„Palangos“ lyderių trio paliko „Žalgirio“ dublerius be pergalių

08.10.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Mezon) antrojo turo mačas Palangoje tapo mūšiu trys prieš tris, o toks mūšis palangesnis buvo šeimininkams. Po nesėkmingos rungtynių pradžios atsitiesusi „Palangos“ (1-1) ekipa 78:75 (13:27, 23:12, 25:17, 17:19) įveikė be pergalių liekančius Kauno „Žalgirio“ dublerius (0-2).

Nugalėtojų gretose daugiau nei tris ketvirtadalius taškų pelnė po 20 taškų surinkę Mindaugas Reminas, Antanas Montrimavičius ir Jonathanas Hudsonas. Panašiai žaidė ir svečiai iš Kauno, kuriems trys žaidėjai surinko 57 taškus. Vicečempionų gretose labiausiai vėl išsiskyrė dvigubą dublį atlikęs Gytis Masiulis.

Pamatus pergalei pajūrio komanda padėjo trečiajame kėlinyje surengdama spurtą 25:5 bei dviženklį atsilikimą 41:51 paversdama dviženkliu pranašumu 66:56.

„Palanga“: Mindaugas Reminas, Antanas Montrimavičius ir Jonathanas Hudsonas po 20.

„Žalgiris-2“: Laurynas Birutis 20, Gytis Masiulis 19 (10 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 18.

„Telšiai“ namuose pranoko „Vytį“

08.10.2016

Šakių „Vyčio“ (0-2) komanda Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) starte patyrė antrąjį pralaimėjimą ir svečiuose 57:66 (16:17, 17:10, 14:15, 10:24) neatsilaikė prieš „Telšius“ (2-0).

Po didžiosios pertraukos „Vytis“ pusę kėlinio saugojo turėtą persvarą, tačiau vėliau ji ėmė tirpti – 37:36. Sėkminga „Telšių“ atkarpa rezultatą padėjo persverti (48:47), o dar keturi Igno Razučio taškai paeiliui sukūrė saugesnį pranašumą – 52:47. Svarbų metimą pataikė Edgaras Stanionis, taiklus buvo ir Povilas Butkevičius, persvėręs rezultatą – 53:52.

Rezultatas susvyravo dar kelis kartus ir likus 2 minutėms „Telšiai“ pirmavo 58:55. Baudas pataikė Laurynas Kaveckis (60:55), dvitaškį pridėjo Mindaugas Norkus ir svečiams teko naikinti jau 7 taškų deficitą. Du taškus nurėžė Edvinas Jezukevičius, tačiau „Vytis“ praleido dar porą „Telšių“ metimų ir pergalę šventė šeimininkai.

Šiame susitikime „Vytis“ padarė net 29 klaidas, kuomet telšiškiai suklydo 18 kartų.

„Telšiai“: Ignas Razutis (6 rez. perd.) ir Mindaugas Norkus (8 atk. kam.) po 18, Laurynas Kaveckis 9.

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius (10 atk. kam., 6 kld.)ir Edgaras Stanionis (0/5 trit.) po 13, Povilas Butkevičius 10.

Prastas jonaviečių pataikymas pražudė juos Kaune

08.10.2016

Antrąjį pralaimėjimą antrose Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezono rungtynėse patyrės Jonavos „Sporto klubas“ (0-2) Kaune 62:69 (18:20, 12:15, 19:20, 13:14) nusileidęs KTU (1-1) krepšininkams.

Ketvirtajame kėlinyje po Tado Sebežiovo ir Mykolo Dieninio taškų jonaviečiai priartėjo rungtynėse 54:55 (33 min). Spurtu per kitas keturias minutes atsakė ir šeimininkai, nutolę 56:63 (37 min). Jonavos klubą baudų metimais ėmė tempti Karolis Šarukas 60:63 (39 min). Per likusią minutę jonaviečiai bandė gelbėtis tritaškiais, tačiau netaiklūs metimai ir klaidos leido džiaugtis pergale KTU ekipai.

Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniams koją Kaune pakišo prastas pataikymas. Svečiai dvitaškius realizavo 37 proc. (10/27), tritaškius 18 proc. (4-22) tikslumu.

Kauno KTU: Ignas Labutis 18, Matas Staniukaitis 12, Rokas Stankevičius 10.

Jonavos „Sporto klubas“: Tadas Sebežiovas 18, Karolis Šarukas 16, Lukas Grabauskas 11.

„Šilutė“ fantastiškai išsigelbėjo mače su „Rasais“

08.10.2016

Itin dramatišką pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate iškovojo „Šilutės“ (2-0) krepšininkai. Roberto Kuncaičio auklėtiniai namuose 80:79 (20:20, 23:25, 14:22, 23:12) nugalėjo Raseinių „Rasų“ (1-1) krepšininkus.

Likus žaisti mažiau nei minutei svečiai dar pirmavo 79:74, tačiau tuomet ir sustojo. Justas Nausėdas realizavo baudos metimus (76:79), Kajus Okmanas suklydo, o Augustas Šuliauskas skirtumą sumažino iki minimumo. Tam šeimininkams prireikė viso labo 10 sekundžių.

Iki mačo pabaigos likus 30 sekundžių „Rasų“ snaiperis Šarūnas Vingelis prametė tritaškį, o Simas Raupys pelnęs dvitaškį išvedė šeimininkus į priekį. Per likusias 9 sekundes svečiai prametė dvitaškį ir patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą.

„Šilutė“: Aurelijus Pukelis 16, Justas Nausėdas 14, Darius Kibildis ir Modestas Žaunieriūnas po 11.

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 23, Andrius Aleksandrovas 15, Evaldas Džiaugys 10.

„Delikatesas“ mačo pabaigoje palaužė „Perlo“ pasipriešinimą

08.10.2016

Pirmąją pergalę šiame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Mezon) sezone iškovojo Joniškio „Delikateso“ (1-1) komanda, kuri savo žiūrovų akivaizdoje po itin atkaklios kovos 91:84 (15:20, 27:22, 24:19, 25:23) parklupdė Vilniaus „Perlo“ (1-1) ekipą.

Roberto Stankevičiaus auklėtiniai savo pranašumą įrodė tik pačioje susitikimo pabaigoje. Ketvirtojo kėlinio viduryje šeimininkai dar turėjo minimalų deficitą 75:76, tačiau nedidelis spurtas 5:0 (80:76) leido jiems perimti mačo kontrolę bei užtikrintai sužaidžiant paskutines minutes iškovoti pergalę.

„Delikatesas“: Ignas Daukšys 20, Gediminas Žalalis 16, Domantas Šimaitis 15, Darius Griškėnas 11 (10 atk. kam.).

„Perlas“: Margiris Normantas 23, Domantas Vilys 13, Domantas Pipiras (11 atk. kam.) ir Arnas Beručka po 12.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ puolimo banga nepaliko vilčių mažeikiškiams

08.10.2016

Puikią formą Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezono pradžioje demonstruoja Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (2-0) komanda. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose 97:73 (28:16, 25:14, 23:17, 21:26) pranoko „Mažeikių“ (1-1) krepšininkus.

Uostamiesčio krepšininkai svečius į nokdauną pasiuntė dar pirmojoje mačo dalyje, kur prieš didžiąją pertrauką turėjo daugiau nei 20 taškų pranašumą (53:30).

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Mažeikiai“ bandė rodyti gyvybės ženklus ir po spurto 14:10 skirtumą sumažino iki 19 taškų (44:63). Visgi tuomet klaipėdiečiai be atsako pelnė 8 taškus iš eilės ir mačo baigtis tapo aiški.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai šiame mače puikiai atakavo iš žaidimo – tritaškius metė 46 proc. taiklumu (13/28), o dvitaškius metė 53 proc. taiklumu (24/45). Mažeikiškiai tritaškius metė vos 15 proc. taiklumu (3/20), o dvitaškius atakavo 45 proc. taiklumu (18/40).

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Džiugas Slavinskas 23 (9 atk. kam.), Aidas Einikis 20, Deividas Anužis 15, Mindaugas Stašys 11

„Mažeikiai“: Mantas Šerkšnas 16, Justinas Gečas 13, Tomas Miškinis ir Kostas Jonuška (8 atk. kam.) po 10.

Domarko benefisas atvedė „Sūduvą-Mantingą“ į pirmąją pergalę

08.10.2016

Netikėtą antausį Mezon-NKL sezono starte penktadienį gavusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (1-1) reabilitavosi Molėtuose.

Suvalkiečiai svečiuose 95:71 (13:18, 31:20, 29:15, 22:18) susitvarkė su Molėtų „Ežerūno“ (1-1) pasipriešinimu.

Nepaisant sėkmingos rungtynių pabaigos, mačo pradžia svečiams nieko gero nežadėjo. Mariaus Pociukonio vedami molėtiškiai neleido siautėti lygos čempionams ir pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo penkių taškų pranašumą (18:13).

Antrajame kėlinyje Molėtuose susirinkę sirgaliai pamatė tikrą tritaškių audrą. Tiesa, ne savo palaikomos komandos. Dominykas Domarkas surengė fantastišką pasirodymą ir antrajame kėlinyje smeigė net septynis tolimus metimus iš eilės.

Po septintojo atakų organizatoriaus šūvio suvalkiečiai jau turėjo dvylikos taškų pranašumą (39:27).

Tolimos Domarko bombos užvedė „Sūduvą-Mantingą“ ir sėkmingam tolimesniam žaidimui. Trečią kėlinį užsivedę sūduviečiai laimėjo 29:15 ir prieš ketvirtąjį kėlinį komandas skyrė dvidešimties taškų skirtumas (73:53), kuris klausimų jau nebekėlė.

Šiame mače siautėjęs Domarkas iš viso per 39 minutes pelnė 29 taškus (2/3 dvit., 7,9 trit., 4/4 baud. met.) bei atkovojo 5 kamuolius.

„Ežerūnas“: Raimundas Ambrulaitis 16, Marius Pociukonis ir Pranas Skurdauskas po 11.

„Sūduva-Mantinga“: Dominykas Domarkas 29, Evaldas Šaulys 20, Aurimas Kieža 18, Antanas Udras 11.

Čempionai sezoną pradėjo nesėkme namuose

07.10.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Mezon) čempionų titulo gynybą Marijampolės „Sūduva–Mantinga“ (1-0) pradėjo nesėkmingai.

Pirmosiose sezono rungtynėse Suvalkijos klubas namuose 79:91 (18:16, 18:30, 24:33, 19:12) nusileido „Telšiams“ (1-0).

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtinių neišgelbėjo net ir puikus Mariaus Valukonio pasirodymas. Klubo kapitonas į nugalėtojų krepšį įmetė 27 taškus.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis 27, Evaldas Šaulys 16, Dominykas Domarkas 15 (8 rez. perd.).

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis 22, Mindaugas Norkus 17, Audrius Maneikis 15, Emilijus Gumuliauskas 13 (8 rez. perd.).

Puikiai žaidęs G.Masiulis prametė lemiamu metu

07.10.2016

Gytis Masiulis pelnė daugiau nei trečdalį komandos taškų, tačiau kai labiausiai to reikėjo, jo ranka sudrebėjo. Kauno „Žalgirio-2“ puolėjas paskutinėmis mačo sekundėmis prametė dvi baudas ir jo atstovaujama ekipa išvykoje 78:80 (17:26, 23:22, 17:13, 21:19) nusileido Molėtų „Ežerūnui“.

Abiems komandoms tai buvo pirmosios Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynės.

Jaunieji žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje panaikino dviženklį deficitą (57:68) ir, po spurto 8:0, paskutinę mačo minutę rezultatą išlygino – 76:76.

Kitoje atakoje Linas Janėnas pelnė du taškus ir sugrąžino šeimininkams dviejų taškų persvarą. Lukas Uleckas tuomet prametė iš toli ir Marius Pociukonis dviem baudų metimais padidino „Ežerūno“ pranašumą iki 80:76.

Kitoje atakoje kauniečiai vėl nepataikė iš toli, bet kamuolį atsikovojęs Laurynas Birutis pelnė du taškus, o L.Janėnas dar užsidirbo pražangą. Marius Valinskas baudą prametė, o išsimetus kamuolį iš užribio, molėtiškiai vėl prasižengė.

G.Masiulis, iki tol pelnęs 27 taškus, stojo mesti baudų likus žaisti 5 sekundes, tačiau abu jo metimai skriejo pro šalį ir molėtiškiai triumfavo.

„Ežerūnas“: Albertas Valiulis 20, Marius Pociukonis 18, Laurynas Kirlys 15.

„Žalgiris-2“: Gytis Masiulis 27 (5/7 dvit., 2/3 trit., 11/15 baudos, 9 atk. kam.), Laurynas Birutis 18 (10 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 10.

„Perlas“ pamokė NKL debiutantus

07.10.2016

Vilniaus „Perlas“ (1-0) pergale pradėjo 2016-17 metų Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezoną.  Vilniečiai rezultatu 76:64 (19:12, 19:20, 23:13, 15:19) nugalėjo KTU komandą. Tai buvo debiutinės „Perlo“ rungtynės „Lietuvos ryto“ arenoje.

KTU geriau susitvarkė su starto jauduliu ir išsiveržė į priekį 4:0. Vis dėlto netrukus sąlygas ėmė diktuoti „Perlas“. Kauniečiams galvosūkiu tapo šeimininkų zoninė gynyba ir sėkmingas Aisčio Pilausko žaidimas. „Perlo“ lyderis dar iki didžiosios pertraukos savo kraityje turėjo 12 taškų.

Puikiai į žaidimą įsiliejus atsarginiams žaidėjams, „Perlas“ trečiajame kėlinyje didino savo persvarą. 29-ąją minutę ji tapo rekordinė – 61:42. Per trečią ketvirtį "Perlas" pataikė 3 tolimus metimus iš 5 (60 proc.), nors per pirmuosius du kėlinius buvo realizavęs 3 iš 10 (30 proc.).

Ketvirtajame kėlinyje „Perlas“ išsaugojo turėtą persvarą bei užtikrintai laimėjo rungtynes 76:64. KTU komanda šiose rungtynėse pataikė vos 4 tolimus metimus iš 20 (20 proc.), o „Perlas“ net 28 taškus po varžovų klaidų.

„Perlas”: Margiris Normantas 15, Aistis Pilauskas 12, Rimantas Daunys 10 (8 atk. kam.), Arnas Beručka 8, Gytis Radzevičius ir Domantas Vilys po 7, Lukas Kvedaravičius 6.

KTU: Ignas Labutis 16, Deividas Pogužinskas 15, Aidas Kavaliauskas ir Arturas Pelšas po 6.