vyčio“ komandos vyriausiojo trenerio Aurimo Jasilionio asistentu tapo olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Romanas Brazdauskis.

53-ejų metų buvęs krepšininkas medalį su Lietuvos krepšinio rinktine iškovojo 1992 metų Barselonos olimpinėse žaidynėse.

Specialistas pastaraisiais metais dirbo Kauno „Aisčių“ krepšinio mokykloje, kurioje treniravo jaunuosius krepšininkus. Tarp jo auklėtinių buvo tokie perspektyvūs krepšininkai kaip Arnas Velička ir Gytis Masiulis.

A.Jasilionis pažymėjo, kad jis savo trenerių štabe norėjo turėti pažįstamą ir patikimą žmogų.

„Man buvo labai svarbu surasti tokį žmogų, kuriuo galėčiau pasitikėti, o šį trenerį aš puikiai pažįstu ir pasitikiu ne 100, o 110 procentų“, – apie savo asistentą kalbėjo A.Jasilionis.


R.Brazdauskis profesionaliai sportavo nuo 1981 iki 2001 metų, o tuomet baigė karjerą. Visgi 2009-2010 metų sezone jis dar prisijungė prie Raseinių „Rasų“.

Per savo krepšininko karjerą Brazdauskis žaidė Panevėžio „Lietkabelio“, Vilniaus „Statybos“, Rygos ASK, Kauno „Žalgirio“, Adelaidės „Vyčio“, Bratislavos „Inter“, Plungės „Olimpo“ ir Kauno „Atleto“ komandose.

Romano Brazdauskio sūnus Lukas Brazdauskis taip pat profesionaliai žaidė krepšinį. Jis yra rungtyniavęs Vilniaus „Lietuvos ryte“, Kėdainių „Nevėžio“, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir kituose klubuose. Nuo 2015 metų krepšininkas profesionaliai nežaidė.

Vasarą tobulėjimui paskyręs Gytis Radzevičius ilsėjosi vos 10 dienų

19.07.2017

Ir toliau Šakių „Vyčio“ komandoje žaisiantis Gytis Radzevičius po sezono nusprendė laisvo laiko veltui nešvaistyti. Bronzinis „Vyčio“ sezonas baigėsi balandžio 17-ąją, nuo tada prabėgo trys mėnesiai, o 22-ejų metų 197 cm ūgio gynėjas ilsėjosi vos 10 dienų.

Vienas Šakių komandos lyderių tuoj pat po sezono persikėlė į sporto salę, vėliau dukart išvyko į turnyrus Kinijoje, o visą liepos mėnesį sportuoja Kaune, „UBE Talent“ stovykloje.

Į Kiniją krepšininkas dukart keliavo su kitais „Mezon-NKL“ pirmenybių žaidėjais. Dviejų savaičių trukmės išvykose jo atstovaujamos komandos iš viso dalyvavo 6 turnyruose, kuriuose laimėjo keturias antrąsias vietas ir kartą laimėjo turnyrą.

„Po sezono pabaigos apie savaitę laiko pasiilsėjau, o tuomet pradėjau asmeniškai sportuoti. Dirbau svarmenų salėje, išsimesdavau metimus, kadangi nenorėjau prarasti formos. Pirma išvyka į Kiniją buvo gegužės 12 dieną. Grįžus tris savaites dirbau dar stipriau ir birželio 15 dieną vėl į Kiniją dviem savaitėms išvykau.

Buvo geros sąlygos, geras rungtynių lygis, nemokamai apgyvendino, tad susigundžiau galimybe prisijungti. Vasarą sėdėti be sporto nelabai norisi. Turėdavome rytines treniruotes, prasimėtydavome, derinius pasitikrindavome. Dieną ilsėdavomės, o vakare rungtyniaudavome. Tuo metu laisvomis dienomis nuvykdavome kažką pamatyti, susipažinti su kultūra. Didelė šalis, yra ką pamatyti“, – kelionių įspūdžiais su svetaine „bcvytis.lt“ dalinosi G.Radzevičius.

Pirmoje išvykoje į Kiniją G.Radzevičius žaidė su tokiais vyresniais krepšininkais kaip Osvaldu Mačerniu, Ignu Razučiu, Gintautu Matuliu ir Laurynu Mikalausku, o antrajame turnyre dalyvavo su jaunesniais žaidėjais, tokiais kaip Denisu Krestininu, Mantu Kadzevičiumi, Gediminu Žalaliu, Nerijumi Barausku ir praėjusį sezoną „Vytyje“ žaidusiu Augustinu Jankaičiu.

„Man pačiam sekėsi neblogai, ypač antrojo turnyro metu. Tuomet ir treneris labiau pasitikėjo. Pirmojo turnyro metu labiau įėjau į formą, o antrame jau geriau sužaidžiau“, – kalbėjo G.Radzevičius.

Iš antrosios stovyklos Kinijoje G.Radzevičius grįžo birželio pabaigoje ir jau nuo liepos mėnesio kibo į darbus „UBE Talent“ stovykloje. Šioje jis prisijungė prie profesionalių krepšininkų grupės ir sportavo kartu su Lietuvos rinktinės kandidatais Roku Giedraičiu ir Evaldu Kairiu, kurie ruošiasi šalies nacionalinės komandos stovyklai.

„Treniruotės vyksta dukart per dieną po 2 valandas, tad tikrai yra nelengva. Kartu sportuoja nemažai krepšininkų, kai kurie vyrai atvažiavo ruoštis Lietuvos rinktinės stovyklai ir dabar jau išvyko, o aš sportuosiu iki liepos pabaigos“, – kalbėjo gynėjas.

G.Radzevičius teigia, kad taip vasaros planus susidėliojo dėl noro patobulėti individualiai, o artėjantį sezoną „Vytyje“ krepšininkas tikisi pamatyti darbo rezultatus.

„Esu gana jaunas, todėl reikia sportuoti, sunkiai dirbti ir tikėtis, kad darbas atsipirks. Reikėjo paaukoti vasarą, tačiau tikrai nesigailiu ir tikiuosi, jog sezonas bus sėkmingas bei rezultatai matysis. Tikiuosi pakilti į kuo aukštesnį lygį ir labiau padėti komandai“, – optimistiškai kalbėjo jaunasis „Vyčio“ krepšininkas.

G.Radzevičius jau praėjusį sezoną buvo vienas svarbiausių komandos žaidėjų – jis NKL sužaidė 50 rungtynių ir vidutiniškai per 26 minutes pelnydavo po 12,2 taško, atkovodavo po 4,7 kamuolio, atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo ir surinkdavo po 14,3 naudingumo balo.

Mezon-NKL čempionatą vėl vainikuos finalo ketverto drama

18.07.2017

Antradienį Jonavoje vykusioje Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rinkiminėje-ataskaitinėje konferencijoje išrinkta nauja lygos vadovybė ir patvirtintas artėjančio sezono varžybų formatas.

Lygos prezidentu trečiajai kadencijai perrinktas Remigijus Štaras. Nuo 2011 metų lygai vadovaujantis R.Štaras konferencijos dalyviams pristatė savo paskutinių trejų metų veiklos ataskaitą ir po to vienbalsiai buvo perrinktas dar trejų metų laikotarpiui.


„Viena iš pagrindinių krypčių, kurias turime toliau stiprinti, tai krepšinio bendruomenės susitelkimas, išnaudojant turimą produktą. Kitaip tariant, visi seniai suvokiame, jog pats krepšinio žaidimo rezultatas įdomus mažesnei žmonių auditorijai, nei projektai, kurie gali vykti šalia lietuvių labiausiai mylimos sporto šakos. Trys paskutiniai veiklos sezonai parodė, jog esame pajėgūs dar labiau augti kaip didelis rinkodaros projektas ir reikšmingas komunikacijos kanalas, išnaudojant savo auditoriją, geografiją, tiesioginių transliacijų skaičių ir palyginti ilgą 8 mėn. veiklos periodą“, – kalbėjo trečiai veiklos kadencijai perrinktas lygos vadovas.

Konferencijoje paskelbta, kad iš lygos vykdančiojo direktoriaus pareigų traukiasi Giedrius Grybauskas, kuris šias pareigas dar eis iki rugsėjo 8 dienos vyksiančio Mezon-NKL Vykdomojo posėdžio. Šiame posėdyje G.Grybauską bus siūloma pakeisti Gyčiu Šileriu, kuris antradienį buvo pristatytas lygos komandų vadovams. G.Grybauskas lygai toliau talkins visuomeniniais pagrindais.

Rinkiminėje-ataskaitinėje konferencijoje, akcentuojant lygos orientavimąsi į geresnę kokybę, taip pat pristatytas ir komandos papildymas, naujasis lygos komunikacijos vadovas Modestas Valiuševičius.

„Svarbiausia suprasti, kad kuriamas turinys turi būti trumpas, patrauklus ir aiškus, kadangi iš savęs jis yra neabejotinai įdomus, taigi belieka tik pateikimo klausimas. Lyga teisinga linkme juda link vizualinio turinio pateikimo požiūrio, o aš šį darbą tikiuosi sėkmingai kelti į aukštesnį lygmenį”, – sakė M.Valiuševičius.

Varžybų direktorės pareigas toliau eis Rasa Jankauskienė.

Daugiausiai diskusijų konferencijoje sulaukė būsimojo sezono varžybų formato tvirtinimas. Patvirtinta, kad artėjantį sezoną Mezon-NKL dalyvaus 14 komandų. Iš lygos pasitraukė Raseinių „Rasų“ komanda, kuri iki liepos 11 dienos nepateikė paraiškos dalyvauti būsimojo sezono kovose.

Iš Regionų krepšinio lygos (RKL) į Mezon-NKL lygą pakilo jos čempionas, Tauragės krepšinio klubas. Tuo metu paskutinę vietą praėjusio sezono Mezon-NKL pirmenybėse užėmęs Jonavos sporto klubas vietą antroje pagal pajėgumą šalies lygoje išsaugojo komerciniu keliu.

Mezon-NKL rinkiminė konferencija vyko naujoje Jonavos sporto arenoje, į kurią nuo ateinančio sezono persikels ir Jonavos sporto klubo krepšinio komanda. Ateinančiame sezone NKL čempionato dalyvius pasitiks dar dvi naujos krepšinio arenos Šilutėje ir Telšiuose. Lygos konferencija taip pat nusprendė grįžti prie jau išskirtiniu lygos bruožu laikyto finalinio ketverto formato.

Tokiu formatu stipriausios lygos komandos buvo išsiaiškinamos 2011-2016 metais, tačiau praėjusį sezoną finalines kovas buvo nuspręsta ištęsti. Šių metų formatas grįžta prie finalinio ketverto, o šventė žiūrovams bei komandoms bus dar patrauklesnė ne tik dėl lygos titulų dalybų, tačiau ir daugybės konkursų – bus išrinktas NKL „Oro karalius“, NKL Snaiperis, taip pat išskirtinis dėmesys bus skiriamas sirgaliams ir miestų bendruomenėms. 

Šventinio savaitgalio renginį planuojama transliuoti nacionaliniu mastu.

Remigijus Štaras

„Kokybė. Šį tikslą keliu sau ir savo naujai papildytai NKL administracijai, bei klubams plačiąja šio termino prasme: tai ir transliacijų, video turinio, rinkodaros projektų vykdymo kokybė, įsitraukimo didinimas bei einamosios lygos komunikacijos kokybė. Per 6 metus, kuriuos teko vadovauti lygai, sutvarkėme teisinę bazę, išaugome turinio prasme, atsinaujinome sporto bazes o dabar atėjo laikas grąžai, kurią turime išnaudoti sutelkiant į NKL miestų arenas ateinančią plačią auditoriją – nuo šeimų su vaikais iki krepšinio sirgalių“ – kalbėjo R.Štaras

Finalo ketverto vieta bus parinkta iš anksto, pirmoje sezono pusėje.

Pokyčių bus ir reguliariajame sezone – komandos kovos ne keturių, o trijų ratų sistema. Atkrintamosios varžybos bus organizuojamos taip pat – 1-4 vietas reguliariajame sezone užimsiančios komandos iš karto pateks į ketvirtfinalius, o 5-12 komandos kovos aštuntfinaliuose. Šiose serijose bus žaidžiama iki 3 pergalių.

Būsimojo sezono tvarkaraštis bus patvirtintas rugsėjo 8 dieną, o naujasis Mezon-NKL sezonas startuos pirmąją spalio savaitę.

Mezon-NKL komandos taip pat pritarė LKL pasiūlytam naujam Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) formatui, pagal kurį į varžybas būtų įtraukiami Mezon-NKL ir RKL klubai. Diskusijas dėl šio turnyro formato sutarta pratęsti ateityje.

„Delikatesą“ kitą sezoną treniruos Paulius Barkus

17.07.2017

Joniškio „Delikateso“ ekipa kitą sezoną turės naują trenerį. Klubas pranešė, kad Arvydą Straupį prie komandos vairo pakeis Paulius Barkus.

Praėjusį sezoną Barkus dirbo Palangoje, kur vietos komandoje užėmė trenerio Povilo Šakinio asistento pareigas.

Rokiruotės vyriausiojo trenerio pozicijoje Joniškyje vyko ir praėjusio sezono viduryje, kuomet ilgametį trenerį Robertą Stankevičių pakeitė Straupis.

Reguliariajame sezone „Delikatesas“ praėjusį sezoną liko vienuoliktas. Atkrintamosiose pirmajame etape serijoje iki trijų pergalių Joniškio ekipa 0-3 pralaimėjo Šakių „Vyčiui“.

„Vytis“ pratęsė sutartis su keturiais svarbiais žaidėjais

07.07.2017

Trečiąją vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojusi Šakių „Vyčio“ komanda savo gretose išlaikė tris naudingiausius krepšininkus bei vieną geriausių pirmenybių snaiperių.

Sutartys 2017-2018 metų sezonui pratęstos su praėjusio sezono vedliais Edvinu Jezukevičiumi, Gyčiu Radzevičiumi, Pauliumi Beliavičiumi ir Marijumi Užupiu.

„Su kiekvienu asmeniškai susitikau ir perkalbėjome, kokia yra jų vizija. Norėjau bendraujant akis į akį pamatyti, kokie jie yra motyvuoti žaisti „Vytyje“, – apie liekančius krepšininkus pasisakė komandos treneris Aurimas Jasilionis.

Jezukevičius, Radzevičius ir Beliavičius – trys naudingiausi praėjusio sezono komandos žaidėjai.

27-erių metų 207 cm ūgio Jezukevičius buvo naudingiausias komandos krepšininkas. Aukštaūgis NKL vidutiniškai per 27 minutes įmesdavo po 12,5 taško (56 proc. dvit., 40,5 proc. trit., 75,8 proc. baudos), atkovodavo po 6,4 kamuolio, atlikdavo po 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir surinkdavo po 14,8 naudingumo balo.

Už 10 dienų 22-ąjį gimtadienį švęsiantis 195 cm ūgio Radzevičius NKL vidutiniškai per 26 minutes pelnydavo po 12,2 taško (55,8 proc. dvit., 38,6 proc. trit., 81,7 proc. baudos), atkovodavo po 4,7 kamuolio, atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 1,2 kamuolio ir surinkdavo po 14,3 naudingumo balo.

„Radzevičius vasarą turėjo dvi išvykas į Kiniją, pats nuolat dirba ties savo tobulėjimu. Gytis tikrai nesėdi sudėjęs rankų. Jis intensyviai ruošiasi ir supranta, kur yra patekęs“, – apie savo būsimą auklėtinį sakė treneris Jasilionis.

29-erių metų 194 cm ūgio „Vyčio“ kapitonas Beliavičius buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas. Jis vidutiniškai per 35 minutes surinkdavo po 15,1 taško (53,3 proc. dvit., 34,2 proc. trit., 87 proc. baudos), atkovodavo po 3,3 kamuolio, atlikdavo po 3,6 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 1,3 kamuolio ir surinkdavo po 13,7 naudingumo balo.

„Beliavičių pažįstu jau ilgą laiką. Jis yra kovotojas, kapitonas. Būtent su juo bendraujant praleidau daugiausiai laiko, o jis mane nudžiugino. Aš žinojau, koks jis yra rimtas vyras ir geras krepšininkas. Kapitonas turės prižiūrėti tvarką ir rūbinėje, ir kitur“, – teigė Jasilionis.

Tuo metu 24-erių metų 197 cm ūgio puolėjas Užupis vidutiniškai per 26 minutes įmesdavo po 9,9 taško (62,1 proc. dvit., 41,8 proc. trit., 71,8 proc. baudos), atkovodavo po 3,4 kamuolio, atlikdavo po 1,3 rezultatyvaus perdavimo ir surinkdavo po 11 naudingumo balų.

Užupis visoje lygoje pagal tritaškių taiklumą užėmė 6-ąją vietą. Jis pataikydavo 41,8 proc. tolimų metimų. 

„Manau, kad Marijus dar nepasiekė to, ką gali pasiekti. Dar šiam vyrukui viskas prieš akis, iš jo galima nulipdyti tikrai neblogą krepšininką“, – apie Užupį kalbėjo treneris Jasilionis.

Anot trenerio, daugiau naujienų apie kito sezono „Vyčio“ sudėtį galima sulaukti jau kitą savaitę.

Aurimas Jasilionis: apie norą laimėti NKL ir ne paskutinį kartą prie didelės komandos vairo

04.07.2017

Trečiąją vietą praėjusiame Nacionalinės krepšinio lygos sezone užėmusi Šakių „Vyčio“ komanda prie savo vairo pasikvietė ambicingąjį trenerį Aurimą Jasilionį, kuris nori ne tik kitą sezoną triumfuoti NKL pirmenybėse, bet ir ateityje vėl vadovauti tokio lygio klubui kaip Vilniaus „Lietuvos rytas“.

„Vytis“ perspektyviam strategui patikėjo vyriausiojo trenerio postą, o analogiškas pareigas specialistas kelias savaites užėmė „Lietuvos ryte“ 2015 metais. Tą patį sezoną jis patirties sėmėsi iš Tomo Pačėso, Marcelo Nicolos ir Arvydo Gronskio.

Sau aukščiausius tikslus keliantis 34-erių metų specialistas džiaugiasi patekęs į „Vyčio“ komandą, kuri, anot paties Jasilionio, siekia tokių pačių maksimalių rezultatų.

Kad pasiektų norimų rezultatų, Jasilionis su klubo vadovais itin atsakingai buria komandos sudėtį, o artimiausiu metu bus paskelbti krepšininkai, su kuriais pasirašytos sutartys.

Jasilionio asistentu taps buvęs krepšininkas, 1992 metų olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Romanas Brazdauskis. „Šį trenerį aš puikiai pažįstu ir juo pasitikiu 110 procentų“, – apie savo būsimą asistentą sakė Jasilionis.

Naujasis „Vyčio“ vyriausiasis treneris interviu tinklalapiui „bcvytis“ papasakojo, kaip ruošiasi sezonui ir renkasi krepšininkus, atskleidė norimą matyti žaidimo braižą, pasidalino mintimis apie karjeros etapą „Lietuvos ryte“ ir kt.

– Treneri, kaip ruošiatės sezonui? – „bcvytis.lt“ paklausė Jasilionio.
– Sezonui planus dėliojamės įtemptai. Jau antrą mėnesį su komandos vadovais dėliojame sudėtį. Ruošiamės, žiūrime, svarbiausia yra surinkti žaidėjus.

– Į kokius aspektus atkreipiate dėmesį renkantis žaidėjus?
– Svarbiausia yra asmeninės savybės, reikia suprasti, koks tai yra žmogus. Koks esi gyvenime, toks esi ir krepšinio aikštėje. Turi sutapti bendras požiūris į patį treniruočių procesą, profesionalumą. Svarbu ir kaip jie elgiasi už aikštės ribų, kaip save rengia treniruotėms, rungtynių periodui.

– Kiek laiko skiriate žaidėjų paieškoms?
– Čia yra pagrindinis dalykas – ką susirinksi, tą ir turėsi. Nuo paskyrimo vyriausiuoju treneriu nebuvo tokios dienos, jog kažko negalvočiau apie žaidėjus, nekalbėčiau su jais, agentais ar „Vyčio“ vadovais. Bandome visas opcijas ir dėliojame tą piramidę, kad ji kuo geriau stovėtų. Man tai yra svarbu ir aš pats noriu dalyvauti šiame procese.

– Koks yra jūsų, kaip trenerio, žaidimo braižas?
– Tą žaidimo braižą jau susidėliojau, faktiškai esu pasiruošęs, tik reikia susirasti žaidėjus. Visada sakau, kad žaidžiu paprastą, bet neprastą krepšinį. Svarbiausia – kibi ir agresyvi gynyba bei greitas puolimas. Nenoriu išsiplėsti, nes žaidžia krepšininkai, labai svarbu susirinkti tuos žaidėjus, kuriuos su vadovais nusprendėme kviesti. Jeigu pavyks, viskas bus gerai.

– Ar sutampa jūsų ir komandos vadovų tikslai?
– „Vytis“ yra ambicinga komanda ir nuolat kalbama tik apie prizines vietas. Man tai patinka ir tinka. Pergalės siekimas – pagrindinis mano arkliukas, kuris veda pirmyn. Aš noriu laimėti čempionatą, o klubas, manau, siekia to paties. Toks pagrindinis tikslas.

– Ar komandoje turėsite legionierių?
– Jų neatsisakome, bet pirmenybę teikiame lietuviams. Tikrai neatsisakome, nuolat stebime rinką, bendraujame su agentais. Pats per mėnesį peržiūrėjau daugybę visokių žaidėjų, perkalbėjau su jais pačiais. Šiai dienai neradome to, ko norime.

– „Vytis“ Lietuvoje išsiskiria tuo, kad žiūrovai pamato įvairaus užkulisinio turinio iš komandos vidaus. Ar jums tokia idėja yra priimtina?
– Aš nebijau viešumo. Krepšinis yra krepšinis, bet jis be šou ir žiūrovų būtų niekas. Jis žaidžiamas tam, kad surinktume žmones, kad jie ateitų palaikyti komandas. Be to viešumo nieko nebūtų, tad aš to nesikratau. Tai yra kažkas naujo, unikalaus, originalaus Lietuvoje.

– Ar derantis su žaidėjais nėra sunkiau ar lengviau dėl to, jog krepšininkai klube gaus daugiau viešumo nei kitose komandose?
– Populiarumas nepakenkia, kaip tik krepšininkams viešumas yra labai geras dalykas. Jie yra matomi Lietuvoje, juos sužino kaip krepšininkus, o jeigu ir rungtynėse gerai sekasi, tai galima kažką nulipdyti.

– 2015 metais dvi savaites dirbote „Lietuvos ryto“ vyriausiuoju treneriu. Ar tai buvo didžiausias iššūkis jūsų karjeroje?
– Kiekviena diena yra iššūkis, o etapas „Lietuvos ryte“ – ypatingai. Tikrai buvo bemiegių naktų, rengimosi treniruotėms, rungtynėms. Nors šis etapas buvo trumpas, bet man teko garbė žaisti prieš Kauno „Žalgirį“ „Siemens“ arenoje, prieš Stambulo „Bešiktaš“ legendinėje arenoje. Aš manau, kad čia ne paskutinis kartas, kai stoviu prie tokios tvirtos, didelės komandos vairo.

– Ko pasimokėte iš to laiko būnant „Lietuvos ryto“ vyriausiuoju treneriu?
– Aš žinojau, kur einu, buvo pokalbis su komandos vadovais. Tikrai nebijau iššūkiu ir šį priėmiau tvirtai. Žinojau, kokia atsakomybė užgrius ant mano pečių ir manau, kad iš tos situacijos pasiėmiau labai daug. Kiekviena diena buvo iššūkis, buvo tiek pamokų, kiek per visą savo trenerio karjerą aš nebuvau gavęs. Tas pats viešumas žiniasklaidoje, bendravimas su aukšto lygio krepšininkais, treniruočių procesas, vadovavimas rungtynėms. Tos dvi savaitės davė labai daug.

– „Lietuvos ryte“ dirbote Tomo Pačėso, Marcelo Nicolos ir Arvydo Gronskio asistentu. Kokį įspūdį paliko darbas su jais?
– Jie visi trys buvo skirtingi ir labai geri treneriai. Iš visų buvo galima pasimokyti ir aš pasiėmiau krūvą gerų dalykų. Jie man padėjo patobulėti pačiam kaip treneriui. Aš pats esu griežtas treneris, bet gal ne tiek, kiek Pačėsas (šypsosi).

– Tai buvo vienintelės dvi savaitės, kai dirbote vyrų klubo vyriausiuoju treneriu. Būtent šias pareigas turėsite „Vytyje“, tad ar dėl to artėjantis sezonas jums yra lyg iššūkis?
– Būsimos pareigos „Vytyje“ duoda papildomos motyvacijos, nes pats priimi visus sprendimus ir turi už juos atsakyti. Nesakyčiau, kad tai yra iššūkis, bet tai yra didžiulė motyvacija.

Iš Klaipėdos į Marijampolę persikėlęs R.Vaišvila: „Sūduva-Mantinga“ pasiūlė geras sąlygas“

27.06.2017

Dvejus metus iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse triumfavusią Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ į pergales nuo šiol mėginsiantis vesti Rytis Vaišvila Marijampolės sirgaliams jau dabar yra neblogai pažįstamas.

Pastaraisiais sezonais „Sūduvos-Mantingos“ keliai svarbiausiose kovose susikirsdavo dažnai. 2016 metais marijampoliečiai Vaišvilos treniruojamą Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandą nugalėjo ketvirtfinalio serijoje, o pernai superfinale palaužė tik po atkaklios kovos 4-3.

Vaišvila Klaipėdoje praleido ketverius pastaruosius metus, tačiau po pasibaigusio sezono pradėjo svarstyti apie darbą kitame mieste. Be pasiūlymų klaipėdietis ilgai neužsiliko, kadangi netrukus jis sulaukė skambučio iš Marijampolės.

„Sūduva-Mantinga“ yra geras klubas, o taip jau yra, kad darbas yra darbas. Su Klaipėdos komanda nepavyko susitarti dėl kitos sutarties, o Marijampolė greitai pasiūlė geras sąlygas, todėl ir apsisprendžiau.

Ar negaila palikti Klaipėdą? Toks jau tas trenerių darbas, čia daug neprisirinksi. Kažkiek gaila, tiek metų atiduota, yra kažkokie sentimentai“, – tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ pasakojo Vaišvila.

Susitarusi su vyriausiuoju treneriu, „Sūduva-Mantinga“ kitam sezonui jau pradėjo rikiuoti ir komandos sudėtį. Sūduviečiai jau pradėjo derybas su potencialiais naujokais, apie kuriuos nuolat domisi ir pats treneris.

„Pastaruoju metu kaip tik vyksta bendravimas su žaidėjais, su klubo vadovais nuolat pasiskambiname, kalbamės ir mėginame rinkti sudėtį“, – kalbėjo Vaišvila.

Kitą sezoną „Sūduva-Mantinga“ mėgins apginti titulą, o ką tai reiškia gerai žino ir pats Vaišvila, kuris 2015 metais su „Nafta-Uni-Akvaservis“ triumfavo NKL čempionate.

Tiesa, šįkart treneris apie sezono Marijampolėje ambicijas garsiai nekalba. Kol kas tikslai – neiššaukiantys.

„Kitą sezoną norėtumėme ir vėl patekti tarp keturių stipriausių komandų, todėl koncentruosimės į šį tikslą ir to sieksime. Kol kas neaišku dėl sudėties“, – teigė treneris.

Prie „Sūduvos-Mantingos“ vairo stoja R.Vaišvila

21.06.2017

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempione antrą kartą iš eilės tapusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ kitą sezoną turės naują vyriausiąjį trenerį.

Suvalkijos sostinės klubas oficialiai pasiekė susitarimą su Ryčiu Vaišvila, kuris pastaruosius ketverius metus treniravo Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandą.

Naujajam sūduviečių vairininkui NKL aukso skonis taip pat gerai pažįstamas, kadangi uostamiesčio ekipą į lygos viršūnę jis atvedė 2015 metais.

Šįmet Vaišvilos treniruojamas Klaipėdos klubas ir vėl nužygiavo iki pat NKL finalo, tačiau lemiamoje kovoje klaipėdiečiai serijoje 3-4 nusileido būtent „Sūduvai-Mantingai“.

Anksčiau Vaišvila yra dirbęs ir Klaipėdos „Neptūno“ bei Utenos „Juventus“ vyriausiuoju treneriu.

Klaipėdietis trenerio poste Marijampolėje pakeis dvejus metus „Sūduvą-Mantingą“ treniravusį Marių Kiltinavičių. Šio kauniečio vadovaujama Marijampolės ekipa pasiekė geriausius rezultatus klubo istorijoje ir per dvejus metus laimėjo net tris titulus – dukart triumfavo NKL ir kartą LFK taurės turnyre.

Būtent Kiltinavičiaus ir Vaišvilos keliai per pastaruosius dvejus metus svarbiausiose kovose kirtosi dažnai. Sūduviečiai 2016 metais ketvirtfinalyje kelią į finalo ketvertą užkirto būtent Vaišvilos vadovaujamai „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandai.

06.06.2017

Lietuvos krepšinio lygoje pats kovų įkarštis, o Nacionalinės krepšinio lygos komandos jau ruošia namų darbus. Komandų vadovai ir treneriai pradėjo dėlioti sudėtis, pratęsiami kontraktai, ieškomi nauji žaidėjai, planuojami komandų pasirengimo ciklai.  

Ne išimtis ir Šilutės krepšinio komanda, kuri dar 2015/2016 metų sezone buvo tik vidutinioke, tačiau puikiai atlikusi 2016 metų vasaros namų darbus buvo viena iš Nacionalinės krepšinio lygos favoritų baimių.

Ir įdomu, kaip būtų pasibaigęs ketvirtfinalis, jeigu ne kelių pagrindinių žaidėjų praradimas prieš pat lemiamas rungtynes bei pralaimėjimas namų salėje paskutinę sekundę antrose serijos rungtynėse prieš vėliau vicečempionais tapusiais Klaipėdos krepšininkus.

Klubo vadybininkas Jonas Gavėnia pasidalino savo mintimis apie praėjusį ir būsimą sezoną. „Šiemet, kaip ir pernai, pradedame anksti ruoštis 2017/2018 metų NKL sezonui. Padarėme išvadas po praėjusios vasaros. Džiaugiamės, kad pernai anksti pradėjome Šilutės krepšinio komandos komplektaciją, nes pavyko pasikviesti jaunų, perspektyvių žaidėjų. Sezoną pasitikome išties pasirengę, ir tam didelį indėlį komandai davė treneris Laimonas Eglinskas: pakvietė keletą naujų perspektyvių žaidėjų, suorganizavo puikų ikisezoninį krepšinio turnyrų ciklą Italijoje ir Kinijoje. O dar žinia, kad mūsų komanda treniruos patyręs treneris Robertas Kuncaitis, suteikė papildomo stimulo ir žaidėjams, ir visai Šilutės bendruomenei.

Šiemet dar daugiau dėmesio skirsime Šilutės jauniesiems žaidėjams, be abejo, būsimi atviri ir kitų miestų perspektyviems krepšininkams. Krepšinio sezonui ruoštis pradėjome iškart po to, kai baigėme kovas ketvirtfinalyje. Mūsų komandos branduoliu sudaryta komanda „Reunion“ jau buvo išvykusi į keturių komandų turnyrą Kinijoje. Ten mūsų žaidėjai ne tik galėjo parodyti save, bet ir treneris L. Eglinskas galėjo įvertinti žaidėjų meistriškumo lygį. Norėdami visiems suteikti šansą parodyti save, birželio 16-18 ir liepos 14-16 dienomis rengsime trumpas stovyklas/atrankas. Kviečiame visus norinčius registruotis ir atvykti į Šilutę. Registruotis galima el. paštu jonas83@inbox.lt

Pirmoji komandos stovykla, kuri jau bus oficiali šiame sezone ir kurioje tikimės jau turėti pilną sudėtį, prasidės rugpjūčio 1 d. Turime sudėlioję ir pirmus pasirengimo etapus, kurie vyks ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje, kur krepšinio sezonui ruošimės kartu su NCAA universitetų komandomis. Rugsėjo mėnesį ketiname surengti Šilutės krepšinio salės atidarymo turnyrą, kuriame be mūsų rungtyniaus viena Amerikos komanda ir keletas stipriausios Lietuvos lygos komandų. Kurios komandos, tebūnie tai staigmena.

Iš tiesų, šiuo metu esame pačiame rengimosi įkarštyje ir tikimės, kad kitą sezoną būsime vėl konkurencinga komanda. Tikslai patys aukščiausi: būti tarp lyderių ir patekti tarp keturių stipriausių. Kad tai pasiekti reikia pakankamai lėšų, rėmėjų ir visų šilutiškių, būsimų sirgalių palaikymo!”

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports