„Ežerūnas-Karys“ tik po atkaklios kovos nugalėjo „Trakus“

24.09.2016

Šiandien buvo sužaistos draugiškos rungtynės tarp Molėtų Ežerūno ir Trakų Trakai ekipu. Trakų ekipoje žaidė trys buvę Ežerūno krepšininkai Simonas Lekys, Kšištof Songin ir Edgaras Sosnovskis. Nuo pat rungtynių pradžios Trakų krepšininkai įsiveržė į priekį 5:0, o Ežerūno krepšininkams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Trakų krepšinikai vis didino persvarą, kuri vienu metu siekė 11 taškų.

Antrąjame kėlinyje Ežerūno krepšininkai stabilizavo rungtynių eiga. J.Zako tritaškiai padėjo persvarą sumažinti, kurių per visas rungtynes įmetė keturis. Antrasis kėlinys pasibaigė minimalia Ežerūno persvara. Trečiasis kėlinys jau priklausė Ežerūno krepšininkams, kurie didino atotrūkį. Didžiausias jis buvo trečiajame kėlinyje – keturiolika taškų Ežerūno naudai.

Kai jau atrodė, kad rungtynių baigtis aiški, „Trakų“ krepšininkai nežadėjo lengvai pasiduoti. Ketvirtajame kėlinyje Trakų krepšininkai sumažino persvarą iki vieno taško ir intriga grįžo į rungtynes. „Ežerūno-Kario“ krepšininkus mačo pabaigoje gelbėjo kibi gynyba ir taiklūs baudos metimai. Įnirtingose ir kovingose rungtynėse Molėtų Ežerūnas šventė pergalę 87:83.

„Ežerūnas-Karys“: Jonas Zakas 23 taškai, Raimundas Ambrulaitis 11 taškų

„Trakai“: Simonas Lekys 21 taškas, Edgaras Sosnovskis 15 taškų

„Vytis“ nugalėjo „Telšius“ ir triumfavo draugiškame turnyre

24.09.2016

Šakių „Vyčio“ komanda iškovojo pirmąjį sezono trofėjų ir laimėjo Modesto Paulausko vardo turnyrą. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai finale 76:69 (18:12, 13:21, 26:12, 19:24) nugalėjo „Telšių“ klubą.

Atkakliose rungtynėse „Vytį“ į priekį vedė Ernestas Serkevičius, pelnęs 17 taškų, 12 taškų pridėjo Povilas Butkevičius (7 atk. kam.), 11 – Edvinas Jezukevičius, po 9 – Gediminas Maceina ir Paulius Beliavičius.

Telšiškiams 16 taškų pridėjo Rokas Danielius, 15 – Mindaugas Norkus, 13 – Ignas Razutis.

„Vytis“ turėjo vargo su NKL debiutantais

24.09.2016

Šakių „Vyčio“ komanda sunkiai pradėjo kovas Modesto Paulausko vardo turnyre ir po įtempto mačo 78:76 palaužė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) debiutantus Kauno technologijos universiteto krepšininkus.

Prasta pirmojo kėlinio dalis lėmė tai, kad „Vytis“ atsiliko, tačiau vėliau pranašumą pavyko susigrąžinti ir antrajame kėlinyje jis pasiekė 7 taškus – 38:31.

Stipriai pabėgti KTU ekipa varžovams neleido, todėl teko kovoti dėl kiekvieno taško, o skirtumas ėmė mažėti – 58:55. Tritaškiai padėjo „Vyčiui“ jaustis užtikrinčiau (67:58), tačiau likus pusei minutės skirtumas siekė vos 2 taškus – 75:73.

Paulius Beliavičius smeigė tritaškį (78:73), bet baudų metimas ir suregzta ataka leido KTU priartėti – 76:78. E.Serkevičius prametė baudas, svečiai dar turėjo laiko atakai, bet jos tikslios nesurengė ir galiausiai „Vytis“ iškovojo pergalę.

„Vytis“: P.Beliavičius 16 (4/7 trit.), E.Stanionis ir G.Maceina (5 rez. perd.) – po 14, M.Užupis 12, R.Čepanonis 7, B.Wanamakeris 6.

KTU: A.Kavaliauskas (6 rez. perd.) ir R.Stankevičius – po 17, D.Pogužinskas 16, I.Labutis 9.

Fantastiškas jonaviečių spurtas paskandino „Rasus“ draugiško turnyro finale

23.09.2016

Jonavos sporto klubo krepšininkai tapo draugiško keturių krepšinio komandų turnyro nugalėtojais Joniškyje. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai turnyro finale 101:79 (24:20, 29:21, 18:26, 30:12) sutriuškino kitą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ekipą Raseinių „Rasus“.

Vakar jonaviečiai turnyro pusfinalyje įveikė Joniškio „Delikatesą“ ir taip įsirašė pirmąją pergalę draugiškų rungtynių maratone. Prieš 2016-2017 m. NKL sezono pradžią Naruševičiaus treniruojama ekipa dar išbandys jėgas turnyre Tauragėje.

Turnyro Joniškyje finale jonaviečiai ėmėsi iniciatyvos nuo pirmųjų rungtynių akimirkų ir, įpusėjus ketvirčiui, pirmavo rezultatu 14:8. Kėliniui artėjant į pabaigą, Jonavos krepšininkai pirmavo 22:14, tačiau „Rasų“ ekipa surengė spurtą 6:0 ir po pirmųjų dešimties minučių komandas teskyrė 4 taškai 24:20.

Antrajame kėlinyje abi ekipos keitėsi sėkmingais išpuoliais, tačiau ketvirčiui persiritus į antrąją dalį Jonavos sporto klubas padidino apsukas ir iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklį pranašumą 53:41.

Antroje rungtynių dalyje Raseinių krepšininkai pradėjo demonstruoti geresnį žaidimą ir pastebimai mažino atsilikimą nuo Jonavos ekipos. Prieš lemiamą kėlinį iš jonaviečių turėtos dviženklės persvaros buvo likę tik keturi taškai 71:67.

Pirmąją ketvirtojo kėlinio pusę aikštėje vyko lygių varžovų kova (83:79). Vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė antrojo lemiamo kėlinio dalyje, per kurią jonaviečiai neleido varžovams pelnyti nė taško, o patys rungtynes užbaigė dominuojančiu spurtu 18:0, kuris įtvirtino Jonavos krepšininkų pergalę 101:79.

Jonavos sporto klubas: Vytautas Pikalavičius 21, Karolis Šarukas 18, Lukas Grabauskas 15, Justas Vazalis, Tomas Rimša ir Evaldas Aniulis po 9, Arvydas Kačinas 7, Tomas Milinskas 6, Dainius Gulbinas ir Ričardas Verbickas po 3, Vladislovas Razumnovas 1.

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 17 taškų, Andrius Aleksandrovas 16, Tomas Galeckas 12, Darius Marcinkevičius 10.

L.Biručio vedami jaunieji žalgiriečiai neatsilaikė prieš „Telšius“

23.09.2016

Pralaimėjimą draugiškose rungtynėse patyrė Lauryno Biručio vedama Kauno „Žalgirio-2“ komanda, kuri Šakiuose vykstančiame turnyre 71:77 (14:15, 21:20, 17:22, 19:20) nusileido „Telšių“ ekipai.

Pralaimėjusių gretose geriausiai sekėsi 19 metų 213 cm ūgio Laurynui Biručiui, kuris pelnė 22 taškus (8/9 dvit., 6/7 baudos), atkovojo 5 kamuolius, blokavo metimą ir surinko 27 naudingumo balus.

Ilgalaikę sutartį su Kauno „Žalgiriu“ sudaręs Grantas Vasiliauskas debiutavo kukliai – puolėjas per 13 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius, išprovokavo pražangą ir penkis kartus prasižengė.

Kitame pusfinalyje varžysis šeimininkė Šakių „Vyčio“ komanda ir KTU krepšininkai.

„Žalgiris-2“: Laurynas Birutis 22 (8/9 dvit., 6/7 baudos, 5 atk. kam., 27 naud. bal.), Kristupas Žemaitis 12 (3/3 dvit., 2/2 trit., 6 rez. perd., 17 naud. bal.), Gytis Masiulis 11 (6 atk. kam.), Matas Jogėla 10, Lukas Uleckas 7.

„Telšiai“: Audrius Maneikis 18 (7/10 dvit.), Mindaugas Norkus 15, Gintautas Kybartas 13 (5/6 dvit.), Ovidijus Kaminskis 10 (8/12 baudos), Rokas Danielius 9, Tomas Domarkas 8.

Šakiuose – Eurolygos žvaigždės brolis dvynys

23.09.2016

Šį savaitgalį Šakių „Vyčio“ komanda stos į pirmąją naujo sezono kovą dėl trofėjaus Modesto Paulausko taurės turnyre.

Tarpsezonio metu nemenkai pasistiprinęs „Vytis“ turnyre sulauks ir legionieriaus pagalbos. Su komandos apranga debiutuos Stambulo „Daruššafaka“ ekipos žaidėjo Brado Wanamakerio brolis dvynys Brianas.

Į peržiūrą atvykęs amerikietis praėjusį sezoną rungtyniavo Vokietijoje.

Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai dėl titulo kovos su Kauno KTU komanda, o poros nugalėtojas finale žais su „Telšiais“ arba Kauno „Žalgirio“ dubleriais.

Jonaviečiai iškovojo pirmąją pergalę ikisezoninėse rungtynėse ir pateko į turnyro Joniškyje finalą

23.09.2016

Pirmąją pergalę draugiškų rungtynių cikle iškovojo Jonavos sporto klubo krepšininkai turnyro Joniškyje pusfinalyje 68:60 (9:13, 20:14, 13:13, 26:20) įveikė šeimininkų „Delikateso“ klubą.

Rytoj draugiško turnyro finale Joniškyje jonaviečiai nuo 19 val. susitiks su Raseinių „Rasų“ krepšininkais, kurie pusfinalyje įveikė Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandą.

Rungtynės tarp Jonavos ir Joniškio ekipų prasidėjo nerezultatyvią krepšininkų kova aikštėje. Sužaidus pusė pirmojo kėlinio, rezultatas buvo vos 3:4 „Delikateso“ naudai. Ketvirčio pabaigoje joniškiečiai bandė kiek atitrūkti (6:13), bet po pirmojo kėlinio komandas skyrė 4 taškai (9:13).

Antrajame kėlinyje žaidimo kontrolę pamažu perėmė Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai. Po lygios pirmosios antrojo ketvirčio dalies jonaviečiai padidino apsukas puolime ir po dviejų kėlinių jau turėjo dviejų taškų pranašumą – 29:27.

Po didžiosios pertraukos aikštėje toliau vyko lygių varžovų kova. Trečiasis kėlinys baigėsi taikiai (13:13), o ketvirtojo ketvirčio pradžioje Jonavos krepšininkai pradėjo didinti savo atotrūkį (45:40). Likus žaisti 5 minutes iki rungtynių pabaigos ekipas jau skyrė 8 taškai (55:47). Vaizdas aikštėje per likusį laiką nepasikeitė ir pergalę šventė svečiai – 68:60.

Jonavos sporto klubas: Justas Vazalis 11 taškų, Karolis Šarukas 10, Evaldas Aniulis 9, Lukas Grabauskas 8, Tomas Rimša 6, Mykolas Dieninis, Tomas Milinskas ir Arvydas Kačinas po 5, Vytautas Pikalavičius 4, Ričardas Verbickas ir Mintautas Bulanovas po 2, Dainius Gulbinas 1.

Joniškio „Delikatesas“: Darius Griškėnas 21 taškas.

„Vytis“ priekinę liniją sustiprino Povilu Butkevičiumi

22.09.2016

Iki Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezono pradžios liekant vis mažiau laiko, Šakių „Vyčio“ komanda pastiprino priekinę liniją.

Klubas sukirto rankomis su patyrusiu aukštaūgiu Povilu Butkevičiumi.

Nemažai traumų išgyvenęs P.Butkevičius po praėjusio sezono jau ruošėsi dėti tašką krepšininko karjerai, tačiau „Vyčio“ pasiūlytos sąlygos paskatino jį dar pratęsti profesionalų žaidimą.

„Paskutiniai treji metai man buvo labai sunkūs ir galvojau, kad gal to jau užteks. Tačiau tada man paskambino „Vyčio“ vadovas ir pakvietė prisijungti. Kadangi man yra sunku sportuoti pilna jėga du kartus per dieną, buvo pasiūlytas individualesnis grafikas. Džiaugiuosi, kad į mano situaciją buvo atsižvelgta ir būsiu prižiūrimas.

Dabartine savo fizine būkle esu gana patenkintas, o sezono metu, manau, įgausiu optimalų stovį“, – kalbėjo P.Butkevičius.

28 metų 203 cm ūgio žaidėjas pastarąjį sezoną atstovavo Prienų–Birštono „Vytauto“ klubui“ ir yra sukaupęs nemažą patirtį Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL). P.Butkevičius ne vieną sezoną yra vilkėjęs Kėdainių „Nevėžio“, Kauno „Triobet“ bei „Žalgirio“ aprangas, taip pat rungtyniavo Estijoje bei Italijoje.

P.Butkevičius praėjusį sezoną spėjo sužaisti septynerias rungtynes LKL čempionate, kuriose per 9 minutes rinko po 2,1 taško bei atkovodavo po 2,1 kamuolio.

Į NKL pirmenybes aukštaūgis grįžta po 10 metų pertraukos – čia jis pradėjo savo karjerą ir 2004–2006 m. atstovavo Kauno „Žalgirio“ dubleriams.

„Grįžtu baigti karjeros į lygą, kurioje viską pradėjau, todėl mano tikslai yra aukščiausi. Neateinu čia šiaip sau. Sunku yra sakyti: būsime pirmi. Juk sezono metu būna traumų ir viskas gali staiga keistis. Bet į stipriausiųjų ketvertą turime patekti, nes kolektyvą turime gerą“, – sakė P.Butkevičius.

„Vyčio“ naujokas taip pat šmaikštavo, kad prisijungti prie „Vyčio“ kvies ir be darbo esantį gynėją Adą Juškevičių. „Visi bičiuliai kontraktus jau turi, Adas vienas likęs – reiktų pasikviesti“, – juokėsi P.Butkevičius.

„Vytis“ tarpsezonio metu sutartis pasirašė su treneriu V.Sirvydžiu, žaidėjais Gediminu Maceina, Roku Čepanoniu, Edvinu Jezukevičiumi ir Edgaru Stanioniu. Klube liko Ernestas Serkevičius, Marijus Užupis ir Paulius Beliavičius.

A.Kiežos 25 taškų nepakako – „Sūduva-Mantinga“ nusileido rusams

21.09.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ trečiajame mače Druskininkuose nusileido „Sachalin“ klubui iš Rusijos rezultatu 68:78 (22:23, 20:20, 13:11, 13:24).

Šiose rungtynėse „Sūduvos-Mantingos“ gretose nerungtyniavo Gintautas Matulis ir Dominykas Domarkas.

Tris kėlinius NKL čempionai žaidė su rusais kaip lygūs su lygiais – prieš lemiamą kėlinį „Sūduva-Mantinga“ pirmavo rezultatu 55:54. Visgi ketvirtajame kėlinyje marijampoliečių pagrindiniai aukštaūgiai Marius Valukonis ir Antanas Udras susirinko po keturias pražangas bei turėjo sėsti ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Iki pat rungtynių pabaigos tvyrojo įtampa, tačiau tiksliau pabaigą sužaidę rusai šventė pergalę rezultatu 78:68.

Po draugiškų turnyro „Sūduvos-Mantingos“ vyr. treneris Marius Kiltinavičius išliko pozityvus ir neslėpė džiaugsmo.

„Visą pasiruošimą galiu vertinti tik teigiamai. Tikslas buvo gerinti savo žaidimą, laimėti kiekvienas rungtynes. Kiekvienos rungtynėse žengiame į priekį. Kol kas tikrai yra ko džiaugtis, man patinka vyrų požiūris ir tai, kaip jie supranta mūsų tikslus.

Šios komandos žaidėjai padėjo man kaip treneriui pažinti naujokus, su kuriais dar nebuvau susipažinęs prieš tai. Naujokai įsiliejo puikiai, esu patenkintas tuo, dabar mes visi esame komanda. Dabar pasiruošimas laukia toks – fizinis pasiruošimas bei treniruotės, sezonas jau greitai startuos“, – teigė Marius Kiltinavičius.

Labiausiai „Sūduvos-Mantingos“ gretose pasižymėjo marijampoliečiai – 25 taškus pelnė Aurimas Kieža, Marius Valukonis ir Tautvydas Kliučinykas pelnė po 11 taškų.

Pirmoji „Mažeikių“ pergalė draugiškų rungtynių cikle

21.09.2016

Mažeikių „Mažeikių“ krepšininkai tęsia pasiruošimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui. Mažeikiškiai po atkaklios kovos laimėjo prieš Rygos „Latvijas Universitetas“ rezultatu 80:75.

Sėkmingai rungtynes pradėję mažeikiškiai pirmajame kėlinyje susikrovė septynių taškų pranašumą (24:17), kurį išlaikė iki ilgosios pertraukos (45:38).

Trečiojo kėlinio pabaigoje svečiams iš Latvijos pavyko atsilikimą sumažinti iki vieno taško (58:57), tačiau sėkmingesnę atkarpą sužaidę šeimininkai įrodė savo pranašumą (80:75).

Šeštadienį (09-23) „Mažeikiai“ namuose priims Regioninėje krepšinio lygoje (RKL) rungtyniaujančią Gargždų „Gargždų“ komandą.

„Mažeikiai“: Kostas Jonuška 24, Mantas Šerkšnas 17, Tautvydas Paliukėnas 12, Justinas Gečas 11, Tomas Miškinis 10, Rokas Zibertas 3, Robertas Žibikas 2, Justas Olechnavičius 1.

„Latvijas Universitetas“: Roberts Krūminš 20, Dmitrijs Brizgalovs 10, Linards Jaunzems 9, Edgars Leja 8, po 7 Armands Ginters ir Janis Eiduks, Edgars Lasenbergs 6, Davis Gūtmanis 3, po 2 Harijs Rubenis ir Daniels Minajevs, Renars Birkans 1.