„Žalgiris-2“ pasikvietė Martyną Varną

28.10.2016

Kauno „Žalgirio-2“ komanda sulauks rimto pastiprinimo prieš šio savaitgalio Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynes. Kauniečiai prieš šio vakaro rungtynes įregistravo Martyną Varną.

19 metų 196 cm ūgio puolėjas turės dvigubą licenciją bei galės žaisti tiek „Žalgirio-2“ komandoje, tiek ir pagrindinėje „Žalgirio“ ekipoje.

Krepšininkas patyrė traumą vasarą vykusiame Europos čempionato grupės varžybų rungtynėse su Vokietijos komanda ir todėl nežaidė iki šiol.


Varnui rugpjūčio 1-ąją buvo atlikta operacija po 5-ojo padikaulio stresinio lūžio.

Šią vasarą 196 cm ūgio puolėjas pravėrė pagrindinės komandos duris, tačiau kol įgis sportinę formą jis žais dublerių komandoje.

Klubas skelbė, kad „Žalgirio“ dubleriams tai bus tik laikinas pastiprinimas, kadangi Varnas sieks jaunimo komandoje įgyti žaidybinės praktikos. 

G. Masiulis: „Jau vasarą žinojau apie laukiančią didesnę atsakomybę“

27.10.2016

Kauno „Žalgirio-2“ puolėjui Gyčiui Masiuliui dar tik 18 metų, tačiau jis jau gali pasigirti itin solidžiu pasiekimu.

Jaunasis 206 cm ūgio krepšininkas praėjusį savaitgalį pateko į Mezon-NKL pirmenybių metraščius, kaip įspūdingiausią individualų pasirodymą surengęs krepšininkas.

G.Masiulis per 38 minutes pelnė 42 taškus (7/13 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 13/15 baudos), atkovojo 15 kamuolių, išprovokavo 11 pražangų, perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Net 55 naudingumo balus surinkęs aštuoniolikmetis pasiekė absoliutų Mezon-NKL čempionato rekordą, perspjovęs 2009 metais 53 naudingumo balus surinkusį dabartinį „Palangos“ gynėją Mindaugą Reminą.

Per pusmetį kukliojo kauniečio vaidmuo Kauno ekipoje pasikeitė kardinaliai. Praėjusį sezoną G.Masiulis rinko viso labo vidutiniškai po 5,8 taško ir 3,4 atkovoto kamuolio vidurkius. Visgi šį sezoną viskas apsivertė aukštyn kojomis. Krepšininkas per šešerias rungtynes vidutiniškai pelnė po 24,2 taško ir atkovojo po 9,8 kamuolio.

„Kol kas šią sezono atkarpą vertinu tikrai gerai. Vasarą pavyko patobulėti tiek iš fizinės pusės, tiek ir techniškai. Ir manau, kad tai man padeda būtent šį sezoną. Man asmeniškai šįmet žymiai lengviau. Su dauguma šių žaidėjų esu žaidęs jaunimo Eurolygoje ar įvairių metų amžiaus rinktinėse, todėl aš jau žinau, ko tikėtis iš komandos“, – tinklalapiui „nklyga.lt“ pasakojo G.Masiulis.

Praėjusį sezoną „Žalgirio“ dublerius paliko ne vienas svarbus krepšininkas – Martynas Echodas, Martynas Sajus, Regimantas Miniotas bei Paulius Valinskas. Pasak Masiulio, tokios netektys jam buvo aiškus signalas.

„Aš iš karto pajutau, kad mano vaidmuo komandoje bus kitoks. Žaidžiu daug laiko ir jau vasarą žinojau apie laukiančią didesnę atsakomybę ir tai, kad reikės tempti komandą“, – prisiminė G.Masiulis.

Nors jaunieji žalgiriečiai sužaidė dar tik 6 sezono rungtynes, o dalis komandų kauniečiams vis dar liko nematytos, Masiulis tikino, jog jis jau turi kam klijuoti sezono favoritų etiketę.

„Aš manau, kad sezono favoritai yra Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda. Po krepšiu jie turi gerą aukštaūgį, gali pataikyti iš toli, sugeba gerai gintis ir greitai pulti“, – kalbėjo kaunietis.

Vis tik įvertinęs varžovus, G.Masiulis giliai kitų komandų daržo nekapsto ir tiki savo komandos draugais. Kol kas „Žalgiris-2“ per šešerias rungtynes džiaugėsi dvejomis pergalėmis, tačiau mažai abejonių, kad jaunieji žalgiriečiai ir didžiąją sezono dalį tūnos antroje turnyrinės lentelės pusėje.

Optimistiškai Masiulis žvelgia ir į asmeninį progresą. Jo tikslas nesikeičia – G.Masiulis ir toliau svajoja apie pagrindinę „Žalgirio“ komandą.

„Tikrai norėčiau sulaukti pagrindinės komandos kvietimo, bet čia jau ne man spręsti. Aš dar turiu daug kur tobulėti ir ką įrodyti“, – kukliai savo galimybes praverti „Žalgirio“ duris komentavo G.Masiulis.

„Vytį“ papildė ilgametis Jonavos klubo žaidėjas Tadas Sebežiovas

27.10.2016

Sunkiai naująjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėjęs Šakių „Vytis“ pribrendo permainoms bei stiprina pajėgas.

„Vyčio“ ekipa sukirto rankomis su Tadu Sebežiovu. Įžaidėjas ilgus metus atstovavo Jonavos „Sporto klubo“ komandai ir Šakių klubas jam bus viso labo antrasis visoje karjeroje.

Pastiprinimas gynėjų grandyje „Vyčiui“ tapo labai reikalingas po to, kai visam sezonui iš rikiuotės dėl traumos iškrito Ernestas Serkevičius.


„Taip susiklostė aplinkybės, kad pasitaikė proga atvykti į „Vytį“ ir nusprendžiau ja pasinaudoti. Gal dar pats iki galo nesuprantu, kas įvyko, bet sakoma, kad kartais reikia išeiti iš savo komforto zonos.

Stengsiuosi atiduoti visas jėgas ir įgyvendinti trenerių skirtas užduotis. O tikslai, nors sezonas „Vyčiui“ ir prasidėjo sunkokai, išlieka aukščiausi“, – kalbėjo Sebežiovas.

31 metų 185 cm ūgio jonaviškis gimtajame mieste ištikimai rungtyniavo nuo 2005 metų ir beveik visą šį laiką buvo esminis klubo lyderis.

Šio sezono metu Sebežiovas per 22 minutes įmesdavo po 11 taškų, atkovodavo po 3,3 kamuolio ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus.

„Vyčio“ komanda kol kas NKL pirmenybėse su 1 pergale bei 5 pralaimėjimais yra trylikta.

Palangoje praūžė darželių krepšinio šventė

26.10.2016

Spalio 24 diena buvo išskirtinė Palangos darželių auklėtiniams. Palangos krepšinio klubas kartu su sporto centru surengė renginį skirtą priešmokyklinio amžiaus vaikams. Darželių ,,Gintarėlis‘‘, ,,Pasaka‘‘, ,,Žilvinas‘‘, ,,Nykštukas‘‘ ir ,,Ažuoliukas‘‘ auklėtiniai praleido pirmadienio rytą su Palangos klubo krepšininkais. Sporto centre vykusi šventė nepaliko abejingų.

Visus vaikus ir jų auklėtojas į areną atvežė sporto centro autobusas. Kiekvienas darželis turėjo sau skirtą rūbinę, kurioje vaikai persirengė ir pasiruošę sportui žengė į krepšinio aikštelę. Pagrindinis renginio tikslas buvo supažindinti vaikus su Palangos krepšinio komanda ir sporto centru. Parodyti, kaip reikia taisyklingai sportuoti ir paskatinti jaunąją kartą domėtis sportu.

Jauniesiems krepšinio gerbėjams buvo pristatyta Palangos krepšinio komanda ir susipažinta su joje rungtyniaujančiais krepšininkais. Susirinkus visiems darželiams iniciatyvos ėmėsi Vitalijus Kozys. Aikštelės viduryje Vitalijus parodė jauniesiems sportininkams kaip turi būti daromas apšilimas ir mankšta. Vaikai klusniai vykdė naujojo auklėtojo nurodymus. Krepšininkui sekėsi puikiai, po mankštos vaikai plojo ir džiaugėsi tokiu smagiu apšilimu. Puikią nuotaiką renginyje palaikė vedėjas Tautvydas.

Laikas estafetėms! Kiekvienas darželis turėjo savo komandą, o gausiausiai susirinkę darželiai sudarė po dvi ekipas. Iš viso 7 komandos varžėsi estafetėse ir siekė įrodyti, kuris darželis yra pats sportiškiausias. Kiekvienas iš jų priglaudė po Palangos krepšininką ar trenerį, kurie vedė savo komandas į priekį. Visoms komandoms sekėsi puikiai, skirtingose rungtyse vis kitas darželis džiaugdavosi pergale.

Po estafečių atėjo laikas poilsiui. Vaikučiai turėjo progą pabendrauti su krepšininkais. Drąsiausieji netgi bandė su legionieriais bendrauti angliškai. Tiek Johnathanui Hudsonui, tiek Jordanui Lathamui paliko įspūdį vaikų drąsa ir gebėjimas tokiame jauname amžiuje kalbėti užsienio kalba. Atėjo laikas krepšinio varžyboms. Visi darželiai susivienijo ir metė įšukį Palangos krepšininkams. Rungtyniauti prieš daugiau nei šimtą vaikų neatrodė lengva užduotis krepšininkams, kurie turėjo pripažinti Palangos darželių pergalę rezultatu 5:2.

Darželių auklėtojos džiaugėsi įvykusiu renginiu. Vaikai negalėjo atsidžiaugti gavę progą pabendrauti ir pažaisti su krepšininkais, kurie atstovauja Palangą. Visą kelią namo vaikai dalinosi įspūdžiais. Darželio „Pasaka“ auklėtoja galvojo, kad krepšininkams bus sunku suvaldyti tokį skaičių vaikų (daugiau nei 100), tačiau jie puikiai susitvarkė su užduotimi.

Darželio „Nykštukas“ auklėtoja Sigutė antrino savo kolegei: „Vaikai džiaugėsi, kad gali apsilankyti tokioje gražioje krepšinio aikštelėje, rungtyniauti tarpusavyje, pabendrauti su krepšininkais. Renginys patiko visiems, tiek berniukams, tiek mergaitėms. Įspūdžių užteks visai savaitei.“, – atviravo auklėtoja.

„Kuo daugiau tokių švenčių! Grįžę į darželį vaikai buvo pilni įspūdžių, kuriais dalijosi su tėveliais. Džiaugėsi gautomis dovanomis (knygelėmis), vaišinosi sultimis.

Vaikus džiugino netradicinė aplinka, didžiulės erdvės, susitikimas ir varžybos su krepšininkais. Šventėje dalyvavę tėveliai išreiškė padėką organizatoriams.“, – kalbėjo darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Lukaitienė.

Gražiausias Mezon-NKL savaitės epizodas – uraganinė „Palangos“ ataka

26.10.2016

Mezon-NKL pirmenybėse jau praėjo trečiasis turas, o jis tradiciškai pateikė ir įspūdingų epizodų.

Šią savaitę trečioje vietoje atsidūrė Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ atstovas Erikas Kubilius, kurio dėjimui nesutrukdė net ir Kauno KTU gynėjo Aido Kavaliausko gynyba.

Antroje vietoje – Šakių „Vyčio“ lyderio Pauliaus Beliavičiaus blokas „Šilutės“ gynėjui Augustui Šuliauskui, kuris greitą ataką ketino užbaigti lengvu metimu iš po krepšio.

Gražiausias savaitės epizodas buvo sukurtas Palangoje. Ten vietos ekipos krepšininkas Matas Budrys gynyboje atkovojo kamuolį, pats nuskubėjo į greitą ataką, varžovų aikštės pusėje atidavė kamuolį Johnathanui Hudsonui ir po pastarojo netrukus atlikto perdavimo ore sugavo jį ir efektingai sugrūdo į krepšį.

Rekordą pagerinęs T.Masiulis – naudingiausias Mezon-NKL savaitės žaidėjas

24.10.2016

Dešimtmečio pasirodymą praėjusią savaitę Mezon-NKL pirmenybių rungtynėse surengęs jaunasis žalgirietis Gytis Masiulis tapo naudingiausiu trečiosios savaitės lygos krepšininku.

G.Masiulis apie save garsiai visiems pranešė šeštadienio rungtynėse, kuomet „Žalgirio“ dubleriams iššūkį metė Raseinių „Rasų“ ekipa.

206 cm ūgio krepšininkas per 38 minutes pelnė 42 taškus (7/13 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 13/15 baudos), atkovojo 15 kamuolių, išprovokavo 11 pražangų, perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Net 55 naudingumo balus surinkęs aštuoniolikmetis pasiekė absoliutų Mezon-NKL čempionato rekordą, perspjovęs 2009 metais 53 naudingumo balus surinkusį dabartinį „Palangos“ gynėją Mindaugą Reminą.

Verta paminėti, kad sėkmingai G.Masiulis rungtyniavo ir penktadienio mače, kuomet rungtynėse su Jonavos „Sporto klubu“ jis pelnė 17 taškų, sugriebė 11 kamuolių ir surinko 25 naudingumo balus.

Kauniečo vedamas „Žalgiris-2“ savaitgalį 59:70 nusileido Jonavos „Sporto klubui“, tačiau jau kitą dieną 91:82 atsigriebė mače su „Rasais“.

Tinklalapis „nklyga.lt“ pristato dar keturis krepšininkus, kurie taip pat pateko į simbolinį Mezon-NKL savaitės penketuką.

Evaldas Šaulys, „Sūduva-Mantinga“ (13 tšk., 9 atk. kam., 3 rez. perd., 21 naud. bal.)

Stabiliai šį sezoną rungtyniaujantis Marijampolės klubo gynėjas jau antrą savaitę iš eilės tampa simbolinio naudingiausių savaitės žaidėjų penketuko dalimi.

Rezultatyviausias „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkas praėjusį savaitgalį solidžiau rungtyniavo susitikime su Vilniaus „Perlo“ ekipa, kur per 33 minutes pelnė 18 taškų (2/5 dvit., 3/8 trit., 5/5 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių ir, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, surinko 25 naudingumo balus.

E.Šaulys yra suvalkiečių komandos lyderis pagal tris pagrindines statistikos kategorijas – taškus, atkovotus kamuolius ir rezultatyvius perdavimus.

Benas Bagdonavičius, „Nafta-Uni-Akvaservis“ (18 tšk., 7 atk. kam., 21 naud. bal.)

Praėjusią vasarą į Klaipėdą atvykęs panevėžietis uostamiesčio klubo vadovams kol kas sėkmingai įrodinėja, jog šie jį pasirinkdami nesuklydo.

Dar vienas to pavyzdys – praėjęs savaitgalis. Puolėjas sėkmingai rungtyniavo tiek ketvirtadienį, tiek ir šeštadienį, tačiau solidžiau jis žaidė mače prieš Kauno KTU komandą. Tąkart B.Bagdonavičius per 34 minutes pelnė 20 taškų (8/10 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Sėkmingai sekėsi ir jo atstovaujamai „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandai – klaipėdiečiai savaitgalį šventė dvi pergales, su Marijampolės klubu tęsdama konkurenciją dėl vienvaldystės.

Marius Valukonis, „Sūduva-Mantinga“ (16 tšk., 12 atk. kam., 27 naud. bal.)

Sėkmingiems Marijampolės klubo rezultatams įtakos turi ne tik solidus naujokų žaidimas, bet ir patikima komandos kapitono sportinė forma.

Marijampolietis Marius Valukonis šį sezoną pradėjo taip, kaip dar nėra pradėjęs pastaruosius trejus metus, o to atspindžiu tapo praėjusio savaitgalio kovos – abiejuose mačuose Valukonis rinko dvigubus dublius.

Tiesa, ryškiau puolėjo žvaigždė degė Vilniuje. M.Valukonis rungtynėse su „Perlo“ komanda per 31 minutę pelnė 18 taškų (7/10 dvit., 4/5 baud. met.), atkovojo 12 kamuolių, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

Pastarasis rezultatas M.Valukoniui taip pat yra geriausias per pastaruosius trejus metus.

Povilas Butkevičius, „Vytis“ (14,5 tšk., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud. bal.)

Buvęs ilgametis LKL žaidėjas praėjusį savaitgalį pagaliau pademonstravo tai, ko iš jo sezono eigoje tikisi Šakių komandos vadovai.

Po sunkių traumų gausos į krepšinį sugrįžęs kaunietis abejose savaitgalio rungtynėse demonstravo solidų ir užtikrintą žaidimą, o Šilutėje užfiksavo ir asmeninį sezono rezultatyvumo ir naudingumo balų rekordą.

Šeštadienį P.Butkevičius per 31 minutę į „Šilutės“ krepšį įmetė 19 taškų (9/12 dvit., 0/1 trit., 1/3 baud. met.), atkovojo 12 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą.

Tiesa, šiose rungtynėse nepasisekė jo atstovaujamam „Vyčiui“, kuris Šilutėje krito 82:92. Penktadienį šakiečiai džiaugėsi pirma sezono pergale – 108:69 sutriuškinta „Palanga“.

Trečioji NKL savaitė: aštuoniolikmečio šou ir čempioniškas žygis

24.10.2016

Mezon-NKL pirmenybėse sužaisti jau šeši turai, o turnyrinėje lentelėje po truputį aiškėja šio sezono favoritai.

Trečiasis savaitgalis lygos arenose pateikė ne vieną įsimintiną akimirką – monstriškas aštuoniolikmečio pasirodymas, užtikrintos čempionų, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“, kelionės ar „Mažeikių“ Renesansas.

Būtent pastarosios dvi komandos ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ praėjusį savaitgalį nepatyrė pralaimėjimo kartėlio. Tuo metu pergalėmis nepasidžiaugė „Palanga“, Molėtų „Ežerūnas“ ir Kauno KTU krepšininkai.

Tinklalapis „nklyga.lt“ tradiciškai apžvelgia įdomiausius savaitės akcentus.

G.Masiulio šou

Kauno „Žalgirio“ dublerių komandos puolėjo Gyčio Masiulio pasirodymą neabejotinai galima laikyti ryškiausiu praėjusios savaitės įvykiu. Tikrą benefisą aštuoniolikmetis krepšininkas surengė mače su Raseinių „Rasų“ komanda. Šeštadienį jis per 38 minutes pelnė 42 taškus (7/13 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 13/15 baudos), atkovojo 15 kamuolių, išprovokavo 11 pražangų ir surinko net 55 naudingumo balus.

Maža to, jaunasis talentas pasiekė absoliučiai geriausią naudingumo balų rezultatą per visą lygos istoriją. Ankstesnis rekordas (53 naud. bal.) priklausė dabartiniam „Palangos“ gynėjui Mindaugui Reminui, kuris rekordą užfiksavo 2009 metais.

Pirmoji pergalė

Penktadienį Mezon-NKL pirmenybėse nebeliko nelaimėjusių komandų. Netikėtai lėtai šį sezoną pagreitį įgaunantis Šakių „Vytis“ pirmąją sezono pergalę iškovojo namuose, kur 108:69 sutriuškino „Palangos“ komandą.

Tiesa, jau kitą dieną Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai buvo nuleisti ant žemės. „Vytis“ išvykos rungtynėse 82:92 nusileido „Šilutei“ ir, patyręs penktąją nesėkmę, taip ir nepakilo iš turnyrinės lentelės dugno.

Atokvėpio „Vytis“ negaus ir artimiausiose rungtynėse, kadangi į Šakius užsuks lygos čempionės titulą ginanti viena šio sezono lyderių Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Galbūt pergalė prieš ambicingąją Mariaus Kiltinavičiaus kariauną „Vytį“ užvestų?

Netektis

Pralaimėjimas Šilutėje „Vyčiui“ greičiausiai nebuvo blogiausias savaitgalį nutikęs dalykas. Penktadienio mače su „Palanga“ Šakių ekipa neteko sunkią traumą patyrusio aukštaūgio Roko Čepanonio. Kaunietis ketvirtojo kėlinio pradžioje kraupiai susižalojo kelį, o skausmo perkreiptu veidu buvo priverstas palikti areną ir keliauti į ligoninę.

R.Čepanoniui sezonas neabejotinai baigtas ir jis prisijungs prie kito sunkią traumą patyrusio „Vyčio“ žaidėjo – Ernesto Serkevičiaus.

Čempioniškai

Mezon-NKL čempionė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir toliau sėkmingai įrodinėja, kad pralaimėjimas „Telšių“ klubui pirmenybių starte tebuvo atsitiktinumas. Marijampoliečiai praėjusį savaitgalį džiaugėsi dar dviem pergalėmis, o jas abi šventė įtikinamais skirtumais. Penktadienį sūduviečiai Vilniuje 92:69 susitvarkė su vietos „Perlu“, o sekmadienį Jonavoje 74:53 neturėjo didesnio vargo su „Sporto klubu“.

Verta pažymėti, kad marijampoliečiai varžovus iš kelio pučia vidutiniu 25,4 taško skirtumu, o 21 taško persvara pasibaigusi Kiltinavičiaus auklėtinių pergalė Jonavoje buvo kukliausias „Sūduvos-Mantingos“ šio sezono laimėjimas.

Emocijos

Pastarosiose rungtynėse Jonavoje netrūko aistrų. Trečiajame kėlinyje „Sporto klubas“ buvo nubaustas dviem techninėmis pražangomis. Vieną iš jų užsidirbo gynėjas Lukas Grabauskas, o antrąja buvo nubaustas treneris Kęstutis Naruševičius. Nuaidėjus trečiojo kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai, Jonavos ekipos specialistas ir toliau nevaldė emocijų bei buvo arti antrosios techninės pražangos.

Bedantis puolimas

Dviejų lygos komandų puolimui šis savaitgalis, švelniai tariant, nebuvo pats sėkmingiausias. Sezono antirekordą pasiekė Kauno KTU krepšininkai, kurie į Joniškio „Delikateso“ krepšį įmetė vos 51 tašką. Joniškiečiai sugebėjo išjungti vieną pagrindinių varžovų komandos ginklų Igną Labutį – marijampolietis sužaidė prasčiausią sezono mačą ir pelnė tik 2 taškus.

Už galvų sekmadienį galėjo griebtis ir „Sporto klubo“ žaidėjai. Bedantį puolimą demonstravusi Jonavos ekipa į sūduviečių krepšį įmetė vos 53 taškus.

Maža to, „Sporto klubui“ fatališkai nekrito tolimi metimai. Patikimiausių K.Naruševičiaus snaiperių Justo Vazalio ir Ričardo Verbicko šūviai dažnai net neliesdavo lanko, o visa Jonavos ekipa pataikė vos 5 tritaškius iš 30 (17 proc.)

Atsigavo

Atsigavimo ženklus pademonstravo ir kukliai sezoną pradėjusi „Mežeikių“ ekipa. Viena pergale ir trimis nesėkmėmis startavusi Aloyzo Rudžio kariauna praėjusį savaitgalį šventė dvi pergales. Penktadienį „Mažeikiai“ svečiuose 89:87 nugalėjo „Palangą“, o šeštadienį 94:91 nukovė Molėtų „Ežerūną“.

Po šio savaitgalio tris pergales ir tiek pat pralaimėjimų turintys „Mažeikiai“ pakilo iš turnyrinės lentelės galo ir įsitaisė 8-oje pozicijoje.

„Sūduva-Mantinga“ pergalę išsivežė ir iš Jonavos

23.10.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga (5-1) Mezon-NKL pirmenybėse tęsia savo pergalių seriją. Suvalkiečiai šeštojo turo rungtynėse svečiuose 74:53 (14:9, 18:17, 26:15, 16:12) nugalėjo Jonavos „Sporto klubą“ (2-4).

Po penktosios pergalės iš eilės sūduviečiai dalijasi 1-2 pozicijomis su šį sezoną jau nugalėta, tačiau tiek pat pergalių turinčia Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda.

Šiose rungtynėse NKL čempionams ir vėl negalėjo padėti du traumų išsigydyti dar nespėję krepšininkai – Dominykas Domarkas ir Antanas Udras.

Svečiai savo pergalei pamatus paklojo trečiajame kėlinyje. Iki jo pabaigos dar likus 6 minutėms, komandas dar skyrė aštuonių taškų skirtumas (40:32), tačiau marijampoliečiai netrukus surengė spurtą 10:0, po kurio Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai susikrovė solidų pranašumą (50:32).

Prie to prisidėjo ir „Sporto klubo“ komandos emocijos. Pirmoje ketvirčio pusėje technine pražanga buvo nubaustas Lukas Grabauskas, o vėliau už emocijų nevaldymą nuobaudos sulaukė ir vyriausiasis treneris Kęstutis Naruševičius. Marijampoliečiai šias dovanas išpakavo ir realizavo abi baudas.

Ketvirtajame kėlinyje „Sūduvai-Mantingai“ teliko išlaikyti susikrautą persvarą. Kiltinavičiaus kariauna tai ir padarė – jonaviečiai ir toliau tragiškai atakavo iš tolimų distancijų, o Marijampolės ekipa be didesnio nerimo baigė susitikimą.

Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai šį kartą buvo itin blankūs atakuodami iš trijų taškų zonos. Jonavos ekipa pataikė viso labo 5 tolimus metimus iš 30.

Tiesa, Kiltinavičius neturėtų būti labai patenkintas savo auklėtinių klaidomis. Marijampoliečiai šiame susitikime prarado 23 kamuolius.

„Sūduva-Mantinga“: Deividas Sabeckis 17, Marius Valukonis (12 atk. kam.) 14, Aurimas Kieža (13 atk. kam.) ir Gintautas Matulis po 11, Ernestas Ežerskis 10.

„Sporto klubas“: Vytautas Pikalavičius 12, Tomas Milinskas 9.

Dešimtmečio pasirodymas: Gytis Masiulis surinko 42 taškus ir 15 atkovotų kamuolių

22.10.2016

Gytis Masiulis surengė įspūdingiausią pastarojo dešimtmečio pasirodymą Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) ir jo atstovaujama Kauno „Žalgiris-2“ (2-4) komanda įsirašė antrąją pergalę.

Tomo Masiulio treniruojama ekipa namie 91:82 (25:18, 26:22, 19:21, 21:21) nugalėjo vienus lygos lyderių, Raseinių „Rasus“ (4-2).

Jaunasis G.Masiulis per 38 minutes pelnė 42 taškus (7/13 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 13/15 baudos), atkovojo 15 kamuolių, išprovokavo 11 pražangų, perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.


Jis surinko 55 naudingumo balus ir tai yra absoliutus Mezon-NKL rekordas nuo tada, kai 2008-2009 m. sezone buvo pradėti skaičiuoti efektyvumo balai.

Ankstesnis rekordas (53 naudingumo balai) priklausė Mindaugui Reminui ir buvo pasiektas 2009 metų vasario mėnesį.

G.Masiulis jau pirmoje mačo dalyje surinko 25 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, o jo ekipa, įpusėjus dvikovai, pirmavo 51:40. Panašią persvarą kauniečiai išlaikė iki pat dvikovos pabaigos.

„Žalgiris-2“: Gytis Masiulis 42 (15 atk. kam., 11 išpr. praž.), Laurynas Birutis 11, Lukas Uleckas 10

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 21, Šarūnas Beniušis ir Tomas Galeckas po 16, Andrius Aleksandrovas 12.

„Perlas“ išvykoje susitvarkė su „Ežerūnu“

22.10.2016

Ketvirtą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Viliaus „Perlo“ (4-2) krepšininkai, šeštadienį išvykoje 85:64 (21:18, 29:15, 17:18, 18:13) pranokę Molėtų „Ežerūną“ (1-5).

Vilniečiai pergalės pamatus paklojo dar mačo pradžioje. Pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje Arvydo Gronskio auklėtiniai spurtavo 19:3, taip įgydami solidžią persvarą (38:19), ir panašų pranašumą jie turėjo visas likusias rungtynes.


„Perlo“ krepšininkai praktiškai neklysdami atakavo iš dviejų taškų zonos – tikslą pasiekė net 25 metimai iš 29 (86 proc.).

„Ežerūnas“: Laurynas Kirlys 14, Eimanats Narušis 10.

„Perlas“: Margiris Normantas 18, Lukas Kvedaravičius ir Gytis Radzevičius po 15, Domantas Vilys 11.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports